Zeven maanden voor Cantona Katwijk kan dit seizoen records laten sneuvelen Krajicek staat op scherp kTERDAG 25 FEBRUAR11995 -r7~ »ef willem spierdijk, 071 -356464, plv -chef rob onderwater. 071 -356463 Groenendijk Alfons Groenendijk Z I is zondag de des kundige bij de wedstrijd van de week tussen LFC en UDWS. den gert-jan onvlee ïgemerkt een record verbete- n. Misschien is het wel telee nd voor de suprematie waar- ee de w Katwijk zich dit sei- len over de voetbalvelden be eft. Met de overwinning op 10 werd de negende zege op een feit voor aanvoerder rik Lange maat en zijn man- ;n en een dergelijke reeks was de eerste klasse zaterdag nog mmer neergezet. Overigens betreft het hier de rbetering van een record dat itwijk zelf al mede in handen id. Vorig jaar, in de periode n 26 maart tot en met 12 mei, :rd acht maal op rij gewon- •n. Een serie die daarvoor al ns door Heerjansdam op het as was gelegd. In het seizoen (periode 8 oktober tot en met 3 december) om precies te zijn. Hoe dan ook: het record werd na het duel met SHO dus niet gevierd en op zich is dat wat merkwaardig. Want de voetbal jaargang 1994-1995 staat op De Krom zo langzamerhand in het teken van de grote recordjacht. En dat is op zich weer niet zo vreemd. De ploeg die in 1993 de eerste afdelingstitel in de laatste wedstrijd van de competitie vei lig stelde en vorig jaar 'pas' in de laatste maand ruim afstand nam van de concurrentie, staat nu al zo'n straatlengte voor dat zelfs Engelse bookmakers geen weddenschappen op de naken de afdelingstitel van Katwijk meer aannemen. In zo'n geval moet je je blik wel verruimen en dat heeft Katwijk dan ook tijdig gedaan. Weliswaar waakt de vereni ging er duidelijk voor de huid te verkopen voordat de bijbeho rende beer is geschoten, dat neemt niet weg dat het hoofd doel voor dit seizoen duidelijk is. Het liefst wil Katwijk als eer ste club drie jaar achtereen het algemeen amateurkampioen schap van Nederland veroveren. Met IJsselmeervogels ('76 en '77) en RKC ('81, *82) staat Kat wijk ('93, '94) nu op twee. Nog een amateurtitel zou een abso lute èn unieke kroon op het ge leverde werk vormen. Punten Een ander doel waarover in Kat wijk al enige tijd voorzichtig wordt gepraat is het record aan tal punten van Quick Boys. De dorpsgenoot werd in het sei zoen '90-'91 met 44 punten kampioen. Om dat totaal te overtreffen, dienen daarvoor in de resterende negen wedstrij den nog wel veertien punten te worden veroverd. Inderdaad: dat record van Quick Boys (slechts acht verliespunten in 26 wedstrijden) mag er beslist zijn. DOVO, Bennekom en ACV (tweemaal) delen op de door statisticus Lies Mast aangelever de ranglijst met 43 punten de tweede plek. Katwijk kwam twee keer tot 42 punten. Op de weg die naar beide doelen leidt, kunnen door Kat wijk overigens ook nog wat an dere records worden meege pakt. Die andere score van de Katwijkse zustervereniging, ge boekt in de jaargang '92-'93, bij voorbeeld. Quick Boys werd in dat seizoen weliswaar 'slechts' tweede (achter Katwijk, inder daad), maar 78 doelpunten wa ren en zijn in 26 wedstrijden nog nimmer door een andere eersteklasser bij elkaar gescho ten. Een gemiddelde van pre cies drie doelpunten per wed strijd. Katwijk scoorde in de eer ste zeventien duels van dit sei zoen echter al 57 goals. Een ge middelde dat Katwijk, als het op dezelfde voet verder scoort, aan het eind van de reeks op een to taal van 87,1 gaat brengen. Vogels En dan is er nog dat record van IJsselmeervogels, niet voor niets de nummer één van de ranglijst aller tijden van het zaterdag voetbal. Tot twee keer toe leg den de Vogels drie jaar achter een beslag op de zaterdagtitel. In 1954, 1955 en 1956 (toen wa ren er nog geen eerste klassen) èn in de periode 1982, 1983 en 1984. Altijd leuk om te evena ren, je hoort het ze daar op De Krom zachtjes zeggen. Zoals ze het daar ongetwijfeld ook leuk zullen vinden een an der record nog scherper te stel len. Dat van op rij behaalde pe- riodetitels, om precies te zijn. Vorig seizoen veroverde Katwijk ze alle drie, op zich al uniek. In deze jaargang werd de eerste eveneens veroverd en ligt de tweede (twee punten voor, nog één duel te gaan) zo'n beetje voor het oprapen, waarmee een serie van vijf zou zijn gereali seerd. Zelfs in de strijd om de derde periodetitel voert Katwijk op dit moment de ranglijst al aan. Maar dat zegt nog niet zo veel. Per slot van rekening is van die derde serie nog maar één speel- Kees Guyt. ARCHIEFFOTO ronde afgewerkt. Aan de andere kant: in een seizoen waarin het 'andere oranje' alles lijkt te kun nen, vormt die koppositie op z'n minst een vingerwijzing. En: zes periodetitels op rij staat al licht leuker op zo'n recordlijst dan vijf... leerenveen schakelt NAC uit IjeerenveenEen minuutje en een handvol seconden slechts jhoefde de verlenging te duren voor de beslissing in de beker- Svedstrijd uit de kwartfinale tussen Heerenveen en NAC viel. "Fegtop schoot hard in en dat betekende 3-2. Remie scoorde al lia vier minuten 0-1. Tomassen maakte gelijk, waarna de ME de NAC-supporters moest kalmeren. Tammer tikte 2-1 in na een vrije trap van Echteld. Arnold zorgde voor 2-2, waarna Regtop in tie extra tijd toesloeg. Ritsma naar zesde zege Mnzell« Rintje Ritsma won gisteren in Inzeil ook de zesde vijf ki lometer voor de wereldbeker. De Fries maakte een tijd van 6 mi- Biuten en 53,60 seconden. Daarmee was hij ruim anderhalve se- sneller dan Bart Veldkamp, die aan het einde van het sei zoen zijn oude vorm benadert. Bob de Jong begint goed r peinajoki» Bob de Jong is de wereldtitelstrijd schaatsen voor ju nioren in de Finse plaats Seinajöki goed begonnen. De 18-jarige Leimuidenaar zegevierde op de 3000 meter in 4.10,28. De Jong j maakte daarmee een groot gedeelte van zijn op de 500 meter I opgelopen achterstand op de concurrentie goed. De rijder kwam pp de sprint niet verder dan de 35e plaats in 41,62. _Dood Senna: gebroken stuur lolognaDe dood van Ayrton Senna is veroorzaakt door een 'ebroken stuurkolom in zijn Williams. Dat staat in het rapport ,'an 500 pagina's over de dood van de Formule I-coureurs Senna en -Ratzenberger dat is aangeboden aan het parket in KNVB straft amateurs zwaarder :eist Het bestuur amateurvoetbal van de KNVB kan sinds vrij dag harder optreden tegen de verloedering op de velden. In ge val van molestering van een scheidsrechter bestaat nu de moge lijkheid de dader(s) en zelfs het betreffende elftal of de club on middellijk uit de competitie te nemen. BV Lisse verliest lisse De basketbalsters van BV Lisse verloren gisteravond de thuiswedstrijd tegen WSC en bleken niet geleerd te hebben van de eerdere ontmoeting. Het werd 63-65 na een een 28-25 rust stand. Halverwege de tweede helft leidde de Lissese ploeg nog met 46-36. Topscorers: Esther van de Bosch 17, Mary van Ruiten 14, Annelies van der Hulst 13, Joke van de Heuvel 11 Schaatsmarathon afgelast kuopio De schaatsmarathon bij Finse plaats Kuopio die voor zaterdag op het programma stond, is afgelast. Aan de tocht over 100 kilometer op het Kalavesiemeer zouden tientallen Neder landse B-rijders en veteranen meedoen. Door dooi is het ijs on betrouwbaar. Franse voetballer na karatetrap geschorst tot 30 september De tuchtcommissie van de Engelse voetbalbond heeft Eric Cantona gisteren ge schorst tot 30 september van dit jaar wegens zijn in middels beruchte Kung Fu- actie tegen een supporter van Crystal Palace. Hij kreeg bovendien een boete van 10.000 pond (ongeveer 26.500 gulden). De Franse international van Manchester United werd bij dat duel op 25 januari uit het veld gestuurd en reageerde zich aan de zijlijn af op een sarrende Londense fan. Zijn club zette de getalenteerde en heetgebakerde middenvelder al tot het einde van het seizoen buitenspel en hield twee weken salaris (55.000 gulden) in. Graham Kelly, directeur van de FA, feliciteerde de tuchtcom missie met de uitspraak. „Dit is een zware straf voor een zware overtreding. Een schorsing van zeven maanden is niet bepaald licht. De tuchtcommissie heeft de ernst van het delict naar waarde geschat." Maurice Watkins, de jurist van Manchester United, vond de straf te zwaar. „Een tegenval ler", zei hij. „We hadden niet verwacht dat hij ook nog een aantal wedstrijden in het vol gende seizoen zal missen." Watkins vertelde dat Cantona zijn excuses had aangeboden voor de tuchtcommissie. „Eric heeft zijn diepe spijt betuigd." Manchester United zal zijn speler normaal doorbetalen. „Voor premies en bonussen komt hij niet in aanmerking", lichtte Watkins toe. Wel zal de Fransman dagelijks met de se- Eric Cantona belaagd door fotografen. Hij wordt voor zeven maanden van de voetbalvelden verbannen. lectie meetrainen. Met de schorsing is Cantona nog niet af van het incident. Op 23 maart moet hij zich voor zijn wange drag verantwoorden voor de Londense rechter. Koeman Ronald Koeman is van plan zijn contract bij FC Barcelona met een jaar te verlengen. De 32-ja- rige verdediger heeft zijn voor nemen aan de club en trainer Cruijff medegedeeld. Koeman stond lange tijd in dubio. Hij overwoog terug te keren naar Nederland. PSV en FC Gronin gen hadden belangstelling voor de oud-international. Barcelo na-trainer Johan Cruyyf heeft volgens de Italiaanse kranten interesse in Juventus-speler Ro berto Baggio. Naast Ryan Giggs (Manchester United) en Andre as Herzog (Werder Bremen) staan ook Jari Litmanen (Ajax) en Aron Winter (Lazio Roma) op zijn verlanglijstje. Dennis Bergkamp heeft voor Cruyff af gedaan. „Hem wil ik niet meer hebben. Hij heeft mijn vertrou wen beschaamd. Toen Dennis nog bij Ajax speelde, heb ik hem voor Barcelona benaderd. Hij twijfelde, maar koos uiteindelijk niet voor Spanje." Geld Het betaald voetbal in Neder land is kerngezond en mag niet langer als een bodemloze put beschouwd worden. De 36 be taalde clubs in de PTT-telecom- petitie (4,5 miljoen gulden) en de eerste divisie (2 miljoen gul den) zorgden in het seizoen '93- '94 gezamenlijk voor een posi tief exploitatie-resultaat van in totaal 6,5 miljoen gulden. Vol gens Gerard Bouwer, bestuurs lid betaald voetbal, is dat een uniek feit. 'Ik loop al heel wat jaren mee, maar heb nooit eer der meegemaakt dat het betaal de voetbal in zijn totaliteit niet met exploitatie-tekorten te kampen had.' Vampeta PSV verhuurt de Braziliaan Vampeta met onmiddellijke in gang aan VW. De Venlose eer- ste-divisieclub kan de 20-jarige voetballer tot het eind van dit seizoen opstellen. 'iemerink in Stuttgart uitgeschakeld tuttgart anp ichard Krajicek heeft de halve nale bereikt van het tennis- jernooi in Stuttgart. De Hage- aar versloeg gisteren de Zweed lagnus Larsson in drie boeien- e sets, 6-3 6-7 7-6. In de halve indstrijd ontmoet hij zaterdag ualifier Martin Damm. Dc sjech schakelde Jan Siemeriijk it met 6-4 6-4. i Stuttgart slaagde Rijnsburger an Siemerink er niet in de hal- e finale te halen. Als lucky loser lapte hij de hal binnen als ver- anger van de zieke Edberg, de rinnaar van vorig jaar. Hij ver- loeg de Oostenrijker Skoff en e Duitser Karbacher en dichtte ich kansen toe tegen Damm. De Tsjech, eveneens via de walificaties binnengekomen, peelde vrijdag solide, niet [roots. Het was voldoende Sie- nerink te verslaan. De Rijns- •urger miste scherpte. Van zijn •ackhand vertrok te sporadisch :en winnende slag. Met één op- lagdoorbraak in beide sets trok )amm de winst naar zich toe. In de halve finale stuit de 'sjech zaterdagmiddag op een egenstander van zwaarder kali- >er, Richard Krajicek. Krajicek n Larsson vochten een boei- nd duel uit. Krachtsverschil >estond er nauwelijks. Krajicek loeg 29 aces en brak één keer Ie opslag van de Zweed, in de eerste set (6-3). Zijn eigen op- lemaal niets, slag verloor hij nooit, hij stond zelfs geen breekpunten toe. De beslissing in de tweede en der de set viel in de tiebreak. In de tweede set verwierf de Hagenaar twee wedstrijdpun- ten, op 6-5 en 8-7. Larsson veegde ze uit en veroverde de setwinst met 11-9. In de tie break van de derde set benutte Krajicek het vierde wedstrijd- punt, 7-5. Becker, nummer één ge plaatst, won met 7-6 7-6 van Kafelnikov. Vijf dagen geleden verloor de Duitser in Milaan van de jonge Rus in de finale. Kafel nikov, die ook in Rotterdam op de lijst staat, stond vrijdag met hoge koorts (39,4) op de baan. Hij had een stevige griep. De toernooi-arts had hem aangera den in bed te blijven. In de hal ve eindstrijd stuit Becker op Mi chael Stich, die de Rus Volkov met 6-2 7-5 versloeg. Rotterdam Daphne Deckers keek nog even naar de naam van de eerste te genstander van haar vriend Ri chard Krajicek. Nederlands nummer één begint het ABN Amro tennistoernooi van Rot terdam tegen Agenor. En die naam zei het fotomodel, gister avond in Ahoy' verantwoorde lijk voor de loting, eigenlijk he- Het 22e tennistoernooi van Rotterdam begint maandag en volgt op het peperdure toernooi van Stuttgart. En dat kreeg toer nooidirecteur Wim Buitendijk afgelopen dagen nog even inge peperd. Ivanisevic en Bruguera, zijn nummers twee en drie van de plaatsingslijst, raakten er ge blesseerd aan hun knie en ko men niet naar de Maasstad. Bruguera is zelfs zes weken uit geschakeld. Paul Haarhuis stuit in de eer ste ronde op de Italiaan Caratti. Succes tegen de nummer laatst van de geaccepteerde spelers (met ranking 111) levert in de tweede ronde een mogelijk on deronsje met zijn dubbelmaatje Eltingh op. Datzelfde kan ge beuren in de bovenste helft van het schema, waar Krajicek en Siemerink in de eerste ronde moeten afrekenen met respec tievelijk Agenor en Steeb om in de tweede ronde elkaar tegen te komen. Loting: Becker (Dui/1) - Ku- cera (Slw), Winnink (Ned) - qualifier, Renzenbrink (Dui) - qualifier, Volkov (Rus) - Nova- eek (Tsj/8), Medvedev (Oek/4) - Carbonell (Spa), Bates (Eng) - qualifier, Steeb (Dui) - Sieme rink (Ned), Agenor (Hai) - Kraji cek (Ned/5), Eltingh (Ned/6) - Lareau (Can), Haarhuis (Ned) - SCOREBORD Caratti (Ita), McEnroe (VSt) - Hlasek (Zwi), Wilander (Zwe) - Tarango (VSt), Mattar (Bra) - Vacek (Tsj), Kafelnikov (Rus/2) - Ferreira (ZAf/3), Dosedel (Tsj/7) qualifier. - Ruud (Noo), Damm (Tsj) - SPORTPRUSVRAGEN Lucky 10, vrijdag 24 februari 2-13-17-24-27-33-35-37-40-42-50-52- 55-58-61-62-71-73-74-80. (onder voorbehoud) VOETBAL Amstel Cup, kwartfinale Heerenveen - NAC 3-2 na verlenging (2-1, 2-2). 4 Remie 0-1, 30. Tomasson 1-1, 44. Tammer 2-1, 47. Arnold 2-2, 92. Reg top 3-2. Scheidsrechter: Reygwart. Toe schouwers. 12.600. Gele kaart: l'Ami, Hel- linga, Doesburg (Heerenveen), Brood, Lam- mers, Van Wonderen (NAC). Eerste divisie Emmen - Helmond Sport 3-1 (2-0). 34. Drent 1-0, 37. Brouwer 2-0, 66. Woortman 3-0, 82. De Kruyff 3-1. Scheidsrechter. Oskam. Toeschouwers: 1881. Rode kaart: 11. Schol (Helmond Sport) wegens natrap pen van Drent. Gele kaart: Uneken (Em men), Van Leeuwen, De Graef (Helmond Sport). Bijzonderheid: Koops (Emmen) mist in 81e minuut strafschop. FC Zwolle - Telstar 0-0. Scheidsrechter: El- burg. Toeschouwers: 2250. Gele kaart: Plug, Schellevis (FC Zwolle), Verhagen (Telstar). Vriendschappelijk Eindhoven: PSV - Fortuna S. 3-2 (1-1). 28. Pahlplatz 1-0, 32. Vroomans 1-1, 72. Ro- naldo 2-1 (strafschop), 73. Usta 2-2 (straf schop), 84. Ronaldo 3-2 (strafschop). Toe schouwers: 750. Vink speelde 90 minuten mee bij PSV BELGIË Beveren - Anderlecht 0 - 0 FRANKRIJK Montpell. - Bastia 0 - 0, Martigues - Cannes 0 - 0, Rennes - Monaco 1 - 3, Bor deaux - Sochaux 2-1, Nice - Metz 1 - 0, Le Havre - Lens 2 - 3, Lille - Auxerre 0 - 0, Caen - Strasbourg 4 - 0. DUITSLAND Uerdingen - HSV 4-1, Dresden - Bochum 0-2 SCHAATSEN Inzeil. Wereldbeker Mannen, 5000 m: 1. Ritsma (Ned) 6.53,60, 2. Veldkamp (Ned) 6.55,24, 3. Shirahata (Jap) 6.55,28, 4. Taubenrauch (Dui) 6.55.46, 5. Dittrich (Dui) 6.56,87, 6. Storelid (Noo) 6.57,56. Stand WB. 1. Ritsma 200 punten, 2 Shirihata 160, 3. Storelid 128. Vrouwen, 500 m: 1. Blair (VSt) 40,56, 2. Kusunose (Jap) 40,82, 3. Völker (Dui) 41,19, 4. Schenk (Dui) 41,66, 5. Okazaki (Jap) 41,71, 6. Zwolle (Ned), Ravilova (Rus) 41.74. Stand WB 1. 8lair 320, 2. Auch (Can) 241. 3. Schenk 185. 3000 m- 1. Niemann (Dui) 4.20,54, 2. Carla Zijlstra (Ned) 4.25,31, 3. Warnicke (Dui) 4.25,48, 4. Belci (Ita) 4.27,47, 5. Thomas (Ned) 4.27,55, 6. Uehara (Jap) 4.29,41. Stand W8: 1. Niemann 200, 2. Zijlstra 175, 3. Belci 135. Seinajöki (Fin). WK junioren Mannen, 500 m: 1Carpenter (VSt) 38,97, 2. Imai (Jap) 39,02, 3. Hönninen (Fin) 39,15, 4. Wotherspoon (Can) 39,32, 5 Lee (ZKo) 39,36, 6. Saveljev (Rus) 39,56, 25. Wennemars 40,81, 35. De Jong 41,62. Bekers gevallen 3000 m: 1. De Jong 4.10,28, 2. Knoll (Can) 4.13,76, 3. Imai 4,18,60, 4. Hoff mann 4.19,69, 5. Lee 4.20,41, 6 Arlt (Dui) 4.22,24, 13. Bekers 4.27,49, 31. Wennemars 4.35,95. Stand: 1. Imai 82.120 punten. 2. Lee 82.761, 3. Knoll 82.783, 4. Hoffmann 83.071, 5. De Jong 83.333, 6. Wu 83.780. 28. Wennemars 86.801,50. Bekers 96.581. SCHAKEN Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi Vierde ronde: Ftacnik (Slv) - Riemersma (Ned) 1-0, Nijboer (Ned) - Van den Doel (Ned) 1-0, Giek (Rus) - Wells (Eng) 0-1, Bosch (Ned) - Delamarre (Ned) 1/2-1/2, Armas (Fra) - Van Mil (Ned) 1/2-1/2 Stand: 1 Niiboer 4 p.unten. 2. Ftacnik, Wells 3, 4. Delamarre 2 1/2, 5. Bosch, Giek 2, 7. Van Mil 1 1/2, 8. Armas, Van den Doel 1,10. Ri TENNIS Stuttgart. Mannen, 4 miljoen gulden Kwartfinale: Krajicek (Ned) - Larsson (Zwe) 6-3 6-7 7-6, Damm (Tsj) - Siemerink (Ned) 6-4 6-4, Becker (Dui/1) - Kafelnikov (Rus/7) 7-6 7-6, Stich (Dui/5) - Volkov (Rus) 6-2 7-5. Halve finale: Krajicek - Damm, Becker - Stich. WIELRENNEN Van der Gijp René van der Gijp Z. I trekt door het land met lezingen. Ernst en hu mor in de voetballerij. Walter Conny Diep in de tweede helft bij de stand 0-1 belandt de bal na daarvoor het laatst te zijn be roerd dooreen Portugees been bij toeval in de Portugese dug out. Dan voel je op je klompen aan wat er volgt. Het tempo wordt uit de wedstrijd gehaald. Dat gaat al eeuwen zo. Er zijn vele wereldwijd bekende methoden om het tempo uit de wedstrijd te halen. Een blessure voorwenden. De keeper die de bal nog een tiveede keer goed legt vooreen doeltrap. De buitenspel staande aanvaller die gebaart in de roes van het spel geen fluitsignaal te hebben gehoord. De bal is dus in de dug-out. In de hoek van ons scherm zien wij de Nederlands elftal-speler Bosz aan komen rennen om de bal gauw weer in liet spel te werpen. Netjes vraagt Bosz de Portugese dug-out om medewerking. Heeft geen enkel nut. Vergeefse moeite. Laat maar, Bosz. Een Portugese reserve is juist op de bal gaan zitten. Nee, wij heb ben geen bal gezien, gebaren de overige wissels. Speelden wij met een bal dan? Waarachtig, daar is de bal. De reserve verexcuseert zich nu bij Bosz. Hij vond al dat hij wat ongemakkelijk zat. Bleek hij te zitten op de bal waar Bosz naar op zoek was. Vreemd dat hij het niet eerder bemerkte, dat hij op de bal zat. Natuurlijk Bosz, dadelijk krijg jij je bal van dit hartelijk stel Portugezen te rug, maar eerst wil de Portugese masseur er nog even zijn hand- tekeningop zetten, Wie heeft er een pen? Ook Bosz zoekt zijn kleding nu na op een pen. Dit 'tempo uit het spel halen' is zo oud als de weg naar Rome en vergt enige tijd en aangezien het o-1 is hebben de Portugezen werkelijk alle tijd, u en ik voel den het aankomen. Op dat moment, terwijl Bosz even zijn parker heeft uitgeleend aan de Portugese bond, heeft Van Gaal een gesprekje met de Griekse televisie. In het Engels. (Mallorca en Kaprun waren ook in de spelersraad besproken, maar vielen af. Meer dan de helft van de spelers was al eens op Mallorca geweest en voor Kaprun moet je in zijn voor een doe-vakantie en dat was Ajax niet. De spelers doen al zo veel. Het werd dus Griekenland, in deze tijd van het jaar bovendien stukken goedkoper dan andere va kan tiebestemm in gen). Het is vreemd, maar Van Gaal in het Engels klinkt een heel stuk begrijpelijker. Hier sprak een toekomstig Manchester United- coach. told de players hier comes commotion from. Because de commotion I saw a very bad Ajax against Doordreck Ninety. What Ajax did is de same as what Gullit did, dus why so mutch commotion in Holland? More kwestijons?" Nee, meer vragen had de Griekse pers niet. Wij daarentegen wel. De straf. Wij willen weten welke straf de KNVB voor Ajax in petto heeft. Maar eerst werpt Bosz de bal weer in het spel. „Dit is een typi sche streek uit het zuiden van Europavat de commentator de commotie rond de dug-out voor ons nog even samen. Ik ben het hier niet mee eens. Wat je noemt typisch Zuid- europesy streken zijn de Algarve, de Po-vlakte en Andalusie. Wat de Portugese reservebank deed valt onder de categorie tempo uit de wedstrijd halen. Dat is niet typisch Portugees. Wie er ook bekend om slaan zijn de Karpaten. In de Karpatische competitie ligt het tempo waan zinnig laag. Oostenrijkse clubs kunnen er wat van. De llpen- dammers! PECZwolle, Luxem burg in de laatste vijf minuten tegen Malta en Volendam zijn er meesters in, in het tempo eruit halen, maar Ilpendam spant de kroon. In Ilpendam verbleef de bal ooit drie weken in de dug-out. Er is ook nog een sloot om het veld van Ilpendam gedraglined om nog beter het tempo te kunnen breken. Een schepnet ontbreekt. Wat Ajax betreft pleit ik voor een strenge, maar rechtvaardige straf Puntenaftrek vind ik te licht. Een zware, alternatieve straf geniet mijn voorkeur. Voor Van Gaal denk ik dan aan het verplicht uitzijn hoofd leren van les Ronde van Valencia Derde etappe, Almussafes - Alcossebre 1. Minali (Ita) 198 km in 4.55.44, 2. Baldato (Ita), 3. Jalabert (Fra). Algemeen klasse ment: 1. Zülle (Zwi), 2. Jalabert 0.10, 3. Sörensen (Den) 0.15, 4. Olano 0.31, 5. Bugno (Ita) 0,35, 6. Mauri (Spa) 0.39, 7. Baroli 0.45, 8. Bruyneel (Bel) 0.45, 9. Ekimov (Rus) 0 47, 10. Oetsjakov 0.57, 20. Voskamp 1.26, 28. Den Bakker 1.57, 45. Dekker 2.47, 61. De Vries 3.56, 84. Bouwman 12.09, 101. Talen 20.54, 146. Blijlevens 45.48. WATERPOLO Frank Snoeks is ver slaggever van Studio Sport

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19