'Aantal agenten zegt ook niet alles' 'Macht vakgroepen beperken' Regio f Autosloperijen De Graaf b.V. DIT ZIJN PE VOORDELEN DINSDAG 21 FEBRUAR11995 Vijftien jaar voor doodslag kinderarts arnhem/hoofddorp Het gerechtshof in Arnhem heeft gisteren een 42-jarige man uit Den Bosch tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het hof acht hem schuldig aan doodslag op de Hummelose kinderarts Joyce Labruyere, in het voorjaar van 1991. Het kon niet bewijzen dat de man met voorbedachte rade te werk was gegaan en sprak hem daarom vrij van moord. Het vonnis is overeenkomstig de eis. Eerder legde de rechtbank de zelfde straf op wegens moord. Het doorslaggevend bewijs in de geruchtmakende zaak kwam van een anonieme getuige. Joyce Labruyere verdween in de nacht van 21 februari 1991. Zij zou die avond naar haar ouders in Hoofddorp gaan, maar is daar nooit aangekomen. Pas op 17 maart is haar lijk gevonden in de Maas bij Appeltern. Ze was gewurgd. Om haar middel was met nylonkoord een basaltblok gebonden. Hetzelfde soort koord werd later in de kelder van de ex-vriendin van de verdachte ge vonden. FNV bereidt acties Nedlloyd voor Kaderleden van de Vervoersbond FNV in de havens van Rotterdam en Amsterdam zijn bezig om uitge breide acties voor te bereiden tegen het Nedlloyd-concern. Deze acties zullen beginnen als Nedlloyd, meerderheidsaandeelhou der van het noodlijdende Amsterdamse overslagbedrijf CTA, niet bereid is stevig in de beurs te tasten voor het sociaal plan dat no dig is voor de afslanking van GTA. Volgens berekeningen van de Vervoersbond FNV hebben Nedlloyd en Internatio-Muller, de andere eigenaar van CTA, de afgelopen jaren 18,5 miljoen gul den aan het overslagbedrijf onttrokken. Daarom vindt de FNV- bond dat de twee concerns minimaal dit bedrag beschikbaar moeten stellen voor een sociaal plan. Diverse clubs en 06-nummers Hot dreams escort Hot dreams privé Onze dames ontvangen u op een leuke n Tev. soft SM. Tel 071-148847 1 gpm. Opeens deed hij m'n rokje omhoog en m'n broekje naar beneden j nu?! 06-340.340.30 IVrouwen van 35 jaar en ouder willen DIREKT-SEX, bel ze thuis op via 06-9604 (75cpm). knul uit de regio Haarl Bel nu 06-9613 (Nu 50cpm). Oudere vrouwen geven telnrs. voor gratis sex bij hen THUIS. Bel 06-9511 (100cpm). Gratis telefoon- sex voor vrouwen 06-4366 of 4622 Sex direct 06-9718 Super sex 06-9716 Sexcontact 06-9635 Sex plezier voor 2 06-9894 Live sex 06-320.325 00 Regiosex 06-320.325.92 Sex op school: Ze laat 'm nablijven voor sexbijles i gaat op 'm zitten... Hofstad Escprt Korpschef S. van Hulst terughoudend met noodkreten over sterkte politie-cipparaat Er zijn nu minder agenten op straat dan vóór de reorga nisatie van de politie (de samenvoeging van gemeente en rijkspolitie). Steeds meer mensen voelen zich onveilig. De politie Hollands Midden komt 250 tot 300 agenten te kort om haar werk fatsoenlijk te doen. Toch is korpschef S. van Hulst van Hollands Midden terughoudend met het slaken van noodkreten. ,,Als een korpschef gilt dat hij ex tra mensen nodig heeft, voelt de burgerij zich nóg onvei- liger." leiderdorp» Hij laat, zo benadrukt hij, evenwel geen gelegenheid voor bij gaan in de wandelgangen op extra agenten aan te dringen. ,,Kijk, we hebben hier per hoofd van de bevolking evenveel poli tieagenten als in Friesland of Drente. Maar Hollands Midden ligt wel middenin de Randstad, waar de criminaliteit stukken hoger ligt dan op het noordelij keplatteland." Toch zeggen aantallen agen ten ook niet alles, vindt de korpschef. „Het is makkelijk ge noeg om een heleboel laagop geleide en dus goedkope ar beidskrachten een blauw pak aan te trekken en de straat op te jagen. Dat kan even het gevoel geven dat er veel toezicht is en dat het dus ook heel veilig zal zijn. Maar dat is schijnveilig heid. Wij kiezen voor kwaliteit. Hoogopgeleide mensen die de problemen van de ingewikkelde maatschappij aankunnen." Hij heeft dan ook liever dat er niet langer gerekend wordt met aantallen agenten. „Aan een al gemene verhoging van het poli tiebudget heb je meer. Dan kun je kiezen waar je het geld aan monica wesseling/rudolf kleun Van Hulst zit dan ook met een dilemma. Hij wil graag extra mankracht. Douceurtjes als die van minister Dijkstal van bin nenlandse zaken die vorige week 6000 extra agenten toe zegde, zijn hem zeer welkom. „Maar als een minister met veel bombarie weer een blik agenten opentrekt en daarbij vermeldt dat er nu veel te weinig zijn, veroorzaakt dat weer angst-ril lingen bij burgers. Zij conclude ren dan dat het nu niet veilig is." Overigens is hij helemaal niet optimistisch over de toe zegging van de minister die eer der ook al méér beloofde dan hij waarmaakte. De korpschef is dan ook aller minst ingenomen met de pu blieke uitlatingen van zijn colle ga's iri Utrecht, Den Haag en Amsterdam. Die laten geen ge legenheid voorbij gaan om met harde bewoordingen extra agenten te eisen. „Dat weiger ik dus. Zulke opportunistische ac ties gaan ten koste van de rust van de burgerij." Korpschefs. besteedt. Dan kunnen zorgen voor blauw vi ook hoge kwaliteit." De politie moet goed geoutilleerd zijn, wil ze de geor ganiseerde misdaad kunnen 'bijhouden'. Criminelen be schikken over hypermoderne apparatuur. „Daar kun je geen r praten over extra agenten maakt dat agent tegenover zetten die zich moet behelpen met een oude typemachine." Van Hulst ziet de georganiseerde misdaad als een sluipend gif. „Dat holt de samenleving geleidelijk uit. Normen en waarden vervagen." De bestrijding ervan kost veel zich onveiliger voelen." FOTO HOLVAST/MARK LAMERS tijd en geld, maar de burgerij plukt daar pas op termijn de vruchten van. Onveiliger Dat mensen zich steeds onveili ger voelen is volgens Van Hulst maar ten dele terecht. Het aan tal roofovervallen is stabiel, het aantal woninginbraken is verle den jaar opnieuw gestegen. „Een vorm van criminaliteit die j diep ingrijpt in iemands per soonlijke leven. Dat tast het ge voel van veiligheid sterk aan." Maar minstens even belang rijk is volgens hem de voortdu rende discussie over die veilig heid. „Mensen praten elkaar ge voelens van onveiligheid aan. Typerend is dat uit onderzoek blijkt dat juist ouderen zich on veilig voelen terwijl ze statis tisch veel minder kans hebben slachtoffer van criminaliteit te worden dan jongeren. En juist die jongeren, die in de frontlinie van de maatschappij lopen, voelen zich heel veilig." Overigens is en blijft de korpschef ervan overtuigd dat Nederland in vergelijking met andere landen niet overdreven crimineel is. „Misschien vertelt de politie te weinig wat ze doet. Geen mens weet het als agenten j| 's nachts controleren of de au- P to's wel zijn afgesloten. We be- f kijken nu of we in zo'n geval niet beter een briefje achter de i ruit kunnen stoppen. Dan weet r de burger dat wij waken." j Meer agenten en meer geld j] voor opleiding en apparatuur, jj Dat maakt de maatschappij nog i niet veilig, is de overtuiging van de korpschef. „Veiligheid is niet n alleen de taak van de politie. Dat zit ook in heel simpele din- j gen; een lichtje achter een flat, ouders die hun kinderen goed begeleiden, of de buurtbewoner die toezicht houdt." i amsterdam gpd De universiteiten autonomie krijgen. Ze moeten flexibeler worden en de invloed van de door studenten en per soneel gekozen universiteits raad moet toenemen. Volgens de Landelijke Studentenvak bond (LSVb) dient te worden af gerekend met de vaak 'rich- tings- en stuurloze vakgroepen'. Die vormen een 'eilandenrijk van nauwelijks samenwerkende organen', aldus de LSVb. Terwijl elders hooguit de eer ste contouren van de discussie over de herziening van het ho ger onderwijs zichtbaar worden, heeft de LS\fo zijn visie al in een Studentenvakbond wil meer zelfstandigheid voor universiteiten wetsvoorstel samengevat. Het voorstel dat een nieuwe struc tuur voor de wetenschappelijke instellingen behelst, werd giste ren overhandigd aan PvdA- Tweede-Kamerlid Van Gelder. Vorige week presenteerde de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR) voorstellen om de opleiding te hervormen. De plannen van de LSVb zijn ingegeven door een - zeker niet denkbeeldige - angst dat de in vloed van de studenten in de universiteit nog verder wordt beperkt. Door een vergroting van de rol van de universiteits raad probeert de vakbond een toename van de invloed van de studenten te bewerkstelligen. Autonomie moet in dit geval' leiden tot universitair zelfbe stuur, iets waar de bezetters van het Maagdenhuis in de jaren zestig slechts van konden dro men. De financiering van de in stellingen blijft natuurlijk een zaak van de overheid. De voorstellen van de LSVb behelzen in hoofdlijn een ver sterking van de positie van de colleges van bestuur tegenover het ministerie en de rest van de universitaire gemeenschap. Dat bestuur zou echter niet meer door de minister moeten wor den benoemd, maar door de universiteitsraad. De hieruit voortkomende de mocratische controle moet een einde maken aan de ongebrei delde bemoeizucht van de col leges van bestuur. Bij menings verschillen tussen college en raad moet een geschillencom missie een oplossing zoeken. Tot nu toe beslist de minister. Volgens het LSVb-plan 'De mythe van de piramide' moeten ook op lagere niveaus democra tische controle en bestuurlijke slagkracht beter op elkaar wor den afgestemd. Dat moet tot ge volg krijgen dat binnen de fa culteiten het onderwijs, onder zoek en het beheer (geld en per soneelsbeleid) worden samen gevoegd. De faculteitsbesturen moeten professioneler worden. De democratisering van de ja ren zestig - een beperkte auto nomie want de minister bleef de eindverantwoordelijke heeft geleid tot een ongewenste verstarring op de universiteiten. Minister Ritzen (onderwijs) wil na de zomer voorstellen presen teren die de slagvaardigheid moeten vergraterr Dok hij' denkt aan he,t btjp^rken van de invloed van de afzonderlijke vakgroepen. Aannemers frebouw reken maar Vraag vrijblijvend advies/offerte; VERBOUWINGEN - TIMMERWERK - ONDERHOUD - KEUKENS EN BADKAMERS Tel. 071-760059. Advocaten kantoren Gebr. Opdam b.v. w.p. hartwijk Van Roy C.S. Advocaten Rapenburg 55, Leiden. 071-122362. Autoglasspecialist - voorruiten en achterruiten - zijruiten - reparatie gelaagde voorruiten - gratis noodvoorzieningen - 2 jaar waterdicht-garantie - zonnedaken 24-uurs service tel. 071-762018 Autorijscholen Verkeersschool Tempo Voorschoterweg 41 Valkenburg ZH, Tel. 071-315101. Hanepoel 4, Zwaanshoek, Tel. 02502-45435. Avondonderwijs ABO Avond onderwijs Bollenstreek Omgeving. Opl. Praktijkdiploma's. Start half februari BKB, PDB, MBA, SPD, loonadm. rep. cursus PD en MBA. Lesl. Fioretticollege Lisse dir. J. van Loon, 071-140381 Henk Kanbier Onze specialiteit: grote boe ketten tegen een scherpe prijs! Wassenaarseweg 1a. 071-174610. Waarborginstallateur Gas- licht en water. Nw. Beestenmarkt 7, Leiden. Tel.: 071-126627. I Fotostudio's Lucas Witte Fotografie 071-142626 Glasmeubelen Exclusieve glazen Eetkamertafels Salontafels Bijzettafels T.V. en Stereomeubels Spiegels Ook afwijkende modellen mogelijk NAGTEGAAL GLASMEUBELEN Hoge Rijndijk 199 (achter Brugman Keukens) 2382 AK Zoeterwoude. Elektronica Hobbymaterialen eyck electronics Speciaalzaak in: Elektronica - componenten, mengpanelen, luidsprekers, alarmapparatuur, ocsillosco- pen, antennes, meetappara tuur, lichtorgels, bouwpak ketten, enz. enz. Boslaan 279, Katwijk. Tel.: 01718-74303. Elektrotechnisch Installatie- bedrijver^ ampère" Landelijke erkend installatie bureau. Volmolengracht 25, 2312 PG Leiden. Tel. 071- 232428, fax: 071-222340. 3ent u op zoek naar hobby- materialen zoals: Kralen, Pailletten, Styrophor, Fimo- klei, Pergamano, Poppen huizen, Poppenhuis mini aturen, Airbrush en nog heel veel meer, kom dan eens kij ken bij: towi's Hobbycentrum Morsstraat 25, Leiden. Tel.: 071-133277. Geopend- van.di. t/m vr. van 9.00-12.00 uur, van 13.30-16.30 uur, 3 van 9.00 tot 16.00 Kousen/sokken kousenhuis Dagelijks geopend v.a. 9.00 uur, zaterdag van 10.00- 13.00 uur C. van Berge Henegouwen Vronkenlaan 23, Leiderdorp, Tel. 071- 892777. Kunstschilders materialen Towi, al 25 jaar toonaangevend op het gebied van Teken/ Kunstschilders en Grafische materialen. towi loodgieters ^BARENDSE EN ZOON B.V. gejo Flevoweg 6, Leiden. Tel.: 071-233239. Geen filialen. B.B.S. Rioolservice Ontstoppen - Repareren - Vernieuwen - Onderhoud. GEEN VOORRIJKOSTEN. 071-322947. ELFA LEIDEN BV J.W.J.van derVLIST Erkend installateur Sanitair en Dakbedekking. Ook gespecialiseerd in kleine klusjes. Bel voor afspraak: tel. 071-893057. Vogellaan 32 - 2352 EB Leiderdorp. Meubelstofferen l Herstofferen en reparatie van al Uw zitmeubelen in stof en leer. frans kleer Citrusweg 6, 2321 KD Leiden. Tel.: 071-730506 b.g.g.: 071-314691. I Sanitair markt DeNie Spiegels Perfecte kwaliteit spiegels door ervaren vakmensen geleverd en geplaatst. Spie gels op maat geslepen - spiegels met lijst - spiegels met facet voor uw winkel, showroom, gang of badka mer. De prijs zal u meevallen! Gratis opmeten. vidre Volmolengracht 4 Leiden. Tel.: 071-218055. Tegels DETEGELHANDEL LEIDEN B.V. Bloemistenlaan 512313 BB Leiden. Tel.: 071-144642. Tegels en natuursteen Plavuizen Sanitair Een keuze uit meer dan 70 fabrikaten wand- en vloertegels. Telefoon- apparatuur TELEFOONSPECIALIST Erkend installateur van: telefooncentrales autotelefoons telefax munttoestellen portofoons Showrooms: Industrieterrein Merenwijk Flevoweg 35c Leiden. Tel. 071-213024. Tuinartikelen tuinartikelen en w.p. hartwijk Verlichting KASTNER - 200 m2 moderne en klassieke verlichting - specialist in leeslampen - kappen op maat - gratis thuisbezorgen - plaatsen mogelijk - desgewenst advies aan huis Haarlemmerstr. 215-219. Tel.: 071-124827. Verwarming Warmte Technisch Bureau joop buiteman CV-gas-water-dak- service-onderhoud. Dag en Nachtservice 071-760600 centrax Oude Herengracht 20 Leiden. Tel.: 071-225588. C.V. KETELS vloerverwarming, dekora- tieve radiatoren, alleen kwal. prod. Showroom ook zater dag geopend van 10.00- 13.00 uur. 0eve leiden Voor aanleg en onderhoud - luchtverwarmers H. Haasseplantsoen 14 2343 KR OEGSTGEEST Telefoon 071-765500 500 verschillende borduurwerken Jannet van Groeningen Morsstraat 28, Tel. 124306. Het JUISTE adres voor uw tapijt, gordijnen, karpetten, luxaflex, traplopers en tafelkleden. Het KARPETTENHUIS Herensingel 10, Leiden Tel.: 071-218130 Parade tapijt Bonaparte tapijt Intertest tapijt Interfloor tapijt tegen zeer scherpe prijzen vraagt inlichtingen aan de HEIN KRUIDER Winkelcentrum Remise Tel.: 01718-22537. open elke dag van 10 tot half 6 Maandag gesloten In deze wekelijkse service rubriek adverteren ondernemers die met regelmaat hun product- of dienst willen aanbieden aan de lezers van deze krant. Vaste plaatsingsdatum, Herkenbare opmaak, Groot leesbereik, Meerdere branche rubrieken, Gratis steunkleur, Tekswissel altijd mogelijk.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18