'Hiddink kan bij mij niet meer stuk' Opnieuw succes Jimmink Jansma ontbreekt bij Alphense sportverkiezing Sport Tennistoernooi Rosmalen: oude wijn in nieuwe zakken VRIJDAG 13 JANUARI 1995 Kluivert in Jong Oranje zeist Bondscoach Rinus Israel heeft voor de oefenwedstrijd te gen Jong Frankrijk, dinsdag in Heerenveen, zestien spelers van veertien verschillende clubs geselecteerd. Ajax en PSV hebben twee vertegenwoordigers in Jong Oranje. Het zijn Oulida en Kluivert (Ajax) en Fuchs en Hoekstra (PSV). De selectie: Oulida, Kluivert (beiden Ajax), Moens (Excelsior), Roorda (FC Groningen), Vierklau (FC Utrecht), Van Bronckhorst (Feyenoord), Rorije (Go Ahead Eagles), Fuchs, Hoekstra (beiden PSV), Makaay (Vitesse), Laros (Willem II), Ooyer (Volendam), Schuiteman (Leverkusen), Van Burik (NAC), Ebbinge (FC Gro ningen), Wiekens (Veendam). Van der Ende leidt duel om Super Cup zeist» Mario van der Ende zal het eerste duel om de Super Cup tussen AC Milan en Arsenal leiden. De Haagse scheidsrechter zal worden geassisteerd door Rob Overkleeft en Rob Brekelmans. Deze eerste ontmoeting tussen de Europese landskampioen (AC Milan) en de winnaar van de Europese beker (Arsenal) wordt op 1 februari in Londen gespeeld. De return, een week later in Mi laan, staat onder leiding van de Westduitser Hellmut Krug. Dick Jol is door de KNVB aangewezen voor de vriendschappelijke in terland Ierland-Engeland in Dublin op 15 februari. Titelgevecht Regilio Tuur uitgesteld Groningen» Het gevecht om de wereldtitel (WBO-versie) tussen kampioen Regilio Tuur en uitdager Tony Pep is twee weken uit gesteld. Het duel zou op 23 februari in de Martinihal in Gronin gen plaatshebben, maar is verschoven naar 9 maart. De lokatie blijft dezelfde. De partij in het zwaarvedergewicht is verplaatst in verband met een bovenbeenblessure bij Tuur. Hij heeft door de ze kwetsuur, die inmiddels volledig is hersteld, vertraging in zijn trainingsschema opgelopen. De Rotterdammer vertrekt vrijdag naar New York om zich voor te bereiden op zijn eerste vrijwillige titelverdediging. Rentree Aouita op atletiekbaan parus Said Aouita viert vrijdag zijn rentree op de atletiekbaan. De Marokkaanse wonderloper, 35 jaar inmiddels, heeft bijna driejaar niet aan wedstrijden meegedaan, maar is vrijdag te be wonderen bij een indoorgala in de Canadese stad Hamilton. Aouita, die in de jaren tachtig de midden- en middellange af stand beheerste en verscheidene wereldrecords liep, zei in een interview met het Franse sportblad '1 Equipe dat de actieve wed strijdsport hem nog zeer na aan het hart ligt. ,,En als ik dan aüe- ten van mijn leeftijd bezig zie, dan denk ik: Waarom ik niet?" Van doorslaggevende betekenis bij dat besluit was ook dat hij werd ontslagen als manager van de Marokkaanse atletiekploeg. Schaken demonstratiesport in Atlanta wuk aan zee» De schaaksport staat op de nominatie om olympi sche erkenning te verkrijgen.,Schaken zal, aldus betrouwbare bronnen inde Verenigde Staten, op voorspraak van IOC-presi- dent Juan Antonio Samaranch de status van demonstratiesport krijgen. De Amerikaan Yasser Seirawan, deelnemer aan het 57e Hoogovens Schaaktoernooi in Wijk aan Zee dat gisteren werd geopend, meent dat schaken reeds volgend jaar in Adanta on derdeel van het olympische programma zal zijn. Seirawan, als redacteur van het vaktijdschrift Inside Chess goed ingevoerd: „Het is een enorme impuls voor de schaaksport. Vooral wat de sponsoring betreft, want het Amerikaanse bedrijfsleven is in ie dere sport die het olympisch stempel heeft geïnteresseerd." )8 alphen aan den run lij.' •«'■Kees Jansma ontbreekt bij de verkiezing van sportprominen- :lften in zijn woonplaats Alphen 2*1 aan den Rijn. De sportjournalist zou de presentatie van de sport- '-verkiezing samen met Diederik ÈG'-i van der Veen Meerstadt voor 'M '"zijn rekening nemen, maar door 'de afmelding van Jansma staat 'de voorzitter van de afdeling Leiden van de KNVB. er van avond om 20.00 uur in de kanti ne van ARC alleen voor. De keuze gaat bij de mannen tussen Christian Tamminga (at letiek) en Lahbib Kassem (taek- Verlies Siemerink in Auckland Ceulemans kan Bayer niet overhalen aandeel te verkopen braunschweig gpd Werner Bayer wil vooralsnog geen afstand doen van zijn meederheidsbelang in de bond van professionele driebanders -'(BWA). Een poging van Ray- "Nnond Ceulemans om het aan delenpakket van de president ';Van de BWA over te nemen, is dp niets uitgelopen, j' De weigering van Bayer is een gevoelige streep door de reke- ning van Ceulemans. Mister Honderd, die bij een trapsactie op Financiële steun kon rekenen '-'van de Belgische sportjournalist 'L'Herman Jacquemyns, zag in de ''aankoop van Bayers aandelen de oplossing voor het conflict dat de internationale biljartwe ib onderwater. c Tweede plaats in rally Granada-Dakar wondo). Bij de vrouwen zijn Ta mara Meijer (judo), Sheila van Nierop (gymnastiek) en Corne lia van der Schilden (windsur fen) genomineerd. Verder zijn de jongens Raymond Pet (atle- tiek), Jalal Zriouil (taekwondo) en Peter van de Berg (badmin ton) en de meisjes Marlies Harmsen (gymnastiek), Wendy Moubis (gymnastiek) en Elles van Duyn (kunstzwemmen) kandidaat voor de uitverkiezing in hun leeftijdsklasse. AZC, Al- phians, DAC, Wilskracht en Suokjang dingen mee naar de diverse hoofdprijzen voor ploe gen en verenigingen. Brenda Schultz in eerste ronde tegen Karin Kschwendt Melbourne «anpShi Ting Wang uit Taiwan en speelt bij winst in de tweede Drie onderonsjes telt de Austra- ronde tegen Caroline Vis, als die rlian Open mogelijk voor de Ne- er in slaagt haar eerste ronde te- ijlerlandse speelsters. Dat is het gen de Frangaise Testud te win- resultaat van de loting vrijdag in nen. Melbourne. Brenda Schultz, voor het eerst Stephanie Rottier opent haar in haar carrière geplaatst op een toernooi tegen Manon Bolle- grand slam (12e), opent het graf. De winnares ontmoet in de toernooi tegen de Duitse Ksch- Jweede ronde Kristie Boogert, wendt. De Spaanse Aranxta als die wint van de Italiaanse Sanchez-Vicario is bij afwezig- Ferrando in de openingsronde, heid van Steffi Graf als eerste Miriam Oremans begint tegen 'geplaatst. De Nederlandse Gerard Jimmink is gisteren in de elfde etappe van de rally wedstrijd Granada - Dakar als tweede geëindigd. Hij finishte in de rit over 457 kilometer van Ayoun El Atrouss in Mauretanië naar Bakel in Senegal ruim ze ven minuten achter de Oosten rijker Heinz Kinigadner. Jim mink won dinsdag de negende etappe. Twee dagen later beves tigde de crosser uit Kolhorn dus dat die winst niet berustte op puur geluk. Gemakkelijk ging het niet. „Het was een vreselijk zware dag", vertelde Jimmink, die met buikpijn was gestart. „In het be gin waren het zandpaden, later werd de ondergrond steeds har der. Ik vertrok als achtste, ach ter de kopmannen, maar ik kwam ze weer tegen doordat ze verkeerd waren gereden. Samen zijn we verder gegaan." De Nederlandse Cagiva-rijder moest het bijna 200 kilometer doen zonder drinken. „Mijn wa terzak raakte lek en dan is het afzien. Ik kwam uitgedroogd, misselijk en helemaal kapot binnen, 's Ochtends was het koud en onderweg was het bloedheet. Ik had veel te veel kleren aan, maar ja, je stopt niet om ze uit te doen." Jimmink verwacht vrijdag een uitermate lastige etappe over 632 kilometer over rotsen en langs kraters. Om veilig door zulk terrein te navigeren, is een goed routeboek onontbeerlijk. Jimmink heeft dat. „Elke kuil staat erin. Als je het niet goed doorleest, wordt het echt le vensgevaarlijk." De Franse organisatie legde de Fransman Stephan Peter- hansel, winnaar van de tiende etappe, donderdag tien minu ten straftijd op. Peterhansel kwam woensdag ten val en be schadigde daarbij zijn motor fiets. Hij overtrad de reglemen ten toen hij bij de reparatie ge reedschap van anderen ge bruikte. De leider in het alge meen klassement, de Spanjaard Arcarons, diende een protest in. Kinigadner werd daarop ook tot winnaar van de tiende etappe uitgeroepen. Peterhansel ging in het dagklassement terug naar de zesde plaats. Bij de autocoureurs kan de Fransman Pierre Lartigue het gaspedaal nu af en toe loslaten. Zijn naaste belager Bruno Saby, de winnaar van 1993, kwam on derweg in grote problemen. Sa by hobbelde met zijn kapotte Mitsubishi Pajero - de ophan ging had het begeven - nog wel naar de volgende servicepost, maar stond daar door de nood zakelijke reparatie erg lang stil. De Fransman verloor ruim drie uur en viel in het klasse ment terug naar de derde plaats. Lartigue ondervindt nu de meeste concurrentie van een andere landgenoot, Jean-Pierre Fontenay. Diens achterstand op de titelverdediger is echter bijna drieëneenhalf uur. De elfde etappe leverde een zege op voor de Spanjaard Sal vador Servia met een Citroën. Die liep in een eerder stadium door ernstige mechanische pro blemen een volle dag achter stand op en speelt in de alge mene rangschikking geen rol van betekenis. Hetzelfde geldt voor de Fin Ari Vatanen, die donderdag tweede werd. De viervoudig winnaar heeft ook geen kans meer op de eindzege. Frankrijk konit niet Papin en Cantona Met twee wereldsterren treedt Frankrijk woensdag in Utrecht tegen het Nederlands elftal aan. Eric Cantona (Manchester Uni ted) en Jean-Pierre Papin (Bayem Miinchen) behoren tot de Franse selectie van zeventien man. Ook de ijzersterke mid denvelder Desailly (AC. Milan) is van de partij. De groep telt slechts één debutant: verdedi ger Thuram van AS Monaco. Aanvaller Ginola (Paris Saint Germain) heeft zijn plaats bij de nationale ploeg heroverd. Hij was sinds de wedstrijd tegen Slowakije (0-0) in september 1994 niet meer uitverkoren. Ook Nantes-verdediger Karembeu, die in de laatste interland op 14 december tegen Azerbeidzjan (2-0) wegens een schorsing ont brak, is in de selectie terugge keerd. (I'a Churl De Nederlandse motorcoureur Gerard Jimmink eindigde gisteren in de elfde etappe van de rallywedstrijd Granada - Dakar als tweede. FOTO ANl riletlij; i), Martin: Glenn Helder 'eindelijk' gekozen in Oranje Hoewel zijn trainer Herbert Neumann hem nog te wis selvallig vindt, acht de nieuwe bondscoach hem rijp voor Oranje. Vitesse- aanvaller Glenn Helder werd gisteren door Guus Hiddink opgeroepen voor de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Frankrijk, woensdag in Utrecht. „Ik ken Hiddink niet, maar ik weet wel dat hij bij mij al niet meer stuk kan", reageerde Helder op zijn uitverkiezing. arnhem gpd Helder, vervanger van Notting ham Forest-spits Bryan Roy, kwam nooit eerder uit voor een vertegenwoordigend nationaal elftal. „Niet voor een elftal, wel voor Jong Oranje in de zaal. Heerlijk, dat zaalvoetballen. In de tijd dat ik bij de amateurs van Roodenburg zat, speelde ik doordeweeks competitie in de zaal. Ik zat met jongens die nu allemaal bij eredivisieclubs in de zaal spelen in Jong Oranje. Sommigen zijn gaan veldvoet- ballen. Romeo van Aerde bij RKC eh Jeffrey Kooistra speelt nu bij NEC". Tussen kerst en oud en nieuw werd Helder geselecteerd voor een zogenaamd Europees ster renteam dat ten bate van Uni cef in Milaan een benefietwed strijd speelde tegen AC Milan. De linkerspits mocht Barcelona- spits Stoitskov van bruikbare ballen voorzien, met Bordeaux middenvelder Richard Witschge in zijn rug. „Ik denk dat zo'n wedstrijd ook heeft bijgedragen tot zo'n uitnodiging. Je naam valt steeds weer hè. Joh, het lijkt alsof er een droom uitkomt. Het Nederlands elftal, daar doe je het toch allemaal voor. Of ik nu wel of niet speel maakt me niet. Dit is al fantastisch. Ik ga ner gens vanuit". Pierre van Hooijdonk zei deze week dat zijn debuut in Oranje in de EK-kwalificatiewedstrijd Glenn Helder, die op de foto Ruud Heus van Feyenoord passeert: „Waarschijnlijk kijkt Hiddink toch minder n tegen Luxemburg had bijgedra gen tot de transfer naar Celtic. Helders contract loopt nog door tot volgend seizoen. „Normaal is het logisch dat ik na dit sei zoen al wegga en bij een top club kan tekenen. Ik wil daar niet teveel over nadenken, Vi tesse is het allerbelangrijkste, maar ik ga er wel vanuit". Van de huidige generatie Vi- tesse-voetballers werden er ver schillende in een recent verle den al eens opgeroepen voor Oranje. De deze week naar Ja pan vertrokken Hans Gillhaus kwam zes keer voor Oranje uit. Het drietal Edward Sturing, Martin Laamers en Bart Latuhe- ru werd indertijd opgeroepen voor de oefenduels tegen Brazi lië, Italië en Rusland ter voorbe reiding op het WK in Italië in 1990. Sturing deed alledrie mee, Laamers tegen Brazilië en Rus land en Latuheru slechts tegen Brazilië. Geen van allen behoor de tot de WK-selectie. John van den Brom bracht het als Vites- se-middenvelder tot twee inter lands. Mols Bij zijn inauguratierede eind november van het vorige jaar zei Guus Hiddink te zullen trachten het Nederlands elftal met meer passie te laten voet ballen. Mochten zij aan de woorden van de Achterhoeker hebben getwijfeld, dan zal het Bryan Roy en Rob Witschge in middels duidelijk zijn dat het de nieuwe keuzeheer van Oranje ernst is. De stamgasten in de se lectie van het Nederlands elftal, beiden technisch begaafd maar vaak weinig hartstocht uitade mend, zijn gepasseerd voor de oefeninterland volgende week woensdag in Utrecht tegen Frankrijk. Ook Youri Mulder, door Dick Advocaat in zijn nadagen als bondscoach enkele keren opge roepen, kan thuisblijven. Voor JJan Siemerink is er niet in geslaagd de halve finales te bereiken van het toernooi in Auckland. De Rijnsburger verloor in de kwartfinale van de Amerikaan Vince'Spadea: 7-5, 6-2. In Sydney werd Miriam Oremans uitgeschakeld. Zij ging in drie sets tenonder tegen de Ja panse Date. reld nu al enkele jaren ver scheurt. Indien Bayer had verkocht, zou Ceulemans als belangrijkste participant in de BWA ander maal de onderhandelingstafel hebben gezocht met de Europe se biljartunie (CEB) en wereld- biljartbond (UMB). Vorig jaar deed hij dat al een keer in het Duitse Essen. Op het onderhan delingsresultaat was hij zo trots als een pauw. Enkele dagen la ter werd het door profbaas Bayer echter verworpen. Sinds die tijd wordt er niet meer ge praat en worden biljarters die deelnemen aan een toernooi van de BWA geschorst of zelfs geroyeerd door hun nationale bond. rosmalen rob van Een andere naam, een nieuwe sponsor en een gewijzigde in deling van het park achter het Autotron. Het ATP-tennistoer- nooi van Rosmalen presenteer de gisteren een beetje oude wijn in nieuwe zakken. Want wat er ook verandert aan het grastoernooi in Brabant, voor lopig zal het evenement in de schaduw blijven staan van het indoortoernooi in Ahoy'. Qua deelnemersveld en publieke belangstelling. In de Maasstad verplicht de sponsor de organisatie om met drie spelers uit de top tien te komen. Zo werkt dat in Rosma len niet. Het zeven jaar jonge evenement heeft niettemin één ding voor op Rotterdam: Ri chard Krajicek. Neerlands beste tennisser werd gisteren trots genoemd als een van de pu bliekstrekkers in de zomer. En met die naam kan het ABN/Amro-toernooi dit jaar niet schermen. Jacques Kloppert, de toer nooidirecteur van Rosmalen, is werkzaam bij het marketingbu reau Advantage International. En daar staat ook Krajicek on der contract, dat vergemakke lijkt de zaak. Als de Haagse ti telverdediger op de wereld ranglijst behoorlijk geklasseerd is, kost hij 125.000 gulden aan startgeld. Kloppen kennende zal er in dit geval wel een zach ter prijsje uitrollen. Al noemde hij de besprekingen gisteren als een kwestie van 'zwoegen, trekken en sleuren.' Behalve Krajicek doet Rosmalen het van 12 tot en met 18 juni vooral met subtoppers. Yevgeny Kafel nikov en Henri Leconte hebben al toegezegd te komen naar het Hollandse gras en Moppert hoopt ook vrijwel alle Neder landse vedetten in het kielzog van Krajicek vast te kunnen leggen in de komende maan den. Concurrentie De toemooibaas hoopt in de komende maanden nog enkele 'namen' te kunnen presenteren voor het evenement dat in de periode tussen Roland Garros en Wimbledon wordt gehou den. De Belg heeft geduchte concurrentie van het grastoer nooi in het Duitse Halle dat weliswaar pas een week later is, maar waar flink met de geld buidel wordt gerammeld en dat door de toppers serieuzer wordt genomen als warming up voor het belangrijkste Grand Slam-toemooi. Halle heeft inmiddels naam gemaakt als het 'overdekte' Wimbledon. 'The Continental Grass Court Championship' zoals het ten nistoernooi jarenlang heette heeft overigens met het vinden van een nieuwe sponsor ook een nieuwe naam gekregen. Rosmalen heet voortaan de 'Ordina Open', naar de soft- warefirma die een driejarig contract ondertekende voor een onbekend bedrag. zijn eerste proeve van be kwaamheid als kapitein op het vlaggeschip van het Nederland se voetbal heeft Hiddink geko zen voor de debutanten Mi chael Mols (FC Twente) en Glenn Helder (Vitesse) en heeft hij de vuurvreter Edgar Davids (Ajax) teruggehaald bij de selec tie, die voor de helft uit Ajacie- ^den bestaat. In de groep van zestien ontbreken Dennis Berg kamp, Ronald de Boer en Gas ton Taument wegens blessures. Mols riep net als als I leider de dag van gisteren uit als een dag die zij nooit meer zullen verge ten. „Ooit geselecteerd te wor den voor het Nederlands elftal, daar droom je van", zei Mols. Michael Mols (17-12-1970 te Amsterdam) is een produkt van de Ajax-school, maar omdat hij bij de landskampioen op dood spoor leek te geraken, stapte hij over naar Cambuur Leeuwar den. Aanvankelijk op huurbasis, maar toen de Friese club in de gaten kreeg wel eens een gnuil haantje in huis te kunnen heb ben, legden zij razendsnel het door Ajax verlangde transferbe drag van 150.000 gulden op ta fel. Mols bleek het koopje van de week, want anderhall jaar la ter, in februari KJ93, was FC Twente bereid 1,2 miljoen gul den voor hem neer te lellen. I lij werd naar stadion I let Diekman gehaald als opvolger van de naar Ajax teruggekeerde Ronald de Boei Aanvankelijk gold Mols als een miskoop, maar dit seizoen heeft het Amsterdamse lefgo- zertje de hoge verwachtingen die Rob Baan, de toenmalige trainei van F( Twente, van stond af van hem had meer dan ingelost. Vooral dankzij hem neemt de subtopper uit Ensche de momenteel de derde plaats in op de eredivisieranglijst. Reiziger, Scndorf, Van Vossen, I-rank de Hoer (Ajax), De (ioev (Feyenoord), Numan, Valckx (l'SV), Mols (FCI wen te), Helder (Vitesse), Van llnnijdnnk (Celtic), lonk (Inter Milan), Winter (Ui Pippen wil weg CHICAGO ANP/AFP Scottie Pippen wil weg bij de Chicago Bulls. Hij is ontevreden bij de Bulls. Hij werd de motor van de ploeg nadat Jordan twee jaar geleden zijn loopbaan be ëindigde. Met achttien miljoen dollar in vijf jaar staat hij vijfde- op de loonlijst bij de Bulls. Hij behoort niet tot tie veertig best betaalde basketballers in de VS. Cafu uitgeleend aan Zaragoza De Braziliaanse verdediger Cafu is door Sao Paulo voor de rekt van het seizoen uitgeleend aan Zaragoza, de komende tegen stander van Feyenoord in het Europa Cup-toernooi. Cafu, die deel uitmaakte van de selectie die afgelopen zomer wereld kampioen werd, werd ook be geerd door Real Madrid. De celstraf die dreigde voor de Colombiaanse voetbalinterna tional Faustino Asprilla wegens verboden wapenbezit is van de baan. De rechtbank van het Co lombiaanse Tulua vond het ver grijp niet ernstig genoeg.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21