'Het is gewoon een kwestie van tijd' Edwin Benne geniet van Japans respect ••••DIADORA Sport T u/Fnc^TRi 11 VAN DE Visie John Manuputty op duel tussen LFC en I)()S1 Klassement topscorers '94-'95 1 ZATERDAG 28 JANUARI 1995 Wim Pikaar heeft vertrouwen in Roodenburg Wim Pikaar (30) is al „zijn hele leven" lid van Rooden burg. De voormalige beroepsmilitair is daarom de aange wezen persoon om de situatie van Roodenburg in te schatten. Die is niet al te florissant. De ploeg helt gevaar lijk ver over de rand van de degradatie-afgrond en de stemming lijkt na een pijnlijk verlies tegen afdelingsclub Alphen slecht. Pikaar ziet het echter niet zo somber in. Hij speelt nog steeds met plezier bij zijn club. De aan voerder van de Leidse tweedeklasser is er van overtuigd dat Roodenburg voldoende kwaliteiten herbergt. Ze moeten er alleen nog even uitkomen. concept staan bovenaan." Zo ook de tegenstander van zon dag, SJC. „Als we bij Rooden burg zo negatief zouden voet ballen als SJC doet, dan stopte ik er meteen mee. Gelukkig pro beren we bij Roodenburg altijd te voetballen. De opbouw is dan ook ons sterke punt. Voetbal lend is alles verzorgd en er staat een prima organisatie. LEIDEN» ERIC DE JAGER Hij draagt de aanvoerdersband in een moeilijk seizoen. Maar Wim Pikaar heeft daar geen problemen mee. „Ik kreeg in de voorbereiding al bij de tweede oefenwedstrijd de aanvoerders band toegeworpen en heb hem sindsdien niet meer afgedaan. Het is geen extra belasting, ook al gaat het niet zo goed." Het gaat inderdaad niet zo goed met Roodenburg. Na de degra datie uit de eerste klasse vorig jaar, heeft de ploeg het nu in de tweede klasse weer moeilijk. Slechts twee magere puntjes' scheiden Roodenburg van de degradatiezone. Geen reden om in paniek te raken, vindt Pikaar. „We zijn gestart met prima voetbal. We speelden de eerste vier, vijf wedstrijden de sterren van de hemel, maar goede re sultaten bleven uit. Dat lag ab soluut niet aan ons spel, we ontbeerden gewoon het nodige geluk. Goed spelen is leuk, maar de uitslag telt." Het puntentotaal bepaalt uit eindelijk hoe er gevoetbald wordt. Soms tot verdriet van Wim Pikaar. „Een blik op de ranglijst zegt genoeg. Ploegen met een negatief, verdedigend Dieptepunt Dat klinkt allemaal mooi, maar voorlopig wordt er met die ver zorgde organisatie voornamelijk verloren. Met als triest diepte punt de uitschakeling in de LD- Cup tegen afdelingsclub Al phen. Trainer De Klerk zag het na het drama in Alphen aan den Rijn niet meer zitten. Wim Pi kaar stond die avond langs de zijlijn. „Ik geef toe dat het een blamage was, maar die wed strijd was een incident. We wa ren niet volledig, het tweede moest ook spelen, dus we kwa men spelers te kort. De reactie van de trainer is begrijpelijk, het was een nare avond en hij was teleurgesteld. Ach, af en toe zit ten er van die wedstrijden tus sen, dat het helemaal mis gaat. Zelfs Ajax ging in Waalwijk over de schreef. Dan kan het Wim Pikaar: „Als we zo negatief zouden voetballen als SJC, stopte ik er meteen mee." Roodenburg toch ook wel eens gebeuren?" De problemen liggen vooral in de afwerking, denkt Pikaar. „Scoren is ons probleem. De kansen worden niet afgerond. Tot aan de rand van de zestien meter gaat het wel, maar het laatste zetje lukt steeds net niet. Nogmaals, we kunnen allemaal voetballen. Als die eerste goal er maar makkelijker ingaat, dan kunnen we iedereen verslaan." Om het doel van de tegenstand der makkelijker te bereiken, heeft De Klerk een kleine om zetting gedaan. Wim Pikaar ver huisde van het middenveld naar de verdediging. Patrick Heij- mans schoof door naar de cen trale middenveldpositie. „Heij- mans is aanvallender ingesteld dan ik. Met deze wijziging ho pen we een nog betere aanvoer naar de spitsen te krijgen, ter wijl ik tegelijkertijd voor een slot op de deur achterin kan zor gen." De stemming bij Roodenburg is, ondanks de moeilijkheden, nog goed. „Nee hoor, ik voorzie geen problemen wat de sfeer betreft. Bij de kerstborrel was iedereen vrolijk, de voltallige se lectie was zonder klachten aan wezig bij de verjaardag van on ze vlagger en we hebben pas een gesprek gehad, waarin we hebben afgesproken voor het restant van de competitie met z'n allen de schouders eronder te zetten", verklaart de aanvoer der. De toekomst ziet er volgens Pi kaar dan ook rooskleuriger uit dan de huidige stand doet ver moeden. „We moeten nog even de mouwen opstropen, dan handhaven we ons in de tweede klasse. Het team is goede mix van jong en oud en we hebben spelers die van alle markten thuis zijn. Het is gewoon een kwestie van tijd tot de resulta ten komen. We kunnen ons voordeel doen met de ervaring die we onderin hebben opge daan. We weten nu wat de pro blemen zijn, dus volgend jaar stellen we weer hogere doelen dan alleen handhaving." Overgangsfase „We zitten in een overgangsfa se. Een nieuwe klasse, nieuwe spelers, een nieuwe trainer, an- De schrik sloeg hem vorige week dinsdag even om het hart. In de vroege ochtend werd Edwin Benne ruw gewekt in Sa- kai, één van de vele, dichtbe volkte voorsteden van de Japan se handels- en havenstad Osa ka. Aardschokken deden de tij delijke woonplek van de volley baller trillen. Maar de onophou delijke televisiebeelden leerden Benne die tragische dag dat hij juist aan de goede kant van Osaka verbleef. Kobe had de zwaarste klap te verduren ge kregen. Edwin Benne vertoeft sedert anderhalve maand in blok ze ven van tien verouderde flats. De romeinse letters op zijn brie venbus, beneden in het trap penhuis, verraden de aanwezig heid van de vorig jaar afge zwaaide Nederlandse interna tional. De letters vallen direct op tussen de brij van Japanse karakters die de andere post- bakjes siert. Zelfs aan de ver melding van Benne's doop naam Johannes is gedacht. De tails, Japanners lusten er wel pap van. Van een aangepaste woning is geen sprake. De 2.08 meter lan ge Edwin Benne doet in zijn ka rig bemeten onderkomen niets anders dan buigen. Een ko misch gezicht is het, in deze volgens Japanse maatstaven vormgegeven woonplek die voorts plaats biedt aan Benne's echtgenote en hun piepjonge kroost. Benne heeft de landscultuur van het buigen razendsnel aan geleerd, zij het om puur prakti sche redenen. Een ezel stoot zich ook in Japan niet tweemaal aan dezelfde steen. De robuuste profvolleyballer moet binnens huis vrijwel bij elke verplaatsing op zijn hoede zijn. De deurpos ten in het huis van zijn nieuwe baas zijn immers niet hoger dan 1.80 meter. Maar zodra de 29-jarige Ne derlander zich buiten zijn tijde lijke behuizing begeeft, wordt er voor hem gebogen. Benne is het jongste boegbeeld van de Nip pon Steel Blazers, één van de acht zwaar gesponsorde be- drijfsvolleybalteams die de prestigieuze V-league vormen. De J-league, het twee jaar oude speeltje van schatrijke, voetbal liefhebbende multinationals, heeft sedert december een equivalent. De vercommerciali sering van de teamsporten gaat in Japan onverdroten door. Honkbal, voetbal, volleybal - het houdt niet op. American Foot ball en basketbal zullen spoedig volgen. Als enige Westeuropese vol leyballer in Japanse dienst vaart Benne er wel bij. Het Amstel- veense AMVJ, dat de werkloze Benne van de zomer gretig in lijfde na diens stukgelopen rela tie met zijn Parijse club PUC, werd in december hartelijk be dankt voor de gastvrijheid. Ook door Nippon Steel trouwens, dat een aardig zakcentje in de vorm van een flinke transfer som achterliet voor de ambi tieuze eredivisieploeg. Voor Benne, hersteld van ver velend knieletsel dat hem zijn plaats in de Oranje-selectie kostte, kwam het aanbod als een geschenk uit de hemel. Met Japan, de sportnatie met de on begrensde mogelijkheden, ging voor de vroegere Amersfoorter een stille wens in vervulling. Een waardevol lot uit de loterij noemt hij de verbintenis na eer dere, kortstondige expedities in Europa. Door Edwin Benne aan te trekken heeft de staalfabrikant voor Japanse begrippen de hoogste competitiespeler in rang aan de haak geslagen. Géén van de negen andere bui tenlandse cracks, ook de Ameri kaanse topper Bob Samuelson niet, kan bogen op de staat van dienst van de veelvoudige Ne derlandse international. Het heuse, overdekte Blazers dorp is het sportieve hart van het kunstmatige eiland in de baai van Osaka dat Nippon Steel heeft aangelegd voor zijn staalproduktie. De trainingsac commodatie, een ware oase, wordt omringd door talloze be drijfsgebouwen. „Dat is mijn domein geworden", zegt Benne, relaxed liggend op de met tata- mi-matten bedekte vloer van zijn flatje. Hij kende het gastland als re gelmatige opponent van de na tionale ploeg. De gemakken in deze volleybalkeuken waren hem genoegzaam bekend. „Vanaf het eerste moment is het mij hier ontzettend goed beval len. Ik werd direct overrompeld door de Japanse manier van het bedrijven van topsport, door hun wijze van denken, hande len en doen. Alles wordt tot in de puntjes geregeld. Dat is vooral voor een topsporter erg fijn. Je wordt hier gewaardeerd om wat je als sporter hebt be reikt. Of nog wilt bereiken. Vol leybal is een grote sport in Ja pan. Het was elke keer al fantas- WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -3 De wedstrijd van de week vindt morgen plaats op de Leidse Boshuizerkade. Zondagvierde klassers LFC en DOSR zullen daar vanaf 14.00 uur de strijd met elkaar aanbinden. Beide ploegen nemen in 4A een veili ge positie, hoog in de midden moot in. De achterstand op het ongenaakbare Docos is echter al zo groot dat er voor LF() DOSR dit seizoen nog sle 'troostprijzen' (periodetiteli verdienen zijn. John Manuputty function morgen als de deskundigej deze wedstrijd. Manup trainde de jeugd van Noorch c ASC en Leiden. Bij die la< club diende hij dit jaar zijn tract niet uit. Leidsch Dagblad foto holvast/mark lamers dere ideeën. Dat is even wen nen. Roodenburg is weer op nieuw aan het opbouwen. Ik ben er van overtuigd dat dat zijn vruchten gaat afwerpen. Het is nu helaas te laat om dat dit seizoen nog te doen", ver zucht de ex-militair. Maar daar laat hij zijn plezier niet door vergallen. ,,Het blijft een fantas tische hobby, zelfs als het slecht gaat. Trouwens, ik vind hét veel te leuk om nu eens met mijn broertje in een elftal te spelen." Pikaars optimistische visie op Roodenburg is dan ook: „Dit jaar plezier in het spel houden en handhaven. Even doorbijten en dan breken er ongetwijfeld betere tijden aan." Fusie nabij van krachtsporters en bodybuilders DEN HAAG ANP Bij de krachtsportbond en de bodybuilders bestaat de bereid heid te fuseren. Dat heeft een tweede gespreksronde tussen beide besturen in Breda uitge wezen. Secretaris Van de Sande van de krachtsportbond zegt dat de leden in maart een fusie plan krijgen voorgelegd. „We gaan nu eerst de achterban in lichten over de stand van zaken. Daarna gaan we deskundigen op financieel, juridisch en orga nisatorisch gebied raadplegen." Begin maart komen beide be sturen en deskundigen bijeen om het definitieve fusieplan uit te werken. De krachtsportbond voldeed eind vorig jaar net op tijd aan de voorgeschreven grens van 2500 leden, waardoor de bond niet werd opgenomen in de stichting Klebo (kleine bonden). Doelpuntenmaker van de week: Erwin Dietz (VCL) 2 1) Dennis Stuifzand (Docos) 0 21 2) Fred Bloem (Noordwijk) 0 15 3) Theo Aanhane (VVSB) 1 13 4) Hans Zwaan (Katwijk) 1 12 5) Maurice van Berkel (Leiden) 0 11 6) Marco de Ridder (Katwijk) 0 11 7) Kees Haasnoot (KRV) 0 10 8) Peter Kruit (Quick Boys) 0 10 9) Ruud de Klerk (Foreholte) 0 10 10) Alex Barendse (RCL) 1 9 Dladora stelt voor de topscorer van de week een Marco van Basten T-shirt beschikbaar. De meest produktieve voetballer van de maand ontvangt een paar Diadora Rosse Nero voetbalschoenen t.w.v. 169,95. J *an het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een Diadora-trainingspak, coachjack, shirt, broek, kousen, een paar voetbalschoenen, tas en een voetbal. |t De nummer twee verdient een Diadora-trainingspak, een paar voetbalschoenen, tas en een voetbal. De derde plaats is goed voor een paar Diadora voetbalschoenen, |j tas en een voetbal. Laatste strohalm Alphense Boy; Alphense Boys moet morgen de laatste strohalm grijpen. De wedstrijd tegen DWV is op papier voorlopig de laatste mogelijkl om niet verder weg te zakken in de staart van de hoofdklassi UVS staat te popelen om, uit tegen ADO '20, zijn eerste competi wedstrijd van 1995 af te werken. 1 Hoewel-Alphense Boys dit seizoen voor elke tegenstander nE oppassen, klampt trainer Paul Bahlmann zich vast aan DWV. Amsterdammers staan niet veel beter geklasseerd dan zijn ei elftal. Bij winst komen de Alphenaren op gelijke hoogte met Dl1 al hebben de Boys twee wedstrijden meer gespeeld. „Hierna m ten we aantreden tegen de top drie (AFC, Holland, Hollandia) dan wordt het helemaal moeilijk om veel punten te pakken", al Bahlmann. De Alphense oefenmeester twijfelt nog of hij moet doorgaan het experiment om met drie aanvallers te opereren. De geblessi i de spits Jacques Key is in elk geval nog niet inzetbaar. Robert der Laan, die net een schorsing heeft uitgezeten, liep tijdens dinsdagtraining een kuitblessure op. René de Jong, die Bahlmi vorige week tegen AFC '34 bewust aan de kant hield, krijgt nieuwe kans. UVS gaat met een fitte selectie op bezoek bij de Heemskei middenmoter ADO '20. „Het wordt hoog tijd dat wij weer eens len", aldus trainer Gerard Désar. „Wij hebben nog veertien w strijden te gaan. Als het mprgen niet doorgaat, krijgt UVS late het jaar een overladen programma." SPORT OP TV Edwin Benne valt aan namens Nederland. „Ik heb altijd gezegd dat ik een kans om in Japan te spelen met beide handen zou aangrijpen." archieffoto anp tisch om hier een week met de Nederlandse ploeg te zijn. Ik heb altijd gezegd: krijg ik ooit de kans om in Japan bij een club te spelen, pak ik deze met beide handen aan." „Als Nederlandse volleyballer kom ik voort uit een heel ande re filosofie. Wij benaderen het spel ook anders dan de Japan ners. Toch kan ik in Japan nog veel leren en misschien kan ik de Japanners wat bijbrengen. Maar daar ben ik zeker in de eerste fase voorzichtig in. Ik weet nog niet precies wat de mensen werkelijk van me willen en van me denken. Het is eerst zaak dat ik goed presteer, dat ik in het veld goede dingen laat zien. Maar als ze willen weten hoe het Nederlands team speelt, zal ik het ze uitleggen. Want deze vraag komt geheid een keer." Benne vervolgt: „Japanners hebben ontzag voor ons, voor die grote, sterke Nederlanders aan het net. Dankzij het zilver bij de Olympische Spelen van '92 hebben we nóg meer indruk op ze gemaakt. Dat blijkt hier elke dag opnieuw. Mensen ko men naar me toe met steeds weer hetzelfde verhaal. Ze heb ben me allemaal op tV in actie gezien. Coaches die in dezelfde hal hun universiteitsteam staan te trainen, stappen vol bewon dering op me af. Dan vragen ze of ze mijn hand mogen schud den. Eentje wilde zelfs mijn handtekening groot op zijn rug hebben. Kun je je dat voorstel len? Een dergelijke uiting van respect gaat ook mij^wat te ver. Het moet binnen de perken blij ven. Sport is ontspanning. La ten we het niet overtrekken. Maar vertel dat de Japanners maar eens." „Het volleybal leeft enorm. Bij iedere wedstrijd komen de cheer-leaders op het veld. Er worden strijdliederen gezongen, trommels en elektrische pia nootjes worden de zaal in ge sleept. Ongelooflijk. Maar bo venal is er respect voor de spor ters in het veld. Dat is voor mij het sleutelwoord voor de Japan se benadering van sportmen sen. Zeker ten opzichte van bui tenlandse spelers is dat het ge val. De hoffelijkheid is enorm." „Van spontane uitbundigheid is echter nog te weinig sprake. Het is allemaal te strak. Dat zie je ook in het veld terug. Het en thousiasme is groot, maar je merkt bij spelers geen verbeten vechtershouding. Ze willen het vooral mooi doen. Echt knok ken en hakken, zoals Amerika nen dat kunnen, dat zul je Ja panse volleyballers niet zien doen. Opk op trainingen smij ten ze nooit uit kwaadheid met een bal. Ze houden zich con stant in. Enerzijds is die beheer sing jammer, maar anderszijds vind ik het ook heel mooi. Al blijft de vraag of in topsport zo'n ijzige zelfbeheersing altijd „Het denken en doen van de Japanse jongens is nieuw voor me. Die eigenschappen kende ik niet. Als tegenstander zag ik alleen de buitenkant. Ik zal moeten oppassen dat ik niet een te vrije houding aanneem. Zoals zij het willen, zo zal ik het moeten doen. Ik ben iemand die in veel Japanse ogen van een vreemde planeet komt. Ik moet me aanpassen. Zij willen heel veel weten. Ik ben open en af en toe te duidelijk. De vaag heid van de Japanners is het enige dat me mateloos irriteert. Het woordje misschien valt me hier veel te vaak." „De luxe en rijkdom heeft me niet zo verbaasd, wel de organi satiestructuur in de sport. Alles is optimaal geregeld. Wat je wilt hebben, hebben ze. Wat je kunt bedenken, maken ze. Ze heb ben er alles voor over om er een succes van te maken. Dat is een groot verschil met Nederland. Daar moet je je altijd verant woorden waarom je toppresta ties wilt leveren." ZATERDAG 12.00-13.00 EURO. Boksen. 12.00-17 .40 Ned Studio sport: schaatsen (World Cup vanuit Innsbruck), wielrennen (WK veldrijden) en tennis (Open Australische kam pioenschappen). 13.00-15.00 EURO: Tennis: Australische Open vanuit Melbourne, finale vrouwen. 13.15-18 15 BBC 1: Grandstand: Football fo cus (voetbalmagazine met een vooruitblik op de te spelen wedstrijden in de FA Cup), paarde- koersen, tennis (Australisch Open, finale vrou wen enkelspel), rugby League (finale Regal Trophy vanuit Huddersfield) en final score (voetbaluitslagen). 14.45-16.50 RTL Anpfiff extra: zaalvoetbal, rechtstreeks verslag van het toernooi van Mün- chen. 14.50-16.30 BRT 2: Sport Extra: veldrijden (eerste Open Europese Kampioenschappen voor renners tot 23 jaar vanuit Eschenbach). 15.00-15.30 TV 5: Sport Magazine. 15.00-16.00 Super- Golf: Volvo PGA EURO: pean Tour. 15.00-16.30 EURO: Veldrijden: EK (onder 23 jaar) vanuit Eschenbach (Zwitserland). 15.00-17.00 Did 3. Sport extra. 15.30-16.00 TV 5: Magazine Olympique. 16,00-16.30 Super: Autosport: documentaire serie over Formule 1-races. 16.30-18.00 BRT 2: Sport Extra: basketball (Oostende-Brussel) 16.30-18.30 EURO: Golf: Johnnie Walker Classic vanuit Manila (Filipijnen). 17.00-17.30 Super; Real action skiing: skima- 17* 15-17.30 Did 3: Sport im Westen. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 18.20-19.20 RTL 5: Sport: Engelsen Duits 18.30-19.30 EURO: Skiën: Wereldbeker cross-country vanuit Lahti (Finland), vrouwen 10km klassiek 18.40-18.48 Ned 3: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport 18.45-19 15 BBC 1 Big break: snooker-spel- 19.10-19.50 Did 1: Sportschau 19.30-19.58 BRT 1: Sport. 19.30-21.00 EURO: Schansspringen: Wereld beker vanuit Lahti (Finland), teamwedstrijden kleine schans. 20.00-20.15 BBC 2: Sport. 20.00-22.00 Super: Basketbal: live verslag van de wedstrijd Notre Dame-Boston. 21.00-22.00 EURO: Worstelen: Wre: vanuit Japan, 21.55-22.] 5 BBC 1: Sport. 22.00-23.00 EURO: Tennis Open vanuit Melbourne, finale' 22.16-23.01 Ned 3; Studio sport. 22.25-23.45 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 23.00-01.00 EURO: Boksen. 23.05-23.25 BRT 1Sport op zaterdag. 23.05-00.15 BBC 1Match of the day; voet balmagazine, samenvattingen van wedstrijden uit de vierde ronde van de FA Cup. 03.55-07.00 Did 1: Sport extra: tennis, Australische Open, finale mannen-enkelspel ZONDAG 06.00-0b.30 TV 5: Magazine Olympique. 06.45-09.15 BBC 1: Tennis: verslag van het Australisch Open, finale mannen enkelspel. 07.20-08.30 BBC 2: Match of the day - The road to Wembley: voetbal magazine met samen vattingen uit de FA Cup vierde ronde. 08.30-10.30 Ned 2: Open Australische tennis kampioenschappen. 08.30-11.00 EURO: Tennis: Australische Open vanuit Melbourne, finale mannen. 10.00-11.30 Did 1Sport extra: tennis (Australische Open, finale mannen-enkelspel vanuit Melbourne), onder voorbehoud. 11.00-12.00 EURO: Boksen. 11.25-12.20 BRT 2: Sport Extra: veldrijden (WK junioren vanuit Eschenbach). 11.30-13.00 Ned 2: TV Sport; magazine. 12.00-15.00 EURO: Tennis: Australische Open vanuit Melbourne, finale mannen. 12.30-13.00 BRT 1. Sportmiddag. 13.00-16.45 Ned 2: Studio Sport: schaatsen (World cup vanuit Innsbrück), wielrennen (WK veldrijden) en tennis (Open Australische kam pioenschappen). 14.00-19.50 RAI UNO: Domenica in: o.a. sportuitslagen. 14.45-16.55 RTL+: Anpfiff extra: zaalvoetbal, rechtstreeks verslag van het toernooi van Mün- 14.50-16.30 BRT 2: Sport Extra: veldrijden (WK profs vanuit Eschenbach). 15.00-16.30 EURO; Veldrijden- Open WK (profs/amateurs) vanuit Eschenbach (Zwitser land). 15.05-15.35 Did 1: Sport extra: tennis, Australische Open, samenvatting finale man nen-enkelspel vanuit Melbourne. 15.50-17.50 BBC 1: Match of the day - The road to Wembley: voetbalmagazine met een rechtstreeks verslag van een wedstrijd uit de vierde ronde van de FA Cup en de trekking van 16.05-18.15 Did 2: Sport extra: biathlon (We reldbeker vanuit Ruhpolding), basketball (Ber- lijn-Hagen), volleybal (bekerfinale mannen) en skiën (voorbeschouwing WK in de Sierra Ne- 16.30-18.30 EURO: Golf: Johnnie Walke Classic vanuit Manila (Filipijnen). 17.00-18.00 Super: Sport: golf, The skin 17.30-18.10 BBC 2: Ski Sunday: magazi (WK Skiën vanuit Sierra Nevada, Spanje). 18.00-18.30 Super: Horses in action: paa desportmagazine. 18.08-18.40 Did 1-. Sportschau. 18.10-19 .10 BBC 2: Rugby special: magi ne, o.a. samenvattingen van de gisteren ge speelde wedstrijden vijfde ronde Pilkingto Swalec Cup en een vooruitblik op de tions Cup wedstrijden Engeland - Frankrijk i Schotland - Ierland. 18,30-19.00 Super: Prosuperbikes: motc sport. 18.30-19.30 EURO: Skiën. Wereldbeker cross-country vanuit Lahti (Finland), manr 15km vrije stijl, 18.35-20.00 Ned 1: Studio Sport. 18.45-19,10 RTLSport. 18.50-19.10 Did 3: Sport im Westen. 19.30-19.48 BRT 1: Sport. 19.30-21.00 EURO: Schansspringen: We beker vanuit Lahti (Finland), kleine schans 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Telegram 19.50-20.20 BRT 1: Sportweekenc' 20.30-20.40 RAI UNO: Sport. 21.00-22.00 EURO: Atletiek: Indoor Meet van Grenoble (Frankrijk). 22.00-01.30 EURO: Tennis; Austre Open vanuit Melbourne, finale heren/vrouv* 22 15-23.02 Ned 2: Studio sport: Itali; en Spaanse voetbalcompetitie. 22.25-00.05 RAI UNO: La domenica si 22.30-23.00 Super: Sport: met o.a. sui 22.40-22.45 Did 2: Sport am Sonntag. 23.00-23.30 Super: Real action skiing: sk gazine 23.30-00.30 Super; Sport: golf: The skins 05.45-06.00 Did 1Morgenmagazi 08.30-10.30 EURO: Golf: Johnnie Walker Classic vanuit Manila (Filipijnen). 10.30-11.30 EURO: Skiën: voorbeschouv WK Sierra Nevada (Spanje). 11.04-13.00 Did 2: WK Skiën vanuit Si 11.30-13.00 EURO: Skiën: WK Sierra F (Spanje), vrouwen Super-G. 13.00-16.30 EURO: Tennis: Australisct Open vanuit Melbourne. 13.07-15.21 Ned 2: Studio sport. 16.30-17.30 EURO: Autospórt: Nascar zoenoverzicht.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22