l ïeftig verzet egen bouw an 78 flats NIEUWS IN T LAND. Ripse wil niet 'beeldbepalend' wonen pe tegenpartij is nergens te bekennen Rijn Veenstreek oorzitting over speelplek Buurman protesteert tegen vergunning bedrijf Oud Ade m Pompstation niet welkom e diefstal uit woning MADE «MARI ETA KROFT j den de speelheuvels aan de un in Oude Wetering weer ggeplaatst? Of komt er een 0 veld met speeltoestellen en ln itueel struiken en bomen ,is iet open veld? Aan- en om- lenden van de Praam krij- volgende week woensdag èbruari de gelegenheid om oordeel te geven over de - :hting van het veld. De wet- ders W. Nugteren (CDA) en eelen (WD) en ambtenaren om acht uur aanwezig in imeentehuis om de moge den op een rijtje te zetten le mening van de aanwezi- daarover aan te horen. Een tevoren, dus vanaf zeven kan iedereen de zes ver- llende mogelijkheden in- rd op het gemeentehuis, madat de omwonenden zijn iet lord, buigen B en W zich rb het speelveld. Eind maart öfdei bewoners van de Bloemenweide in Zoeterwoude heb- :h gisteren aangekondigd zich met hand en tand te ver ga en tegen de bouw van 78 appartementen. Ze deden tijdens de vergadering van de commissie Grondzaken zij hun 61 bezwaarschriften toelichtten. De com- vvJsie verklaarde ze alle, tot grote woede van de bewo- ongegrond. HENNY VAN EGMOND. 071 -356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071-356429 dhpn aan den rijn» Uit een woning aan de Jeltje de Bosch Kem- rstraat in Alphen aan den Rijn zijn gisteren sieraden, cheques pasjes ontvreemd. De dieven kwamen binnen door het slot de voordeur te forceren. neemt de raad een besluit, waarna de inrichting van de speelplek kan beginnen. Eind november ontstond veel commotie in de buurt, toen men zag dat grote bulldozers in korte tijd de speelheuvels aan De Praam verwijderden. De bo ze buurtbewoners waren niet op de hoogte van deze snelle actie, die de gemeente nog 15.000 gulden kostte ook. Ze eisten herstel van de oude situ atie. De wethouders Nugteren en Beelen verklaarden te goeder trouw te hebben gehandeld. Eén bewoner zou namens de hele buurt bij de gemeente heb ben geklaagd over de speelheu vels. De gemeente besloot ze daarop weg te halen en er speelwerktuigen voor in de plaats te zetten. Achteraf bleek de klagende bewoner slechts namens een klein aantal buren te spreken. Trots op het feit dat ze in een beeldbepalend pand woont is ze allerminst. Integendeel zelfs, bewoonster J. van Benten- Straathof van de voormalige boerderij aan de Pastoor van der Plaatstraat 2 in Rijpwete- ring, eiste gisteren bij de Raad van State dat haar woning van de lijst wordt afgevoerd. Het on derhoud en de restauratie is volgens haar niet op te brengen. Van Benten meent dat haar woning onterecht in 1989 op de lijst terechtgekomen is. In 1991 vroeg ze daarom B en W om het pand van de lijst af te halen. Dat werd geweigerd. Zij ging in be roep bij de gemeentelijke com missie bezwaar- en beroeps schriften en opnieuw werd haar verzoek geweigerd. Tegen die weigering is ze nu in beroep ge gaan bij de Raad van State. De boerderij verkeert in een vervallen staat. Het woonhuis vertoont verzakkingen. Maar vooral de voormalige koestal en het voormalige zomerhuis ver keren 'ronduit in slechte staat', aldus haar raadsman van Eijck. Om de in 1872 gebouwde voormalige boerderij in stand te kunnen houden zou ze 290.000 gulden aan herstelkosten kwijt zijn, zo bleek uit een gemeente lijk rapport. Daar komen dan nog jaarlijkse onderhoudskos ten bij van 15.000 gulden. „Dat bedrag kan Van Benten niet op hoesten", betoogde Van Eijck. „En ze hoeft niet te rekenen opp subsidie van de gemeente. In 1992 had Alkemade voor alle beeldbepalende panden in haar gemeente slechts 30.000 gulden beschikbaar." Het feit dat haar huis op de De bewoonster van deze voormalige boerderij aan de Pastoor van der Plaatstraat in Rijpwetering wil dat het pand van de lijst beeldbepalende pan den wordt afgevoerd. foto ben de bruyn lijst van beeldbepalende pan den staat, hoeft niet tot onover komelijk hoge kosten te leiden, meent M. Di Bucchianico van de gemeente Alkemade. B en W kunnen namelijk vrijstelling verlenen op het verbod om de buitenkant van het huis te ver anderen. Zij wees de staatsraad J. Boll erop dat het woongedeel te 'binnen een redelijk bedrag te herstellen is'. „De kosten kunnen tevens worden beperkt, doordat in irwoude lifsbeth buitink tei ïeeft stadse fratsen voor de en dit is maar een vingeroefening de bebouwing van de Gro- roblder", voegde J. Beijersber- uit de Bloemenweide de 3e4nissie gisteravond toe. De d'saal opgekomen Bloemen- ^lenaren kregen vrijwel geen ons van de commissiele de bewoners hadden in totaal 311 lezwaarschriften ingediend uim de helft van de brief- ijvers zat gisteravond op de ine. De vierde etage van de flatgebouwen werpt vol- i hen letterlijk een schaduw •ei de woningen aan de over- t. Er zouden in de wijk veel reinig parkeerplaatsen zijn 161 iet aantal bewoners van de ïwbouwwijk zou de norm het bestemmingsplan ruim schrijden. let is een stedebouwkundig ocht, maar wat mij nog het meeste grieft is dat op zeer kor te termijn de afspraak met de bewoners en de aspirant-bewo ners wordt tenietgedaan", wees J. Wouters op de wijziging van het bestemmingsplan, die al zo snel na de aanleg van de Bloe menweide nodig is om de flats te kunnen bouwen. De commissieleden toonden wel begrip voor de bezwaren, maar vonden unaniem dat de woningnood zwaarder moet wegen. „Er zijn belangentegen stellingen. Er zijn mensen die dolgraag een woning willen hebben. U wilt graag een wo ning met veel zon, groen voor de deur en een plekje voor de auto. Ik zou dolgraag de kool en de geit willen sparen, maar din gen veranderen", stelde A. de Lange van Progressief Zoeter woude. Ook CDA'er G. van der Hulst verwees naar de woning- schaarste. „Dit is een compro mis: het kan niet minder en het kan niet beter." oud ade/dën haag marieta kroft Buurman Wurzer is de geluids overlast, die het aannemersbe drijf DB Bouw aan de Zuidzij- derweg in Oud Ade hem be zorgt, meer dan zat. Maar ook het zwerfvuil en de laag zaag sel die hij van tijd tot tijd in zijn tuin vindt ('het lijkt dan alsof het gesneeuwd heeft') zit ten hem flink dwars. Hij is daarom in beroep gegaan bij de Raad van State tegen het af geven van de milieuvergun ning door de gemeente Alke made. De vergunning heeft be trekking op de werkplaats voor machinale houtbewerking, een opslagruimte en het aanne mersbedrijf. Volgens zijn raadsman L. van der Niet, kan de vergun ning helemaal nog niet worden afgegeven. „DB Bouw is niet aangesloten op de riolering en kan hier ook niet op aangeslo ten worden. Het afvalwater komt dus in een sloot terecht en daar is een lozingsvergun ning voor nodig. Die ont breekt." Bovendien ligt de pro- paangastank te dicht bij de openbare weg en ontbreken voorschriften met betrekking tot het propaanreservoir. De raadsman van Wurzer meent ook dat de plek waar het be drijf is gevestigd, niet geschikt is. „De weg is te smal en daar door niet geschikt voor perso nenauto's, laat staan voor be- drij fsmatig verkeer. Volgens L. van der Leij van de gemeente Alkemade, zijn de voorschriften in de vergunning wel zodanig dat ze voldoende bescherming bieden aan het milieu en deze bovendien ac ceptabel is voor zowel omwo nenden als het bedrijf. DB Bouw noemt de klachten van Wurzer 'niet reëel'. Ze moeten niet serieus worden genomen omdat Wurzer eer der heeft beweerd dat hij zijn bezwaren zou intrekken als hij een stukje grond van het be drijf kon kopen. „Ze vloeien voort uit een wraakactie", be weerde raadsman A. Mens. Volgens Mens heeft Wurzer nooit eerder geklaagd en heb ben de overige buren geen klachten. Met het aan- en afrij den van verkeer valt het wel mee, aldus de raadsman van DB Bouw. „Het is een klein be drijf waar slechts permanent vier werknemers werkzaam zijn", aldus Mens. Hij is het eens met Wurzer die beweert dat de Zuidzijderweg een rusti ge landweg is. „De enige die zich onverantwoord gedraagt, is de heer Wurzer. Hij gebruikt de weg geregeld als racecir cuit." Ook betoogde Mens dat het afvalwater niet op de sloot wordt geloosd, maar dat het met toestemming van het Hoogheemraadschap van Rijn land in een septictank wordt opgeslagen. Uitspraak donderdag 23 fe bruari. overweging is gegeven om het stalgedeelte om te bouwen tot woning en het zomerhuis als berging", aldus Di Bucchianico. „Dit is een royale handreiking van de gemeente gezien het feit dat het woningbestand in de Wolters Kluwer zet Alfa Base in etalage amsterdam/alphen anp Uitgever Wolters Kluwer onder handelt met kandidaten uit bin nen- en buitenland over de ver koop van drukkerij Alfa Base in Alphen. De verkoop van het be drijf, met een jaaromzet van f 40 miljoen, past volgens een woordvoerder van de raad van bestuur in het streven om zich geheel terug te trekken uit de grafische sector. Alfa Base, voorheen Samsom Sijthoff Grafische Bedrijven, is de laatste drukkerij van Wolters Kluwer. Het concern wil zich geheel toeleggen op uitgeverij - activiteiten, met name op juri disch en wetenschappelijk ge bied. Alfa Base is winstgevend. Mo menteel is een reorganisatie gaande, waarbij een kwart van de tweehonderd werknemers moet afvloeien. Het personeel is enkele jaren geleden overigens al op de hoogte gesteld van de verkoopplannen. en aan den run ruud sep flitsend zullen de verkie- ;en voor de provinciale sta- vvel nooit worden, maar in 111 ren zorgen ze in elk geval re' rwat leven in de brouwerij. plaatselijke afdeling van de ialistische Partij heeft de na- e ende verkiezingen aangegre- n i om de discussie over zie- DI7 huis Rijnoord weer eens n! k aan te slingeren. De ma- waarop de SP dat doet, a" de vorige week al zo'n beetje een openlijke oorlogsverkla- door de rest van politiek Al- n. Gisteren stond er een 111 nifestatie op het programma irvoor onder andere minister st n volksgezondheid in >gst eigen persoon was uitge- I hgd. ard Harmes, naast SP-frac- :ider toevallig ook lijsttrek- voor de provinciale staten, II et beginnen met een teleur- lende mededeling. De tch waarmee de bijeenkomst worden geopend kan door cte niet door gaan. Daarna ]gen de afzeggingen. Minister st heeft via haar secretaresse n weten dat ze niet komt, eputeerde Pool (die in de vincie over de volksgezond- waakt) heeft een 'keurige jjf' geschreven waarin hij gr£ ldt dat hij het te druk heeft r(j, t zijn eigen D66-campagne. )n( directie van het Alphense Irijf Grimbergen heeft ande re Prioriteiten, de Vereniging gt( i Ondernemingen in Alphen n1pA) wil niet komen, de direc- van verzorgingshuis Ouds- 'm kon niet. De voorzitter oetbalvereniging Alphen is slotte door bestuurders van lere clubs onder druk gezet De huisartsen van de SP speelden gisteren in Alphen een thuiswedstrijd waarbij de tegenpartij verstek liet gaan. om niet als vertegenwoordiger van de plaatselijke sportclubs op te treden. Maar er is ook goed nieuws: de actiecomités die vechten voor de ziekenhui zen in Sliedrecht en Kampen hebben zich solidair verklaard. „Zit Kampen in de zaal?" infor meert Harmes. Het blijft stil. „Jammer. Sliedrecht kon sowie so niet komen." De manifestatie was aange kondigd als een mogelijkheid om de verantwoordelijke politi ci eens aan de kaak te voelen over de ontmanteling van het Rijnoord ziekenhuis, maar daarvan komt door de lange lijst van afmeldingen weinig terecht. De forumleden leveren stuk voor stuk felle kritiek op het be leid van de overheid als het gaat om de gezondheidszorg. De twee huisartsen, de EHBO'er en de vertegenwoordiger van de ouderenbonden (die bij nader inzien op persoonlijke titel blijkt te spreken) spelen een thuis wedstrijd. Het publiek applau- diseert na elke toespraak. De te genpartij is vanavond in geen velden of wegen te bekennen. Wat doe je wanneer de tegen partij niet naar je toe wil ko men? Dan ga je hem zelf opzoe ken. De manifestatie eindigde dan ook helemaal in stijl met een oproep tot demonstreren. En nu niet meer bij de provin- gemeente maar zeer beperkt mag worden uitgebreid." Bo vendien kan ze aanspraak ma ken op subsidie uit het stads- en dorpsvernieuwingsfonds, aldus de gemeentewoordvoerster. Uitspraak 30 maart. NAAR VAN DER PLOEG! Hèt adres dat samen met u de beste oplossing zoekt voor: RAMEN EN DEUREN WAND- EN PLAFONDBEKLEDING SCHUIFPUIEN SERRES, ETC. Maatwerk voor nieuwbouw en renovatie, uitgevoerd in onverwoest baar kunststof van het kwaliteitsmerk deceunlncK - Onderhoudsarm - Diverse fraaie kleuren - Volledige garantie - Met Komo-certificaat/VKG-keur In onze showroom ziet u alles. Kom praten I KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. m BI AC A_ !~r lvcu Fabriek en showroom: De Lasso 60, Roelofarendsveen tel 01713-15361 - fax 01713-15202 deceunlncK VRIJE TIJD LEIDEN Monumenten. Kunsthistorica Bertine Jongerius en architect Reinier Verbeek houden op initiatief van de Vereniging Oud Leiden op dins dag 21 februari een lezing over de zogeheten taakgroep selectie van Stiel (Stichting Industrieel Erfgoed Leiden). Deze taakgroep selec teert potentiële panden voor de gemeentelijke monumentenlijst. De lezing wordt gehouden in de burgerzaal van het stadhuis en begint om 20.15 uur. Eerste Kamer. De toekomst van het provinciaal bestuur en de nood zaak van het bestaan van de Eerste Kamer zijn onderwerpen die aan de orde komen tijdens een discussie op dinsdag 21 februari in het Cultureel Centrum aan de Marijkelaan in Voorschoten. De discussie, die om 20 uur begint, is een initiatief van de PvdA. Spreker is PvdA- lid Joop van den Berg. WASSENAAR Jamsessie. Jongerensoos Twilight Zone houdt zondag 19 februari een jamsessie van 19.30-23 uur. Voor deze sessie treden gastmuzi kanten op. De entree in boerderij Ter Weer aan de Deijlerweg 153 is gratis. Schildklier. De Stichting Aktieve Gezondheidszorg houdt woensdag 22 februari een thema-bijeenkomst in het Rijnoord-ziekenhuis over aandoendingen van de schildklier. Spreker is de heer Alleman, inter nist. De bijeenkomst begint om 20 uur. ter aar/den haag marieta kroft Vanwaar al die moeite van de vier Teraarse pomphouders om een vijfde collega te weren? Waarom zijn ze überhaupt naar de Raad van State gestapt om te protesteren tegen de afgifte van een milieuvergunning door de gemeente? Het gaat hier im mers om een onbemand diesel station waar slechts een beperkt aantal bedrijven gebruik van kunnen maken. Uitgesloten is dat hier ook particulieren kun nen gaan tanken. Dat beweerde F. van Hameren gisteren tijdens de zitting bij de Raad van State. Hij wil het station op het indu strieterrein Bovenland begin nen. Als het inderdaad zo is dat Van Hameren zelf eigen pasjes verstrekt aan bedrijven en er een eigen computer- en betaal systeem op nahoudt, dan is dat acceptabel, vond raadsman W. Mulder van de vier Teraarse pomphouders G. van Eijk en Zn., autobedrijf Avanti, auto mobielbedrijf 1. van der Geest en autoservice Van der Kamp. Ook staatsraad J. Bakker moest erkennen dat hier 'een geheel nieuwe situatie was ontstaan.' „Wat Van Hameren nu zegt, is aanzienlijk beperkter dan in de vergunningaanvraag staat ver meld." Mulder heeft echter weinig vertrouwen in de beweringen van Van Hameren. „In de aan vraag wordt gesproken over een Texaco-pasje. Dat kan Jan en Alleman overal in het land krij gen. Iedereen kan ermee tanken bij Van Hameren. Bovendien doen sterke geruchten de ronde dat hij ook in de toekomst ben zine wil gaan verkopen. Zo kan de kring van gebruikers steeds verder worden uitgebreid." De raadsman heeft sterk het gevoel dat de gemeente Ter Aar Van Hameren geen stro breed in de weg wil leggen. Volgens hem zouden zijn cliënten in middels een nare smaak heb ben gekregen, nadat zij verna men dat gemeente Ter Aar een jaar lang gratis dieselolie mag tanken voor de buurtbus. Wijde Aa krijgt wellicht milieucentrum HOOGMADE LIESBETH BUITINK Bij Ofwegen aan de Wijde Aa komt wellicht een milieu-edu catief centrum. Plannen voor een theehuis bij de parkeer plaats aan de provinciale weg bij Hoogmade liggen al sinds 1988 klaar, maar als het aan burgemeester 'en wethouders van Jacobswoude ligt, worden die plannen uitgebreid. Een na tuurpad met informatiepane len, een theehuis met een edu catief karakter en een natuurob- servatiepost moeten het land bij Ofwegen maken tot 'een terrein voor de natuur- en landschaps- genieter'. „Het kernprodukt van dit totale plan is rust en ruim te", stelt het college voor. Het plan voor een theehuis - dat eigenaar G. Jansen in 1988 lanceerde - werd goedgekeurd door de gemeenteraad, maar kreeg geen steun van de provin cie. De Raad van State besliste uiteindelijk dat bij Ofwegen wel een horecavoorziening mag ko men, maar dat die niet groter dan 50 vierkante meter mag zijn. Volgens het college kan Jan sen wel een café op de plek be ginnen, maar is het onmogelijk om een dergelijk gebouw in die afmetingen te proppen. Een milieu-centrum zou daarom de oplossing zijn. Jansen zelf voelt wel voor het plan, dat wordt uit gewerkt met vogelwerkgroepen, de stichting Zuidhollands Land schap en Staatsbosbeheer. De raadscommissie algemene za ken praat op maandag 20 febru ari over het recreatiegebied bij de Wijde Aa. foto ben de bruyn cie, waar de actievoerende SP'ers vorig jaar al meermalen zonder resultaat langs zijn ge weest. Nee, nu moet de actie zich meteen maar richten op de Tweede Kamer. En Sliedrecht en Kampen mochten dan giste ren verstek laten gaan, als het op demonstreren aankomt, zul len ze er zeker bij zijn. De mars op Den Haag staat voorlopig ge pland voor ergens in de maand april. KOM ZIEN HOE 'T MET ONZE NIEUWSTE KOLLEKTIE ZIT, f leder LEIDERDORP ROTTERDAM-ZUID Meubelplein 8 - Tel. 071/416395 Stadionweg 39C - Tel. 010/4827765 •S WERELDS GROOTSTE SPECIALIST IN LEDEREN ZITMEUBELEN

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17