kerkbestuur staakt blokkade Woody Winkels en woningen op plaats vervallen garage 'olitiek zwicht niet voor jezwaren tegen monorail Geluidsscherm langs Alkemadelaan r Rijn Veenstreek Maatschap Van Schie beste Boeren-Leidse kaasmakers Jacobswoude wil woningen Oosterweg laten isoleren Alphen in '96 zonder openluchtbad (OENSDAG 11 JANUAR11995 \y/e zijn gezwicht onder druk van bedreigingen CHEF HENNY VAN EGMOND, 071 -356414. PIV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071 -356413 let rooms-katholieke kerkbestuur van Woubrugge heeft Jstermiddag de maandag geplaatste zeecontainers voor je deuren van snackbar Woody weer weggehaald. Ruim Hjf uur later dan normaal, opende de snackbar gisteren jin half vijf de deuren. ren kreeg dat ze weg moest. De grond waarop de snackbar staat is van de kerk en die wil het ver kopen aan twee tandartsen voor de bouw van een medisch cen trum. Omdat de snackbareige naar geen aanstalten maakte om naar een andere plek uit te zien, wilde het kerkbestuur door middel van de blokkade-actie uit de impasse zien te komen. Was het maandag W. van der Meer, eigenaar van Woody, die de politie inschakelde toen hij de containers aantrof die de IfQUBRUGGE MARIETA KROFT ^Ve zijn gezwicht onder druk an bedreigingen met geweld", gt woordvoerder J. Markx van ;t kerkbestuur het beëindigen in de blokkade-actie uit. Een jlossing in het slepende con- ct tussen de eigenaar en me- werkers van Woody en het •rkbestuur lijkt echter verder eg dan ooit. Het geschil tussen het kerkbe- Woody ontstond afge- pen najaar, toen Woody te ho- toegang tot de snackbar verhin derden, gisteren was het Markx die naar de sterke arm greep. ,,Niet alleen ik ben bedreigd dat ze de boel in elkaar zouden ko men slaan en het kantoor zou den komen verbouwen als die containers niet zouden worden weggehaald, ook het container- bedrijf heeft dat te horen gekre gen", zegt Markx verontwaar digd. De telefonische bedreigin gen die bovendien gepaard gin gen met flinke scheldkanonna des - aldus Markx - zouden vol gens hem afkomstig zijn 'van Wil van der Meer en zijn vriend jes.' Evenals maandag, greep de politie ook gisteren niet in. ,,De containers zijn weer wegge haald, voor ons is de zaak dus afgedaan", vertelt politiewoord voerder H. Boeser. ,,Er is welis waar een melding binnengeko men, maar geen aangifte van bedreiging." Van der Meer wordt furieus als hij hoort van de beschuldi gingen van Markx. ,,Dat is abso luut niet waar", briest hij. ,,Ik heb Markx alleen gisterochtend even aan de telefoon gehad. Verder niet." Snackbar-mede- werker L. Schoenmaker vult hem aan: „We hebben alleen het containerbedrijf gevraagd of het beschikte over een gerech telijk stuk van de deurwaarder om die containers te plaatsen. Als je van iemand opdracht krijgt om op de rijksweg A4 vijf containers te plaatsen, doe je dat toch ook niet zomaar? Dat stuk bleek het bedrijf niet te hebben. Het was er vanuit ge gaan dat het kerkbestuur wel goede gronden zou hebben om die containers daar neer te zet ten. Van bedreigingen van onze kant is beslist geen sprake." Van der Meer, Schoenmaker en medewerker M. Oberhoff waren gisteren enorm verrast toen ze zagen dat de blokkade actie was beëindigd. „Wij waren juist met een bedrijf aan het praten om de containers enkele meters op te schuiven, zodat we weer door de deur konden", vertelt Schoenmaker. „We zou den een spandoek maken met de tekst dat Woody ondanks de blokkade gewoon open is. Ver der zouden we via een kort ge ding bij de rechter eisen dat de containers weer zouden ver dwijnen en dat het kerkbestuur zou opdraaien voor de derving aan inkomsten." Ze willen voor lopig niet verhuizen. „We heb ben immers een huurcontract tot 1997". Terwijl de eerste frietjes giste ren weer in de dampende olie werden geworpen, maakten Oberhoff en Schoenmaker plan nen voor een groot spandoek voor hun snackbar. De tekst hebben ze al: „Door het terug trekken van de kerk, hebben de ondernemers van Woody weer werk." Maatschap C. en R. van Schie uit Warmond sleepte gisteren bij de keuring van Boeren-Leid se kaas de wisselbeker in de wacht. Met 187 punten scoorde het tweetal de meeste punten. In totaal keurden drie keur meesters gisteren 38 kazen in café 't Lage Land in Oud Ade. Ze waren afkomstig van in to taal 21 deelnemers aan de jaar lijkse keuring van de Vereniging van Boeren-Leidse kaasmakers. Het gemiddelde puntenaantal bij de jonge kazen lag op 89,2 (vorig jaar: 88,5). Vijftien kazen behoorden tot het eerste soort en vier tot het tweede soort (minder dan 86 punten). Eerste, tweede en derde werden res pectievelijk: Mts. C. en R. van Schie uit Warmond (96 pnt.), C. Cromwijk uit l'apekop (95 pnt.) en S. van der Hulst uit Voorhout (93 pnt.). De kwaliteit van de 19 bele gen kazen was iets minder als vorig jaar. Een verklaring hier voor is volgens bestuurslid R. van Schie vermoedelijk dat deze in juni en juli gemaakte kazen veel te lijden hadden van de he te zomer. Het gemiddelde pun tenaantal was 87,3 (vorig jaar 88,6). Slechts twaalf belegen ka zen waren van het eerste soort. De overige zeven vielen onder het tweede soort. Eerste, tweede en derde werden hier respectie velijk: Mts. Heemskerk uit De Kwakel (95 pnt.), J. van der Roel uit Oud Ade (93 pnt.) en H. Kwakernaak uit Oud Ade (92 pnt.). PHEN Alphense politiek blijft in leerderheid voor de aanleg van in monorail tussen het NS- en het archeologisch emapark Archeon. Dat bleek steravond bij de behandeling in de bezwaren tegen het plan 5, een gemeentelijke commis- ,v evergadering. De meeste le- B :n zwichtten niet voor de ar- imenten van bewoners van de jpenhagensingel en de Oude ereld die de aanleg van een angende tram' door hun wijk illen tegenhouden. De Alphense gemeenteraad I, sloot in september vorig jaar l( n de aanleg van de monorail n ogelijk te maken. Als gevolg j ervan moet het bestemmings- (j an voor de wijk Kerk en Zanen orden aangepast. De commis- e adviseerde gisteravond het ja illege van B en W om bij de ovincie toestemming voor de luw te vragen en de bezwaren gen de monorail ongegrond te irklaren. Op een hoorzitting vooraf- Mphense gewond atphen aan den rijn» Een 20-jarige Alphense vrouw is gistermor- 1 gen met onbekend letsel opgenomen in het Academisch Zieken- huis Leiden. De vrouw werd op de kruising van de Handelsweg 15 met de Lorentzweg in haar woonplaats aangereden door een ie vrachtwagen, die werd bestuurd door een 46-jarige man uit Roelofarendsveen. Volgens een woordvoerder van de politie ver beende de wielrijdster geen voorrang aan de auto. Scherpe munitie gevonden alphen aan den run» Tijdens een wandeling in het Bospark heeft AAN DEN RIJN «JAN WINDE gaand aan de commissieverga dering lichtte de voorzitter van de Vereniging Tegen de Mono rail, P. Taal, zijn bezwaren nog eens toe. Volgens Taal mag de provincie helemaal nog geen toestemming voor de aanleg ge ven omdat de monorail een omstreden project is en omdat er geen sprake is van urgentie. „Er komen zo weinig bezoekers met de trein naar Archeon dat die gemakkelijk met een klein busje vanaf het station naar Ar cheon kunnen worden ver voerd". En dat de monorail daarnaast een vorm van openbaar vervoer voor de bewoners van Kerk en Zanen is, bestreed hij ook. Het openbaar-vervoer-karakter van de hangbaan is aan een zijden draad komen te hangen nu de exploitant, busmaatschappij ZWN, recent aan B en W van Al phen heeft laten weten de 'rijtij den' van de monorail te willen beperken tot de openingstijden van Archeon. De Vereniging Tegen de Mo norail kreeg bijval van stadspar tij IDA, die pleit voor het op nieuw aanzwengelen van de discussie over financiering en exploitatie van de monorail. De overweging van ZWN om de hangbaan maar op een beperkt aantal uren per dag en een be perkt aantal maanden per jaar te laten rijden is voor IDA een heikel punt. Een groot deel van de subsidie voor het monorail project is namelijk gebaseerd op het,openbaar-vervoer-karak- ter ervan. Krappe meerderheid De argumenten van de tegen standers van de monorail ten spijt, veranderde geen enkele politieke partij haar standpunt ten aanzien van de aanleg van een hangende tram langs de Kopenhagensingel en door de Oude Wereld. De voltallige op positie blijft tegen het voorstel, de WD is nog steeds verdeeld en PvdA, CDA en D66 zijn nog altijd even enthousiast over het futuristische vervoermiddel. En dus blijft er een krappe meer derheid voor de monorail. Een futuristisch kijkje in Alphen aan de hand van een tekening. De monorail zweeft enkele meters boven de grond door Kerk e Lang gras moet voetballen verhinderen Om de overlast door voetbal lende jeugd voor de omwo nenden te verminderen stel len B en W van Jacobswoude voor om op het stuk open baar plantsoen achter de Rietlanden 53 tot en met 63 in Leimuiden 'ecologisch groenbeheer' toe te passen. „In plaats van dat het gras twintig keer per jaar wordt gemaaid, willen we dat slechts zo'n drie keer doen", legt burgemeester W. van Beek uit. „Door hel langere gras wordt het minder aan trekkelijk om te voetballen." Bewoners van de Rietlan den hebben herhaaldelijk bij de gemeente geklaagd over de voetballende jongeren. Zij hadden voorgesteld om het plantsoen in te richten met bomen en struiken. Maar dat vinden B en W te ver gaan. Het voorstel van het college wordt nog besproken met de bewoners. een Alphenaar gistermorgen rond half tien een stalen sigaren- [loos met scherpe munitie gevonden. De doos met de kogels stond onder een bank in het Alphense park. De man heeft de si- a garendoos afgegeven op het politiebureau. Auto in brand alphen aan den run Een half uur nadat een 22-jarige Alphenaar zijn auto voor zijn woning aan de Oude Herenweg had gepar- keerd, vloog het voertuig in brand. Doordat de Alphense brand veer snel aanwezig was, bleef de schade beperkt tot het motor- li gedeelte. De oorzaak is waarschijnlijk kortsluiting. Inbraak in auto's LElf ia imuiden In Leimuiden zijn in de na'cht van maandag op dins- lag vijf personenauto's opengebroken. Gestolen werden een cd- jpeler, cd's, geluidsapparatuur, gereedschap, een jas en een pa- 'e raplu. De voertuigen stonden aan de Oostbaan, Meerewijck, Prunusstraat en Larikslaan. i Jongen breekt been sl oude wetering Een 15-jarige jongen uit Oude Wetering heeft gisteren vermoedelijk een been gebroken bij een ongeval op de Langeweg in Roelofarendsveen. De wielrijder werd aangereden a door een auto die linksaf het Noordeinde opreed. Het voertuig werd bestuurd door een 68-jarige man uit Oude Wetering. e Handdoeken weggehaald zoeterwoude-runduk Bij een bedrijf aan de Energieweg in Zoe- erwoude-Rijndijk is een partij handdoeken gestolen. De daders d braken in de nacht van maandag op dinsdag een deur van het bedrijf open. i Vleesdief aangehouden ioogmade Dankzij oplettendheid van een bewoonster van de Van Alckmaerlaan in Hoogmade, kon de politie gisternacht een 18-jarige Hagenaar aanhouden, die wordt verdacht van het ste en van vlees uit een vrachtauto. De auto - eigendom van een ledrijf uit het Gelderse Gendt - stond geparkeerd bij een hotel ji Hoogmade, waar de chauffeur de nacht doorbracht. De Hoogmadese zag dat mensen bezig waren vlees vanuit de vrachtauto over te laden in een bestelauto. Zij waarschuwde de politie die de auto even buiten Hoogmade aanhield. hazerswoude-dorp ruud sep Twintig woningen en duizend vierkante meter winkelopper vlak. Dat zou over een paar jaar moeten verrijzen op de plek van garage Slootweg aan de Oude Gemeneweg in Hazerswoude- Dorp. Ambtenaren van de ge meente Rijnwoude, hebben ze ven schetsen gemaakt voor de mogelijke invulling van het ge bied, dat op de een of andere manier moet worden verbon den met de winkels op het Am bachtsplein. Het idee om het Ambachts plein uit te breiden in de rich ting van de Gemeneweg is niet nieuw. Een dikke vier jaar gele den werd het plan voor het eerst gelanceerd en reageerde de Hazerswoudse middden- stand uiterst enthousiast. Ook de eigenaar van de supermarkt aan de oostelijke Dorpsstraat wilde maar wat graag verhuizen naar een plekje midden in het dorp. Doordat er absoluut geen schot zit in de aankoop van het terrein van garage Slootweg, bleef het de afgelopen drie jaar echter volledig stil rond de plannen. De grond is eigendom van Schaap Holding, en Schaap wil alleen verkopen als hij toe stemming krijgt om elders in het dorp een nieuwe garage te bouwen. De ondernemer wil aan de zuidkant van het dorp Bouwplan voor tuin burgemeester hazerswoude-dorp. Tegelijkertijd met de uitbrei ding van het winkelcentrum op net Ambachtsplein wil de gemeente nog een paar zaken in Hazerswoude-Dorp aan pakken. Zo zou eindelijk het kruispunt van de Gemeneweg met de Dorpsstraat moeten worden vervangen door een rotonde en moeten er op de plek van de huidige super markt huizen worden ge bouwd. Maar ook voor de tuin van de burgemeesters- woning, die direct aan het Ambachtsplein grenst, heb ben de ambtenaren plannen gemaakt. De helft van de tuin bij de ambtswoning wordt in de ambtelijke schetsen aange merkt als 'plangebied'. Het kost het hoofd ruimtelijke or dening P. Bakker de nodige moeite om te achterhalen wat dat in dit geval te betekenen heeft. Na wat ruggespraak kan hij hel verlossende ant woord geven: „De ambtswo ning van de burgemeester is een gemeentelijk gebouw. Het zou kunnen dat er een andere woning voor de bur gemeester wordt gevonden. In dat geval zou je het nogal grote perceel kunnen splitsen en er enkele woningen bij bouwen", aldus Bakker. Of de eerste burger van Rijnwoude concrete verhuisplannen heeft, is niet duidelijk. tegenover de begraafplaats aan de Gemeneweg een nieuw pand neerzetten. De bouwvergun ning daarvoor is echter door de gemeente geweigerd. Schaap heeft inmiddels bij de recht bank beroep aangetekend tegen die weigering. De aankoop van de grond is nog altijd het grootste pro bleem, geeft hoofd ruimtelijke ordening P. Bakker toe. Volgens hem doet de gemeente er alles aan om het terrein 'op minnelij ke wijze' te verwerven. „We zijn serieus bereid om te kijken naar alternatieve locaties voor het garagebedrijf', aldus Bakker. „Er wordt dan ook nog niet echt over onteigening gedacht. Maar als deze afzichtelijke hoek in stand blijft, dan kan dat natuur lijk veranderen." In de verschillende schetsen wordt het nieuwe deel van het winkelcentrum steeds op de een of andere manier verbon den met het Ambachtsplein. In sommige tekeningen wordt slechts een bescheiden door gang gemaakt, in andere plan nen wordt een aanzienlijk deel van de westelijke bebouwing van het Ambachtsplein ge sloopt. In sommige schetsen verschijnen twintig huizen met tuintjes, in andere worden het allemaal flatwoningen. De ambtenaren verwachten de komende twee jaar nog voornamelijk bezig te zijn met de voorbereiding van de plan nen. Wanneer de oude garage tegen de vlakte gaat en cle eer ste spade voor de uitbreiding van het winkelcentrum de grond in kan, zal volledig afhan gen van het tempo waarin de gemeente erin slaagt de grond te kopen. Na zeven jaar rust voor bewoners Joh. Sepershof oude wetering marieta kroft Na zeven jaar lijkt het er op dat de bewoners van de Joh. Se pershof in Oude Wetering deze zomer voor het eerst rustig in hun achtertuin kunnen zitten. Na vele discussies tussen de ge- m 'oor de inwoners van Alphen I an den Rijn is het misschien tl k'el te hopen dat de zomer van et 996 niet al te warm wordt. Die omer moet Alphen het name- i! s ellen zonder openlucht- ij wembad. De Hoorn is dan ge- lefloten in verband met de lieuwbouw van een gecombi- leerd openlucht- en overdekt bad op dezelfde plek. In de zo mer van 1997 moet in ieder ge val het openlucht-deel klaar zijn. Het overdekte gedeelte van het nieuwe zwembad moet in het najaar van 1997 in gebruik worden genomen. In de oorspronkelijke plan ning zouden de Alphenaren het twee zomers zonder een open luchtbad binnen de gemeente- meente en de bewoners wordt nog dit voorjaar een twee meter hoog geluidsscherm ter hoogte van het Joh. Sepershof in de berm langs de Alkemadelaan geplaatst. Zowel de meeste commissieleden ruimtelijke or dening als de bewoners toon den zich gisteravond positief over de gevonden oplossing waarbij het scherm door de be woners wordt betaald en het onderhoud voor rekening van de gemeente komt. grenzen moeten doen. In de fi- Punten van discussie waren nanciële planning is er rekening er nog wel. Woordvoerder na- mee gehouden dat het bad pas mens de bewoners, J. Tooren- eind 1997 wordt opgeleverd, terwijl het bad al voor het zo merseizoen van 1996 moet wor- aar, deed een klemmend be roep op de commissieleden om het scherm dat de bewoners den gesloten. Tweeënhalve weliswaar zelf aankopen, 'om maand geleden besloot de Al- niet' over te doen aan de ge- phense gemeenteraad om 17 meente. „Het is veel duidelijker miljoen gulden uit te trekken als de gemeente eigenares is. Zij voor de bouw van het nieuwe verricht immers ook het onder- binnen-en buitenbad. houd. Zij kan het bovendien veel makkelijker laten verzeke ren tegen calamiteiten." Wethouder W. Nugteren (CDA/ruimtelijke ordening) vond dat de gemeente toeschie telijk genoeg is geweest door een scherm in plaats van in de tuinen, in de berm van de Alke madelaan toe te staan, de on derhoudskosten op zich te ne men en vijf bomen te kappen. „De vervanging en de verzeke ring moeten de bewoners beta len en dus is het makkelijker als zij eigenaar blijven." Op burgerlid L. van der Meer na, toonden alle commissiele den zich voorstander om het scherm aan de gemeente over te dragen. Vanavond en mor genavond buigen andere raads commissies zich over het colle gevoorstel. De raad neemt 30 januari een besluit. Oorzaak van het conflict tus sen de gemeente en de bewo ners was een zinnetje in de bouwvergunning die Alkemade voor de woningen had afgege ven. Daarin stond dat er een twee meter hoog scherm in de tuinen van de mensen moest komen waardoor de herrie van het verkeer op de anderhalve meter hoger gelegen Alkemade laan kon worden geweerd. De aannemers stemden daar zeven jaar geleden de bouwprijs op af. l-ater bleek dat er het om een scherm ging dat twee meter bo ven het maaiveld van de Alke madelaan moest uitkomen. Een scherm van 3,5 meter hoog in hun achtertuin zagen de bewo ners niet zitten. Bovendien zou den de kosten aanmerkelijk stij gen. De bewoners stelden de gemeente aansprakelijk voor de fout in de bouwvergunning. De gemeente voelde zich echter niet verantwoordelijk en hield het op een misverstand. leimuiden marieta kroft De rij woningen aan de Ooster weg in Leimuiden worden hoogstwaarschijnlijk geïsoleerd. Burgemeester en wethouders van Jacobswoude gaan hiervoor subsidie aanvragen bij het In tergemeentelijk Overlegorgaan Rijnstreek (IGOR) en mogelijk ook bij de provincie. Volgens burgemeester W. van Beek is er alle aanleiding deze huizen te isoleren vanwege het verkeers lawaai op de provinciale weg. Bovendien krijgen de bewoners in de toekomst met meer over last te maken in verband met de bouw van bedrijven. Van Beek stelt nadrukkelijk vast dat subsidie-aanvraag door het gemeentebestuur niet het gevolg is van de aanleg van de ontsluitingsweg van het bedrij venterrein op de Oosterweg. De bewoners zijn fel gekant tegen het extra verkeer voor hun hui zen. In verband met de proles ten gaan de gedachten van B en W uit naar een uitrit op de Bur gemeester Bakhuizenlaan, al leidt dat wel tot een extra kos tenpost van bijna zeven ton. De totale kosten van de ontslui tingsweg komen nu op zo'n 1,5 miljoen gulden. Volgende week dinsdag komt het bouwrijp maken van het be drijventerrein ter sprake in de commissie welzijn, openbare werken en verkeer. Overigens praten de commissieleden ruimtelijke ordening volgende week donderdag alvast over de verkoop van een stuk bedrijven terrein aan de Leimuidense ma chinefabriek Eicon. „Dat bedrijf zit nu aan het Westeinde en is compleet uit zijn jasie gegroeid. Er moet daarom snel een oplos sing komen", aldus burgemees ter Van Beek.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17