Overuren geen probleem voor Eltingh Krickstein vaart blind op TRAINER £feber knokt zich met succes uit de goot Barejev en Drejev finalisten Sport 'Er is niets over van mijn grasmat' Keegan met onder de indruk van Helder Theunisse en Van der Poel wegkapiteins DINSDAG 24 JANUAR11995 Nederlandse titel Marian Vlasveld weissensee Marian Vlasveld heeft v Nederlandse titel toegevoegd aan haar imposante erelijst. De atlete uit Oud Ade was gisteren de sterkste op het onderdeel 20 kilometer vrije stijl skilopen. Ze bleef nummer twee Hauwert ruim drie minuten voor. De Zijl toch naar finalewedstrijden ia leiden Tijdens de Speedo verenigingswedstrijd van vorige week 's is LZ 1886 als eerste geëindigd. De Zijl/LGB leek in eerste instan tie uitgeschakeld voor de finale in maart. Maar de derde plaats in de poule bleek genoeg om zich bij de beste vier ploegen te ischaren die geen poulewinnaar waren geworden, en dus is De n Zijl net als LZ in Uden van de partij. Bocxe plaatst zich voor NK junioren haarlem Hein Jan Bocxe heeft zich gekwalificeerd voor het Ne derlands schaatskampioenschap voor junioren. Hij had aan de n zesde plaats bij selectiewedstrijden in Haarlem precies voldoen- n de aan de zesde plaats in het eindklassement over drie afstan- den. De 500 meter ging voor de schaatser uit Ter Aar in 41,64, op de 1000 meter finishte hij in 2.07,10 en op de 1500 meter stelde Bocxe zijn NK-ticket veilig met een tijd van 2.22,98. Zijn plaats- - genooot Leon van Harten kwam bij de neo-senioren niet verder dan de veertiende plaats. Romario steunt slachtoffers aardbeving !Rio de Janeiro* Romario heeft zijn hart laten spreken. De Brazi liaanse voetballer schonk het shirt dat hij tijdens het WK in de iVerenigde Staten heeft gedragen aan het Rode Kruis in zijn land. iHet tenue, waarin de spits zijn land naar de wereldtitel voetbal Jleidde, wordt op een veiling verkocht. De opbrengst gaat naar de .{jslachtoffers van de aardbeving in Japan. ;;Sion vijf wedstrijden geschorst ij zeist Romano Sion, linkerspits van FC Groningen, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor vijf duels geschorst. De 23- jarige aanvaller kreeg vorig weekeinde in de wedstrijd tegen Heerenveen de rode kaart van scheidsrechter Van der Ende. Grensrechter Overkleeft had gezien dat Sion tegenstander Does burg een elleboogstoot gaf. Sion heeft afgelopen weekeinde, toen Groningen verloor van Willem II, de eerste wedstrijd van zijn straf uitgezeten. Hij was voorlopig geschorst. Ski-industrie eist afgelasting WK granada De ski-industrie wil dat de wereldkampioenschappen alpine-ski worden afgelast. De WK staan geprogrammeerd van 29 januari tot en met 12 februari in het Spaanse Sierra Nevada. Daar is sinds weken bijna geen vlokje sneeuw gevallen. De orga nisatie probeert met kunstsneeuw een volwaardige piste te ma- 'ken. De fabrikanten van skimateriaal, verenigd in het Internatio nal Racing Team IRT, hebben gisteren de eis de WK te annule- .ren bij de Internationale Skibond FIS neergelegd. „Wij kunnen pjniet instemmen met wereldkampioenschappen op kunst sneeuw", liet een woordvoerder van de IRT weten. fC Den Bosch gered van faillissement mDEN bosch Voetbalclub FC Den Bosch heeft een faillissement af gewend. De club dreigde aan het einde van het seizoen op een tekort van 600.000 gulden uit te komen. Dat zou de doodsteek - voor het betaald voetbal in Den Bosch hebben betekend. Het bestuur van de nummer laatst van de eerste divisie heeft deze maand echter 400.000 gulden bijeen gekregen. jDanny Nelissen bij Dextro Volendam volendam Danny Nelissen rijdt dit seizoen bij de amateurploeg van Dextro Volendam. De 24-jarige Limburger tekende een con- jtract voor een jaar. Nelissen reed de afgelopen twee seizoenen voor de profploeg van TVM. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 melbourne «anp Eigenlijk is het heel simpel. De rally begint, Jacco Eltingh stormt naar het net en zijn tegenstander raakt volledig in de war. Op die manier drong de Gel derlander bij de Australian Open door tot de kwartfinale. Dat is een geweldige prestatie. Slechts vier Nederlanders plaatsten zich eerder bij de laatste acht van een Grand Slam. Dat waren Tom Okker, Michiel Schapers, Richard Kra- jicek en Paul Haarhuis. Eltingh telt volop mee. Voor de eer ste keer bij de laatste acht op één van de vier grote toernooien. „Dit is wat ik wilde", zei de nummer 24 van de we reldranglijst. Zijn doel is een plaats bij de top vijftien. In Melbourne geldt 'Pipo' Eltingh inmiddels als de ontdek king van het toernooi. Het zit hem ook niet tegen. Eigenlijk lag in de vierde ronde Becker op zijn schema, maar die werd uitgeschakeld door McEnroe. Nu had hij Edberg moeten tegenkomen. Die gaf tegen Krickstein, bekend wegens zijn kracht in vijfsetters, een voorsprong van 2-0 weg om nog te verliezen ook: 7-6 7-5, 4-6 6-7 4-6. Voor de eerste keer sinds 1984 behoort de Zweed niet tot de laatste acht van Melbourne. Op papier is Krickstein beter voor El tingh. De Amerikaan geldt als bijvoor beeld Muster en in iets mindere mate McEnroe als een baseliner. „Ik hoef mijn tactiek niet aan te passen", zei El tingh dan ook. Hij blijft gaan naar het net, waar na de ervaringen in het dub belspel zijn reflexen zijn toegenomen. Edberg beschreef Krickstein na zijn ne derlaag als volgt: „Hij staat achterin, toont geen initiatief en slaat de ballen terug. Ik moet toegeven dat hij dat de ze keer behoorlijk goed deed. Krickstein is geen Edberg. De Zweed won in 1985 en 1987 de Australian Open, destijds nog gespeeld op het gras van Kooyong. Hij is voonnalig nummer één van de wereld, behaalde in 1992 in New York zijn laatste Grand Slam-titel. De Amerikaan daarentegen is net aan top-veertig speler. Hij drong in 1989 eens door tot de halve finale van de US Open, was in die tijd zesde op de wereldranglijst. Hij heeft de ge woonte na een prestatie van formaat, zoals die van gisteren, in de volgende ronde zwaar terug te vallen. Volgens Krickstein komt het deze keer niet zo ver. Hij heeft de beschik king over een 'magie' racket, een Yo- nex R27. „Met dat ding heb in 1988 en 1989 mijn beste prestaties geleverd. Aangezien ik niet zo lang meer te gaan heb in het tennis besloot ik dat oude racket mee te nemen naar Melbourne. Ik heb er tot nu toe alle partijen mee gespeeld. Als ik hier win, dan is dat de reden." SCOREBORD AUSTRALIAN OPEN Vierde ronde (achtste finales): Agassi (VSt/2) - Rafter (Aus) 6-3 6-4 6-0; Kwartfi nales: Chang (VSt/5) - Medvedev (Oek/13) 7-6 7-5 6-3 Dubbelspel, derde ronde (achtste finales): Knowles/Nestor (Bah/Can) - Woodbridge- /Woodforde (Aus/2) 6-3 6-4; Kwartfinales: Eltingh/Haarhuis (1) - Ullyett/Paes (ZA- f/lnd) 4-6 6-3 6-4 6-4 Vrouwen, vierde ronde (achtste finales): Gavaldon (Me*) - Novotna (Tsj/3) 7-5 6-0; Kwartfinales: Pierce (Fra/4) - Zvereva (WRu/8) 6-1 6-4. Dubbelspel, derde ronde: Boogert/Muns- Jagerman - McGrath/Stubbs (VSt/Aus/5) 6- 1 3-0 opgave, Kwartfinales: Neiland/Bolle- graf (Let/Ned/4) - Boogert/Muns-Jagerman (Ned) 4-6 6-3 6-3 Gemengd dubbel, eerste ronde: Adams- /Raymond (ZAf/VSt/3) - Luke Jensen- /Schultz (VSt/Ned) 6-7 6-4 8-6, Connell- /Davenport (Can/VSt/1) - Oosting/Boogert 6-1 6-4 Junioren, meisjes, tweede ronde: Basting (1) - Lawrence (Aus) 6-1 6-3 Chang en Pierce dringen door tot halve finales in Melbourne melbourne. anp Het was 'double Dutch-day' op Flinders Park in Mel bourne. In de kwartfinales van het tennis voor duo's op de Grand Slam van Australië kwamen de Nederlanders massaal in actie. Succes was er vooral voor, hoe kan het anders, Jacco Eltingh. De kwartfinalist in het enkelspel versloeg, nogal moeizaam, in samenwerking met Paul Haarhuis het Zuidafrikaans/Indische koppel Ullyett/Paes (4-6 6-3 6-4 6-4). Het leidde tot een plaats bij de laatste vier, met uitzicht op de finale. bent. Bij de vrouwen stapte Pierce, op jacht naar haar eerste Grand Slam-titel, moeiteloos de laatste vier binnen. Met 6-1 en 6-4 werd Zvereva terzijde ge schoven. Het is al duidelijk dat bij de mannen zich onder de halve-fi- nalisten slechts één verrassende naam zal bevinden. Die van El tingh of Krickstein, de enige twee ongeplaatste spelers bij de laatste acht. Krickstein is in Melbourne inmiddels omge doopt tot 'the come-back King', omdat hij voor de eerste keer sinds 1990 in een kwartfinale van een Grand Slam staat. Eltingh bereikte op zijn 17de Haarhuis en Eltingh, de titelver dedigers, zijn één van de twee nog overgebleven geplaatste koppels. Het andere is Palmer- /Reneberg (13), de komende te genstander van Hollands meest succesvolle duo. „Die zijn goed", zei Haarhuis. Nicole Muns-Jagerman en Kristie Boogert verging het min der in de kwartfinales van het vrouwendubbel. Ze verloren van de als vierde geplaatste Bol- legraf en Neiland. In de halve eindstrijd ontmoet Bollegraf, vorig seizoen nog dubbelend met Navratilova, Novotna en Sanchez-Vicario. Dat wordt een klus van jewelste. De eerste halve-finalist in het mannenenkelspel werd vanoch tend eveneens bekend. Chang versloeg in drie sterke sets Med vedev (7-6 7-5 6-3), die per ga me chagrijniger wérd. Want Chang is als vanouds. Taai, on verzettelijk en sterk op de 'big- points'. Je moet hem twintig keer passeren voor je er voorbij opeenvolgende Grand Slam voor de eerste keer de laatste acht. Hij kan de derde Neder lander worden die onder de 'last four' valt. Okker en Krajicek gin gen hem voor. Over gebrek aan ritme gaat de Gelderlander niet gebukt. Niemand stond in de sauna van Flinders Park zo veel op de baan als hij. Na de drie uur en 37 minuten tegen McEnroe kwam daar in de dubbel, waar in de kwartfi nales ook 'best-of-five' wordt gespeeld, tegen Ullyett en Paes nog eens twee uur en 17 minu ten bij. Toch oogt de nummer 24 van de ranking fit. Hij is de inspanningen gewend. In 1994 speelde hij 147 partijen, 65 in de single, 82 in het dubbel. Slechts één speler kwam het afgelopen jaar vaker in actie. Dat is Kafel nikov (171), een andere kwartfi nalist op Flinders Park. Hoe lang hij dat volhoudt, is moeilijk te voorspellen. „Ik maak overuren", zei de Gelder lander. „Het is een luxe pro bleem. Per partij probeer ik me zo goed mogelijk voor te berei- V.V. R.C.L. zoekt voor het seizoen 1995-1996 een Taak: het verzorgen van de training op dinsdag- en donderdagavond alsmede begeleiding van het 3e elftal op zaterdag. den, onder meer door ook niet verder te kijken dan één wed strijd. Ik ben gewend veel te spelen. Maar nooit op een Grand Slam en nooit onder de ze omstandigheden. Het is hart stikke zwaar." Haarhuis had graag hetzelfde probleem gehad. Individueel stuitte hij echter al in ronde één op de Zweed Enqvist. Het zegt dat successen in het dubbel veel, zo niet alles, kunnen goed maken. „We hebben samen acht Grand Slam's gespeeld en kunnen er hier voor de derde keer één winnen. Dat zou heel mooi zijn." Bijna drie jaar zijn Haarhuis en Eltingh als koppel actief. Twintig toernooien speelden ze, twaalf keer kwamen ze tenmin ste tot de halve finale. „Ik ben daar heel trots op", zegt Eltingh. „Het is een ongelooflijke presta tie. We zijn er altijd bij. Bijna al le topduo's zijn hier al uitge schakeld. Daaruit blijkt dat de verschillen minimaal zijn. Wij hebben toch alweer vier keer gewonnen." Of de druk groter is, nu in Melbourne een titel moet wor den verdedigd? Haarhuis vond van niet. „Natuurlijk is het zo dat we nu wat minder onbevan gen spelen. Aan de andere kant hebben we veel meer zelfver trouwen. We weten wat we kun nen." Michael Chang toonde zich vanmorgen in de kwartfinale van de open Australische tenniskampioenschappen tegen Andrei Medvedev ouder wets taai. FOTO »AP amsterdam gpd otterdam gpd r is een tijd geweest, dat hij li rank en drugs nodig had om |ich te voelen zoals hij zich nu noelde: „Werelds." Jan Lefeber 0n het zich, met het applaus i n het gejuich van zijn suppor- t; :rs nog in de oren, nauwelijks oorstellen. „Een lekkerder ge- z oei bestaat niet. Ik wist het, :j ïaar ik heb het vijf jaar lang ^erdoofd, onderdrukt met die li oep. Maar dat zal niet meer ebeuren. Ik ben er weer, Jantje eeuwehart is terug." 3 Van Aad Westerlaken had hij iet eens hoeven winnen om npplaus te verdienen. Het feit leen al, dat zijn pupil uit een )t iep dal - de goot, zeggen som- ligen - omhoog is geklauterd, o eschouwt de manager als een z verwinning op zich, één die rat hem betreft met hoofdlet- ers mag worden geschreven. In de Rotterdam Hall van het Vorld Trade Center aan de Co- ij lsingel dacht gisteravond bijna idereen er zo over, iedereen jj unde Lefeber een succesvolle q intree. Misschien zelfs wel ook j igenstander Tony Booth. De Engelsman kijkt allang iet meer op een minnetje meer f minder. Hij is prof, doet zijn rark zo goed mogelijk, wil best binnen, maar weet dat een ne erlaag ook wel eens 'good for oxing, best for business' kan ijn. „Als ik tegen een boerenlul 'ad gebokst", zei winnaar Lefe- er, „en ik had op knock-out in e eerste of tweede ronde ge- 'onnen, dan had ik nog niets we ten. Nu heb ik de zeker- eid dat ik acht ronden aan kan, at ik acht ronden lang goed, ichnisch kan boksen. En dat rnhem gpd evin Keegan gaat Glenn Hel er binnenkort nog een keer be- jken. De manager van New- astle United was zondag in rnhem bij het eredivisieduel itesse-NAC om de kersverse iternational met eigen ogen in het werk te zien. Keegan as niet onder de indruk van de restaties van de 26-jarige Lei enaar. worden er weer twaalf, let maar op." In de vreugdevolle ogenblik ken na het gevecht lukte het Le feber amper onder woorden te brengen, welke emoties zich van hem meester maakten toen hij voor het eerst na zijn verlo ren Europese titelgevecht tegen Eric Nicoletta (vrijdag 13 okto ber 1989 in Sète, Zuid-Frank rijk) weer richting boksring wandelde. Natuurlijk voelde hij de spanning, kon hij zijn hart horen bonken. Maar hij hoorde en zag óók hoe de mensen in de zaal zich van hun zetel verhie ven om te klappen. „Geweldig, die staande ovatie. Ik denk, dat ze dat deden uit respect voor „Ik denk dat Helder niet één van zijn beste wedstrijden speelde. Hij deed goede en slechte dingen. Maar als hij aan de bal was ging er vaak dreiging van hem uit. Daarom begrijp ik dat hij is gekozen als internatio nal. Maar ik ga hem zeker nog een keer bekijken." „Helder is één van de zes wat ik heb moeten doen om te rug te komen. En toen ik weg ging, stonden ze wéér. Dat is zo'n geweldig gevoel, onbe schrijflijk. Ik wist niet dat ik het zó had gemist." Hij had bijna niet kunnen wachten tot het zo ver was. Dat hij met zijn 'schaduw' Jos van der Wel nog geen twee weken had kunnen sparren „door dat geouwehoer met die keurin gen" (hij zakte, na zeven dikke voldoendes, voor het omstreden neuro-psychologische examen van de Boksbond en zocht ver volgens zijn heil noodgedwon gen in Duitsland) en dat tegen stander Booth in vijf jaar 45 profpartijen afwerkte en hijzelf aanvallers die ik op het oog heb", lichtte Keegan zijn trip naar Nederland toe. „Aan de transfer van Andy Cole naar Manchester United (werd ver kocht voor bijna achttien mil joen gulden, red.) heeft New castle United veel geld ver diend. Maar dat wil niet zeggen dat we dat geld meteen over de niet één - het leek hem allemaal niet te deren. „Ik had geen ge duld, geen rust in mijn lijf, ik moest en zou er naartoe. Hoe eerder hoe liever." Zeker, hij miste ritme na bijna vijfeneenhalf jaar zonder één wedstrijd. Maar mocht hij mis schien? En natuurlijk maakte hij in zijn ijver fouten. Een kniesoor die daarop lette. Wat telde was, dat Lefeber weer bok ste, weer terug was in de nor male wereld. „Een droom. Dit is wat ik wilde: góed terugko men." Twee rondjes had de voorma lig kampioen van Europa nodig om de zenuwen de baas te wor den. „Toen kreeg ik meer ver- balk smijten. Ik neem de tijd om bij een groot aantal Europe se topclubs aanvallers te bekij ken. Die hoeven niet per se in de categorie 'miljoenenaanko pen' te vallen." Met die laatste opmerking doelt Keegan op spelers van het kaliber Bergkamp. Hoewel Vi- tesse-voorzitter Karei Aalbers de trouwen, wist ik waar ik herri moest hebben - op het lichaam - en vanaf dat moment is het steeds beter gegaan. Die Booth is een linke jongen, en hij stoot hard ook. Maar ik denk dat ik hem behoorlijk heb leeggesla- gen, want op het laatst deed hij niet zo veel meer." Alleen Karei Klijnoot (een ju rylid dat tegelijkertijd als spea ker optreedt, dat kan alleen in Nederland) gunde de Brit één ronde, zijn twee collega's von den zelfs dat te veel eer voor de man uit Huil. De scores luidden derhalve resp. 79-73 en twee maal 80-73, alle in het voordeel van Lefeber. „Ik kan nog veel beter", zei de 33-jarige, die zijn zinnen op een nieuwe Europese titel heeft gezet. „Ik vond mezelf al beweeglijker dan ik ooit ge weest ben. Ik moet alleen mijn feeling nog terugkrijgen. Daar gaan we nu keihard aan wer ken." Zijn gevoel van eigenwaarde hééft hij al terug, ook daar is hard aan gewerkt. „Ik heb het voor mezelf gedaan en voor mijn vrouw en kinderen. Voor hen moest en zou ik uit die shit." Dat teleurstellend weinig Rot terdammers getuige wilden zijn van zijn comeback (de zaal zat niet eens halfvol), viel ook Lefe ber zelf zwaar tegen. „Maar veel mensen geloofden misschien niet, dat ik woord zou houden. Misschien dat, als ze morgen in de krant lezen en op TV zien dat ik heb gewonnen, dat ze de vol gende keer dan wél komen." Dan moeten ze wel naar Gro ningen, want daar hoopt Jantje Leeuwehart op 9 maart in het bij programma van Regilio Tuurs wereldtitelgevecht tegen Tony Pep te staan. transferprijs van Helder niet wil noemen, moet de Vitesse-aan- valler minimaal vier miljoen gulden kosten. Het contract van Helder bij Vitesse loopt na dit seizoen nog een jaar door. Na afloop van Vitesse-NAC reisde Keegan met voetbalma kelaar Ton van Dalen door naar Ajax-PSV. Zijn belangstelling gold met name Jari Litmanen en Peter van Vossen. „Als het weer zo slecht blijft, komt er op 12 februari niets terecht van Ajax-Feyenoord. Die wedstrijd kan dan niet in het Olympisch Stadion wor den gespeeld." Ajax-consul Antoine Theu- nissen maakt de dag na Ajax- PSV een aangeslagen indruk. Eén blik op het veld is voor de Diemenaar voldoende om te constateren dat er 'van mijn grasmat niets meer over is'. „Er is op dit moment ook he lemaal niets aan te repare- waregem Gert Jan Theunisse en Adri van der Poel zijn de wegkapiteins van de Belgische wielerploeg Collstrop. De formatie van Willy Teirlinck werd gisteren in Ware- gem voorgesteld. Het team telt 22 renners, onder wie zestien Belgen, twee Nederlanders, twee Duitsers, een Pool en een Deen. ren", aldus Theunissen. „Het is zó drassig dat je er niet met de roller overheen kunt. Het enige wat we kunnen doen is afwachten. Intussen vrees ik het ergste voor de topper op 12 februari. Zeker als de tem peratuur zo laag blijft." Verduidelijkend: „Bij een temperatuur onder zeven gra den groeit gras niet. In dat ge val verandert er niets aan de gesteldheid van het veld. Mocht er onverhoopt nog een sneeuwbuitje overheen ko men, dan is het over en slui ten. Dan gaat Ajax-Feyenoord hier niet door." De renners hebben allen een contract voor een jaar. Teirlinck heeft bijna drie miljoen gulden ter beschikking. Het is de be doeling dat de formatie aan alle klassiekers om de wereldbeker deelneemt, kleine rittenkoersen en één of twee grote ronden. De voorkeur gaat uit naar de Ronde van Spanje, al wordt deelne ming aan de Ronde van Frank rijk niet uitgesloten. Ajax-PSV is tegen de zin van Theunissen doorgegaan. Een grondige inspectie na het noodweer van zaterdagnacht bracht hem al aan het twijfe len. Zo zelfs dat hij na overleg met de KNVB de verantwoor ding niet meer wilde nemen. Ook kort voor de wedstrijd („we zijn nog wel aan het 'prikken' geweest, maar dat doen we meer voor de show") waren de twijfels niet verdwe nen. Maar toen zaten er al 40.000 toeschouwers op de tri bunes. Zo'n groep onverrich- terzake weer naar huis sturen is vragen om problemen." Theunisse heeft een vrije rol bij zijn nieuwe werkgever. De last van het kopmanschap be hoeft hij niet te dragen. Teir linck beschouwt hem als weg kapitein, evenals Van der Poel. „Ik ben blij dat ik niet alleen de verantwoordelijkheid hoef te dragen. Collstrop is voor mij een lot uit de loterij", aldus Theunisse. wijk aan zee« anp De finale van het 57ste Hoogovens schaaktoer nooi gaat tussen de Russen Jevgeny Barejev en Alexey Drejev. De Russische topgrootmeesters sloegen toe in de eerste partij. Gisteren speelden zij met wit zonder noemenswaardige problemen remise. De eindstrijd van het toernooi gaat over vier partijen. Voor de winnaar ligt 15.000 gulden klaar. Voor de verliezer 9000 gulden. In het Zwit serse toernooi heeft de 18-jarige Hongaar Zoltan Almasi de leiding genomen. De partijen in de halve finales van de Hoog ovens Matches duurden dag niet lang. Zowel Ba rejev als Drejev stelde zich tegen respectievelijk Khalifman en Short degelijk op. Khalifman kwam met zwart nog aardig in de buurt van voordeel, maar hij had daarvoor vrijwel al zijn bedenktijd nodig. Toen Barejev op de 15de zet remise aan bood, accepteerde Khalifman het voorstel. Nigel Short nam in de opening de nodige risi co's. Hij versplinterde vroeg in de partij zijn pion- nenstructuur. De Brit kreeg in ruil weliswaar het loperpaar, maar winstkansen waren er zeker niet. Drejev maakte geen fout in het eindspel en stelde de remise na 36 zetten veilig. In het Zwitserse toernooi nam Jan Timman een extra rustdag op. De Amsterdammer had na tien achtereenvolgende speeldagen behoefte aan rust en stemde reeds na 13 zetten in met een punten- deling tegen zijn Kroatische leeftijdgenoot Kruno- slav Hulak. Voor Jeroen Piket was het niet gemak kelijk om na zijn ongelukkige nederlaag tegen Al masi in de vorige ronde opnieuw de gang naar Dorpshuis De Moriaan te moeten maken. Tegen de sterke Duitser Lutz kwam hij met zwart geen moment in de problemen. Na 30 zetten waren bijna alle stukken van het bord en daarmee was een puntendeling onvermijdelijk geworden. Omdat ook het duel Seirawan-Sokolov in remi se eindigde, staat Almasi na zeven ronden alleen op kop. De jonge Hongaar won in december al het internationale toernooi van Groningen. De Rus Zvjaginsev ondervond gisteren de kracht van Almasi, want hij was volstrekt kansloos. Met de overige Nederlanders in de Zwitserse groep blijft het kwakkelen. Van der Sterren is na een goede start ver weggezakt en ook Van Wely heeft nog weinig laten zien. Alleen Nijboer en Van der Wiel handhaven zich in de subtop.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17