Olof de verschrikkelijke' wil rust ondergang Interpolis Gullit denkt na Dver AS Monaco Krajicek bij laatste acht Sport Schakers rouwen om BOUWIDEEEN VOOR BEDRIJFSGEBOUWEN Snookerij 0 staat vijfde EE Snoeijink bondscoach amateur-wielrenners ONDERDAG 23 FEBRUARI 1995 J. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. C Volleyballer Van der Meulen zegt Oranje voorlopig vaarwel iPELS SIEBE ANNEMA e Italiaanse sportkranten kwalificeerden hem tijdens :t laatste wereldkampioenschap volleybal in Grieken- iid liefkozend als 'Olof de verschrikkelijke'. Olof van der leulen bewees de afgelopen jaren zijn waarde voor het ederlands volleybalteam als pinch-hitter. Hij groeide in jn rol als de zevende man, die een wedstrijd kon open eken. Hij was de speler die tijdens de Olympische Spe- l|n van Barcelona in de kwartfinale in de tiebreak op 16- het gedurfd geslagen beslissende punt tegen de Italia- in scoorde. ,,Een unieke speler in het internationale jlleybal, die vanwege zijn speciale kwaliteiten nooit een asisspeler zal worden", sprak bondscoach Joop Alberda herhaling. land; een week na de EK, eerste competitiewedstrijd in Italië; kort na het competitiebegin, olympisch kwalificatietoernooi in Japan; een paar dagen na te rugkeer, competitie. Gereis ,,Een aaneenschakeling van wedstrijden, toernooien, trai ningen en gereis. Maar geen ga rantie op rust. Tijdens de World League mocht ik misschien een weekje vrij. Misschien, maar dan nog: wat is een weekje. Het is te weinig om bij te komen. En dus heb ik gekozen voor mij zelf. Anders gaat het ten koste van mijn eigen mentale en fy sieke gesteldheid en daar heb ben de club en het nationale team ook geen baat bij." Van der Meulen speelt bij Com Cavi Napoli, in de Serie A2. Geen topploeg. „En daarom denkt iedereen dat ik een mak kie heb, want het is geen Trevi- so of Modena, topploegen die voortdurend zware wedstrijden spelen. De A2 is echter in een heel ander opzicht zwaar. De meeste ploegen zijn geconcen treerd in het noorden, daarom moeten we voortdurend reizen. En als je ziet hoe we reizen? Niet per vliegtuig hoor. Mis schien niet eens omdat het te £luur is, maar omdat de club al tijd gereisd heeft met boot, trein of bus. En omdat dat altijd zo gegaan is, blijft dat ook zo. Drie jaar geleden heb ik dat nog wel eens ter discussie gesteld. Twaalf lange volleyballers in een klein tien-persoons busje, 'D-VERSLACGEVER le loftuitingen ten spijt, be- Dot Van der Meulen vorige eek het keurkorps van Alberda iarwel te zeggen. Of het een efinitief afscheid is, durft Van Meulen niet te zeggen. „Dat ïgt van de bondscoach af. Ik nee gezegd tegen het pro- amma dat Alberda ons nu lorlegde. Als hij me terug wil ibben kort voor het EK, hoeft K- maar te bellen, dan sta ik er er. Maar ik ga niet opnieuw i hele zomer nagenoeg on- ïderbroken spelen, trainen en ïn, om de doodeenvoudige n dat ik het niet meer op brengen. En een garantie ik een paar weken rust kan ten, wil Alberda mij niet ge- Hoe moeilijk de beslissing jk was, om die reden heb ik ssloten me niet beschikbaar te lellen voor het Nederlands Van der Meulen heeft daar- daad gesteld. De over casting van de internationale jpvolleyballers is groot. Het ibseizoen is nog niet afgeslo ot de nationale teams eisen vedetten al weer op. Rust- zes zijn er niet meer of te rginaal om te kunnen afkic- van het monotone ritme de topsport. Van der Meu- somt het op: 7 mei, einfde kn de competitie in Italië; 14 nei, eerste oefeninterland tegen Irazilië; een week later, begin Vorld League; na de League, Efsporbereiding op EK Grieken- 31 E CARLO/GENUA GPD laat Ruud Gullit voor de derde eer binnen een jaar van werk- ever veranderen? Dat is de raag die veel mensen bij pdoria bezig houdt. De Ge- se clubleiding wil niet, net een jaar geleden, worden ast door een onverwacht ertrek van de Amsterdammer, 'oorzitter Mantovani wil daar- im in deze dagen duidelijkheid, 'ooral omdat de voetballer na- Irukkelijk aan het flirten is met IS Monaco. Wat Sampdoria be reft wordt Gullits contract ver- ïgd, maar de sterspeler houdt n paar slagen om de arm. Hij transfervrij en kan dus nog n keer een financiële slag laan. Gullit is voor Sampdoria on- [ervangbaar. Hoewel hij niet neer de grootse vorm van vorig eizoen toont, geeft hij het team oveel extra zelfvertrouwen dat iampdoria sinds zijn komst stil- opgerukt naar de vijfde ilaats. „Zijn aanwezigheid op iet veld is al voldoende om het beter te laten spelen," neent coach Eriksson, wiens foekomst bij Sampdoria ook mzeker is. De bekerhouder is zoek naar een nieuwe coach i lijkt in Giovanni Trapattoni n opvolger voor de Zweed te tien uur met de nachtboot naar Cagliari, slapend op een bed van 1.70 meter. Belachelijk, maar geen discussie waard." Afgelopen week, toen Joop Al berda de selectie zonder Van der Meulen toelichtte, was de persoon in kwestie weer aan een aardige rondreis door Italië bezig. Woensdag, een zes uur durende busreis naar Sicilië, 's avonds een wedstrijd en aan sluitend op de nachttrein naar Rome. Vervolgens per bus naar Forli. Een reis van achttien uur. „En nauwelijks slaap." Vrijdag trainen, zaterdag trainen, zon dagavond spelen in Forli en ge lijk daarna in de bus naar Na pels. Aankomst: maandagmor gen half vijf in Napels. Kommer „En om daarna nog te gaan sla pen? Nee, koffie, muziek aan en wachten tot het weer licht wordt. Een prachtige blauwe hemel, zon, een heerlijke tem peratuur. Het is niet allemaal kommer en kwel, maar het is wel gigantisch slopend. Licha melijk, maar vooral ook geeste lijk. Er is nooit eens niets. Een paar weken in een luie stoel, he lemaal niets denken, even los van altijd maar volleybal. Als die rust je niet gegund wordt, moet je die rust nemen." Het is een moeilijke beslissing geweest. Van der Meulen heeft nachten liggen piekeren. Geen EK, misschien ook geen Olym pische Spelen. Minder in de picture en daardoor misschien ook minder kans op een nieuw contract, want aan het eind van het seizoen loopt zijn verbinte nis bij de koploper in de Serie A2 af. „Maar ja, heb je het Ne derlands team nodig om te la ten zien wie je bent en wat je kunt. Als ze me nu niet kennen, na al die jaren, weet ik het ook niet meer." 'Olof de verschrikkelijke' neemt de rust die hem toekomt. „Als Alberda me nodig heeft, belt-ie me maar." Dat Alberda hem ooit weer belt, staat eigen lijk buiten kijf. Want wat moet Oranje zonder die bonkige beu ker op moeilijke momenten. TILBURG «GPD De zachte dood die het Interpo lis-schaaktoernooi is gestorven, heeft diverse schakers in bin nen- en buitenland in een rouwstemming gebracht. Nadat Anatoli Karpov het nieuws ver nam, betuigde hij toernooi-di- recteur Jan Remmings onmid dellijk zijn innige leedwezen. Ook andere wereldtoppers heb ben bedroefd gereageerd. Met het Interpolis-toernooi is im mers één van de sterkst bezette evenementen van de schaakwe reld teloor gegaa De opheffing in Tilburg is ee Olof van der Meulen: „Ik ga niet opnieuw een hele zomer nagenoeg ononderbroken spelen, trainen e i de doodeenvoudige reden dat ik het niet n archieffoto gpd hebben gekozen. Juist de aan wezigheid van de oud-trainer van Juventus zou Gullit er toe kunnen verleiden om naar een andere werkgever uit te zien. Afgezien van een lucratieve aanbieding uit Japan, waar Gul lit geen belangstelling voor heeft, is er een serieuze kandi daat om de Amsterdammer in dienst te nemen: AS Monaco. Gullit is goedkoop en hoeft als buitenlander in het Prinsdom geen belasting te betalen. De Amsterdammer kan zijn loop baan in een prestigieuze omge ving afbouwen, dicht bij Italië en in een aangename competi tie. Daarbij hoeft hij zich geen zorgen te maken dat hij op straat wordt lastig gevallen door tifosi. Gullit, die een apparte ment bezit in Monte-Carlo, heeft al gesproken met de Mo negaskische clubleiding over een transfer. Daarbij wil AS Monaco Eriksson als trainer vastleggen, hetgeen Gullit zeker' zal aanspreken. De sterspeler wil zelf weinig zeggen over de mogelijkheid van een transfer: „Ik ben er nog niet uit, maar Monaco lijkt me een leuke club om bij te spelen. Het enige be zwaar is dat er hier geen echte voetbalsfeer bestaat zoals in Ita lië. Ik weet niet of ik dat nu al wil missen." Richard Krajicek is gematigd blij na zijn zege op Wayne Ferreira in de tweede ronde van Stuttgart, foto ap Ook Siemerink ronde verder in Stuttgart STUTTGART «ANP A k. Building ASTRON Systems lf)h De kwaliteitsbouwers Uw lokale ASTRON bouwbedrijf: Heembouw B.V. Postbus 30, 2370 AA Roelofarendsveen tel.: 01713 - 19106, fax: 01713 - 15580 Richard Krajicek heeft gisteren de laatste acht be reikt van het tennistoernooi in Stuttgart, dat een prijzengeld heeft van vier miljoen gulden. In de tweede ronde was Krajicek te sterk voor de als achtste geplaatste Zuidafrikaan Wayne Ferreira: 6-3 7-6. Ook Jan Siemerink won, zij het pas ste-ronde-wedstrijd. De Rijnsburger, ingevallen de zieke Edberg, versloeg Horst Skoff: 3-6, 6 4, 6-2. Siemerink kwam als 'luckey loser' het toer nooi binnen. Hij verloor in de laatste ronde het kwalifikatie-toernooi van Olhovsky. In de c ste ronde van dat toernooi had hij overigens ven matchpoints overleefd tegen de Duitser Ariens. Krajicek, die dertien aces sloeg, had aan één doorbraak en een zeer sterke tiebreak (7-0) vol doende voor de winst. Die kwam in een uur en zestien minuten tot stand. Nikki Pilic, coach van het Duitse Davis-Cupteam (ook zijn Nederlandse collega Stanley Franker zat op de tribune), toonde zich na afloop onder de indruk van het spel van Krajicek. „Hij heeft laten lijke tegenstander te zijn. Zijn service en volleys waren imponerend. En het viel me op dat hij be hoorlijk goed bewoog op de baan." Pilic is er nog niet zeker van dat hij eind maart in Utrecht voor de kwartfinale van de wereld- groep kan aantreden met zowel Michael Stich als Boris Becker, die wel samen in de eerste ronde wonnen van Kroatië. Goran Ivanisevic laat het tennistoernooi van Rot terdam, dat maandag van start gaat, aan zich voorbijgaan. De Kroaat haakte gisteren tijdens het toernooi in Stuttgart geblesseerd af. Wim Bui tendijk, toernooidirecteur in Ahoy', moet vrezen dat naast de nummer drie van de plaatsingslijst ook de nummer twee niet komt opdagen. In Stuttgart blesseerde Bruguera zijn knie. Agassi Twee dagen na de afmelding van Pete Sampras heeft ook Andre Agassi laten weten niet beschik baar te zijn voor de Davis-Cupontmoeting van de Amerikaanse tennissers in en tegen Italië. Net als Sampras vindt de nummer twee van de wereld ranglijst de wedstrijd, in de tweede ronde van het landentoernooi, niet ii^i^rrogramm^c i de het toernooi direct gevolg i het v keringsbedrijf Interpolis door de Rabobank. De moedermaat schappij heeft haar nieuwe stiefdochter een nieuw reclame- beleid voorgeschreven. Interpo lis dient zich vooral op de lokale markt te richten. De sponsoring van een groot internationaal evenement past daar niet in. Remmings, die achttien jaar toernooi-directeur is geweest, betreurt de zachte dood van zijn 'stiefkind'. „Voor de schaakwereld is het een groot verlies", zegt hij. „Dat is te mer ken aan de vele reacties. Karpov bijvoorbeeld vindt het heel jam mer, want hij beschouwde het als zijn toernooi. Ook veel ande re topgrootmeesters hebben te leurgesteld gereageerd. Even spraakmakend als het einde van het Interpolis-toer nooi was het prille begin ervan in 1977. Sinds het schaaktoer nooi van 1923 in Sint-Peters burg hadden nog nooit zoveel sterke grootmeesters zich verza meld. Het Interpolis-toernooi bleef het sterkst bezette evene ment ter wereld tot drie jaar ge leden de formule een ingrijpen de wijziging onderging. De competitie tussen een beperkt aantal sterke grootmeesters werd toen veranderd in een knock-outsysteem. Ook minder getalenteerde broeders en zus ters konden voortaan meedin gen. Remmings houdt de hoop dat het voor de schaakwereld unie ke knock-outsysteem het Inter polis-toernooi overleeft. „Ik ben er nog altijd van overtuigd dat het een goede formule was. Het Hoogovens-toernooi heeft onze opzet gedeeltelijk overgeno men, maar de uitvallers krijgen in Wijk aan Zee een herkansing. Dat is het toch niet helemaal: knock-out is knock-out. Er gaan geruchten dat de cyclus om het wereldkampioenschap voortaan op die manier georganiseerd wordt. Het Interpolis-toernooi mag dan ter ziele gaan, hel idee blijft in elk geval voortleven." DEN HAAG GPD Herman Snoeijink is de bondscoach van de Nederland se amateur-wielrenners. De in woner van Denekamp (43) heeft een twee-jarige overeenkomst getekend met de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. Snoeijink is de opvolger van Piet Hoekstra. De Fries heeft dit jaar de vaderlandse vrouwen- ploeg onder zijn hoede. Herman Snoeijink was in de jaren zeventig en begin jaren tachtig een topper in het ama teurpeloton, zowel op de weg als in het veld. Als crosser was hij vijf keer nationaal amateur kampioen en één maal winnaar van een open (profs en ama teurs) nationale titelstrijd. Op de weg won hij driehonderd wedstrijden waaronder twee keer de Ronde van Overijssel. Hij reed ondermeer voor de ploegen van Ketting, de sterke Amstel-formatie van I lerman Krott en voor Markthof. Als ploegleider heeft hij enige erva ring opgebouwd bij de ama teurs van F.mmen en als assis tent van Hennie Kuiper bij de profs van het Duitse Telekom. Snoeijink, onderwijzer op een basisschool, krijgt bij de KNWIJ een andere rol dan zijn voor ganger Hoekstra. Anders dan vroeger zal pas na het Neder lands Kampioenschap een na tionale selectie worden gefor meerd. Tot die tijd vertegen woordigen de sponsorploegen de Nederlandse eer bij buiten landse wedstrijden. De drie Leidse snookerteams ontlopen elkaar weinig op de ranglijst. Snookerij O bezet mo menteel met 42 punten de vijf de plek. Een plekje lager staat Snookerij 1, dat twee punten minder heeft. Snookerij 2 heeft inmiddels 37 punten bijeen ver gaard. In de competitie nam Snook erij 0 het op tegen de Loods. In Maassluis werd een 6-3 verlies geleden. Pascal Westerop pakte twee punten. Ook stond er een heuse derby op de rol. Het tref fen tussen de twee Leidse teams, Snookerij 1 en 2, was er een waar de spanning vanaf droop. Want bij een stand van 4-4 kon het alle kanten op. Door de zege van Edwin van Orssa- gen op André Vuyk in de alles- beslissende negende frame werd Snookerij 2 opnieuw, eer der won het ook van de stadge noot, de verrassende v SCOREBORD Noorwegen 3 1 0 2 3 2-5 i. Vriendschappelijke in tston Vil. - Leicester 4 - 4; Blackburn - Vimbledon 2 - 1; Chelsea - Southarnpt. ifg; Leeds - Everton 1 - 0; Man. City - Ips- i/ich 2 - 0; Newcastle - Tottenham afg; Stuttgart. Mannen, 4 miljoen gulden. Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Skofl (Ocs) 3-6 6-4 6-2. Becker (Dui/1) - Kuh nen (Dui) 6-3 6-3, Volkov (Rus) Bruguera (Spa/3) 6-4 2-3 opgave Bruguera, Larsson (Zwe) - Ivanisevic (Kro/2) 4-0 opgave Ivani sevic. Tweede ronde: Krajicek (Ned) - Fer- (ZAf/8) 6-3 7-6. Damm (Ts|) Berasa inales: Suk/Vacek (Tsj) - .ting (Ned) 5-7 6-3 6-1, Bal e/Laffme de Jager (ZAf) - Kühnen/Stlch (Dui) 3-6 6-3 7-6. Philadelphia. Mannen, 1,2 miljoen gulden. 1 hington tegui (Spa/4) 6-4 6- jbbelspel, jssen/Oost Eerste rc Newcastle 28-51 Coventry Liverpool 27-48 Chelsea 28-35 28-35 29-34 (Ned/4) 6-4 6-3. Agassi (VSt/2) - Apell (Zwe) 6-4 6-2, Luke Jensen (VSI) - Palmer (VSt) 6-2 6-3, Stark (VSt) - DiLucia (VSt) 6-4 6-4, Sampras (VSt/1) Fil.ppin. (Uru) 4-6 6-4 7-5 Tweede ronde: Agassi (VSt) - Tarango (VSt) Blackburn wint De kampioensrace tussen Blackburn Rovers en Manches ter United gaat onverminderd voort. De koploper won woens dag moeizaam van Wimbledon (2-1), United had op het veld van Norwich aan het eerste kwartier voldoende om vol doende afstand te nemen (2-0). Ince en Kantsjelskis hielpen United tegen Norwich in het eerste kwartier aan twee tref fers. Blackburn had het moeilij ker op eigen veld tegen Wim bledon, de club van de Neder landse doelman Hans Segers. Shearer en Atkins zorgden weliswaar voor 2-0, maar Ekoku bracht nog voor de rust de spanning terug. In de tweede helft veranderde de stand niet Chelsea Onder grote veiligheidsmaatre gelen reizen volgende week on geveer 2100 supporters van de Engelse voetbalclub Chelsea naar Brugge. Chelsea speelt daar dinsdag in de kwartfinale van de strijd om de Europa Cup II tegen Club Brugge. Vorige week woensdag ver oorzaakten Engelse supporters flinke rellen tijdens de inter landwedstrijd Ierland - Enge land. Bestuursleden van Club Brugge en Chelsea kwamen in januari al bij elkaar om met de politie van Brugge te praten over veiligheidsmaatregelen. Zij besloten alleen geregistreerde Chelsea-fans kaartjes te geven. Engelse politieagenten zorgen r begeleiding. e Furli Linz. Vrouwen, 275.000 gulden. it Ham 28-29 Eerste ronde: McGrath (VSt/8) Callens ootdorp. Draverijen 29-37 Leicester 28-20 28-36 Ipswich 28-20 PAARDESPORT (Roe) 6-3 6-1. Buche (Oos) - Reichel - Schnell (Oos) 4-6 6-3 6-4 erd, 3. I 1 Toto: v 8,40 plaats 2,70 4,50 koppel 63,20 tri 509,70. Tweede koers, 2000 m: 1Har to Die (Westerveld) 2.45,1 - 1.22,6, 2. I orin, 3. Gladys Spencer. Niet ge Buitenzorg. Toto: winnend 8, 6,90 2,60 koppel 21.40 trio 163,60 ,40 plaats >3,60 dub- 312.30 Derde koers, 2000 m: 1 Hester Lie (Gruys) 2.46.8 1 23.4 2. Hertogin Leander. 3. lip gestart: Hilde d'Almere en Ir winnend 4.70 platas 2,00 14,90 trio 104,20. Vierde k 1. Hellen Shoeinj 1.22,6, 2. GizmoV WIELRENNEN Eerste etappe: 1 Baldato (Ita) 153 km In 3.47.53, 2. Minali (Ita) 0.01, 3. Lombardi (Ita), 4. Jalabert (Fra), 5. Bartoli (Ita), 6. Zabel (Dui), 7. Kappes (Dui), 8. Saitov gels 12.06, 155. en laatste Blijlevens 2.50,2- \.2bX2. Niet gestart: li illy. 3. Hulaan iy. Toto: win- 10.40 plaats 4,50 2,80 koppel SPORT OP TV 55,90 trio 694,90 Zevende koers. 2380 m: 1. Haronja (De Vlieger) 3.19,2 - 1.23,7 buiten de weddenschap, 2. Hickory Champ. 3. Henk H, 4. Hekla Kievitshof. Toto: winnend 11,20 plaats 5,30 5,90 koppel 43,80 trio 406,30 Achtste koers. D-3 2000 n 241.1 Shoeing. Niet gestart: Dulco Bonu: ;nd 1,50 plaats 1,40 2,50 kopi 1640 15.35-16.00 BBC 2 Bowls. 16.00-16.30 EURO Eurofun 16.20-16.30 Did 3 Sport im 16.30-17.00 EURO Si 17.00-21.30EUR0Tennis. 1. Dont give no Flak (Langeweg) 2.10,7 1.19,7, 2. Famico Westland, 3. Fresco Ro- bel. Niet gestart: Cronic Way. Toto: win nend 1,80 plaats 1,00 1,20 koppel 3,30 trio 13.70. Tiende koers, 2000 m: 1 Ex- cellent V (Hauber) 2.43,5 - 1 21,8, 2. Erik. 3. Edel Hollandia. Niet ges rock. Toto: winnend 2,80 plaats 1.80 3,00 136,80. 189.285,00. kopel 15,00 trio 136,80. Omzet 22.16-22.34 Ned 3 Sportjournaal. 22 30-23.30 RTL4 Barend 4 Van Dorp. Gev rieerd sportprogramma. 23.00-00.00 EURO Boksen 00.00-01.00 EURO Golf. 01.00-01.30 EURO Eurosportnieuws. 05 45-06 00 Old 1 Morgenmagazin Sport ei 08 30-09 30 EURO Golf 09.30-10 00 EURO Eurofun 10.00-10.30 EURO Snowboarden aan Zee. Sonnevanck-toernooi, twee- 11 16-11 41 Ned 2 l1 :nik (Slv) - Van den Doel (Ned) 1-0, 12.00-13 00 EURO Ti Tiersma (Ned) - Wells (Eng) 0-1, Ni|- 13.00-14.00EUROS r (Ned) - Delemarre (Ned) 1-0, Giek 13 00-17.50 Did 1 Sp s) - Van Mil (Ned) 1-0, Bosch (Ned) - art

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25