Werder valt op aanpak De Mos Jalabert ontloopt sprint Sport Blessure Richard Krajicek niet ernstig Oltmans wil contract nog niet tekenen Pep is Tuur dankbaar voor kans 18 DINSDAG 7 MAART 1995 - Robbers bij voorlopige selectie leiden Edwin Robbers van UVS is door bondscoach Ron Groe- newoud toegevoegd aan de groep van dertig spelers die van avond op het KNVB Sportcentrum in Zeist een onderling duel afwerken. De oefensessie is bedoeld om te komen tot de defini tieve selectie voor een wedstrijd van het Nederlands amateur team tegen Engeland. Eerder al waren Patrick Scheurwater, Ro bert Vermin en Fred Bloem (Noordwijk), Pirn Langeveld en Ken neth Braaf (Katwijk) en Gert Aandewiel, Peter Kruit, Jan Jeroen Schaap en Ronald van Dijk (Quick Boys) uitgenodigd. Van Dijk haakte inmiddels geblesseerd af. NK Wielrennen heeft geen bestemming den haag De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie is nog steeds op zoek naar een bestemming voor de Nederlandse Kam pioenschappen op de weg. De nationale titelstrijd staat voor het laatste weekeinde van juni op de kalender, maar het is nog steeds niet bekend wat de plaats van handeling is. Het is nooit eerder gebeurd dat vier maanden voor het NK nog niet bekend was waar de titelstrijd wordt gehouden. China bestrijdt doping serieus peking De Chinese zwembond is serieus bezig met dopingbe- strijding. Dit is de voornaamste bevinding van een speciale commissie van de wereldzwembond FINA. Delegatieleider Gun nar Werner (Zweden) toonde zich na terugkeer uit China zeer tevreden. De commissie ging op onderzoek uit na zware be schuldigingen over het gebruik van dope in China. Vorig jaar werden zeven Chinese zwemmers betrapt tijdens de Aziatische spelen in Hiroshima. Ook transacties Souness onderzocht londen Een onderzoekscommissie van de Engelse voetbalbond gaat de betrokkenheid van voormalig Liverpool-manager Grae me Souness bij een transfer onderzoeken. Bij de overgang van de Deen Piechnik van Kopenhagen naar Liverpool in 1992 ont breekt een bedrag van bijna een miljoen in de boeken. Opval lend is dat bij de transfer de Noorse tussenpersoon Rune Hauge een rol speelde. Deze was eveneens betrokken bij enkele spe lersaankopen voor Arsenal, die vorige week tot de val van mana ger George Graham leidde. Reeds veertien kandidaten voor 2004 lausanne Voor de organisatie van de Olympische Spelen in 2004 zal zich een record aantal steden aanmelden bij het IOC. Veertien hebben reeds hun belangstelling laten blijken. Grootste kanshebber lijkt Kaapstad. De veertien kandidaten zijn: Boston (of Chicago), Brussel, Buenos Aires, Istanbul, Kaapstad, Lille (of Parijs), Osaka, Peking, Rio de Janeiro, Rome, San Juan (Puerto Rico), Sevilla, St Peters burg en Stockholm. De toewijzing geschiedt tijdens de 106e ses sie van het IOC in september 1997 in Lausanne. Lugdunum ontvangt Rijnsburgse Boys leiden Indien de toestand van het veld het toelaat, werkt Lugdunum vanavond een lichtwedstrijd af in het kader van de Crab-bokaal. De tegenstander van de Leidse zondag-tweede klasser is zaterdag-eersteklasser Rijnsburgse Boys. De wedstrijd begint om 20.00 uur. Leidse Go-speler succesvol leiden De Leidse Go-speler Jurjen van der Vlist heeft in vijf ron den van de ING-Cup vier keer gewonnen. Hij gaf zich op als ne gende kyu. Hogerop in de ranglijst behaalde ook Wim Hofman (tweede dan) hetzelfde resultaat. Andere goede Leidse resulaten waren de drie-uit-vijf van Rob Koopman (vierde dan) en dezelf de scores van Peter Dullemeijer en Dirk Hoff (beiden eerste dan). rotterdam anp De knieblessure van Richard Krajicek is niet ernstig. Bij onderzoek, gisteren in het zie kenhuis Dijkzigt, kwamen geen ernstige be schadigingen aan het licht. Krajicek liep zondag in de finale tegen Haarhuis op matchpunt een blessure aan de rechterknie op. De eerste diagnose wees op een losgeraakte pees van de knieschijf en mogelijke beschadiging van de menis cus. Orthopaedisch chirurg Heijboer maak te gisteren een MRI (scan) en verrichtte een echo-onderzoek. Zijn uitslag sloot aan bij de opmerking van Krajicek, dat de klachten inmiddels sterk afgenomen waren. Een jaar eerder had Krajicek een zelfde ervaring. Tijdens de training i blokkeerde de rechterknie. Net als zondag in Ahoy' kon hij de knie niet negentig gra den buigen en er nauwelijks op staan. Twee dagen later waren de klachten verdwenen. Rust en medicijnen misten hun doel niet. Over de duur van de revalidatie van Kraji cek wilde de afdeling voorlichting van het academisch ziekenhuis in Rotterdam geen mededelingen doen. De speler is vandaag voor een korte vakantie naar Miami Beach vertrokken. Vrijdag wil hij de training her vatten en zich voorbereiden op het toernooi in Key Biscayne, dat een week later begint. De week daarna is hij van de partij in de Davis Cup wedstrijd in Utrecht tegen Duits land. Krajicek is overigens ondanks zijn overwinning in het tennistoernooi van Rot terdam op de tiende plaats van de wereld ranglijst blijven staan. De 200 in Rotterdarr verdiende punten waren onvoldoende on een treetje hoger te komen op de tennislad der. Hoewel Jacco Eltingh al in de eerste ronde in Rotterdam verloor van de Deen Carlsen. steeg hij wel van de 22e naar de 20e plek. De grootste stijger was Paul Haar huis. De verliezend finalist van Rotterdam werkte zich van de 44e naar de 30e plaats. Mannen: 1. Sampras (VSt) 4389 punten. 2. Agassi (VSt) 4017. 3. Becker (Dui) 3251. 4. Chang (VSt) 2697. 5. Bruguera (Spa) 2619. 6. Ivanisevic (Kro) 2500, 7. Berasategui (Spa) 2488. 8. Stich (Dui) 2467, 9 Kafel nikov (Rus) 2434. 10. Krajicek (Ned) 2239. 20. Eltingh 1248, 30. Haarhuis 989, 52. Siemerink 735. 134 Schalken 335, 174. Winnink 250, 217. Davids 181. 251. Bok 143. ARCHIEFFOTO ANP Het is alleszins een opmerkelijke transfer: Aad de Mos vanuit het niets naar een topclub in een van de sterkste competities ter wereld. Bij Werder Bremen, momenteel tweede in de Bundesliga, volgt De Mos bovendien een welhaast niet te verbeteren coach op, Otto Rehhagel. De ze is bezig aan zijn veertiende seizoen bij Werder. bremen henri van der steen gpd-verslaggever Het tweejarig contract tussen Werder Bremen en De Mos kwam als bij donderslag tot stand. Afgelopen woensdag ont ving de werkeloze trainer een fax op zijn vakantie-adres in Oostenrijk, daags later vloog hij naar Bremen, zondag kwamen beide partijen tot een accoord, gisteren werd De Mos gepre senteerd. En in navolging van zijn presentatie bij PSV, waar hij zichzelf een garantie voor suc ces noemde, blies de oefen- meester in Bremen hoog van de toren. „Bij mijn vorige clubs heb ik grote successen gekend", orakelde De Mos, die bij Ajax, Anderlecht en PSV vroegtijdig vertrok. Manager Willy Lemke, met Rehhagel vele jaren het boegbeeld van de club uit de havenstad, zei het simpel: „Hij is onze man." Voor de 47-jarige Hagenaar is het de vijfde topclub op rij die hij gaat coachen. De Mos begon bij Ajax en werkte daarna in België bij KV Mechelen en An derlecht. Met alle ploegen werd hij kampioen, bij KV won hij bovendien de Europa Cup voor bekerwinnaars. Het vervolg bij PSV werd geen succes; in no vember vorig jaar werd hij na minder dan anderhalf seizoen werk op staande voet ontslagen. „Daar was me niet de tijd ge gund om mijn kwaliteiten te to nen", zei De Mos in Bremen over zijn mislukte missie in Eindhoven. „De leiding wilde met een nieuwe ploeg te snel succes. Ik wilde een nieuw elftal rond Ronaldo opbouwen, maar daar kreeg ik de tijd niet voor." Bij Werder Bremen was De Mos geen eerste keus. De Duit sers wilden het liefst in zee met Arsne Wenger, een in de Elzas geboren en dus perfect Duits sprekende Fransman. Deze werkte tot vorig jaar acht sei zoenen bij Monaco. Vorige zo mer hengelde Bayern München zonder succes naar zijn gun sten, nog een reden voor Wer der om achter Wenger te gaan jagen. Inmiddels werkt de Fransman echter bij het Japan se Nagoya, waar hij volgende week bij de start van de Japanse J-League z'n eerste wedstrijd gaat coachen. Wenger zegde Werder derhalve af, zoals Wer der naar Renkum belde om Vi tesse-trainer Herbert Neumann mede te delen toch maar af te zien van diens kandidatuur. Werder kwam op De Mos vanwege diens staat van dienst en zijn doorgaans harde aan pak. De Mos kent alle trucs in het topvoetbal en dat is nodig voor een coach die bij Werder Bremen komt werken. Onder de nu vertrekkende Rehhagel werkte Werder zich in de loop der jaren in de Bundesliga op van een wat bescheiden, pro vinciale club tot een arrogante, Aad de Mos: als tweede keus ingelijfd door Werder Bremen. brutale topclub. Op en buiten het veld wordt geen middel ge schuwd om het doel te berei ken. Interessant wordt te volgen hoe De Mos, een erkend voor stander van het conflict-model, met de spelers van Werder zal omgaan. Deze zijn de harde maar rechtvaardige vader Re hhagel gewend; nu komt De Mos, die zijn spelers toch altijd wat anders benadert. Mare Degryse, captain van Anderlecht, zei daarover vorige week nog: „De Mos is een goeie coach, maar om een hele goeie coach te zijn moet je ook een beetje psycholoog zijn en daar in is De Mos te kort geschoten. Daarom ook moest hij weg bij Ajax, bij Anderlecht en bij PSV. Je kunt spelers best eens prikke len en aanpakken, maar niet el ke dag. Je kunt spelers niet elke dag aanpakken en tegen elkaar opzetten." Aad de Mos is niet de eerste Nederlandse coach die in de Bundesliga gaat werken. Rinus Michels coachte in de jaren tachtig eerst 1. FC Köln, later Bayer Leverkusen. Arie Haan trainde ook twee Bundesliga- ARCHIEFFOTO ANP clubs: eerst VfB Stuttgart, daar na 1. FC Nürnberg. Jan Noter- mans beproefde zijn geluk bij Arminia Bielefeld en Han- nover'96. Overigens is Werder Bremen niet de eerste Duitse club die De Mos wilde inlijven. Toen de Hagenaar was ontslagen bij An derlecht, was Borussia Mön- chengladbach in de markt voor De Mos. Die had geen trek en vroeg derhalve een miljoen Mark netto salaris, om eraf te zijn. Dat lukte, Gladbach vond de eisen van De Mos te gortig. PSV even later niet. Het vierjarig contract voor Roe- lant Oltmans ligt al weken kant en klaar op de burelen van de hockeybond. Alleen de handte kening van de bondscoach ont breekt er nog onder. „Ik teken als alle verantwoordelijkheden bij mij liggen", geeft de Oegst- geestenaar als verklaring. Oltmans werd in december in Sydney tweede met zijn ploeg op het WK. Nederland verloor de finale van Pakistan na slraf- ballen. Na het WK spraken bond en coach de intentie uit met elkaar door te gaan. Tot en met het WK in Utrecht in 1998 zelfs. Financieel waren er geen problemen, organisatorisch kwam er een struikelblok tussen in de vorm van de Champions Trophy, eind september van dit jaar in Berlijn. „Er zijn clubs", aldus Olt mans, „die vinden dat wij dit toernooi een keertje moeten overslaan ten faveure van een regelmatig competitieverloop." Door het toernooi moet de competitie twee zondagen stil gelegd worden. „Ik wil absoluut met mijn ploeg naar Berlijn. Daar laat ik geen enkel misver stand over bestaan. Ik vind dat Nederland verplicht is aan zo'n prestigieus toernooi deel te ne men. Bovendien maakt het on derdeel uit van de voorberei ding op de Olympische Spelen in Atlanta." Oltmans heeft voor dit jaar een bescheiden programma op gesteld voor zijn selectie. „We spelen rond Pasen twee wed strijden in Nederland tegen In dia en aan het einde van de competitie twee tegen Ierland. De voorbereiding op het EK in Dublin begint half juli." In Dublin wil de ploeg eind augustus het olympisch startbe wijs bemachtigen. Daarvoor moet het elftal Europees kam pioen worden. „Daar hebben wij ook de ploeg voor", aldus Oltmans. Na het WK in Sydney stelden routiniers als Delissen en Van den Honert zich gereserveerd op voor dit seizoen. Ze wilden wel naar Atlanta 1996, maar on derweg een jaartje pauzeren. „Ik heb mijn programma door gesproken met de jongens en er zijn geen afmeldingen binnen", zegt Oltmans. Sponsor Van Poppel wil onmiddellijk stoppen Zondag moest hij nog buigen voor zijn lotgenoot tijdens de Tour van vorig jaar. Gisteren liet Laurent Jalabert het niet zo ver komen. In Roanne won de 26- jarige Fransman de tweede rit van Parijs-Nice. Op een voor hem ongebruikelijke manier. Met een voorsprong van ruim één minuut, na een vlucht van ruim vijftig kilometer, op een groep van veertien. De dagprijs leverde de ploeg- makker van Erik Breukink als extra bonus de leiderstrui op. Hij onttroonde Wilfried Nelis- sen. De Belg, met wie Jalabert verleden jaar op de tweede Tourdag een doodsmak maakte tijdens de massasprint, had zondag de eerste rit gewonnen. Voor Jalabert. Met een voor sprong van drie tellen begon Nelissen in Saint-Amand-Mon- trond aan de tweede opgave in de „Rit naar de zon". In Roanne finishte Nelissen na 186 kilome ter met het peloton op een ach terstand van bijna dertien mi nuten. Jalabert ontsnapte op iets minder dan vijftig kilometer van de aankomst, in gezelschap van Vladislav Bobrik. De jonge Rus, verleden jaar winnaar van de Ronde van Lombardije, moest echter na twintig kilometer af haken. Door een lekke band kwam hij ten val en verloor het contact met zijn metgezel. Jala bert behield zijn voorsprong van een minuut en twintig se conden op een groepje achter volgers, onder wie zijn ploeg- makker Alex Zülle. „Dit is de eerste keer dat ik door een solo win", zei Jalabert, die eerder dit seizoen al twee keer succesvol was in een mas sasprint. „Het was geenszins de bedoeling, maar het kwam toe vallig zo uit." De Moldaviër An drei Tsjmil was de snelste van het groepje jagers. Voor de Fransman Stéphane Heulot. De Finse neo-prof Joona Laukka fi nishte als vierde. ONCE-ploegleider Manoio Saiz heeft nu twee pionnen voor de eindzege. Naast Jalabert heeft ook Alex Zülle riante voor uitzichten zijn overwinning van 1993 te herhalen. „Beiden zijn kanshebber. Voorlopig staat Jalabert er het beste voor. Voor hem gaan we in eerste instantie rijden", verklapte Saiz de strijd wijze voor de komende dagen. Le Groupement In finishplaats Roanne werd gis teren bekend dat Le Groupe ment onmiddellijk wil stoppen met het sponsoren van de wielerformatie. Wereldkam pioen Luc Leblanc, goed voor een jaarsalaris van bijna vier miljoen gulden, is de bekendste naam. Ook de Nederlander Jean-Paul van Poppel is een van de twintig gecontracteerde ren ners. Hij heeft een verbintenis van twee jaar. Voornaamste re den zich terug te trekken zou de negatieve campagne in de Fran se pers zijn, waardoor het be drijf de laatste maanden aan zienlijke verliezen zou hebben geleden. Het nieuws sloeg gisteravond in als een bom. Vlak na het eten bracht manager Guy Mollet de renners in het hotel op de hoog te van de plannen van de Ame rikaanse directeur Jean God- zich. De excentrieke eigenaar had zich de laatste tijd mateloos opgewonden over de negatieve publiciteit in vooral de Franse media. Hij verwijt de pers anti-publi- citeit. Le Groupement staat voor „Network-marketing", verte genwoordigd door 4000 verko pers, maar zou in werkelijkheid een dekmantel voor een Ameri kaanse sekte zijn, beweren de Franse media. De steeds weer kerende insinuaties zouden Godzich tot zijn abrupte besluit hebben gebracht. „Het begon hem de keel uit te hangen. Godzich sponsort geen ploeg om negatieve publiciteit te krijgen, maar voor positieve. Op dit moment weet ik echt niet hoe het verder gaat", rea geerde een verbaasde Jean-Paul van Poppel maandagavond in Roanne. „Hij heeft mij onder vier ogen bezworen dat het Laurent Jalabert schreef gisteren de tweede etappe v zijn naam na een vlucht van ruim vijftig kilometer. „sekte-verhaal" Waarom zou hij liegen? Ik heb er in ieder geval niets van ge merkt. Ook niet toen we eind vorig jaar met 1500 mensen, hoofdzakelijk distributeurs en verkopers, een week in Florida hebben doorgebracht. Het zijn uit de lucht gegrepen verhalen, lijkt me." Godzich had voor de wieler ploeg voor de komende drie jaar een bedrag van dertig mil joen gulden uitgetrokken. Tij dens de presentatie in januari zei een optimistische manager Guy Mollet dat Le Groupement in principe bereid was tot het jaar 2000 te. sponsoren. Sinds gisteren lijkt dat een utopie. De slogan was ongetwijfeld ge boren in het vliegtuig vanuit Londen en ook aan de harde g ging onmiskenbaar oefening vooraf. „This is Las Vegas coming to Groningen" - Roger J. Levitt, co-manager van Regi- lio Tuurs tegenstander Tony Pep, weet onderhand wel hoe hij boksgala's moet verkopen en het deed de op en top Brit dan ook zichtbaar genoegen dat zijn vondst aansloeg in het noorden van Nederland. Levitt belooft de liefhebbers donderdagavond in de Martini hal spektakel van een kaliber dat doorgaans alleen in het fameuze gokparadijs in de woestijn van Nevada wordt ge boden. Spektakel, waarvoor dan - in zijn optiek - eerst en vooral zijn protege Pep zal zorgen. „Geloof me, they picked the wrong guy, ze hebben de ver keerde gekozen," gaven hij en zijn Canadese compagnon Glen Carriere gisteren bij aankomst in Groningen blijk van hun schier onbegrensde vertrouwen in de uitdager. Regilio Tuur, sinds zijn over winning op Eugene Speed van 24 september wereldkampioen in het supervedergewicht vol gens de World Boxing Organiza tion, zet zijn titel vrijwillig op het spel tegen de kampioen van het Gemenebest. Pep is dolblij met die kans, en Tuur op zijn beurt is blij met hem. „Ik heb, toen ik de titel won, beloofd dat ik 'm tegen goede tegenstanders zou verdedigen. Welnu, Pep is een van de beste tegenstanders die ik ooit heb gehad, zijn resultaten spreken voor zich. Waarom we hem dan toch hebben genomen? Omdat goede tegenstanders me nog scherper, nog beter maken. Ze brengen het beste in mij bo- Tony Pep, een dertigjarige vrijgezel uit Vancouver met een zoontje van zes, 'goodlooking' en opmerkelijk lang (1 meter 85) voor een man van zijn ge wicht (het superveder loopt tot 58.967 kg), is prof sinds juni 1982 en wachtte derhalve zo'n dertien jaar op zijn eerste we reldtitelgevecht. „Die twee en een halve week konden er dus ook nog wel bij," deed hij niet moeilijk over het uitstel - van wege een hamstringblessure van Tuur - van de oorspronke lijk voor 23 februari geplande partij. Dat hij niet bang is om in de 'achtertuin' van de tegenstan der te boksen - zoals nu tegen Tuur - bewijst zijn 'record' in Groot-Brittannie. Van hel drie tal Hugh Forde, Paul Harvey en J.T. Williams haalde alleen Har vey de laatste gong. Zijn zege op Forde was ronduit indrukwek kend, Williams („Niet van het niveau Tuur," geeft hij grif toe) hield het op 30 juli vorig jaar welgeteld 90 tellen vol en incas seerde in die korte tijdspanne liefst achttien uppercuts. 'Tuur on tour', een door de bokser zelf ontwikkeld idee om het boksen naar de mensen te brengen, is in de eerste halte plaats Groningen een door slaand succes gebleken. Van de beschikbare 3500 kaarten zijn er nog 3 a 400 niet verkocht, in hoofdzaak de duurdere. De ver wachting is, dat de Evenemen tenhal donderdagavond toch vol loopt, ook al omdat het WK- gevecht niet op een van de re guliere netten wordt uitgezon den, maar aan FilmNet is ver kocht. Er staan in totaal zes profpartijen op het programma. Daarbij ook de Rotterdammers Don Diego Poeder, Jan Lefeber en de debuterende Ridderker ker Miguel Dias. Meespelen Kluivert is nog onzeker amsterdam Het is maar de vraag of Patrick Kluivert morgen avond de belangen van Ajax 1 of 2 kan verdedigen in de kwartfinales van de Amstel Cup tegen Feye- noord (1) of FC Utrecht (2). De aanvaller kampt nog steeds met de nawee- en van een grove tackle van Hajduk-speler Damir Vuica, vorige week woens dag. Daarbij werd een spiertje rond het enkelge wricht geraakt. Gisteren moest de spits de training laten schieten. Het is nog onduidelijk welke Ajax-spelers er in het Olympisch stadion aantreden tegen Feye- noord en welke er afreizen naar Utrecht. De techni sche staf maakt dat in de loop van vandaag bekend. De vorige twee rondes werden er twee zo sterk mogelijke teams gefor meerd. Op de bank aange vuld met talentrijke jeugd spelers. Elke Ajacied die nog geen 23 wedstrijden (be ker en competitie) heeft afgewerkt in het eerste elf tal, mag ook nog opdra ven in het tweede team. Slechts vijf spelers hebben die grens bereikt: Blind, Frank de Boer, Reiziger, Van der Sar en Seedorf. Van de overige spelers ko men alleen Van Vossen (21) en Overmars (20) in de buurt. Kluivert en Ge orge staan op 19. Edgar Davids speelt in ieder geval niet. De mid denvelder ondergaat van daag een oogbaldrukver- lagende operatie aan het linkeroog. Het genezings proces zal waarschijnlijk twee maanden in beslag gaan nemen. Volledig tegen de ver wachting in is Martijn Reuser wel weer beschik baar. Een enkelblessure hield de 20-jarige Ajacied twee maanden uit de rou latie, maar de middenvel der trainde gisteren weer voluit mee. SPORT OP TV 12.00-14.00 EURO: Speedworld: torsportmagazine. 14.00-15.00 EURO: Paardesport springruiters in Palm Beach. 15.00 18.00 EURO: Kunstrijden o HTSt)'5! T00VaDld2BS^rt8HeuTe SCOREBORD PRIJSVRAGEN Eers Dosedel (Tsj/1) - Langwardt (Den) 6-4 6-4. Rusedski (Can) - Steet (Dui) 7-6 6-2, Mattar (Bra Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs- 1 winnaar, bruto 80 841,20; derde prijs: 63 winnaars, bruto 1.924,70; vierde prijs: 3.276 winnaars, f. 37,00; vijfde prijs: 58.628 winnaars, 5,00 Cijferspel Vaste prijzen. Zes cijfers goed: geen win naar; vijf goed: 2 winnaars; vier goed: 29 winnaars; drie goed: 237 winnaars, twee goed: 2.324 winnaars VOETBAL k (Zwi) - Caratti (Ita) 6-4 7 arsabisjvili (Geo) 5-7 6-4 ronde: Skoff (Oos) - Tsjesnokov (Rus) 7-5 6-3, Bjorkman (Zwe) - Novacek (Tsj) 7-5 6-2, Alberto Costa (Spa) - Carlos Costa (Spa) 6-3 6-3, Gaudenzi (lta/13) Fromberg (Aus) 2-6 6-2 7-6, Boetsch (Fra) Peterson (VSt) 6 1 6-2. Vrouwen, 800.000 gulden. Dubbelspel, finale: Davenport/Raymond (VSt/2) - Sanchez/Neiland (Spa/Oek/1) 2-6 >31-57 Tottenham 29 - WIELRENNEN PARIJS-NICE Tweede etappe, Saint-Armand-Montrond- Roanne: 1. Jalabert (Fra) 186 km in I u.\ i .juni I Mol i .'li. ||..„i„i SCHAATSEN HEERENVEEN Baanwedstrijden 500 m 1. Van Velde 36,93, 2. Ritsma 37,90,3 Zandstra 38,23 1000 m: 1. Van Velde 1.14,34. 1500 m: 1. Ritsma 1.56,11, 2. Zandstra 1.56,45. TENNIS 8 Olano (Spa), 9. Sörensen (Den). 10. Bölts (Dui), 11. Oetsjakov (Rus), 12 Zülle KOPENHAGEN 3.000 gulder Petito, 8. Olano, 9. Sörensen, 10' Bölts. 11 Oetsiakov. 12. Z Ledanois 1.44. 15. 12. Zülle. 13. Bobrik. 14 WK VROUWEN punten 500 m 3000 m 1500 m 5.000 n 10. De Jong (Ned) 11. Tónsberg(Noo) 12. D'Andrea (VSt) 171.276 175.201 175.548 175.842 177 138 177.309 178.120 178.682 179.085 179.445 180.052 180.074 41,00 1) 42,68 9) 42,25 5) 41,27 2) 43,40(17) 42.73(11) 42,91(14) 44,82(23) 42,85(12) 43,02(15) 42,68 9) 41,70 3) 4.24,72( 1) 4.26,13 3) 4.28,44 6) 4.30,13 7) 4.27,68 4) 4.30,83 8) 4.31,28( 9) 4.25,06 2) 4.35,15(14) 4.32,46(11) 4.32,63(13) 4.37,02(16) 2.03,86 1) 2.06,151 2) 2.06,62 3) 2.08,00 5) 2.09,55 8) 2.09,25 7) 2.09,97 9) 2.11,80(16) 2.09,20 6) 2.10.77(12) 2.12,09(18) 2.10,14(10) 7.28,70 1) 7.41,16( 4) 7.43,52 5) 7.48.85 8) 7.39,42 3) 7.43.58 6) 7.46.74 7) 7.37,53( 2) 7.53,11 9) 7.54.25(10) 7.59,04(11) 8.08,24(12)

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19