Grote Polder wil tweede vluchtweg Klimop moet einde maken aan burenruzie Peppbcl Rijn Veenstreek Auto slipt tegen bord Snelle aanleg bedrijventerrein ergert Gemeentebelang en VVD Snelbus wordt interliner Auto rijdt tegen brugleuning Activiteiten aan banden )e werknemers op het Zoeterwoudse bedrijfsterrein de i irote Polder voelen zich onveilig door de afsluiting van lie Oranjelaan. Dat bleek gistermiddag tijdens een infor- atiemiddag voor de bedrijven, die was belegd om vra- ;en te beantwoorden over de grote brand die in oktober 'en bedrijfspand in de as legde. ,,Hoe zit het met de vei- igheid van de mensen op het industrieterrein? Want er is snaar één uitgang", verwees een man naar de Industrie- I veg. dag uitgebreid voorgelicht door de Leidse brandweer, die ook Zoeterwoude onder zijn hoede heeft. De heren kregen niet al leen een gedetailleerd verslag van de bluswerkzaamheden bij de grote brand in oktober, maar kwamen vooral om te horen wat ze zelf kunnen doen om zo'n situatie te voorkomen. „Die brand heeft bij u gevoelens van onveiligheid gegeven en ik kan me dat heel goed voorstel len", wist R. Goed van de regio nale brandweer. De brandweerlieden drongen er vooral op aan dat de bedrij ven goed overleg plegen met de spuitgasten. „Wij bezoeken ge regeld bedrijven, zodat wij ons im dertig mannen die op le informatiemiddag waren af- ekomen, onstateerden dat ontsluitingsweg vanaf de Jrote Polder onveilige situaties an opleveren. „We kunnen al- 'inaal bij Heineken het indu- xieterrein op, maar als bij dat ruispunt wat gebeurt, kunnen geen kant meer op", zei een n bezorgd. Burgemeester A. loudijk, die met het college vo- ig jaar besloot de Oranjelaan af sluiten voor sluipverkeer naar i iet bedrijfsterrein, had daarop htergeen antwoord. De directeuren, managers en i werknemers werden gistermid- erop kunnen voorbereiden als u iets bijzonders heeft. Zo komen we niet voor verrassingen te staan", aldus Goed. Zijn college J. Volker raadde de directeuren en managers aan eens goed rond te kijken in hun eigen gebouw. „Het zou aardig zijn als u in uw eigen bedrijf eens op zoek gaat naar de brandmuren die er moeten staan en die een brand een uur lang onder controle moeten houden. Er worden nogal eens leidingen door dat soort muren heen getrokken en dan kan er bij brand een onbeheersbare si tuatie ontstaan", waarschuwde hij. De brandweerlieden verze kerden dat zij wel vanaf twee kanten het bedrijfsterrein op kunnen komen. „Een van de wagens stond voor het paaltje dat de Oranjelaan blokkert", wist een man. Volker: „Die wa gen kwam uit een andere ge meente en kende de niet. Maar wij hebben wagens een sleutel va paaltje liggen." roelofarendsveenEen 41 -jarige vrouw uit Oude Wetering is gisterochtend door nog onbekende oorzaak met haar auto geslipt en tegen een bord op de carpoolplaats gereden. Dat gebeurde omstreeks kwart voor negen uur in Roelofarendsveen bij de provinciale weg en de Ripselaan. De vrouw zat door de klap bekneld in haar auto. De brandweer zet te de wagen vervolgens opzij zodat de vrouw kon worden bevrijd. Ze kwam er zonder kleerscheuren af. Haar vervoermiddel werd zwaar beschadigd. FOTO HIELCO KUIPERS Open huis lyceum alphen aan den r Het Groene Hart lyceum houdt morgen van 9.30-12.30 uur open huis in zijn vestigingen in Alphen en Ha/erswoude-Dorp. liet open huis is bestemd voor leerlingen van de hoogste groep van de basisschool en hun ou ders. l ijdens de open dag kun nen aanstaande leerlingen ken nis maken met de scholenge meenschap voor IVHO. VBO. MAVO. HAVO en VWO Mie vakken die leerlingen op het Groene Hart lyceum kunnei volgen den vi Daarin worden gepres i sommige vakke oorbeeldlessen gegi eerd video ii- en dag in het leven van de toekomstige Groene- I lartleerling. OPEN DAG - Akido-vereniging Shi Zen Ryu viert zondag 22 ja nuari het nieuwe jaar en het vierjarig bestaan van de vereni ging met een open dag. Vanaf 1-1 uur is iedereen welkom aan de Molensteeg 13a en 15 in l ei ONTSPANNING - De Ouderen Activiteiten Commissie Leiden Zuid-West houdt zondag 22 ja nuari een ontspanningsmiduag van 14.30-16.30 uur voor 55 plussers. K. Henzen verzorgt een muzikaal optreden op het keyboard. De toegang is 2.50 gulden, inclusief koffie of piee, De zaal in verzorgingshuis Rijn en Viet aan de Aaltje Noorde wierlaan 1 gaat om 14 uur open. Voor vervoer van bewoners in Zuid-West: tel. 313987 of 310916. Met gestolen auto tegen lantaarnpaal nieuwkoop» Een 24-jarige Nieuwvener viel vanochtend tegen half vier lelijk door de mand toen hij met de auto waarin hij reed tegen een lantaarnpaal botste. De man bleek de auto te hebben gestolen en bovendien niet over een rijbewijs te beschikken. Het ongeluk gebeurde op de Nieuwveenseweg ter hoogte van disco theek Beverly Hills. De Nieuwvener raakte licht gewond aan zijn handen. Op het politiebureau is hij behandeld door een arts. Man aangehouden voor overval alphen/ter aar» De politie heeft vanochtend rond acht uur op de Aardamseweg in Ter Aar een 34-jarige man aangehouden, die gisteravond vermoedelijk een overval beeft gepleegd op een Gouwenaar. Onder bedreiging van een vuurwapen moest de hij op de Wilhelmina van Pruisenlaan in zijn woonplaats zijn geld en auto afstaan. De politie van Alphen kwam korte tijd later de wagen op de Boskoopseweg op het spoor. Na een wilde achter volging waarbij de politie hem weer even kwijtraakte, kwam de overvaller op de Oostkanaalweg in Ter Aar'tegen een paal met waarschuwingslichten tot stilstand. De man vluchtte. Urenlang zocht de politie de omgeving af. Het deel tussen de Zegerbaan en de Kerkweg in Ter Aar werd afgezet. Vanochtend signaleerde zij hem weer. De man zou zich cje hele nacht hebben verscholen op een boerderij. Auto brandt uit nieuwe wetering» De a 128-jarige inwoonster v Roelofarendsveen is gisteravond vrijwel geheel uitgebrand. De reed omstreeks elf uur op de A4 in de richting van Am sterdam toen zij bij de afslag naar haar woonplaats merkte dat slecht stuurde. Ze zette hem op de vluchtstrook waar 'direct vlammen uit de motorkap kwamen. De brandweer moest enkele minuten later het wrak blussen. De oorzaak is nog onbe kend. leimuiden liesbeth buitink Niet iedereen is even gelukkig met met de haast waarmee het nieuwe bedrijventerrein aan de Oosterweg in Leimuiden van de grond komt. Col legepartij Gemeentebelang en de oppositiepartij WD stelden gisteravond tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening vast dat er eerst duidelijkheid moet zijn over de ontsluiting van het bedrijventerrein, voordat er grond wordt verkocht. Niettemin ging de commissie unaniem akkoord met de verkoop van grond aan het be drijf Eicon, dat al in april gaal bouwen op het nieuwe terrein. Deze week toverde het college van B en W van Jacobswoude een alternatieve ontslui ting van het nieuwe bedrijventerrein uit de hoge hoed. Door het vrachtverkeer via de Burgemees ter Bakhuizenlaan toegang tot het terrein te ver schaffen, kan het oude plan om de Oosterweg als ontsluiting te gebruiken, van tafel. Daarmee doet de gemeente vooral de bewoners van de Ooster weg een plezier, die fel gekant zijn tegen de vrachtwagens voor hun deur. „Bij de eerste vesti ging moet de ontsluiting bekend zijn, want zo'n weg komt niet op 31 maart uit de lucht vallen", aldus WD'er J. van Dam. „Dit is de omgekeerde volgorde", vond ook F. Witteman (Gemeentebe lang). „We weten nog niet waar de ontsluiting komt of hoe de financiering eruit gaat zien." Wet houder A. Kea (CDA/ruimtelijke ordening) had moeite met de bezwaren van WD en Gemeente belang. Hij vond dat de commissie dan niet nu had moeten beslissen om de grond aan Eicon te verkopen. „We hebben met elkaar besloten dat we dit plaatselijke bedrijf, dat al twee jaar aan de bel trekt, een plek te geven. Maar alle mogelijkhe den voor een ontsluiting blijven open zolang de raad daar geen besluit over heeft genomen", ver zekerde hij. Van der Kooij onderscheiden Alphenaar W. van der Kooij is vanmiddag door burgemeester M. Paats benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Van der Kooij ontving de ver sierselen die bij de onderschei ding horen tijdens zijn af scheidsreceptie als directeur van Erbi bv. De laureaat trad in 1966 in dienst van het bedrijf dat het jaar erop naar Alphen verhuisde. Erbi produceert keu kenblokken en aanrechtbladen. Naast zijn werk bij Erbi was Van der Kooij actief in de Vereniging van Ondernemers in Alphen aan den Rijn VOA, de Neder lands Christelijke Werkgevers vereniging NCW en de Alphen- se Rotary. VRIJE TIJD De snelbus tussen Alphen en Den Haag wordt eind dit jaar vervan gen door een interliner. De nieuwe intercity-bus moet eind oktober of begin november gaan rij'den. De huidige sneldienst (lijn 240) stopt nu op een beperkt aantal haltes in Alphen, Hazerswoude en Den Haag. Wanneer op de lijn een interliner gaat rijden, wordt het aantal haltes nog verder beperkt. Welke haltes komen te vervallen, kan busmaatschappij ZWN nog niet zeggen. De haltes die de inter liner straks wèl aan blijft doen worden luxe interliner-haltes. Een 21-jarige Leidse vrouw is vannacht met haar auto tegen de leu ning van de brug bij het verkeersplein Lammenschans gereden. De vrouw reed even na middernacht over de Voorschoterweg in de richting van de Lammenschansweg. Ze wilde in de bocht naar rechts een auto inhalen. De wagen gleed hierbij naar links, remde en gleed vervolgens tegen de brugleuning. De leidse kwam met de wschrik vrij, de auto werd beschadigd. Geschil tussen Kaagse herberg Orion en buurvrouw ag/den haag marieta kroft in klimop tegen de spij- het hek. De hotelgasten ijgen dan niet het idee dat ze gevangenis terecht zijn (gekomen. En voorkomen wordt de buurvrouw last heeft van inkijk door de vakantiegangers. Aan die suggestie van presi dent baron Von Malzahn had den de beide partijen nog niet igedacht. „Dat zou de oplossing jzijn", riep advocaat F. Schaaf van eigenaar M. Metzlar van watersportherberg Orion op Kaageiland gisteren bij de Haagse rechtbank spontaan uit. 98/ „Het is nog niet zo'n gek idee", zei advocaat J. Dekker van Metzlars' buurvrouw S. Negré (iets bedachtzamer. En zo leidt het planten van een simpele klimop na bijna drie jaar ruzie hoogstwaarschijnlijk tot het te kenen van de vrede. Rechtbankpresident Von Mal zahn gaf beide partijen drie we ken de tijd om tot elkaar te ko- men. „Hoor ik niets, dan neem 2v ik aan dat het conflict is opge- SK' Directe aanleiding voor Negré om haar buren voor de rechter te slepen, was vorig jaar het rooien van de vier meter hoge elzenhaag door Metzlar. Die sfc haag stond precies op de erf- po; grens. Toen Negré terugkwam gr van haar werk werd ze hiermee onaangenaam verrast. Nu voel de ze zich helemaal te kijk staan en wilde beslist niet zo het vol gende toeristenseizoen ingaan. ■a-Die elzenhaag was juist nog «een geluk bij een ongeluk", 31 maakte advocaat Dekker duide- lijk. „Die nam veel inkijk weg." Volgens advocaat Schaaf werd de haag, tegen de afspraak in. niet meer gesnoeid door de tuinman van Negré. Daardoor namen de bomen het licht weg 'n de eetzaal van het hotel. Na Het planten van een klimop tegen het hekwerk langs de galerij r Orion op Kaageiland last heeft van de hotelgasten. de buurvrouw hier diverse ke ren tevergeefs op te hebben ge wezen. besloot Metzlar dus om de zaag zelf maar te gaan han teren. Nu de haag verdwenen is, eis te advocaat Dekker dat Metzlar de afspraak zou nakomen om een 1.90 meter hoge ondoor zichtige glazen wand langs de galerij naar de gastenkamers aan te brengen. Metzlar zou die bij de notaris vastgelegde af spraak slechts voor de helft zijn nagekomen. „Ze hebben een glazen wand bovenop een één meter hoog hekwerk neergezet. De ondoorzichtige wand is daardoor maar 90 centimeter", verklaarde Dekker. „Door de spijlen van het hek kan nog worden gekeken in de tuin en in het huis van mevrouw Negré." Volgens advocaat Schaaf is er helemaal geen sprake van in kijk. „Wie scfiuin naar beneden kijkt, ziet niet de woning, maar kijkt tegen de erfgrens. Wie als een 'peeping Tom' op zijn knie- en voor de spijlen zit valt door de mand. Dergelijk gedrag heeft zich niet voorgedaan en zal zich ook niet voordoen." Bovendien was Metzlar de afspraak wél na gekomen, meent haar raads man. Die hield volgens hem in dat er een glazen wand boven op het bestaande hekwerk zou komen met een totale hoogte van 1.90 meter." Metzlar vulde hem aan: „De gasten zouden ongetwijfeld hot gevoel krijgen dat ze in een ge vangenis terecht zouden zijn gekomen als hun kamers wor den omsloten door zo'n hoge ondoorzichtige glazen wand. LEIMUIDEN UESBETH BUITINK Er moeten strikte voorwaarden worden gesteld aan de activitei ten die de speeltuinvereniging de Peppel in Leimuiden in het nieuwe pand gaat houden. De Peppel, die verhuist naar het veld naast gemeenschapscen trum 1 let Spant, mag daar geen horeca- of sportactiviteiten ont plooien. De commissie ruimte lijke ordening sprak gisteravond de vrees uit aat het toch al slecht bezette gemeenschaps centrum anders nog verder zal leeglopen. Verschillende commissiele den spraken hun twijfel uit over de grootte van het nieuwe ver enigingsgebouw van De Peppel, die anderhalf keer zo groot moet worden als het huidige ge bouw aan de Wilgenlaan. Wet houder T. Kea (CDA/ruimtelijke ordening) verdedigde de bouw plannen van de vereniging. „Ik ben van mening dal verplaat sing van het gebouw niet de aanleiding moet zijn om allerlei beperkingen aan te geven. De Peppel wil al jaren uitbreiden naar de lange procedure die is voorafgegaan aan de verhui zing, omdat de gemeente pas vorig jaar een definitief plan maakte voor de houw van een bejaardencomplex aan de Wil genlaan. De extra ruimte heeft de Pep pel nodig om zelf de speeltoe stellen te kunnen onderhouden. Dat argument was voor D66'er P. van Hoesel genoeg om niet langer tegen de grootte te pro testeren. „We moeten niet zo betuttelend zijn door zoveel op merkingen te geven", vond hij. Gemeentebelang en de WD waren nog niet overtuigd. Zij willen eerst het definitieve bouwplan zien voordat ze goed keuringgeven. ALPHEN AAN DEN RUN Rommelmarkt. Speeltuin Kindervreugd organiseert zaterdag 21 j.i nuari een rommelmarkt (10-13 uur) aan de I lugo de Grootstraat 10 in Alphen. Als iemand nog spullen heeft, kan er gebeld worden met Rinus 92649 of Gerard 72306. Prinsenbal. t Carnavalsvereniging I)c Cascarvieten houdt zaterdag het prinsenbal in de zaal van Avifauna met medewerking van drie orkesten. Aanvang 21.15 uur. Voor verdere inlichtingen: 01720- 75287. Mu/.iekmlddag. Muziekvereniging Crescendo dei dag verschillende muziekinstrumenten en majorette attributen in speeltuin en buurtvereniging Vreugdeoord aan deVorselenburg- straat in Alphen. Daarna kunnen kinderen hun eigen muziekinstru meuten gaan maken. Een beperkt aantal kinderen kan deelnemen, vandaar dat iedereen zich tussen 12.30 en 13.30 uur ln de speeltuin, tel. 91234, moet opgeven. Aanvang 14 uur. Kosten voor leden 1,50 gulden, niet-leden een rijksdaalder. Computer. In buurtcentrum Elkerlycaan de Havixhorsl 254 is zater dag om elf uur de Computer C ïebruikers iroep aanwezig. Voor meer informatie: 01720-30377. Kinderdisco. In het gebouw van speeltuin en buurtvereniging Vreugdeoord aan de Vorselenburgstraat in Alphen wordt zaterdag een kinderdisco gehouden voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Entree is 1,50 gulden voor leden en 2,50 gulden voor niet-leden. De disco Is van 19-21 uur. Wandeling. I iet IVN Alphen aan den Rijn e.o. organiseert zondag een wandeling door het vogelpark Avifauna. Voor deelnemers is de toegang tot het park gratis. Aanvang twee uur bij de ingang Avifau na, I loom 65. Voor verdere informatie: Nico Verwoerd, tel. 01714 12595. Saxofoon. De SaxofoonHigBand treedt zondag op in Studio Ooster man in Aarlanderveen. I let concert begint om 12.15 uur, toegang is gratis. Lezing. De I listorische Vereniging Alphen aan den Rijn organiseert maandag 23 januari een lezing over het verzet In Nederland tijden de Tweede Wereldoorlog 1940-1945. Spreker Is dr, C.M. Schuiten, di recteur van het Rijksinstituut voor )orlogsdocumentatie in Amstei dam. Plaats van handeling: voormalig gemeentehuls aan het Burge meester Visserpark. Aanvang acht uur. Klaverjassen. In buurtcentrum Elkerlyc aan de I lavixhorst 254 wordt maandag 23 januari een klaverjasavond gehouden, ledereen is vanaf 20 uur welkom. Voor verdere informatie: 01720-31103. Repetities. Toneelgroep Spot repeteert maandag 23 januari om 20 uur in buurtcentrum Elkerlyc aan de I lavixhorst 254. Voor verdere informatie: 01720- 38165. Koffic-lnn. In buurtcentrum Elkerlyc aan de I lavixhorst 254 worth woensdag 25 januari om 9.30 uur een koffie-inn gehouden. Voor verdere informatie: 01720- 22291 HAZERSWOUDE/KOUDEKERK AAN DEN RUN (Cursus vogelgeluiden. I )e Vogel werkgroep Koudekerk/Hazerswou de houdt in het voorjaar een cursus in vogelgeluiden: 9 april 'Park De Houtkamp' in leiderdorp, 23 april 'Cronestlin' in Leiuen, 7 mei 'Wijde Aa' in I loogmade/Woubruggc en 28 mei 'Berkheidc' in Kat wijk. De slotavond is op 1 juni. Belangstellenden kunnen zich tot 20 januari aanmelden bij Ton Renniers: 071-411315 tussen 19 en 20 uur of bij Vcronique Wijsman 071 -410864. MEUBELPLEIN LEIDERDORP 4

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15