Wonen in de Leyhof wordt duur Scouting krijgt andere sleper Voorschoten gaat zwerfvuil te lijf inden Duinrellweg moeten weg Leiden Regio Sommissie wijst bezwaren tegen ouwplan Kwikstaartplein af W PLUS Plan terrein Verto laat op zich wachten CHEF HENNY VAN EGMOND, 071-356414, PLV.-CHEF HANS KOENEKOOP, 071-356429 rtRDORP JAAP VAN SANDIJK ■It gaat om de omvang van gebouw. Straks kijken we te- een groot blok aan." Be- jijarmakers tegen de bouw- Jmen aan het Kwikstaart- in Leiderdorp probeerden jeravond tevergeefs zowel de inmissie ruimtelijke ordening -j de commissie beroep- en jaarschriften aan hun zijde (rijgen. |e commissie ruimtelijke or- ling bleek unaniem van me- dat de bouw van 21 senio- ippartementen, verdeeld drie woonlagen met daar- commerciele ruimten op legane grond, snel moet be ien. Als dat niet gebeurt, it Leiderdorp een rijkssubsi- mis. DaaromrrwiL-de ge daante de artikel 19-procedure ;en om direct te kunnen bouwen. Ook daartegen heeft een aantal omwonenden be zwaar gemaakt. De commissie beroep- en bezwaarschriften, die voor deze gelegenheid aan schoof bij de collega's van ruimtelijke ordening, brengt later advies uit. Het terrein aan het Kwik staartplein staat sinds de af braak van het schoolgebouw op de lijst van inbreidingslocaties, waar woningbouw kan komen. Het is vooral de hoogte van het appartementencomplex dat de omwonenden dwarszit. Een van hen, H. Sonnenschein, verwees naar de seniorenwoningen aan het Van Alphenplein. „Daar is destijds besloten om de boven ste woonlaag terug te schui ven." Volgens wethouder A. Van Dijk (ruimtelijke ordening/BBL) is dat aan het Kwikstaartplein onmogelijk. Het project zou dan onbetaalbaar worden. CDA-burgerlid Hogervorst probeerde de omwonenden te begrijpen: „Natuurlijk is dit moeilijk voor u. Maar er zijn nu eenmaal woningzoekenden. En alleen in de polders bouwen gaat niet meer. We moeten ook bouwen in bestaande wijken. Kijk naar het Van Alpenplein en de Splinterlaan." Toen wethouder Van Dijk tij dens de discussie verwees naar het verslag van de inspraak avond, die in januari van het vorig jaar plaatsvond, stond hij voor een verrassing. Het verslag bleek door de gemeente nooit te zijn opgestuurd. „Als toezen ding is toegezegd, dan spijt mij dat", zo verontschuldigde hij zich. De wethouder beloofde te kijken of het bouwplan archi tectonisch nog aan de wensen van de omwonenden is aan te passen. MET CATHERINE DENEUVE NOG MEER TOPFILMS OP FILMFORMAAT EN IN BREEDBEELD BIJ OM 21.00 UUR INFORMATIE 06 - 320 36O 20 L (50 cl p/m| Voorschoten gaat vanaf 1 maart het zwerf vuil in het centrum aanpakken. Bij wijze van proef zal op vrijdagavond het vuil in Schoolstraat, Treubstraat en de verbindin gen daartussen worden opgeruimd. Dat ge beurt dan steeds tussen vijf en acht uur. De proef duurt tot 1996. De CDA-fractie heeft in de gemeenteraad op de proef aangedrongen. De christende mocraten ergerden zich aan de rommel op straat, met name in het weekeinde. Het dorp wordt er daardoor niet aantrekkelijker op. De gemeente overwoog aanvankelijk een linden langs de Duinrellweg Wassenaar worden gekapt, bomen verkeren in dermate :hte conditie dat ze een ge- r vormen voor hun omge- g. Op 6 en 7 maart worden inden neergehaald. )e bomen zijn er al geruime slecht aan toe. Ze zijn oud instabiel doordat ze zijn aan- ast door de 'tonderzwam'. ee linden hebben inmiddels iet loodje gelegd. )e afdeling groenvoorziening :ft in 1989 geprobeerd de bo- n op te knappen. Deze po- g is echter mislukt. Sinds- n is de conditie van de lin- verder achteruit gegaan. Af- open zomer heeft een onaf- nkelijke boomdeskundige ge viseerd de elf linden te kap- De bomen zijn zo instabiel ze gevaar vormen voor de liggende monumentale pan- 1 en het voorbijrijdend ver- :r. 'ijdens het kappen is de inrellweg tussen de Reijer- n en het Plein voor autover - :r afgesloten. Na de kap wor- 1 nieuwe linden van fors for- lat (stamomtrek 25-30 centi- :ter) geplant. Tijdens deze rkzaamheden is de Duinrell- g eveneens tijdelijk voor ver afgesloten. Het is nog niet eend wanneer d,e nieuwe implaren de grond ingaan, n de week van 6 maart wordt k de beukenlaan langs de linrellweg gerestaureerd. Het it om de beuken tussen de ijerlaan en de Storm van 's- avesandeweg. Een afgestor- beuk op de hoek met de rkhoflaan wordt gekapt om- deze is aangetast door de izenzwam. De beukenlaan irdt uitgebreid met zeven iuwe bomen met een momtrek van ongeveer der- centimeter. Vijf van deze uken komen te staan op de ïats van de parkeerplaatsen de kerkhofmuur. Deze :t-officiële parkeerplaatsten irden daarna opnieuw inge- ht. levisie Duinrellweg is vrijdag 17 fe- uari ook afgesloten voor auto- rkeer. De NCRV is op deze g bezig met filmopnamen or de nieuwe televisieserie 'In banenpooler in te schakelen om het zwer- vuil op te ruimen, maar die zou 30 uur in de week ingezet moeten worden. Dat is niet praktisch omdat het om een paar uur op ruimen per week gaat. Een schoonmaakbe drijf bood aan om op vrijdagavond aan de slag te gaan op de Schoolstraat en Treub straat voor een bedrag van ruim 12.000 gul den. Schoonmaken op zaterdagavond in een uitgebreider gebied, waaronder dan ook de Voorstraat valt, zou ruim het dubbe le kosten. Voor dat bedrag zouden dan ook de papierbakken worden geleegd. De gemeente denkt dat voorlopig kan worden volstaan met de goedkoopste op lossing. In september zal worden bekeken of de proef een succes is. Is dat het geval, dan wordt de schoonmaakactie in 1996 voortgezet. Om te voorkomen dat de papierbakken vol raken en daardoor afval op straat te rechtkomt zijn drie kleine papierbakken in het centrum al vervangen door grote exem plaren. Bovendien zijn drie nieuwe grote papierbakken geplaatst, die de gemeente ruim 1400 gulden hebben gekost. De proef gaat de gemeente overigens maar ruim 10.000 gulden kosten omdat de offerte was gebaseerd op een jaar lang reinigen in het centrum, en het nu om een periode van tien maanden gaat. Het is niet de schuld van de gemeente Leiderdorp dat er nog steeds niets gebeurt op het voormalige, verontreinigde, terrein van Verto. Volgens M. Groenberg, hoofd afdeling ruimtelijke ordening en milieu, wordt er al maanden op nadere informatie van projectontwikkelaar Atrium gewacht. „In augustus heeft Atrium bouwaanvragen ingediend. Er ontbrak echter een aan tal gegevens. Nog steeds zijn die niet binnen." Volgens Arno Bakker van Atrium zit er in de opmerkingen van Groenberg 'een kern van waarheid'. „De gemeente wacht nog op een rioleringsplan. Maar dat kan ik pas maken als de provincie goedkeuring geeft voor de sanering. Het hele zaakje hangt aan elkaar." Bakker benadrukt echter dat dit niet de oorzaak is van de vertraging. „Wij willen verschrikkelijk graag beginnen met de sanering, dus het zou stom zijn om voor de gemeente dingen achter te houden. Het is de provincie die maar niet opschiet. We hebben aan alle eisen van de provincie voldaan, maar elke keer zijn er weer een paar kleine dingetjes die ze willen weten en komt er weer een nieuw duveltje uit een doosje. Het gaat om heel kleine technische details. We hopen toch echt volgen de week goedkeuring te krijgen voor de sanering." Het streven van Atrium was om vorig jaar maart te beginnen met de bouw van de eerste fase van een bedrijvencomplex op de plek van de voormalige Verto-fabriek. Toen dat niet gehaald werd, was het de bedoeling om deze maand de eerste paal te slaan. Ondertussen ligt de grond er nog even vervuild bij en zijn er nog steeds onderhandelingen gaande tussen Atrium, ge meente en provincie. Tijdens een commissievergadering maakte CDA-raadslid G. Hogervorst zich zorgen over de gang van zaken. „Het is toch een heel droevige zaak. Er wordt steeds geroepen dat er aanvragen lopen, maar dat werd een jaar gele den ook al gezegd." Doordat het terrein vervuild is met onder meer teerproduk- ten en petroleum, is grondige sanering nodig. Het is de bedoe ling om het kale terrein helemaal schoon te maken en de ver vuiling onder de bestaande gebouwen te laten zitten. Wel wor den maatregelen genomen om de vervuiling daar op zijn plaats te houden. Volgens ambtenaar Groenberg zitten er door de verontreiniging zeer veel haken en ogen aan het project en duurt het daarom erg lang. „Alles moet goed geregeld wor den." In totaal komen er ongeveer dertig ondernemingen in de nog te bouwen bedrijfsunits, waar onder Kwik-Fit, doe-het-zelf-za- ken en dienstverlenende bedrijven. Houthandel Klinkenberg en Mevo houtindustrie willen een aantal van de bestaande ge bouwen in gebruik nemen. VRIJE TIJD LEIDEN Cursussen voor 55-piussers. Het Leidse Volkshuis organiseert ver schillende cursussen speciaal voor 55-plussers zoals geheugentrai ning, weerbaarheid voor vrouwen, verleden, heden en toekomst. De cursussen worden gehouden aan de Apothekersdijk 33a en in buurt huis Vogelvlucht in Leiden Zuid-West. Voor meer informatie: 071- 149180. Leidse geschiedenis. In het Leidse Volkshuis wordt begonnen met een cursus over de geschiedenis van Leiden vanaf de Middeleeuwen. Het leven en werk van de Leidenaar en de ontwikkeling van de stad staan daarbij centraal. Twee excursies zijn bij de cursus inbegrepen. Voor verdere informatie: 071-149180. Video. Op donderdag 2 en 9 februari wordt er 's avonds in het Leidse Volkshuis een korte cursus gehouden hoe je moet omgaan met au diovisuele middelen, zoals de video of de videocamera. Voor verdere informatie: 071-149180. Vrijwilligers. De Kindertelefoon zoekt vrijwilligers. Voor meer infor matie: 06-0432. Via datzelfde gratis telefoonnummer kan iedereen zich ook opgeven voor de informatie-avond die op donderdag 2 fe bruari van 20.00 tot 22.00 uur is. Callanetics. De sector Sport en Recreatie start in samenwerking met sportschool Ernst Verbeek een kennismakingscursus callanetics voor beginners. De cursus duurt acht weken en kost 45 gulden. De eerste les is vrijdag 3 februari van 10.00 tot 11,00 uur in sportschool Ernst Verbeek aan de Groenesteeg 107 in Leiden. Opgeven kan bij Sport en Recreatie vanaf maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur, 071-315601 bij Aad van der Luit. ALPHEN AAN DEN RIJN Damclub. De Hoornse damclub HDC is vrijdag 3 februari in buurt centrum Elckerlyc aan de Havixhorst 254. Vanaf 18.45 uur is ieder een welkom. Voor meer informatie: tel: 071-43305. 'Go' Denksport. Vereniging 'Go' Denksport is vrijdag 3 februari om 20.00 uur aanwezig in buurtcentrum Elckerlyc aan de Havixhorst 254. Voor meer informatie: tel: 071-94309. HAZERSWOUDE Bonsai. In het International Trade Center wordt vanaf morgen tot en met 7 februari de Edo Bonsai Show gehouden. Vrijwel dagelijks zul len er demonstraties worden gegeven. De tentoonstelling in Bos koop is gratis te bezoeken. WASSENAAR Zoogdierententoonstelling. In het bezoekerscentrum Meijendel van Duinwaterbedrijf Zuid-Holland (DZH) is tot eind maart een tentoon stelling te zien over zoogdieren die in het duin leven. Het centrum aan de Meijendelseweg 40 in Wassenaar is geopend van zondag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur. Elf linden langs de Duinrellweg worden gekapt. Ze zijn oud en vormen een gevaar,voor de omgeving. foto loek zuyderduin naam der Koningin'. De Duin- voor voetgangers, fietsers en de negentiende eeuw. In Was- rellweg is van 07.00 uur tot ui- bromfietsers. senaar worden opnames ge- terlijk zonsondergang ontoe- 'In naam der Koningin' is een maakt van het uitzwaaien van gankelijk voor autoverkeer. Het vijfdelige dramaserie over het een lichting kadetten. De serie gedeelte tussen de Reijerlaan en Nederlandse koloniale verleden is volgend jaar op televisie te het Plein is eveneens afgelsoten in Indonesië aan het einde van zien. Scoutinggroep Leif Erikson in Voorschoten krijgt, als de gemeenteraad daarmee ak koord gaat, 40.000 gulden subsidie voor een. nieuwe sleepboot. Een nieuwe, lagere sle per is noodzakelijk omdat de huidige boot niet onder de baileybrug, de noodbrug naar de nieuwe wijk Starrenburg II, doorkan. De sleepboot wordt gebruikt om de zeil boten van de zeeverkenners van en naar de Vliet te slepen. Het schip wordt afgemeerd in de Rouwkoopvaart. De sleper moet vier keer per jaar naar het clubgebouw voor een onderhoudsbeurt. Omdat de brug in de weg ligt wordt de sleepboot over de brug getild. De gemeente betaalt steeds de kosten van die operatie. Dat doet zij omdat Voorscho ten heeft meegewerkt aan de verhuizing van de scoutinggroep naar de huidige plaats, en naderhand door middel van de noodbrug zelf een obstakel voor Leif Erikson heeft opgeworpen. De noodbrug krijgt over vijf jaar gezelschap van een vaste verkeersbrug, die net zo laag wordt. Dat be tekent dat de zeeverkenners straks dus twee obstakels dienen te overbruggen. Overigens zal de noodbrug op den duur wel verdwij- Aanvankelijk is overwogen de sleepboot te verbouwen. Aangezien dit meer dan 70.000 gulden kost is daar van afgezien. Het bouwen van een nieuwe sleper kost 65.000 gulden. Dat is relatief goedkoop, omdat dat gebeurt met veel zelfwerkzaamheid. Boven dien wordt een gereviseerde motor ge bruikt. De verkoop van de oude sleper le vert nog wat geld op, waarmee bijkomende kosten worden betaald. De scoutinggroep heeft de beschikking over 25.000 gulden. De gemeente moet de reste rende 40.000 gulden bijpassen. Daar staat tegenover dat het tillen van het huidige schip de komende jaren meer dan 15.000 gulden gaat kosten en voor overlast zorgt. Bovendien is de aanleg van een speciale lig plaats voor de brug noodzakelijk en dat kost 12.000 gulden. Een nieuw, lager schip heeft geen extra ligplaats nodig, omdat daarmee naar het clubgebouw kan worden gevaren. Uiteindelijk is de gemeente beter af met de subsidie van 40.000 gulden voor een nieuw, laag schip. Dat zal naar verwachting over een half jaar in gebruik kunnen worden ge nomen. Jij eenkomst over bouwplan Hoofdkantoor marechaussee ,oor omwonenden van het voormalige VROM-terrein aan Van Alkemadelaan in Wassenaar wordt vandaag een in- irmatie-avond gehouden over bouwplannen van de Ko- adinklijke Marechaussee en de gemeente Den Haag. De bij- in mkornst wordt gehouden in de Duindigthoeve (Waalsdor- Toerlaan 43) en begint om 20.00 uur. De gemeente Den Haag heeft een landschapsplan ontwik- sld voor ongeveer de helft van het voormalige VROM-ter- lin. Dit deel wil zij betrekken bij het landgoed Clingendael 1 als park inrichten. De Koninklijke Marechaussee (KMar) r'°il de resterende twee hectares benutten voor de bouw van Ul in een hoofdkantoor, ho Omdat het voormalige VROM-terrein binnen de Wasse- aarse grenzen valt is deze gemeente om toestemming ge raagd. De gemeente Wassenaar moet een aanlegvergun- ing afgeven om uitbreiding van Clingendael mogelijk te laken. Wassenaar moet een milieuvergunning afgeven om t ee bouw van het marechausseekantoor mogelijk te maken. Ij.ie gemeente Wassenaar is in principe al akkoord gegaan ,je iet de plannen. De KMar wil een hoofdkantoor bouwen bestaande uit vier igen. Het gebouw moet ruimte bieden aan 580 medewer- ijjers, die nu in verschillende gebouwen in Den Haag zijn ge- uisvest. Ook het personeel dat verantwoordelijk is voor be- eiliging van het Koninklijk Huis wordt in het kantoor on- ergebracht. In totaal worden 270 parkeerplaatsen aangelegd, v 49 in een ondergrondse garage. In de nieuwbouw zijn ver- er onder meer een 'schietbioscoop' (schiettraining met be- ulp van geprojecteerde videobeelden), een filmzaal en een ragenstalling gepland. Wonen in de Leiderdorpse nieuwbouwwijk Leyhof wordt een dure aangelegenheid. De commissie ruimtelijke or dening schrok gisteravond van de grondprijzen zoals die door het college van B en W worden voorgesteld. ,,Voor de sociale woningbouw zie ik ten opzichte van vorig jaar een stijging van dertig procent. Dat is gigantisch", zei CDA-raadslid T. Meijer. LEIDERDORP JAAP VAN SANDIJ K Ook de grondprijzen voor maat schappelijke voorzieningen (driehonderd gulden per vier kante meter) schoot bij een aantal commissieleden in het verkeerde keelgat. In het college van B en W bleek eerder dat ook burgemeester M. Zonnevylle en wethouder C. Kerner (CDA/wel zijn) deze prijzen te hoog vin den. Volgens wethouder A. van Dijk (BBL/ruimtelijke ordening) heeft de politiek deze prijzen zelf gewild. Het is geen dicht- r" jl M bebouwd plan. Er was ook geen li 1 f JH - behoefte aan veel hoogbouw. IjBMfc'Jp ~rL--'r ,-.y- Als je werkt met lage dichtheid -r en hoge kwaliteit, mag je ook terecht een hoge prijs vragen." komen.' ,Js Leiderdorp ^ean- 4 v« *"*0 kan ik geen huis, maar hooguit I. L-( ,L u W een kabouterhuisje neerzetten!" wtl i .1 A reageerde hij vanaf de publieke tribune op de hoge grondprij- Dg sch00|straat in Voorschoten is in het weekeinde vaak rommelig. De gemeente wil daarom op vrijdagavond in het centrum een veegploeg aan zen' het werk zetten. foto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 11