Provincies moeten geld inleveren Randstad Agenten geschorst na 'ongewenste' contacten Bord voor waterfietsers Stern: Fokker opniem diep in de rode cijfers FEEL FREE, FEEL SUZUKI jÉl MultiAuta DONDERDAG 19 JANUAR11995 Gelijkblijvende winst BolsWessanen Amstelveen I let voedingsmiddelen - en drankconcern BolsWes sanen verwacht over 1994 een gelijke nettowinst als de f 250,5 miljoen die werd geboekt in het jaar daarvoor. Dat heeft het concern woensdag nabeurs bekendgemaakt. Aanvankelijk werd over het eerste halfjaar een tegenvallende winst geboekt van f 110,2 miljoen. Een goede tweede helft van 1994, met een warme zomer waarin veel ijs en alcoholische dranken werden geconsu meerd, heeft de resultaten echter weer bijgestuurd naar boven. Het concern verwacht daardoor opnieuw uit te komen op een winst per aandeel van f3,07. Havenbedrijf in financiële problemen Amsterdam i let Amsterdamse havenbedrijf Combined Termi nals Amsterdam (CTA) verkeer! in financiële problemen en moet het binnenkort mogelijk zonder personeel stellen. Cl A is de grootste deelnemer in de Stichting Samenwerkende I laven CHEF «GERT VISSER. C dagelijks tussen de 150 en 200 man personeel per dag van deze stichting. (TA heeft bij SI IB al uitstel gekregen voor betaling van een schuld van een miljoen gulden. SUB overweegt nu geen per soneel meer beschikbaar te stellen. Produktierecord voor Hoogovens umuiden Hoogovens heeft vorig jaar opnieuw een produktiere cord geboekt. I let staalbedrijf in I Jmuiden verwacht dit jaar de magische grens van zes miljoen ton verwerkt staal te doorbre ken. De winst van het concern neemt dit jaar ook toe. Beleggers rekenen op 426 miljoen gulden. In vergelijking met vier andere staalbedrijven in Europa, blijkt dat I loogovens als eerste herstelt. De koers van het aandeel I loogovens schommelde gisteren rond de 79 gulden, de eerstkomende maanden is het 'doel' een stij ging naar 90 gulden. Zuid-Holland hoos op kabinet De provincie Zuid-Holland en vier kleine provincies Zee land, Drenthe, Friesland en Utrecht hebben de aanval geopend op de nieuwe verdeelsleutel van het Provincie fonds. De kleine provincies krijgen in de toekomst min der geld van het rijk. Zuid-Holland krijgt weliswaar meer geld maar krijgt minder te besteden voor het milieu. Aanleiding voor het nieuwe ver deelsysteem is de uitbreiding van het aantal provincies met de stadsprovincies OOR (Rotter dam), Haaglanden (Den Haag) en ROA (Amsterdam). I let kabi net houdt het totaalbedrag van 1,9 miljard gulden in het Pro vinciefonds gelijk, maar wil het over meer provincies verdelen. Bovendien zijn de uitgangspun ten voor de verdeling gewijzigd. Tien van de twaalf provincies keerden zich tegen de nieuwe verdeelsleutel en bepleitten handhaving van de oude sleu tel. amsterdam Drie Amsterdamse politicmen sen zijn door hoofdcommissaris E. Nordholt buiten functie ge steld, omdat ze worden ver dacht van ongewenste contac ten met één of meer mensen met een criminele achtergrond. Het gaat om een 38-jarige hoofdagent van het bureau Warmoesstraat, een 29-jarige hoofdagent van het bureau so ciale jeugd- en zedenpolitie en een 43-jarige hoofdagent van het bureau tactiek. De laatste twee afdelingen maken deel uit van de centrale recherche. Een intern onderzoek moet duidelijk maken of de politie mensen buiten hun boekje zijn gegaan. Verdeelsleutel Volgens de nieuwe verdeelsleu tel moeten de kleine provincies fors inleveren. Utrecht krijgt de hardste klappen en moet 17,7 miljoen gulden inleveren, Fries land 13 miljoen. Zeeland 10 miljoen, Drenthe 6,3 miljoen en Noord-Holland 6,3 miljoen. De provincie Gelderland wordt er 16 miljoen gulden beter van, Overijssel 7,3 Groningen 7, Noord-Brabant 6,4, Flevoland 6,2, Limburg 3 en Zuid-Holland 2,9 miljoen gulden. Geen duidelijkheid Zuid-Holland heeft, ondanks de ruimere bedeling, de Raad voor de Gemeentefinanciën inmid dels laten weten grote bezwaren tegen de nieuwe maatstaven te hebben. „Van de 12 miljoen die wij kregen voor de milieudien sten, moeten wij volgens de nieuwe sleutel 4 a 5 miljoen in leveren. Gezien het feit dat wij de zwaarste milieu provincie zijn, moet er dan echt iets ver keerd zijn gegaan bij de bereke ningen aldus hoofd voorlich ting I. Distelbrink. Daarnaast vindt Zuid-Holland dat het wetsvoorstel geen duidelijkheid geeft over de financiële gevol gen van de vorming van de twee stadsprovincies Rotterdam en Den Haag. Het wetsvoorstel moet nog in Eerste en Tweede kamer worden behandeld. zoeterwoude. Het lijkt een geweldige service, verkeersborden voor waterfietsers. Maar in de praktijk is het een heel geklungel om met je waterfiets onder de arm uit het water te klauteren en dan de Zuidbuurtseweg in Zoeterwoude over te steken. Overi gens is niet duidelijk wat er nou precies aan die overkant is. Een andere vaart waarin de vvaterfietser rustig kan voortpeddelen? Of ligt er een heus fietspad? FOTO LOEK ZUYDERDUIN amsterdam I )e koers van Fokker is sterk on der druk komen te staan na een bericht dat Fokker ook dit jaar èn in 1996 met verlies zal draai en. Volgens het weekblad Stern kijkt Fokker in 1995 tegen een verlies van 300 tot 400 miljoen mark aan. Om te overleven, heeft Fokker volgens Daimler- Benz een miljard mark steun nodig. Stern baseert zijn verhaal on der de titel „Fiasko mit fliegen- den Hollandern" (Fiasco met vliegende Hollanders) op een verklaring van een anonieme Fokker-manager. Op de effec tenbeurs stond Fokker weer in het verdomhoekje. De koers zakte in eerste instantie met ne gen dubbeltjes tot 1 11. Daarna was er een licht herstel tot f 11,30. De handel was geani meerd. Er gingen bijna 150.000 aandelen om. Ook volgend jaar blijft Fokker in de rode cijfers staan, zo meldt het blad in haar laatste uitgave. De vliegtuigbouwer zelf houdt altijd vol dat er in 1996 met winst wordt gedraaid. „In december vorig jaar meldden wij dat we in 1996 met zwarte cijfers werken. Dat standpunt is niet veranderdzegt zegsman R. Klinkert. Dat Fokker dit wel met verlies zal draaiei volgens hem wel duidelijk, groot dat wordt, is onduideli Naast het slechte, overij onbevestigde, nieuws uit Si werd woensdag een andere gelijke tegenvaller bij Fol bekend. De Britse viiegtuigb wer British Airospace staat op het punt een werkingsovereenkomst t nen met het consortium A dat bestaat uit de Italiaa vliegtuigbouwer Alenia Franse Aerospatiale. De ji venture spitst zich toe op markt van de regionale vlieg gen, waarop ook Fokker ac is. Dat melden The Financial mes en het vakblad Flight In national in hun jongste editit Mocht deze samenwerl doorgaan, dan is dat een 1< streep door de rekening Fokker en het moederbei Dasa. Fokker had er eigenlijk gerekend samen te kunnen ken met British Aerospace. D en Fokker komen, als de menwerking tussen ATR een feit is, alleen te staan op Europese vliegtuigmarkt de ontwikkeling van r vliegtuigmodellen zeer hoge vesteringen vergt. Nep-ambtenaar waart rond amsterdam Alle 70.000 uitkeringsgerechtigden in Amsterdam krijgen d maand via het blad de Sociale Dienst Post de raad 's avonds mand binnen te laten die beweert ambtenaar te zijn. Volgens C secretaris F. van Woerden zijn bij de dienst al drie klachten binn gekomen van vrouwen die buiten de normale kantooruren bez kregen van een man die zich voorstelde als ambtenaar van de s< ale dienst. De bezoeker toonde een officieel ogend legitimatii wijs. Eenmaal binnen stelde hij de vrouwen vooral veel, Van Woerden „tendentieuze" vragen over herintreding („Waar bent u niet aan het werk?"). De antwoorden voerde hij direct een draagbare computer. Van Woerden zegt niet te weten of m cliënten bezoek van de nep-ambtenaar hebben gekregen. Actie!!! Wegens succes geprolongeerd: de actie van Suzuki. Deze maand kijkt u uw ogen uit op de Suzuki Swift. Die overigens afgelopen jaar de best verkochte Japanse auto in Nederland was*. We hebben 'm in alle soorten en maten, al vanaf f 19.595,-. Neem de Swift 1.0 GLS. Een aangeklede auto met een bijzonder laag benzineverbruik en dito onderhoudskosten. Verkrijgbaar vanaf f 22.495,-. Wilt u sportief de bocht door, dan staat de Swift GTi zachtjes te grommen in de showroom. Een uiterst sportieve uitrusting, 101 pk's en dat allemaal voor f 29.995,-. Sportief prijsje, nietwaar? De Swift Sedan geeft u alle ruimte met zijn royale kofferbak. Vanaf f 26.995,-, desgewenst verkrijgbaar met aantrekkelijke financiering: 5,9% rente over een lening van 36 maanden of 0% rente bij een looptijd van 15 maanden. Wilt u niet financieren, dan krijgt u 'n gratis stuurbekrachtiging. En u blijft uw ogen uitkijken, want na een proefrit en vrijblijvende taxatie van uw huidige auto, krijgt u van ons Dave op video cadeau** Een komische speelfilm voor het hele gezin. Dus... actie!!! Afgebeeld Swrft GTi. bchtmetelen velgen extra Pnjzen inclusief BTW. exclusief kosten rijklaar maken Finonoering wordt verstrekt op huorkoopbas s imet-doorlopend krediet) volgens de gebruikelijke voorwoorden van Suzuki Financial ServicestSES) Alle kredietaanvragen worden ir SFS getoetst bij het Bureau Krediet Registratie te Tiet 'RAJ-registratie t/m 20-12-94 "Zolang de voorrood strekt Mnnp Rnnriiik 4 I PiHpn W°pas écht leuk! SUZUKI Hoge Rijndijk 4, Leiden Tel. 071-125 259

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22