FOTOM Justitie Den Haag plukt meer geld van criminele] Patijn: Nederland kan softdrug! niet op eigen houtje legalisereii Randstad Operatie Erasmus-pyloon: alleen de patatboer is niet bestelt m N ONTWIKKELEN AFDRUKKEN VAN UW KLEURENFILM NIEUW! 1-UURSERVICE 79 CENT PER FOTO immuun Hotel 'De Wereld' naar Madurodam ZATERDAG 4 MAART 1995 975 CHEF GERT VISSER. 071 -356439.PLV -CHEF PAUL VAN DER KOOIJ.07i Man doodgestoken in Amsterdam amsterdam Op een grasveld in de Amsterdamse Bijlmermeer heeft de politie gistermorgen een dode man gevonden. Het on geveer 50-jarige slachtoffer is vermoedelijk met messteken om het leven gebracht. I lij werd aangetroffen naast zijn auto op een grasveld bij de flat Echtenstein. De identiteit van de dode is nog niet bekend. Druggebruik Amsterdammers stabiel amsterdam Het gebruik van softdrugs en XTC onder jonge Am sterdammers stabiliseert zich. Het aantal gokkers neemt af, maar het percentage probleemgokkers is toegenomen. Turkse en Marokkaanse leerlingen gebruiken en gokken minder dan hun Nederlandse leeftijdgenoten. Dat blijkt uit een onderzoek over 1994 van de Jellinekkliniek en het Amsterdamse Bureau voor Onderzoek en Statistiek. Het is voor de tweede keer dat een dergelijk onderzoek is gehouden. Om een beeld te krijgen van de trends in gebruik van alcohol, tabak, drugs en gokken zijn 1750 Amsterdamse scholieren in het voortgezet onderwijs en 142 stamgasten (tot 25 jaar) van koffieshops ondervraagd. rotterdam gpd Over belangstelling voor het overeind zetten van de pyloon - een onderdeel van de dragende con structie - van de Erasmusbrug valt niet te klagen. Zelfs buitenlandse televisieploegen en de grote internationale fotopersbureaus hebben zich ge meld om volgende week zaterdag 11 maart op de Noordzeeweg langs het Calandkanaal op de eer ste rij te staan. Te verwachten valt dat de publieke belangstel ling enorm zal zijn. Schattingen durven de be trokkenen niet te maken. Maar, gerekend wordt op zeker enige duizenden mensen. De woord voerder: „Tienduizend? Dertigduizend? Wie zal het zeggen?" Voor alle zekerheid zijn hulpdien sten (politie, brandweer en ambulancedienst) gewaarschuwd. Zelfs de reddingsbrigade is pa raat voor het geval toeschouwers het Calandka naal in tuimelen. Om de te verwachten verkeersdrukte in goede banen te leiden zijn aan het begin van de Noord zeeweg (pal ten westen van Rozenburg) twee grote tijdelijke parkeerterreinen aangewezen. De patatboer is niet besteld, maar gerekend wordt op het eigen initiatief in deze marktsector. Het overeind zetten van de pyloon van de Erasmusbrug zal qua publieke belangstelling slechts een bescheiden voorproefje zijn op het daadwerkelijke plaatsen van de pyloon op de pij ler midden in de Nieuwe Maas. Voor die klus, die voor medio april op het programma staat, wor den naar goed Rotterdams gebruik vele tiendui zenden mensen verwacht. Zo veel zelfs, dat men zich nu al zorgen maakt over een ordelijk ver loop op Wilhelminakade, Willemskade en Boom pjes, de plaatsen waar vanaf die operatie het best te volgen zal zijn. Maar als alles goed gaat is het plaatsen van de pyloon rechtstreeks op de televi sie te zien. De pyloon van de Erasmusbrug is begin deze week per ponton in het Calandkanaal aangeko men. Daar lag, tegenover de 7e Petroleumhaven, al enige tijd het werkeiland DB102 van Heere- mac. Het is met zijn twee kranen (totaal hijsver mogen 12.000 ton, hoogte 175 meter) één van de zwaarste kraanschepen ter wereld. Bij het werkeiland ligt ook al een ponton met daarop de zogeheten achterligger, het stalen brugdeel dat straks over de de twee brugpijlers pal voor de kop van het Noordereiland wordt ge legd. Op die achterligger wordt volgende week zaterdag de pyloon gemonteerd. Een steuncon- structie moet de pyloon mede-overeind houden. Als de Erasmusbrug in de loop van volgend zijn voltooiing nadert en alle tuien zijn ge^ nen, wordt die 'ruggesteun' weggehaald. De Erasmusbrug vormt de verbinding ti het centrum van Rotterdam en de Kop van De brug, naar ontwerp van architect Ben Berkel, is achthonderd meter lang en rust o pijlers. De eerste pijler staat nog 'in' het Will plein, de tweede in de Nieuwe Maas er pal Pijler 3 is de grote betonnen kolos voor dé van het Noordereiland. Het caisson waaro pijler is gebouwd wordt de komende weker dieper afgezonken. Pijler 4 is de consti waarin ook de kelder en de bascule - he weegbare brugdeel - is weggewerkt. De ba biedt de scheepvaart de doorgang naar d( ningshaven. yy yy yy 121 Geldt voor alle merken 24 opnamen-films 36 opnamen-films: 2,50 extra 12 opnamen-films: 2,50 korting HAARLEMMERSTRAAT 153 - LEIDEN S 071-128494 De voorjaars- en zomermode 1995 komen nadrukkelijk in beeld op 28 maart aanstaande. Op die dag ontvangen de lezers van Leidsch Dagblad een kleurrijke modebijlage op handzaam weekendformaat. Een echt bewaarnummer met de laatste trends op het gebied van dames-, heren- en kindermode. Naast kleding wordt er ook volop aandacht geschonken aan brillen, schoenen en huidverzorging. Kortom: Alle aspecten van de voorjaars- en zomer mode 1995 komen in deze bijlage royaal aan bod. Een ideale gelegenheid dus om ook uw bedrijf in beeld te brengen tussen al dit kleurrijke modenieuws. Uw reclameboodschap in deze bijlage bereikt meer dan 120.000 consumenten, die juist in die periode kennis willen nemen van het mode aanbod in hun regio. Breng uw mode 1995 dus in beeld door middel van een advertentie, zodat u de kans vergroot dat juist uw collectie de aanleiding vormt tot een bezoek aan uw bedrijf. De medewerkers van de advertentieverkoop doen u graag een passende aanbieding in deze bijlage. Hiervoor zullen zij binnenkort contact met u opnemen. Voor verdere informatie en/of reserveringen kunt u bellen met Margareth de Jong, telefoon 071 - 356232. Leidsch Dagblad MODEBIJLAGE 1995 Verschijnt: dinsdag 28 maart 1995 Formaat weekend (240mm breed x 398mm hoogl Oplage 50.000 exemplaren Bereik 121.000 personen van 13 jaar en ouder (Bron: SummoScanner 1994) Sluitingstijden: zetwerk, 21 maart 1995 prints, 22 maart 1995 De Leidsch Dagblad Modebijlage 1995 is een uitgave van: Dagbladuitgeverij Damiate b.v. Rooseveltstraat 82, Postbus 54, 2300 AB Leiden Tel.: 071 - 356232 Fax:071 - 323508 Nieuwe wetgeving levert bijna 2,4 miljoen gulden op j Justitie heeft de criminelen vorig jaar zwaarder in hun portemonnee geraakt dan voorheen. Uit het jaarverslag 1994 van het arrondissementsparket Den Haag blijkt dat de rechter dankzij de Pluk Ze-wetgeving vorig jaar voor bijna 2,4 miljoen gulden aan 'ontnemingsmaatregelen' heeft genomen. Dit is meer dan een verdubbeling ten op zichte van het beginjaar 1993. N. Zandbergen heeft dit alles te maken met de verhoogde atten tie van de politie en het Open baar Ministerie voor het onder werp milieu. Ook het aantal straatroven en den haag gpd Uit het jaarverslag wordt ook duidelijk dat het aantal milieu misdrijven in 1994 spectaculair is gestegen. Liefst 80 procent meer zaken werden aange bracht bij het Haagse arrondis sementsparket. Politie Haag landen droeg 350 milieu-delic ten aan. Volgens persofficier mr. overvallen in de Haagse politie regio steeg. In 1993 waren dat er 790. In het eerste halfjaar van 1994 waren dat er 504. D? poli tiecijfers zijn slechts bekend over de eerste zes maanden. ,,De te verwachten stijging heeft te maken met een betere regi stratie. Met de installatie van het Roof Coördinatie Punt is er op dit terrein nu een helder beeld", aldus Zandbergen. Dalend binnen de politieregio Haaglanden is onder meer het aantal inbraken in woningen (grofweg van 10.000 naar 9000). Ook het aantal diefstallen uit auto's is afgenomen (van 15.000 naar 13.500), zo is op basis van de cijfers van het eerste halfjaar te verwachten. De daling is vol gens Zandbergen mede een ge volg van de extra aandacht voor preventie en de opzet van diver se projecten. Ook het aantal misdrijv, gen het leven (moord, dog en pogingen daartoe) nanh 1993 kwamen er 259 misqj ter kennis van de politie^ eerste helft van 1994 warj er aanmerkelijk minder: t werden in dat kader 4h dachten gehoord. Het I deed in 1994 151 zaken af[ Twee maanden geleder! al bekend dat het aantaP zendingen in 1994 fors isl gen. Er moesten 1218 rrf worden heengezonden, P wie 49 minderjarigen. Dal kende ten opzichte vari een stijging van liefst 71 cent. P den haag Theo Buys schildert in een werkplaats in Den Haag met grote nauwkeurigheid de vensters van het wereldberoemde Wagening: tel 'De Wereld'. Het hotel, waar de Duitsers in mei 1945 de capitulatie tekenden, krijgt vanaf 5 april een eigen plek in het Haagse Madurod Een negenjarig jongetje uit Wageningen heeft de aanzet gegeven om een miniatuur van het hotel in Madurodam te krijgen. amsterdam anp Er is geen sprake van dat Am sterdam, of Nederland, soft drugs kan vrijgeven, zonder dat de omringende landen daarmee instemmen. Zou dat wel gebeu ren, dan heeft dat op meerdere terreinen negatieve gevolgen. Die stelling verkondigde bur gemeester S. Patijn gistermid dag tijdens het symposium 'De problematiek van de oude bin nenstad, nu en in de nabije toe komst' in The Grand in Amster dam. Patijn reageerde op een pleidooi van D66-kamerlid G. Wolffensperger om softdrugs geheel uit het stafrecht te halen. „We moeten het niet toeterend legaliseren, maar de huidige re gels een beetje oprekken." Dat kan best zonder het buitenland op te schrikken, vond Wolffens perger. Voormalig staatssecretaris en nu burgemeester van Tilburg, G. Brokx, was het met Wolffens perger eens. „Kijk maar naar de ervaringen met Schengen. Op het buitenland kun je wachten tot je een ons weegt." Met hun opvatting steunen beide politici de aanbeveling van een werk groep die bestaat uit Amster damse ambtenaren, drugdes kundigen en politiemensen, om softdrugs in etappes te legalise ren. De voorstanders vinden Pa tijn recht tegenover zich. Soft drugs vrijgeven betekent ook dat je moet toestaan dat ie mand in Nederland een vracht wagen vollaadt met 3000 kilo hasj en er rechtstreeks mee naar Dusseldorf rijdt. Patijn: „Wat denk je dat Kohl daarvan zal zeggen?" Ook op economisch terrein heeft legalisering repercussies, vreest de burgemeester. „Als Chrysler zich in Nederland wil vestigen, vragen ze eers de belastingvoordelen van Vermeend kunnen en daarna naar het drugbi Patijn was het ook nitty met Wolffenspergers op dat marihuana weliswa. gezond is, maar evenmin (j menleving ontwricht. Der meester signaleert een rustende trend in Ned< land. Door middel ling worden de meer vers de onderdelen van de pla sterkt. Voor die krachtig* j drug vinden de telers nu afzetmarkt in onder mi Verenigde Staten,

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14