sr;i»Mshe,m' Drugbende opgerold 'Zoeken baan moeizaam proces' Randstad DINSDAG 14 FEBRUAR11995 974 Lp, chef* hennyvan egmond. 071-356414, plv-chef* hans koenekoop, 071a verschillende. de/elfde p")s 15 VOOR DAMES Ajour vest en/of trui. Diverse kleuren. S-L 2yo()R Katoenen positieleggings in uni of met dessin. 2 VOOR VOOR HEREN VOOR DE KIDS Ecru/antraciet jongens- sweatshirt.98-122 2VOORZ17.- Jeans van blue of black denim. 128- 152 2 VOOR Felle protesten op Schiphol tegen transport van kalveren De marechaussee op Schiphol heeft gistermiddag vijf actie voerders aangehouden, die pro beerden een transport van kal veren te hinderen. De actievoerders zijn meege nomen naar het bureau, aldus een woordvoerder van de mare chaussee. Zij maken deel uit van de groep 'Peta', de Neder landse poot van het van oor sprong Britse 'People for the Ethical Treatment of Animals". De actiegroep verzet zich tegen inhumane behandeling van die ren. Drie van de arrestanten zijn inmiddels weer heengezonden. Twee actievoerders die erin slaagden met behulp van een ladder en een tapijt over het hek te klimmen en het platform op Schiphol-Oost te betreden, be vonden zich gistermiddag nog op het bureau. Volgens de woordvoerder zullen zij ook worden heengezonden. Het vliegtransport dat de groep op het oog had was af komstig uit het Engelse Coven try. Volgens de actievoerders ging het om een transport van negentig dieren. Scheepswerf wil vervolging afkopen rotterdam De scheepswerf Yssel-Vliet Combinatie (WC) wil vervolging door Justitie wegens een dodelijk ongeval op 1 sep tember 1994 afkopen met 150.000 gulden. Het is nog onduidelijk of Justitie op het schikkingsvoorstel van het bedrijf zal ingaan. In januari dit jaar kondigde het openbaar ministerie aan WC te zullen dagvaarden. Uit een onderzoek van de Arbeidsinspectie bleek dat de bedrijfsleiding nalatig zou zijn geweest waardoor twee mensen om het leven kwamen en een derde werknemer zwaar gewond raakte. De mannen wilden gaan lassen in het voorschip van een vistrawler maar bemerkten een zuurstoflek in de slang van een snijbrander. Zij verlieten de ruimten om ande ren de gelegenheid te geven het voorschip te ventileren. Dit ge beurde onvoldoende waardoor de slachtoffers bij het hervatten van hun werk onmiddellijk in brand vlogen. Voorzitter Dienstenbond in gokwereld hoofddorp» De voorzitter van de Dienstenbond CNV, Jaap Kos, verlaat de christelijke vakbeweging. Hij stapt over naar de Stich ting Holland Casino's. Hij wordt daar hoofd Personeel en Orga nisatie. De stichting exploiteert in Nederland de officiële casi no's. Kos kwam van de jongerenorganisatie binnen het CNV toen hij in 1973 aan de slag ging bij de voorloper van de huidige Dienstenbond. In 1989 werd hij er voorzitter van. De Diensten bond telt 30.000 leden. Atag rekent op herstel winstgroei amsterdam Atag (keukenapparatuur, verwarming, verlichting en fietsen) heeft een moeilijk jaar achter de rug. De nettowinst- lijn toonde voor het eerst sinds tijden een knik. Oorzaak van de winstval met 28 procent was het mislukte avontuur met het in middels failliete verlichtingsbedrijf Vrieland, dat het Achterhoek- se concern in totaal bijna 20 miljoen gulden heeft gekost. Dat debacle heeft niet alleen veel geld gekost, het heeft van de direc tie ook zo veel energie gevraagd dat er van overnames vorig jaar niet veel terechtkwam. Directievoorzitter ir. J.B.Th. Manschot wil er dit jaar echter alles aan doen om Atag vooral via overna mes te laten doorgroeien tot een Europese onderneming van formaat. leiden annet van aarsen Binnenkort gaat ze stage lopen bij De Zijl Bedrijven, als kanti nemedewerkster. En uiteinde lijk wil ze gewoon een baan. De basiscursus 'Aan het werk' voor mensen met een psychiatrische achtergrond heeft de 27-jarige Tineke flink op weg geholpen. „Een paar jaar geleden zat ik doelloos thuis", zegt ze. „Ik deed wel wat - het huis schoon maken en dat soort dingen - maar er waren ook tijden dat ik niets uitvoerde. Dat ik in mijn bed bleef liggen en maar één keer per week vroeg opstond om naar de Riagg te gaan. Ik ben zo ontzettend blij dat ik de ze cursus heb gedaan." Vandaag kreeg ze in het Dag Activiteiten Centrum in Leiden, net als de tien andere deelne mers aan de cursus, haar diplo ma. De groep vormde de aller eerste lichting van het regionale project 'Aan het werk', dat door de GGZ Dagactiviteiten/Arbeid Ex-psychiatrische patiënten ronden cursus 'Aan het werk' af Zuid-Holland Noord in samen werking met het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroeps oefening (CBB) is opgezet. In stellingen als Langeveld, Ende geest en het Riagg steunen het project, Zorg en Zekerheid fi nanciert. Het is een belangrijk project, zegt Hennie Aben, één van de begeleiders. Waar eerder (en nu nog steeds) mensen met een psychiatrische achtergrond in dividueel werden begeleid naar werk of een andere dagbeste ding, gebeurt dat nu in een groep. Liet blijkt voordelen te hebben. „We merkten dat het bij een aantal mensen fout liep, als ze ergens waren geplaatst omdat ze zich niet genoeg had den georienteerd. In de groep wordt daar veel aandacht aan besteed. De deelnemers zetten op een rijtje wat ze willen en wat ze kunnen, ze leren zich in de groep weerbaar op te stellen, ze bouwen een dagritme op. Het lijken allemaal simpele din gen, maar ze zijn ontzettend belangrijk." Tineke is er - zoals ze het noemt - 'zeven jaar uitgeweest', heeft een opname achter de rug en begeleiding door het Riagg. „Ik had last van negatieve ge dachtes, stemmen in mijn hoofd. Er was ook een heleboel opgekropte woede. En daarbij wilde ik dat iedereen me aardig vond, kon ik nooit nee zeggen. Nu ken ik mijn grenzen, zeg ik makkelijker nee." De cursus vond ze juist zo goed omdat ze zichzelf 'een beetje leerde ken nen' en leerde met anderen om te gaan. „Het onderdeel sociale vaardigheden van de cursus vond ik het leukst. Het is heel gezellig om in een groep te wer ken maar bovendien herkende ik heel veel dingen waar ande ren mee zaten. Daar gingen we dan met zijn allen op in. En de concentratietraining kon ik goed gebruiken. Nu kan ik een boek in één keer uitlezen, vroe ger lukte dat gewoon niet." Begeleidster Aben: „De deel nemers hebben erg hard aan zichzelf gewerkt. En aan de an dere kant kregen ze ontzettend veel informatie te verwerken Grote hoeveelheid geld, vuurwapens, motoren en auto 's inbeslaggenomen De politie heeft gisteren een omvangrijke criminele orga nisatie opgerold, die ervan wordt verdacht op grote schaal Marokkaanse hasj te hebben ingevoerd. De hasj zou vervolgens onder regie van de bende naar afnemers in Scandinavië, Engeland, Duitsland, Italië en Oostenrijk zijn geëxporteerd. Bij de actie zijn 150 politiemen sen ingezet van het Interregio naal Rechercheteam (IRT) Am- sterdam-Amstelland/Gooi- en Vechtstreek en de centrale re cherche van de Amsterdamse politie. Op 27 plaatsen werden huiszoekingen verricht, waarbij 24 mensen zijn gearresteerd. Een aantal jonge kinderen waarop de agenten stuitten, zijn ondergebracht door de Jeugd- en zedenpolitie. De huiszoekin gen hadden plaats in 23 Am sterdamse woningen, één in Haarlem, één in Oostzaan, in een loods in Hoofddorp en een kantoor/bedrijf op Schiphol- Oost. De politie nam enkele tiental len kilo's softdrugs in beslag. Daarnaast werd de hand gelegd op circa 700.000 gulden, 'onge veer 18 kilogram Engelse pon den', vier vuurwapens, tien mo toren van het merk Harley Da vidson en zeven auto's. De politie merkt een 39-jarige Deen en een 38-jarige Neder lander aan als hoofdverdachten. Ongeveer tien maanden gele den kreeg de politie informatie binnen over hun organisatie. Daaruit bleek dat de meeste le den afkomstig zijn uit Dene marken en Engeland. Zij wonen al geruime tijd in Amsterdam en omgeving, aldus de woord voerder. Uit onderzoek is gebleken dat de bendeleiders hun criminele winsten onder meer investeer den in woningen op toplokaties in Rotterdam, Utrecht en Am sterdam. Dit onroerend goed is ondergebracht in Nederlandse en buitenlandse rechtsperso nen. Volgens de woordvoerder bewoont de Deense hoofdver dachte een kapitaal pand aan de Amsterdamse Minervalaan. Beide hoofdverdachten zijn mede-eigenaar van een horeca gelegenheid in Amsterdam. Dit etablissement zou tevens als ontmoetingsplaats en distribu tiepunt voor de bende hebben gefungeerd. Voor hun investeringen maakten de hoofdverdachten gebruik van beleggingsadvi seurs. In verband hiermee zijn huiszoekingen verricht in twee administratiekantoren en twee beheersmaatschappijen, in Am sterdam en Hilversum. De hasj- bende is volgens informatie van de Zweedse en Deense politie vanaf medio 1993 actief ge weest. Ook' met de politie in Duitsland en Engeland is nauw samengewerkt. De hasj werd met vrachtau to's en personenauto's vanuit Marokko naar Nederland gere den. De voertuigen werden daarbij ingenieus geprepareerd. De bende zou chauffeurs van transportbedrijven hebben ge ronseld, die werden ingezet zonder medeweten van hun werkgevers. Nederlanders, Denen en En gelsen zijn ingezet als chauf feur, aldus de woordvoerder. Een aantal van hen, onder wié drie Nederlanders, zijn eerder in Spanje en Frankrijk gearres teerd. De afgelopen maanden zijn in het buitenland (Europa en Australië) twintig afnemers van de hasj gearresteerd. In to taal is daarbij circa 4000 kilo hasj in beslag genomen. De Deense douane enterde vorig jaar september voor de kust van Denemarken een schip van de organisatie. Daarbij werden vier Denen aangehouden en is 1900 kilo hasj geconfisqueerd. over werk. Tijdens de cursus heeft iedereen een individueel plan gemaakt. In de tweede fa se, die nu begint, moeten die plannen worden uitgevoerd. Dat betekent dat we nu met de deelnemers op zoek zijn naar plaatsen. Een paar mensen voe ren gesprekken met de Stichting Werkgelegenheid Leiden, om dat ze zelf een bedrijfje willen beginnen. Anderen kunnen aan de slag bij de Zijl Bedrijven en ook gaat een aantal vrijwilligers werk doen. Regulier werk is nog niet voor alle deelnemers haal baar." Het zoeken van werk is een moeizaam proces. Mensen met een psychiatrische achtergrond vinden het moeilijk om tijdens een sollicitatie te vertellen?^ hun verleden. Aan de anl kant zijn werkgevers ban deze mensen in dienst te| men omdat ze niet volwai zouden kunnen function! Aben: „Bij de Zijl Bedrijven) ben ze toegezegd dat ze ml zullen doen om mensen gol plaatsen. Dat is gunstig." „De cursus is een goedi stap", zegt Tineke. „Maar meer. Ik heb mijn school afgemaakt en dat wilde toch een beetje gaan inh Een cursus algemene ontw ling, zodat ik echt kan meepraten, maar ik zou graag Frans willen leren, cursus volgen voor visagistij ben er achter gekomen d leren toch wel leuk vind. nog wel een tijdje door, ik nog maar 27." pt- Rapport: noordrand Rotterdam n vliegveld levert meer banen op De ontwikkeling van de Noor drand van Rotterdam met een vliegveld levert meer banen op dan zonder vliegveld. Boven dien is een vliegveld van belang als vestigingsfactor voor bedrij ven in de hele regio. Deze biedt Rotterdam 'extra kwaliteit' in de Europese concurrentiestrijd. Dat zijn de conclusies van een onderzoek van het Neder lands Economisch Instituut (NEI) in opdracht van de ge meente Rotterdam. Zonder luchthaven levert de Noordrand niet de werkgelegenheid op die met het Integraal Plan Noor drand (IPNR) wordt beoogd. Dan wordt het gebied alleen maar 'meer van hetzelfde'. Het onderzoek is al maan denlang in het bezit van de ver antwoordelijke wethouder Hans Kombrink (verkeer en vervoer), maar hij heeft het nog niet naar buiten willen brengen. Volgens ingewijden was hij het met de uitkomst niet eens en heeft hij verzocht deze voor hem onge wenste conclusies aan te pas sen. Er is daarom later een con clusie aan het rapport toege voegd, die luidt dat de Nr? drand ook zonder vlie|m! goed tot ontwikkeling kar'8 men, ook al levert dat mi1" werkgelegenheid op. De verwachting is dat F^c' brink het rapport met de aa,c° paste conclusies vandaag ii college van B en W ter bei king aanbiedt. Het zal Volg week donderdag worden sproken met het kabinet. De handelwijze van Fe; brink stuit op forse kritiek h; het CDA, dat gisteren een via bezoek bracht aan Rotten ii Airport. CDA-Tweede-Kamcl Van der Heijden meent da s\ merleden zich eigenlijk et sterk mogen uitlaten over stuurders van lagere overhe. maar dat Kombrink het int) ogen te bont heeft gemaakt verwijt Kombrink dat hij vj- partijpolitieke overwegii1( onderzoekgegevens mar1^ leert en dat hij zich riiet^ neerleggen bij overduidt conclusies. „Dit is in de an van de PvdA nog nooit 11 toond. PvdA'ers zijn altijd vT nair geweest en zijn vaak j hun partij uitgelopen", zegtjj Polo of ronde hals pullover en/of stone washed jeans. 2VOOR XL Collectie. Katoenen shirt en/of riblcggjng. 44-54 Overhemden in uni of gestreept. Polyester/katoen. Gebloemde canvas meisjes- sandalen. 28-39 2 PAAR Lij T Katoenen colshirts met lange mouw.Div. kleuren. 2 VOOR Viscose printhemden in O A diverse dessins. 2 VOOR j Pantalon in zwart of beige. A 2 voor Jyr C&JL ii tbcA\fooUie£i^&>i! Capuchonshirt of sweater, blue jeans rv Polosweater en/of capuchonsweater. r% /~v ^ffepbtoeic 2 VOOR Zy/.- 128152 2 VOOR yjr Damessweater, en/of gilet, blue jeans, /~v ribtricot broek. Ecco. Pancy tncot V-hals dames shirt in diverse r\ /aat) kleuren. Z VUVJJK Colshirt met print en/of ecru shirt "ies- 2 voor Ly. Katoenen damesblouses met streep of ruitdessin, 2 VOOR New Cast. Uni jacquard herenoverhemd r in diverse kleuren. A \7/A/ATZ-" PolyesterAiscose. Z VUUK y yi

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14