Scorebord
Hopeloos
debuut
Romario
Nigeria stuur
protestteam
naar FIFA
Beroep
Van Galen
zinloos
MAANDAG 13 FEBRUAR11995
Jw
CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER,
,071-J
SPORTPRIJSVRAGEN
Lotto 6: 2-15-16-20-25-37. Reservegetal:
40 Cijferspel: 632079
Toto 6, winnende kolom: 1-1-1-1 -3-3-1-2-
2-3-3-2.
Lucky 10, zaterdag 11 februari: 2-3-5-14-
18-20-34-35-36-42-44-49-53-60-63-
69-70-73-77-78
Belgische lotto: 1-17-27-32-33-37. Re
servegetal: 29 Joker: 2015110.
Duitse lotto: 11 13-35-38-41-42 Reser
vegetal: 8 Supergetal: 0 Spel 77:
9792505.Super 6:346012
KNVB RESERVES
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Katwi|k 2-ARC 2 4-1.
Kozakken B.2-Noordwijk 2 1-1. Quick B.2-
RWH 2 1-1
Katwi|k 17-25 Zwart Wit 2 16-14
Rqnsburgse B.2 16- ARC 2 17-13
23 Lisse 2 16-13
Quick B.2 17-21 Kozakken B.2 17-
Barendrecht2 16- 13
20 Spijkenisse2 16-
Noordwijk2 17-18 11
Excelsior M.2 16- RWH 2 17-10
17
TWEEDE KLASSE A: Delta Sport 2-Quick
B.3 1-1. DSVP 2-Katwijk 3 0-1, Scheve-
Dingen 2-Gravenzande 2 4-1
TWEEDE KLASSE B: 0ran|e Wit 2-Capelle
2 2-0, Heerjansdam 2-Groote Lindt 2 1-4,
Excelsior P.2-Spijkenisse 3 3-3, ASWH 2-
Barendrecht 3 1-0, NSW 2-Rozenburg 2
1-2.
DERDE KLASSE B: Quick B.5-Noordwijk 3
4-1, Alphia 2-Voorschoten 2 1-4, Jodan
B.2-RCL 3 2-2, Oegstgeest 2-Be Fair 2 3-
5, Lisse 3-Sportlust 6-0.
RES.VIERDE KLASSE B Katwijk 4-Oude-
water 2 6-1, Voorschoten 3-PPSC 2 2-2,
Lisse 4-Leiden 2 3-1.
ZONDAG
EERSTE KLASSE: VUC 2-Wilhelmus 2 1-
2. Papendrecht 2-Spartaan 2 2-1, Unitas
2-DHC2 1-1
DHC 2 16-28 Feyenoord 2 15-16
Wilhelmus 2 16-20 VUC 2 16-15
Papendrecht 2 17- ADO 2 14-14
20 Spartaan 2 15-13
Westlandia 2 15-19 Unitas 2 15-10
UVS 2 15-16 DCV 2 15-7
Xerxes 2 13-4
TWEEDE KLASSE A: Vredenburch 2-Rijs-
wijk 2 3-2, GOS 2-Alphense B.2 5-4, DHL
2-Velo 2 2-1, TONEGIDO 2 Blauw Zwart 2
2-2, RKAW2-Lens2 5-2.
DERDE KLASSE A: SJC 2-Lisse 2, Unio 2-
Foreholte 2 5-3, Olympia 2-Altior 2 4-2.
VIERDE KLASSE A: Woerden 2-Meerburg
2 3-0, VCL 2-DOSR 2 1-5.
VIERDE KLASSE B: VEP 2-Gouda 2 3-1,
Olympia 3-D0NK 2 0-1, WSB 3-Woerden
3 2-0
AFDELING LEIDEN
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Kagia 2-Hazerswoudse
Boys 2 1-1, Ter Leede 3-Valken 2 3-1,
KRV 2-Rijnsburgse Boys 4 4-2, Oegstgeest
3-TAW2 1-4,
TWEEDE KLASSE A: LFC-2-RCL 4 2-2,
Valken 3-Docos 11-4.
TWEEDE KLASSE B: Noordwijk 6-Ter
Leede 5 4-1, Oegstgeest 4-Quick Boys 7 3-
3, KRV 3-Katwijk6 1-1.
DERDE KLASSE A: Ter Leede 6-Valken 4
4-2.
DERDE KLASSE B: Voorschoten 6-Katwijk
8 2-5.
DERDE KLASSE C: Voorschoten 4-Wou-
brugge 3 1-9.
DERDE KLASSE D: Woubrugge 2-Hazers
woudse Boys 4 3-2.
LANDELIJKE JEUGD
A-JUN TWEEDE DIVISIE A: UW-Quick
Boys 2-2, Zeeburgia-DWV 5-0, D0V0-
WOG 1-1, Telstar-DWS A-2 1-0, VRC-
SVW'27 1-1, UVS-Olympia 3-0.
telstar 16-28 DWV 16-14
UVS 16-23 SVW'27 16-14
UW 16-20 Olympia 16-13
DOVO 16-19 DWS 16-13
Quick Boys 16-17 WOG 16- 9
Zeeburgia 16-17 VRC 16-5
DERDE DIVISIE B: ARC-Rijnsburgse Boys
3.-1, Soccer Boys-Roodenburg afg, FC Lis-
se-Noordwijk 6-2, Velo-RCL afg, Wilhel-
mus-DWO 3-1, Nieuwerkerk-Alphense
Boys afg.
ARC 19-31 Soccer B 17-17
AlphenseB 18-29 Noordwijk 19-13
FC Lisse 18-28 RijnsbB 16-12
Roodenb 17-24 RCL 16- 9
Wilhelmus 19-21 DWO 18- 8
Velo 17-19 Nieuwerk 18- 1
B-JUN TWEEDE DIVISIE A: Quick Boys-
Elinkwijk 0-0, Alphense Boys-UVS 0-3,
ADO'20-Purmersteijn 0-3, Kolping Boys-
ADO 1-4.
UVS 16-24 DWS 15-19
Ajax 15-23 ADO'20 16-11
Elinkwijk 16-23 Voorland 15-10
Quick Boys 16-22 AlphenseB 16- 8
ADO 16-22 Lelystad 15- 2
Purmersteijn 16-22 Kolping B 16-2
JVROUWENVOETBAL
EREDIVISIE: Ter Leede-Rijsoord 1-3,
Saestum-GDA afg, Zwart-Wit'28-Stedoco
afg, JSV Nieuwegein-Puck Deventer afg,
Den Dungen-KFC'71 2-0, Wartburgia-WFC
1-4
Den Dungen 15-27 Saestum 14-15
Puck Dev. 15-22 Wartburgia 15-12
Rijsoord 14-18 JSV Nieuw. 14-10
Stedoco 15-18 Ter Leede 16- 8
Zwart Wif28 15-17 KFC'71 15- 7
WFC 16-16 GDA 14- 6
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Zwart Wit'28 2-Yerseke
afg. 'sGravenzande-Ter Leede 2 1-1, Bot-
lek-Vlissingen 0-2, Terneuz Boys-Wit Rood
Wit afg. Kloetinge-Katwijk afg, Berkel-Ca-
pelle 0-7
Wit Rood Wit 16-28 Kloetinge 17-16
Vlissingen 18-27 ZwartWif28 2 16-
Katwijk 15-23 15
Terneuz B 17-21 's-Gravenzande 17-
Capelle 17-20 15
Botlek 17-18 Yerseke 16-11
Ter Leede 2 18-8
Berkel 18- 0
TWEEDE KLASSE: BSC'68-Tricht afg,
Everstein-Devjo, Devjo niet opgekomen,
MW'27-Rozenburg 4-2, Stedoco 2-Alphen
11-1, Quick Boys-FC Lisse 4-0
Stedoco 2 16-22 Devjo 16-16
Quick Boys 16-22 Everstein 14-15
Oegstgeest 14-20 MW'27 16-11
Alphen 14-19 FC Lisse 15- 6
Tricht 15-18 Rozenburg 15—2
BSC'68 15-17
ZONDAG
EERSTE KLASSE: De Sleutels-Leonidas 6-
0. RVC'33-Docos 2-1, SJC-SJZ 0-2,
Bloemhof-GDA 2 0-1. Zwarte Pi>l-KFC'71
2 afg, Nieuwkoop-Celeritas, Celeritas niet
opgekomen
De Sleutels 17-31 KFC'712 16-13
SJZ 16-25 Nieuwkoop 14- 9
RVC'33 15-24 Zwarte Pijl 13- 6
Docos 17-22 SJC 17- 6
Bloemhof 17-19 Celeritas 13- 5
GDA 2 15-18 Leon idas 14- 4
TWEEDE KLASSE: Alkmania-Lekkerkerk
afg, UVS-Foreholte afg, VEP-Docos2 15-0,
Cabauw-Ammerstol 0-1, UDO-Kickers'69
3-0, NSV'46-Nieuwerkerk afg
VEP 16-23 UDO 14-13
Alkmania 14-22 Kickers'69 15-13
Ammerstol 15-21 Foreholte 12-10
Gabauw 16-20 Docos 2 15-9
Nieuwerkerk 13-17 NSV'46 14- 6
UVS 15-16 Lekkerkerk 15-0
AtLETIEK
Indoorwedstrijden
DEN HAAG
Polshoog: 1 Looye 11ion5,35 m 60m: 1
Stuart (AAC) 6,88. 2 Tilburg (Haag) 6.89,
3. Reiziger (AAC) 7,05, 4. Monsels (Haag)
7.09. 200m: Delam (Haag) 21,80, 2. Van
Balpon (DAK) 21,86, Den Harder (Spar
taan) 23,28 800m: 1 Hoek (Avantri)
L52.29, Van der Meijden (AAV) 1.58,38.
3000m: 1 Vroemen (Haag) 8.11,13, 2.
Wiesman (Tartletos) 8.15 89, 4. Wubben
(AAV '36) 8.40,59. Polshoog: 1. Looye
(llion) 5,35
B-jongens, 60m: 1. Ungerer (AAV) 7,17, 2.
Kempen (KAV Holland) 7,19
Vrouwen
60 m: 1Smit (AAC) 7,64. Lynda Verhorst
(AAV) 8,04. Hoog: 1Van Beurden (Hollan
ds) 1,80 m 4 x 200 m: 1 DEM 1.41,38
(Ned jeugdrecord). Kogel: 1. Corrie de
Bruin (Rotterdam Atletiek) 18,06 m (NR,
limiet voor WK indoor).
B-meisjes: 1. Jenninga (Sparta) 8,22, 2
Bakker (Bataven) 8,34
GENT
60 m: 1 Fredericks (Nam) 6,57, 2. Green
(Jam) 6,59, 3. Savin (Kaz) 6,64, 4. Cojo-
caru (Roe) 6.71. 5. Perr. 6,75 (serie
6,76) Series: Janssen 6,84 200 m: 1
Fredericks 20,48, 2. Stevens (Bel) 20,83,
3. Douglas (Ber) 20,94 B-loop: 1 Wy
meersch (Bel) 21,19, 2. Hendrix (VSt)
21,28, 3. Janssen 21.53 400 m: 1 Gi-
tonga (Ken) 46,50, 2 Vdovin (Rus) 46,98.
3 Ellsworth 48,14, 4. Snoek 48,61, 5
Achterkamp 48,81. 800 m: 1 Loginov
(Rus) 1.47,03, 2. Giocondi (Ita) 1.47,45,
3 Lagat (Ken) 1.47,85 B-loop: 1 De Ko
ning 1.50.33, 2 Govaerts (Bel) 1.50,50,
5. Kreykamp 1.52,26 3000 m: 1 Kipta
nut (Ken) 7.35,15 (WR), 2 Franke (Dui)
7.49,41, 3. Mayock (GBr) 7.49,85. 7. Si
mon Vroemen 8.13,85. 60 m horden: 1.
Haapakoski (Fin) 7,62, 2. Markin (Rus)
7,65, 3. Amos (VSt) 7,66. Serie: Van Veld
huizen 8,28 Ver: 1 Nijs (Bel) 8,08 m, 2.
Walton (VSt) 7,82, 3. Kirilenko (Oek)
7,74, 5. Maas 7,59, 7. Mellaard 7,47.
Polshoog: 1 Krasnov (Isr) 5,60 m, 2. Ti-
vonchik (Dui) 5,50, 3. Markov (Rus) 5,40,
7. Tamminga 5,30
Vrouwen, 60 m: 1Privalova (Rus) 6,97, 2.
Ottey (Jam) 7,05, 3. Cooman 7,29 (serie
7,30), 4. Poelman 7,35 (7,34). Series: De
Lange 7,64. 200 m: 1. Cuthbert (Jam)
22,97, 2. Azarasjvili (Geo) 23,33, 3. Poel
man 23.36.4 De Lange 24,14 400 m: 1
Gontsjarenko (Rus) 51,57, 2. Hemmings
(Jam) 52,40, 3. Graham (VSt) 53,11 800
m: 1 Jongmans 2.02,43 (limiet WK). 2.
Vriesde (Sur) 2.03,19, 3. Amaral (Por)
2.05,52, Goossens opgegeven 60 m hor
den: 1. Baumann (Zwi) 8,02, 2. Resjetmk-
ova (Rus) 8,09, 3. Pasjkina (Rus) 8,118.
Langenhuizen 8,40 (serie 8.35) Hoog, na
barrage: 1 Zadanova (Rus) 1,96 m. 2.
Goeljajeva (Rus) 1,96, 3. Kalitoerina (Rus)
1,95, 4. Jonckheere (Bel) 1,95
DONETSK
Polsstok: 1. Sergej Boebka (Oek) 5,90 me
ter, 2. Trandenkov (Rus) 5,85, 3. Botsjka-
rev (Rus) 5,80, 4. Tarpenning (VSt) 5,70,
5. Arcos (Spa), Vastly Boebka (Oek), Garcia
(Spa) 5,60
Karlsruhe
11DEIHM
60 m: 1. Esmie (Can) 6,58, 2. Tuffour
(Gha) 6,66, 3. Sugimoto (Jap) 6,71. 400
m 1Karsten (Dui) 46,92. 800 m: 1Mot-
chebon (Dui) 1.46,59, 2. Benson Koech
(Ken) 1.46,93, 3. Osoi (Gha) 1.47,26.
1500 m: 1. Döring (Dui) 3.44,24, 2. Van
Helden 3 44,57. 3000 m: 1 Baumann
(Dui) 7.37,51 (ER), 2. Sahere (Mar)
7.54,74, 3 Johnstone Kipkoech (Ken)
7.57,52 60 mh: 1. Johnson (VSt) 7,38
(bwp), 2. Fenner (Dui) 7,58, 3. Göhler
(Dui) 7,69 Serie: 1 Jackson (GBr) 7,39.
wegens blessure niet gestart in finale Ver:
1. Ullrich (Dui) 7,65 m.
Vrouwen, 60 m: 1. Onyali (Nig) 7,18, 2.
Paschke (Dui) 7,21, 3. Zipp (Dui) 7,33.
200 m: 1. Knoll (Dui) 23,27, 2. Donders
(Zwi) 24,15. 3. Kisabaka (Dui) 24,39 60
mh: 1 Patzwahl (Dut) 8,11, 2. Jung (Dui)
8,13, 3. Tillack (Dui) 8,15. Hoog: 1. Asta-
fei (Dui) 2,00 m. 2. Henkei (Dui) 1,94, 3.
Sjevtsjik (WRu) 1,94. Polshoog: 1. Sun
Caiyun (Chi) 4,13 m (WR). 2. Cai Wayan
(Chi) 4,03, 3 Mihalea (Roe) 3,93. Ver: 1
Drechsler (Dui) 6,96 m, 2 Kaczmarek
(Pol) 6,65, 3. Gerhardt (Dui) 6,63
RENO (VST)
50 m: 1. Neal (VSt) 5,62, 2. Drummond
(VSt) 5,72, 3. Carter (VSt) 5,74. 400 m: 1
Michael Johnson (VSt) 44,97 (WR), 2.
Mills (VSt) 46,43, 3. Rouser (VSt) 47,03.'
800 m: 1. Tengelei (Ken) 1.47,89, 2. Pa-
rilla (VSt) 1.48,21, 3. Kiptoo (Ken)
1.48,70. 1 mijl: 1. O'Sullivan (Ier)
4.01,89, 2. Pyrah (VSt) 4.03,95, 3. Lemo-
ra (VSt) 4.04,13. 50 m horden: 1. Crear
(VSt) 6,41, 2. Pierce (VSt) 6,51, 3.
Reading (VSt) 6k56, Hoog: 1. Barton (VSt)
2,29 m, 2. Noji (VSt) 2,29, 3. Smithn
(VSt) 2,26 Polshoog: 1 Payne (VSt) 5,80
m, 2. Manson (VSt) 5,80, 3. Huffman
(VSt) 5,65. Hinkstap: 1 Harrison (VSt)
17,05 m, 2. Floreal (VSt) 16,94. Kogel: 1.
Hunter (VSt) 21,04 m. 2. Toth (VSt) 20,52
Vrouwen, 200 m:'l. Torrence (VSt) 22,80,
2. Guidry (VSt) 22,95, 3 Davis (Bar)
23.18 400 m: 1. Miles (VSt) 52,51, 2
Kaiser (VSt) 52,84, 3. Stevens (VSt)
52.85 800 m: 1. Mutola (Moz) 2.00,95,
2. Paulaviciene (Can) 2.07,70, 3. Paulino
(Moz) 2 08,27. 1 mijl: 1. Jacobs (VSt)
4.51,62, 2. Boulmerka (Alg) 4.53,02, 3.
Seabury (VSt) 4 53,21. 50 m horden: 1.
Joyner (VSt) 6,67 (nat. ree.), 2 Freeman
(VSt) 6,77, 3. Tolbert (VSt) 6,90. Ver: 1.
Joyner 6,79 m, 2. Tiedtke (Dui) 6,62, 3.
Hudson (VSt) 6,58
LOS ANGELES
50 m: 1. Marsh (VSt) 5,73, 2. Drummond
(VSt) 5,73. 500 yards: 1. Harris (VSt)
56,58 880 yards: 1 Gray (VSt) 1.52,94
Mijl: 1. Bruton (Ier) 3.58,30, 2. Pyrah
(VSt) 3.58,43. 3000 m: 1. Reina (VSt)
7.59,20. 50 m horden: 1. Crear (VSt)
6,50,2. Reading (VSt) 6,62
Vrouwen, 800 m: 1Mutola (Moz) 2.01,05
Mijl: 1. Thorsett (VSt) 4.38,64. 50 m hor
den: 1 Joyner-Kersee (VSt) 6,82, 2. Tol-
bert-Goode (VSt) 6,97
Glasgow
GROOT-BRITTANNIË - FRANKRIJK
60 m: 1. Christie (GBr) 6,56, 2. Braithwai-
te (GBr) 6,65 200 m: 1. Regis (GBr)
20,67 60 m horden: 1. Jackson (GBr)
7,39
Balingen
HOOGSPRINGGALA: 1. Partyka (Pol) 2,37
m, 2 Hoen (Noo) 2,34, 3. Austin (VSt)
2.34
MARATHON: 1. Wainaina (Ken) 2.10.31,
2. Niemczak (Pol) 2.10.44, 3 Kioko (Ken)
2.10.47
Albufeira
IAAF-CROSS: 1. Guerra (Por) 10 km in
29.21, 2. Osoro (Ken) 29.23, 3. Castro
(Por) 29.37. Stand na tien wedstrijden: 1.
Guerra 100 punten, 2. Kirui (Ken), Kariuki
72, 4. Hissou (Mar) 60, 5. Castro 57
Vrouwen: 1. Szabo (Roe) 6 km in 19.31, 2.
Ribe.ro (Por) 19.33, 3. Radcliffe (GBr)
19.44. Stand na tien wedstrijden: 1. Che-
ruiyot (Ken) 97, 2. McKiernan (Ier) 91, 3.
Fiaatov (Roe) 77, 4. Ribeiro 69, 5. Kirui
(Ken)58
Columbia
Marathon, vrouwen, Amerikaans kampioen
schap: 1 Kilpatrick 2.34.42, 2. Edmark
2.43.28
LRRC? 9,4 km: 1 Sloos 33.22; 14,3: 1.
Jansen 53.30. 21,1 km: 1: Hoogenboom
AUTOSPORT
Karlstad. Rally van Zweden, tweede WK-ra-
ce: 1 Enksson/Parmander (Zwe) Mitsubis
hi 4.51.27, 2. Makinen/Harjanne (Fin)
Mitsubishi 0.12, 3 Radstrom/Backman
(Zwe) Toyota 1.07 Stand WK: 1 Makinen
25 punten. 2. Kankkunen 22, 3 Sainz
(Spa), Eriksson 20 Stand WK merken: 1
Mitsubishi 100 punten. 2. Ford 75, 3.
Toyota 71
BASKETBAL
EREDIVISIE: Goba-Akrides 79-74, Weert
Celeritas 81-60, Meppel-Den Bosch 70-
81, Rotterdam-Den Helder 67-79
Goba 17-26 Weert 18-18
Den Helder 18-24 Den Bosch 17-16
Celeritas 19-24 Meppel 19- 8
Akrides 20-24 Rotterdam 18- 6
PROMOTIEDIVISIE: Amstelveen-MSV 92-
81, Zwijndrecht-Early Bird 75-62, PSV/AI-
monte-Noorderkruis 62-68, Tonego-Blue
Herons 65-58, Dunckers-BS Leiden 76-
53, Celeritas 2-Virtus 90-86, Weert 2-
Groene Uilen 58-57, WSC-Voorburg 45-72
Voorburg 22-40 Celeritas 2 21-22
Dunckers 20-34 Wyba 19-16
N'kruis 21-30 Early Bird 20-16
Amstelveen 21-28 WSC 20-16
Gr. Uilen 20-26 Blue Herons 21-14
Zwijndrecht 20-24 Weert 2 21-10
BS Leiden 20-22 Tonego 21- 4
Virtus 20-22 PSV/Almonte 20- 0
MSV 21-22
ma College 65-67, Rotterdam Zuid-Den
Bosch 2 70-81
DAS 20-36 Azimma 20-14
BV Lisse 20-30 Braggarts 20-12
Pr. College 20-28 Den Bosch 2 20-12
Binnenland 20-24 R'damZuid 20- 4
RAYON WEST, EERSTE KLASSE:
Grasshoppers-New Stars 44-59, Rotter
dam 2-SBU 64-61, Punch-Cangeroes 59-
64, Blitz-Jumpers 36-51, Voorburg 2-
Shooters 63-103, Argon-Juventus 65-74,
Springers-Cangeroes 87-82
Juventus 18-34 SBU 18-14
R'dam 2 17-28 Springers 17-12
Shooters 18-28 Argon 18-10
Cangeroes 17-24 Gr'hoppers 18- 8
Punch 18-22 Voorburg 2 16- 6
Jumpers 15-18 Blitz 16- 2
New Stars 16-16
TWEEDE KLASSE: Shooters 2-Rowic 79-
91. Hurricanes-Crackerjacks 62-73, Can
geroes 2-Waddinxveen Flyers 57-77, Ba
ros-Red Stars 75-88
Rowic 16-26 Shooters 2 16-16
Juventus 2 15-22 Red Stars 16-16
Waddinxv. 15-22 Hurricanes 16-10
Crackerj. 14-20 Gr. Eagles 15- 8
Cangeroes 2 16-18 Baros 15-6
BS Leiden 2 14-16 Oegstgeest 16- 4
JUNIOREN, EREDIVISIE: Goba-Rotterdam
97-87, DAS-Akrides 99-51, BV Leider
dorp-Tonego 85-88, Celeritas-Den Bosch
81-68, Amstelveen-Canadians 55-76,
Prisma College-Den Helder 70-100,
Flyers-Celeritas 67-88
Pr. College 19-34 Goba 19-14
Canadians 19-32 Amstelveen 18-12
Den Bosch 19-30 Unlimited 17-10
Den Helder 17-30 N'kruis 16- 8
Tonego 19-28 Akrides 17-6
Rotterdam 17-22 Flyers 17- 6
DAS 20-20 Leiderdorp 20- 6
Celeritas 20-18
VROUWEN
EREDIVISIE: Tonego-Grasshoppers 66-48.
Den Helder-Landslake Lions 88-35, Pris
ma College-WSC 72-46, Groningen-BV Lis
se 70-60
Den Helder 4-8 BV Lisse 4-2
Tonego 4-8 WSC 4-2
Prisma College 4-6 Groningen 4-2
Grasshoppers 4-4 Lands Lions 4-0
EERSTE DIVISIE: DAS-Derba 86-45, Vlis-
singen-ATC '65 54-42, Cangeroes-Prisma
College 2 53-50, Den Helder 2-K '75 65-
47, Celeritas-BV Leiderdorp 66-79, Jum
pers-Jugglers 76-40
Jumpers 20-38 DAS 19-18
Den Helder 2 18-36 Gr. Uilen 17-16
Leiderdorp 19-32 ATC'65 18-12
Cangeroes 19-24 Aris 18-12
Vlissingen 18-18 Pr. College 2 20-12
K '75 19-18 Jugglers 19- 6
Celeritas 19-18 Derba 17-0
RAYON WEST, EERSTE KLASSE: Argus-
SBU 60-51, Zwijndrecht-Dunckers 43-47,
Waddinxveen Flyers-Juventus 68-51, Can
geroes 2-DAS 2 55-45, Cady '73-
Grasshoppers 2 61-46, Argus-Midland 60-
69, SBU-Rotterdam 2 70-67
Gr'hoppers 2 16-28 Cangeroes 2 17-14
Cady'73 17-28 R'dam 2 17-12
DAS 2 18-28 Zwijndrecht 17-12
Waddinxv. 18-24 Dunckers 18-10
Midland 18-22 Z'woudeO 17- 6
Argus 18-20 SBU 16- 4
Juventus 17-14
O twee punten in mindering
JUNIOREN. EREDIVISIE: Amstelveen-
Hoofddorp 67-35, Vlissingen-Den Helder
68-80. Prisma College-HSV 67-45, BV
Leiderdorp-Akrides 68-36, Landslake
Lions-Waddinxveen Flyers 64-38
Leiderdorp 18-34 Landsl. Lions 17-14
Den Helder 16-30 Akrides 16-10
Pr. College 18-30 Vlissingen 16- 8
Amstelveen 17-26 J. Jumpers 17- 6
Hoofddorp 17-22 Waddinxv. 18- 4
HSV 17-18 Gr'hoppers 16- 2
Groningen 16-14
BADMINTON
La Chaux-de-Fonds (Zwi). Internationaal
toernooi.
Vrouwen, kwartfinales: Hoogland-Gritsenko
(Kaz) 11-3 11-3 Halve finales: Borg
(Zwe/2)-Hoogland 11-8 11-7. Finale:
Borg-Andrejevskaja (Zwe/1) 11-8 11-7.
Vrouwen, dubbelspel, tweede ronde: Co-
nijn/Janssen-Sprang/Vogelsang (Dui) 17-
14 15-2. Kwartfinales: Bengtsson/Borg
(Zwe)-Conijn/Janssen 15-3 15-5.
Play-offs, eredivisie: Drop Shot-Velo 9-2,
BC Nuenen-ESCA 7-4.
koppel 5,40 trio 38,30. Zesde koers, 2100
m: 1. Gigant Hazelaar (Schagen) 2.47,4-
1.19,7. 2. Gipsy Dragon. 3 Petite Riche
Niet gestart: Impish Rozz. Toto: winnend
20,50 plaats 10,40 4,90 koppel 203,70
trio 1456,40. Zevende koers, 2100 m: 1
Grand Slam (Hauber) 2 46,5-1.19,3, 2.
Honey Melon, 3. Hit Star Last. Niet ge
start: Hickory Hazie, Highwaytranss R. To
to. winnend 2,40 plaats 2,20 3,70 koppel
19,50 trio 37,90 Achtste koers, 2100 m:
1. Ann Apache (Op de Hoek) 2.58,4-
1.24.4, 2 Heer Olivier, 3. Hank the Bank.
Toto. winnend 19,60 plaats 8,50 8,70
koppel 94,40 trio 1701,00. Negende
koers, 1609 m: 1. Björn Pride (Strooper)
2.07.4-1.19,2, 2. Fan Swagerman, 3. Car
los S. Toto: winnend 2,50 plaats 2,30
3,20 koppel 6,10 trio 16,10 Tiende
koers, 2600 m: 1 Freon (De Wrede)
3.28.5-1.20.2, 2. Hoca Frisiana. 3. Gigilio
Casting. Toto: winnend 3,60 plaats 1,50
1,80 koppel 4,60 trio 35,60 Elfde koers,
1609 m: 1 lear Vryenesse (Hauber)
2.10,0-1.20,0, 2. Gigant Broline, 3. Hero
King. Niet gestart: Holland Point, Igor van
't Hof. Toto: winnend 4,70 plaats 2,20
3,20 koppel 24,50 trio 174,30. Omzet to-
talisator: 160.869,00
Hilversum. Koersen.
Eerste koers, 2000 m: 1 Invento Vos
(Schoonhoven) 2.43,1-1.21,6, 2. Hans
Antole, 3. Highlight Bayka. Toto: winnend
13,00 plaats 3,30 3,30 2,40 koppel
122,10 trio 3224,00. Tweede koers,
2000 m: 1. Hambletoman S (Heynen)
2.40,7-1.20,4, 2 Harley Boshoeve, 3. In
vestment W. Toto: winnend 36,50 plaats
9,30 4,70 koppel 163,60 trio 4035,00
dubbelwinnend 223,00. Derde koers,
2000 m: 1 Jams Robel (Paulusma)
2.44,2-1.22,1, 2. Indian Sycamore, 3.
Icarus Medo. Niet gestart: Grace. Toto:
winnend 1,60 plaats 1,20 1,30 koppel
4,80 trio 63,70 Vierde koers, 2000 m: 1.
More Lenson (Snoek) 2.36,9-1.18,5, 2.
Gilio R, 3. Gabido W. Toto: winnend 5,60
plaats 1,60 2,00 1,50 koppel 18,40 trio
159,50. Vijfde koers, 2000 m: 1. Crown
Gazeau (Imming) 2.42,6-1.21,3, 2. Im
pish Lobel, 3. Hanneke Gold. Toto: win
nend 1,80 plaats 1,90 2,70 koppel 13,10
trio 75,20. Zesde koers. 2440 m: 1 Haga
Kroon (De Vlieger) 3.16.7-1 20,6, 2.
Handle with Care. Herwin M. Toto: win
nend 3,30 plaats 1,50 1,70 3,10 koppel
4,60 trio 63,50 Zevende koers, 1609 m:
1 Hugo van Cornjum (Oorthuijsen) 2.03,2-
1.16,6, 2. Dekualion My, 3. Express Up.
Toto: winnend 1,60 plaats 1,20 1,40 kop
pel 2,30 trio 17,20. Achtste koers, 2000
m: 1. Hea Crown (Van de Pijl) 2.37,9-
1.19,0, 2. Idhuna Norton, 3. Heraut Fries-
ma. Niet gestart: Hades Hanover. Toto.-
winnend 4,20 plaats 1,60 1,40 4,80 kop
pel 3,50 trio 120,70. Negende koers,
2000 m: 1. Giant K (Suykerbuyk) 2.37,0-
1.18.5, 2. Super Candor, 3. Hoot Mon Vio
la. Toto: winnend 8,50 plaats 2,00 1,40
1,60 koppel 9,00 trio 215,30 Omzet
sporttotalisator: 230.512,00.
Hasselt. CSF, België-Nederland. Spring
concours, na barrage: 1Van der Vleuten
Vink's Especiale 0-29,42, 2. Wauters (Bel)
Isaura van de Helle 0-29,76, 3 Eras Colle-
zione Uppy d'Espoir 0-33,24, 6. Albert
Zoer Faron 4-29,21. Springconcours, na
barrage: 1. Geurts (Bel) Donald Trump 0-
27,70. 2. Bulthuis Fhara 0-27,95, 3. Cle-
eren (Bel) Esprit 0-28,72, 6 Voorn Crown
Jewel 0-30,18 Springconcours, na barra
ge: 1. Van der Schans El Pasja 0-29,85, 2.
Agostim (Bel) VCE Espoir 0-30.88, 3.
Eras/Bayouss 0-31,15, 7. Voorn/Jewel's
Amethist 4-29,68, 8. Van der Vleuten/Diej-
asperT 4-29,72.
Bremen. CSI. Grote Prijs: 1. Ludger Beer-
baum (Dui) Rush On 0-32,1, 2. Sloothaak
(Dui) Corrado 0-32,8, 3. Björn Nagel (Dui)
Calando 0-33,4. Puntenspringen: 1. Bec
ker (Dui) Butterfly 33-25,30, 2. Björn Na-
gel/Quellensee 33-25,70, 3. Carsten-Otto
Nagel (Dui) La Gretto 33-26,50. 'Springen
en sturen': 1 Sloothaak/Nikita 82,57, 2.
Simon (Oos) Lagunas 86,08, 3. Wiltfang
(Dui) Ramina 97,04. Internationaal spring
concours: 1. Simon/Magnum 0-29,2, 2.
Beerbaum/Rush On 0-29,8, 3. Plate (Dui)
Grand Slam 0-29,9. Dressuur, Grand Prix:
1. Werth (Dui) Anthony 1791, 2. Hanöver
(Dui) Rubinstein 1752, 3. Kemmer (Dui)
Borsalino 1740.
RUGBY
clini 6, 5. Colturi 3, 6. Landman 2.
Sanghi Nagar. Kandidatentoernooi FIDE,
halve finales. Afgebroken partij uit vierde
ronde: Salov (Rus)-Kamski (VSt) 1/2-1/2.
Stand: 1-3.
TAFELTENNIS
Brno. Vrouwen, Europese Liga, eerste wed
strijd: Tsjechië-ltalië 1-4.
Charleroi. Finale Europese Superliga man
nen, eerste duel: België-Duitsland 2-4. Re
turn 24 februari in Aaien.
DSRC 4-8 Castricum
DIOK 4-6 AAC
HRC 4-6 RCH
5-0
Maspalomas. Canarisch Open, 675.000
gulden. Eindstand: 1 Sandelin (Zwe) 282
slagen. 2. Eales (Eng), Ballesteros (Spa)
283,60. Muntz 296.
Adelaide. Zuidaustralische Open. Eind
stand: 1. Elliott (Aus) 275, 2. O'Keefe
(VSt). Painter (Aus) 278.
Johannesburg. Zuidafrikaans Open: 1.
Goosen (ZAf) 275, 2. Els (ZAf) 280, 3.
McNulty (Zim).
La Jolla (VSt). Buick invitatietoernooi, 2
miljoen gulden. Stand 3e ronde: 1. Ja-
cobsen (VSt) 201, 2. Sutton (VSt), Triple»
(VSt) 204.
HOCKEY
New Delhi. Indira Gandhi Gold Cup, man
nen. Halve finales: India-Australië 2-2 (2-
1). India wint tiebreak met 3-0. Zuid-Ko-
rea-Kazakstan 2-1 (1-0). Finale: Zuid-Ko-
rea-lndia 3-1 (1-0). Om de derde plaats:
Australië-Kazachstan 3-1 (0-0). Om de
vijfde plaats: Engeland-Maleisië 2-2 (1-1),
Engeland wint tiebreak met 5-3. Om de ze
vende plaats: Zuid-Afrika-Polen 4-1 (3-0)
PLAY-OFFS EERSTE KLASSE A: Te Werve-
RRC 3-8, Haarlem-RCH2 38-10, Alkmaar-
GOLF DIOK Athl. afg.
RRC 4-8 RCH2 3-2
Haarlem 4-6 Te Werve 4-2
Alkmaar 2-2 DIOK Athl. 3-0
PLAY-OFFS EERSTE KLASSE B: Oemoe-
menoe-HRC2 15-5, 't Gooi-Bassets 17-12,
Dukes-USRS 29-20.
't Gooi 4-6 Oemoemenoe 3-4
HRC2 3-4 Bassets 4-2
Dukes 3-4 USRS 3-0
URC 4-6 Elephants 3-2
Thor 2-4 Lady Bears 3-2 Radius
DIOK 2-4 Breda 4-0
TENNIS
Dubai. Halve finale: Gaudenzi (Ita)-Korda
(Tsj/6) 3-6 7-6 6-4, Ferreira (ZAf/4) Javier
Sanchez (Spa) 5-7 6-1 6-4. Finale: Ferrei-
ra-Gaudenzi 6-3 6-3.
Marseille. Halve finale: Becker (Dui/1)-De-
laitre (Fra/4) 6-4 6-2, Vacek (Tsj/7)-Roux
(Fra) 6-1 7-5. Finale: Becker-Vacek 6-7 6-
4 7-5.
Wolfsburg. Finale: Prmosil (Dui/1)-Sinner
(Dui/4) 6-4 7-6 Dubbelspel, halve finale:
Winnink/Sinner (Ned/Dui/2)-Krupa/Vizner
(Tsj) 6-3 6-3. Finale: Winnink/Sinner-Dier-
/Koslowski (Dui) 7-5 6-3.
Mannheim. Invitatietoernooi. Halve finale:
Edberg (Zwe)-Karbacher (Dui) 7-5 6-4,
Stich (Dui)-Braasch (Dui) 6-3 6-4. Finale:
Edberg-Stich 4-6 6-2 7-5.
Chicago. Vrouwen. Kwartfinale: Sabatini
(Arg/2)-Rubin (VSt) 7-6 6-4, Magdalena
Maleeva (Bul/3)-Courtois (Bel) 6-3 6-3,
Raymond (VSt)-Frazier (VSt/5) 6-4 6-3.
Halve finale: Magdalena Maleeva-Sabatini
6-4 4-6 6-3, Raymond-Garrison-Jackson
(VSt/7) 5-7 6-4 6-3. Finale: Magdalena
Maleeva-Raymond 7-5 7-6.
San Jose, halve finale Agassi - Washington
6-4 6-2, Chang (VSt/2) - Courier 4-6 7-6
6-4. Finale: Agassi -CHang6-2 1-6 6-3.
VOLLEYBAL
EERSTE DIVISIE: Martinus - Donitas 3-0,
Lycurgus - DAC 3-0, SSS - Smash 2-3,
Zaanstad - Bosta/Smash 3-2, AMVJ 2 - 01-
haco 3-0, Orion - Reflex 2-3.
AMVJ 2 15-43 Smash 15-17
Lycurgus 15-35 Orion 15-15
Martinus 15-30 DAC 15-14
SSS 15-29 Olhaco 15-12
Animo 15-28 Donitas 15-12
Zaanstad 15-20 Reflex 15-12
TWEEDE DIVISIE: Mart 2 - Huizen 2-3, US
- Madjoe 3-1, Mart 2 - Smash 0-3, Dynamo
2 - Harderwijk 3-0, Cito - Smash 2 1-3,
NVC - Novo 3-1Vollkei - Vrevok 2 3-0.
Cito 16-39 Vollkei 14-24
Smash 2 15-36 Harderwijk 15-23
Vrevok 2 15-33 Huizen 15-13
Dynamo 2 15-31 Madjoe 15-10
US 15-27 Mart 2 15- 3
NVC 15-26 NOVO 15- 2
DERDE DIVISIE: Krimpen - Gemini 3-1,
Rijnmond 3 - Sovicos 1-3, Rijswijk - LUSV
(don) Ekspalvo 2 - Voorb 2 1-3, Zovoc -
Radius 2 1-3, WIK-Jupiter 1-3.
Sovicos 15-39 Rijswijk 14-22
Rad 2 15-33 Zovoc 15-19
Voorb 2 15-33 Eksp2 15-17
Jupiter 15-29 LUSV 13-11
Gemini 14-24 Krimpen 15-7
Rijnm 3 15-23 Wik 15- 6
PROMOTIEKLAS: RW - Agon 3-1, Haag
Leython 3-0, Kal - BF 3-1. Skania 2 - Thor
2 3-0, Thor 1 - Inter A 3-0, Delta 2 - Ska
nia 1 2-3.
RW 15-42 Haag 14-19
Skania 2 16-36 Kal 15-18
Thor 1 16-31 Agon 15-17
Delta 2 15-28 Skania 1 16-15
Inter A 15-26 BF 14-8
Thor 2 16-26 Leython 15- 7
EERSTE KLAS A: ZVH 5 - Kal 2 1-3, Velo
Smashing 2-3, Orion
Netwerk 2-3, Rad 3 - Sovicos 2 3-1, ZVH 4
Spann 3-0, Zovoc 2
-RVV 2 0-3.
ZVH 4 16-47 Spanning 15-22
Rad 3 15-32 Velo 15-20
Netwerk 15-32 Sovicos 2 15-18
Smashing 14-29 RW 2 14-12
Orion 15-29 ZVH 5 16- 5
Kal 2 15-22 Zovoc 2 15- 0
EERSTE KLAS B: Voy - Nivoc 1-3, Punch -
GSC 3-1, VCS-Ufo 1-3, ZVH 3-Delta3 1-
3, Inter A 2 - Donar 0-3.
Delta 3 15-30 Punch 15-24
Rijewijk2 15-30 ZVH 3 15-21
Donar 15-29 VCS 15-20
Voy 15-27 GSC 15-16
JB 15-26 Nivoc 15-14
Ufo 15-25 Inter 2 15- 8
VROUWEN:
TWEEDE DIVISIE: Woerden - Sliedrecht 3-
0, Rijnmond - Nijmegen 3-1, Odulphus -
Voorb 1-3, Delta - Schalm 2-3, Radius -
Ekspalvo 1-3.
Rijnmond 15-39 Voorburg 15-21
Sarto 14-29 Woerden 15-20
Nijmegen 14-27 Delta 15-19
Gemini 13-26 Ekspalvo 15-18
Schalmers 15-24 Odulphus 15-13
15-21 Sliedr 2 15- 7
JUDO
Parijs. Internationaal toernooi.
Mannen, tot 71 kg, finale: Iwakawa (Jap)
wint van Schmidt (Dui) ippon Derde
plaats: Vazagatsjvili (Geo) wv Massina (Fra)
ippon. Gagliano (Fra) wv Lepetre (Fra) yu-
ko Steringa uitgeschakeld in 3e ronde
door Schmidt Tot 78 kg, finale: Yoon
(ZKo) wv Reiter (Oos) opgave. Derde plaats:
Frentz (Dui) wv Takimoto (Jap) ippon, Bou-
ras (Fra) wv Morris (VSt) ippon. Huizinga
verliest in kwartfinales van Slaats (Bel).
Huizinga verliest in herkansing van Frentz
Tot 86 kg, finale: Yoshida (Jap) wv Gonza
lez (Fra) yuko. Derde plaats: Nakamura
(Jap) wv Spek wazari, Carabetta (Fra) wv
Eggenfellner (Oos) koka. Arens uitgescha
keld in 2e ronde door Saakachvili (Fra). Tot
95 kg, finale: Natsula (Pol) wv Kamochi
(Jap) ippon. Derde plaats: Meiling (Dui) wv
Vasseur (Fra) yuko, Traineau (Fra) wv Knor-
rek (Dui) ippon. Sonnemans uitgeschakeld
in le ronde door Zivic (Joe). Boven 95 kg,
finale: Shinohara (Jap) wv Douillet Fra) yu
ko. Derde plaats: Van Barneveld (Bel) wv
Pertelson (Est) ippon, Ogawa (Jap) wv Bac-
cino (Arg) wazari Vrouwen, tot 48 kg, fina
le: Meloux (Fra) wint van Jossinet (Fra) ip
pon Derde plaats: Eto (Jap) wv Isozaki
(Jap) ippon, Soler (Spa) wv Pinheiro (Por)
yuko Tot 52 kg, finale: Munoz (Spa) wv
Manam (Arg) koka Derde plaats: Rendle
(GBr) wv Campiotti (Ita) ippon, Tignola
(Fra) wv Allan (GBr) ippon. Tot 61 kg, fina
le: Jung (ZKo) wv Beltram (Cub) ippon door
diskwalificatie Derde plaats: Blasco (Spa)
wv Emoto (Jap) yuko, Bell (GBr) wv Ca-
zenove beslissing. Jennie Gal uitgescha
keld in 2e ronde door Van de Caveye (Bel),
Van Stokkum uitgeschakeld in 2e ronde
door Sugimura (Jap). Tot 66 kg, finale: Cho
(ZKo) wv Dubois (Fra) ippon. Derde plaats:
Reve-Jtmenez (Cub) wv Wang (Chi) ippon,
Spacek (Oos) wv Rambault (Fra) opgave
Zwiers uitgeschakeld in le ronde door Koi-
vu (Fin).
PAARDESPORT
Wolvega. Koersen.
Eerste koers, 2100 m: 1. Inie Mini (Lo-
man) 2.46,7-1.19,4, 2. lei je suis, 3. 8usy
Bear. Niet gestart: Harm Wielinga, Izerbi-
ter. Toto: winnend 1,80 plaats 1,50 1,90
koppel 5,00 trio 44,20 Tweede koers,
2100 m: 1. Joyful Tornado (Langeweg)
2.52,1-1.22,0, 2. Infinity, 3 Juanito
Norg Toto: winnend 1,70 plaats 1,30
2,00 2,80 koppel 4,90 trio 47,90 dubbel
winnend 2,60 Derde koers, 1609 m: 1.
Irsan Go (Schoonhoven) 2.08,4-1,19,8, 2.
Henk van 't Hof, 3. Herola. Toto: winnend
3,20 plaats 1,70 2,10 koppel 13,10 trio
111,70 Vierde koers. 2100 m: 1 Iris
Wielinga (Hauber) 2 50,8-1.21,3. 2.
Hunter Westeinde. 3 Flambeau. Toto: win
nend 3,10 plaats 1,80 3,10 koppel 12,30
trio 340,40 Vijfde koers. 1609 m: 1 Ela.
ne Crazy (Langeweg) 2 08,5-1.19,9, 2.
Happy Rainbow, 3. Hunter Stew Boko. To
to: winnend 1,90 plaats 1,30 1,80 2,00
Calgary. Wereldbeker sprint. Mannen, le
500 m: 1 Hom (Jap) 36,07, 2. Kim (ZKo)
36,10, 3. Shimizu (Jap), Jaegal (ZKo)
36,26, 16 Van Velde 36,85, 27.
Leeuwangh 37,35, 32. Van der Poel
37,73. 2e 500 m: 1. Shimizu 35,83, 2.
Horii-36,00, 3. Jaegal 36,20, 9. Van Velde
36,48 (NR). 26. Leeuwangh 37,44, 32.
Van der Poel 37,81. 1000 m: 1 Yasunori
Miyabe 1.12.91. 2. Scott 1.12,95. 3. Jae
gal 1.12,97, 4. Yukinori Miyabe 1.13,01,
5. Van Velde 1.13,10 (ev NR), 18.
Leeuwangh 1.13,98, 18. Van der Poel
1.14,74 Vrouwen, le 500 m: 1. Auch
(Can) 39,15, 2. Blair (VSt) 39,18, 3.
Shimazaki (Jap) 39,47, 18. Aaftink
40.49, 21. Zwolle 40,89. 2e 500 m: 1.
Blair 38,69 (WR), 2. Auch 38,94, 3. Svet-
lana (Rus) 39,66, 19. Aaftink 40,51, 20.
Zwolle 40,60 le 1000 m: 1. Blair
1.18,74, 2. Witty (VSt) 1.19,39, 3. Völker
1.20,22, 5. Zwolle 1.20,41 (NR), 13. Aaf
tink 1.21,37 2e 1000 m: 1. Blair
1.18,39, 2. Schenk 1.19,06, 3. Witty
1.19,68, 8 Zwolle 1.20,89, 11. Aaftink
1.21.27.
Amsterdam. Marathon, KNSB-cup. Veer
tiende wedstrijd: 1. Stam (Sprang-Capel-
le), 2. Van Kempen (Nieuwveen), 3. An-
genent (Alphen a/d Rijn), 4. Pieterse (Die-
men), 5. De Marreiros (Amsterdam). Alge
meen klassement: 1 Stam 281,3 punten,
2. Kleine 274,5, 3. Angenent 262,2.
Groningen. NK neo-senioren en junioren.
Mannen, neo-senioren, 500 m: 1 Hers
man 38,60, 2. Bos 38,63, 3. Blanken
38,65. 3000 m: 1. Hersman 4.05.93, 2
Kramer 4.09,39, 3. Van Falier 4 11,63, 5.
Rykkje 4 12,48. Klassement: 1 Hersman
79.588, 2. Kramer 80.915, 3. Van Falier
81.188. Junioren A, 500 m: 1 Wenne-
mars 39,07, 2 Greidanus 39,35, 3. Blom
39,52 3000 m: 1 De Jong 4 09.26, 2
Welboren 4.14,63, 3. Uytdehaage
4.15,76. Klassement: 1. Wennemars
82 096, 2 De Jong 82.133, 3 Bekers
82.688 Vrouwen, neo-senioren, 500 m: 1
Zee 42,54, 2. Nuyt 42,56, 3. 't Hart
43,02. 1500 m: 1 't Hart 2.11,93, 2.
Nuyt 2.12,97, 3. Smit 2.14,08 Klasse
ment: 1. Nuyt 86.883, 2. 't Hart 86.996,
3. Wijsman 88.680. Junioren A, 500 m: 1
Oonk 43,27, 2. Van Oosten 43,34, 3. Zijl
stra 43,45. 1500 m: 1. Groenewold
2.12.28, 2. Oonk 2.13,88, 3. Zijlstra
2.15,47. Klassement: 1. Groenewold
87.633, 2. Oonk 87.896, 3. Zijlstra
88.606.
Bormio (Ita). Interlandwedstrijd shorttrack.
500 m: 1. Marc Gagnon (Can), 2. Garnino
(Ita), 3. O'Reilly (GBr) 1000 m: 1. Sylvian
Gagnon (Can), 2 Marc Gagnon, 3. Flaim
(VSt), 4. Velzeboer. 1500 m: 1. Mare Gag
non, 2. Versteeg, 3 Carmno (Ita), 6. Velze
boer, 10. Vicent Wolvers (Ned), 13. Smit.
3000 m: 1. Sylvian Gagnon. 2. Mare Gag
non, 3. Velzeboer, 4 Flaim, 5 Versteeg.
Eindstand: 1 Mare Gagnon 16 punten, 2.
Sylvian Gagnon 10, 3 Carnino 5, 4. Ver
steeg, Flaim, Velzeboer 3. Vrouwen, 500
m: 1. Charest (Can), 2. Boudrias (Can), 3.
Colturi (Ita). 4 Perreault (Can). 1000 m:
1. Charest, 2. Boudrias, 3. Canclini (Ita).
1500 m: 1. Perreault. 2. Charest, 3. Land
man, 13. Ossendrijver, Di Leila, Claudia
Wolvers. 3000 m: 1. Charest, 2. Canclini.
3. Boudrias. Eindstand: 1 Charest 18 pun
ten, 2. Boudrias 8, 3. Perreault 7, 4. Can-
PROMOTIEKLAS: DVC - VSTS 0-3, ZVH 2 -
Velo 3-1, Leython 2 - RW 2-3, Rad 2 -
DAC 3-0, Jupiter - Voorb 3 3-1.
Radius 2 15-38 Kal 14-22
Voorb 3 15-33 RW 15-22
DAC 15-30 Velo 15-17
Jupiter 15-30 VSTS 14-12
ZVH 2 15-28 Gemini 21 14- 8
Leython 2 14-25 DVC 15- 2
EERSTE KLAS A: Netwerk - Novo 3-1, Voy
- LUSV 3-0, Agon - Dosko 3-2, WW - jup 2
3-1, Sov 2 - Voorb 4 1-3, Zovoc 2 - Skania
3-1.
Voy 16-45 Novo 16-17
Zovoc 2 15-37 WW 15-15
Netwerk 15-35 Agon 15-14
Sov 2 15-34 Voorb 4 15-13
Skania 15-20 Dosko 15-12
LUSV 15-19 Jupiter 15-12
EERSTE KLAS B: ZVH 3 - Orion 2-3, Haag
1-3.
Delta 3 15-36 Inter A 15-23
ZVH 3 15-32 Nivoc 15-23
Rijsw3 15-32 Haag 15-21
Orion 15-28 DAC 2 15-13
DOS 15-27 Ridderv 15- 6
Mov'over 15-24 WV 15-5
DERDE KLASSE B. Houtrib-Sassenheim 4
14, Oceanus-IJsselduikers 6-3, Aquafit-
DWT 5-9, Wilskracht-Alkemade 10-10,
Hoorn-HPC 6-6, ZWV-De Futen 8-3.
Sassenheim 14-24 Aquafit 14-14
De Futen 14-21 DWT 14-12
Wilskracht 14-20 Oceanus 14-12
Hoorn 14-19 HPC 14-11
Alkemade 14-17 IJsselduikers 14-4
ZWV 14-16 DeHoutrib 14-0
DERDE KLASSE E: Spartaan-ZPS 8-2,
Koudekerk-De Rijn 6-4, EZPC-RWV 8-7,
Aquarijn-ZDHC 8-3, De Kwakel-Triton Put
ten 9-14, Watervlo-De Zwoer 12-4.
Spartaan 14-26 Watervlo 14-15
Koudekerk 14-24 ZPS 14-11
EZPC 14-22 Aquarijn 14-6
De Rijn 14-19- ZDHC 14-5
RWV 14-19 De Zwoer 14-4
Triton 14-17 De Kwakel 14-0
VROUWEN
EERSTE KLASSE: Polar Bears-PSV 7-5,
Njord-Rapido 7-9, Robben/Gooi-NVA/HHC
7-8. Losser-OZPC 4-16, Merwede-LZ
1886 7-2
OZPC 14-27 Rob/Gooi 14-13
PSV 14-18 Merwede 15-13
Rapido 14-18 Esca 14-10
Roderlo 15-16 LZ1886 14-9
NVA/HHC 13-15 Polar Bears 14-9
Losser 13-14 Njord 13-6
TWEEDE KLASSE: KZC-Alliance 4-6, Ne-
reus-UZSC 7-1, DAW-Zijl/LGB 6-5, Dolfijn-
Brandenburg 10-3, ZCR-DJK/ZAR 3-2
Nereus 13-24 Brandenburg 13-11
ZCR 13-21 ZWV 12-11
DJK/ZAR 13-17 DAW 12-7
Zijl/LGB 12-15 KZC 12-5
Alliance 13-13 De Dolfijn 13-4
UZSC 13-12
WIELRENNEN
Toulon. Ronde van de Middellandse Zee.
Vijfde etappe, St. Laurent-du-Var-Hyères:
1. Cipollim (Ita) 130 km in 3.19.03. 2.
Planckaert (Bel), 3. Abdoesjaparov (Oez).
Zesde-etappe, individuele tijdrit Hyères-Le
Farron: 1 Bugno 33 km in 53.08, 2. Re-
bellin (Ita), 3. Konisjev (Rus), 10. Bouw-
mans 0.48. Zevende etappe. Toulon-Mar-
seille: 1. Bugno 80 km in 1.41.51, 2. Can-
zonieri (Ita), 3 Roberto Petito. Eindklasse
ment: 1 Bugno 16.02.55, 2. Roberto Peti
to 0.07, 3. Rebellin 0.12.
Amateurs. Ronde van Taiwan. Proloog: 1
Mercier (VSt) 5 km in 6.15, 2. Alvis (VSt)
0.07, 3. Yang (Tai), 7. Luppes 0.14. Eer
ste etappe, Taipeh-Taipeh: 1. Luppes 90
km in 1.58.26, 2. Lehmann (Dui), 3. Vier
houten. Algemeen klassement: 1. Luppes
2.04 44, 2. Mercier 0.01, 3 Alvis (VSt)
0.08, 12. Van der Meer 0.19, 23. De Lauw
0.26, 24. Vierhouten 0.27. Wijdewormer.
Criterium: 1. Nelissen (Sweijkhuizen) 90
km in 2.03.12, 2. Mark Rasch (Uitgeest),
3. Rutgers (Hilversum).
Oostmalle. Internationale veldrit: 1.
Herijgers (Bel) 1.01.00, 2. Groenendaal
0.01, 3. Daelmans (Bel) 0.04.
ZAALHANDBAL
DERDE DIVISIE: Krimpen - Rijswijk 3-1,
Utrecht 2 - Sov 3-0, BF - Voorb 2 3-1, Ley-
SCHAATSEN thon - Zovoc 3-1, Delta 2 - VCS 1-3, Wik -
Lib 0-3.
Sovicos 15-33 VCS 15-23
BF 15-32 Leython 15-19
Utrecht 2 14-30 Zovoc 15-18
Voorb 2 15-26 Rijsw2 15-17
Krimpen 15-25 Libanon 14-12
Delta 2 15-23 Wik 15- 9
WATERPOLO
Pescara. Europa Cup voor bekerwinnaars.
Kwartfinale, tweede wedstrijd: Pescara
(Ita)-AZC 18-9 (4-3 4-2 5-3 5-1). Eerste
wedstrijd 7-7, AZC uitgeschakeld.
HOOFDKLASSE: Ravijn-ZPB 12-8, De
Ham-VZC 15-8, Polar Bears-PSV 14-10,
Nereus-Brandenburg 10-7, VZC-Robben 5-
10, ZPB-PSV 17-11De Ham-Nereus 9-6.
Polar Bears 13-23 De Ham 14-16
AZC 14-22 Nereus 15-13
AZPC 12-21 Brandenburg 15-9
De Robben 15-18 Zijl/LGB 14-6
Het Ravijn 14-17 PSV 14-5
ZPB 15-17 VZC 14-3
EERSTE KLASSE: De Gouwe-BZPC 10-9,
DZV-UZSC 15-13, Vivax-DONK 12-11,
HZ/Zian/Alliance 12-10, SVH-Rotterdam
10-9, Merwede-LZ 1886 7-12.
LZ 1886 14-28 Vivax 14-14
HZ/Zian 14-22 BZPC 14-12
Alliance 14-16 DZV 14-12
Merwede 14-16 SVH 14-11
UZSC 14-14 Rotterdam 14-5
De Gouwe 14-14 Donk 14-4
TWEEDE KLASSE A: KZC-Flevo 15-6,
DAW-NVA/HHC 5-7, Rapido-Barracuda
12-7, DWK-WZK 13-7, Katwijk-Meeuwen
14-12, Dolfijn-Het Gooi 9-5.
Katwijk 14-24 De Meeuwen 13-14
Rapido 14-23 NVA/HHC 14-12
DWK 14-21 DAW 14-10
Flevo 14-15 Barracuda 14-9
De Dolfijn 14-15 KZC 14-8
WZK 14-14 Het Gooi 14-3
Aurora 10-13 KCN
10-4
RIJNDELAND A: Jodan Boys-Madjoe 14-
13, ODI-Erasmus 13-4, Reeuwijk-Fluks 8-
9. Weidevogels-Velocitas 9-11
Weidevogels 10-12 ODI 10-10
Fluks 10-12 Madjoe 10- 8
Reeuwijk 9-11 Jodan Boys 10- 8
Velocitas 10-11 Erasmus 9-6
RES. OVERGANGSKLASSE A: DVO 3-
Futura 2 16-20, SSS 2-Pernix 2 15-8,
PKC 3-Wit Blauw 2 16-17, TOP 2-De
Meervogels 2 9-13; D: Swift(M) 2-Rust
Roest 2 15-12, Rohda 2-Deto 2 19-13,
Vlaardingen 2-Allen Weerbaar 2 12-11
RES. EERSTE KLASSE E: HKV/Ons Eiber
nest 4-Fides Pacta 2 17-13, Achilles 2-
BEP 2 11-15; G: Snel 2-Tempo 2 13-20,
Albatros 2-KOAG 2 10-14, VEO 2-PKC 6
15-10. ODO(M) 2-Oranje Wit 2 11-15
RES. TWEEDE KLASSE H: Fiks 2-Nieuwer
kerk 2 12-13, Dalto 4-De Meervogels 3
10-12
JUNIOREN D: Bolnes-Tempo 6-5, Koog
Zaandijk-Dalto 14-17, Tweemaal Zes-DVO
17-14, De Meeuwen-KVS 10-12
ZAALVOETBAL
Roermond. Champions League, derde wed
strijd. Groep B: Swift-Podravka Koprivnica
(Kro) 24-27 (11-15). Ferencvaros Boeda
pest (Hon)-Tus Walle Bremen 21-22 (9-9).
Stand: 1 Podravka 3-4 (69-66), 2.
Bremen 3-4 (69-68), 3. Ferencvaros 3-3
(62-59), 4. Swift 3-1 (67-74)
EERSTE DIVISIE: BDC-Achilles 16-16, At-
tila-Volendam 2 18-20, Aalsmeer 4-Ammo
14-10, DSS-Saturnus 13-21, DSO- Laren
12-23
Saturnus 13-25 Animo 13- 9
Aalsmeer 4 13-20 Volendam 2 13- 9
Achilles 13-17 DSS 13- 8
Laren 13-16 Attila 13- 7
BDC 13-12 DSO 13- 6
VROUWEN
EERSTE DIVISIE: DWS-Internos 11-11,
Loreal-Aalsmeer 12-16, Fortissimo- West-
land 2 14-12, lason-Sittardia 14-17, Arn-
hem-Stompwijk '92 23-8, UVG-UDSV 12-
15
Arnhem 14-24 lason 14-14
UDSV 14-24 UVG 14-13
Fortissimo 14-18 Sittardia 14-10
DWS 14-18 Aalsmeer 14-
Internos 14-17 Stompwijk '92 14-
Westland 2 14-17 3
ZAALKORFBAL
HOOFDKLASSE A: Blauw Wit-Dalto 18-10,
PKC-Oost Arnhem 15-17, BW Heerenveen-
AKC 16-17, Rohda-Die Haghe 14-16
O.Arnhem 10-17 AKC 10-10
PKC 10-12 Die Haghe 10- 9
Rohda 10-12 Dalto 10- 7
Blauw Wit 10-11 BW H'veen 10- 2
HOOFDKLASSE B: DKOD-Nic. 16-16,
D0S'46-DEVD 28-19, Fortuna-Deetos 13-
20, HKV/Ons Eibernest-Groen Geel 15-22
DKOD 10-18 Nic. 10-9
Deetos 10-16 Groen G. 10-6
DOS'46 10-12 H KV/Eibernest 10-5
Fortuna 10-10 DEVD 10-4
OVERGANGSKLASSE A: KVS-DVO 21-11,
ODO(M)- Wit Blauw 19-17, SSS-NKC'51
17-19, TOP-De Meervogels 19-18
KVS 10-19 ODO(M) 10-6
NKC'51 10-18 Meervogels 10-6
DVO 10-13 TOP 10-6
SSS 10- 7 Wit Blauw 10-5
EERSTE KLASSE D: Fiks-IJsselvogels 14-
14, Altius-Antilopen 16-20, KIOS(N)-Fidu-
cia 27-16
KIOS 10-18 Unitas 10-8
Antilopen 10-13 Vinken 10-8
Fiks 10-11 Fiducia 10-7
Altius 10- 8 IJsselvogels 10-7
EERSTE KLASSE F: Vlaardingen-DKV(IJ)
12-8, De Algemene-Victoria 19-15, Danai-
den-Fides Pacta 21-16, ZKV-DKC 12-14
Algemene 10-18 Danaïden 11-11
Vlaardingen 10-13 Fides P. 10- 7
ZKV 10-13 DKV(IJ) 10- 7
DKC 10-11 Victoria 11-2
EERSTE KLASSE G: Albatros-Permx 9-11,
VEO-TOP(A) 12-14, Vriendenschaar(Ha)-
Animo 23-16, Avanti-Oranje Wit 11-24
Or. Wit 10-20 Vr'schaar 10-9
Animo 10-16 VEO 10-6
Pernix 10-12 TOP(A) 10-6
Avanti 10-10 Albatros 10-1
TWEEDE KLASSE E: Celeritas-ZKC'31 14-
16, ONDO(sGr)-RODA 9-6, ALO-Swift(A)
11-15, Rozenburg-Crescendo 17-6
ONDO(sGr) 10-17 Rozenburg 10-11
Swift(A) 10-13 Crescendo 10- 7
RODA 10-11 ALO 10- 6
Celeritas 10-11 ZKC'31 10- 4
TWEEDE KLASSE F: Diamco-Tempo 16-
16, GKV(G)-Olympiek 14-8 gest. 48e min.,
Archipel-EKVA 16-15, WION-Waterland
16-10
Tempo 10-17 Diamco 10-6
GKV(G) 10-16 Olympiek 9-5
WION 10-15 EKVA 9-4
Archipel 10-11 Waterland 10-4
DERDE KLASSE K: KZ Leiden-Rotterdam
16-12, KCN-Aurora 14-15, Stormvogels-
Ten Donck 10-17, Haarlem-Sperwers 13-
17
Sperwers 10-17 Haarlem 10-11
KZ Leiden 10-14 Ten Donck 10-6
Rotterdam 10-11 Stormvogels 10-4
de Visscher 7-3, 't Gat-BSV 10-7, Hovocu-
bo-Bax 4-1, Citadel-Vermeulen Boys 3-4
Succes 14-27 Hovocubo 14-14
deStal 15-22 BSV 14- 9
Bax 15-20 Eteha 14- 6
't Gat 14-19 De Visscher 14- 4
't Spatje 15-17 Citadel 14- 2
Vermeulen B. 15-
16
TWEEDE DIVISIE: ZOB-McDonald's 0-8,
Sleutels-Rozet 3-1, Vd Cammen-Kawin
niet gespeeld. Mallon-HMSH 7-6, FC Ty-
bex-Rott. Stud. 6-6, Hermes DVS-ZVVL 1-
4.
Sleutels 16-26 Kawin 15-13
McDonald's 15-25 FC Tybex 16-13
Rozet 16-21 Hermes DVS 16-12
VdCammen 15-19 ZOB 16-10
ZWL 16-17 Rott. Stud. 16-10
HMSH 15-15 Malton 16- 7
HOOFDKLASSE: Eigeman-Mieloo 5-3,
Zwarte Wolf-Jong Boys 7-3
Zw Lisse 13-20 Coret 13-13
Roac'79 14-18 Zw. Wolf 13-13
Jong Boys 15-17 Mieloo 14-10
Bram'sSn. 11-16 ACS 12- 3
Wally Sport 13-13 TAW 13- 3
Eigeman 13-14
AGENDA
EERSTE DIVISIE: Maa. de Stal-Citadel,
20.30 uur Onze Gezelle. Woe Bax-Succes
20.00 uur de Gaasbak, Vermeulen Boys-
Hovocubo, 21.00 uur Kerkelande. Vrij. de
Visscher-'t Gat 20.45 uur Seinpaal, BSV-
Eteha 21.00 uur Agora. Tweede Divisie:
Maa. ZVVL-de Sleutels 20.30 uur de Fluit,
de Rozet-Mallon 20.30 uur de Rozet, Her
mes DVS-Rott. Stud. 20.00 uur Margriet.
Woe. McDonald's-Vd Cammen 20.00 uur
Drie Octoberhal, HMSH-ZOB 20.40 uur
Zuidhaghe, Kawin-FC Tybex 21.00 uur Be
renschot. Hoofdklasse: Woe. Zw Lisse-Ei-
geman 19.00 uur Meerzicht, Wally Sport-
Zwarte Wolf 21.00 uur Noordwijkhal,
Bram's Snackbar-TAVV 22.00 uur Drie Oc
toberhal.
ZWEMMEN
Sheffield. Wereldbekerwedstrijd, korte
50 vrij: 1. Fydler (Aus) 22,64, 2. Hall (VSt)
22,77, 3. O'Hare (Ier) 22,79. 100 vrij: 1.
Foster (GBr) 48,84, 2. Fydler 49.09, 3.
Roser (Aus) 49,73 200 vrij: 1. Loader
(NZe) 1.45,23, 2. Melberg (Noo). Bray
(NZe) 1.47,82. 400 vrij: 1 Loader
3.40,46 (WR), 2. Palmer (GBr) 3.44,40,
3. Hoffmann (Dui) 3.46,93. 1500 vrij: 1.
Hoffmann 14.41,21, 2. Palmer 14.47,45,
3. Smith (GBr) 14 50,94. 50 school: 1
Rogers (Aus) 28,29, 2. Mayfield (VSt)
28,40, 3. Lehtinen (Fin) 28,67 100
school: 1. Rogers 59,70, 2. Alexejev (Rus)
1.00,57, 3. Mayfield 1.01,52. 200
school: 1. Rogers 2.09,65, 2. Mork (Noo)
2 11,52, 3. Alexejev 2.12,55 50 vlinder:
1. Foster 23,55 (WR), 2. Kasvio (Fin)
23,83, 3. Klim (Aus) 24,28. 100 vlinder:
1. Klim 53,47, 2. Hanski (Fin) 53,51, 3.
Clasen (Moo) 53,61. 200 vlinder: 1.
Bremer (Dui) 1.56,19, 2. Hanski 1 56,58,
3. Goodman (Aus) 1.56,96. 50 rug: 1.
Rouse (VSt) 24,64 (in serie 24,37 WR), 2.
Renaud (Can) 25,30, 3. Laurentino (Por)
25,83. 100 rug: 1. Rouse 53,34, 2. Harris
(GBr) 53.83. 3. Ruckwood (GBr) 54,52.
200 rug: 1. Merisi (Ita) 1.56,20, 2. Ruck
wood 1.56,41, 3. Mazzari (Ita) 1.58,67.
100 wissel: 1Keiler (Dui) 55,66. 2. Lehti
nen 56,03, 3. Malinski (Pol) 56.31 200
wissel: 1. Keiler 1.58,26, 2. Malinski
1.59.79, 3. Van der Zant (Aus) 2.03.23.
400 wissel: 1. Malinski 4.14.49, 2. Halika
"(Isr) 4.20,08. 3. Warren (GBr) 4.20.10.
Vrouwen 50 vrij: 1. Elwam (Egy) 25,69. 2.
Windsor (Aus) 26,01. 3. Jeffs (NZe)
26,08. 100 vrij: 1. Elwam 54,74, 2. Rolph
(GBr) 55,49, 3. Windsor 55.63. 200 vrij:
1. Limpert (Can) 1.58,96, 2. Windsor
1.58,99, 3. Elwam 2.00.16. 400 vrij: 1.
Jung (Dui) 4.07,48, 2. Hardcastle (GBr)
4.09,89, 3. Horner (GBr) 4.18,18. 800
vrij: 1. Jung 8.27,07, 2. Hardcastle
8.38,09, 3. Horner 8.45,50. 50 rug: 1.
Völker (Dui) 27,67 (ER), 2. Howard (Can)
28,59, 3. Thomas (Aus) 29,42. 100 rug:
1. Völker 59,75 (ER), 2. Howard 1 01,53,
3. Tattam (GBr) 1.01,89. 200 rug: 1.
Scholz (Dui) 2.11,02, 2. Salvalajo (Ita)
2.11,65, 3. Tattam 2.12,05. 50 school: 1.
Ajnenkiel (Pol) 32,16. 2 Wilson (NZe)
32,25, 3. Baker (GBr) 32,28. 100 school:
1. Wade (Aus) 1.08,42, 2. Austevoll (Noo)
1.09,57, 3. Hardiman (GBr) 1.09,59. 200
school: 1. Hardiman 2.27,76, 2. Austevoll
2.29,35, 3. Hanson (Aus) 2.30,53. 50
vlinder: 1. Kennedy (Aus) 27,07 (in serie
26,56 WR), 2. Amey (Can) 27,97, 3. How
ard 28,13. 100 vlinder: 1. Kennedy
59,55, 2. Thomas 59,73, 3. Smith (Ier)
1.00.61. 200 vlinder: 1. Smith 2.09,13.
2. Thomas 2.10,78, 3. Kennedy 2.13,97
100 wissel: 1. Kennedy 1.01,87. 2. Rolph
(GBr) 1.02,15, 3. Limpert 1.03.20. 200
wissel: 1. Limpert 2.12,25, 2. Rolph
2.12,86. 3. Kennedy 2.13.04. 400 wissel:
1. Wilson 4.40,41, 2. Passerova (Tsj)
4.47,44.3. Horner 4.48,82.
NEDERLANDSE WINTERKAMPIOEN
SCHAPPEN JUNIOREN
100m vrije slag jongens 1978: 7. Singe-
ling (LZ 1886) 54.72; 100m rugslag jon
gens 1978: 3. Singeling 1.01.07; 200m
rugslag jongens 1978: 3. Singeling
2.11.79; 100m vlinderslag jongens 1978:
5. Singeling 1.01.62; 200m wisselslag
jongens 1978: 2 Singel
400m wisselslag jongens 1
ling 4.49.11
200m vrije slag jongens 1979: 7. Van Iter-
son (LZ) 2.04.23; 100m
1979: 5. Vermeulen (LZ) 1
100m vlinderslag jongens 1980: 7. Ver
hoop (De Zijl/LGB) 1.05.41200m vlinder
slag jongens 1980: 2. Verhoop 2.23 52. 6.
Spros (Katwijk) 2.33.32
100m vrije slag jongens 1981: 6. Huybers
(Zijl) 1.00.32, Meyers (Zijl) 1.00.43
200m vrije slag jongens 1981: 6. Huybers
2 11.83; 400m vrije slag jongens 1981:
3. Huybers 4.36.02; 1500m vrije slag jon
gens 1981: 5. Huybers 18 26 57; 100m
schoolslag jongens 1981: 3. Martijn (LZ)
1 15.18, 4. Meyers 1.15.91, 200m
schoolslag jongens 1981: 1 Meyers
2.40.48, 200m rugslag: 5. Meyers
2 26.86; 100m vlinderslag jongens 1981:
7. Meyers 1.08.90, 15. Huybers 1.14.10;
200m vlinderslag jongens 1981:4. Meyers
2.34.97, 6. Kortekaas (De Columbiaan)
2.42.54; 200m wisselslag jongens 1981:
1. Meyers 2 22.60; 400m wisselslag jon
gens 1981:4. Meyers 5.09.65
SPORT OP TV
MAANDAG
17 30-18.30 EURO: Skiën.
Freestyle vanuit Altenmarkt/Zauchensee.
18.30-19.30 EURO: Supercross.
18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal
18.45-19 10 RTL Sport.
19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws.
19.30-20.00 BRT 1 Sport.
20.00-22.00 EURO: Speedworld: auto- en mo
torsportmagazine.
20.30-20.40 RAI UNO: Sport.
22.00-23.30 EURO: Eurogoals: overzicht, Eu
ropese voetbalcompetities.
22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal.
23.25-23.55 RTL 4: Sport.
23.30-00.00 TV 5: Montagne: bergsportmaga-
23830-00.30 EURO: Boksen
00.30-01.30 EURO: Eurogolf: magazine.
01.30-02.00 EURO: Eurosportnieuws.
DINSDAG
05.45-06.00 Did 1: Morgenmagazine Sport.
08.30-09.30 EURO: Eurogolf: magazine
09.30-12.00 EURO-WK Biathlon 10 km
teamwedstrijd mannen
09.55-11.00 Did 2: Sport Extra: WK Biathlon
(10 km teamwedstrijd voor mannen).
12.00-13.00 EURO. Eurogoals: overzicht. Eu
ropese voetbalcompetities.
12.55-14.30 Did 2 Sport Extra: WK Biathlon
(7.5 km teamwedstrijd voor vrouwen)
13.00-15.30 EURO: WK Biathlon. 7,5 km
Arbiter staakt
pingpongduel i
drankgebruik
FRANEKER GPD
De Integer Groep, het voi^-
malige Combi '67, staat in|V
tafeltenniswereld niet H
kend om het sportieve pr
voorbeeldige gedrag. Mi
wat de heren uit Kromme®!!,
er zaterdag van bakten, gff
alle perken te buiten. In Fi
neker tegen FTTC maai
Peter Dudok het zo bont, ift(
scheidsrechter Hannie Rits»
ma uit Drachten hem v$a]
bood verder te speliat
Dudok had tussen twee gpla;
mes door een flesje bier ggel
nuttigd. De strijd werd bij ipn<
stand van 5-0 gestaakt. 65,
Het dieptepunt van ii
wedstrijd in de landelij!*/
tweede divisie vond plaatsl^
de zesde partij. Na de wüLR
van Rouke Bosma in de ei£
ste game kreeg Peter Dudlj
van zijn niet-spelende tea^e
genoot Marcel Hoevers b*e
aangereikt. Na een flinke sliL
nam hij weer achter de talL
plaats. |y
De alcoholische versnapj
ring deed Dudok blijkbaj
goed, want Rouke Bosn
werd in de tweede gan y
weggespeeld. En het smaak
kennelijk naar meer:
Combi-speler bleef bier driin
ken. Toen vond scheidsredia
ter Ritsema het welletjes. 1 e
vroeg wat Dudok dronk, coi
stateerde dat het geen app« 'f
sap was, zoals de speler b n
weerde, en verklaarde Roulu
Bosma tot winnaar.
Ritsema: „De heer Dudc
nam duidelijk zichtbaar alci
hol tot zich. Dat is bij tafe
tenniswedstrijden verbodei h
Ik kan dan maar één dii
doen, de partij aan de tegei k
stander toewijzen."
gens 1982: 1. Hoek 1.09.26; 200m vlin
derslag jongens 1982: 1 Hoek 2.40.58
4x1 OOm vrije slag jongens 1978: 11. LZ
gens 1978: 14 LZ (Singeling/ Pont/
Vermeulen/Van Iterson) 8.32.65; 4xl00m
wisselslag jongens 1978:9. LZ4.21.57
200m schoolslag meisjes 1980: Van Essen
(Zijl) 2.53.12; 200m schoolslag meisjes
1980: Van Essen 2.56.3
RIO DE JANEIRA RTR
Romario heeft een hopelo
rentree gemaakt in de Bra
liaanse competitie. De wedstr
van Flamengo tegen Flumine
se eindigde in 0-0. Er wat
99.000 toeschouwers op
wedstrijd afgekomen.
Lima legde Romario gedur<
de de gehele wedstrijd sim[
aan banden. De beste spe
van het WK schoot slechts
keer op doel. Hij maakte ven
een lome indruk en kwam
elke actie duidelijk snelheid
kort. Tijdens twee vriendscha
pelijk duels was Romario ook
niet tot scoren gekomen.
Tijdens de eerste helft ston
de een supporter het veld
om de spits te omhelzen. I
politie voerde hem af.
LAGOS RTR/AFP
Pe Nigeriaanse legerleiding e
van de wereldvoetbalbond (I
FA), dat de beslissing om h
WK voor spelers onder twini
jaar af te gelasten in heroverw
ging wordt genomen. Na
bijeenkomst van de leiding
enkele sportoffïcials kwam na
buiten dat Nigeria een zes-ko|
pige delegatie naar het hoofi
kwartier van de FIFA stuurt oi
het protest kracht bij te zette
De FIFA besloot vrijdag het VI
te schrappen, omdat de g
zondheid van de deelneme
niet gegarandeerd kon worde
Tot het deelnemersveld behoo
ook Nederland.
KERKRADE ANP
Barry van Galen ziet vrijwel a
ker af van een beroep tegen zij
schorsing voor drie wedstrijder
die hem vrijdag door de tuchi
commissie van de KNVB wer
EERSTE DIVISIE: Eteha-Stal 3-3, Spatje 13 10-14.10 RTL 4: Sport: Engels voetbal.
De middenvelder van Roda Ji
liep op de training een scheurtj
in het kapsel van de enkelban
op en mist daardoor zeker d
wedstrijden tegen Ajax en NA(
Beroep tegen de straf is daal
door nauwelijks nog effectief.
Van Galen werd gestraft o
basis van televisiebeelden, di
duidelijk maakten dat hij zie
tijdens de wedstrijd van Rod
JC tegen PSV ernstig had mi!
dragen.