Stoffels veroordeeld tot de bedelstaf Milan: derde Super Cup Sport Politie wacht vergeefs op 'rebel' Eric Cantona Op Seedorf na moeten alle talenten mee naar jeugd-WK trainer Van Kempen moet volgend jaar weg bij ploeg Klerk's PONDERDAG 9 FEBRUAR11995 chef willem spierdijk. 071-356464, plv -chef rob onderwater. 071 -356463 Wolves naar vijfde ronde wolverhampton John de Wolf heeft met zijn Engelse club Wol verhampton Wanderers in tweede instantie de vijfde ronde nh (laatste zestien) van het toernooi om de FA Cup bereikt. Hij speelt daarin voor eigen publiek tegen Leicester. De Wolves toonden zich na de 1-1 eindstand in strafschoppenserie tegen Sheffield Wednesday uiteindelijk koeler en vooral gelukkiger. Wolverhampton kwam op de stip met 0-2 achter, maar redde zich alsnog. De Wolf, die bij Feyenoord afscheid nam met een rake penalty in het bekerduel met Willem II, zorgde voor de ge- 30| [jjkmaker: 3-3. Wednesday's oud-international Chris Waddie schoot de zesde, in de sudden-death, vervolgens te onzuiver in. Goodman profiteerde van die misser. Intertoto in trek j zeist» De UEFA-Intertoto Cup (UIC) blijkt zeer in trek nu de 5 winnaars van de kwartfinales zich plaatsen voor het toernooi van de UEFA-beker. De 39 bij Europese voetbalbond aangeslo ten nationale bonden hebben 110 plaatsen voor de Intertoto aangevraagd, terwijl slechts zestig plaatsen beschikbaar zijn. De Nederlandse clubs Feyenoord, FC Groningen en SC Heeren veen hebben zich voor het evenement aangemeld. Begin maart maakt de UIC-commissie bekend hoeveel plaatsen per land be schikbaar zijn. Baldato snelste in eindsprint juvignac» De Italiaan Fabio Baldato heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van de Middellandse Zee gewonnen. Hij was na 72 kilometer tussen Béziers en Juvignac zijn landgenoten Roberto Petito en Fabrizio Bontempi te snel af. Gistermorgen had de ploeg van Baldato, MG, de proloog over 10 kilometer ge- ell wonnen. Baldato vertrekt donderdag in de leiderstrui. Decreet tegen 'geweld' in Italië rome» De Italiaanse senaat heeft gisteren unaniem een decreet goedgekeurd, dat beoogt het supportersgeweld bij voetbalwed strijden in te dammen. Elf dagen geleden werd in Genua een supporter van de club Genoa met messteken om het leven ge bracht door een aanhanger van AC Milan. Als gevolg daarvan vonden afgelopen zondag in Italië geen sportwedstrijden plaats. Het decreet stelt dat de bij de politie als gewelddadig be- nen! kendstaande supporters de toegang tot de stadions wordt ont- IJslander leidt Nederland - Malta zeist De scheidsrechterscommissie van de Europese voetbal bond UEFA heeft voor de EK kwalificatiewedstrijd tussen Neder land en Malta op 29 maart een arbitraal trio uit IJsland aange steld. De leiding is in handen van Gylfi Thor Orrason. Ontslag in de rust londen Voor Terry Howard begon in de rust van"Leyton Orient tegen Blackpool, een competitieduel in de Engelse tweede divi sie, een lange rust. De 28-jarige, bezig aan zijn 397e wedstrijd voor Leyton, werd halverwege het duel op staande voet ontsla gen. Howard was van de Leyton-selectie de speler die het langst in dienst was. Zijn trouw werd niet beloond. „Hij speelde ver schrikkelijk slecht", aldus manager Sitton die zijn ploeg thuis met 1-0 zag verliezen. „Het gebrek aan passie was niet meer te tolereren, er moest iets gebeuren." AZC moet met de pet rond om reis naar Pescara te kunnen bekostigen Joeri Stoffels is nergens te beroerd voor. Om de Europa Cup-reis van AZC naar het Italiaanse Pescara te bekosti gen, gaat de 21-jarige waterpoloër met zijn ploegmaats met 'de pet rond'. Hij verkoopt loten en Stoffels is daarin het meest bedreven van de Alphense selectie: 22 stuks heeft hij al aan de man gebracht. Z'n plaats in het vlieg tuig heeft hij dus zelf verdiend. De hoofdprijs is een door sponsor Verkerk beschikbaar gestelde keuken. Dat is nog geen reden voor een stormloop op de loten. De trekking had allang moeten plaatsvinden, maar vanwege het over schot aan loten heeft de organisatie tot uitstel besloten. alphen aan den run rob onderwater En is Stoffels nog een tijdje ver oordeeld tot de bedelstaf. We zien het Clarence Seedorf bij Ajax niet doen, maar internatio nal Joeri Stoffels draait er zijn hand niet voor om. Hij weet niet beter. Waterpolo in Neder land is geen vetpot. Stoffels: „Dat weet je en daarom moet je niet zeuren. Anders had ik maar moeten gaan voetballen." Joeri Stoffels is een van de ex ponenten die AZC nieuw leven heeft ingeblazen. Coach Fred Kranstauber schoof de in Lei den studerende (fiscaal recht) Alphenaar vorig seizoen naar voren en dit seizoen is hij een basisklant in de zeven van Kranstauber. Stoffels: „Ik had speelminuten nodig om te kun nen groeien. Fred heeft mij die kans gegeven." De coach moest wel omdat veel oudgedienden er mee stop ten in Alphen, maar aan de an dere kant bezat Stoffels het ta lent. Met zijn 21 jaar straalt Stoffels een ijzingwekkende kalmte uit in het water. Een be- sissende strafworp twee secon den voor tijd kun je met een ge rust hart aan Stoffels overlaten. „Dat is gekomen omdat de coach het wilde. Hij zegt dat ik die ballen moet nemen, nou, dan neem ik ze ook." De carrière van Joeri Stoffels toont een evenwichtige lijn naar boven. Hij leek in eerste instan tie voorbestemd om korfballer te worden, ten slotte hielden va der en moeder zich op in die wereld, maar dat leek hem niets. Nog even rook hij aan honkbal bij Alphians. Nadat hij tijdens zwemwedstrijden een bal kreeg toegeworpen, was Stoffels verkocht en werd hij bij AZC in de armen gesloten door Frank van den Akker, de oud speler en jeugdcoach. Over die man praat Stoffels nog steeds met respect. „Hij is toch een van de belangrijkste mensen in mijn ontwikkeling geweest als poloër." George Geurtsen als als 16-jarige een kans in het eerste. Tegen LZ, dat weet Stof fels nog goed. Hij scoorde een keer tegen doelman Jan Teske. AZC won met 22-4. „Het was een makkelijk partijtje", weet de Alphenaar zich herinneren. Stoffels heeft zich inmiddels aangesloten in de rij van bonds coach Ivo Trumbic. Vorig sei zoen nog als veertiende man, maar inmiddels is Stoffels opge schoven in de hiërarchie. De toekomstplannen zijn duidelijk en vastomlijnd. De Olympische Spelen staan als eerste op de verlanglijst. „Het zal nog een klus worden om ons in septem ber te plaatsen tijdens de FINA- cup in Atlanta." Het is daarom alle hens aan dek in de Nederlandse polowe reld. De internationals trainen het seizoen op woensdag in Zeist onder leiding van 'goeroe' Trumbic. Als de competitie is afgelopen, dan wordt er dage lijks getraind. Daarvoor krijgen de spelers vergoedingen van het Joeri Stoffels: „De Italianen zijn geraffineerd. Maar dat wil niet zeggen dat we worden weggespeeld. NOC'NSF. Stoffels: „Dat is alle maal goed geregeld. Bij Oranje heb ik ook het idee dat ik met topsport bezig ben. Als we ons bijvoorbeeld plaatsen voor At lanta, kun je straks mooi be schikken over een auto van het NOC*NSF. Mooi toch, ik heb al een rijbewijs. Bij AZC, met alle respect, heb toch niet bepaald het gevoel dat ik met topsport bezig ben. Dat hebben de ande ren ook." Het contrast is groot. Waar Pescara tonnen kan uitkeren aan vedetten als Manuel Estar- te, kan AZC voor een reis naar Italië de eindjes aan elkaar kno pen. Het klinkt gek, maar toch acht Stoffels zich zaterdag niet kansloos voor de return. De stand is 7-7. „De Italianen zijn geraffineerd. En ze zijn op re vanche belust omdat ze het in Katwijk twee weken geleden uit handen hebben gegeven. Maar dat wil allemaal niet zeggen dat we worden weggespeeld. We zullen allemaal top moeten zijn. De routiniers moeten de rust bewaren en wij, als jonkies, zul len moeten zwemmen. Wat dat betreft steekt het dit seizoen goed in elkaar bij AZC. De ou deren als Gijs van der Leden, Remco Pielstroom en John Jan sen zetten de lijnen uit en wij knappen het vuile werk op. De nederlaag tegen De Robben FOTO BEN DE BRUYN maandag? Ach, een missertje, die zat er al een tijdje aan te ko men. We hebben de laatste we ken verschrikkelijk veel tijd ge stoken in trainen. Dat allemaal met de bedoeling om in de Eu ropa Cup zo goed mogelijk voor de dag te komen." Stoffels droomt van een vol gende ronde. Het heeft één na deel: hij moet dan weer met de pet rond. 'I Arsenal komt in finale kwaliteit tekort milaan anp AC Milan heeft gisteren voor de derde keer in zijn bestaan de Super Cup veroverd. De win naar van de Champions League in 1994 versloeg voor nog geen 24.000 toeschouwers in het Gi- useppe-Meazza-stadion Ar senal, houder van de Europa Cup II, met 2-0. De eerste wed strijd was in Londen in 0-0 ge ëindigd. Boban en Massaro maakten in de eerste en de tweede helft de doelpunten. AC Milan is de eerste ploeg die de Super Cup drie keer wint. Eerder veroverden de Italianen de trofee in 1989 en 1990. Ten koste van Barcelona en Samp- doria. Hoewel de toegangskaartjes een kwart goedkoper waren dan normaal, bleef de aan 80.000 kijkers plaats biedende arena voor bijna driekwart leeg. Gedu rende de eerste helft was het opmerkelijk rustig in de voet baltempel. Uit piëteit voor de tien dagen geleden bij een steekpartij om het leven geko men Genoa-fan Vincenzo Spag- nola. Voor het duel hadden de Ultra's, de keiharde supporters- kern van AC Milan, al aange kondigd dit seizoen geen bus reizen naar uitwedstrijden te or ganiseren. De toeschouwers die wel wa ren gekomen zagen een aan trekkelijke wedstrijd. Met kan sen voor beide ploegen. De thuisclub miste Simone (ge schorst) en Maldini (blessure). De beste mogelijkheden waren voor AC Milan. Vooral voor Bo ban. Het geluk was aanvankelijk niet op de hand van de Kroat. Eerst schoot hij net naast en vervolgens stopte doelman Seaman met een reflex een hard schot. Vijf minuten voor het rustsignaal was Boban wel suc cesvol. Massaro gaf een steek- passje dat de Kroaat knap aan nam. Dit keer was de Engelse goalie kansloos tegen het lage schot: 1-0. Een kwartier na de hervatting leek Arsenal, dat in eigen com petitie slechts een rol als mid denmoter speelt, gelijk te ko men. Ian Wright frommelde de bal in doel, maar de Duitse scheidsrechter Krug keurde de treffer af. Volgens de arbiter was er een overtreding aan vooraf gegaan. Arsenal-spits Hartson had volgens de scheidsrechter Costacurta uit balans gebracht. Vier minuten later was het duel beslist. Routinier Massaro kopte een uitstekend door uit blinker Savicevic genomen hoekschop in doel: 2-0. Arsenal drong nog nauwelijks aan. „We hebben terecht verloren", zei de geplaagde coach George Graham. „De overwinning is bij de beste ploeg terecht geko men. Waarom de scheidsrech ter die treffer heeft afgekeurd, is mij ontgaan. Ik heb in ieder ge val geen overtreding gezien." De winnende coach Fabio Capello was in tweeërlei opzicht tevreden. Op de eerste plaats over de zege van zijn elftal, maar ook over het gedrag van de supporters. De veiligheid stond voorop. De vierhonderd politieagenten behoefden ech ter nauwelijks in actie te ko men. „Ik ben uiterst tevreden. Over mijn ploeg, die goed ge speeld heeft, maar ook over de fans, die zich goed hebben ge dragen", zei Capello. „Hopen- lijk doen ze dat in de toekomst ook steeds." AC Milan (Ita) - Arsenal (Eng) 2-0 (1- 0). 41. Boban 1-0, 64. Massaro 2-0. Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschou wers: 23.953. Eerste wedstrijd 0-0. Massaro (AC Milan)wint een kop duel van Arsenal-spe ler Adams. FOTO REUTER londen rtr De politie van Manchester heeft gistereng vergeefs gewacht op Eric Cantona. De Fransman gaf geen gehoor aan het verzoek zich te melden voor ondervra ging- Zijn ploeggenoot en aanvoer der van Manchester United Paul Ince verscheen wel. De po litie verhoorde hem naar aanlei ding van het duel tussen Crystal Palace en Manchester United op 25 januari. Cantona gaf een supporter van Crystal een trap in het gezicht en een vuistslag. De man deed aangifte bij de po litie. Manchester United schorste op voorhand de Franse voetbal ler al voor de rest van het sei zoen. Ince zou een andere toe schouwer hebben geslagen om dat hij zich ergerde aan racisti sche opmerkingen en een onbe kende warme thee over hem had gegooid. De politie stuurde Ince na het verhoor naar huis. Hij dient zich op een later tijdstip nog eens te melden. Een woordvoerder liet duidelijk blijken dat Cantona het ongenoegen van de politie op zijn hals heeft gehaald. „We hebben ons misnoegen aan zijn advocaat laten blijken. Het heeft geen pas ons verzoek te nege ren. We nemen de zaak hoog op. Cantona heeft ons voor schut gezet. Reden van zijn niet verschijnen zou zijn dat hij in het buitenland is", zei de woordvoerder. „Zo gauw als hij terug is dient hij zich te mel den." Cantona is op vakantie in het Caribisch gebied. Volgens zijn advocaat was dat bij de politie bekend. Anderlecht heeft gisteren in de Belgische eerste klasse de kop positie overgenomen van Stan dard Luik. De ploeg uit Brussel won in het Constant Vanden- Stockstadion de inhaalwedstrijd tegen AA Gent met 4-0. De landskampioen heeft nu 32 punten uit twintig wedstrijden. Standard volgt met 31 uit 21. Het inhaalduel tussen Lierse SK van Eric. Gerets en Germinal Ekeren met Simon Tahamata eindigde in 0-0. Anderlecht had geen enkele moeite met AA Gent, dat speel de zonder de aan de enkel ge blesseerde Eric Viscaal. Uitblin ker Mare Degryse leidde zijn club naar een ruime overwin ning. De Belgische international scoorde in de dertiende, dertig ste en tachtigste minuut. De vierde treffer kwam op naam van Josip Weber. zeist/zurich anp/rtr In de Zeister bossen wemelt het van de bomen, maar bondscoach Guus Hid- dink is geen man voor verstoppertje. Een paar dagen voordat de FIFA een beslissing neemt over het doorgaan van het WK voetbal voor spelers tot 20 jaar in Nigeria, liet hij de clubs luid en duidelijk weten dat ze hun beste talen ten moeten afstaan. Of ze dat nu leuk vinden of niet. Vooral over Kluivert, met vijftien doelpunten topscorer van de competi tie, ontstaan mogelijk problemen. Ajax is verplicht hem af te staan, maar lijkt zich daarbij niet zomaar neer te leg gen. De kampioen wacht nog even een standpunt naar buiten te brengen, ge- j, zien de mogelijke afgelasting van het WK. Hiddink zei dat eventueel de be sturen van bond en club maar een op- lossing moeten zoeken. I De bondscoach had zijn mening best nog even voor zich kunnen houden, t- Want als de FIFA donderdag of vrijdag besluit het toernooi (11-26 maart) van de kalender af te voeren en te verplaat sen naar een ander land (Tunesië) en een andere maand (juni), is niets aan de hand. Dan kunnen de hofleveran ciers Ajax, PSV en FC Twente plus al die andere clubs in de belangrijke maand maart hun talenten opstellen. „Maar ik wilde me niet verschuilen en wachten of de FIFA het toernooi af gelast. Dat zou ik laf van mezelf vin den. Ons standpunt is duidelijk, de se lectieprocedure ook. We willen met een zo sterk mogelijk elftal voetballen. Wie we selecteren, gaat ook mee. Alles gebeurt naar eer en geweten. Alleen ajacied Seedorf, de voormali ge aanvoerder van de ploeg en volgens de Nederlandse voetballerij het groot ste talent in zijn leeftijdscategorie, blijft zeker onder de hoede van Louis van Gaal bij Ajax. De reden is dat Hiddink hem beschouwt als A-international. De coach gaf dinsdag Van Gaal (Ajax), Advocaat (PSV) en Ten Donke laar (FC Twente) toelichting. Ajax, met elf man vertegenwoordigd in de voor lopige selectie van 33 en met het druk ste programma in maart, schijnt ver heugd te hebben gereageerd op de dui delijkheid, maar daarmee is alles wel gezegd. De clubs kunnen weinig an ders dan hun talenten afstaan. Anders mogen de voetballers van de FIFA ge durende het toernooi en de vijf dagen erna niet in actie komen voor hun club. Donderdag brengt de KNVB de lijst terug tot 25 man, uiteindelijk gaan 18 mee. Hiddink woont, als het toernooi doorgaat, het eerste deel bij. Halverwe ge keert hij terug naar Nederland, oip de A-ploeg voor te bereiden op de wedstrijd tegen Malta (29 maart). Ri- nus Israel is hoofdcoach, Jan Derks as- sisent. Ondanks het getreuzel van de FIFA wilde de KNVB niet langer wachten met de start van de voorbereiding. Daarom was woensdag in Zeist een wedstrijd tussen Team Rood en Team Blauw, met 3-0 gewonnen door de ro den. Kluivert met een kopbal, Zenden na een slimme vrije trap van Kluivert en Landzaat met een fenomenale lob scoorden. De voor woensdag geplande vaccinaties gingen uiteindelijk niet door. De spuiten zijn straks misschien niet eens nodig. De KNVB houdt zo veel mogelijk re kening met de clubs. Zo is het vertrek op 9 maart, slechts drie dagen voor de eerste wedstrijd tegen Argentinië. Op 8 maart is nog beker- en inhaalvoetbal en staat onder meer Ajax - Feyenoord op het programma. Eventueel zijn aan passingen in de competitie voor twee de elftallen mogelijk. Andere groeps wedstrijden op het WK: Honduras (14 maart) en Portugal (17 maart). De jeugd eindigde als vierde tijdens het EK in Spanje, achter Portugal, Duitsland en het gastland. In de nieu we competitie hebben veel spelers zich goed ontwikkeld. Kluivert is zelfs top schutter van Nederland, Bruggink, Platvoet (FC Twente), Van der Doelen, Dirx en Zenden (PSV) staan meer dan eens opgesteld in het eerste. Advocaat, een van de vele trainers die toekeek in Zeist, zei dat Nederland wel een goede kans maakt. Tenminste, als de landen zich een beetje houden aan de leef tijdsgrens. Het toernooi is toegankelijk voor voetballers die zijn geboren na 1 augustus 1975, maar veel landen spe len wel eens vals met data. Vooral de voorhoede is een genot om naar te kijken. Woóter rechtsbui ten, Kluivert spits, Zenden linksbuiten. Aanvoerder Kluivert speelde een helft, was ambitieus maar heeft het moeilijk. Voor hem is het heen en weer slinge ren tussen de belangen van Ajax, dat onder meer de Champions-League wedstrijden tegen Hajduk speelt in maart, en Oranje. „Maar het toernooi spreekt me wel aan." Van Kluiverts ge zicht droop wel onzekerheid over het doorgaan, zo vlak voor de aftrap. „Ik weet nog helemaal van niets." Wat dat betreft is FIFA-bestuurslid Jack Warner uit Trinidad waarschijnlijk het best ingevoerd. Hij sprak vorig jaar nog van het „achtste wereldwonder", in het geval het WK plaats zou vinden. Deze week arriveerde Warner na een nieuwe inspectiereis op kantoor in Zu rich en was hij positief gestemd. Een woordvoerder van de bond zei gisteren dat eigenlijk alleen de nodige „bestuurlijke problemen" bestaan. Zijn taak zal zijn het trainen op de dinsdag en donderdagavond en het begeleiden van het 1e en 2e team op de zondag. Schriftelijke sollicitaties aam- Postbus 556 2300 AN Leiden den haag anp Richard van Kempen rijdt volgend jaar niet meer voor de Klerk's formatie van Frans Overdevest. De marathonschaatser uit Nieuw- veen had dinsdag kritiek op zijn ploegleider, over wie hij oordeelde dat hij niet goed ftinctioneerde. Gisteren werd na een een gesprek tussen coach en rijder afge sproken dat Van Kempen dit seizoen nog deel blijft uitmaken van de Klerk's formatie. „Hij heeft zijn excuus aangeboden voor zijn uitspraken. Ik laat hem dit seizoen nog gewoon met de ploeg mee draaien. Maar volgend jaar wordt er geen plaats meer voor hem ge reserveerd", aldus Overdevest, die deze week ook een gesprek heeft met Arnold Stam. Die toonde zich dinsdag ook niet gelukkig met Overdevest en de Klerk's formatie.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23