Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN Ontsteltenis over verslag van Klaziens lezing Wie betaalt de hobby's van onze bestuurders? WOENSDAG 1 MAART 1995 chef adriaan brandenburg.071-356484 LEIDSCH DAGBLAD Ontdaan, ja ontsteld waren ze, Zita Poot en Peter Ditmar van het Yoga Gezondheidscentrum Leiden. Hun verontwaardiging gold het verslag van de lezing Lentewind van Klazien uit Zalk, ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het centrum, in de krant van 20 februari. Het stuk dat als kop 'Ik zoek het altijd in het neussie' had meegekregen, stond volgens hen 'op een zeer laag niveau', het bevatte tal van fouten en Klazien werd er in be lachelijk gemaakt {'we durven het artikel niet eens naar haar op te sturen'). Hun voornaamste grief was echter dat de verslaggeefster de volledige naam van hun cen trum, zoals hierboven weerge geven, had gereduceerd tot 'yo ga centrum'. ,,Er zijn tal van yo ga centra in deze omgeving. Dus een dergelijke aanduiding zegt niets. Wij zijn het Yoga Ge zondheidscentrum Leiden, zo staan wij bekend en zo willen wij worden genoemd. U wilt toch ook dat uw krant bij de juiste naam wordt genoemd?". En wat hun nog een graadje er ger had geraakt was dat de ver slaggeefster Klazien 'een goe roe' had genoemd. Vooral in hun kringen was die term iets vréselijks. ,,Dat duidt op zweve righeid en als we van iets af wil len dan daarvan wel. Zwevers zijn er al genoeg. Mensen moe ten met hun benen op de grond staan. Dat staan wij voor en dan worden we met zo'n term in verband gebracht". Wat de weergave van Klaziens woorden betreft, in de laatste kolom stonden uitspraken (Slecht slapen? 'Maak 't neussie los door groene blaadjes sla in een kom met melk aan de kook te brengen. Of overgiet vijf la vendelbloempjes met water en het gaat meteen een stuk beter' en nog zo van dat soort aanbe velingen) die absoluut niet zo door haar gezegd waren. ,,We hebben de lezing van Klazien op de band staan, dus het valt zo te controleren". Ik zal de kritiek punt voor punt doorlopen. De verslaggeef ster had accurater moeten zijn en de volledige naam van het centrum behoren te geven. Aan de andere kant wordt er in het verslag melding van gemaakt dat het 'yoga-centrum' zich aan de Hogewoerd bevindt, dus RUUD PAAUW misverstand over welk yoga-centrum het hier ging kon er niet bestaan. Het woord goeroe (geestelijk leermees ter) heeft in ons spraakgebruik tal van betekenissen gekregen. Het is een modewoord gewor den voor iedereen die op een bepaald gebied grondig meent te zijn inge voerd. Meestal heeft het dan een ironisch tintje. Gezien de historie kan ik mij indenken dat in bepaalde yoga-kringen het woord met enige huiver wordt bekeken, maar ook daar zal men begrip moeten hebben voor het alge meen gebruik van de term. Niet het Yoga Gezondheidscentrum Leiden maar Klazien werd als zodanig aangeduid. Ik kan daar het vreselijke niet van inzien. Mevrouw Poot en de heer Detmar verwijten de verslag geefsterdat zij Klazien 'belache lijk heeft gemaakt'. Waar Kla zien optreedt, of het nu voor de tv is of in een zaal, ontstaat al tijd vrolijkheid, zo is mijn erva ring. Ook bij haar lezing voor het Yoga Gezondheidscentrum Leiden venneldt het verslag dat Klazien 'de lachers op haar hand wist te krijgen'. Mevrouw Poot en de heer Detmar ont kenden dat ook niet. Maar de weerslag daarvan in een krante artikel wensten zij toch niet zo te aanvaarden. Ik kreeg de in druk dat ze daarmee hun cen trum in een verkeerd daglicht geplaatst vonden. Maar ja, zo hield ik hun voor, dan hadden ze een anders besnaarde spre ker moeten uitnodigen. Wat de mogelijk onjuiste cita ten betreft heb ik het tweetal uitgenodigd het stukje geluids band dat op die passage betrek king had voor mij uit te tikken. 225- Want de vrolijkheid rond Klazien mag niet stoelen op een incorrecte weergave van haar woorden. Zij zegden toe dat te zullen doen, maar daarna heb ik niets meer van hen ver nomen. Over het niet dur ven sturen van het artikel naar Klazien, heb ik wat geglim lacht. Het is een grove onderschat ting van het weer standsvermogen van deze stoe re boerin. Ze kan heel wat heb ben, hoor. Afgelopen zaterdag verweerde ze zich op haar eigen karakteristieke manier tegen programmamaker Jack Spijker man en imitator Robert Paul: ,,Je mag wel de draak met me steken, maar je moet geen on zin verkopen", waarna ze on verstoorbaar een carnavalshit ten gehore bracht die als ik het mij goed herinner de prachtige titel's Morgens is het vroegen 's avonds is het laat' droeg. Die vrouw is niet stuk te krijgen. Trouwens, tegen ironie en an der ongemak zal ze toch zeker ook wel een paar gewassen pa raat hebben? Vooruit, laten we nou toch niet zo zwaar op de hand zijn. Klazien is het zelf ook niet. Eigen bijdrage Een lezer vraagt zich af of de krant allerlei ideeën en gedach ten die in de regeringsburelen circuleren ook maar moet pu bliceren. Als voorbeeld noemt hij het bericht in de krant van 13 februari onder de kop Moge lijk tientje eigen bijdrage bij de huisarts. Daarin wordt het PvdA-kamerlid Rob Oudkerk aan het woord gelaten dat had vernomen dat op het ministerie van volksgezondheid wordt overwogen om een bijdrage van De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 128030. een tientje in te voeren voor elk bezoek aan de huisarts. Een woordvoerder van het departe ment spreekt dat vervolgens te gen: „Het is niet meer dan een optie. Er wordt in brede zin ge keken naar mogelijkheden om de uitgaven terug te dringen. Het is op dit moment nog niet duidelijk of maatregelen nood zakelijk zijn en hoeveel dat er zullen zijn". De lezer zegt zich over dat be richt nogal wat zorgen te heb ben gemaakt. Hij is oud, heeft maar een klein inkomen en zijn gezondheid is niet al te best. Een tientje eigen bijdrage zou hij niet kunnen opbrengen. „Maar", zo zegt hij, „een dag la ter lees je dat allerlei politieke partijen zich ertegen verzetten en daarna hoorde je er niets meer over. Qoet de krant er nu goed aan dergelijke wat ik maar noem losse flodders te publice ren. Je schept er vooral onder ouderen zoveel onrust mee." Het antwoord is ja, dat moet de krant doen en blijven doen. Ik kan mij de gevoelens van de ze lezer zeker indenken, maar hij en velen met hem zijn er al leen maar bij gebaat dat derge lijke 'overwegingen' direct openbaar worden. Ministeries laten wel vaker ballonnetjes op om te kijken hoe die zullen worden ontvan gen. De vorige minister van ver keer, mevrouw Maij, was er een waar kampioene in. Bijna maandelijks liet ze ideeën lan ceren hoe de files moesten wor den beteugeld en keek dan wat er aan weerwerk kwam. Komen er in zo'n geval weinig protes ten uit de politiek of de samen leving dan is de kans groot dat men er ten departemente op doorgaat. In het geval van het 'tientje' ging het zeker niet om een losse flodder. Dat blijkt duidelijk uit de reactie van de woordvoer ster. Ze spreekt wel verzachtend over 'niet meer dan een optie', maar ze ontkent dus niet dat met de gedachte werd gespeeld. De reactie uit de politiek was al direct sterk afwijzend en ik denk dan ook niet dat er verder nog iets over wordt vernomen. De krant heeft haar werk hier goed gedaan. Ze moet aangeven wat er gaande is, ook al zou la ter blijken dat er niets van komt. Acht maart kunt u per referen dum uw wens kenbaar maken. Het betreft bebouwing met on dergrondse garage bij het Ko ninklijk Militair Invalidenhuis, inclusief het kappen van 6 tot 8 prachtige kostbare woudreuzen, die daar in de tuin staan. Einde lijk heeft u een democratische mogelijkheid om een echte keu ze te maken. Een keuze die vol gens belofte ook onverwijld uit gevoerd zal worden. Sommige bestuurders geven er echter de voorkeur aan na de verkiezingen hun eigen ideeën te prefereren in tegenstelling tot wat ze u beloofden. U wordt ge confronteerd met allerlei argu menten, zoals de kosten die het voor u meebrengt als de ge meente het referendum verliest. Zij praten niet over wat het u kost dat de gemeente de aanne mer verzocht het bouwen onge veer 5 maanden te stoppen. Met andere woorden: het kost ons altijd geld of er nu wel of niet gebouwd wordt. Van argumenten als deze, voordat zij allerlei andere kost bare besluiten nemen, laten zij u het liefst onwetend. Maar nu die kosten van 25 gulden per in woner. Het is waar vandaag de dag telt elke cent die u kan uit geven, maar zaken als een refe rendum kan en mag u niet ne geren, 25 gulden verdeeld over 365 dagen komt neer op 7 cent per dag. Voor dit luttele bedrag kunt u beslissen dat u niet ge diend bent van zo'n onzalig plan. Wat zal het u nog kosten als alle hobby's (besluiten) van on ze bestuurders in de toekomst worden uitgevoerd, zoals verho ging van onroerend-zaakbelas- ting, precario- en lozingsrech ten, reclame- en hondenbelas ting, parkeerrechten, milieuhef fing, enz. enz. Hiervan worden zeker niet de budget-overschrij dingen betaald. Zoals het sta tion van 90 miljoen, 10 procent overschrijding is 9 miljoen. Bij zulke bouwwerken is het niet voor het eerst dat zoiets gebeurt (wie betaalt dat?). Zo ook het gezever over de autoluwe binnenstad, was dit soms vrije-tijdsbesteding? Dan hebben we nog de aanschaf van de Driessengarage en de bouw van omstreden parkeergarages. Laat deze wethouders(s) toch fietsen en brommers gaan ver kopen. Het gehuppel van wel of geen bussen in de Breestraat krijgt u voor niets, dat is een gratis ver toning. Ook de daadkracht van wegenonderhoud en -aanleg (infrastructuur genaamd). Jaren geleden trammetje weg, heden zou het trammetje weer terug moeten. Niet praten over grachtje open, grachtje dicht en uiteindelijk toch maar open (Rijn- en Schiekade) en diverse andere plannen. Laat ik niet verder zeuren, u kunt de rest zelf wel invullen. Maak hierna voor uzelf de reke ning op en bedenk daarna een argument dat u weerhoudt de gemeenteraad eens te verrassen door hen democratisch een halt toe te roepen. Ik moet nog wel vermelden dat ik altijd dacht dat inspraak iets anders is dan meepraten. Eens zullen sommige bestuur ders beslissen om ook uw tuin tje of volkstuintje te bebouwen. P.S. Laten wij 8 maart a.s. niet vergeten om te gaan stemmen. Dat is in ons land toegestaan. W. Leupe, Leiden. Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw in gezonden brief uw naam, adres en woonplaats vermelden, even als de datum waarop het betreffende artikel werd gepubliceerd? Brieven worden in het algemeen in deze krant ondertekend met naam en woonplaats. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. Toen de overgrootva dervan de huidige be woner deze boerderij aan de Willem van der Veldeweg in Leimui- den rond de eeuwwis seling liet bouwen, stond de oude klom- penmakersschuur er al sinds mensenheuge nis. De boerderij wordt inmiddels al leen nog als woonhuis gebruikten bij een grote verbouwing in 1947 is het ouderwet se interieur helemaal verwijderd. Zo ver dwenen de bedsteden bij die verbouwing en ook de oude bijkeu ken, die er al stond voor de boerderij werd gebouwd, sneuvelde omdat die scheuren in het huis veroorzaakte. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist da gelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldi ge' plekjes die niet di rect hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1895 - Ook een jaarrekening. - Een Utrech tenaar kreeg de volgende rekening van zijn loodgieter, die op het dak een lek had gerepareerd. Voor UEd. een lek gezocht.../ -.20 Voor hetzelve gevonden-.20 Voor hetzelve gemaakt.-.-.60 Samen1.- - Hedenmorgen heeft men vanwege de stoombootmaatschappij „De Volhar ding" van Leiden uit in den Rijn het ijs gebroken door middel van twee stoombooten achter elkander. Op on derscheidenen plaatsen ging dat nog met zeer veel moeilijkheden gepaard. Het ijs is op vele plaatsen nog 10 a 12 cM. dik. Er waren vele plaatsen, waar de beide booten, met volle kracht op het ijs aanzettende, geen 5 meter voor uitgingen. De wallen, alsmede de daar aan liggende schuitjes of roeibooten, hadden zeer veel te lijden door de op- zijschuivende ijsschotsen. Men kon het niet verder brengen dan Koudekerk. De pogingen, aangewend van uit Am sterdam en Gouda, werden ook niet met het verlangde succes bekroond. - Een Fransch soldaat, die pas uit Duit- schland teruggekeerd is, vertelt dat hij van 1870 tot 4 December 1894 in Duit- schland gevangen is gehouden. Hij had als krijgsgevangene een van zijn bewa kers te Dresden gedood. Daarop werd hij gevangen gehouden tot 1883, toen hij £r in slaagde te ontvluchten. Hij werd echter opnieuw gearresteerd en toen veroordeeld tot een gevangenis strafvan 20 jaar. Hij beweert dat er nog zeven Fransche gevangenen in Posen zijn. - De Floralia-tentoonstelling te Brielle van hyacinten en tulpen, door kinde ren van de openbare scholen ge kweekt. en verzorgd, is uitmuntend ge slaagd. Voor de fraaist gekeurde hya cinten werden 6 eerste, 6 tweede en 6 derde prijzen uitgereikt, en evenzoo voor de best gekeurde tulpen. - In de volksbuurt het Achterklooster te Rotterdam zijn een man, vrouw en kind van een wissen dood gered. Het gezin was namelijk in bewusteloozen toestand geraakt door den damp van briquetten. Het is gelukkig bijtijds door de buren opgemerkt, waarop de be- ANNO 1970 - De Britse regering is gekant tegen het werven van .ldanten' door klinieken in Engeland, die tegen betaling abortus plegen op vrouwen die daarvoor uit het buitenland komen, barones Serota, een onder-minister van hel departe ment van Gezondheid, verklaarde dit in het Hogerhuis naar aanleiding van vragen over runners, die grote bedra gen aan provisie in de wacht slepen door op Heathrow Airport deze wou wen te overreden naar „hun" kliniek te komen. Dat zijn over het algemeen particuliere instellingen, waar voor het uitvoeren van abortus hoge honoraria worden berekend. Mevrouw Serota be loofde, dat de regering intrekking van de vergunningen zal overwegen wan neer bewezen kan worden dat zij zich aan dergelijke praktijken schuldig ma ken. - Clifford Dupont, het „voorlopige staatshoofd" van Rhodesië heeft giste ren de „geboorte-akte" van de repu bliek getekend, waardoor vannacht de laatste banden met de Britse kroon werden verbroken. De plechtigheid duurde slechts vier minuten. Tegeen- woordig waren alleen premier Ian Smith, de minister van Voorlichting, David Williams, en enige cameraman nen. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14 30-15.15uuren 19.00-19.45uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30 -11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 - 15.30 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.00 uur). Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uur en 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voorzwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1,2,3, 4 en STUDIO tel: 071 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 De Leeuwekoning al (Nederl. gespro ken) vr t/m woe 14.30. Op een mooie dag wordt op de Afrikaanse steppe het leeuwtje Simba geboren. Als zoon van de koning is hij voorbestemd zijn va der op te volgen. Maar oom Litteken wil daar een stokje voor steken. De nieuwste Walt Disney. Leon 12 jr., dag. 19.00, 21.15. Van Luc Besson, Als haar familie is afge slacht krijgt de wat zonderlinge Leon (Jean Réno) plotseling zijn 12-jarige buurmeisje Mathilda (Natalie Port man). Zij leert hem lezen en schrijven terwijl hij haar zijn specialisme leert: moorden. LIDO 2 Terminal Velocity al., dag 19 00, 21.15, vrt/m woe ook 14.30. Actie- thriller van Deran Sarafian. Parachu tespringer Charli^Sheen ziet leerlinge Natasja Kinski voor zijn ogen neerstor ten. Geschokt probeert hij uit te vin den waarom ze juist zijn vliegschool uitkoos om zelfmoord te plegen maar hij krijgt al snel te maken met allerlei hindernissen. LIDO 3 Junioral., vr t/m woe 14.15. Arnold Schwarzenegger in verwachting! De ruwe bolster wordt na een medisch ex periment o.l.v. Danny de Vito vader- /moeder. Met alle emotionele gevol gen van dien Een man van sta-vast met labiele stemmingen. Een grapje, voor even. Maar als de verrassing eraf is, wordt het toch een beetje lachwek kend allemaal. Pulp Fiction 16 jr., dag. 20.00. Film van Quentin Tarantino. Vertelt over gangsters die een koffieshop beroven, een bokser die weigert knock-out te gaan zoals afgesproken en een gang ster die op de vrouw van de baas moet passen. Met John Travolta. Harvey Keitel, Uma Thurman en uiteraard de hilanscheTarantino-dialogen LIDO 4 The Pagemaster a Ivr t/m woe 14 30. Jeugdfilm van Maurice Hunt en Joe Johnston. Macaulay Culkin be landt op de vlucht voor een storm in een bibliotheek. Bij een val raakt hij buiten westen. Als tekenfilmfiguur probeert Culkin zijn bewustzijn terug te vinden. The River Wild 12 jr., dag 18 45, 21.15. Kruising tussen een familie-, misdaad- en natuurfilm van Curtis Hanson. Riviergids Meryl Streep is met man en kind aan het peddelen, doch crimineel op de vlucht Kevin Ba con dwingt de rubberboot een heel andere koers te varen. STUDIO The Lion King dag. 19.00. vr t/m woe ook 14 30. Disclosure al., dag. 21.15. Een span nende en zoele thriller over de keihar de strijd op de werkvloer van een com puterbedrijf in de negentiger jaren. Michael Douglas, tegen zijn zin be laagd door zij chef en ex-minnares De mi Moore, wordt ten onrechte be schuldigd van seksuele intimidatie. LUXOR tel: 071-121239, Stations weg 19 Dumb and Dumber al dag. 19.00 en 21.30 uur. zo t/m woe ook 14.45. TRIANON tel: 071-123875, Breestraat 31. Nell dag. 19.30, 21.45. Ontroerend drama met Judie Foster die een meis je-speelt dat door een doofstomme vrouw in het oerwoud is opgevoed. Met behulp van een dokter trekt ze de wijde wereld in. KIJKHUIS tel: 071-142895, Vrouwen kerksteeg 10. Once Were Wariors do t/m woe 19.30, 21.45. Ontroerend en gewelddadig liefdesverhaal over een vrouw die al achttien jaar getrouwd is met een man die zijn mannelijkheid met zijn vuis ten bewijst. Caro Diario do t/m zo 20.00, 22.15. Première. Komische film van Nanni Moretti die een rondleiding verzorgt door en de draak steekt met het huidi ge Italië. Troiscouleurs: Blanc ma 20.00, 22.15. Tweede deel in Kieslovski's tragi-komedie waarin een man door zijn vrouw aan de kant wordt gezet en in een onmogelijke positie wordt ge bracht Ondanks alles blijft hij van haar houden The adventures of Priscilla Queen of the Desert di 20.00, 22.15. Komi sche film van Stephan Eliot met Te rence Stamp over drie travestieten die besluiten te gaan optreden in een ho tel midden in de woestijn. Trois couleurs: Rouge woe 20 00, 22.15. Laatste episode in de trilogie Trois Couleurs. Irene Jacob is een jon ge vrouw die ontdekt dat haar buur man, een oude rechter, de buren af luistert. Ze wordt verliefd op hem, maar het leeftijdsverschil maakt een relatie onmogelijk. LVC tel: 071-146449 Das kabinett des Dr. Caligari do 20.00. Expressionistische thriller van Robert Wiene over een psychiatrische patiënt die het relaas vertelt van een gekkenhuis-directeur die een stadje terroriseert. Pantserkruiser Potemkin vr 20.00 Legendarische en revolutionaire film over de opstand van de matrozen van kruiser Potemkin en de gevolgen daar van op de havenplaats Odessa. Be roemd om de 'trappenscène' waarin de demonstratie van het volk wordt onderdrukt, Dr. Mabuse der spieler-inferno za 20.00. Het enige nog overgebleven deel van het Dr Mabuse-epos over j een demonische psychiater die met moord en valsmunterij fortuin pro beert te maken. Birth of a Nation zo 20.00. Film van D.W. Griffith over twee families tij dens de Amerikaanse Burgeroorlog en de periode daarna. Vanwege de ver meende pro-Klu Klux Klan houding een controversiële film. Feeërieken uit het Nederlands Film museum do 23 t/m zo 25 in de voor vertoning, 20.00. UK tel: 071-124890. Senso ma 27, 20.30. Film van Luchi- no Visconti met Alida Valli over het Venetië van 1866, bezet door Oosten rijk. Een gravin pleegt verraad door een relatie aan te gaan met een Oos tenrijkse militair. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Disclosure 12 jr., dag. 18.45, 21.30. EURO 2 The Lion King al., dag. 18.45, 21.00, za woe ook 14.00, zo ook 14.00, 16.30. EURO 3 Terminal Velocity 16 jr., dag. 18.45, 21.30. za zo woe ook 13.45, zo ook 16.15 De Leeuwekoning (Ned. gesproken) al., za woe 13.45, zo 13.45, 16.15. EURO 4 Dumb and Dumber al., dag. 18.45, 21.15, za zo ma di woe ook 13.45, zo ook 16.15. Première. Komedie van Peter Farrelly met Jim Carrey en Jeff Daniels. Samen gaan ze op zoek naar een vrouw die weet dat twee en twee vier is en niet niet 22. PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 Abgeschminkt vr, za, 20.30. Komedie van Katja von Gamier over twee jonge vrouwen, hun verlangens, onzekerhe den en twijfels over het leven, de lief de en mannen. Met de voorfilm 'Die schönste Busen der Welt' over een bierbrouwer die in de lift opbotst te gen een meisje met grote boezem. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354, Prinses Marijkelaan 4 Duimelijntje Ned. gesproken, al., zo 26 t/m woe 1. 14.00. Tekenfilm over de avonturen van een meisje dat maar niet groot wil groeien en een prins. The Lion King al., zo t/m woe 15.30. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. Dumb and Dumber al., dag. 13.15, 16.00, 18.45.21.30. ASTA 2. Disclosure 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3 Interview with the Vampire 16 jr., dag. 18.45, 21.30, dovr ook 13.15, 16.00. De Leeuwekoning al., za zo ma di woe 13.15,16.00. BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast Centraal Station. Quiz Show al., dag. 13.15, 16.00, 18 45,21.30. BABYLON 2 Heavenly Creatures 16 jr., dag. 18.45,21.30, dovr ook 13.15, 16.00. BABYLON 3 Death and the Maiden 16 jr., dag. 16.00, 18.45. Blinky Bill al., za zo ma di woe 15.15, 16.00 Once Were Warriors dag 13.15, 21.30. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing ge sloten. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car- negielaan 15. Nell al dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE2 The River Wild 12 jr., dag. 13,15, 16.00, 18.45, 21 30. METROPOLE 3 The Lion King al dag 18.45.21.30. do vrook 13.15, 16.00. METROPOLE4 Forrest Gump al., dag. 20.30, do vr ook 13.15, 16.30 METROPOLE 5 Pulp Fiction 16 jr., dag. 13.15, 16.30, 20.30 ODEON 1 tel. 070-3462400/3462401. Herengracht 13. Terminal Velocity 12 jr., dag. 13.15, I 16.00, 18.45,21.30. ODEON 2 Junioral., dag 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3 Leon al .dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4 Riksbioscoop Naked Gun 33 1/3 al., dag. 11.45, 14.15, 16.45, 19 15, 21.45. HAAGS FILMHUIS tel 070-3656030, Spui 191. ZAALNightwatch 16 jr., dag. 19.30, 21.45 (beh. ma), ma alleen 19.30. ZAAL II The Sun's Burial 16 jr., dag. 19 30. zo woe ook 16.15 ZAAL III The Bandit Queen 16 jr., dag. 21.45, woe ook 14.00, 16.15 Remem brance of Things Fast 16 jr.za zo 19.30.21.45 To die for ma di woe 19.30,21.45

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16