Sprintersgilde buigt weer voor Blij levens Als Peters fluit, moet je Sport Bij Vitesse wil Van Zoghei het verliezen verleren Engelse voetbalbond ruikt onraad bij transfer De Wolf 3AG 14 FEBRUAR11995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 FA neigt naar herkansing Nigeria De FIFA neemt de beslissing om Nigeria de organisatie iet wereldkampioenschap voor spelers tot 20 jaar te ontne- in heroverweging. Dat gebeurt naar aanleiding van nieuwe over de gezondheidssituatie in het land. Nederland is aan het WK.. lies de Bilde rond met Anderlecht ;el« Gilles de Bilde heeft een vierjarig contract ondertekend nderlecht. De 23-jarige spits vertrekt aan het einde van het ien van Eendracht Aalst naar Brussel. Beide clubs bereikten alsnog geen overeenstemming over de transfer van de prijs- tter. De Bilde ontving kortgeleden de gouden schoen, de voor de voetballer van het jaar in België. Sleutels werkt achterstand weg De Sleutels heeft de overwinning tegen ZWL niet au gekregen. In Leidschendam bogen de Leidse zaalvoet- :rs gisteravond pas in de slotfase een 5-4 achterstand om in 7-5 overwinning. Voor De Steutels, dat halverwege met 4-1 Ie, scoorden Robert de Roo (3x), Patrick Heymans (2x), |c Buyn en Siem van der Linden. LEIDEN ROB VAN DER ZANDEN „Als men in de afdeling Leiden een scheidsrechter treft als L. Peters dan moet men zich als voetbalploeg daar terdege op voorbereiden." Dat zegt War- munda-trainer Koos Schouten naar aanleiding van de zondag gestaakte afdelingswedstrijd Warmunda - GOL Sport. Vier spelers van GOL Sport kregen zondagmiddag in Warmond de rode kaart van Peters. Het duel werd gestaakt bij de stand 1-0 en na afloop ontstond er een vechtpartij met als lijdend voor werp een fotograaf die de inci denten fotografeerde. Schouten kent arbiter Peters al wat langer. „Wij gaan voor een wedstrijd nooit de be stuurskamer in als team, nu de den we dat wel omdat Peters floot. Wij waren op onze hoede. Die man deelt lachend kaarten uit en dan moet je je daar als voetballer op instellen. Ik be grijp de frustratie van GOL Sport heel goed, ik had waar schijnlijk ook zo gereageerd als het mijn ploeg was geweest. Maar een scheidsrechter kan een wedstrijd niet laten escale ren, dat doen nog altijd de spe lers zelf. Dat neemt niet weg dat Peters met een beetje psycholo gie en goede wil die wedstrijd had kunnen en moeten afma ken. Die man drukte een te gro te stempel op deze wedstrijd die in feite heel sportief verliep." „Ik kan me nog herinneren dat Peters ons in een wedstrijd ook zeven gele kaarten gaf. Vo rig seizoen hebben wij zeven tien gele kaarten gehad, twaalf daarvan kwamen uit de borst zak van Peters. Dat zal ons niet meer gebeuren. Je moet weten wie er fluit. Een paar maanden terug speelden wij de uitwed strijd tegen GOL Sport. Toen floot scheidsrechter Salamat. Die voelt de zaak wel aan en volstond met één kaart." Arbiter Peters pleitte zondag na de wedstrijd voor schorsing van GOL Sport 'omdat deze ver eniging niet in de voetbalcom petitie thuishoort'. Voor trainer johan Abspoel van GOL Sport is dat het bewijs dat Peters loert op zijn club. Volgens de coach was Peters zondag doelbewust bezig om zijn vereniging in dis krediet te brengen. „Ik ben enorm geschrokken van de ma nier waarop deze arbiter te werk ging. Toen ik hem bezig zag schaamde ik me voor het feit dat ik Nederlander ben. Het is verschrikkelijk als iemand op zo'n manier een wedstrijd uit de hand laat lopen, terwijl er in feite sportief werd gespeeld. Wat er na afloop is gebeurd (de bedreiging van de fotograaf en het optreden van de politie die de partijen tot bedaren moest brengen, red.) is niet goed te praten, maar de jongens waren geëmotioneerd na zo veel on recht op het veld." Koos Schouten foto archief Skiër Fogdoe deels verlamd UMEA DPA De Zweedse alpine-skiër Tomas Fogdoe blijft gedeeltelijk ver lamd aan zijn benen. Dat heb ben de artsen medegedeeld. „Hij zal kunnen blijven lopen, maar zal zijn leven moeten aan passen", verklaarde een arts. „Door middel van fysio-thera- pic en bepaalde operaties kan hij functioneren, maar skiën op topniveau kan hij vergeten." De 24-jarige slalomspecialist raakte vorige week gewond tij dens de training. De wereld kampioen van 1993 oefende met de Zweedse selectie in Are. driehonderd kilometer van Umea. Hij raakte uit balans en botste in volle vaart tegen een boom. rstappen rhuurd aan inere stal H»GPD >rstappen zit komend sei- achter het stuur van de k Ford en rijdt alle formu- prix-wedstrijden. De I-coureur uit Montfort de stoel in het Britse team aan de bemiddeling Jenetton teamchef Flavio ire. Italiaan regelde het k-contract voor Verstap- om meerdere redenen, de talentvolle Limburger team van Nick Wirth on- brengen, deed Briatore gestand dat Verstap- zes grand prix in seizoen zou rij- Daarnaast kan de 22-jarige pidsduivel in het Simtek- voldoende formule I-erva- ipdoen, zonder daarbij on- 1 te grote prestatiedruk te Verstappen gaat dan ook aan de slag in de pe stal. Britse team werkt met |oor het geld verslindende I bescheiden budget van jg miljoen gulden. De le rijder in de renstal j naar alle waarschijnlijk- jde Japanner Taki Inoue. Sen seizoen, het de- kar voor Simtek, verloor Earn op het circuit van Ihaar tweede rijder Roland hberger. De Oostenrijker Idaags voor de grand prix, n Ayrton Senna het leven Ir, uit de bocht en crashte een muur. Ratzenberger jed ter plaatse. Het team fen WK-punten veroverde, ficeerde zich voor vrijwel races. David Brabham t de bolide echter zelden de finish. Onduidelijk is f hoofdsponsor MTV ook nd seizoen het team me- inciert. de bemoeienis van Bria- ,ijkt Simtek verzekerd van iietere toekomst. De Itali- 'endt zijn invloed bij mo- sponsor Ford aan om voor k en Verstappen het best lijke materiaal ter beschik- e krijgen. Verstappen, die jaar in tien grand prix' o veel WK-punten verza- blijft naast de race-acti het testwerk voor Be- verrichten. yern lijft erder-trainer hhagel in (EN SID/DPA oken wordt van de spec- lirste trainerswissel in de iedenis van de Bundesliga. Rehhagel treedt na veer- jaar Werder Bremen in t bij Bayern München. Na 'keizerrijk' van Becken- r, het Italiaanse intermezzo Trapattoni, nu dan ,cratie' in München. Duitse kampioen wil daar- een aanzet geven tot conti- it, zo liet voorzitter Bec- auer weten. „We hebben in atste vier jaar vier trainers d. Dat is niet goed. Vanaf enken we op de lange ter- 1 Alles is soepel verlopen, was op zoek naar iets vs, wij zochten een opvol- Kir Trapattoni. Zo kwamen j elkaar uit", aldus Becken- r die Rehhagel al dertig jaar ds het vertrek van Heync- >p 8 oktober 1991, hadden reenvolgens Lerby, Rib- 1 Beckenbauer enTrapatto- e technische leiding in ;Chen. Als enige was Bec- auer succesvol. 'Der Kaiser' o aide vorig jaar met de re- ampioen de titel. Becken- 'h is inmiddels benoemd tot j :itter. ïhagel, dit seizoen overi- in de Europa Cup met er door Feyenoord versla- ?aat in München ruim an- tlf miljoen gulden per jaar ■lenen. Ploeg Priem pakt dagprijs in Ronde van Andalusië SCOREBORD BOKSEN Rotterdam PROFGALA Halfzwaargewicht: Witteling (Rotterdam) wint door knock out in de derde ronde van Spaan (Den Haag). Huizer (Rotterdam) wint door knock out in de derde ronde van Neodol (Fra); Smulders (Eindhoven) wint op punten (3-0) van Kanyka (Zaïl. Zwaar- weltergewicht: Gul Khan (Rotterdam) wint op punten (2-1) van llunga (Fra) Cruiser gewicht: Zieleman (Purmerend) wint op punten (3-0) van Van Lierde (Bel). SCHAKEN Sanghinagar Halve finales kandidatentweekampen FI DE. Zesde partij: Karpov (Rus) - Gelfand (WRu) 1-0, Stand: 3 1/2-2 1/2. Kamsky (VSt) - Salov (Rus) afgebroken. Stand: 4-1 Aruba. Oefentweekamp. Derde partij: Piket - Sjirov (Let) 1/2-1/2. Vierde partij: Sjirov - Piket 1-0. Stand: 3 1/2-2/1/2. VOETBAL ENGELAND: West Ham - Everton 2-2 WIELRENNEN RONDE VAN ANDALUSIË Eerste etappe, start en finish in Sevilla: 1 Blijlevens 105 km in 2.22,45, 2. Fagnini (Ita), 3. Nelissen (Bel), 4. Eraser (Can), 5. Guenetxea (Spa), 6. Heynderickx (Bel), Aldag (Dui), 8. Santamaria (Spa), 9. Van Haecke (Bel), 10. Tsjrrnl (Mol), V'i. Van der Poel, 57. De Vries, 116. Maassen, 122. Nijboer, 125. Jonker, 127. Rooks, 129. Breukink, 133. Voskamp, 144. Van Poppel, 145. Den Bakker. Taichung. Ronde van Taiwan, amateurs. Tweede etappe van Panchaio naar Taichung: 1 Schmidt (Dui) 150 km ir 3.46.00, 2. Luppes, 3. Yong (ZKo), 5 Vierhouten, 16. De Louw. Klassement: 1 Luppes 5.51.18, 2. Mercier (VSt) 0.01. 3. Aluis (VSt) 0.08. 20. De Louw 0.26, 21 Vierhouten 0.29. Fagnini. De overige Nederlan ders hielden zich in de slotfase schuil in het peloton. Jean-Paul van Poppel en de Belg Edwig van Hooydonk de marreerden al na 28 kilometer. Het duo realiseerde een maxi male voorsprong van 3.10, maar kon die niet vasthouden. Op 25 kilometer van de eindstreep kwam alles weer sa men. De Australiër Neil Step hens, begin deze maand nog winnaar van de Summer Tour en kersvers Australisch weg- kampioen, probeerde vier kilo meter voor de finish nog weg te komen. Tevergeefs, even later kon Blijlevens voor de tweede keer binnen een week juichen. SPORT OP TV Vitesse heeft er een handje van trainers te benoemen op het moment dat ze een concurrent dienen. Toen onlangs het duel tegen NAC op de rol stond, lekte uit dat Vitesse-voorzitter Aalbers met NAC- trainer Ronald Spelbos een informeel ge sprek had gevoerd over een dienstver band. Gisteren werd bekend dat Dordrecht '90-trainer Nico van Zoghei in het nieuwe seizoen Spelbos' assistent wordt. Inderdaad, morgen prijkt Vitesse- Dordrecht op de kalender. Van Zoghei vindt die link suggestief. „Er is al zo lang gespeculeerd over'mijn komst naar Vitesse. Ik moest steeds alle vragen ontwijken. Daar had ik geen zin meer in, vandaar dat we nu de knoop hebben doorgehakt. Het hoofdstuk Vi tesse begint pas op 1 juli. Ik stel me op als prof en ik weet hoe ik zelf in elkaar steek." Met de aanstelling van Van Zoghei, de 51-jarige inwoner van Didam tekende een contract voor drie jaar, is het techni sche plaatje van Vitesse voor het nieuwe voetbalseizoen rond. Spelbos werd vori ge week voor twee jaar als hoofdtrainer vastgelegd. Zoals bekend verlaat de hui dige oefenmeester van Vitesse, de Duit ser Herbert Neumann, aan het einde van het seizoen de Arnhemse club. Van Zog- hel is overigens niet de enige die Spelbos volgend seizoen bijstaat. Met Jan Jong bloed en Frans Thijssen wordt een vier manschap gevormd. „Ik heb ooit één jaar samen met Spel bos gespeeld. Dat was in 1972, bij SC Amersfoort. Hij was achttien, ik ^8. Ik weet het nog goed, we werden periode kampioen en speelden nacompetitie. Daarna is Ronald naar AZ gegaan en ik geloof ik naar De Graafschap. Het con tact is daarna verwaterd." Van Zoghei leidde vorig seizoen Dordrecht '90 terug naar de eredivisie. Daaruit was het een jaar eerder gedegra deerd. Maar de kampioen van de eerste divisie heeft het dit seizoen moeilijk op" het hoogste niveau. De ploeg staat met zes punten troosteloos onderaan en heeft na twintig wedstrijden nog geen keer gewonnen. „Ik zal er alles aan doen dat Vitesse het eerste slachtoffer van Dordrecht wordt. Daarna mag Vitesse van mij alles winnen. Ik heb, zoals ik al zei, pas op 1 juli met die club te maken." Zijn nieuwe functie bij Vitesse is Van Zoghei niet vreemd. Hij begon zijn loop baan bij GA Eagles, waar hij van 1981 tot 1985 diverse hoofdtrainers assisteerde. Vervolgens zwaaide hij zelf twee jaar lang de scepter in Deventer. Onder Van Zoghei degradeerde GA Eagles naar de eerste divisie. Vervolgens verdween de ex-keeper van GA Eagles, SC Amersfoort en De Graafschap in de anonimiteit. Hij trainde vijf jaar lang de amateurs van zondag-eersteklasser RKFTW uit Huis- sen. In 1992 benoemde Han Berger hem tot diens assistent in Dordrecht '90. Het hielp niet degradatie te voorkomen. Daarna vertrok Berger naar Sparta en werd Van Zoghei hoofdtrainer. „Ik wil op een zo hoog mogelijk niveau werken", verklaart Van Zoghei zijn keus voor Vitesse. „Ik moet reëel zijn. De top vijf zit niet op Van Zoghei te verwachten. Toch krijg ik de kans om op dat niveau te werken. Als assistent, maar daar heb ik bewust voor gekozen. Ik moet eraan wennen dat bepaalde dingen straks weer wegvallen, maar kwalitatief ga ik er qua spelersgroep met sprongen op vooruit. Dat bedoel ik niet vervelend ten opzichte van mijn huidige spelersgroep, maar het is nu eenmaal een feit. Ik heb het trou wens nog steeds fantastisch naar mijn zin bij Dordrecht, ga nog iedere dag met plezier naar mijn werk. Maar dat verlie zen hè, daar wen je nooit aan. Ik ben niet van plan tot mijn zestigste zeventig procent van alle wedstrijden te blijven verliezen. Ik hoop dat dat volgend sei zoen over is." 17.30-18.30 EURO- WK Biathlon: 7.5 km vrouwenen 10km mannen. 18.30-19.30 EURO: Eurogoals: overzicht. Eu ropese voetbalcompetities. 18.39-18.47 Nerf2: Sportjournaal. 18.45-19.10RTL+-: Sport. 19.00-19.29 Ned 1: 100 km Marathonschaat- sen in Tsiechié: verslag van het 8 februari ge houden officieuze WK 19.30-20.00 EURO. Eurosportnieuws. 19.30-20.00 BRT 1 Sport. 20.00-21.00 EURO: Tennis: ATP-overzicht 20.30-20.40 RAI UNO: Sport. 21.00-21.30 BBC 1A Question of Sport: 21.00-22.00 EURO: Euroski: magazine. 21.25-22.00 Ned 2: Sportfreaks: quiz met Harry Vermeegen en Henk Spaan. 22.00-00.00 EURO: Boksen. 22.16-22.34 Ned 3: Sportiournaal. 23.25-23.55 RTL 4 Sport. 00.00-01.00 EURO: Snooker: European Lea- 01.00-01.30 EURO: Eurosportniei Jeroen Blijlevens is goed op dreef. De TVM-renner won gisteren de eerste etappe van de Ronde van Andalusië, die ook wel de Ruta del Sol wordt genoemd. De rit over 105 kilometer met start en finish in Sevilla eindigde in een massasprint. Blijlevens versloeg de Italiaan Fagnini en de Belg Wilfried Nelissen. Over die zege werd een beetje denigrerend gedaan. In de voor bereiding op de sprint kwam de Spanjaard Mauri, die zijn ploeg maat Jalabert moest lanceren, ten val. Blijlevens zou toen de omstandigheden en het geluk aan zijn zijde hebben gehad. Gisteren was Blijlevens in Se villa onbetwist de sterkste. In de laatste tien meter sprintte hij overtuigend voorbij Nelissen en WOLVERHAMPTON MARCEL VAN DER KRAANGPD-VERSLAGGEVER De Engelse voetbalbond is een onderzoek begonnen naar de rol van Wolverhampton Wanderers-manager Graham Taylor en die van de Nederlandse voetbalmakelaar Humphrey Nijman bij de transfer van John de Wolf naar Engeland. Taylor moet zich verantwoorden voor de handelingen die door hem, de club en Amsterdammer Nijman zijn verricht rand de overgang van De Wolf van Feyenoord naar de Wolves in november vorig jaar. Nijman zou een bedrag van 150.000 gul den hebben verdiend aan de transfer van De Wolf. In de Engelse media is de vraag gesteld wat er vervolgens met het geld is gebeurd. Volgens de regels van de Engelse voetbalbond -mag een spelersmakelaar geen betalingen ontvangen. Niet van een club en zeker niet van een trainer of manager. In de afgelopen periode is in Engeland een reeks van schandalen boven water ge komen, waarbij trainers zelf flink verdiend bleken te hebben aan grote transfers. Ar senal manager George Graham wordt er zelfs van verdacht bijna een miljoen te hebben overgehouden aan zijn transfer- beleid van de afgelopen jaren. Als zou'blij ken dat Graham Taylor als ex-bondscoach zich eveneens schuldig heeft gemaakt aan duistere praktijken, is dat een nieuwe smet op het imago van het Engelse voet bal. De Wolf werd tijdens de onderhandelin gen met Wolverhampton Wanderers bij gestaan door Rob Jansen van de spelers vakbond WCS. Jansen besprak met Taylor en het bestuur van de Wolves de salaris eisen, de premies en tekengelden van de robuuste centrumverdediger. Nijman was volgens het bestuur van Feyenoord niet uitgenodigd om bij de onderhandelingen aanwezig te zijn. In de nacht na het beker duel tussen Willem II en Feyenoord bege leidde hij evenwel Taylor in de Kuip, toen de transfer werd afgerond. Voorzitter Jorien van den Herik gaf gis teravond toe dat Nijman geld heeft gekre gen voor zijn inmenging. Maar Van den Herik haastte zich te zeggen dat Feye noord geen enkele afspraak had met de makelaar en dat het bedrag slechts op ver zoek van Wolverhampton Wanderers is overgemaakt aan Football Mix van Nij man. Dat Feyenoord Nijman opdracht zou hebben gegeven een club voor De Wolf te zoeken en daarvoor een forse som geld te hebben betaald, is volgens Van den Herik 'totale onzin'. Van den Herik: „Feyenoord en Wol verhampton Wanderers waren het al eens over de transfersom en over de betalings termijnen, toen er van Wolverhampton Wanderers een verzoek kwam of wij na mens die club een bedrag konden over maken aan Football Mix van Humphrey Nijman. Aan dat verzoek hebben wij ge hoor gegeven. Daarna moesten wij ook nog bevestigen aan de Wolves dat we het geld gestort hadden. Ook dat hebben we gedaan. Waar dat geld voor was, interes seert ons niet. Dat is een zaak tussen 'Wol ves' en Nijman." De hele affaire heeft voor De Wolf ook de nodige gevolgen gekregen. De aanvoer der van de 'Wolves' ligt met het bestuur van Feyenoord namelijk al twee maanden in de clinch over de financiële afwikkeling van zijn transfer en een bedrag van enkele tonnen, waarop de ex-Feyenoorder recht heeft. De Wolf had in zijn eerste contract bij Feyenoord een clausule staan, die bepaal de dat hij twintig percent van de transfer som zou krijgen als hij ooit naar een bui tenlandse club zou verhuizen. Die clausu le werd bij het verlengen van zijn contract stilzwijgend overgenomen. Wolverhampton Wanderers beweert 620.000 pond (1,7 miljoen gulden) voor De Wolf te hebben betaald. Dat betekent dat De Wolf naast zijn riante salaris in En geland nog eens bijna 3,5 ton zou moeten krijgen van Feyenoord. De Rotterdamse club had aanvankelijk geen rekening ge houden met de clausule die in het oude contract van De Wolf stond. Inmiddels is men bereid het destijds afgesproken per centage af te staan aan De Wolf, zij het dat Feyenoord zegt geen 620.000 maar 570.000 pond te hebben gekregen van Wolverhampton Wanderers. Het resteren de bedrag, 1,5 ton dus, was voor Nijman. De Wolf en de WCS vechten dat aan. Nijman meent niet onrechtmatig te hebben gehandeld inzake de transfer van De Wolf. Nijman gisteravond: „Waarom maakt iedereen zich hier zo druk om? Er is geen sprake van dat Feyenoord van De Wolf afwilde. Ik wist dat John graag naar Engeland wilde en heb voor het contact gezorgd met Wolverhampton Wanderers. Dat deed hem vervolgens een goede aan bieding. Hoe veel en of ik aan die transfer heb verdiend, wil ik niet vertellen. Ik vind het niet relevant. Er is nu al te veel over deze zaak naar buiten gekomen. Of ik weet dt het in Engeland verboden is dat makelaars geld verdienen aan transfers? Ja. Maar ik wil er nu niets meer over kwijt." Het betekende de tweede sei zoenszege voor de 23-jarige Rij- enaar, die in dienst rijdt van de ploeg van Cees Priem. Vorige week won hij de derde etappe van de Ronde van Mallorca. Daar liet hij erkende sprinters als de Italiaan Adriano Baffi en de Fransman Laurent Jalabert achter zich. wmm

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19