Ernstige misrekening DZH meubelen zijn nü bij Baalbergen flink geld waard! Mijn mond moet gesloten blijven, dat begrijpt u' College herziet straffen ambtenaren burgerzaken Fietspad 200 toch gereed voor 2000 Leiden Regio apieren en eld gestolen Ex-ambtenaar vindt privacy geschonden Carnaval in Wassenaar RIJDAG 17 FEBRUAR11995 chef henny van ecmond. 071 -356414. plv -chef hans koenekoop. 071-356429 Wandelen voor velzijn hond s ook nodig n Meijendel' IASSENAAR/DEN HAAG onica wesseling let duingebied Meijendel in fassenaar moet open blij- voor 'doordeweekse andelaars' met loslopende onden. Voor het welzijn van e hond is voldoende wan- elen noodzakelijk en in de irecte omgeving van Wasse- aar. Den Haag en Scheve- ingen is daar\'oor alleen in [eijendel plek, betogen ondenbezitters. Het duin- e tbied is voor hen geen uit atterrein: dat gebeurt direct huis. De provinciale plan- en om in het Wassenaarse uingebied Meijendel de na- mr weer voorrang te geven, uit een groep recreanten de omgeving van het uingebied behoorlijk tegen borst. In het plan voor het uingebied, opgesteld door jviesbureau Maas, wordt ■constateerd dat de niet- atuurgerichte recreanten it Meijendel geweerd moe- worden. Het steekt de ondenbezitters nogal dat zij eronder geschaard worden, schrijven aan het bestuur- platform duingebied Den aag, Wassenaar, Katwijk: Vij, doordeweekse wande- i ars, hebben wel degelijk ig voor de natuur. We zijn zeer zuinig op. U vindt yeen afval van ons in het v ïingebied." De boze bur- irs halen de Welzijnswet lor Dieren aan om hun ge- k te halen. „Wandelen is voor het geestelijk en ihamelijk welzijn van het De honden leveren de rerheid via de hondenbe- stingen honderden miljoe- in guldens op en daar mag ;st iets tegenover staan, nden ze. De hondenbezit- rs komen niet met hun au- naar het duin, dus dat kan ilgens hen ook niet het pro- W eem zijn. Dat is wel het ge- met al die duizenden die zondag komen: die ko en echt niet voor de na- ur. De briefschrijvers wil- van het 2000 hectare gro- duingebied bijna 40 hecta- openhouden voor wan- ■laars met honden. Een ge- ed rondom de boerderij eijendel en een stuk van de aalsdorpervlakte, kanwel :n gebied nakyAtfft.-pemgh j ition achten zij hiervoor 1 schikt. leiderdorp» judy nihof De gemeente Leiderdorp is teruggekomen op eer der genomen strafmaatregelen in de affaire bur gerzaken. De korting op het salaris van een me dewerkster wordt ingetrokken. Het ontslag van de voormalige chef blijft van kracht, maar de man krijgt nu wel wachtgeld. Met de plaatsvervangend chef, die was ontslagen maar wel een uitkering kreeg, gaat het college van B en W in onderhan deling. Over de derde ontslagen medewerker wil het college zich nog nader beraden. Maandag 20 februari legt het college in een openbaar debat verantwoording af over het gevoerde beleid. In een raadsvoorstel geven B en W aan dat de uitspraak van de bestuursrechter aanleiding is tot het nemen van 'mildere maatregelen'. De rechter schorste begin januari het besluit van de gemeen te om de voormalige chef strafontslag te geven en het salaris van een medewerkster te verlagen. De eerste zou zich weliswaar schuldig hebben ge maakt aan plichtsverzuim, maar de opgelegde straf vond de rechter te zwaar. De vermindering van het salaris van de medewerkster was volgens hem misplaatst. De bestuursrechter was niet de enige die oor deelde dat de straffen voor de in totaal vier mede werkers te zwaar waren. Al eerder oordeelde de gemeentelijke commissie beroep- en bezwaar schriften dat het college de straffen moest terug draaien. Ook de politierechter sprak de vier amb tenaren vrij bij gebrek aan bewijs dat er geld ach terover was gedrukt. Steeds kwam naar voren dat de schuld voor de financiële chaos op de afdeling vooral lag bij het gemeentebestuur. B en W houden vol dat in de kwestie burgerza ken steeds zorgvuldig is gehandeld, zo blijkt uit het raadsvoorstel. „De processen-verbaal waarin medewerkers aangeven dat fooien zijn geaccep teerd en kastekorten weggewerkt zijn door uit treksels niet aan te slaan en zelfs overschotten ge creëerd zijn, vormen met het eigen aanvullend onderzoek voldoende grond voor de genomen maatregelen. Het feit dat de rechtbank geoor deeld heeft dat er sprake is van plichtsverzuim, is een onderbouwing van dit standpunt. Uit de uit spraak van de rechter moet echter ook geconclu deerd worden dat de eerste verklaringen (van de ambtenaren) niet uitsluitend maatgevend zijn." Wethouder C. Kerner (welzijn/CDA) wil nog geen commentaar geven op het raadsvoorstel. ..Dat is geen onwil, maar ik vind dat maandag de ze zaken over tafel moeten gaan. Het voorstel dient voor het debat." Kerner kondigt wel alvast aan dat ze ook tijdens dat debat uit privacy-over- wegingen niets zal zeggen over de noodzaak van 'nader beraad' over de derde ontslagen medewer ker. Raadsman K. Weijling van de voormalige chef burgerzaken vindt dat het college 'hoog van de toren blaast'. „Het nieuwe besluit wordt even aan ons meegedeeld. Ik had verwacht dat mijn cliënt uitgenodigd zou worden voor een gesprek, dat het model van overleg gekozen zou worden." Met alleen de toevoeging van het wachtgeld aan het ontslag neemt de raadsman geen genoegen. „Daarnaast is er reden voor een schadevergoe ding vanwege de aantasting van zijn goede naam en een vergoeding voor juridische bijstand. Daar over wil ik graag met de gemeente in overleg tre den." Informatiemarkt Wie belangstelling heeft voor de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van digitale informatie kan vrijdag 24 februari terecht op een informatiemarkt in de openbare bibliotheek in Oegst- geest. De hele dag zijn er pre sentaties van ondermeer cd- rom, cd-i, Surfnet en Gopher. Via Surfnet zijn bijvoorbeeld be standen te raadplegen van uni versiteiten. Gopher is een hulp middel om de netwerkwereld van Internet te doorkruisen. De markt is gratis toegankelijk en duurt van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Waterleiding tussen Bergambacht en Wassenaar bijna honderd miljoen duurder De directie van het Duinwaterbedrijf Zuid-Holland (DZH) heeft ernstige misrekeningen gemaakt bij de aan leg van een waterleiding tussen Bergambacht en Wasse naar. Onvolledige en onzorgvuldige kostenramingen leidden tot een budgetoverschrijding van ruim honderd miljoen gulden. Dat blijkt uit een onderzoek van VB Ac countants. een woning aan het Schut- ne :ho 1 is gisteren een onbe- id geldbedrag gestolen. Ook iele waardepapieren zijn tij- is de diefstal verdwenen. De Ier verschafte zich toegang de woning via een open- and bovenlicht. leiden erna straatsma Het financiële onderzoek is in gesteld op verzoek van de aan deelhouders en de raad van commissarissen van DZH, het bedrijf dat 1 januari 1996 de wa- terproduktietak van de Energie- en Watervoorziening Rijnland overneemt. Het accountantsbu reau kreeg de opdracht te on derzoeken 'wat er fout is ge gaan' bij de aanleg van de pijp leiding. De waterleiding bleek niet 198.6, maar 297.6 miljoen gulden te kosten. Te lage ramingen en het niet opvoeren van essentiële posten hebben tot het verschil van honderd miljoen gulden geleid. Een deel van de kosten was vol gens VB Accountants niet goed in te schatten, zoals eisen van beheerders, tracéwijzigingen en nieuwe milieu-eisen. Aangescherpte milieu-eisen en wijzigingen in het leiding- ontwerp hadden bijvoorbeeld tot gevolg dat dure aanlegme- thoden nodig waren. Speciale boormethoden leverden een kostenoverschrijding van 34 miljoen gulden op. Het aanvul len van grondtekorten kostte ruim acht miljoen extra. Ruim 25 miljoen gulden aan bouw- rente was wel te voorzien, maar Uit het onderzoek blijkt dat de raad van commissarissen slecht op de hoogte is gehouden over de voortgang van het pro ject. De directie heeft de raad 'niet tijdig, soms onjuist en on volledig' geïnformeerd. Daar door heeft de beslissingsbe voegdheid van de raad 'onvol doende vorm en inhoud' gekre gen. „Wij veronderstellen daar bij geen kwade trouw van de di recteur, maar een te groot opti misme om de tegenvallers op een andere manier en neutraal voor de tarieven te kunnen compenseren," aldus VB Ac countants. Goedkoper had de aanleg van de waterleiding niet kunnen zijn. De verbruikers zijn niet de dupe van de misrekeningen, concludeert de directie van DZH. Ook zonder te lage calcu laties hadden de watertarieven in 1995 met zestien procent moeten stijgen. De directie heeft de raad van commissarissen inmiddels voorstellen gedaan tot verbete ring van de besluitvorming over grote, dure projecten. Aan bu reau Berenschot is gevraagd is hierover nadere adviezen uit te brengen. Dit is uw kans! Hoe hoger uw aankoopbedrag, hoe hooer de inruibremie! katwuk/oegstgeest» peter van der hulst Gekscherend werd het fietspad 200 in Katwijk wel eens aange duid als fietspad 2000. Over het stukje weg dat een fietsverbin- ding moet maken tussen Kat wijk en Oegstgeest wordt al ja renlang gepraat en de vrees was dat de aanleg ervan niet voor het jaar 2000 Zou plaatsvinden. Die vrees bleek gisteren onte recht. Niet minder dan vijf hoogwaardigheidsbekleders ga ven gistermiddag bij 't Groene Kerkje in Oegstgeest de eerste aanzet tot de werkzaamheden. De uitvoering van de werk zaamheden zal de snelheid van besluitvorming vele malen overtreffen. In juli al moet het fietspad tussen het industrieter rein 't Heen en 't Groene Kerkje gereed zijn. Naast enkele kilo meters wegdek wordt bij 't Heen een fietsbrug aangelegd en zal onder de rijksweg 44 een fietstunnel verschijnen. Ook zal de bushalte bij 't Groene Kerkje worden verbeterd. De werk zaamheden kosten in totaal 4,2 miljoen gulden. De verwachting is dat vooral schoolgaande kin deren, werknemers van 't Heen en recreanten van het nieuwe fietspad gebruik zullen maken. De tunnel onder de rijksweg 44 wordt volgens een redelijk nieuwe methode aangelegd. Di- réct naast de snelweg wordt de tunnelbak eerst gemonteerd. Daarna wordt het gevaarte met behulp van kabels onder de weg doorgetrokken. Een grote 'patatsnijder' die voorop de tunnelbak wordt gemonteerd moet voor de afvoer van het zand zorgen. De bouwer denkt in totaal zeven tot acht dagen nodig te hebben om de tunnel bak op zijn plaats te brengen. Het voordeel van deze methode is dat het verkeer op de rijksweg geen hinder van de werkzaam heden ondervindt. Ook kunnen herstelwerkzaamheden aan de snelweg achterwege blijven. Het fietspad zal in de toe komst een belangrijke schakel vormen tussen Katwijk en Lei- De eerste graafwerkzaamheden voor het fietspad tussen Oegstgeest en Katwijk werden gisteren verricht door provinciaal gedeputeerde T. Jansen. foto holvast/marklamers den. Burgemeester S. Scheen- kerkhof. Over de aanleg van het teerde T. Jansen kon de Oegst- stra van Oegstgeest wilde in dat fietspad blijft nog wel wat te geester burgervader geen belof- verband weten wat er in de toe- wensen over. Hoe nu verder?", tes doen. „Voorlopig zal het pad komst gaat gebeuren. „We wil- reageerde Scheenstra op het feit aansluiten op het fietspadennet len de mensen wel in de kerk dat het fietspad pal voor 't dat al voorhanden is." verwelkomen, maar niet op het Groene Kerkje eindigt. Gedepu- ijkdag in villa Maarheeze, voonnatig hoofdkwartier inlichtingendienst ssenaar herman joustra g even en er wordt weer een 'ren gordijntje van de rails itst. Het zit er tenminste dik dat de Wassenaarse villa arheeze voor het eerst sinds len een eigenaar zal hebben ider paranoia en vreemdelin- langst. Want het voormalig Dfdkwartier van de Inlichtin- ïdienst Buitenland en de in- nationale inlichtingendienst idio staat thans te koop. )aarom is het ook zo druk op kijkdag. De bezoekers willen overblijfselen van een gehei- dienst wel eens beloeren, ar zijn die er nog wel? Jan- kde Jooden zegt het nuchter: is niet veel meer over van •eger. Er wonen sinds een rtje studenten in de villa." )e looden is directeur van de hting Ad Hoc, die het ge nu voor de Staat beheert ds het vertrek van de inlich- gendienst. Dat beheren wil feel zeggen als de kamers huren. Die zijn inmiddels nieuw ingericht door de stu iten. Weg geheimzinnig ver- en. Nou ja, vandaag niet he naal. Er zijn mensen die voor -• inlichtingendienst hebben werkt die op deze kijkdag ■inneringen ophalen. De >den wijst er één aan. De heeft natuurlijk geen im. Eens geheimzinnig, altijd ïeimzinnig. „Mijn mond iet gesloten blijven, dat be- )pt u", zegt deze gewichtig en zuigt zijn longen vol met 30J ht. 86 3tLaar o 'er „globale zaken" 1 hij wel vertellen. Dat mocht »eger ook. „Ik heb hier vanaf gewerkt totdat de boel ruim 1 jaar geleden werd opge- Met de sportwagen naar villa Maarheeze. Kijkdag in het pand waar ooit een afdeling van de inlichtingendienst zetelde. doekt. Maar we wisten echt niet veel van elkaar door de compar timentering. Dat schept ge heimzinnigheid ja. En de kran ten deden daar ook aan mee. Als ik die verhalen las kon ik daar meestal wel een zweempje van waarheid in ontdekken. Een zweempje. De journalisten had den dan wel de klok horen lui den, maar ze hadden de klepel niet gevonden. Veel vragen ble ven onbeantwoord. En wij mochten natuurlijk niets zeg gen." De opheffing van de dienst doet hem pijn. Vandaar dat hij vandaag nog even een kijkje is komen nemen. Nog even met zijn collega's van vroeger pra ten. Nog even dat gebouw zien. „Wat was dat gebouw mooi!" Was? „Ja, warft in het verleden is er al het nodige gesloopt. We moesten de gebouwendienst steeds afremmen, anders was er nog meer gekantoriseerd. Je weet wel, overal van die wand jes tussen. Maar helaas, het marmeren bad van de directeur hebben ze gesloopt. En die leeuwebekjes bij de vijver ook. Er kwam water uit de bek." foto hielco kuipers Nu zijn het de bezoekers die lopen te watertanden. Ze ver wachten geen geheim-agenten achter de bosjes aan te treffen, of een verborgen microfoontje in een bureaulamp, maar iets' van een geheimzinnig verleden moet er toch nog wel zijn. De Jooden denkt tenminste dat dat de hoofdreden is van hun be zoek. „Negen van de tien men sen die hier vandaag komen, zijn hier als toerist. Ze hopen al lemaal nog iets van vroeger te vinden." Tevergeefs. Sommige bezoe kers worden zelfs op het ver keerde been gezet bij het aan schouwen van de vertrekken. Hé, een kratje bier. Die jongens van de geheime dienst lustten er wel eentje! En kijk daar eens, een ijshockeystick. Ruige jon gens hoor, die spionnen! En wat te zeggen van al die bedden die er staan. Zou daar ooit een blonde, Russische agente in hebben gelegen? Zo eentje die door haar schoonheid menig geheim heeft weten te ontfutse len? Weten zij veel dat er stu dentenwonen. Te midden van al die dagjes mensen hobbelen er ook ande re lieden mee. Types die denken dat ze wat voorstellen. Zo is daar een gleufhoed met lange regenjas, die zijn gezicht in een zo gereserveerd mogelijke plooi trekt. En dan die vrouw met dat kleine hondje. Ze kijken ge wichtig, maar stralen tegelijker tijd onzekerheid uit. Het zijn niet de types die zich zo'n stulp je kunnen veroorloven. Want het gebouw, dat in maart wordt geveild, zal toch wel een mil- joentje of drie opbrengen, schat De Jooden. „De potentiële ko pers zijn volgens mij al ge weest." Mogelijk juridische stappen een of andere wijze is gehoord over de verdwijning van dos siers'. Volgens de ex-ambtenaar had de pers dan ook nooit 'een volledig ongecensureerde kopie van dit 'niet-bestaande stuk' mogen krijgen. De ex-ambtenaar vindt overi gens dat er alsnog aangifte moet worden gedaan van het vermiste personeelsdossier. „Wie weet waar deze zeer priva cy-gevoelige gegevens terecht zijn gekomen of waar deze mis schien voor misbruikt zijn," vraagt hij zich af. Stapt het col lege niet naar de politie, dan 'zie ik mij genoodzaakt, in over leg met mijn juridisch adviseur, zelf aangifte te doen," aldus de ex-medewerker. Volgens de politie in het dis trict Leiderdorp is er inderdaad geen officiële aangifte terug te vinden in het computersys teem. Maar volgens een woord voerder van de overkoepelende regio Hollands Midden is de aangifte wel degelijk opgeno men. Hij verklaarde enkele we ken geleden weten dat de re cherche ook een onderzoek heeft ingesteld en dat tijdens dat onderzoek ook de ex-amb tenaar is gehoord. De aangifte is meegenomen in het grotere on derzoek naar eventuele malver saties bij grondverkopen in Bui tenhof» Ambtenaar Van Winterswijk was wegens vakantie niet be reikbaar voor commentaar. leiderdorp judy nihof Een ex-ambtenaar grondzaken van de gemeente Leiderdorp vindt dat zijn privacy op 'zeer grove' wijze is geschonden door de gemeente, en met name door het hoofd juridische en be stuurlijke zaken W. van Win terswijk. In een brief aan de ge meente stelt de ex-ambtenaar dat hij 'hieromtrent' 'juridische stappen' zal ondernemen. Van Winterswijk deed naar ei gen zeggen op 4 augustus 1993 aangifte van vermissing van het personeelsdossier van de amb tenaar grondzaken. Ook wordt in het proces-verbaal gerept van verdwijning van ongeveer 200 andere dossiers. Verder spreekt Van Winterswijk het vermoeden uit dat de medewerker grondza ken zelf betrokken zou zijn bij de verdwijning van het dossier. Van die opmerking is de ex- ambtenaar 'zeer ernstig ge schrokken'. Het is volgens hem een valse beschuldiging. Maar het zit hem bovendien dwars dat het proces-verbaal onlangs aan het Leidsch Dagblad is ver strekt, omdat het geen officieel stuk zou zijn. Volgens hem is er namelijk nooit aangifte gedaan. „Middels enig speurwerk is mij gebleken dat deze zogenaamde aangifte in geen enkel dossier van de politie, het Openbaar Ministerie of Justitie terug te vinden is." Ook stelt hij dat nie mand, ook hij zelf niet, 'op de wassenaar om 14.00 vertrekt de grote op tocht vanaf het Burchtplein en om 16.00 uur begint een kinder feest in het Van Heeckerenhuis tegenover Warenar) Het grote gekostumeerd bal wordt aie avond vanaf acht uur gevierd in Warenar. Het carna val gaat dinsdag 28 februari ver der in Huize Willibrord aan de Ridderlaan en eindigt traditio neel met het haring happen op woensdag 1 maart, ook in het cultureel centrum. Aanvang: 21.00 uur. Het carnaval in Wassenaar barst zondag 19 februari los met een feest voor de ouderen in cultu reel centrum Warenar aan de Kerkstraat. De zaal is om 12.00 uur open. Vanaf vrijdag 24 fe bruari heet de gemeente tijde lijk 'Was ik er maar'. Burge meester Schoute reikt in raad huis De Pauw om 20.00 uur de sleutels uit aan Prins Hans I van carnavalsvereniging de Deyl- knotsen. Zaterdag 25 februari Maatschappelijk werk verplaatst weg wordt namelijk verbouwd. De tijdelijke huisvesting zal naar verwachting een half jaar duren. Het algemeen maat schappelijk werk houdt dage lijks spreekuur van 9.00 tot 10.00 uur en is telefonisch te bereiken op 071-152410. Het kantoor van het algemeen maatschappelijk werk in Oegst geest is tijdelijk ondergebracht in woon- en zorgcentrum Hof- wijck aan de Hazenboslaan 38. Het eigen kantoor aan de Lijt- Uw Peugeot dealer voor Katwijk - Leiden en Omstreken Autobedrijf Den Hollander BV E| Kon. Julianalaan - Katwijk aan Zee EkI Tel. 01718-28554 PEUGEOT

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15