9 Teylingen is net als de ruïne STRIJD WFFIC 'DIOK-spelers moeten weer nadenken JJ Sport VAN DE ANDAG 13 FEBRUAR11995 - CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 \H A M qp HEIVfTATPU J y Jelle Korbee :n e .foe Man van de wedstrijd is een ongen. Dat wil zeggen, hij telt ilechts zestien lentes maar ipeelt als een volwassen vent. Peter Ciere was erg onder de in- druk van de in 'een vrije rol' spelende Korbee. „Hij kan alles. Hij heeft overzicht, hij kan een actie maken en speelt sober als het inoet. Bovendien is hij sterk in de lucht, zowel aanvallend als verdedigend. Een groot talent." Ciere had overigens zijn keuze al op Korbee laten vallen voor de havo-scholier zijn twee goals «eproduceerd had. De reactie van Ciere na beide treffers: „Zie ewel." Korbee, die na de middelbare ichool een opleiding tot sport - t R leraar wil volgen, was er een jeetje beduusd van: „Het ging B vel lekker maar het was niet en mijn beste wedstrijd. Ik heb et nogal wat foutjes gemaakt. Be st langrijker is dat we gewonnen 0. hebben." Op de vraag of hij vol- efi gend jaar ook nog voor Meer- burg speelt: „Dat weet ik nog in niet. Er wordt nogal aan mij ge- tei trokken. Na afloop van de com- vi petitie maak ik het bekend." De man van de wedstrijd krijgt een paar basics voetbalschoenen aangeboden door: -•IC I fio Op de voorplaat van het clubblad van Teylingen prijkt een voetballer. Niets bijzonders, maar op de achtergrond is een ruïne te zien, de Ruïne van Teylin gen. Is het pittoreske tafe reel toevallig gekozen of schuilt er meer achter? Een blik op de ranglijst doet vermoeden dat het plaatje alles heeft te maken met het sportieve wel en wee van de Sassemse zondag club. De afdelingskam pioen van vorig seizoen staat vastgenageld aan de laatste plaats en heeft maar liefst vier punten achter stand op de nummer voor laatst Meerburg, de tegen stander van gisteren. Met een wedstrijd minder ge speeld, maar toch. Het ver blijf in De Grote Bond staat op instorten. SASSENHEIM GERARD BAAS VOETBALMEDEWERKER Teylingen-trainer Anton Wijs man is volledig op de hoogte van de penibele situatie maar houdt zich groot: „Ik kom net uit de kleedkamer en ik kan je eerlijk zeggen dat ze er nog in geloven." Meent hij dat of maakt hij maar een grapje? „Nou ja, ik zeg maar zo: moed verloren, alles verloren." Aha, de wind waait dus uit die hoek. „Nou ja, als ik eerlijk ben, ben ik al met volgend jaar bezig. We hebben, zoals dat heet, een ploeg in opbouw. Zeven jon gens zijn onder de twintig en de toekomst is aan ons. Wij probe ren te voetballen maar Meer burg vind ik niet om aan te zien. Uit een gesloten defensie wordt de bal alleen maar naar voren gejast. Ik moet er niet aan den ken." Wijsman h^d maar voor de helft gelijk, de eerste helft. Voor rust speelde Meerburg te traag en had het felle Teylingen het bes te van het spel. De thuisclub kwam terecht op voorsprong toen Ron van de Geer profiteer de van laks ingrijpen op het Meerburg-middenveld. Na de thee toonde Meerburg een an der gezicht. Het gezicht van de ploeg die beseft dat af en toe de mouwen opgestroopt moeten worden. Teylingen werd vastge zet op eigen helft en al na vijf minuten leidde dat tot de gelijk maker van uitblinker Jelle Kor- eyenoord-voorêitter Jorien van den Herik in het Algemeen Dag blad: „Een BMW 850 schaf ik me nog niet aan. Die heb ik drie jaar ge leden, toen ik voorzitter van de club werd, meteen weggedaan. In die financieel zeer kritieke toestand van Feyenoord kon ik het voor mezelf niet maken om elke dag met een grote auto de hekken door te rijden. Nu mag ik me weer in een wat betere ni I-wagen vertonen, al vind ik het nog te vroeg voor het duursté model." vef Idem: Dat hooghartige vanAjax irri teert me. Als ik dan afgelopen maandag de prijs voor de beste club van Nederland in ont vangst neem, dan geniet ik. Ajax roept dat het de beste club van Nederland is, maar Feyenoord is dat nu. Spelverdeelsteren internatio nal Vera Koenen in De Volks krant: Bij een stand van 1-1 kan ie dereen een set-up geven. Bij 14- 14 is het een Idem: „De druk is hier ook enorm, ve len gaan er onderdoor. Je ziet het in Engelandspelers die ver slaafd zijn aan de drank of aan de drugs." Marc Degrijse in VI: „Ik zou niet twijfelen als ik de kans zou krijgen bij Ajax. Ik denk dat Ajax op dit moment de sterkste ploeg in Europa is, wie wil daar niet bij spelen Hans Kraay jr. in VI: „Als Simon (Kistemaker, red straks toch een hoofdprijs pakt, ben ik de eerste die weer een draaiorgel voor z'n deur zet. Fritz Korbach na zijn ontslag bij Cambuur in Studio Sport: Óf ik me zorgen maak voor de toekomst? Als ik daarover in had moeten zitten, had ik al eerder Willem van Hanegem tegen over Kees Jansma in Studio Sport: Marts Smeets zit in Amerika bij het honkbal? Eindelijk een goede zet van jullie. WIE ZEI DAT hondebaan. KNVB-voor- zitter Jeu Sprengers, ex-praeses van VW, tij dens het voet balgala van deWCS): „Steeds als ik met mijn club in de eredivi sie speelde, verlangde ik terug naar de eerste divisie, want dat is de mooiste com petitie van Eu ropa. Kenneth Monkou in VI: „De enige slagroom die ik nodig heb, is een wedstrijd spelen voor mijn land. Voor Oranje. Eén kans maar. Dan ben ik vol daan. Idem: „Ik wil méér zijn dan die voet baller. Ik wil iemand zijn die Mart Smeets van Studio Sport in VARA TV-magazine: „Ik vind schaat sen verschrikke lijk! Wat zegje, kom ik op televi sie over alsof ik de sport léuk vind? Ach, ik zit daar omdat het volk dat zo graag wil. Als een soort 'opa' lui ikzo'n dag aan elkaar. Maar een fasci natie ervoor heb ik niet. Bén je gek. Dat heb ik voor wielren nen. Harry Vermeegen, sport-enter- tainer in VARA TV-magazine: Schaatsen is natuurlijk de saai ste sport ter wereld. Toen ik vroeger nog bij het dagblad De Tijd werkte, moest ik weieens naar de ijsbaan, maar toen al ontging me de lol van het rond jes rijden. bee. Meerburg bleef sterker en een tweede doelpunt hing steeds tastbaarder in de lucht. Weer was het Korbee die scoor de. Tien minuten voor tijd tastte iedereen mis op een vrije trap van Menno van Haasterecht, behalve de 16-jarige belofte. In een vol strafschopgebied hield hij als enige het hoofd koel: 1-2. Het Sassemse slotoffensief (zelfs doelman Wilfred van Leeuwen liet zich voorin zien) was hevig maar vruchteloos. Het voorheen ten dode opgeschreven Meer burg behaalde alweer de derde overwinning op rij. Tijd om even naar de trainer te gaan die gelijk heeft gekregen. De winnende dus: Rien van Veen, die ook op andere tegen standers overwinningen be haalt. Van Veen heeft namelijk sinds hij van het Meerburg-be stuur te horen kreeg dat zijn contract aan het einde van deze competitie niet wordt verlengd alleen maar gewonnen met zijn ploeg. „Ik denk dat de resulta ten mij nu gelijk geven. Ik wilde verjongen maar het bestuur heeft dat tegengehouden. Zij meenden dat de A-junioren niet te veel mochten worden belast. Grote onzin, als je klaar bent voor het eerste moet je in de ba sis staan. Door die tegenwer king kon ik niet beschikken over jongens als Menno van Haaste recht, Sander van Haastert en Jelle Korbee. Gevolg: we halen twee punten uit dertien duels. Door nood gedwongen mag ik die drie wél opstellen en we ha len zes uit drie. Dat is wel dui delijk, geloof ik." Over de negatieve speelstijl zegt hij: „Wij spelen dan wel met twee spitsen, maar als het sys teem goed wordt uitgevoerd zijn het er vier. De middenvel ders moeten aansluiten. Dat dat voor rust minder goed wordt uitgevoerd wijt ik aan zenuwen. In de rust ben ik verbaal uit mijn slof gesloten om dat recht te zetten. Aan die witte bekkies en het spel in de tweede helft te zien had mijn donderspeech de goede uitwerking." Van Veen is er op gebrand met Meerburg het seizoen goed af te sluiten: „Het is mijn eer te na om Meerburg te laten degrade ren." Het zal waarschijnlijk ook wel lukken om de Rijndijkers te redden van de laatste plaats, die degradatie tot gevolg heeft. Om de voorlaatste plek en een aan- sluitendebeslissingswedstrijd met de een-na-laatste uit 4B te vermijden dienen de Zoeter- woudenaars een achterstand van vier punten met VCL of Roac '79 goed te maken. Voor Teylingen, nog zonder overwinning, zal het doek on vermijdelijk vallen. Het zal de tweede keer in successie zijn dat een promotie uit de afdeling direct wordt gevolgd door de gradatie. Een typisch geval van 'Heen-en-Weer' dus. Wat abso luut zeker is, is dat volgend sei zoen op het Sportpark aan de Menneweg geen club in de gro te bond actief zal zijn. Samen met buurman Ter Leede wordt verhuisd naar een spiksplinter nieuw terrein aan de Rode Mo lenpolder. Misschien dat het plaatje van de Ruïne daar iets mee te maken heeft? Teylingen - Meerburg 1-2 (1-0). 22. Van de Geer 1 -0, 50. Korbee 1 -180, Korbee 1-2. Scheidsrechter: Gloudi. Toeschouwers: 400. Geel: Robert van Leeuwen, Van der Lans (beiden Teylin gen) en Boom (Meerburg). DE^ISI^van Peter Ciere „Het kwaliteitsverschil was erg groot tussen Teylingen en Meerburg. Van het begin af aan was het mij duidelijk dat Meerburg de betere ploeg was. De uitslag was dus geen ver rassing. Wat wel opviel was dat Teylingen zolang in de wedstrijd bleef. Meerburg had de strijd allang moeten beslis sen. Ik denk dat ze niet besef ten welke belangen er op het spel stonden. Bij Teylingen was de wil om te winnen er zeer zeker wel. Daardoor heb ben ze het nog lange tijd kun nen volhouden. Pas toen Meerburg ging aandringen en vroeg stoorde, kon je goed zien dat Teylingen een groot gebrek aan voetbalklasse heeft. Na tuurlijk moet alles gerelateerd worden aan het niveau maar dan nog. In de ach terhoede loopt er niemand met opbou wende mo gelijkhe den. De lange bal is vaak de enige ma nier om de bal naar voren te brengen. Volgens mij zou Mo hammed Ait-El- Houssi meer dwin gend moe ten spelen. Als hij nu in balbezit komt volgt er meestal een bal letje breed of terug. Verdedi gend is het ook matig. De zij kanten vind ik erg zwak en het verbaast mij dat Meerburg daar zo weinig gebruik van maakt. Meerburg speelt met tiuee spitsen in het centrum. Aan de flanken staat nie mand. Daar zouden beurte lings de middenvelders moe ten opduiken en dat gebeurt nauwelijks. Zonde, want die twee spitsen (Van Wetten en Turk) hebben een leuke actie in huis. Mijn keuze zou het zijn om die twee aan de zijkant te zet ten en Jelle Korbee als centrale spits. Defensief laat Meerburg veel gaten vallen. In de eerste helft viel het gebrek aan snel heid erg op. Dat kost ze ook een doelpunt. Op het midden veld wordt niet gestoord, er komt een diepe bal en de ver dedigingopéén lijn wordt ge klopt. Als je op één lijn verde digt moet je vooruit verdedi gen. Maargoed, na rust wordt dat rechtgezet door een snelle jonge jongen Sander van Haastert) in het centrum te zetten. Gelijk zijn de proble men voorbij. Dat ligt ook aan de betere instelling. Er zal wel een hartig woordje gesproken zijn. Meerburg is veel actiever en Teylingen komt er niet meer aan te pas. Nu ha len de mid denvelders wel de ach terlijn en ko men de Tey- lingen-backs in de grootste problemen. Te laat, naar mijn zin. Maar als het echt zo is dat een winnen de coach ge lijk heeft houd ik ver der mijn mond. Teylingen: Wilfred van Leeuwen (6); Van Hoekelen (5), Jeffrey van Leeuwen (6), Van der Vlugt (6), Langelaar (5); Van de Lans (6), Ait-El- Houssi (5), Van de Burg (6): Robert van Leeuwen (5) (Vink (6)), Van der Geer (6), De Boer (7). Meerburg: Nussy (6): Borst (6), Van der Werff (7), Boom (6), Goddijn (6): Stuyt (6) (Van Haastert (7)), Zwetsloot (6), Korbee (8), Van Haastrecht (6); Van Wetten (7) (Vlasveld (-)), Turk (7). Scheidsrechter: Gloudi (7) Na het ontslag van hoofdcoach Julius Breinburg bij DIOK heeft de Leidse rugbyclub in Leiderdorper Dick Altink een tij delijke vervanger gevonden. De meervoudig oud-international en voormalig DIOK-coach heeft het roer inmiddels stevig in handen. Eigenlijk wil de nieuwe hoofdcoach niet zoveel kwijt over de 'affaire Breinburg'. „Ik denk dat niemand daarmee ge holpen is als ik ga vertellen wat ik er van' vind. Het is in ieder ge val niet leuk zoals het gegaan is" aldus de Leiderdopse oefen- meester. „De spelers hebben aangegeven iets anders te wil len, want de oorzaak van deze commotie ligt duidelijk bij de spelers." De inmiddels 39-jarige Altink zette twee jaar geleden om per soonlijke redenen een punt achter zijn loopbaan als hoofd coach bij DIOK. Er ging te veel tijd zitten in trainingen en wed strijden wat ten koste ging van zijn gezinsleven. Maar nu er uit de uitgebreide trainersstaf van de Leidse landskampioen een nieuwe hoofdtrainer gekozen moest worden, wezen alle vin gers al gauw weer richting de Leiderdorper. De succesvolle coach, hij won immers drie landstitels in drie jaar, is en blijft een DIOK-man in hart en nieren en kon onder deze om standigheden geen nee zeggen. „Ik kan m'n club toch niet laten zakken. Het is alleen maar tot aan het einde van de play-offs, want de bedoeling is dat er met ingang van het volgend seizoen een nieuwe hoofdtrainer komt. Daarom is de molen alvast in werking gezet, maar geloof mij, dat zal niet meevallen. Tot die tijd ben ik verantwoordelijk voorde selecties." Op de vraag of hergeen on dankbare taak is om zo als puinruimer te worden gebruikt hoeft Altink niet lang na te den ken. „Ik vind van niet. We moe ten terug naar de basis en daar bij wil ik helpen. We moeten de spelersverantwoordelijkheden in het veld geven, ze laten na Dick Altink weer aan het roer bij DIOK. „Ik kan mijn club toch niet laten zakken." foto loek zuyderduin denken. Je moet ze elkaar laten helpen. Er moet binnen het team een duidelijke organisatie op poten worden gezet, waarop de spelers kunnen worden afge rekend. Er moet ook een bree der draagvlak komen waarbij de B en de C-selecties betrokken worden. Zij hadden de indruk er maar een beetje bij te hangen en dat is fout. We gaan werken vanuit de eigen verantwoorde lijkheid, als collectief. Niet indi vidueel proberen je te verschui len achter de fouten van een ander, want dat heb ik zien ge beuren en is niet goed. Van een volwassen groep mag je anders verwachten. Niet alleen het spel, maar opk het sociale ge drag binnen de club is belang rijk." Duidelijke taal van Altink, die het klappen van de zweep kent en weet dat iedere wedstrijd in de play-offs voor het kampioen schap een finale is. Na het ver lies tegen de Delftse Studenten neemt DIOK een voorlopig ge deeld tweede plaats in. Er mag dus geen wedstrijd meer wor den verloren. Over de wedstrijd van vorige week tegen de Haag se RC was Altink redelijk tevre den. „Misschien was het wel een shock-effect, maar ik heb heel veel werklust in het veld gezien. Die wedstrijd blonk niet uit qua schoonheid, maar er werd wel geknokt voor iedere meter ter reinwinst. De wedstrijd in Cas- tricum was gewoon goed. Aan het spelersmateriaal ligt het niet. In de A-selectie zijn het stuk voor stuk all-rounders die weten wat ze moeten doen. Voor de komende wedstrijden ontwikkelen we plannen en analyseren we de tegenstanders om spelers scherp te houden. Alleen met een totale inzet van iedereen kun je aan het einde de balans opmaken en de hoofdprijs pakken. Anders niet." PIETER VAN DER VLIET ric Cantona, de om- i streden Franse top- voetballer, heeft een Britse televisieverslaggever in elkaar getrapt. De aanval op Terry Lloyd van ITN was iden tiek aan de karatetrap die Can tona enkele weken geleden aan een voetbalsupporter uitdeelde. Cantona, die voor Manches ter United speelt, kreeg na zijn wangedrag op het veld een boe te van 55.000 gulden (een half maandloon) en werd voor de rest van het seizoen geschorst. Ook stelde de politie een onder zoek in. Hoewel de recherche hem wilde verhoren, reisde Eric Can tona af naar het Caraïbische ei land Guadeloupe. Terwijl hij over het strand liep, filmde een ploeg van ITN hem. Toen de verslaggever hem vroeg een paar vragen te beantwoorden, haalde de voetballer onver hoeds uit. „Ik zei dat ik alleen maar even wilde praten", verklaarde Terry Lloyd. „Daarop begon hij me door elkaar te schudden, terwijl zijn vrouw probeerde de came ra te grijpen. Ze leken wel gek. Plotseling liep Cantona weg om vervolgens op me af te rennen en mij in kung-fu-stijl tegen de grond te trappen. Ik viel in het zand, maar hij bleef trappen. Hij moet wel mijn ribben heb ben gebroken. Ik vreesde voor mijn leven." De geschokte verslaggever verklaarde dat hij onmiddellijk de politie had gebeld. „Maar toen ze kwamen, namen ze on ze film in beslag en gaven die aan Cantona. Het was schande lijk - ze stalen onze film en het bewijs van de aanval." Terry Lloyd leek ook niet op een getuigenverklaring te kun nen rekenen. „Niemand op het strand had enige sympathie voor ons. Zij waren allen Frans, en Eric was hun held." Na de aanval, zou een meisje in bikini zelfs op Cantona zijn afgestapt om zijn handtekening te vra gen. ITN besloot een ploeg naar het Caraïbisch gebied te sturen, nadat was uitgelekt dat Eric Cantona met zijn vrouw en kind in Antigua waren neergestre ken. Alfons Groenendijk reisde zaterdag avond met Sparta af naar MW met een pieper op zak. Er kon elk moment worden gebeld dat 'Fons' vader was ge worden. „Ik dacht er de hele wedstrijd natuurlijk aan, dus echt lekker speel je dan niet," aldus de Leidse linkspoot. De pieper ging niet af en de voetballer keerde terug naar Leiden waar op dat moment zijn levensgezellin de eerste weeën kreeg, 's Nachts om twee uur was het zover. De kleine Groenendijk kwam ter wereld, gezond en wel. Zijn naam: Jim. Naam: KoosTeske Leeftijd: 34 jaar Club: Oegstgeest Beroep: glaszetter Koos Teske is spits van Oegst geest 3 en pikt daar regelmatig zijn doelpuntje mee. Vorige week nog duwde de lange aan valler er zelfs vijf binnen in an derhalf uur. Afgelopen zaterdag begon hij bij het derde als wis selspeler, want aan reputaties hebben ze daar lak. In de twee de helft kwam hij erin en scoor de meteen. Daarna reisde Koos af naar Gouda waar Oegstgeest 1 speelde tegen De Jodan Boys. En jawel: tien minuten voor tijd viel hij in en hielp de ploeg van Wim van Harskamp met een kopbal aan de twee punten, 1-2. Je wilde eigenlijk niet eens mee met het eerste? „Nee, ze hadden het donderdag na de training gevraagd. Ik zei: dat lijkt me geen goed plan. Toen ik zaterdag op de 'Vos' kwam (sportpark De Voscuyl, red.) bleek ik wissel te staan bij het derde. Tegelijkertijd kwam Wim van Harskamp naar me toe en zei 'Koos, je moet echt naar Gouda komen straks, ik heb je nodig als wisselspeler'. Niet voor niets zo bleek. Inderdaad. Zit ik daar in de dug out, samen met Henk Swaak. Die is nu hulptrainer en was jaren terug nog hoofdtrai ner bij Oegstgeest. Toen hadden we het over vroeger. Tegen Lin- schoten maakte ik jaren terug eens de winnende als invaller. Ik zeg: Henk, als Van Harskamp me erin zet dan schop ik hem er gelijk in. Nou, ik kom er in, er is een vrije trap buiten dezestien. Die bal komt voor en ik knik hem zo in de krusing. En toen... Iedereen was uiteraard mijn beste vriend en ik kreeg het ene biertje na het andere. Ik ben als een kanon weggegaan na af loop. Komend weekeinde een basis plaats natuurlijk. „Ach, we moeten reëel blijven. Zaterdag wacht De Sleutels 2 weer voor Oegstgeest 3.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19