Selectie onder voorbehoud Bestuur WRS overleeft kort geding Sport Adriano Baffi eerste in nieuwe massasprint ton de Roode hervat eze week de training FORUMDISCUSSIE Biljarters TOP kampioen (ENSDAG 15 FEBRUAR11995 21 chef willem spierdijk. 071-356464, plv.-chef rob onderwater, 071-356463 erwacht verlies voor De Zijl/LGB iffiFOORTWaterpolo hoofdklasser De Zijl/LGB leed gister- ond in Amersfoort tegen AZ&PC een verwachte nederlaag. Het ■rd 14-5. Tot de derde periode hielden de Leidenaars nog re- Üjk stand (5-9). Toen echter brak de zware foutenlast de Leid- ploeg op. Reden voor Albert Spijker om te spreken van een flatteerde nederlaag. Voor De Zijl/LGB scoorden Ron Ligtvoet ic), Rob Dubbeldeman en Johan Kluivers. uropa Cup softbal bij Alphians itN* De Europa Cup softbal voor mannen wordt van 20 tot en jt 26 september in Alphen aan den Rijn gespeeld. Plaats van ndeiing is het veld van Alphians. De KNBSB ging er in eerste itantie van uit dat de Europa Cup in Utrecht zou worden ge- eeld. De gegevens over het EFS-congres, dat onlangs werd ge ilden, zijn evenwel niet juist verwerkt. luitema volgend seizoen bij Klerk's iordwukerhout Lammert Huitema zal in het nieuwe schaats- izoen de marathonploeg van Klerk's uit Noordwijkerhout gaan rsterken. De bij Klerk's vertrekkende Arnold Stam heeft in Van I ngen Keukens een nieuwe ploeg gevonden. Ook Peter de Vries I at met Stam mee. leisjes BV Leiderdorp uitgebekerd ierdorp Het meisjesteam van BV Leiderdorp is gisteravond de halve finales van de strijd om de NBB-beker uitgeschakeld. jeugdige basketbalsters speelden weliswaar in Op Dreef met •50 gelijk tegen het Utrechtse Prisma College, maar het resul- it van het eerste duel (een nederlaag van 31 punten) werd met e eervolle score bij lange na niet weggepoetst. feu Sprengers: 'Situatie ernstig' terdam/venlo Jeu Sprengers, voorzitter van het bondsbe- Eur van de KNVB, staat open voor elk gesprek met de Centrale Iganisatie van Voetbal Scheidsrechters (COVS) over het toene mend geweld ten opzichte van de arbiters. „Ik wil graag horen lat de mening van de scheidsrechters is. Ik heb hen altijd als trstandige mensen beschouwd. De situatie is op dit moment kr ernstig. Eén van de primaire levensbehoeftenis voedsel, laar veiligheid is ook belangrijk. Als we die niet meer kunnen randeren. dan is het tijd dat we gepaste maatregelen nemen." is Postma niet naar NK allround lersfoortIds Postma verdedigt komende weekeinde zijn titel K allround schaatsen niet. De schaatser uit Deersum heeft zich lor het evenement in Assen afgemeld. Ook Marianne Timmer :eft na overleg met de medische staf besloten niet aan de start verschijnen. De debutante in de vrouwenkernploeg kwakkelt een tijdje met haar gezondheid. istma heeft door de ziekte van Pfeiffer een te grote conditione- achterstand opgelopen. Nadat de Fries er niet in slaagde zich plaatsen voor de wereldtitelstrijd in de Italiaanse wintersport- aats Baselga di Piné, besloot hij de rest van het seizoen de na- uk te leggen op zijn studie aan de agrarische hogeschool. i larcelona sneuvelt in Spaanse beker irid» Het noodlot blijft Johan Cruijff en FC Barcelona achter een. Drie dagen na de zware nederlaag van 5-0 tegen Santan- er won de Catalaanse ploeg weliswaar de tweede wedstrijd -bor de achtste finales van de Spaanse beker bij AÜetico de Ma- lid met 3-1maar dat was niet voldoende om de kwartfinales te ireiken. De Madrilenen hadden de eerste ontmoeting in Bar- ilona met 4-1 gewonnen. Atletico beëindigde de wedstrijd met f echts negen spelers. iollaart bereikt overeenstemming MERSFOORTAnja Bollaart heeft gisteren met de schaatsbond NSB overeenstemmingbereikt over een tegemoetkoming voor et missen van de nationale titelstijd sprint. De 28-jarige rijdster it Lage Zwaluwe neemt komend weekeinde op uitnodiging van bond deel aan de Internationale Sprint Competitie in het Ita- aanse Collalbo. Bollaart meldde zich twee weken geleden bui- n haar schuld te laat bij de NK sprint op de ijsbaan de Meent Alkmaar. De schaatsster had van de KNSB een brief ontvan- en met het verkeerde aanvangstijdstip. DUIVENTIL in de Roode verwacht eind ze week de training weer te rvatten. Vorige week donder- g onderging de spits van Tel- een kijkoperatie aan zijn ie. Tijdens deze ingreep door Bos werd bij de Leidenaar ïefsel in het gewricht verwij- ird. Dat weefsel zorgde ervoor it zijn linkerknie in de aanloop 'ar de wedstrijd tegen FC Den vorige week, 'op slot' .Op de dag voor die wedstrijd HET LEIDSCH DAGBLAD ORGANISEERT OVER DE TOEKOMST VAN LEIDEN ALS TOPSPORTSTAD Forumleden: Gerard Bakker, Lodewijk Kallenberg, Jan Duivesteijn, Joop Piket en Kees van der Moolen. Voorzitter: Ruud Paauw De discussie is vrij toegankelijk voor lezers van het Leidsch Dagblad. Oatum: maandag 20 februari. Tijd 20.00 uur. Plaats: kantine van voetbalvereniging VCL aan de Voorschoterweg. FUENGIROLA ANP De Italiaan Adriano Baffi heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Andalusië gewon nen. Net als maandag kwam het aan op een massasprint. TVM- renner Jeroen Blijlevens, win naar van de eerste rit, kwam pas binnen op 19 minuten en 57 se conden. De 203 kilometer lange rit van Dos Hermanas naar de bad plaats Fuengirola kende drie beklimmingen. Blijlevens, leider in het algemeen klassement, had het in de eerste beklim ming al moeilijk. Na 125 kilo meter werd hij op de Puerto de Ronda (een berg van de derde categorie) definitief gelost. Hij finishte in een groepje met on der andere Belgisch kampioen Wilfried Nelissen en de Span jaard Jesus Montoya op grote achterstand van winnaar Baffi. De Australiër Neil Stephens en de Franse neo-prof David Derique gingen er al na 47 kilo meter vandoor. Hun maximale voorsprong bedroeg na 70 kilo meter iets meer dan acht minu ten. Vijf kilometer voor de eindstreep haalde het peloton hen in. Baffi won de massasprint voor zijn landgenoten Minali en Bartoli. Het betekende de twee de seizoenszege voor de Itali aan. Eerder won hij een etappe in de Ronde van Mallorca. De Nederlandse sprinter Jean-Paul van Poppel kwam goed over de drie bergen. In de eindsprint kwam hij echter kracht te kort. Hij eindigde als beste Nederlan der op de veertiende plaats. Volleybalintemationals willen aanpassingen in contracten Volleybalbondscoach Joop Alberda maakt vanavond een lijst van achttien namen van spelers voor de World Vol leybal League en in principe ook voor het EK in Grieken land bekend. Maar dat wil nog geenszins zeggen dat alle contracten met de individuele spelers zijn ondertekend. „Dus staat er een lijst met spelers onder het voorbehoud dat alle persoonlijke problemen uit de wereld geholpen zullen worden", meldde Peter Blangé gisteravond vanuit Parma. parma/modena gpd Vorig jaar werd het steekspel over de contracten met de vol leyballers pas op het allerlaatste moment gevoerd. De NeVoBo was dermate laat met het tege moetkomen aan de wensen van de spelers, dat toppers als Blan gé en Zwerver enkele weken voor het begin van de World League zelfs dreigden met een revolte. „Nu zijn ze er in ieder geval eerder bij dan vorig jaar", verwijst Blangé naar de voor stellen die een drietal weken ge leden op zijn fax binnenrolden. „Er moet wat mij betreft nog wat aangepast worden aan ba siszaken, zoals de financiën. En er is sprake van een contract over twee jaar (tot aan de Olym pische Spelen in Atalanta; red.), dus weegt er ook meer mee. Daarnaast moeten de startdata in '96 nog aangepast worden aan het eind van de Italiaanse competitie." Blangé heeft begrepen dat nogal wat internationals indivi dueel contact hebben opgeno men met de NeVoBo om het contract op details aan te pas sen. Zo wil bijvoorbeeld Bas van de Goor absoluut in zijn over eenkomst vastgelegd hebben dat de bond in geen enkel geval zal meeprofiteren van een even tuele transfer van zijn huidige club Modena naar een andere. „Ik wil vrij zijn om te gaan en staan waar ik wil en heb van Joop Alberda begrepen dat hij daarvoor z'n hand in het vuur durft te steken. Voor mij is dat niet voldoende. Ik wil het eerst zwart op wit", aldus Van de Goor. In tegenstelling tot jongeling Van de Goor, die in principe het hele zomerprogramma mee doet, krijgen Peter Blangé en wellicht ook Ron Zwerver een luxebehandeling van de bonds coach en zullen niet worden op geroepen voor de World Lea gue. Blangé: „Zoals het er nu naar uitziet, doe ik alleen op het EK mee. Alles blijft uiteraard af hankelijk van mijn fysieke ge steldheid. Na het WK van afge lopen jaar heb ik een behoorlij ke terugslag gehad, zowel licha melijk als geestelijk. En dat heb ben meer spelers gehad die al vier, vijf jaar in ons team mee doen." Blangé laat er geen twijfel over bestaan dat hij slechts doorgaat met Oranje, zolang hij er lol in heeft. „Je moet name lijk wel gemotiveerd blijven", stelt hij. „En mijn huidige situa tie in Parma werkt eigenlijk eer der demotiverend. Het gaat niet echt goed met ons, we staan slechts negende, mede door de blessureperiodes van interna- Peter Blangé: „De bond is er eerder bij dan vorig jaar." archieffoto ap tionals als Giani en Gravina. De seizoen nog slechts één prijs te lol is wat mij betreft even ver te halen: de Europese CEV-beker. zoeken. En zoiets werkt in mijn Om de finale te bereiken, waar beslissing zeker door." in het Milano van Jan Posthuma Voor Blangé, die met zijn club wellicht ook van de partij zal Cariparma een regeling heeft zijn, moet Parma vanavond af- getroffen over de uitbetaling rekenen met het Duitse VfB van achterstallig salaris, is er dit Friedrichshafen. is er vocht verwijderd en vloei stof ingespoten om de irritatie weg te nemen", aldus De Roode. „Maar ik merkte al snel dat het niet goed ging. Ik moest in de rust worden gewisseld. Dokter Bos vroeg me het een dag later in de training nog een keer te proberen. Dat heb ik ge daan, maar na een half uur werd mijn knie alweer stijf. Vo rige week donderdag ben ik ge opereerd. Ik moest een paar da gen rusten, maar deze week ben ik al weer volop in therapie. Eind van deze week moet ik weer kunnen trainen." leiden De biljarters van TOP zijn maandagavond kampioen geworden van de eerste klasse. Dat gebeurde na een overwinning op Pelikaan. De ploeg van TOP bestaat uit Martin Schlagwein (I), John Baartwijk, Bert Scheffer en Gé Schouten. foto bfn df bruyn Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wimvan Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. De Sassenheimse wielrenner Frank van Veenendaal is één van de 18 profs die deel neemt aan de amateurklassie- ker de Ster van Zwolle. Bram de Groot (Zevenhoven) is opgeno men in de mountainbike-ploeg van Empella. Wielervereniging Avanti heeft nu een sterke ju- niorenploeg. Wouter van der Linden, Jeroen Wesselius en Ro bert de Haas kwamen van De Bollenstreek over en Johnny Brouwer van Ahoy. Trainer Piet van der Meer gaat met de ploeg alle belangrijke Belgische ldas- siekers rijden. Ton van Duijven- bode (Noordwijk) is lid gewor den van wielervereniging Trias. Warmonder Pascal Vergeer is de enige regionale renner bij de amateurformatie Europolis- /Groenewoud Op zaterdag 18 februari is er in sporthal De Tweesprong (Roelofarendsveen) een squash-demonstratiewed- strijd tussen Babette Hoogen- doorn en Erik Govers. Aanvang 13.00 uur Zondag 19 februari worden in Hengelo kwalificatie wedstrijden kunstzwemmen ge houden. AZC uit Alphen be hoort met Fifi Arp en Chantal Fontaine tot de deelnemers Dit weekeinde in Amsterdam het winter-kampioenschap schoonspringen. Silvia Donker sloot (Alphen) is één der favo rieten Herman Snoeijink is eerste keus als bondscoach bij de amateurwielrenners. Theo de Rooy wil niet langer wachten en Piet Kuys viel in een eerder stadium af Oud-MMO-voet- baller Henk van Goozen wordt zo goed als zeker toegevoegd aan de trainersstaf van Hera cles. Max Kloeth gaat Nieuw Vennep zijn diensten aanbie den. Marcel Rabbers (nu nog DSOV) wordt de nieuwe trainer van Van Nispen (De Zilk). Gert Jan Oudshoorn wordt jeugdtrai ner bij de Bollenstreekclub. Wil lem Dekker blijft bij Alphen. Bram Brandt is weer rond met RCL. Hij blijft verantwoordelijk voor de A-jeugd. Bij SV Voor schoten komt geen opvolger voor jeugdtrainer Jan Nolkes. De selectie-trainers Frank van Dam en Arie Lommerse nemen de A- en B-jeugd er nu bij. WSV, tegenstander van WSB, heeft in Harry van Wijk (HSV) een nieu we technische man. Dick de Boer gaat ook volgend jaar ver der met AFC'34. Het wordt zijn zevende seizoen. Jos Houweling (Heerjansdam) gaat naar derde klasser HBSS. Peter van der Zwan tekende voor een jaar bij RKAW. Jan de Gier is bij SHO ontslagen. Bert van der Poppe (Scheveningen) wordt de nieu we man bij HRC uit Den Helder 't Uilenest, Whippersnappers, Downstairs, WW, De Spuiters, Het Koppeltje, Pretcafé, Brand- wijntje en Jumbo Five zijn de koplopers in hun klasse bij de regionale dartscompetitie Liefhebbers voor een snooker cursus kunnen zich melden bij Aad van der Luit (071-315601) Op woensdag 1 maart houdt de KNVB een vriendinnendag bij voetbalclub Bernardus. Er wordt begonnen om 10.30 uur Vivax en Katwijk komen op 25 februari tegen elkaar uit in de kwartfinale voor de waterpolo- beker De leden van zwem- en waterpoloclub HZC/ De Rob ben kunnen weer gerust adem halen. Het financiële geschil met de gemeente is door spon sor Hans Verkerk opgelost Op zondag 5 maart zal renbaan Duindigt zijn poorten herope nen na een 'winterslaap' van vier maanden In de landelijke zaalvoetbalcompetitie (eredivi sie) is in het nieuwe seizoen een experiment met twee scheids rechters Oud-Alphenaar Joop Lankhaar wil terug naar Neder land als zijn Belgische voetbal club Lierse hem nog langer bui ten het eerste elftal laat Mor genavond traint de Leidse voet balselectie onder 12 jaar bij HVZ in Zoeterwoude André Sitek (in conflict met het Zwit serse Locarno) heeft overschrij ving gevraagd naar hoofdklasser OSV Het Tivoli stadion in Aken zal vrijdag 7 juli het decor vormen voor de WK'74 revan che-wedstrijd tussen Duitsland en Nederland (met Wim Rijs- bergen). Het is op die dag 21 jaar geleden dat Oranje door het gastland Duitsland werd verslagen Nicky Keyser, een jeugdtalentje van Roodenburg, mag oefenwedstrijdjes spelen bij Ajax Ook waterpoloër Chris Boot (Alphen) en basketbalster Marlous Nieuwveen (Leider dorp) krijgen trainingsstages van het sportfonds Leo van der Kar Zeilster Carolijn Brouwer (Voorhout) is 45ste geworden bij het WK Europe in Auckland SCOREBORD PRIJSVRAGEN LUCKY TEN Trekking van dinsdag 14 februari. 4-7-8-9-10-13-17-18-24-25- 30 - 32 - 33 - 45 - 52 - 55 - 59 - 65 - 69 - 78. (onder voorbehoud) TOTO 6: Eerste prijs: 4 winnaars, bruto 3.456,10 gulden, tweede pri|S; 36 win naars, 256,00, derde prijs 362 winnaars, 63,60. (onder voorbehoud) PAARDESPORT Hilversum. Koersen. Eerste koers. 2000 m: 1 Victory at Z (Suy- kerbuyk) 2.38,4 - 119.2. 2. Florida Sunri se, 3. Hallo Fortuna. Toto. winnend 1,80 plaats 1,00 1,50 1,30 koppel 10,50 trio 165,80. Tweede koers, 2440 m: 1. Intercity G (Poort) 3.18,6 - 1.21,4, 2. Gaantje D. 3. Izmir Buitenzorg. Niet gestart. Dan des Haies. Toto: winnend 14,80 plaats 2,60 2,00 koppel 16,40 trio 251,80 dubbel winnend 46,40. Derde koers, 2000 m. 1 Idalgo du Condor (Sterkx) 2.40,9 - 1.20,5, 2. Jons S, 3. Ju piter DF Toto: winnend 2,80 plaats 3,60 4,00 2,70 koppel 33,30 trio 143,60. Vierde koers, 2000 m: 1. Henri Boszorg (De Vlieger) 2.37,9 - 1.19,0, 2. Icarus W. 3. Heathcliff. Niet gestart: Ina Dirt. Toto: winnend 2,90 plaats 3,00 8,50 koppel 37,70trio437,00. Vijfde koers, 2000 m: 1 Hans Wielinga (Strooper) 2 37,1 - 1.18,6. 2. Grevinne Friesma. 3. Hanelly Tel. Niet gestart: Eve- linastar W. Toto. winnend 2,30 plaats 1,60 3,40 koppel 27,90 trio 211,70. Zesde koers, 2000 m: 1. Tuckittua (Wals) 2.36,5 - 1.18,3, 2. lelva Teb, 3. Domingo Pitt. Niet gestart: Free for All. Toto: win nend 1,40 plaats 1,40 5,00 koppel 7,40 trio 23.70. Zevende koers, 2000 m: 1 Vodka N (Im- ming) 2.37,3 - 1.18,7, 2. Damiaannora, 3 Forward Nobo. Toto: winnend 7,50, plaats 6,80 niet gespeeld, koppel 86,50, Trio 1107,80. Achtste koers, 2000 m: 1. Haroun (Grift) 2.35,5 - 1.17,8, 2. Gais Montana, 3 Panthera Lane. Toto: winnend 1,20, plaats 1,30 1.60, koppel 2,80, trio 32,00 Negende koers, 1609 m: 1 Jim Jam Rozz (Hulleman) 2 05,3 - 1.17,9, 2. Happy Avon, 3 Grant Avenue. Toto: winnend 1,50, plaats 2,00 5,80 koppel 18,50, trio 587,90. Totalisator-omzet: 150.085,00 utrecht gpd De bestuursleden van de stichting Wereld- ruiterspelen (WRS) hebben het eerste voor hoede gevecht voor de Utrechtse rechtbank overleefd. Rechter mr. Hofhuis wees giste ren de eis af in het kort geding dat Condor Party Centre uit Wateringen tegen Van Leeuwen, Van Nispen tot Sevenaer en Loudon had aangespannen. De eigenaar van het bedrijf, De Gier, gaat tegen de uit spraak in beroep. De Gier eiste via de rechter 35.000 gulden van genoemde bestuursleden. Het ging om de kosten van een slotfeest dat het catering bedrijf tijdens de WRS had verzorgd. Vol gens de advocaat van De Gier, mr. Van de Sande uit Rotterdam wist het bestuur van de Ruiterspelen al tijdens het afgelopen zo mer in Den Haag gehouden hippische eve nement dat de rekening van het slotfeest niet betaald zou kunnen worden. De WRS waren een financiële en organisatorische ramp. De rechter oordeelde evenwel dat het ging om een beperkt kort geding, waar bo vendien een relatief klein bedrag op het spel stond. De gezamenlijke crediteuren van de Ruiterspelen hebben immers nog miljoenen te goed. Hij vond het derhalve onverantwoord op de eis van De Gier in te gaan. „Er staan heel veel belangen van an deren op het spel", oordeelde Hofhuis. „Het is evenwel geen veroordeling op in houdelijke gronden". De Gier werd veroordeeld tot de kosten van het kort geding. Hij heeft in to.taal een bedrag van ruim 225.000 gudden van de SCHAKEN Sanghi Nagar. WK FIDE, halve finales kan- didatentweekampen. Afgebroken partij zesde ronde: Kamsky (VSt) - Salov (Rus) 1-0. Stand 5-1 voor Kamsky. Aruba. Oefentweekamp, vijfde partij: Piket (Ned) - Sjirov (Let) 0-1. Stand: 3 1/2-1 1/2 voor Sjirov. TENNIS Memphis. Mannen, 1,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Dunn (VSt) - Thorne (VSt) 7- 6 6-7 6-4. Rios (Chi) - Sznajder (Can) 6-1 7-5, Jarryd (Zwe) - Pereira (Ven) 6-4 6-2, Rehmann (Dui) - Rikl (Tsj) 2-6 6-4 6-4. stichting WRS te goed. De stichting wordt waarschijnlijk na 25 februari failliet ver- (VSt) - O'Brien o/st) 6-4 6-7 6-1, Gilbert klaard. Dan loopt een surséance van beta- ling af. Daarna ligt de weg open om be- SPORT OP TV stuursleden van de WRS persoonlijk aan sprakelijk te stellen. Het schot voor de boeg, zoals Van de Sande, het kort geding eerder omschreef, bleek gisteren in elk geval een losse flodder. Volgens mr. Van de Sande is het vonnis zeer onbevredigend. „De motivering die de president heeft gebruikt is teleurstellend. Hij is niet inhoudelijk op de zaak ingegaan. Bij het hoger beroep voor het gerechtshof in Amsterdam kan de rechter de kern niet meer omzeilen. Jammer dat de president van de rechtbank het niet heeft aangedurfd een precedent te scheppen." (VSt) - Gloria (VSt) 1-6 6-4 6-4, Grabb (VSt) - Petchy (GBr) 7-6 6-3. Tweede ronde: Martin (VSt/3) - Mronz (Dui) 7-5 6-4, Steven (NZe) - Tsjesnokov (Rus/7) 4-6 7-6 6-2, Boetsch (Fra/13) - Shelton (VSt) w.o Boetsch. Reneberg (VSt/14) Morgan (Aus)6-4 6-1. Milaan. Mannen, 1,4 miljoen gulden. Eerste ronde; Korda (Tsj/6) Davids (Ned) 6-7 6-2 6-3, Delaitre (Fra) - Corretja (Spa) 6-3 4-6 6-1, Volkov (Rus) - Stoltenberg (Aus/7) 6-2 7-5, Kafelnikov (Rus/5) - No- vacek (Tsj) 6-4 6-2. Oklahoma. Vrouwen, 275.000 gulden. Eerste ronde: Adams (VSt) - Coetzer (ZAf/4) 6-3 3-6 7-6, Fendick (VSt/8) Miyauchi (Jap) 6-2 6-3, Arendt (VSt) - Ste ven (VSt) 4-6 6-0 6-3. Schultz (Ned/1) Reinstadler (Oos) 6-3 6-4, Frazier (VSt/2) - De Lone (VSt) 6-2 6-3, Bradtke (Aus/6) Panova (Rus) 6-2 0-6 6-2, Whitlinger-Jo- nes (VSt/7) - Courtois (Bel) 6-7 6-0 6-1, Likhovtseva (Kaz/9) - Lee (VSt) 6-1 6-4, Poruri (VSt) - Hy-Boulais (Can) 6-4 6-0, Keller (VSt) - Zivec-Skulj (Dui) 6-2 7-5, Miller (VSt) - Hakami (VSt) 3-6 6-3 6-0, Reinach (ZAf) - Cristea (Roe) 6 2 6-1. Parijs. Vrouwen, 780.000 gulden. Eerste ronde. Oremans (Ned) Probst (Dui) 6-4 6-2, Hingis (Zwi) - Katerina Maleeva (Bul) 6-4 6-4, Dechaume-Balleret (Fra) Mesiki (Geo) 2-2, Mesjki geeft geblesseerd op, Makarova (Rus) - Neiland (Let) 6-1 6- 2, Stubbs (Aus) Cecchini (Ita) 6-3 2-6 6- 3, Rittner (Dui) - Van Lottum (Fra) 6-3 6-0. Hamburen. Mannen, challenger. Eerste ronde: Norman (Bef) - Schalken (Ned/6) 6-7 7-5 7 6, Winnink (Ned) Burgsmüller (Dui) 7-6 6-4 WIELRENNEN Profs: Ronde van Andalusië, tweede etappe van Dos Hermanas naar Fuengirola: 1 Balfi (Ita) 203 km in 5.00.49, 2. Minali (Ita), 3. Bartoli (Ita), 4. Saitov (Rus), 5. Gontsjekov (Rus). 6. Edo (Spa). 7. Zabel (Dui), 8. Fa gnini (Ita). 9. Dierckxens (Bel). 10 Santa- maria (Spa). 14. Van Poppel. 37. Breu kink, 54. De Vries, 62. Nijboer, 64. Boogerd, 67. Den Bakker, 71. Voskamp, 75. Jonker, 82. Maassen, 96, Rooks, 105. Van der Poel allen z.t., 145. Blijlevens 19.57. Algemeen klassement 1. Fagnini 7.23.34, 2. Minali, 3. Baffi, 4. Saitov, 5. Santama ria, 6. Tsjmil (Mol), 7. Ferreira (Por), 8. Edo. 9. Rodriguez (Por). 10. Jiminez (Spa), 40 De Vries. 60. Boogerd, 63. Van der Poel, 72. Van Poppel, 75 Breukmk, 84. Nijboer, 87 Maassen, 90. Jonker, 92. Vos kamp, 97. Den Bakker. 104. Rooks allen z.t., 132 Blijlevens 19.57. Laigueglia. Laigueglia-trofee, profs: 1. Mu seeuw (Bel) 153 km in 3.52 57. 2. Zanini (Ita). 3. Baldato (Ita), 4. Gelfi (Ita), 5. Le danois (Fra), 6. Colagè (Ita), 7 Lombardi (Ita), 8. Petito (Ita). 9. Roosen (Bel). 10. Serpellini (Ita) allen z.t. Amateurs: Ronde van Taiwan. Derde etap pe van Taichung naar Klimbing: 1 Reub (Dui) 1 72 km in 4 57.12, 2. Sievers (Dui) 0.21, 3. Schmidt (Dui) 0.35. 6 Vierhou ten (Ned) 1.01, 18. De Louw (Ned) 5.12, 34 Dunning (Ned) 5.17, 65. Luppes (Ned)11.15. Algemeen klassement 1. Reub 10.49.10, 2. Schmidt 0.17. 3. Sievers 0.21, 5. Vier houten 1 38, 18. De Louw 6.11,31. Dun ning 1131, 57. Luppes 15.33 WOENSDAG 16 55-17.08 Did 2: Sport Heute 17.30-18.30 EURO: Kunstrijden op de schaats: US Championships. 18 30-19.30 EURO: Atletiek: magazine 18.39-18.47 Ned 2: Sf>ortjournaal. 18.45-19.10 RTL+: Sport. 19.30-20.00 BRT 1 Sport. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws. 19.30-20.30 Super: Sport: golf. European Tour 20.00-22.00 EURO: Boksen 20.30-20.40 RAI UNO. Sport. 20 35-21 49 Ned 3: Studio Sport. 22.00-23.00 EURO: Motoren: autosjxirtmaga- 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal 22.20-22.50 RTL 5 Voetbal: Coca Cola Cup eerste halve finale in Engeland, samenvatting. 23.00-00.00 EURO: Autocross: super stockcar 23.05-00.10 RAI UNO: Mercoledi Sport. 23.20-00.40 BBC 1: SportsnighL voetbal (ler- land-Engeland, vriendschappelijk) en rugby (Vijflandentoernooi Wales-Engeland en Frank rijk-Sc hot land). 23.30-00.00 RTL 4 Sport. 23.30-00.00 TV 5; Montagne. bergsportmaga- 00.00-01.00 EURO: Paardesport: wereldbeker springruiters in Canberra. 01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21