O Suzuki Baleno vervanger van Swift sedan Opel en Ford komen met prijsverlagingen MultiAuto I Weg en wiel De twister n overige informatie bij uw opeldealer fel Het Motorhuis Volop nieuwtjes op FietsRAI Ford Rijnland, betaalbare betrouwbaarheid H'AI' jgPERDAG 16 FEBRUAR11995 y wordt autorijden pat èeAt (etdof HOGE RIJNDIJK 4, LEIDEN TELEFOON 071 - 12 52 59 Oldtimer-beurs in Autotron de 26ste keer organiseert jtotron in Rosmalen zijn ide oldtimer-ruilbeurs, ind weekeinde (18/19 fe il zullen ruim 300 klassie- to's te zien zijn, die lang llemaal in voorbeeldige verkeren. Daarnaast zijn er de 200 stalletjes, gevuld nderdelen, accessoires, dschappen, documentatie en allerlei verzamelaarsobjec ten. Zaterdag komen in de An ton Pieckzaal van het Autotron vanaf 19 uur tevens 60 niet-ge- restaureerde klassiekers onder de hamer van veilinghuis Glerum. Toegang tot de ruil beurs, die open is van 9 tot 17 uur, kost 13,50 voor volwasse nen en 7,50 voor kinderen van 4 tot 12 jaar. )pel Corsa Cabriolet Twister je Auto Rai debuteerde de Opel Corsa Cabriolet, die door het fee bedrijf R&R Kupfer is bedacht. In ons land wordt de Kupfer- lo door Opel-dealer Van Twist in Dordrecht met de zegen van de Ikant omgebouwd en via alle Opel-dealers geleverd. De Corsa rio, genaamd Twister, is voorzien van een stel stevige rolbeugels an de kap, die in diverse kleuren geleverd kan worden, kan ook in het voorstuk opengeklapt worden, als een groot schuifdak. le- Corsa-uitvoering van het nieuwste model kan tot cabrio worden ptoverd. De verbouwing kost 8.950 inclusief BTW. REDACTIE PETER lODEWIJKS i'ondellaan 80, Leiden. Telefoon 071 - 351800. GWERKZAAMHEDEN icht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, ïgesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen fWB-infonummer: 06 - 9622 (75 ct/min). De werkzaamheden ag en nacht en in beide richtingen, tenzij anders vermeld. Haarlem richting Amsterdam (A 5) Geuzeveld, overdag. Alkmaar - Amstelveen (A 9) mVelsertunnel en Amstelveen, avond en nacht. Amsterdam - Den Haag (A 4) in Schiphol en aansluiting AIO, avond en nacht. Amsterdam richting Den Haag (A 4) fcn Nieuwe Meer en Nieuw Vennep, dag en nacht. Den Haag richting Amsterdam (A 4) in Schiphol en knooppunt Badhoevedorp, dag en nacht. Nieuw-Vennep - Wassenaar (A 44) Oegstgeest, overdag. Den Haag richting Utrecht (A 12) rn Bleiswijk en Gouda, overdag. Utrecht richting Den Haag (A 12) pn Gouda en Bleiswijk, overdag. I Voorburg, avond en nacht. Gouda richting Hoek van Holland (A 20) pn Nieuwerkerk a/d IJssel en Capelle a/d IJssel, avond en Gouda richting Hoek van Holland (A 20) l Maasdijk, overdag. Den Bosch richting Arnhem (A 50) fen knooppunt Valburg en Renkum, avond en nacht. Eindhoven richting Breda (A 58) pn Gilze en Bavel, overdag. Emmeloord - Zwolle (N 50) IJsselbrug, dag en nacht. De verkoopresultaten van 1994 laten duidelijk zien dat Volkswagen een flinke slag heeft geslagen door in het voorjaar belangrijke prijsverla gingen door te voeren. Tot nu toe betaalden de groot ste concurrenten Ford en Opel niet met gelijke munt terug. Maar op de Auto Rai kwam die reactie alsnog. Het duidelijkst is dat zichtbaar bij Opel. Dat merk presenteert een Corsa-basismodel Eco met meer uitrusting zonder prijsver hoging. en een Astra Merit met extra aankleding tegenover de basisversie GL voor een heel kleine meerprijs. Tijdelijk, zo heet het, kost een 5-deurs Astra hetzelfde als een 3-deurs model, dat betekent 1.000 gulden kor ting. Alle Vectra's worden even eens 1.000 gulden goedkoper. De Omega krijgt een 3.000 gul den goedkoper basismodel, voorzien van een 2.0 liter motor met 8 in plaats van 16 kleppen. Bij Ford wordt een prijsverla ging op de Escort enigszins be dekt door de vernieuwing van dat model. De indeling in luxe versies verandert, en de omvang van de bijbehorende uitrusting. Het goedkoopste model, eerst CL genoemd, daarna Laser en nu weer CL, stijgt 500 gulden in prijs, maar wint aan uitrusting. Het opvolgende niveau CLX wordt juist 500 gulden goedko per, evenals de sportief aange klede GT. Om weerwoord te bieden aan Opeis zeer gewilde Astra sta tionwagon verlaagt Ford de prijs van zijn Clipper stationwa gon met liefst 2.000 gulden. De meest luxe Escort-versie Ghia krijgt mooiere aankleding en wordt 2.500 goedkoper. Daar naast introduceert Ford op alle personen- en bedrijfswagens een eigen 'verwijderingsbijdra ge', ten gunste van de koper. Levert die een minimaal tien jaar oude auto in voor sloop, dan geeft Ford 3.000 gulden korting op een nieuwe auto. Toyota doet zijn best om mee te komen door zonder prijsverho ging meer uitrusting in te bou wen. Alle Corolla's, en alle klei ne Stariets boven het basisni veau krijgen standaard bekrach tigde besturing. De Carina E wordt voortaan geleverd met airbag in het stuurwiel. Het prijswapen wordt eveneens gehanteerd door Chrysler, bij de Ford lanceerde de opmerkelijke nieuwe Scorpio met standaard airconditioning vanaf 52.990. foto ford Miljoenste Britse Nissan De'Witse vestiging van de Ja panse autofabrikant Nissan heeft in januari zijn miljoenste auto, een Nissan Primera, ge produceerd. De eerste auto die bij Nissan Motor Manufacturing UK Limited in Sunderland van de band liep was een Bluebird. Dit model werd 4 jaar lang ge produceerd, tot het in 1990 werd vervangen door de Prime- ra. In 1992 startte NMMUK met de produktie van de Micra. De Sunderland-fabriek was vorig jaar de grootste Britse auto-ex porteur. De Primera's en Mi- cra's worden verkocht in 36 lan den over de gehele wereld. De 5-deurs Primera wordt zelfs ver scheept naar Japan. nieuwe Stratus, die het moet opnemen tegen Opel Omega en Ford Scorpio. Ford sloeg de eer ste slag, door de nieuwe Scorpio met standaard airconditioning te bieden vanaf 52.990. Opel introduceert nu een Omega FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij I pvallende primeurs zullen niet te zien zijn op de FietsRAI, die van 3 tot en met 5 maart in Amsterdam gehouden wordt. Het jaarlijkse spektakel rond de fiets biedt wel volop nieuwtjes op het gebied van onderdelen en accessoires. Op donderdag 2 maart geeft deze krant een overzicht van de belangrijkste noviteiten op een extra pagina. Vandaag alvast een voorproefje. Een fietser is vaak gelukkig te maken met een heel klein han dig voorwerp. Een bandelichter bijvoorbeeld die doet wat hij moet doen en daarbij de bin nenband niet leksteekt. Dat zo iets helemaal uit Australië moet komen is wat onbegrijpelijk, maar importeur Koch Kleeberg kon het dichterbij niet vinden. No Pinch is de naam van het wonder. Meestal heeft de ban deplakker twee of drie exempla ren nodig om de buitenband te lichten, maar dit apparaat doet het in zijn eentje. De buiten band kan er ook zonder risico mee terug om de velg gewurmd worden. De daarvoor benodig de kracht zou zeer gering zijn. Deze bandelichter kost 10,95 en heeft een holle ruimte om plakspullen in te stoppen. De No Pinch won een prijs op de internationale uitvindersbeurs in Genève. Batavus monteert op een reeks fietsmodellen pedalen met een antisliplaag. Deze zijn bedoeld voor 52.200, met net als de Ford een 116 pk sterke 2.0 liter motor, maar geen airco. Nissan introduceert een sterkere 6-ci- linder 2.0 liter Maxima QX, in clusief airco, vanaf 54.900. Chrysler slaagt er echter in de goedkoopste Stratus voor net geen 50 mille te brengen. Die Stratus heeft ook al een 2.0 liter motor, en veel luxe tot en met dubbele airbag, airco en stereo-installatie. Alleen ABS- remmen heeft hij niet, in tegen stelling tot de genoemde Opel, Ford en Nissan. Dat er op het scherpst van de snede gerekend is blijkt uit het feit dat de eerst volgende duurdere Stratus meteen 19 mille meerkost. Met een 2.5 liter V6, automatische transmissie, wel ABS en nog rij kere aankleding is deze versie niet duidelijk goedkoper dan vergelijkbare Ford/Opel/Nissan concurrenten. SCHERPE PRIJZEN EN GOEDE SERVICE Filialen: Leiden: VijfMeilaan 7. telefoon: 071 - 310031 Leiden Lammenschansplein 6, telefoon: 071 - 769358. Leiderdorp: Van der Valk Bouwmanweg 71, telefoon 071 - 899301 Noordwijk: Beeklaan 5, telefoon 01719 - 19478 Leiden: Rijnland Autoschadecentrum Rooseveltstraat 19 telefoon. 071 - 310031. BLIK IN HET VERLEDEN voor schoenen met gladde zo len, van leer bijvoorbeeld, die op normale pedalen van rubber nogal eens uitglijden. De fietser die zijn ATB kaal wil houden en toch regelmatig een nat pak oploopt, kan baat heb ben bij losse, makkelijk te be vestigen spatborden van Zéfal. Ze omspannen de wielen niet geheel, maar hebben een op staande achterzijde die al het spatwater opvangt. Van dezelf de Franse fabrikant een nieuwe reeks kleine en grote pompen met bevestigingsmateriaal en bidons met inhoud van een li ter. Wereldfietsers De Wereldfietser, een onlangs opgerichte vereniging van fiets reizigers, houdt zondag 19 fe bruari een informatiebijeen komst in Eindhoven. Het ge spreksonderwerp is verzekerin gen. Veel mensen die per fiets op reis willen stuiten op proble men bij het verzekeren van zichzelf en de fiets. Zo is de maximale dekking meestal maar 500, terwijl veel fietsers de grens over gaan met karre tjes van een paar duizend gul den. Ook het repatriëren van een fiets na een ongeluk in een ver land is meestal lastig. De - Wereldfietser inventariseert de problemen en probeert erachter te komen welke verzekering voor fietsers het beste is. De bij eenkomst is van 12 tot 17 uur in Musis Sacrum, Leenderweg 67 te Eindhoven. Om het gat tussen de Eend (2CV) en de Snoek (ID/DS) enigszins te vullen, bracht de Franse auto bouwer Citroen in 1961 de Ami 6 (foto) op de markt. Op de onderkant van een Eend zat een gro tere en zwaardere carrosserie met als meest in het oog lopende kenmerk de 'verkeerd' ingezette ach terruit, alsof de auto een nekslag had g De 'luxe Eend' Ami 6, die overigens iets meer mo- torinhoud had dan de Eend, was net als die 2CV een handig, betrouwbaar en goedkoop wagentje dat derhalve ook goed verkocht. In 1969 werd de Ami 6 vervangen door de Ami 8, die niet meer op de Eend was gebaseerd en er ook een stuk minder eigenzinnig uitzag. archieffoto Hollandse Auto Import Mij. B.V. American Car Dealer Jeep I Pontiac Chrysler Chevrolet Dodge Caddilac Floralaan 2, Rijnsburg Tel: 01718 29224 Fax 01718 20703 (A44 afslag Oegstgeest/Riinsburg) Autopas noteert 20 miljoenste kilometerstand Bij de Stichting Nationale Autopas is de 20 miljoenste kilometerstand geregistreerd. De databank bevat nu teller standen van 5,7 miljoen au to's, ofwel 93 procent van het totale park van personen- en bedrijfsauto's. De stichting werd nog geen vier jaar geleden door ANWB, BOVAG en RAI opge richt om er voor te zorgen dat van de meeste auto's in ons land met grote zekerheid kan worden vastgesteld dat de kilometerstand klopt. Volgens de stichting was de ze databank zeer welkom en heeft de autobranche met man en macht meegewerkt om de doelstellingen te reali seren. Het overgrote deel van alle ingevoerde km-standen is immers van de autobedrij ven afkomstig. Naast vrijwel elk BOVAG-bedrijf zijn ook alle technostations van de ANWB aangesloten. Op dit moment kan iemand die een gebruikte auto wil kopen bij een BOVAG-auto- bedrijf bijna altijd zekerheid verkrijgen of de tellerstand klopt. De autobedrijven zelf kunnen dit al bij inruil of in koop constateren. The American Way to Drive Niemand minder dan Suzuki's hoogste man Osamu Su zuki kwam naar de Amsterdamse Auto Rai om het nieu we model Baleno te onthullen. Met die auto had Suzuki net als Mitsubishi op de Rai iets waar praktisch nog niets over bekend was. Osamu Suzuki kon melden dat zijn merk vorig jaar de vierde autofabrikant van Japan is ge worden. Achter Toyota, Nissan en Mitsubishi, maar vóór Hon da en Mazda. Met de Baleno begeeft het merk zich in een nieuwe klasse, namelijk die waarin in Europa de meeste au to's worden gekocht en dus ver wacht men veel van deze auto. De Baleno komt naast het reeds bekende gamma, in 4-deurs se danversie en als 3-deurs hatch back. Een bijster originele ver schijning is het niet. maar de prijsstelling maakt er iets inte ressants van. In afmetingen overtreft de Ba leno Suzuki's tot nu toe grootste personenauto Swift niet veel. De wielbasis meet anderhalve centimeter meer dan bij een 4- of 5-deurs Swift, in totale lengte scheelt het een goede decime ter. Daarmee is de Baleno com pacter dan beoogde Europese concurrenten als VW Golf, Opel Astra of Renault 19. Met prijzen van 26.995 tot 39.595 kost hij echter ook duidelijk minder. Voor dat geld worden wel stan daard twee airbags meegele verd, en naar verhouding sterke motoren. foto nimag den. Aan de top staan bij de Ba leno zogenaamde Dynamic-ver- sies, die zelfs ABS-remmen en elektronisch geregelde schok- demping hebben. Aangezien de Baleno zoals ge zegd weinig groter is dan de Swift, vervalt in het gamma de 4-deurs Swift sedan. Vorig jaar promoveerde de Swift tot het meestverkochte Japanse model in ons land. Een bewijs dat lage prijzen veel klanten trekken, zo dat men met de Baleno ook wel op het goede spoor zal zitten. Een buitengewone prestatie, daar Suzuki als alle Japanse col lega's kampt met hoge produk- tiekosten, doordat de lapanse munt zo duur is geworden. De fabrikant houdt de ontwikke lingskosten laag door een com pact aanbod, niet te veel ver schillende modelseries en wei nig grote modelvernieuwingen. De 4-deurs Baleno sedan komt in de plaats van de Swift met aparte kofferbak. foto nimag Zowel bij de 3- als 4-deurs vari anten is er keus uit 16-kleps motoren met 1.3 of 1.6 liter in houd. De kleinste levert al 85 pk en zou volgens de fabrikant ge middeld circa 1:14 lopen, de grotere motor heeft 98 pk en verbruikt weinig meer. Beide motoren kunnen met automati sche transmissie gecombineerd worden, 3-traps bij de 1.3 motor (voor maar 2.000) en 4-traps bij de 1.6 (ƒ3.100). Bij de 1.6 li ter motor wordt bekrachtigde besturing meegeleverd. De aankleding van de Baleno ziet er heel netjes uit, de uitrus- In afmetingen overtreft de Baleno de Suzuki Swift niet veel. ting (met dubbele airbag dus) stelt tevreden. Luxe elektrische accessoires (ramen, spiegels, deurvergrendeling) kunnen in combinatie met de grootste motor geleverd worden. Dat brengt de prijs maar weinig bo ven de 30 mille, waarvoor Eu ropese merken nog nauwelijks aangeklede basismodellen bie-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 27