Kristie Boogert dicht bij stunt Menzo mist topper tegen oude club Sport Ruud Gullit gooit deur in het slot Commotie rond vertrek Spelbos naar Vitesse TVM rekent op vet wielerjaar Timman houdt uitzicht op laatste vier s. Van Veenendaal kopman van kleine wielerploeg VRIJDAG 20 JANUAR11995 21 Bahlmann blijft bij Alphense Boys alphen aan den run Paul Bahlmann heeft voor een jaar bijgete kend als trainer van Alphense Boys. Gisteravond werd op sport park De Bijlen de spelersgroep ingelicht. De Alphenaar is op dit moment aan zijn negende seizoen bezig bij de hoofdklasser. Bahlmann speelde vroeger zelf bij de rood-vvittcn. Als coach leidde hij de club van de tweede klasse naar de hoofdklasse. Contact Nigel Mansell met McLaren londen De 41 - jarige formule 1 -coureur Nigel Mansell zou een éénjarig contract ter waarde van achttien miljoen gulden heb ben getekend met de renstal McLaren. Samen met de Fin Mika Hakkinen zou hij de afvaardiging van liet Britse team gaan vor men. Dat meldt het Engelse dagblad The Guardian. Boris Becker niet naar Rotterdam melbourne Vlak voor zijn vertrek van de Australian Open heeft Boris Becker officieus laten weten zijn programma voor de ko mende weken te hebben aangepast. Het toernooi van Rotter dam past niet langer in zijn schema. Becker, in de Maasstad als eerste geplaatst, heeft gekozen voor de toernooien van Marseille, Milaan en Stuttgart. Eerder had hij de organisatoren van het Ne derlandse evenement laten weten te verschijnen. In Rotterdam reageerde de organisatie verbijsterd. ,,We hebben maandag avond nog een fax ontvangen met de handtekening van Becker", zegt Marian Bonthuis, verantwoordelijk voor de PR. „Vóór die tijd had hij kunnen afzeggen. Na maandagavond moet hij geldi ge redenen hebben om niet te verschijnen." Davids voorlopig geschorst zeist» De tuchtcommissie van de KNVB heeft Edgar Davids voorlopig uitgesloten van deelname aan competitie- en beker wedstrijden. De Ajacied kreeg vrijdag in de wedstrijd tegen RKC (1-1) een rode kaan omdat hij zijn tegenstander had geslagen. Ajax 2 al geplaatst voor Amstel Cup amsterdam 1 let tweede team van Ajax, dit seizoen verrassend doorgedrongen tot de kwartfinales van de Amstel Cup, is ook al geplaatst voor de editie van volgend seizoen. Normaal gespro ken komen enkel de vier halve-finalisten van het districtsbeker toernooi in aanmerking voor een entreebewijs, maar omdat de ze competitie al gevorderd is tot de kwartfinale en Ajax 2 onmo gelijk meer kan worden ingepast in het schema, besloot de KNVB Ajax 2 een soort 'wild card' te verstrekken. Roda JC verlengt contract Stevens born Roda JC de continuïteit op het technische vlak voor de komende jaren gewaarborgd. Met het verlengen van het con tract van trainer Huub Stevens met nog eens twee seizoenen tot in elk geval 1 juli 1997 gaf het bestuur van Roda JC vorige week te kennen op de huidige voet verder te willen gaan. Gisteravond ging de kogel verrassend snel door de kerk. Na nauwelijks twee uur onderhandelen bereikten beide partijen een akkoord. Fan San Francisco 49ers vermoord san francisco Zijn liefde voor de San Francisco 49ers is een 21- jarige american-rootballfan fataal geworden. De aanhanger is af gelopen maandag na de zege in de halve finale van de Super Bowl tegen de Dallas Cowboys op straat neergeschoten. Een an der slachtoffer raakte gewond. De dader was op een groep jon gelui toegelopen en had gevraagd of ze supporters waren van San Francisco. Toen ze dat beaamden, vloekte hij, trok zijn pistool en loste de fatale schoten. De dader is gevlucht. DEN HAAG ANP Ruud Gullit stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal. Hij heeft dat gisteren na de training van zijn Italiaanse club Sampdoria gezegd tegen ver slaggevers De Amsterdam mer vertelde onder meer dat hij zich te oud voelt. HU is 32. Overigens had Gullit al meteen na de aanstelling van Hiddink als opvolger van Ad vocaat gemeld niets te voe len voor een terugkeer. Over een mogelijke rent red van Gullit bestond de laatste dagen enige verwarring. Die ontstond nadat bondscoach Hiddink zich afvroeg of Gullit wel of niet bi) het groepje hoorde dat tijdens Nederland - Frankrijk afscheid nam van Oranje; Van Aerle, Rijkaard, de broers Koeman, Wouter* en Kieft. De Achterhoekei belde Gullit, met wie hij bij, PSV werkte, maar kreeg geen contact. Dat contact om stond donderdag. Gullit zei tegen de bondscoach hetzelf de als tegen de Italiaanse pers. De eindronde van hel I k in Engeland is nog ander halfjaar weg. Hij is dan bijna 34. Feyenoord wil Rus Klioejev ROTTERDAM GPDL Na Bernard Schuiteman wil Feyenoord binnen enkele dagen nog een nieuwe verdediger vastleggen. Voorzitter Jorien van den I lerik hoopt vandaag of morgen tot een akkoord te Ko men met het bestuur van Dina mo Moskou over de transfer van de 21-jarige jeugd-interna tlonal Dennis klioejev. Klioejev is door scout I runs Bouwmeester ontdekt en heeft op de technische staf van de Rotterdammers tot op heden een zeer goede indruk gemaakt Zo goed zelfs, dut Feyenoord liever klioejev dan diens lumj genoot Nossov (sinds vorige week op proeft in dienst neemt. Nederlandse speelster verliest in drie sets van Conchita Martinez Met de complimenten van de massa verdween Kristie Boogert vrijdagmiddag in de derde ronde van de Austra lian Open van het centre court. Ze had verloren van de Spaanse nummer drie van de wereld, Conchita Martinez. De nederlaag bleef beperkt, 3-6 6-2 3-6. Bijna twee uur hield de Zuid- beierlandse het vol bij haar eer ste Grand-Slamoptreden op de voornaamste baan. Het winnen van een set en uiteindelijk twaalf games was meer dan ver wacht. Veel meer. Maar eigen lijk had ze de kans op de groot ste verrassing in haar beginnen de loopbaan gemist. Boogert had kunnen winnen. Martinez, houdster van de ti tel van Wimbledon, gaf het toe. „Boogert speelde soms onge looflijk. Haar service was zeer sterk, ze was goed aan het net. In de tweede set was ze zo agressief, het was me bijna te veel. Ik wist dat ik het initiatief terug moest krijgen. Dat is me uiteindelijk gelukt. Maar het was moeilijk. Zeer moeilijk." Zo voorkwam de Spaanse dat Boogert voor de stunt van de dag zorgde. Dat deed nu de Tsjech Karei Novacek, die met de als zeven geplaatste Stich al weer de derde top-tien speler uitschakelde, 7-5 6-2 6-4. Op vallend is dat zich in het rijtje van verrassende eliminaties twee Duitse kandidaat-finalis ten bevinden. Eerder ging Bec ker al onderuit, in de eerste ron de tegen de dit jaar opvallend sterk startende Patrick McEn roe. Stich heeft het de laatste tijd niet zo op de Grand Slams. Vo rig jaar haalde hij in drie van de vier gevallen niet eens de derde ronde. Een reden wist de titel houder van Rotterdam, een maal winnaar van Wimbledon, niet te vinden. „Het is in elk ge val niet psychisch. Ik voelde me SCOREBORD Melbourne. Australian Open. Vrouwen, derde ronde: Schultz (Ned/12) Smashnova (Isr) 6-2 6-2, Martinez (Spa/2) Boogert (Ned) 6-3 2-6 6-3, Davenport (VSt/6) - Testud (Fra) 6-3 6-4, Spirlea (Roe) Kamio (Jap) 2-6 6 3 6-3. Mannen, derde ronde. Sampras (VSt/1) Jonsson (Zwo) 6-1 6-2 6-4. ChanglVSt/5) Damm (Tsp 6-3 7r5 6-3, Novacek (Tsj) Stich (Dui/7) 7 5 6-2 6 4, Medvedev (0ek/13) - Pescosolido (Ita) 6-4 6-3 6-3, Delaitre (Fra) - Ólhovsky (Rus) 6-4 6-4 6-2. goed, was niet onzeker. Nova cek was gewoon heel sterk. En ik heb wel eens een slechte dag. Vandaag bij voorbeeld." Brenda Schultz gaat bij de Australian Open onverstoorbaar door met winnen. Ook in haar derde partij, tegen Anna Smash - nova, won ze zonder een set af te geven. De als twaalfde ge plaatste Heemsteedse versloeg de rond de vijftigste plaats van de ranking bivakkerende Israëli sche met 6-2 6-2. Als eerste Ne derlandse deelnemer bereikte ze de vierde ronde. Alleen Jacco Eltingh, zaterdag tegen Muster, kan haar dat nog nadoen. Schultz stuit nu op de Ameri kaanse Davenport, die de Fran se plaag van Vis en Oremans, Testud, in twee sets versloeg, 6- 3 6-4. De Nederlandse begint aan de achtste Finale zonder veel krachten te hebben ver speeld. Ook Smashnova sloeg zij snel weg. De Israëlische kreeg geen kans aan te zetten voor lange rally's van de base line, haar geliefde taktiek. Daar voor was de Nederlandse te sterk in haar service/volley-spel. Boogert wilde zich aanvanke lijk gereserveerd opstellen, uit angst voor de sterke return van Martinez. Al snel kwam ze tot de conclusie dat haar beste mo gelijkheden in de aanval lagen op de wegens de regen overdek te baan. Uiteindelijk verscheen ze zestig keer aan het net. waar van 36 keer succesvol. Als ge bruikelijk was haar Spaanse op- ponente niet van de baseline te branden. Er was op papier een wereld een verschil tussen de speel sters. Martinez won vorig sei zoen, als eerste Spaanse, Wim bledon. Ze is in het bezit van 28 individuele titels, na Graf en landgenote Sanchez-Vicario de beste vrouw ter wereld. Boogert won één keer een toernooi, kwam in een Grand Slam in het enkelspel nooit verder dan de derde ronde. Wel is ze in het ge mengd dubbelspel in het bezit van ,een Grand-Slamiitel. Vurig jaar won ze met Menno Costing op Roland Garros. De op papier ongelijke wed- Conchita Martinez was vol lof over was me bijna te veel." strijd kende een volledige om mekeer in de tweede set. waarin Boogert oppermachtig was. Ze speelde in die fase uiterst agres sief. „Ik ben nooit zo'n liefheb ster geweest om achterin ie blij ven hangen. Sinds Betty Stöve mijn coach is, heb ik iemand die me aanmoedigt aanvallen- het spel van Kristie Boogert. „In de tweede set v der te spelen. Dat is wat ik wil. redelijk tevreden over de partij. Tennisspelen. Echt tennis." Het is beter dan dal Martinez Natuurlijk keek ze terug met mij twee keer met 6-0 wegslaat, gemengde gevoelens. „Het was Daar staat tegenover dat ik kan- spannend, zo voor de eerste sen heb ge!uil,,,die niet benut keer op het centre, court. Ut- zijn. ik yyeet dau(pin waar ik nu drukwekkenti. Maar ik had me aan moet gaan werken. er goed op ingesteld, me vooraf niet echt druk gemaakt. Ik ben Waterreus enige zekerheid in opstelling van PSV Jelle Nijdam neemt meteen het voortouw bij zijn nieuwe werkgever TVM. foto anp eindhoven henri van der steen GPD-VERSLAGGEVER Pas zondag maakt Dick Advocaat zijn eerste PSV-opstelling bekend, maar één knoop is alvast doorgehakt: Ronald Waterreus is bij Advocaat vooralsnog eerste keus in de goal. Voor Stanley Menzo betekent het de zoveel ste deceptie in een loopbaan met veel ups en nog veel meer downs. Advocaat blijkt zijn keepers al twee we ken geleden te hebben ingelicht. Waterreus: „De dag voor de wedstrijd tegen NAC (die 6 januari zou worden afgelast, red.) heeft Ad vocaat het mij verteld, nadat hij het eerder al Menzo had verteld. Dat ik het een terech te beslissing vind, lijkt me logisch. Of het me verbaasd heeft? Nee, want ik heb het al lemaal op me laten afkomen, me er de hele kerstperiode niet druk om gemaakt. Ik heb de laatste wedstrijden gespeeld en hard ge traind en dan hen je toch afhankelijk van de coach, dus... Bovendien moet ik meteen presteren, al zit ik weer snel op de bank." Over zijn relatie met Menzo die het eet ste half jaar omschreven kon worden als een non-relatie omdat beiden geen woord met elkaar wisselden - doet Waterreus non chalant als altijd. „We hebben een goede relatie. Wc praten met elkaar, we hebben altijd wel gepraat. Niet te veel, maar dat hoeft ook niet. Enige journalisten hebben er kennelijk baat bij te denken dat we geen enkel woord wisselden. Misschien was dat ook wel zo, maar dan nog: het gaat nie mand wat aan. We zijn profs en moeten mei elkaar kunnen werken." Advocaat heeft intussen nog eens een ge sprek gehad met beide keepers, maar me dedelingen daarover worden niet verstrekt, Wel wil de coach even vertellen op wie hij zondag tegen Ajax niet hoeft te rekenen. „Wouters, Vink en Playfair zijn geblesseerd, de rest is fit, dus ook Prommavon en Pahl- platz." De laatste twee lieten de oefenwed strijd maandag tegen VW aan zich voorbij gaan. In die wedstrijd raakte Marciano Vink opnieuw geblesseerd: arm uit de kom. Ad vocaat: „Er Is geen complicatie, maar drie vier weken zijn we hem wel kwijt." l egen VW testte Advocaat nog een vari ant voor het geval PSV tegen Ajax op ach terstand komt. Nilis werd tegen VW na rust middenvelder, Meijer kwam naast Ronaldo spelen. Advoiaat: „Dat is een mogelijkheid hij achterstand: Nilis een linie naar ach Ie ren, spits erbij." De coat h is content, zijn spelers ook. Wa terreus: ,,l let is opvallend hoe vreselijk goed er getraind wordt. Als dat een voorbode is Natuurlijk heeft dat te maken met een nieuw gezicht voor de groep en het feit dat iedereen zich weer wil waarmaken. Maar als we dit volhouden en zondag van Ajax winnen. Ik ken de stand niet van builen, maar dan kunnen we misschien nog kam pioen worden. Al spelen we op de eerste plaats voor Europees voetbal." PSV begint zondag vermoedelijk met: Waterreus; Prommavon, Dirckx, Valckx, Van Mol; Pahlplatz, I.mskens, Numan, Zen den; Nilis, Ronaldo. Rond het mogelijke vertrek van trainer Ronald Spelbos van NAC naar Vitesse, volgend seizoen, is zowel in Breda als in Arnhem grote commotie ontstaan. In bestuurskringen van NAC wordt gesproken over 'onfrisse' prak tijken, bij Vitesse laten spelers weten dat ze het liefst met Her- bert Neumann verder willen. De Duitse trainer is zeer ver baasd dat er al gesprekken met Spelbos zijn geweest. Vitesse had hem eerder toegezegd dat een contractverlenging bij de Arnhemse eredivisieclub tot de mogelijkheden behoort. Pikant detail, zondag is het Vitesse- n NAC. e Vitesse-voorzitter Karei Aal- bers ontkent dat er met Spelbos n al een driejarig contract is over- n eengekomen. De voorzitter geeft wel toe dat hij enkele ge- sprekken met de NAC-trainer e heeft gehad. Aalbers: „Iedereen e weet ik dat zeer gecharmeerd ben van Spelbos. Indien Neu- e mann vertrekt bij Vitesse, is hij een uitstekend alternatief. Maar n er is nog niets beslist. Vóór het L- weekeinde heb ik een gesprek met Herbert Neumann.'Ik vind 0 hem een uitstekende trainer. Hij is nu voor het derde jaar bij ons, een behoorlijke periode, il maar ik sluit niet uit dat er een ,e seizoen bij komt." n Een aantal signalen wijst er s niettemin op dat Spelbos, die n zich overigens van commentaar onthoudt, zich volgend seizoen waarschijnlijk richting Arnhem gaat begeven. In gesprekken met Aalbers toonde de 40-jarige Veenendaler zich zeer geïnte resseerd in de Arnhemse club. Bekend is ook dat Spelbos het in Breda niet meer naar z'n zin heeft. De prestaties zijn niet zo goed als vorig seizoen, boven dien werd zijn beste speler, Pierre van Hooijdonk, voor drie miljoen gulden aan Celtic ver kocht. In de spelersgroep wordt al enige tijd beweerd dat hij na dit seizoen weg gaat bij NAC. Spelbos heeft nog een doorlo pend contract bij de Breda- naars. Er is een clausule in op genomen dat hij bij een sportie ve verbetering -naar eigen in zicht- mag vertrekken. almelo gpd De lichten worden gedoofd, tromgeroffel zwelt aan, sierv uurwerk wordt ontstoken. Dan is er muziek uit een James Bond-film. En dus zal zo dade lijk ook Cees Priem wel op het podium van het Preston Palace in j\lmelo verschijnen. De man die men vanuit de nok naar be neden laat zakken is gekleed in een gangster-regenjas en heeft een donkere zonnebril en ma- fia-hoed op het hoofd. Maar het is onmiskenbaar Priem, ploeg leider van TVM. Een nieuw sei zoen, nieuwe renners, dus nieu we kansen. Theunisse, Millar en Capiot, een trio dat zwaar op de begro ting drukte, zijn de voornaam ste vertrekkers, Jelle Nijdam de belangrijkste aanwinst. Na tien jaar Raas hoopt hij de herfst van zijn loopbaan bij die andere Zeeuw nog enige kleur te geven. Het enige Nederlandse be- roepswielerteam presenteerde bovendien Ad Wijnands als as sistent-ploegleider. De oud coureur neemt de plaats in van Guido van Calster. iedereen was vol van wat komen gaat. Etap pe-overwinningen in de Tour, de hoofdprijs in een wereldbe kerwedstrijd zelfs, er waren gis teren al vier renners die gokten op Parijs-Roubaix. Rob Harme- ling, vorig seizoen vaak bij de eerste renners die moesten los sen, is één van hen. Als er, legen de 'regels' in, toch wordt nabeschouwd, blijkt 1994 voor TVM een moeilijk jaar te zijn geweest. Eerst bracht de samenwerking met cardio loog Hoogsteen en het Sint Jo zef-ziekenhuis aan het licht dat Danny Nelissen wegens een hartritme-stoornis gedwongen was te stoppen. Andere specia listen achtten hem wél in staat zijn beroep uit te oefenen. De strijd is nog steeds niet beslist. Er was afgelopen seizoen ook de controverse met Rooks en Theunisse, die gezamenlijk ont snapten uit de Tour. Rooks mocht nog blijven, Theunisse, die in de Ronde van Spanje ook al had verzaakt, moest weg. In diezelfde Tour werden Priem en Harmeling er door de organisa tie uitgegooid, nadat de renner aan de auto van de ploegleider had gehangen. En onlangs trok Bison zich terug als co-sponsor. Hiermee was ook de komst van Erik Breukink, die Priem er graag bij had gehad, van de baan. Maar er waren toch ook goe de tijden? Bart Voskamp won een rit in de Vuelta, Bo Ham burger in de Tour, Tristan Hof- mann pakte de groene trui in de Toekomstronde, Maarten den Bakker was in diezelfde koers lange tijd gele-truidrager, won de Ronde van Midden-Zeeland en werd door de lezers van Wie- Ier Revue uitgeroepen tot cou reur van het jaar. En won Jesper Skibby niet de laatste rit van de Ronde van Nederland én het eindklassement. Het contract met Koga Miyata van Egbert Koersen, een toonaangevend amateurteam. wierp duidelijk zijn vruchten af. Maar een jaar later is het samenwerkingsver band ter ziele. Ad Bos sluit niet uit dat TVM in de toekomst met een andere amateurploeg gaat samenwer ken. „We willen dolgraag jonge Nederlandse coureurs een kans geven om prof te worden. Maar dan moet het niet zo gaan als nu met Koersen. Wij willen niet dat concurrent Post met de door ons opgeleide renners aan de haal gaat." Jan Timman heeft zich een gun stige uitgangspositie verworven in de kwartfinales van het Hoogovens schaaktoernooi. Met zwart maakte hij na een spectaculair gevecht tegen Jev- geni Barejev remise. Nigel Short deed het nog beter. Tegen Sergei Tiviakov won de Engels man met zwart in de aanval. Even dacht Short dit hij bril jant was geweest, maar toen hij de partij later liet zien, bleek Ti viakov in de tijdnoodfase een enorme kans te hebben gemist. „Ik heb dus eigenlijk enorm veel geluk gehad biechtte Short op toen hij zelf deze mogelijkheid voor wit ontdekte. Barejev zal waarschijnlijk niet zo blij zijn geweest met Tim- man als tegenstander. De on derlinge score tot gisteren was sassenheim De wielercarrière van Frank van Veendendaal is in een stroom versnelling geraakt. De 27-jarige Sassenheimer, die vorig jaar als individuele renner in het prof peloton rondreed, gaat deel uit maken van het Belgische team Tonisteiner-Saxon. De komst van Van Veenendaal, die onder 3-1 in het voordeel van de Ne derlander. Maar Barejev is de laatste jaren aanzienlijk sterker geworden en staat met 2675 HIX)-punten in de top-10 van de wereldranglijst. De HÜbner-variant van het Nimzo-Indisch speelden beide spelers al vaker, maar de onge bruikelijke zijvariant die Barejev speelde, was duidelijk door de 28-jarige Moskoviet uitvoerig geanalyseerd. De stelling die na het kwaliteitsoffer op de 16de zet ontstond, moet hij thuis al uitvoerig hebben onderzocht. Dat dacht Timman ook, hij vond in elk geval dat wit ruim voldoende compensatie had voor het geofferde materiaal. Op de 22ste zet miste Barejev waarschijnlijk zijn beste kans. De Rus koos voor een scherpe aanvalsstrategie, waar hij ook een drukstelïing had kunnen andere de Ronde van Neder land op zijn programma heeft, werd mogelijk gemaakt door de Nederlandse co-sponsor All Sports houden. „Als hij dat laatste had gedaan, denk ik dat ik serieuze problemen gehad zou hebben", zei Timman na de partij. Nu kreeg zwart tegenspel. De stukken werden actief en hij gal op het juiste moment materiaal terug. Hoewel hij in kwaliteit voor bleef staan, had ook Tim man geen echte winstmogelijk heden. Uiteindelijk werd de partij na de iHste zet remise ge geven. Bei.de spelers konden een zetherhaling niet goed uit de weg gaan. I imman was na het scherpe duel tevreden met het eindresultaat. In het open toernooi lijkt Jeroen Piket zich hersteld te hebben van zijn uitschakeling door Timman in de hoofdgroep. Piket werd ingedeeld tegen de Oekraïner Brodsky, die hij ook al tegenkwam in de eerste ron de van de matches. Toen won De coureur gaat in de be scheiden ploeg, geleid door de Belg Gerard Billens en de Ne derlander I lenk Klein Beekman, de rol van kopman vervullen. de leiderdorper na het spelen van barragepartijen. In de regit Here partijen wonnen belde spelers eenmaal. Piket buitte gisteren een klein voordeeltje vakkundig uit, zodat hij meteen oprukte naar de gedeelde twee de plaats. De acht spelers die woensdag aan het open toer nool werden toegevoegd, he gonncn met een score van 2 uit Treurig was het lot van John van der Wiel, die in tijdnood de draad volledig kwijtraakte en een gewonnen stelling legen Zapata omhoog in een toia.il verloren positie. Iz>ek van Wely deed het beter. De Tilburg.se grootmeester maakte eeh sprong naar de subtop door een spectaculaire overwinning op Tkatsjev. Ook de veldrijders l'aul Hery gers en de Tsjech Radomir Si munek komen op de weg voor het team uit. Van Veenendaal is dinsdag met de Italiaanse formatie ZG Mobile vertrokken naar Colom bia voor een hoogtestage van drie weken. Hij start met deze ploeg ook in enkele wedstrijden van de Pony-Malta-reeks.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21