blokkeren Woody Containers Tekort Kleine Oase door renovatie kleiner 'Regenboog' lijkt niet meer te redde Rijn Veenstreek Zoeterwoude pakt vervallen kade aan Infolijn wijst weg DINSDAG 10 JANUAR11995 973 Schade aan benzinestation hazerswoude-dorpEen tot nu toe onbekend gebleven automo- bilist heeft gistermorgen vroeg schade aangericht aan een benzi nestation langs de provinciale weg in Hazerswoude-Dorp. De bestuurder is rond vier uur in volle vaart op het tankstation in gereden. Diverse reclameborden sneuvelden en de pui van het gebouw werd ontzet. Een bushokje voor het station werd voor de helft weggevaagd. Op de plek van het ongeval vond de politie diverse onderdelen van de auto, die na het ongeval wegreed. Kleding en cd's gestolen woubrugge Kleding en cd's zijn gisteren gestolen uit een huis aan de Van Dorthstraat in Woubrugge. De daders braken de achterdeur open. Ook een woning aan de A. de Graaflaan kreeg ongewenst bezoek. Het gehele huis werd doorzocht, maar het is nog niet bekend wat er is meegenomen. De daders kwamen het pand binnen na het openbreken van een raam. Zilveren dwarsfluit weg alphen aan den run In twee huizen aan de Cederstraat in Alphen is gisteren ingebroken. Er werden een zilveren dwarsfluit, twee videorecorders, telefoon, antwoordapparaat, gouden horloge, geld en waardepapieren gestolen. In beide gevallen werd een slot opengebroken. Behoorlijke buit bij inbraak alphen aan den run» Dieven hebben uit een kelderbox 250 video films met speelfilms en dertien etsen gestolen. De totale waarde bedraagt zo'n 8000 gulden. De voordeur werd opengebroken. Het is niet precies bekend wanneer de inbraak is gepleegd. Leren jas van kapstok gehaald alphen aan den run Een Alphense is gisteren haar leren jas kwijt geraakt. De vrouw was tussen half vier en vier uur op bezoek bij een bedrijf aan het Stadhoudersplein en had de jas op een kap stok gehangen. Toen ze die wilde ophalên was de kapstok leeg. In de jas zat ook nog een geldbedrag. De waarde van het kle dingstuk is 6000 gulden. VRIJE TIJD ALPHEN AAN DEN RIJN Kinderbingo. Buurtcentrum Elckerlyc houdt woensdag 11 januari een kinderbingo. De entree is een gulden en de limonade is gratis. De bingo begint om twee uur aan de Havixhorst 254. Schooidamtocrnooi. Voor de twintigste keer wordt op zaterdag 14 januari hel Alfa Base Schooldamtoernooi georganiseerd in Alphen aan den Rijn. Deelnemers zijn leerlingen van de groepen zes, zeven en acht van de basisscholen uit Alphen aan den Rijn en omgeving. Het toernooi wordt gehouden in Wijk- en Jeugdcentrum Nabij aan het I^auraplein 2 in Alphen aan den Rijn. De aanvang van de eerste ronde is tien uur. De finales, waarin ook gestreden zal worden om een wisselbeker, beginnen om 13.30 uur. WOUBRUGGE Cursus. De stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland organiseert in Woubrugge een cursus 'achterstallig onderhoud hoog- stamvruchtbomen'. De cursus is bestemd voor mensen die zelf hoogstamfruit hebben en daaraan al een eerste onderhoudsbeurt hebben gegeven. De cursus - 30 gulden per persoon - bestaat uit een theorieavond op donderdag 19 januari en een praktijkdag op 21 januari. Aanmelding bij de stichting in Gouda, telefoon 01820-24500. Verbazing o\j andere tijden van bibliobus hoogmade marieta kroft De wijziging van de statiji van de bibliobus in Hoogi de heeft zowel de inwoners de gemeente Jacobswoi onaangenaam verrast. Zon dat de gemeente daarvan de hoogte was, kregen de zers te horen dat de bus i meer op woensdag- maar vrijdagavond zou komen, volgende maand zou dat gaan. De gemeente cobswoude heeft de Provii ale Bibliotheekcentrale (P] i om opheldering gevraagd. „Verschillende lezers beid ons ongerust op. Ze begrei 1 niet dat wij daar zo maar n i akkoord konden gaan", veil i welzijnswethouder L. Brul i „Wij wisten echter van niel Volgens een woordvoer! i van de PBC is hier ecM I sprake van een misversta! „Ik snap ook niet dat de I meente niet op de hoogte gesteld. Volgens een collegj dat wel gebeurd." De PBC de gemeente praten nu a i andere tijdstippen. I De bus komt nu nog om I week vier uur lang op 1 woensdagmiddag en -av< I in Hoogmade. De PBC wi i de lezers tegemoet kon door met ingang van 30 ja ari voortaan elke week ti uur te komen. „Om de w geeft nogal eens verwarrin legt de woordvoerster uit. een verandering moeten wel rekening houden met ze andere standplaatsen, vrijdagavond lag goed in route." Volgens Bruins valt er b te praten over andere sta den. „Maar de vrijdagavc lijkt me niet geschikt om veel mensen dan wat and te doen hebben. Als het mij ligt, komt de bus voort; wekelijks op dinsdagmidd Dat tijdstip behoorde ook i tot de mogelijkheden van PBC", vertelt hij. Vanmidi vergaderen burgemeester wethouders over hun voor! aan de bibliotheekcentrale. Eigenaar snackbar woedend op kerkbestuur Eigenaar Wil van der Meer en werkneemster Miranda Ober- hoff zijn woedend. „Ik wist van niets", briest Van der Meer. „Ik werd vanochtend gebeld door een omwonende die zei dat er containers voor de deuren wer den geplaatst. Toen ik hier aan kwam, was het bedrijf verdwe nen. Ze hebben ook mijn terras gesloopt. De picknicktafels en banken zijn van hun plek ge haald." Het tweetal is ervan overtuigd dat het kerkbestuur hierachter zit. De twee partijen zijn al een half jaar aan het bekvechten over de grond. Het kerkbestuur wil die verkopen aan twee tand artsen en zegde de huur op. Toen eigenaresse Oberhoff te kennen gaf haar snackbar niet te zullen verlaten, stapte het kerkbestuur eind oktober naar de rechter. Die bepaalde dat Woody nog in november het pand zou moeten ontruimen, maar dat gebeurde niet. Volgens Oberhoff is de uit spraak van de rechter niet meer geldig. „Hij vond dat Woody weg moest omdat de grond aan mij werd onderverhuurd. Dat mag niet. Inmiddels is dat niet meer zo. Ik ben geen eigenares se meer en dus geen onderver huurder. Wil van der Meer is nu eigenaar en huurder van de grond. Ik werk bij hem. De actie met de containers is tegen mij gericht, maar ik heb er niets meer mee te maken." Volgens Van der Meer heeft het kerkbestuur geen poot om op te staan. „Ik heb een huur contract tot 1997 met een optie van telkens een jaar. Ik heb van- Eigenaar Wil van der Meer van snackbar Woody in Woubrugge en werkneemster Miranda Oberhoff werden gisterochtend onaangenaam verrast toen ze twee enorme zeecontainers aantroffen die de deuren van het gebouwtje blokkeerden. foto ben de bruyn ochtend meteen de politie inge schakeld." Volgens woordvoer der H. Boeser betreft het geen zaak voor de politie. „Er wordt geen strafbaar feit gepleegd, al is dat wel op 't randje. Het gaat hier om een geschil tussen de huurder en de eigenaar van de grond. Daar hebben wij geen bemoeienis mee." J. Markx van het kerkbestuur vindt dat hij en de andere be stuursleden in het hele conflict toeschietelijk genoeg zijn ge weest. Door de containers te plaatsen moet er nu maar eens een einde aan de slepende kwestie komen, vindt hij. „De rechter bepaalde op 1 novem ber dat het pand binnen drie weken moest worden ontruimd op straffe van een dwangsom van 1000 gulden per dag. Dat gebeurde niet. Begin december spraken wij vervolgens met Van der Meer af dat hij tot 1 juli gra tis mocht blijven zitten om iets anders te zoeken. Ook een an dere plek voor de snackbar op het terrein dat wij wilden verko pen, sloten wij niet uit. Daags daarna zei hij niet met ons voorstel akkoord te gaan. Alleen als wij met flink veel geld over de brug zouden komen, wilde hij verder praten." Daar had het kerkbestuur echter geen oren naar. Markx: „Wij hebben het vonnis in han den. Elke week leiden we scha de als gevolg van rente die we niet vangen." Volgens Markx had Van der Meer het kunnen weten dat de deuren zouden worden geblok keerd. „Onze advocaat heeft dat de advocate van Van der Meer laten weten. Wij gaan er dan vanuit dat die advocate het doorgeeft aan haar cliënten." De bewering dat de grond niet meer wordt onderverhuurd, ge looft het bestuurslid niet, even als het feit dat Van der Meer een huurcontract heeft lopen tot 1997. „Hij kan nog meer bewe- Gisteravond waren de partij- ming gekomen, zo liet advocate van Woody, mr. Van Baarde- wijk, weten. „We zoeken mor gen verder naar een oplossing." Zij zegt overigens niet op de hoogte te zijn gesteld van de blokkade-actie van het kerkbe stuur. Het kerkbestuur van De Goede Herder in Woubrug ge heeft gisteren met twee zeecontainers de toegang van snackbar Woody aan de Bateweg geblokkeerd. Zo wil het kerkbestuur een einde maken aan een con flict rond de verkoop van de grond waarop de snack bar staat. Voor een dikke zeven ton kan het Lei- muidense zwembad De Kleine Oase zo worden opgeknapt dat het aan de wette lijke eisen voldoet. De opknapbeurt is daarmee aanzienlijk goedkoper dan het bedrag van één miljoen gulden waarmee de gemeente Jacobswoude tot nu toe re kening hield. De renovatie is bovendien goed betaalbaar: hoewel die renovatie over een aantal jaren moet worden afbe taald, zal het jaarlijkse tekort van het zwembad niet oplopen. Dat komt door dat in de begroting rekening is gehouden met een toenemende inzet van vrijwilli gers. Dat blijkt uit het rapport over de reno vatie van De Kleine Oase, dat maandag in de commissie algemeen bestuur en fi nanciën wordt besproken. In het rapport wordt nog geen harde uitspraak gedaan over het al dan niet opknappen van het zwembad, maar duidelijk is dat burge meester en wethouders toewerken naar renovatie. In het huidige renovatieplan wordt er van uitgegaan dat de betonnen bassins volledig worden vervangen. Oplappen van de lekkende betonnen bakken wordt als zinloos beschouwd. Zo'n kleine op knapbeurt is relatief duur en het is niet zeker dat het bad na die ingreep weer op zijn minst tien jaar meekan. Op dit mo ment lekt er per etmaal ongeveer 7000 li ter water weg uit het diepe bad. Een ander punt dat moet worden aan gepakt zijn de pompen. De capaciteit van de pompen blijkt veel te klein te zijn: volgens de wet moet per uur driemaal zoveel water worden rondgepompt dan de huidige installatie aankan. De capaci teit kan aanzienlijk worden verhoogd door de bestaande pompen in een kelder te plaatsen en de leidingen van en naar de bassins te vergroten. Als de renovatie wordt uitgevoerd, be tekent dat voor de komende jaren een extra kostenpost van 53.000 gulden aan rente en aflossing. Dat bedrag verwacht de gemeente te kunnen bezuinigen op de personeelskosten. Wanneer de be drijfsleider binnenkort met de vut gaat, wordt hij niet vervangen. De assistent bedrijfsleider (die dan bedrijfsleider wordt) is dan nog het enige personeelslid in vaste dienst. Alle andere krachten zijn seizoenskrachten en vrijwilligers. Uit de enquête die de Vrienden van De Kleine Oase (VKO) eind vorig jaar heeft gehouden, blijkt dat de inwoners van Leimuiden graag meer willen betalen voor hun zwemabonnement, als het bad dan maar behouden blijft. Die handrei king is door B en W direct omgezet in het voornemen de tarieven na de reno vatie flink te verhogen. Op die manier zou er na de opknapbeurt jaarlijks 13.000 gulden extra in het laatje moeten komen. Bijdragen van sponsors en dona teurs moeten bij elkaar goed zijn voor 11.000 gulden. Door verder nog wat te bezuinigen op posten als onderhoud (dat kan immers door vrijwilligers worden gedaan) komen B en W uit op een flinke verlaging van het tekort op het zwembad. Staat voor volgend jaar nog een tekort van 206.000 gulden op de begroting, na de renovatie hoeft er nog 'maar' 162.000 gulden op de exploitatie te worden toegelegd. On danks de afschrijving van de renovatie- kosten. Nek- en rugletsel voor Wassenaarse Een 58-jarige vrouw uit Wasse naar is gisteravond met nek- en rugletsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. De vrouw zat als passagiere in een auto die op de kruising van Van Duivenvoordenlaan en Kranenburgsingel in Wassenaar in botsing kwam met een ande re auto. De bestuurster van de ze auto, een 30-jarige vrouw uit Voorschoten, gaf volgens de po litie geen voorrang. De automo biliste uit Wassenaar kon een aanrijding niet meer voorko men. Beide auto's werden zwaar beschadigd. zoeterwoude-dorpDe kade valt bijna in het wa ter en stratenmakers zijn elke week een paar uur bezig om de wegzakkende weg een beetje op orde te houden. Bovendien vallen er geregeld spontaan gaten in de weg doordat het zand onder de klin kers in de Zuidbuurtsevaart verdwijnt. Niet zo lang geleden drukte een passerende vrachtwagen nog een stuk van de muur naar buiten. Voor vrachtwa gens (die weg dreigen te zakken) en fietsers (die over een vreselijk slechte weg moeten rijden) is de situatie gevaarlijk. Kortom, de kademuur langs de Zuidbuurtseweg tussen de Zwetkade en de Korte Miening moet worden vervangen. De gemeente Zoeterwoude trekt voor de klus 630.000 gulden uit, zodat moge lijk nog deze maand met het werk kan worden be gonnen. Dat de gemeente de vervallen kademuur nu aanpakt heeft niet alleen te maken met de slechte toestand van de waterkering. Op dit moment wordt de riolering in het zuidelijk deel van het dorp vervangen waarna de straten worden inge richt voor eenrichtingverkeer. Omdat de Zuid buurtseweg voor de vervanging van de kademuu twaalf weken lang moet worden afgesloten, is he handiger de muur nu parallel aan het andere wer aan te pakken. In de plaats van de oude kademuur komt geen nieuwe muur, maar een stalen damwand. De sta len wand is de goedkoopste oplossing die toch goed voldoet. Aannemer Heijmans, die ook de vanging van het riool voor zijn rekening neemt, mag de damwand plaatsen. Heijmans is de enige aannemer die voor deze klus is benaderd, volgens een adviesbureau is de prijs aannemer het werk wil klaren zeer gunstig. Als de commissie grondgebied donderdag ak koord gaat met de vervanging van de kade, dan kan het zuidelijk deel van het dorp voor de zomei weer volledig op orde zijn. foto ben de b Meerderheid commissie blijft tegen splitsen Een meerderheid van de com missie welzijn toonde zich gis teravond tegen het splitsen van de gemeente Alkemade in een dun- en dichtbevolkt deel waar door de Regenboogschool in Nieuwe Wetering behouden kan blijven. Alleen de PvdA vindt dat Alkemade alsnog een verzoek tot splitsing bij de mi nister van onderwijs alsnog moet indienen. Een dergelijk voorstel werd september vorig jaar door een meerderheid van de raad afge wezen, maar is nu op initiatief van WD-raadslid C. Uit den Boogaard opnieuw op de raads- agenda gezet. B en W blijven te gen het plan, dat de in het dun bevolkte Nieuwe Wetering gesi tueerde basisschool De Regen boog zou moeten behoeden van de ondergang. „Splitsing leidt tot opheffing van drie andere scholen in Alkemade, die dan onder de opheffingsnorm te rechtkomen", herhaalde wet houder L. Beelen (WD) het ou de tegenargument. Volgens de wethouder heeft het helemaal geen zin meer om het voorstel bij de minister in te dienen omdat dat voor 1 okto ber 1994 had gemoeten. Zijn partijgenoot A. van Velzen zei verder geen tijd meer aan de zaak te willen verspillen. Ook N. van Ruiten (CDA) maakte duidelijk het volstrekt zinloos te vinden als de splitsing opnieuw op de agenda wordt gezet. „1 oktober 1994 is ten slotte al verstreken", stelde hij, „en de raad heeft vorig jaar een weloverwogen besluit geno men." Van Ruiten wees op het beroep dat de Regenboog heeft aangetekend tegen het raadsbe sluit en stelde voor de uitspraak van de Raad van State af te wachten. Het actiecomité dat pleit voor het openhouden van de Regen boogschool geeft de strijd nog niet op. Alle hoop is nu geves tigd op de raadsvergadering van 30 januari waarin een definitief besluit over het splitsingsver- zoek wordt genomen, zo heeft woordvoerster L. Fletterman la ten weten. Het comité heeft alle raadsle den inmiddels nog eens de ar gumenten voor openhouden van Nieuwe Weterings' enige school voorgelegd. Gisteren wa ren de leden bovendien druk doende met het maken van spandoeken met de tek 'Splitsen Ja', '30 januari: singsvoorstel' en 'Regenbi school open? Dan splitsi voorstel JA'. De spandof worden her en der in het opgehangen. Argumenten van het actii mité zijn onder meer dat N we Wetering onleefbaar als de enige school de dei moet sluiten en andere sch in de gemeente niet veilig te reiken zijn voor de kinderei Nieuwe Wetering. Eind december heeft schoolbestuur in oprichting al laten weten geen oplossir hebben om de school ope kunnen houden. Nieuwe W rings enige school zit leerlingen ver onder de in k made geldende opheffingsn van 115. alkemade Scholiertjes uit Alkemade hielden wethouder L. Beelen gisteravond het tele foonnummer van de gloednieuwe infolijn voor: 01713-17967. Pratend door een opval lende rode telefoon demonstreerde de wet houder hoe de in Huize Jacobus gevestigde infolijn mensen de weg wijst in een doolhof van hulpverlende en dienstverlenende in stanties. Beelen wilde graag zijn neef op va kantie sturen. Ook hoopte hij een faxiver- goedingte kunnen regelen voor zijn moeder. „Ik hoor dat het grote problemen zijn waar mee we vanavond worstelen", klonk een be gripvolle mannenstem en feilloos werden de relevante adressen en telefoonnummers ver strekt. Toen de wethouder de eigen problematiek aansneed ("wie wast mijn rug als mijn moe der en mijn neef weg zijn?") kreeg hij het verrassende advies om eens een 06-lijn te bellen. De infolijn geeft vanaf vandaag nog uitsluitend serieuze antwoorden en is te be reiken op maandag, woensdag en vrijdag, tussen negen en elf uur 's morgens.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14