Leiderdorp stelt besluit ambtenaren uit Warmondse bedrijven kunnen niet uitbreiden Leiden Regio Jongerenwerk in ^Voorschoten komt weer op gang I Fietsster valt Oegstgeestse folderfirma wil aan het werk blijven Oegstgeest int geld voor geluidsscherm College steekt hand niet in eigen boezem RIJDAG 13 JANUAR11995 4 IS KOENEKOOP. 071 356429 ji i VOORSCHOTEN FRANK De Voorschotense jongeren kunnen geleidelijk aan weer udej terecht op diverse adressen voor hun soosavonden. In de laatste maanden van het vori- la| ge jaar was dat anders. Toen a' kon de jeugd nergens heen P omdat alle buurthuizen hun jsoosactiviteiten hadden be ëindigd. Dit in verband met ;oêi problemen met enkele jonge ren en overlast voor de om wonenden. Sinds het open jongerenwerk aan de Bern- [f [j hardlaan weer van start is ge gaan, met perspectief op een definitief onderkomen bij het gemeentehuis over een jaar, beginnen ook elders in Voor- .schoten de jongerensociëtei- ten weer op gang te komen. De soosavond in buurthuis Alettahofin Noord-Hofland is "7 al van start gegaan. Voorlopig .eens in de twee weken op de zaterdagavond, omdat de tij delijke beroepskracht niet al tijd beschikbaar is. Komende zaterdag kan de jeugd vanaf zestien jaar tussen 20.00 en 23.00 uur terecht. Vanaf okto ber was de soos gesloten, na enkele vervelende incidenten. „Het gaat momenteel goed A met de soosavond. We willen op termijn weer elke week ge opend zijn, maar daar moe ten we het nog even over heb ben. Ook als de jongerenwer ker er niet is willen we dat de zaken in goede orde verlopen. We zijn ook verantwoordelijk voor wat er buiten het buurt huis gebeurt, en we willen het wel rustig houden in de buurt. Op dit moment ben ik echter optimistisch zegt voorzitter H. Lyklema. De soosavonden in buurt huis de Boschbloem (Bosch geest) gaan op vrijdag 4 fe bruari van start. Het jonge renbestuur, dat het bijltje er enige tijd geleden bij neer gooide vanwege de beperkin gen die werden opgelegd na klachten van omwonenden, gaat met frisse moed aan de slag. Boschgeest heeft het ruim een half jaar zonder jon- gerensoos moeten stellen. Overigens worden er wel maatregelen genomen om de relatie met de buurt goed te houden. „De ingang van de soos gaat naar de zijkant, waar geen omwonenden zijn. Er wordt geen alcohol meer geschonken. En we richten ons met name op de jongeren tussen twaalf en zestien jaar", zegt voorzitter H. Hooiveld. De Boschbloem heeft er geen behoefte aan om jongeren van buiten de wijk aan te trekken. ..Want daar zijn we niet voor", stelt Hooiveld. De jeugdsoos is op vrijdagavon den geopend van 19.00 tot 23.00 uur. De jongerensoos in buurt huis Vlietwijk (Prof. Eykman- hof19b)gaat op woensdag 18 januari van start. De soos is voor jongeren vanaf zestien jaar en wordt twee keer per maand gehouden van 20.00 tot 22.30 uur. Wethouder tevreden ondanks negatieve vonnissen De gemeente Leiderdorp heeft nog geen besluit geno men over de volgende stap in de affaire burgerzaken. Vo rige week schorste de Haagse bestuursrechter mr. H.C. Naves de besluiten van het college waarin de voormalige chef van de afdeling burgerzaken werd ontslagen en een medewerkster op haar salaris werd gekort. Concert voor .zwerfkinderen let Bulgaarse Vidin Philharmo- lisch Orkest geeft zondag 15 ja- ïuari een benefietconcert waar de opbrengst ten goede z»komt aan een zwerfkinderen- project van het Rode Kruis in de Bulgaarse stad Russe. Dirigent as Benjamin Ashkenazy. Het -«oncert heeft plaats in de Pie terskerk aan de Kloksteeg en be- mil 14.00 uur. Medewer king wordt verleend door orga nist Wim Hagen, de sopraan _Caroline Stam, de alt Ida-Maria Stringer, de tenor Otto Bouwk- tegt, de bas Tom Sol en het 5-eidse Toonkunstkoor. Uitge roerd worden de Jupiter Sym- phonie en het Requiem van W.A. Mozart. Veel kinderen in Russe zijn dakloos en leven op straat. On- v (fervoeding en besmettelijke „ziekten zijn hun deel. Om te 3 overleven zijn de kinderen aan- en op misdaad en prosti- 5 tutie. Het Rode Kruis wil een 3 opvangcentrum voor de kinde- 4 ren opzetten, maar daar is veel oor nodig. Het stadsbe- 7 stuur van Russe heeft een oud pand ter beschikking gesteld, dat grondig opgeknapt moet worden. Omzet Duinrell blijft stijgen LEIDERDORP. JUDY NIHOF Hoewel de rechter weinig over liet van de besluiten, heerst er toch tevredenheid bij verant woordelijk wethouder C. Kerner (CDA). „Het is voor het eerst dat de rechter erkent dat er sprake is van plichtsverzuim door de voormalige chef. Hij zegt alleen dat de straf te zwaar was", aldus Kemer. „Wij hebben altijd vol gehouden dat het plichtsver zuim was, terwijl anderen om ons heen dat ontkenden." Kerner wil nog niet ingaan op de vervolgstappen. Daarover wordt in februari een besluit ge nomen. Leiderdorp staan in principe drie wegen open: handhaving van het besluit in de hoop dat de rechter in de bo demprocedure de gemeente wel gelijk geeft, het nemen van een nieuw besluit met een lichtere sanctie of de zaak in der minne schikken met de ambtenaren. In de laatste twee gevallen zal de gemeente Leiderdorp diep in de buidel moeten tasten. Kerner sluit niet uit dat de be sluiten gewoon worden ge handhaafd: „In de uitgebreide procedure zou best aangetoond kunnen worden dat we een heel goed besluit hebben genomen. Er zijn voorbeelden van zaken die in kort geding werden ge schorst, maar die later wel vol ledig werden gehonoreerd." Kiest de gemeente voor deze stap, dan blijft de onzekerheid en de ellende voor de ambtena ren voortduren. Dat beseft Ker ner. „Ik denk best aan die men sen. Maar aan de andere kant denk ik ook wel eens dat zij er voor gezorgd hebben dat de ge meente in een bepaald daglicht is gesteld." In het vonnis in de zaak van de voormalige chef burgerzaken stelt de bestuursrechter dat ont slag als straf te zwaar is omdat de gemeente zelf een grote ver antwoordelijkheid had voor de chaos. Volgens Naves was er geen tussentijdse kascontrole en bestond er vermoedelijk geen instructie hoe om te gaan met het geld. Kerner vindt niet dat de politiek consequenties moet verbinden aan deze op merkingen. Zij meent dat er bij voorbeeld wel een kasinstructie was, al weet ze niet meer waar die is gebleven. De wethouder vindt niet dat je kunt stellen dat iedereen maar wat kon aanrommelen. „Maar stel dót er geen enkele controle was, en dat iedereen zijn gang kon gaan. Dan nóg moet je als ambtenaar weten dat je geen fooien mag aanne men en dat je uittreksels moet aanslaan op de kassa." Weinig aandacht Van een chaos op het gemeen tehuis eind jaren '80 wil ze niet mzet van het Wassenaarse pretpark Duinrell is in negen aar tijd met 86 procent geste- jen. Dat blijkt uit een onlangs gehouden onderzoek naar de verschillende bedrijfsactivitei- n van Duinrell. Het onderzoek spitste zich toe op activiteiten in de jaren '90. In 1991 bedroeg de omzet van Duinrell 15,7 miljoen gul den. Voor 1994 verwacht be drijfseconoom M.A. van de Pompe een omzet van 24,5 ifnil- joen gulden. Het aantal werkne mers nam tussen 1989 en 1993 an 107 tot 136. Van de 136 werknemers in 1993 was 21 procent afkomstig uit Den Haag, 18 procent uit Leiden, 17 procent uit Wassenaar en de overigen elders uit Zuid-Hol land. De Warmondse bedrijven hebben weinig ontplooiingsmogelijkheden. Ze zijn ingesloten door bebouwing en industrieterrein de Veerpolder is vol. foto hielco kuipers Een 19-jarige Leidse heeft gis termiddag een lelijke val ge maakt met haar fiets. De vrouw slipte op de Gepekte brug in Eèiden. Zij raakte gewond nek i i rug het Academisch Ziekenhuis Leiden worden overgebracht. HERSTEL - In tegenstelling tot wat gisteren in de krant stond over de ruzie tussen de broers Laken aan de Vlietweg heeft niet C. Laken de container voor de ingang van het volkstuincomplex gezet. Volgens de politie heeft zijn broer M. Laken dat gedaan, maar hij ont kent dat. Veel Warmondse ondernemers zouden best hun bedrijf willen uitbreiden, maar hebben daar in het dorp niet de mogelijkhe den voor. Dat blijkt uit het on derzoek dat door het adviesbu reau RBOI uit Rotterdam onder hen is gehouden. Het onder zoek, dat wordt gehouden in opdracht van de Ondernemers vereniging Warmond en door de gemeente wordt gesubsidi eerd, moet leiden tot een eco nomisch beleidsplan. Warmond heeft wel een goed industrieterrein, dat in de Veer polder, maar dat is vol. Het is slecht voor bedrijven als ze geen ontplooiingsmogelijkheden hebben, stellen de onderzoe kers. Dat zou kunnen leiden tot een verslechtering van de be drijfsresultaten. RBOI stelt voor dat Warmond aansluiting zoekt bij het bedrijventerrein dat buurgemeente Sassenheim wil opzetten. Eventueel kunnen be drijven die in de Veerpolder krap zitten daar naartoe verhui zen, waardoor er in de Veerpol der weer ruimte vrijkomt voor bedrijven die in het dorp geen kant meer uitkunnen. RBOI wil de ondernemers die te kennen hebben gegeven te willen groei en of verkassen individueel be naderen, om een goed inzicht in hun wensen te krijgen. Als recreatiegemeente aan het water heeft Warmond relatief veel campings en jachtwerven binnen de gemeentegrenzen. De campings zijn kleinschalig en moeten het vooral van de vaste klanten hebben. Veel re creanten zijn afkomstig uit de regio Den Haag. De toekomst van de campings is volgens de onderzoekers zorgelijk. Het pro- dukt zou verbeterd moeten worden en ook schaalvergroting is misschien noodzakelijk. Een groot deel van de onder nemers is overigens wel tevre den over hun vestigingsplaats. En tachtig procent is zelfs rede lijk optimisch gestemd ten aan zien van de toekomst. Het be drijfsresultaat wordt redelijk tot goed genoemd en de omzetver- wachting is stabiel tot positief. De recreatiebedrijven klagen over de slechte bereikbaarheid en de geluidsoverlast van Schip hol. Diverse ondernemers heb ben te kennen geven het bedrijf te willen beëindigen. Dit in ver band met de hoge leeftijd. Vol gens de onderzoekers zijn er in Warmond relatief veel oudere ondernemers. Ongeveer veertig procent van de ondernemers, waaronder veel winkeliers, is maar beperkt afhahkelijk van het bedrijf voor het inkomen. Ook de openingstijden van de winkels zijn als gevolg daarvan soms beperkt. RBOI stelt dat het gunstig is als de winkels in de Dorpsstraat meer worden geconcentreerd, zodat een aaneengesloten win kelgebied ontstaat. Nu is sprake van te veel versnippering. Hoewel de bestuursrechter de gemeente Leiderdorp in twee rechtszaken ongelijk gaf is wethouder Kemer toch tevreden: „Het is voor het eerst dat de rechter erkent dat er sprake is van plichtsverzuim door de voor malige Chef." archieffoto hielco kuipers spreken, maar de wethouder geeft toe dat het een tijd lang 'niet goed liep'. „Dat hebben we als gemeente ook nooit ont kend. We zijn niet voor niets met een proces van kwaliteits verbetering gestart. Ik wil ook best toegeven dat het gemeen tebestuur in die jaren heel wei nig aandacht had voor de orga nisatie en de medewerkers." Maar sinds haar aantreden in mei 1990 zijn er tal van verbete ringen doorgevoerd, zo zegt zij. Oefencentrum voor huisartsen LEIDEN CAROLINE V Huisartsen in spe en praktise rende huisartsen in deze regio kunnen hun vaardigheden oefe nen in het 'Leidse Vaardigheden Centrum'. Dit centrum, geves tigd op het terrein van de Leidse faculteit Geneeskunde, is deze week officeel geopend. Huisart sen in opleiding en gevestigde huisartsen kunnen hier hun medische handelingen oefenen met poppen en modellen van organen. Het Vaardigheden Ct een initiatief van de vakgroep huisartsengeneeskunde van de Leidse universiteit en de Boer- haave Commissie voor postaca demisch onderwijs. Het cen trum is niet commercieel. R. Jonquière van de vakgroep huisartsengeneeskunde: „Huis artsen zijn hun hele leven bezig zich te bekwamen, ook na hun opleiding. Voor het leren van nieuwe vaardigheden en het bijhouden van de oude kunnen ze in het nieuwe opleidingscen trum terecht. Het gaat dan bij voorbeeld om het inbrengen van een infuus, het hechten van een wond en reanimeren. Het is makkelijker als dit soort dingen eerst op een pop of oefenmodel kan worden uitgeprobeerd en pas later op een levende pa tiënt." N HAAG/OEGSTGEEST LOMAN LEEFMANS „Als de huidige hinderwetver gunning bepalend is, vrees ik dat het afgelopen is met het be drijf. En dat kan nooit de be doeling van de wet milieube heer zijn." Dat zei raadsman M. Roest gisterochtend bij de Raad van State namens de Oegst geestse folderfirma Van Leijden, gevestigd aan de Zonnebloem- laan. Het bedrijf hoopt met de gemeente een soepeler regeling te kunnen treffen. De leiding van Van Leijden, bestaande uit een moeder met haar drie dochters, zorgt al ja ren ondermeer voor de ver spreiding van folders en huis- aan-huisbladen in hun eigen woonplaats en ook daarbuiten. Na klachten van de buren over het af- en aanrijden van vracht auto's, moest Van Leijden twee jaar geleden een milieuvergun ning aanvragen bij de gemeen te. Daarin staat bijvoorbeeld precies hoeveel vrachtwagens er per week mogen laden en los sen en op welke tijden er in het bedrijfspand mag worden ge werkt. Om de overlast te beperken stopte Van Leijden al geruime tijd geleden met de verspreiding van enkele landelijke dagbla den, maar volgens twee families die naast het bedrijf wonen, wordt er nog steeds te veel la waai gemaakt. Soms door 'kwebbelende bezorgers', maar meestal door vracht- en bestel wagens die uitladen. De gemeente verstrekte Van Leijden een vergunning waarin ondermeer staat dat er alleen tussen 8.00 en 17.00 uur ge werkt mag worden, er slechts twee keer per week een vracht wagen langs mag komen en vijf tien keer per zeven dagen een bestelwagen de Zonnebloem- laan mag aandoen. Voor Van Leijden is dat te weinig. Vooral op woensdag is er een probleem omdat 's avonds de Oegstgeester Cou rant rondgebracht moet worden waar diezelfde gemeente haar mededelingen in afdrukt. Vol gens een woordvoerder van Oegstgeest mag er daarom op woensdag twee uur langer, tot 19.00 uur, worden doorgewerkt en inmiddels is de gemeente aan het bekijken of zij het be drijf ook in andere opzichten te gemoet kan komen. „Maar ik heb er niets aan als er maar één vrachtwagen langs móg komen en het worden er acht, zoals nu soms het geval is" betoogde buurvrouw Verhaar, die een van de klagers is. De Raad van State doet binnen en kele weken uitspraak in deze zaak. De gemeente Oegstgeest heeft een bedrag van 320.000 gulden gekregen van het ministerie van VROM om de aanleg van een geluidsscherm langs de A44 voor te bereiden. Dat scherm moet er medio 1996 komen. De totale kosten bedragen onge veer twee miljoen gulden. 'Over een lengte van vierhon derd meter moet langs de A44 van Amsterdam naar Den Haag ter hoogte van de wijk Buiten- „Mijn cliënt heeft toegegeven dat hij fouten heeft gemaakt. Dat heb ik in de hele procedure bij het Leiderdorpse college volle dig gemist. B en YV steken de hand niet in eigen boezem. Dat is toch een stuk onbehoorlijkheid." K. Weijling. raadsman van de voormalige chef burgerzaken, is verwonderd over de reactie van het college op de schorsing. De raadsman spreekt van een 'eenzijdige lezing' van het vonnis van de bestuursrechter. Door de nadruk te leggen op de opmerking van de rechter dat B en W de voormalige chef we gens plichtsverzuim een disciplinaire straf mochten opleggen 'veegt het college zijn eigen straatje schoon', aldus Weijling. „Dat is denk ik tekenend voor hoe Leiderdorp met zijn perso neel omgaat." Weijling vraagt zich af of het college er verstandig aan doet om nog te proberen in een bodemprocedure zijn gelijk te ha len. „De schade wordt groter en de rechter heeft al gezegd dat de besluiten in die procedure niet in stand kunnen blijven." Weijling wacht af wat het college nu verder gaat doen. Hij wil in elk geval geen initiatief nemen om de zaak in der minne te schikken. „Ik ben te allen tijde bereid tot overleg, maar ik denk dat de gemeente aan zet is. Van mijn cliënt kunnen ze in dit stadium echt niet verlangen dat hij naar de gemeente toe- stapt." Volgens de wethouder was eerder ingrijpen op de afdeling burgerzaken onmogelijk. Hoe wel de rechter vaststelt dat er al vanaf 1980 werd gerommeld op de afdeling en de medewerkers elkaar niet konden luchten of zien. merkte het college pas in 1990 iets van de problemen. Dat gebeurde toen de voormalige chef Kerner inlichtte over de verziekte sfeer. De afdeling per soneelszaken werd ingescha keld, maar die ontdekte niet dat finar ële chac heerste. „Voor mij was het ge sprek met de chef ook geen aanleiding om te denken: o. dan zullen jullie ook wel met de kas De wethouder heeft geen spijt van de lot nu genomen beslis singen: „Ik blijf op het stand punt staan dat we de zaken zorgvuldig hebben aangepakt. Als je normen stelt, moet je de consequentie trekken dat je ze ook handhaaft." VRIJE TIJD lust een scherm komen. De ge luidswering komt niet alleen langs de weg maar ook naast drie van de vier op- en afritten bij het viaduct van de Rijnzicht- weg. Alleen de oprit richting Wassenaar en Den Haag krijgt geen afscherming omdat daar geen huizen of andere gebou wen in de buurt staan. Oegst geest heeft het geld gekregen om de eerste aanzet voor dit project te geven. Vervolgens zal Rijkswaterstaat zorgdragen voor de uitvoering. LEIDEN Spreekuur. De Leidse l abel van de Illegaal aan de Koppenhinksteeg 2 draait tot en met 14 maart wekelijks op dinsdagavond een spreek uurvan L9L30tOt 21.00uur. Illegale arbeidsiminigranten en uitj-c procedeerde vluchtelingen kunnen dan ondersteund worden bij het krijgen van medische en juridische hulp. Voor verdere informatie: 071-127619. Wandeltocht. Wandelkring 1-eiden en omstreken van de KNBLO houdt morgen een wandeltocht langs verschillende molens. Inschrij ving voor de tocht van 10 of 15 km kan voor de start bij het VW-kan- toor aan het Stationsplein 210 in leiden. De kosten zijn een rijks daalder per persoon en er kan tussen 9.00 eo 13.00 uur gestart wor den. Iedereen die mee loopt krijgt een medaille of een bordje van plateel voorzien van een van de molens langs de route. Voor verdere inlichtingen: VW-kantoor 071 -146846 of Wandelkring Leiden en omstreken van de KNBLO 01720-75724. Grote Beer. In café De Grote Beer aan de Rembrandtstraat tjeedt zondag 15 januari 'The lady in red' op. Deze zangeres brengt jazz en zogeheten 'dance classics' ten gehore. Aanvang 22.30 Bingo. De Bingoclub organiseert vanaf 15 januari elke derde zondag van de maand een bingo vanaf 13.00 uur in buurthuis De Kooi. De entree en het eerste kopje koffie zijn gratis. De bingokaarten kosten 1 gulden per stuk. Het buurthuis zit aan de Driftstraat 49 in leiden. Nieuwjaarsconcert. 1 )e Ziekenomroep AZL verzorgt zondag 15 janu ari een nieuwjaarsconcert met medewerking van de muziekvereni ging Nieuw leven. De aanvang is 15.00 uur. Donateurs en belang stellenden zijn van harte welkom op het Bocrhaaveplein om dit nieuwjaarsconcert mee te maken. Bingo. De Spoorbumpers houden zondag 15 januari een bingo in buurthuis 't Spoortje aan de Bernhardkade in l-eiden. Aanvang 14.00 ALPHEN AAN DEN RIJN Bingo. Speeltuin- en buurtvereniging Vreugdeoord houdt vandaag een bingo. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom aan de Vorselenburg straat in Alphen aan den Rijn. Om 20.00 uur begint de bingo. Film. Speeltuin- en buurtvereniging Vreugdeoord draait morgen de film 'Pippi zet de boel op stelten I )e film is Nederlands gesproken en begint om 14.00 uur aan de Vorselenburgstraat in Alphen aan den Rijn. leden betalen 2 gulden toegang en niet-leden 3 gulden. Computerclub. Multi Computerclub 1 lalfje Wit houdt twee open dagen, te weten op zaterdag 14 en woensdag 25 januari. Iedereen is dan welkom in gebouw I lalfje Wit aan de Van Brakelstraat 3 in Al phen aan de Rijn. De zaal is zaterdag 14 januari geopend vanaf 10.30 uur tot 16.00 uur en woensdag 25 januari vanaf 19.00 uur tot 22.00 uur. Voor verdere inlichtingen R. v.d. Bos 01720-71596 (na 18.00 uur) of M. Nelissen 01720-40835. Mineralenbeurs. Intergeo-Holland komt zondag 15 januari met een mineralenbeurs in de Struisvogel- en Valkenzaal van vogelpark Avifauna aan de Hoorn. Op deze beurs zijn mineralen en kristalgror pen uit de hele wereld te zien en eventueel te koop. Verder zijn er fossielen, schelpen en edelstenen te zien. Tijdens de beurs kunnen ook stenen en sieraden op echtheid getest worden. De circa veertig standhouders behoren tot de beste in Nederland. De beurs is open van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is 3,50 gulden voor volwassenen en twee gulden voor kinderen en 65+. LEIDERDORP Koppelklaverjassen. I n het clubgebouw van drumfanfare amarco kunnen mensen zondag 15 januari komen koppelklaverjassen. De toegang is tien gulden per koppel en de aanvang is 14.00 uur. Voor 3,50 gulden per persoon kan er ook gesjoeld worden. Lr zijn verschil lende prijzen te winnen, waaronder paling en vlees. I let clubgebouw zit aan de Splinter 89a in leiderdorp. OEGSTGEEST Ruilavond. Vanavond is de maandelijkse ruilgelegenheid van de postzegelvereniging Oegstgeest in 't Groot Profijt aan het Boerhaave- plein in Oegstgeest. Aanvang is 19.00 uur. ALKEMADE Toneelstuk. Toneelvereniging VIOS voert morgen en zondag om 20 uur een toneelstuk op in het dorpshuis in Oud Ade. Het stuk heet 'Oud speelgoed' en is geschreven doorChiem van Houwelingcn. De toegang kost 6,50 en 3,50 gulden en vanaf 19.30 uur is de zaal ge opend. Stop roken. De Stichting Aktieve Gezondheidszorg afdeling Alkema de houdt maandag 16 januari een algemene voorlichtingsavond over de 'stop roken cursus'. Onder begeleiding van een deskundige kun nen stoppers gedurende een aantal weken een ontwenningspro gramma volgen. De cursus wordt gehouden in het kruisgebouw aan de Spoorstraat I in Roelofarendsveen. Voor verdere informatie: 01713-12483 of Mw A. Zoet van der Poel, Veerstraat 12,2377 AIOu de Wetering.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13