V Dit bord wijst u de weg naar 6 grandioos opruimvoordeel! 'Ik begrijp er niets van' Sport Finidi George kiest voor Ajax Ma's loopleger deserteert massaal De Ruiter houdt het voor gezien DONDERDAG 5 JANUAR11995 -CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 Theo Verlangen op staande voet ontslagen bij Ismailia Theo Verlangen: „Ik heb toch een schitterende tijd gehad". GRONINGEN GPD Het is de nacht van 30 op 31 de cember. Nietsvermoedend zit Theo Verlangen te wachten tot iemand hem zal halen voor een standaard bestuursvergadering. De 54-jarige coach heeft een goed gevoel. De Hagenaar in Egypte heeft zojuist met zijn ploeg Club Ismailia met 1 -0 ge wonnen van Assoean en is daar mee weer een stapje dichter in de buurt van de koploper in de competitie gekomen. Daarnaast zal hij over vijf uur op het vlieg tuig richting Nederland stap pen, waar hij met zijn familie de jaarwisseling zal vieren. Een moment later valt er ech ter niets meer te vieren. Theo Verlangen, oud-trainer van on der meer Croningen en Veen- FOTO ARCHIEF dam, krijgt op zijn hotelkamer tje te horen dat hij op staande voet is ontslagen. Hij is sprake loos. Verlangen staat met zijn team op een prima tweede stek in de competitie, krijgt van alle kanten te horen dat hij prima werk levert. En plotseling is alles over in den vreemde. „Ik heb nog steeds geen reden opgekre gen voor het ontslag. Zelf denk ik dat het een financiële kwestie is. Want dat is in Egypte altijd al een probleem geweest", ver zucht Verlangen in Groningen. In plaats van met één koffer stond Verlangen dus plotseling met vijf koffers op Schiphol. Volgende week maandag keert de Hagenaar terug om de rest op te halen en toch eens te vra gen waarom hij zo nodig weg moest. „Ik begrijp er helemaal niets van, weet ook niet uit wiens koker het komt. Het be stuur, de pers, de spelers... Ie dereen stond achter mij, ook de supporters. Ze waren ook alle maal heel verbaasd toen ze hoorden dat ik was ontslagen als trainer. Twee dagen voor mijn ontslag had ik zelfs nog een heel goed gesprek met de minister van Sportzaken, Amaha. Hij was heel enthou siast over mijn werk. Ik moest zo doorgaan, ik deed het prima volgens hem. En dat gesprek voelde ik nog eens als extra steun in de rug." „De reden? Eigenlijk heb ik geen reden gehoord. Feit was wel dat drie bestuursleden plot seling moeilijk gingen doen over mijn vertrek naar Neder land. ik zou niet moeten en mo gen gaan. Nou, in mijn contract is opgenomen dat ik recht heb op vier retour-tickets. En da'ar maak ik gebruik van als het mij uitkomt. Het was notabene al twee maanden bekend dat ik naar Nederland zou gaan!" Er waren ook problemen over geld bij Club Ismailia. „De spe lers werden regelmatig te laat uitbetaald. Ikzelf ben trouwens keurig uitbetaald, hoor. Tot de laatste gulden. Maar de financi en zijn hier altijd al een moeilij ke kwestie geweest." Volgende week maandag keert Verlangen dus voor één week terug naar Egypte. Voor de overige bagage, maar vice-voor- zitter van Ismailia, Mohammed Abo Saoed (Verlangen: „Dat is een goede vriend van me ge worden, maar die mocht niet eens naar mij toe toen ik weg ging") heeft nog iets voor hem georganiseerd. Zodat Verlangen fatsoenlijk afscheid kan nemen van zijn spelers, die hij na zijn ontslag niet meer heeft gespro ken. „Ik ben benieuwd hoe ze daar reageren. En ik wil weer praten met de minister. Eens kijken, wat hij ervan vindt. Maar goed, ik heb er toch een schitte rende tijd gehad. Een sprookje, maar wel één met een onbevre digend einde. Maar dat is Egyp te hè, er kan van alles gebeuren, dat zie je maar. Misschien dat ik nog eens terug kan naar Egypte. Eerst wil ik alles op een rijtje zetten, op wintersport gaan en even bijtanken. Dan zien we wel verder." Nigeriaan speelt niet om Intercontinental Cup Finidi George ontbreekt in de selectie van het Nigeriaanse voetbalelftal, dat zich vanaf morgen in Saoedi-Arabië gaat mengen in de strijd om de In tercontinental Cup. Een toer nooi waaraan de kampioenen van vijf continenten (Nigeria, Japan, Argentinië. Mexico en Denemarken) plus het gastland aan deelnemen. De rechtsbui ten van Ajax verkiest de Neder landse koploper boven het na tionale team. In een eerder stadium was er nog sprake van dat de Nigeri aanse voetbalbond, met de FI- FA-reglementen in de hand, Finidi George zou opeisen voor het evenement. Na samen spraak met bondscoach Amadu Shaibu, de opvolger van Cle mens Westerhof, besloot de aanvaller in Amsterdam te blij ven. George: „Nee, daar had de bondscoach geen moeite mee. Het toernooi om de Interconti nental Cup bestaat uit een serie vriendschappelijke wedstrijden. Het is de bedoeling dat de bondscoach een aantal nieuwe spelers gaat testen. Bovendien is dit een belangrijke fase voor Ajax. We staan bovenaan en willen dat graag zo houden." Trainer Louis van Gaal was gisteren tevreden met het be sluit van een van Ajax' steunpi laren. „Ik denk dat dit voor alle partijen het beste is. Zowel Ajax als Nigeria heeft weinig aan een speler die heen en weer geslin gerd wordt tussen de wereldde len. Hij heeft z'n voetbalhart la ten spreken en dat klopt voor Ajax." Ook Nwankwo Kanu, de an dere Nigeriaanse international in Amsterdamse dienst, reist niet af naar het Midden Oosten. Dat heeft echter een andere re den. Kanu herstelt momenteel van een schouderblessure opge lopen in de wedstrijd tegen Vo- lendam. De kwetsuur geneest volgens schema, maar Kanu traint nog niet mee met de groep. Van Gaal hoopt dat het voor beeld van Finidi George navol- PEKING RTR/SID Zestien atletes zijn uit hel trai ningskamp van de Chinese' kampioenenmaker Ma Junren gedeserteerd. De atletes zijn verbolgen over de handelwijze van Ma, die al het prijzengeld van zijn loopsters zou hebben opgeëist en uitgegeven. Onder de weggelopen atletes bevindt zich onder anderen tweevoudig wereldrecordhoudster Wang Junxia. De desertie is door een publikatie in de Beijing Youth Dailey naar buiten gebracht. Volgens de krant dateert het voorval al van december, toen gesprekken tussen de trainer en zijn volgelingen over een ande re verdeling van het prijzengeld tot niets hadden geleid. Ouders van de atletes zouden gedreigd hebben hun kinderen uit het kamp van Ma Junren weg te ha len als de op dit moment door een auto-ongeval uitgeschakel de coach - hij reed een gewon nen Mercedes tot schroot - als hoofd zou terugkeren. Ma is omstreden in eigen land. Een aantal kranten heeft inmiddels al bericht dat de trai ner uit zijn functie ontheven zal worden. De aan zijn instituut verbonden atletes zouden ver der gaan onder een nog te be noemen coach. „De Familie Ma is niet de rijkdom van één per soon, maar behoort tot de par tij. de provincie en het land", was het commentaar van Gu Yinchi, partij-secretaris van pro vincie Liaoning in het noord oosten van het land. Het nieu we loopleger zou volgens de krant verder gaan onder de naam van „Liaoning midden- en lange afstandsloopsters team". De manager van het trai ningsinstituut van Ma, Sun Yu- Van den Herik wil Huybregts in bestuur Feyenoord ROTTERDAM GPD De Noordafrikaanse grond is Nol de Ruiter te heet onder de voeten geworden. De 54-jarige Utrechtse voetbaltrainer, in ei gen land laatstelijk actief bij ADO Den Haag, nam gisteren ontslag als bondscoach van Egypte en keerde spoorslags naar Nederland terug. Het Egyptische elftal, momenteel op trainingskamp in Tunesië, speelt morgen een belangrijke kwalificatiewedstrijd voor de Af rica Cup in en tegen Algerije. Volgens de Egyptische voet balbond vond De Ruiter die trip te riskant voor een Europeaan gezien de politieke situatie daar. De islamitische fundamentalis ten deinzen immers nergens voor terug. Vorige week werden nog vier priesters om het leven gebracht, waarschijnlijk als ver gelding voor het beëindigen van de kaping van het Air France vliegtuig dat in Parijs had moe- De laatste jaren zijn in Algerije vele buitenlan ders vermoord. De reis naar Algiers was voor De Ruiter mogelijk de directe aanleiding op te stappen, erg gelukkig was hij toch al niet als trainer in Egypte. Dat geldt ove rigens voor de meeste Neder landers daar. Deze week werd Theo Verlangen om onduidelij ke redenen aan de dijk gezet door zijn club El Ismailia. Cor Pot lag vorig jaar al snel over- hbop met zijn werkgever El Masry. Officieel is nu alleen Ruud Krol nog actief in Egypte. De oud-ajacied heeft het olym pisch elftal onder zijn hoede. Het ontslag van Verlangen, die met zijn ploeg de tweede plaats bezette in de competitie, was voor De Ruiter een belang rijke overweging zijn collega op eigen initiatief te volgen naar huis terug. Eigenlijk had hij na de kerstvakantie in Nederland te hebben doorgebracht, al niet meer terug willen gaan naar Egypte. Krol en Verlangen haal den De Ruiter evenwel over. De onvrede over de vele niet nage komen afspraken bleef echter, tot gisteren. „Er waren drie redenen om af te haken", zei De Ruiter na te rugkeer in Nederland. „Aller eerst de constante tegenwerking van mensen uit de voetbalfede ratie zelf. Het is moeilijk uit te leggen, je moet het meemaken. Als ze je zien, kussen ze je en als je je omdraait, kennen ze je plotseling niet meer. De andere overwegingen waren de onveili ge situatie voor Europeanen in Algerije en het plotselinge, on begrijpelijke ontslag van Verlan gen. Theo was hartstikke goed bezig. Dat complex van factoren heeft me doen besluiten op te stappen. Ik ben op een leeftijd gekomen dat ik wel plezier moet hebben in m'n vak." De Ruiter ontkende dat zijn beslissing te maken heeft met de vacature die bij de KNVB is ontstaan. De voetbalbond zoekt, nu bondscoach Guus Hiddink Rinus Israel als vaste assistent bij het Nederlands elf tal wil, nog een oefenmeester voor het olympische elftal. „Dat hoor ik nu pas", reageerde De Ruiter. Hij was al eens in dienst van de KNVB en haalde met zijn selectie bijna de Olympische Spelen van 1992. Uiteindelijk versperde Australië Oranje de weg naar Barcelona. ging krijgt van het Hollandse trio Wooter/ Kluivert/ Seedorf. Dat drietal zal te zijner tijd een uitnodiging krijgen voor het WK voor spelers tot twintig jaar, dat van 11 tot 26 maart in Nigeria wordt verspeeld. In dezelfde pe riode staat onder meer de re turn van de Champions League kwartfinale tegen Hajduk Split op het programma. „Ik zou het prima vinden als ze voor Ajax zouden kiezen", aldus Van Gaal, die al weer een tijdje wacht op een uitnodiging uit Zeist om over de heikele kwes tie te gaan praten. „Ik heb er niets meer van gehoord. Ach ja, dat is typisch de KNVB." Ajax begon gisteren als laatste betaald voetbal-vereniging met de voorbereiding op de tweede competitiehelft. Slechts vier da gen voor de wedstrijd tegen FC Twente. Van Gaal: „Daar zit een zeker risico in, maar dat heb ik ingecalculeerd. Soms werkt rust heilzamer dan trainen. M'n eer ste indruk is dat m'n selectie weer topfit is." sen, verklaarde tegenover'Beij ing Youth Dailey dat de loop sters voorlopig zijn onderge bracht* in Shenyang. „Dat is ge beurd, omdat Ma herstellende is van een ziekte en daarvoor in het ziekenhuis moet verblij ven", reageerde Sun Yusen op de berichten over de desertie. Ma verklaarde geen commen taar te mogen geven. Volgens de krant was er nog een tweede reden voor de atle tes om te verdwijnen. „Ma han teerde onmenselijke eisen, was nog kritischer dan kritisch en vertoonde wrede trekjes bij de behandeling van zijn loop sters." Volgens de Liberation Dailey was Ma de eigenaar van drie Mercedessen en besteedde hij bijna het totale prijzengeld van de atletes (ongeveer twee miljoen gulden) aan verbeterin gen van zijn trainingscentrum. Als het aan voorzitter Jorien van den Herik ligt, treedt jan Huijbregts, de secretaris betaald voetbal van de KNVB, toe tot het bestuur van Feyenoord. Hij zou dan naast Van den Herik en George de Jong het derde bestuurslid van de Stadionclub moeten worden. In de loop van deze maand hoopt de voorzitter hierover een onderhoud te hebben met de bondsofficial. De oefeninterland tussen het Nederlands elftal en Portugal wordt op woensdag 22 februari in Eind hoven gespeeld. Een enkel koopje schiet natuurlijk niet op. Opruimen moet je rigoreus doen. Kort en heftig de bezem door de prijzen. Op de Rijneke Boulevard in Zoeterwoude gebeurt dat bij 20 zaken tegelijk! Met grandioos voordeel op de mooiéte meubels, kleding, audio/video- apparatuur, keukens, woningtextiel, slaapcomfort, parketvloeren en sport artikelen. Kom snel uw slag slaan, want weg=weg. frofp LEENBAKKER.' goede Ujliteit, janlrelkolijl geprijsd. kroes interieur VLOEREN' Heter He d Grocneuucgcn meubelen Geopend vanaf april 1995! Rijneke Boulevard Zoeterwoude. Vlakbij, veelzijdig en verrassend voordelig.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22