Tennissers onwennig op gravel Jos Verstappen moet terug naar af Italiaanse sportwereld ligt zondag stil Sport De Wolf op herhaling met Wolverhampton Seriese en Van der Lee tekenen overeenkomst DINSDAG 31 JANUAR11995 15 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 Romario beste voetballer van de wereld Lissabon Romario is gisteren in Lissabon uitgeroepen tot beste voetballer van de wereld in 1994. Bij een stemming onder meer dan honderd internationale trainers kreeg de ex-spits van PSV en Barcelona één dag voor zijn 29e verjaardag de meeste stem men. De Bulgaar Hristo Stoitsjkov eindigde als tweede voor de Italiaan Roberto Baggio. Janssen negende op WK-junioren calgaryHarold Janssen is bij het WK shorttrack voor junioren als negende geëindigd. De Leidse schaatser boekte op de 1000 meter zijn beste prestatie met een plaats in de halve eindstrijd. Op de 500 meter reikte Janssen tot in de kwartfinale. Een valpar tij op de 1500 meter voorkwam een hogere klassering voor de Leidenaar. De eveneens voor de IHCL uitkomende Melanie de Lange werd in Calgary 18e. De Lange bereikte op alle drie de af standen de kwartfinales. Oranje in Vijf Meihal leiden Morgenavond bezoekt het Nederlands korfbalteam de Leidse Vijf Meihal voor de laatste oefenwedstrijd voor de tradi tionele interland tegen België. Tegenstander van Oranje is een 'Leids' team, dat grotendeels bestaat uit hoofdklasse-spelers van het demonstratieteam van de afdeling Rijndelfland. Het duel be gint begint om 21.00 uur. Voorafgaand speelt vanaf 18.30 uur een Leids jeugdteam tegen het Nederlands juniorenteam. De toegangsprijs bedraagt f. 3,50. Pim Langeveld genomineerd katwuk» Voetballer Pim Langeveld behoort tot de genomineer den voor de titel Katwijks sportman van het jaar 1994. Ook atle ten Jan Dirk Hazeleger en André van der Zwan zijn voorgedra gen. Bij de vrouwen gaat de strijd tussen atletes Leny van der Plas en Regina Hazeleger en tafeltennisster Mariska de Haas. De genomineerde clubs zijn: de w Katwijk, de dames van DVZ/ Grasshoppers en de triatleten van het Katwijkse Luytenteam. Vrijdag 17 februari worden in Tripodia de winnaars bekend ge maakt. Lugdunum ontmoet FC Lisse leiden Lugdunum werkt vanavond, ijs en weder dienende, de vierde wedstrijd af in het nederlaagtoernooi om de Kikkerbo kaal. De zaterdagamateurs van FC Lisse dienen daarbij als de te genstander. Buurman UVS bracht de zondagtweedeklasser tot nu toe de grootste nederlaag toe. De blauwwitten wonnen met 8-0. Sportverkiezing in Rijnsburg runsburg» De Lions Club Rijnsburg houdt vrijdag voor de vierde maal de jaarlijkse sportverkiezing van Rijnsburg. Deze verkie zing staat ook dit keer weer in het teken van een goed doel. Nu is dat de actie 'Stem van het kind, Tunesie'. De avond vindt plaats in de feestzaal van de Voorhof en begint om 19.30 uur. genoa anp/ipa In Italië ligt zondag de sportwe reld stil. De gebruikelijke drukte op de voetbalvelden zal ontbre ken. De sporthallen zullen leeg blijven, in de zwembaden ko men slechts recreanten badde ren. Zondag zijn de gedachten van de sportminnende Italianen bij Vincenzo Spagnolo, de 25- jarige supporter van Genoa die zondag door een fan van AC Milan met messteken om het leven werd gebracht. Het Italiaans Olympisch Co mité (CONI) en de Italiaanse voetbalbond besloten gisteren alle sportwedstrijden van aan staande zondag af te gelasten. „De sportwereld wil met deze actie zeggen: stop het geweld", zei Mario Pescante, voorzitter van het CONI. „Het is een pijn lijke beslissing, maar de enige juiste. Wie in een stadion moordt, vermoordt het voet bal." Volleyballer Ron Zwerver van Sisley Treviso is het niet eens met de maatregel. De Neder landse aanvaller ziet het nut er niet van in. „Het komt allemaal heel raar over op mij. We heb ben zondagavond voor onze wedstrijd een minuut stilte ge houden, maar voor de rest staat het allemaal ver van mijn bed. Wat hebben volleybal en voet bal met elkaar te maken? Niets. Het besluit slaat nergens op. We hebben komend weekeinde no- tabene een bekerfinale." Eerder op de dag pakte de po litie van Milaan de 19-jarige tuinman Simone Barbaglia op. De aanhanger van AC Milan legde in Genua een verklaring af, waarin hij zei niet met opzet te hebben gestoken. Volgens hem viel een groep Genoa-sup porters hem en zijn kornuiten aan. Hij had daarbij, uit zelfver dediging, zijn mes getrokken. Toen hij viel zou hij per ongeluk Spagnolo hebben gestoken. Voor de vader van het slacht offer was de bekentenis gqen troost. „Op 25-jarige leeftijd sterven voor een voetbalwed strijd, dat mag toch zeker niet", stamelde de wenende Cosimo Spagnolo telkens weer. De kran ten in Italië huilden met hem mee. „Stop het voetbal", kopte Tuttosport. En Gazetta dello Sport: „Moord in stadion". „Nu moeten er impopulaire maatre gelen worden genomen, zoals de voetbalcompetitie afgelas ten", schreef l'Osservatore Ro mano, het dagblad van het Vati- caan, zelfs. Vandaag zullen Pescante en zijn collega Antonio Matarrese van de voetbalbond tijdens een ontmoeting met de minister van binnenlandse zaken, Anto nio Brancaccio, de redenen van het besluit toelichten. Gisteren sprak het kabinet over het voet balgeweld. Het oordeelde dat er geen maatregelen moesten worden genomen. Die zouden geneve «anp Het was gisteren wel even wen nen voor de Nederlandse ten nissers in Genève. Vooral voor Jacco Eltingh en Paul Haarhuis, die 48 uur na thuiskomst uit Australië alweer het vliegtuig naar Zwitserland moesten ne men voor de Davis Cup-wed strijd van het komende week einde. Voor Jan Siemerink en Richard Krajicek was de over gang minder abrupt. Zij waren na hun snelle uitschakeling in Melbourne al een week in Ne derland. „Alles is anders", constateer de coach Stanley Franker bij zijn eerste inspectie van de spe ciaal aangelegde gravelbaan in de gloednieuwe Palexpo-Halle 7, op loopafstand van het vlieg veld van Genève. „Na het Australische hard court is gravel een enorme overgang. De baan is heel zwaar. Lang niet zo goed als de baan die we in 1993 op het Haagse Malieveld lieten aanleggen voor de wedstrijd te gen Zweden. De ballen zijn ook vreemd. Het zijn zogenaamde Pro Penn-ballen, die een geluid maken alsof ze lek zijn. Erg on prettig in het begin. Franker stond gisterochtend met Siemerink en Krajicek, die zondag al waren aangekomen, voor het eerst op de baan. El tingh, gestegen naar de twintig ste plaats op de wereldranglijst, en Haarhuis meldden zich voor de middagtraining. Tot zijn er gernis constateerde Franker dat de organisatie te wensen over liet. „Er was geen water en nie mand wist waar de handdoeken waren. Dat namen we dus de tweede keer van het hotel mee. Ik vind zoiets slordig van die Zwitsers. Juist de details zijn heel belangrijk. Ik ga ervoor pleiten dit soort zaken in het handboek voor Davis Cup-wed strijden op te nemen. De Zwit serse bond had ons wel een be geleider toegewezen, maar die wist helemaal nergens van." Door de Australian Open heeft Franker pas zeer laat de voorbereiding op het treffen voor de Davis Cup ter hand kunnen nemen. „Ik kan me daar nog steeds kwaad over ma ken. Het is natuurlijk waanzin dat twee van dergelijke evene menten zo kort op elkaar vol gen. Het Davis Cup-toernooi betekent een ware propaganda voor de tennissport. Als je dat als uitgangspunt neemt, is het onverklaarbaar dat het geen be tere plaats op de kalender krijgt. Alles heeft te maken met de ri valiteit tussen de internationale federatie en de spelersvakbond. Maar niemand wil toegeven." In Melbourne heeft Franker de gelegenheid gekregen zijn vi sie te geven in een bijeenkomst met ITF-voorzitter Tobin en de ervaren Australische coaches Newcombe en Fraser, de voor zitter van de Davis Cup-com missie. „Ik heb ze heel duidelijk gezegd hoe ik er over denk. Maar of ze het oppikken is een tweede. Ik hoop stilletjes dat de ITF ooit de data voor de Davis Cup-wedstrijden laat samenval len met een ATP-toernooi. Dan wil ik wel eens zien wat er ge beurt." Franker neemt pas morgen avond, een dag voor de loting, een beslissing over de bezetting van de enkelspelen. „Ik wil eerst eens zien hoe iedereen zich houdt op het gravel. Krajicek en Siemerink hebben daar vorige week in Dieren, Zoetermeer en De Lier aan kunnen proeven, voor Eltingh en Haarhuis is de overgang het grootst." Over een zaak hoeft Franker zich in het geheel niet ongerust te maken. „Over de opstelling van het dubbel met Eltingh en Haarhuis als wereldtoppers hoef ik geen hoofdbrekens te hebben. Dat is wel eens anders geweest. In het verleden werd er Stanley Franker neemt morgen pas de beslissing wie voor Nederland de enkelspelen afwerken tegen Zwitserland. „Ik wil eerst zien hoe iedereen zich op gravel houdt." archieffoto anp moeilijk over gedaan of voelde ker. Alle spelers kennen hun iemand zich gepasseerd. Nu plaats. Ze weten wat er van hen praat het een stuk gemakkelij- wordt verlangd." slechts een averechts effect hebben. De maatregel zondag geen sportwedstrijden te houden is genomen op aandrang van de voetbalspelers in de serie A. Zij kondigden zondag al aan dat er iets gedaan moest worden te gen het geweld in de stadions. Matarrese liet zich aanvankelijk negatief uit over het initiatief van de spelers. „Voetbal is niet de schuldige", zei hij zondag avond. Een dag later kwam hij echter al terug op zijn eerdere uitspraak. In de wetenschap dat de hele wereld toekeek en in spanning afwachtte welke maatregelen de Italiaanse voet balbonzen zouden nemen. Van Zoghei weg bij Dordrecht dordrecht gpd Nico van Zoghei vertrekt aan het eind van dit seizoen bij Dordrecht'90. Of hij dan een andere club heeft, is nog niet bekend. De hoofdtrainer van de Dordtenaren is echter wel al in de slag met een eredivisieclub. Het feit dat hij het bestuur van zijn huidige werkgever niet snel genoeg liet weten of hij zou op stappen, deed de zoon van voorzitter Kees den Braven be sluiten zelf maar Van Zoghei de wacht aan te zeggen. Wim den Braven, die met Frans Derks een nieuwe wind wil laten waaien aan de Krom- medijk: „Er lag een afspraak tussen Van Zoghei en mijn va der. Wij wisten niet beter dan dat hij zou doorgaan bij Dordrecht'90. Vervolgens hoor den we dat hij in onderhande ling is met een andere club." Van Zoghei keek, op z'n zachtst gezegd, vreemd op van de in zijn ogen overtrokken re actie van het Dordtse bestuur. „Echt, de heren hebben wat voorbarig conclusies getrokken. Ik laat mij niet de wet voor schrijven. Ik heb een aanbie ding van een andere club en daar wil ik zelf even rustig over nadenken. Donderdag neem ik een beslissing." :t j Nederlander komend jaar slechts testrijder bij Benetton ikj treviso ivo op den camp i Jos Verstappen lachte als een boer met kiespijn. Als een geslagen hond stond de Limburger in het licht van de fel le schijnwerpers. De pakweg vierhonderd journalisten die gisteren in Treviso op de teampresentatie van Benet ton waren afgekomen, kregen snel duidelijkheid. „Jos moet nog veel ervaring opdoen. Daarom zal hij dit jaar fungeren als testrijder." races rijden, al zit een (on)gelukje zeker in de formule 1 natuurlijk in een klein hoekje. „Jos is vorig jaar door het onge luk van Lehto in het diepe ge gooid. Dat doe ik niet meer. Het heeft geen zin iemand voor een paar races achter het stuur te la ten kruipen. Ik blijf erbij: Jos is onze toekomst, maar we moe ten hem eerst genoeg ervaring laten opdo.en. De volgende keer dat hij aan races deelneemt zal dat voor een heel seizoen zijn." Of Verstappen ongelukkig met zijn nieuwe rol moet zijn, is nog maar de vraag. Mika Hakki- nen deed twee jaar geleden be wust een stapje terug van Grand Prix-rij der bij Lotus tot testrijder bij McLaren. Nu is de Fin een van de toonaangevende rijders in de formule 1. Maar er zijn ook andere voorbeelden. Zoals Allan McNish, anderhalfjaar ge leden nog testrijder bij Benet ton. De Brit stond bekend als talentvol, maar in de rol van testpiloot raakte hij van de re gen in de drup. Een Grand Prix heeft McNish nog altijd niet .ge reden. Uiteraard hoopte Verstappen dit jaar naast wereldkampioen Michael Schumacher de tweede Benetton-Renault te mogen be sturen. „Natuurlijk is dit een te leurstelling," was de Montforter eerlijk. „Maar ik denk niet dat er veel aan te doen is." Aan proce deren, omdat Briatore het con tract aan zijn laars lapt, denkt Verstappen niet. „Dat heeft geen zin. Al krijg je gelijk, dan keert het wereldje zich toch te gen je." Benetton y Formula!—r- ki nmjl gpd-medewerker Einde citaat Ffavio Briatore, teambaas van Benetton-Ren ault. Duidelijker kon het niet, alle contracten ten spijt. Mi chael Schumacher en Johnny Herbert verdedigen in 1995 de kleuren van Benetton. De conclusie is hard, maar wel precies zoals de formule 1- wereld in elkaar steekt: Verstap pen terug naar af, naar de posi tie waarin hij exact een jaar ge leden toetrad tot het Benetton- team. Toen glorieerde de Mont forter nog, blij als hij was een plekje gevonden te' hebben bij een van de topteams in het wal halla van de autosport. Gisteren lachte het succes hem niet toe. Tien formule 1-races, twee po diumplaatsen en tien WK-pun- ten rijker, maar toch slechts testrijder. Zo hard is topsport. Dat contracten in de formule 1 de waarde van een velletje wc- papier hebben, had zeker Ver stappens manager Huub Ro- thengatter kunnen weten. Die was er te lang rotsvast van over tuigd dat Flavio Briatore zijn af spraken zou nakomen. Verstap pen heeft zwart op wit dat hij de eerste zes races van het Grand Prix- seizoen 1995 zal rijden. Met die afspraak neemt Briatore nu een loopje. Met een jaar ver traging krijgt Verstappen nu de rol waar hij vorig jaar bij Benet ton voor was aangetrokken: een ruwe diamant die nog geslepen moet worden. Als het aan Briatore ligt zal Ver stappen dit jaar helemaal geen sheffield anp John de Wolf moet met zijn club Wolverhampton in de vierde ronde van de FA Cup op herhaling tegen Sheffield Wednesday. De tweede-divisieclub hield de nummer tien van de Premier League maandag op 0-0. De ploeg van de oud-Feyenoorder kan zich op 8 februari in eigen huis proberen te plaatsen bij de laatste zestien van de Engelse beker. De tegenstander is dan Lei- cester. Wolverhampton had het betere van het spel. Maar drie minu ten voor tijd leek het bekertoernooi toch voorbij voor de forma tie van Graham Taylor. Scheidsrechter Alan Wilkie legde de bal op de stip. Volgens de leidsman had verdediger Neil Emblen zijn tegenstander Bart Williams in het strafschopgebied onderuit ge haald. Doelman Paul Jones van Wolverhampton stopte de pe nalty. Wilkie was de man die Eric Cantona woensdag met een rode kaart van het veld stuurde, waarna de speler van Manchester United een karatetrap uitdeelde aan een toeschouwer. Een onderneming uit Rusland die badkamers verkoopt, schoenen maakt en handelt in onroerend goed, heeft de bezig heden uitgebreid door een voetbalclub te kopen. Dat is een pri meur in de geschiedenis van het Sovjet-voetbal. Vice-voorzitter Nikita Simonjan van de Russische voetbalbond reageerde laconiek: „Fabrieken worden gekocht en verkocht, dus eigenlijk is het niet zo verbazingwekkend dat iemand einde lijk een voetbalploeg heeft aangeschaft." scorebord Michael Schumacher (in de Benetton) en Johnny Herbert (rechts) flankeren Jos Verstappen. Voor de Nederlander is komend seizoen slechts een rol als test-piloot weggelegd. foto epa Ook Rothengatter ziet dat in, maar de ex-coureur wil toch nog iets meer voor de 22-jarige coureur uit het vuur slepen. „Het minste wat we mogen ver wachten is dat er voor volgend jaar al afspraken worden ge maakt. Op dit moment staat daarover nog niets op papier. Maar ik wil ook kijken of er nog iets voor dit jaar is te regelen." Loyaal Rothengatter vindt niet dat hij te lang doof is gebleven voor de geluiden die al enkele maanden geleden de kop opstaken over de wankele positie van Verstap pen. Toen Herbert de Limbur ger bij de laatste twee races van vorig jaar kwam vervangen, had er een lichtje moeten gaan branden. Rothengatter: „Nee, want Briatore heeft zich altijd loyaal naar Jos toe opgesteld. En bovendien, we hadden geen miljoenen voorhanden om Jos bij een ander team in te ko pen." Verstappen is in elk geval van plan het beste van zijn nieuwe job te maken. „Ik zal laten zien wat ik in mijn mars heb en wie weet wat er dan gebeurt," hoopt hij vroeg of laat in het seizoen toch nog op een of meerdere Grand Prix-starts. Naar de re den waarom hij door Briatore gepasseerd is, kan Verstappen slechts gissen. De Italiaan liet slechts los dat het dit jaar de be doeling is ook de construc- teurstitel voor het beste team te grijpen, een titel die in 1994 naar Williams ging. Daarvoor zijn twee rijders nodig die fre quent in de punten rijden. „Ik moet eerlijk zijn," aldus Ver stappen. „Ik heb vorig jaar veel fouten gemaakt. Natuurlijk wa ren er ook hoogtepunten, maar het is duidelijk dat ik nog erva ring tekort kom. Daar gaan we dit jaar wat aan doen." Van een vertrouwensbreuk met Briatore en het Benetton- team is in de ogen van Verstap pen geen sprake. „Dan was ik vertrokken. Ik weet zeker dat ik veel kan gaan testen en me op die manier vertrouwd kan ma ken met de auto. Als Benetton geen vertrouwen meer in me zou hebben, hadden ze me toch zeker te verstaan gegeven dat ik beter naar iets anders zou kun nen uitkijken." PRIJSVRAGEN 2423, 9. Edberg (Zwe) 2277, 10. Kafel nikov (Rus) 2139, 17. Krajicek 1569, 20. Eltingh 1332, 46. Haarhuis 838, 66, Sie merink 659, 147. Schalken 308, 178. Winnink 232. Vrouwen-, 1, Graf (Dui) 317,40 punten, 2. Sanchez (Spa) 307,91, 3. Pierce (Fra) 203.43, 4, Martinez (Spa) 194,14, 5. No- Lucky Ten, maandag 30 januari 1 - 10 - 11 - 13 - 15 - 17 - 20 - 23 - 35 - 36 - 39 - 41 - 55 - 57 - 59 - 61 - 70 - 78 - 79-80. (onder voorbehoud) Lotto 4 Eerste prijs: geen winnaar; Tweede prijs: 3 winnaars, elk bruto 24.663,70; Derde prijs: 98 winnaars, elk bruto 1132,50; Vierde prijs: 4628 winnaars, elk 23,90; Vijfde prijs: 72.606 winnaars, elk 5,00. Cijferspel 4: 6 cijfers goed: 1 winnaar; Vijf cijfers goed: 1 winnaar; Vier cijfers goed: 25 winnaars; Drie cijfers goed: 254 winnaars; 2 cijfers goed: 2307 winnaars, elk 10,00. VOETBAL KUNSTRIJDEN Dortmund. Kwalificatie EK. Vrouwen. Groep B. 1. Sloetskaja (Rus), 2, Szwed (Pol), 3. Hu- sport op tv roosendaal/haarlem gpd Eindelijk staat alles op papier. Heel duide lijk, zwart op wit. Angelique Seriese en Mo nique van der Lee moeten het nu maar op de mat uitvechten. Beide judoka's tekenen morgen, tijdens een persconferentie in Nieuwegein, De Overeenkomst. Daarin is precies vastgelegd hoe 'The Road to Atlanta' loopt. Beide zwaargewich ten willen in 1996 naar Amerika om daar uit te komen in de klasse boven 72 kilogram. Op de Olympische Spelen is dat de enige categorie voor zwaargewichten. De open klasse staat niet op het programma. Daarom heeft de topsportcommissie van de JBN (Judo Bond Nederland), in samen werking met de coaches van beide wereld toppers, een selectieprocedure op papier gezet. Een puntentelling moet uiteindelijk de winnaar aanwijzen. Uit de overeenkomst blijkt dat Cor van der Geest een concessie heeft gedaan. De judo-bondscoach laat de coaching van An gelique Seriese en Monique van der Lee over aan hun trainers. De Haarlemmer: „Dit is gewoon het beste voor de sporters." Ooms en De Korte, de coaches van res pectievelijk Van der Lee en Seriese, vinden al heel lang dat zij op toernooien aan de rand van de mat moeten zitten op hun pu pillen bij te staan. Ooms ging zelfs zover dat Van der Lee vorig jaar uit de Nederlandse ploeg werd gezet, om daar later toch weer in terug te keren. Van der Geest, die bin nenkort een assistent-bondscoach krijgt: „Vier jaar geleden hadden we Irene de Kok en Marion van Dorssen. Er is toen veel on begrip geweest. Daarom hebben we het in dit specifieke geval nu zo gedaan". Omdat beide Europese kampioenen ook hun voorkeur voor de clubcoach uitspra ken. Van der Geest: „Stel je voor dat er in de aanloop naar de Spelen iets misgaat. Dan zeggen ze: 'Zie je wel, dat komt door Cor.' En als er succes is, ligt het natuurlijk niet aan mij. Ik heb gewoon geen zin om de strijd over de hoofden van de sporters uit te vechten". Maar zijn mening is in principe niet veranderd. „De bondscoach bepaalt nog steeds wie er op de stoel zit. Maar Ooms en De Korte hebben bewezen dat ze er veel verstand van hebben". DINSDAG 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.00-19.00 EURO: Euroski. magazine. 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.00-20.15 EURO: Kunstrijden op de schaats: EK vanuit Dortmund. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.15-20.45 EURO: Eurosportnieuws. 20.30-20.40 RAI UNO: Sport. 20.45-22.00 EURO: Kunstrijden op de schaats: EK vanuit Dortmund. 21.00-21.30 BBC 1: A Question of Sport: 21.25-21.55 Ned 2; Sportfreaks: quiz, met Harry Vermeegen en Henk Spaan. 22.05-22.30 Did 1: Sport Extra: EK kunstrij- den op de schaats in Dortmund. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.00-01.00 EURO: Snooker: European Snooker League 1995 (Jimmy White-Johi Par- 23.15-23.40 RTL 5: Sport Extra: voetbal, sa menvattingvan de oefenwedstrijd Barcelona- Werder Bremen, 23.30-00.00 RTL 4: Sport. 01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws. WOENSDAG 05.45-06.00 Did 1: Morgenmagazine Sport. 08.30-09.30 EURO: Skimagazine. 09.30-11.30 EURO: Kunstrijden op de schaats: EK vanuit Dortmund. 11.30-12.30 EURO: Euroski, 12.30-13.30 EURO: Aerobics: WK 1993 vanuit Las Vegas. 13.30-14.00 EURO: EUrofun. 14.00-17.30 EURO: Kunstrijden op de schaats: EK vanuit Dortmund. 16.50-17.05 Did 2: Sport Extra: EK kunstrij den op de schaats in Dortmund. den (Ned), 8. Bur (Zwi), 9. Kopac (Slv), 10. Kakupcevic (Kro), 11. Penkova (Bul). 12. Vassileva (Est). 13. Hatziathanassiou TENNIS Ranglijsten Mannen: 1. Sampras (VSt) 4725 punten, 2. Agassi (VSt) 3908, 3. Becker (Dui) 3237, 4. Bruguera (Spa) 3007, 5. Ivanise vic (Kro) 2845, 6. Chang (VSt) 2770, 7. Berasategui (Spa) 2470, 8. Stich (Dui) 138,40, 7. Zvereva (WRu) 137,99, 8. Sa- batini (Arg) 125,96, 9. Huber (Dui) 100,65, 10. Date (Jap) 87,79, 13. Schultz 76,17, 41. Oremans 39,28, 60. Boogert 27,18, 85. Rottier 18,87, 114. Bollegraf 13,60, 125. Vis 11,80, 130. Basting 11,33, 151, Muns-Jagerman 9,38, 155. De Weille 9,00, 163. Kamstra 8,48, 171. Wegink 8,11, 179. Niemants- verdriet 7,70, 190. Ketelaars 6,63. AUCKLAND Vrouwen, eerste ronde: Kschwendt (Dui) - Pitkowski (Fra) 6-3 6-0, Callens (Bel) - Lubiani (Ita) 6-3 6-2, Bradtke (Aus) - Hy- Boulais (Can/8) 5-7 6-1 6-4, Dechaume- Balleret (Fra) - Ellwood (Aus) 6-2 6-0, ZEILEN St. Petersburg (VSt). Eindstanden olympi sche regatta. Vrouwen. Mistral: 1. Francois (Fra) 9 pnt, 2. De Vries (Ned) 10, 3. Alie (Can) 15, 4. Stalman (Ned). Mannen. Mistral: 1. Goivan (Eng) 7, 2. Bornhaus (Dui) 11,3. Lameyre (Fra) 13, 10. Van Geemen (Ned), 18. Van Paassen (Ned), 24. Danne'nburg(Ned). Laser; 1Filtler (VSt) 34, 2. Bruni (Ita) 34, 3. Bowes-Cole (GBr) 36, 6. Cats (Ned) 45. Tornado: 1. "Steinacher (Oos) 9, 2. Hagarz (Oos) 11,3. Van Teylingen/Dercksen (Ned! 18. Soling: 1. Madrigali (VSt) 18, 2. Curtis (VSt) 20, 3. Fogh (Can) 20, 13 Potma/Hettinga/Potma (Nend) 36. Jan Zoetemelk weg bij LFC Jan Zoetemelk gaat weg bij LFC. Club en trainer besloten om al na een jaar uit elkaar te gaan. LFC heeft nog geen nieuwe trainer aangetrokken. De voorkeur van de Boshui- zerkadeclub gaal uil naar een oefenmeester die verantwoor delijk wordt voor het gehele technische beleid.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15