PORT 'Als het moet, gaat het mes erin' 'Plouvier loopt weg voor problemen' Fikse straf Cantona Jarige Piket op dreef Winst Katwijkse schakers Price leidt Ajax mist Litmanen en Davids FC Twente en Sparta gelijk O TERDAG 28 JANUAR11995 ftTERDA s (nchester rtr ef willem spierdijk, 071-356464, plv -chef rob onderwater, 071-356463 ic Cantona komt dit seizoen et meer in actie voor Man- -ïester United. De leiding van club heeft de 28-jarige Fran- international voor de rest van jaargang 1994-1995 ge- horst wegens ernstig wange tijdens de competitiewed- rijd woensdagavond tegen ystal Palace. Met een welge- ücte karatetrap aan de rand in het veld viel Cantona, die trt daarvoor de rode kaart had Oefenduel Noordwijk-Usselmeervogels jioordwijk Noordwijk oefent vandaag tegen IJsselmeervogels. vriendschappelijke duel tegen de Spakenburgse eersteklas ser op sportpark Duinwetering begint om 14.30 uur. )uinrell-cross generale voor NK wassenaar De nationale atletiektop komt dit jaar twee keer naar buinrell. Morgen komen Henk Gommer, Marcel Versteeg en Mi- jchel de Maat in actie tijdens de open districtskampioenschap pen veldloop, die de Leidse atletiekvereniging De Bataven orga niseert. Bij de senioren, die morgen om 15.00 uur starten, ver schijnen tevens de Belgen Geert Deruddere, Hans van de Hoe- Ven. Jerry van de Eerden en Raymond Paemelsen aan de start. Bij de vrouwen (start 13.15) moet de Leidse Joke Kleyweghet opnemen tegen onder anderen Anne van Schuppen, Dasy Hom ergen en de Belgische Linda Milo. Vbdullah recordinternational ürich» De wereldvoetbalbond (FIFA) heeft vrijdag bevestigd dat Ie Saudische aanvaller Majed Abdullah de officiële recordinter- lational is en niet de Engelse doelman Peter Shilton. De FIFA leeft vastgesteld dat de 35-jarige Abdullah, ook wel Majed Ah- ned Mohammed geheten en bijgenaamd de „Pele uit de Woes tijn", in totaal 147 interlandwedstrijden heeft gespeeld. Shilton kwam in de periode 1971-1990 tot 125 .caps'. I EC-finales in Parijs en Wenen I ceneve De eindstrijd van de Champions League, het Europese I bekertoernooi voor landskampioenen,,is op 24 mei in het Ernst Happel-stadion in Wenen. Het is de vierde keer dat de Europese voetbalunie UEFA de Oostenrijkse hoofdstad kiest voor deze prestigieuze Europa-Cupfïnale. Het bestuur van de UEFA be sloot vrijdag de eindstrijd van EC-toernooi voor bekerwinnaars toe te wijzen aan Parijs. Die wedstrijd heeft plaats op 10 mei in het Pare des Princes. Stoitsjkov blijft Barcelona Hristo Stoitsjkov heeft gisteren bevestigd dat hij bij Vegt en bondsarts Frank Nusse besloten zich voor de rest van het schaatsseizoen op zijn studie aan de agrarische hogeschool te richten. De inwoner van Deersum slaagde er donderdag bij de selectiewedstrijden in Innsbruck niet in zich te plaatsen voor de wereldtitelstrijd, volgende maand in Baselga de Piné. Bax is uitgebekerd volendam De zaalvoetballers van Bax zijn gisteren uit het be- ivukaan zee «anp Barcelona blijft voetballen. De winnaar van de Gouden Bal 1994 heeft nog een contract tot juni 1997. De Bulgaar verwees de be richten over een op handen zijnde ruil met Dennis Bergkamp van Inter Milan naar het rijk der fabelen. Postma richt zich op studie innsbruck Ids Postma heeft in overleg met coach Wopke de kertoernooi gezet door eredivisionist Kras Boys. De Voorhouters verloren met 5-3. Hans van Leeuwen, Mart Bax en Arthur van Orssagen scoorden. lijna was het 57e Hoogovens chaaktoernooi vroegtijdig be- list. Alexey Drejev kwam met wart in zijn partij tegen Jevge- ïy Barejev vrijwel gewonnen te taan, maar in de slotfase wist aatstgenoemde het dame-eind- 3 >pel met een stuk minder op vonderbaarlijke wijze nog re- J nise te houden. Met nog één lartij te gaan, leidt Drejev nu net 2-1. In het Zwitserse toer- looi blijft Sergey Tiviakov de anglijst aanvoeren. Ook de partijen in het Zwit- lerse toernooi waren vrijdag al- eszins de moeite waard. Koplo- >er Tiviakov won een ingewik kelde partij van Adams, die in 'erloren stelling wel erg lang )leef doorspelen. De partij van le dag werd echter gespeeld loor de in Oegstgeest woonach- £o spannend als het in de kop tan de promotieklasse in de -eidse schaakcompetitie is, zo spannend is het eveneens in de staart van deze competitie. Om- lat Katwijk 1 met 6-2 van de Jegstgeester-reserves won, zijn Oegstgeest 2 en Voorschoten 1 nu de puntloze hekkesluiters. 'hilidor 2 en Katwijk 1 kunnen ich met hun totaal van twee natchpunten echter evenmin veilig wanen. Philidor 2 had weinig verweer gen een op oorlogssterkte aantredend AAS 1Katwijk deed n het treffen met Oegstgeest 2 op de bovenste borden goede uit naar de 20-jarige Matthew Simmons, een sup porter van Palace. Het bestuur van Manchester United bepaalde voorts dat Cantona de maximaal mogelij ke geldstraf (volgens het con tract met de Fransman) krijgt opgelegd. De bond moet zich nog uitspreken over een straf. De Franse bondscoach Aimé Jacquet liet donderdag weten hem in elk geval voor de duur van de schorsing in Engeland als international uit te sluiten. leiden tim brouwer de koning Ruud Plouvier. archieffoto De Zijl/LGB dobbert stuurloos rond. Het lot van de in degradatienood verkerende Leid se waterpolovereniging ligt vanavond in de wedstrijd tegen ZPB in handen van aspiran tentrainer Otto Kolling. Hij werd bereid ge vonden de opgestapte hoofdcoach Ruud Plouvier voor één keer te vervangen. Aan staande dinsdag doen de teleurgestelde Lei derdorper en zijn voormalige selectie de laatste poging om de scherven te lijmen. Volgens Plouvier staat de deur nog op een kier. Hij knapte het afgelopen weekein de volledig af op zijn spelersgroep. „In Bilt- hoven toonden zij tegen Brandenburg geen agressie in het zwembad, maar na de wed strijd wél in de kantine, waai' het tot onge regeldheden kwam. De volgende dag schold ik ze de huid vol. Vervolgens weigerden sommige spelers tegen Polar Bears te poloën. Toen dacht ik: zoek het zelf maar Henk Harteveld, coach van het tweede team van De Zijl, heeft moeite met de be slissing van de hoofdtrainer. „Heel jammer dat het zo is gegaan", zegt de voormalige rechterhand van Plouvier. „Ruud heeft mensen teleurgesteld. Hij is weggelopen voor de problemen. Hij heeft precies ge daan waarvoor al die mensen hadden ge waarschuwd toen hij afgelopen zomer trai ner werd bij De Zijl. Hij staat bekend als moeilijk, maar is daarnaast in mijn ogen wel bijzonder deskundig. Hij mist alleen dat kleine beetje om een topcoach te worden. Daarvoor draait hij te veel en past hij zijn opmerkingen te veel aan." Hoezeer hij de handelwijze van Plouvier ook afkeurt, toch hoopt Harteveld dat hij het seizoen alsnog afmaakt. „Mijn gevoel zegt: stoppen met die man, mijn verstand: laten we het seizoen met zijn allen afma ken. Als De Zijl hekkesluiter VZC onder zich houdt, kan het bij winst van de promotie- degradatiewedstrijd tegen de nummer twee van de eerste klasse hoofdklasser blij ven. Want als we degraderen, zou dat voor het eerst in twintig jaar zijn. Bovendien worden we dan voorbijgestreefd door stad genoot LZ 1886, dat op het punt staat terug te keren in de hoofdklasse." Harteveld wil overigens niet alleen Plou vier de Zwarte Piet toespelen. „Hij heeft zich verkeken op de groep. De Zijl mist in het water een leider. Albert Spijker wil die rol wel op zich nemen, maar hij heeft er met zijn 42 jaar het lichaam niet meer voor." Voor zichzelf ziet Harteveld geen hoofd rol weggelegd om De Zijl uit de impasse te helpen. „Ik ben er dinsdag bij als de spelers bespreken of ze Ruud nog een kans geven. Als dat gesprek positief voor Ruud uitpakt, vermoed ik dat hij weer training gaat geven. Hoewel hij net was opgestapt, kwam hij donderdag toch alweer kijken naar een oe fenwedstrijd van De Zijl." Ab Fafié wil met Eagles nieuwe start maken Met de Cypriotische toestanden bij AEK Larnaca achter de brede rug kon Ab Fafié wel een tijdje rust gebruiken. Hij scharrelde als knutselaar door zijn huis, zette zich als kunstschilder achter zijn ezel, ravotte als grootvader met een nazaat en pikte als toeschouwer zo nu en dan een wedstrijdje mee. Maar na een maand kreeg hij al weer de kriebels. Fafié wil er maar mee aangeven dat hij volgende week als een gemotiveerde oefenmeester naar Deventer afreist om elf adelaars voor een duikvlucht naar de eerste divisie te behoeden. deventer gpdplaatselijke profclub was in mi neur geraakt, maar koning Ab toverde stadion De Galgen waard al snel om in een spook huis, waar menige topclub met bibberende knieën op bezoek ging. De opvolger van de ontslagen Henk ten Cate bij Go Ahead Eagles kruipt al sinds jaar en dag graag achter de schilders ezel. Om dan in alle rust zijn emoties uiten op het doek. Gro te waarde mag de kenner niet hechten aan de vruchten van zijn penseelstreken. Het werk van de trainer uit Nieuw-Beijer- land slaat in het wankele even wicht tussen kunst en kitsch al snel door naar de laatste kwali ficatie. „Ik zal mijn schilderijen zeker niet exposeren", verzekert Jiij droogweg. „Ik hou ze liever binnenskamers." Vanaf maandag verruilt Fafié (53) zijn stillevens op een ano nieme zolderkamer weer voor de schijnwerpers van het jachti ge profvoetbalcircus. Maanden lang moest hij werkeloos toe kijken, gistermiddag tekende hij een contract voor anderhalf jaar bij GA Eagles. Hij moet de ko mende tijd de stilstaande voet ballers weer aan het hollen zien te krijgen. Fafié, die erkent dat zijn glazen bol is gevuld met koffiedik, schildert op zijn routi ne het beeld van een angstige spelersgroep. Ab Fafié kan bogen op een ruime ervaring in tijden van cri sis. Zo verwierf hij zijn bijnaam 'koning Ab' toen hij bij FC Utrecht de scepter zwaaide. De De nieuwe hoofdtrainer van GA Eagles, die doelman Joop Hiele nog kent uit zijn Feye- noord-tijd, vindt het belangrijk om met een schone lei te begin nen. Aan reputaties heeft hij lak, informatie van buitenaf legt hij snel naast zich neer. „Ik wil alles met mijn eigen ogen bekijken. Hiele was een uitstekende kee per en ik neem aan dat hij dat nog is. De doelcijfers zijn niet positief, maar daar kun je hem niet op beoordelen. Namen zeggen mij niets. Soms passen één of twee onbekende jongens beter in het elftal dan gevestig de spelers. Als het nodig is, moet het mes er maar in." Loodzwaar Fafié beseft dat hij met zijn nieuwe club een loodzwaar pro gramma wacht. Zondag bij Feyenoord-GA Eagles neemt as sistent-trainer Dwight Lodewe- ges de honneurs nog voor hem waar, maar vanaf maandag neemt Fafié het roer in handen. Hij kan meteen z'n borst nat maken, want de Eagles neemt daarna op tegen achtereenvol gens FC Twente, RKC, PSV, FC Utrecht, Vitesse, Ajax en Roda tige Bosnische grootmeester Ivan Sokolov. Tegen Zoltan Al- masi sloeg hij hard toe. Sokolov strafte een dubieus idee in het Open Spaans genadeloos af en won na 26 zetten in een ver woestende koningsaanval. Jeroen Piket speelde op z'n 26e verjaardag zijn beste partij tot nog toe in dit toernooi. De Bosnische grootmeester Pre- drag Nikolic, net als Sokolov woonachtig in Oegstgeest, had tegen hem geen enkele kans. De Leiderdorper kwam met voor deel uit een Bogo-Indische ope ning en besliste de partij min of meer definitief op de 22e zet. Een opstoot met de f-pion sloeg de zwarte stelling uiteen. Piket won een pion en daarmee was de partij in hogere zin beslist. Na de 34e zet gaf Nikolic zich gewonnen. zaken door zeges van Jan Hel- lenberg en Theo Goudriaan op Wessel Volders en Daan Bin nendijk. In de eerste klasse A verspeel de Daniël Noteboom 1 met een 4-4 gelijkspel een kostbaar matchpunt ten opzichte van koploper Bodegraven, dat bij een voorlopige 2-4 voorsprong op LSG 6 de winst nauwelijks lijkt te kunnen ontgaan. Nog meer op rozen dan Bodegraven zitten de collega's van Lei then in de eerste klasse B. De Leide- naren wonnen zelf met 6-2 van de reserves van Daniël Note boom en zagen naaste rivaal De Zwarte Pion 2 met 5-3 van Utile Dulci verliezen. manilla. Mick Price in actie tijdens de tweede ronde van de Johnnie Walker Classic in Manilla. De man uit Zimbabwe leidt met een score van zes onder par 67, gevolgd door de Amerikaan Fred Couples met vijf onder par. De winnaar krijgt een miljoen dollar. foto epa Ab Fafié: „Ik ben blij dat ik hier trainer ben." JC. Fafié ervaart het als een voorrecht om als hoofdtrainer aan de slag te kunnen bij de Eagles, dat een zorgwekkende zeventiende stek op de ranglijst inneemt. „Het is een club met een rijk verleden", schildert hij zijn innerlijke vreugde. „Voor oudere voetballiefhebbers staat Go-Ahead voor goed voetbal. De ploeg van twee jaar geleden ken ik niet meer terug. Ik zal de zaak daarom goed moeten ana lyseren. Ja, ik heb er ontzettend veel zin in. Ik ben er trots op om trainer van Go Ahead Eagles te zijn." Ten Cate Henk ten Cate maakte gister morgen een opgewekte indruk tijdens de persconferentie, waarin het bestuur van Go Ahead Eagles bekend maakte dat hij als hoofdtrainer moet wijken voor Ab Fafié. „Ik ben er nog altijd van overtuigd dat ik het karwei hier had kunnen af maken", sprak hij als vanouds strijdvaardig. „Jammer genoeg heb ik daar de tijd niet voor ge kregen. Het bestuur heeft een zakelijke beslissing genomen. Je kunt nu eenmaal niet achttien spelers wegsturen." amsterdam gpd Vorig seizoen sloeg het noodlot toe in maart, nu zit Ajax al ruim een maand eerder in de proble men. Nadat in een eerder stadi um aanvalsleider Ronald de Boer al ernstig geblesseerd raakte, moet trainer Louis van Gaal het de komende weken enschede «anp FC Twente en Sparta zorgden in het begin van het seizoen al voor spektakel. De Enschedeërs wonnen de eerste confrontatie met 4-3, dankzij een treffer van oud-Spartaan en Edwin Vurens in de laatste minuut. Gister avond schoot Vurens in de laatste minuut tegen de lat en bleven de ploegen op 3-3 ste ken. Na twintig seconden scoor de Boerebach uit een straf schop, nadat Bosvelt door Spar ta's libero Van den Berg ge vloerd was. Via treffers van Boogers en een prachtige van Pieren (hakje achter het stand been langs) kwam de ploeg van Berger op 1-2. Bosvelt, de enige speler van de nummer drie van de ranglijst die zich in positieve zin onderscheidde, zorgde voor de gelijkmaker. Ruud Kool schoot het teleur stellende Twente in de 68e mi nuut naar 3-2. Boogers bracht de stand, met zijn vijfde Sparta- doelpunt tegenover vier RKC- treffers, een kwartier voor tijd in evenwicht. ook stellen zonder Jari Litma nen. De Fin ging gisteren op de training door z'n enkel. De me dische staf van de landskam pioen houdt er rekening mee dat de international drie tot vier weken zal zijn uitgeschakeld. Een andere domper voor Ajax kwam uit de Zeister bossen. Daar schorste de tuchtcommis- sie Edgar Davids voor vijf wed strijden, waarvan één duel voor waardelijk. De linker-midden- velder kreeg in de hectische wedstrijd tegen RKC van 13 ja nuari jongstleden de rode kaart voorgehouden van scheidsrech ter Jef van Vliet nadat hij Leon Hutten een vuistslag had toege diend. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 27 januari 1 - 2 - 8 -13 - 20 - 27 - 28 - 29 - 30 - 32 - 35 - 37 - 40 - 41 - 49 - 55 - 62 - 66 - 71 - 80 (onder voorbehoud) Eerste divisie fc Zwolle - Heracles 0-3 (0-3). 17. Wig- gers 0-1, 18. Velten 0-2, 24. Velten 0-3. Scheidsrechtert: Wegereef. Toeschouwers. 2950. ?oebov (Rus) - Nijboer (Ned) 1-0, Van der terren (Ned) - Delemarre (Ned) 1-0. Stand: 1 Tiviakov 8 punten, 2. Sokolov 7, 3. Hulak, Khalifman, Lutz, Seirawan, Short 6 1/2, 8. Adams, Almasi, Leko, Onitsjoek, Piket, Timman, Zapata, Zvjaginsev6 PAARDESPORT Leiden. Indoor Leiden, nationaal Tweede onderdeel NFS-winterkampioen- schap: 1. Laarakkers/Cigrant 26,62, 2 Coumans/Gwendolynne 27,01, 3. Albert Zoer/Heechiem's Eottie 29,29, 4. Wil- lemsz Geeroms/Argus 30,10, 5. Van der Vleuten/Esmeralda 30,34, 6. Romp/Burg's Gracia 30,37. SQUASH Amsterdam, NK, kwartfinales: Vrouwen: Van Hoorn (1) - Spitse (6/8) 9-0 9-7 9-2, Atkinson (5) - Houtsma (7)9-6 8-10 9-2 9- 5, Sommers (3) - Hoogendoorn (6/8) 9-5 9-4 9-3, Beumer (2) - Vari Nauta Lemke (6/8) 9-4 9-2 9-2, Mannen: Buit (1) - Van de Dussen (5/8) 9 -0 9-1 9-0, Vertogen (5/8) - Cune (4) 9-2 9-7 9-4, Smit (3) - Scheerder (5/8) 9-3 9-1 10-9, Scheffer (2) - Ruijgrok (9/16) 9-5 9-6 9-5. SCHAKEN Wijk aan Zee. Finale Hoogovens, matches, partij 3: Barejev (Rus) - Drejev (Rus) 1/2- 1/2 (tussenstand: 1-2) Zwitsers toernooi, tiende ronde: Adams (Eng) - Tiviakov (Rus) 0-1, Short (Eng) - Khalifman (Rus) 1/2-1/2, Almasi (Hon) - Sokolov (Bos) 0-1, Hulak (Kro) - Seirawan (VSt) 1/2-1/2, Timman (Ned) - Lutz (Dui) 1/2-1/2, Onitsjoek (Oek) - Zvjaginsev (Rus) 1/2-1/2, Zapata (Col) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Piket (Ned) - Nikolic (Bos) 1-0, Brodsky (Oek) - Hansen (Den) 1/2-1/2; Tkatsiev (Kaz) - Winants (Bel) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Romero (Spa) 1/2-1/2, Van der Werf (Ned) - Schwartzman (Roe) 0-1, Van Wely (Ned) - Cifuentes (Ned) 1/2-1/2, Tre- Indoorrecord voor Sun Cayun ZWEIBRÜCKEN DPA De Chinese atlete Sun Cayun heeft bij wedstrijden in de Duit se plaats Zweibrücken het we reldrecord polsstokhoogsprin gen (indoor) verbeterd en ge bracht op 4,10 meter. De oude topverrichting stond sinds 1 maart 1994 met 4,08 op naam van de Duitse Nicole Rieger. Pi kaar Wim Pikaar van ZZ Roodenburg heeft alle vertrouwen in een goede tweede helft van de competitie. Wimbledon abatini uitgezonderd V J komt al dat getennis op de televisie mij langzamerhand danig de keel uit. Wimbledon was één van de ver plichte figuren van mijn opvoe ding. Op één Wimbledon per jaar heb ik niets tegen, maar sinds elk werelddeel zijn eigen Wimbledon is gaan opzetten, is voor mij de jeu er af - voor je er erg in hebt, hebben wij aan één Eurosport niet genoeg. Toch zet te ik dinsdagavond net zoals u cle wekker om woensdag op tijd mijn bed uit te zijn voor Jakko. Jakko en ik hadden afgesproken om negen uur. Negen uur, dan schemert het nog. Negen uur is vroeg. Erg vroeg. De laatste keer dat ik voor een partijtje tennis midden in de nacht mijn bed verliet, was toen Muhammad Ali moest tennissen tegen Foreman. Het tennis zoals Ali het speelde is niet met het toptennis van nu te vergelijken en werd boksen ge noemd. Voor zover Ali's partij te gen Foreman me correct is bijge bleven, zou Ali in het heden daagse tennis weinig te zoeken hebben. Daarvoor kwam hij te veel naar voren. (Tégen Fore man één keer om exact te zijn: Foreman waande zich sterker, maakte een uitgeslapen indruk en nam het midden van de ring, bleef daar staan, duwde wat te gen Ali aan, vernam toen dat het 'advantage Foremanwas en bleef vanaf dat moment gedul dig wachten op fouten van Ali, die prompt naar voren kwam en een serie volleys op Foreman zijn neus losliet, waar die Foreman wekenlang van in coma blijven zou. Eenmaal weer bij stotterde Foreman dat Ali een clown was en helemaal niet boksen kon. Foreman zij dit vergeven. Die had zo de schrik van Ali te pak ken dat hij er voor altijd gek van werd. Het was al een wonder dat hij zich, zij het tamelijk onbe holpen, nog uiten kon. Bravo Foreman!) Zo zat van de week de tennisser Muster er ook bij. Ik zag het onmiddellijk: nog gek ker dan Foreman. Muster mocht ons op tele vb ie uitleggen welk verschrikkelijks hem overkomen was tegen Jak ko. „Hier is geen kruid voor gewas sen", stamelde Muster. „Die clown liep steeds naar het net toe en sloeg de bal zó op mijn helft van het veld dat ik 'em niet meer terug kon slaan. Volgens mij deed hij dat expres. Hij sloeg de bal ook erg hard en soms met effect. Dit noem ik geen tennis. Zo vind ik er niets aan. Zo is het maar net, Muster! Dat vinden wij nu al jaren, dat er niets aan is. DieWimbledonorganisatoren waar ook ter wereld kunnen ons nog zo bestoken met opgeklopt gedoe overATP-lijsten, service kanonnen, prijzengelden van vele tonnen en het kapsel van Agassi, zolang er Musters zijn die met drie-componentenlijm aan hun zolen op de baseline geplakt hun miljoenen aan het tellen zijn, kijken wij geen minuut meer naar tennis op de televisie. Toch stond ik, om een daad te stellen tegen die jansalie van een Muster, woensdag om vijf voor negen naast mijn bed. Het viel niet mee. Het viel niet mee om op te staan vooreen partij tennis en tot overmaat van ramp viel Jakko ook niet mee. Maar één rally, het. onthouden waard. In de vierde set. Die Amerikaan serveerde, liet Jakko met forehands, volleys en meer van zulks in een halve minuut een halve marathon lo pen, maar zag uit onvermoede hoeken de backhand returns tel kens weer op zich afkomen en verloor cle rally, maar won de partij. De rally werd onmiddel lijk nogmaals vertoond, tijdens welke herhaling ik kans zag een ei zacht te koken, sinaasappels te persen en de krant te lezen en terwijl ik daar zo mee bezig was bedacht ik mij hoe leuk tennis eigenlijk kan zijn, zo lang duur de deze rally. Maar éénen twin tig am usan te seconden in een partij van twee- eneenhalf uur is wat weinig. Muster had in zoverre gelijk, dat er inderdaad niets aan is. Alleen Sabatini krijgt u en mij vanaf nu ons bed nog Frank Snoeks is ver slagge ver van Studio Sport. t3

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21