FC Lisse draait warm tegen Volendamse profs Sport Darter Raymond Barneveld schrijft historie op WK Asprilla ontkent problemen met Colombiaanse politie Manchester United blijft in de race diok stuurt Smith en Van Loon naar Wales WOENSDAG 4 JANUARI 1995 rob onderwater. 0 Mark Wotte slaat aanbod Den Haag af usse Mark Wotte heeft afgelopen weekeinde een aanbod van FC Den Haag afgeslagen. De trainer van FC Lisse kon komend seizoen aan de slag als jeugdtrainer. Voordat Wotte bij Lisse aan de slag ging, was hij al werkzaam bij Den Haag. Wotte: „Ik heb voor Lisse gekozen omdat ik het hier naar mijn zin heb en ik een contract heb voor het komende seizoen. Dat respecteer ik, om dat ik het werk bij deze amateurclub heel leuk vind." Israel raakt olympisch elftal kwijt Amsterdam Rinus Israel dreigt zijn baan als trainer van het olympisch voetbalelftal te verliezen. Bondscoach Guus Hiddink heeft aangekondigd dat hij een nieuwe trainer wil aanstellen voor dit elftal en het UEFA-jeugdteam. Hiddink wil dat Israel hem gaat assisteren bij het A-elftal. Het is voor de oud-feyenoor- der nog onduidelijk hoe Hiddink de taken wil invullen. ,,Het maakt mij niets uit of ik het olympisch elftal onder mijn hoede heb of dat ik als assistent van Hiddink ga functioneren. Ik kan wel begrijpen dat hij het prettig vindt de gehele voorbereiding een assistent naast zich te hebben. Nu sloot ik mij pas op de dag van de wedstrijd bij het Nederlands elftal aan." Boschker hoopt op rentree tegen Ajax enschede Het herstel van de geblesseerde knie van FC Twente- doelman Sander Boschker verloopt goed. Twee weken geleden onderging de Achterhoeker een kijkoperatie. Hij heeft inmiddels de training hervat en verdedigt waarschijnlijk zondag het doel van de Enschedese eredivisionist in de uitverkochte topper te gen Ajax. „Elke dag kan ik de knie beter bewegen", zei Boschker gisteravond. „Als het herstel zich zo blijft ontwikkelen, speel ik." Hans Verel zoekt heil in Oezbekistan Hans Verel heeft e uitdaging gevonden. De bij RKC vertrokken rpanager wordt in de voormalige Sovjet-re- publiek Oezbekistan trainer van de club Pachtakor Tasjkent. Verel is een contract voor twee seizoenen overeengekomen, met nog een optie voor een derde jaar. Tevens gaaf hij werken als technisch adviseur van de Oezbeekse voetbalbond. Bordeaux uit Franse League Cup parus Tweede-divisieclub Chateauroux heeft in de zestiende fi nales van de Franse League Cup voor de grootste verrassing ge zorgd. De kleine club schakelde gisteren het een klasse hoger spelende Bordeaux uit. De gerenommeerde ploeg van oud-aja- cied Richard Witschge verloor na verlenging met 3-1. De League Cup is een nieuwe Franse competitie, waarvan de winnaar zich kwalificeert voor de UEFA Cup van volgend seizoen. leiden/frimley green loman leefmans De Haagse postbode Raymond Barneveld heeft gisteravond in het Engelse Frimley Green voor een daverende sensatie gezorgd door als eerste Nederlander in de geschiedenis van de darts- sport de laatste acht van een WK te halen. Barneveld verne derde de Engelsman Dave As kew met 3-0 en dat is des te op merkelijker omdat Askew in de vorige ronde de nummer een van de wereld Steve Beaton ver sloeg. Tot verbazing van de onge veer tweeduizend toeschouwers in de Lakeside Country Club, zo'n zeventig kilometer van Londen, liet Barneveld een staaltje hogeschooldarts zien DUIVENTIL Johan Steur (r) probeert zijn tegenstander John Vermeulen uit te spelen. holvast/mark lamers dat zelfs door de Engelse pers achteraf als briljant werd om schreven. In slechts 34 minuten werd Askew van het bord ge veegd en het leek bij vlagen of 'Barney' geen pijl kon missen. De Hagenaar had zelf niet eens op dit succes gerekend aangezien hij voor vandaag als een kaartje voor de veerboot richting Holland op zak had. Hij zal in ieder geval nog twee da gen moeten wachten want don derdagavond moet hij aantre den tegen alweer een Engels man, de als achtste geplaatste Colin Monk die eerder de ande re Nederlandse deelnemer Ro nald Scholten geen kans liet. Een samenvatting van deze par tij is morgenavond tegen mid dernacht te zien op BBC. Eredivisionist Volendam heeft gisteravond op het ijskou de Ter Specke als eerste opwarmer gefungeerd voor FC Lisse. Binnen twee weken moet de zaterdageersteklasser weer gereed zijn voor de competitiewedstrijd tegen de amateurs van Volendam. Ook al is 'Lis' vrijwel kansloos voor de titel, afgeraffeld wordt het seizoen zeker niet. Het bewijs vormde een aardige partij tegen de ploeg van Wim Rijsbergen. FC Lisse verloor met 5-2, maar die score was geflatteerd. Wotte is niet van plan om on deruit gezakt op de bank 'uit te bollen'. De oefenmeester is zelfs al bezig met het komende sei- lisse rob onderwater Trainer Mark Wotte probeert zijn discipelen te inspireren voor een aansprekende tweede seizoenshelft. De Voorburger wil so-wie-so het puntenaantal van vorig seizoen (32) verbete ren. Verder heeft de trainer het vizier gericht op de kleine Am- stel-Cup. Bij winst op Kozakken Boys, op 4 maart op Ter Specke, is de ploeg al verzekerd van een startbewijs in de grote KNVB- beker. Wotte wil zijn ploeg 'anders' laten voetballen. Met een beetje meer overleg en met een beetje meer combinatievermogen. Om de slag met Katwijk en Quick Boys aan te gaan is er versterking nodig, weet Wotte nu al. „Maar dan heb ik het niet over veel spelers. Een paar jon gens, want we hebben best een goede selectie waar rek in zit. Maar door allerlei oorzaken is dat er niet uitgekomen." Wie er de laatste weken voor het winterstopje wel uitkomt is Mark Ens. De spits was in eerste instantie verordonneerd tot een weinig tot de verbeelding spre kend verblijf in het tweede elf tal, maar inmiddels heeft Ens zijn plaats weer gevonden. Wot te: „Ens is een mindere voetbal ler dan Peter Wubben. Die was aanvankelijk ook mijn eerste man, maar Ens scoort. En om scorende mensen kan ik niet heen." Gisteravond bleef Ens tot twintig minuten voor tijd buiten de basis. Dat had een reden. Binnenkort gaat de Lissenaar op wintersport. Wotte is daar woest over: „Het is belachelijk dat spelers op vakantie gaan in het seizoen. Ik kan daar niet over Ens gooide nog even wat zout in de wonde door met het hoofd de tweede Lisse-treffer te ver zorgen. Jelle Visser scoorde de eerste. Beide treffers vielen in de tweede helft. De thuisploeg had trouwens veel meer doel punten moeten scoren. Voor de rust kreeg middenvelder René Ras twee riante mogelijkheden in de schoot geworpen. Terwijl Lisse faalde, slaagde Volendam. Met name Jorich Smeets vestig de de aandacht op zich. De ten gere Volendammer passeerde Paul Veenboer (stand-in voor de vakantie vierende Marijn Mokveld) drie maal. Leon van der Zwet speelde voor het eerst na zijn dijbeen operatie een hele wedstrijd. De middenvelder sloeg zich zonder noemenswaardige problemen door de eerste test heen. Inval ler Jeroen Smakman (voor de ziek afgehaakte Stefan Spruijt) liet een goede indruk achter. FC Lisse oefent morgen tegen SMS, speelt zaterdag voor de LD-Cup tegen SVOW en krijgt op dinsdag 10 januari de reser ves van Ajax op bezoek. FC Lisse - Volendam 2-5 (0-2) 10. Steur 0-1,31. Smeets 0-2, 55. Smeets 0- 3, 58. Visser 1-3, 62. Bond 1-4, 75. Ens 2-4, 87. Smeets 2-5. Scheidsrechter Van der Herik. Toeschouwers 300. Lisse: Veenboer; John Vermeulen (Ens). Polman, Spruijt (Smakman), Opdam: Ras (Smith), Van der Zwet. Hermes; Visser. Wubben. Iliohan n, Kromheer, Wilson; Steur, Was Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921. Wij ontvingen nieuwjaarswen sen van de vol gende sportclubs en sportbon den: de triathlonteams Nieuw koop en Alphen aan den Rijn, de voetbalverenigingen De Sleutels, FC Lisse, Katwijk, SJZ, UVS en LFC. NKS, KNHB, Flip Massaar, sector Sport en Recre atie, John van Veen, Sport en Media Travel. KNZB, KNVB, SKS, softbalvereniging Volle Bak, KNSB, KNAU, supporters vereniging Quick Boys, foto graaf Kees van Hoogdalem, rug byclub DIOK, COVS, Rob Beurse, ijsclub Voorwaarts (Kat wijk), TVM, de handbalclubs Oase en TKS Satumus en Rijn delfland KNKV Peter de Waal gaat als trainer weg bij Marken. Speler Rowdy Bakker wordt zijn opvolger. Peter Boeve heeft zijn contract bij DOVO verlengd. Guus Haak stopt aan het einde van het sizoen bij derdeklasser DSO. Cees van Rijn blijft nog een jaartje bij Alkmania, zoals ook Ben Möllers van Bernardus. De Sleutels is eveneens rond met zijn trainers. Hennie Bee- renfenger, Cees de Roode en vrouwentrainer Theo Suurland hebben hun contract met de Vlietclub verlengd Na Robert Vunderink heeft ook een andere oudgediende, Adries Kasper, la ten weten dat hij stopt met ma- rathonschaatsen De mara thonschaatsers vervolgen de KNSB-competitie zaterdag in Groningen Peter van Hal is ook in Willingen (8 januari) voorspringer bij internationale schanswedstrijden De afdeling Rijndelfland heeft de loting be kend gemaakt voor de derde ronde van de beker. Fides Pacta speelt tegen Olympiek, Avanti ontvangt Fluks en De Algemene lootte vrij Op donderdag 2 fe bruari opent burgemeester Van Monfrans-Hartman de tentoon stelling 75 jaar Quick Boys In Nieuwkoop is een nieuw triathlonteam opgericht dat be staat uit Rik van Trigt, Jan van der Marei, Dennis van Hinte en Wieke Hoogzaak Als voorbe reiding op de alternatieve elfste dentocht wordt op 14 januari een skeelerwedstrijd gehouden van Hoek van Holland naar Den Helder (150 km). Voor inlichtin gen Hans Weeber (01749- 48160) De Sassenheimse prof- wielrenner Frank van Veenen- daal won de katerkoers op De Bult. Hij was ruim een minuut sneller dan Jan Peter de Wit en Mart Moraal Swift/Casba en De Bollenstreek rijden samen een vierwekelijkse veldritcom- petitie. Zondag is op De Bult de eerste wedstrijd De eindklas sementen bij de verschillende triathloncompetities 1994 zijn bekend. LeidenaarGonnie Wensveen was met een 21ste plaats de beste vrouw in het SPC-klassement. Haar plaatsge noot Rinse van Ouweelen staat op een derde plaats in de cate gorie onder de 17 jaar. Jan van der Marei (Ter Aar) was de beste senior. Casper van der Burgh (Leiden) werd zevende en Rik van Trigt (Nieuwkoop) negen de. Ben van Kempen (Voor hout) is de vierde veteraan De triathlonbond maakte de nieu we kalender bekend. Alphen aan den Rijn (26 maart), Nieuw koop (11 juni), Leiden (24 juni), Leiden 9 juli), Alphen aan den Rijn (2 september), Wassenaar (10 september) In Noordwijk kwamen de Zuidhollandse wie- Ierorganisatoren bij elkaar om de wielerkalender 1995 samen te stellen. Op de agenda staan: 11 maart: Ronde van Zuid-Hol land, 29 maart: Omloop van de Glazen Stad, 17 april: Waddinx- veen, 22 april: PTT-kampioen- schap in Leiden, 23 april: jeugd- toemooi Rijswijk, 5 mei Capitol, 6 mei: jeugdtoernooi Den Haag, 1 juni: Honselersdijk, 3 juni Lei den (De Bult), 5 juni: districts kampioenschap, 18 juni: jeugd toernooi Lisse, 20 juni: Gouda, 26 juni Leiden (centrum), 28 ju ni: Kwintsheul, 1 juli: Water schapsronde, 2 juli: Zoeterwou- de, 4 juli: 's-Gravenzande, 5 juli: Maasdijk, 8 juli: Bleiswijk, 12 ju li: Bergschenhoek, 19 juli: Mon ster, 21 juli: Den Haag, 22 juli: Zoetermeer, 26 juli: Noordwijk, 27 juli: Wateringen, 1 augustus: Rijnsburg, 5 augustus: Pijnac- ker, 10 augustus: Nootdorp, 12 augustus: Haastrecht, 16 augus tus: Maasland, 19 augustus Polsbroek, 20 augustus: Leiden, 23 augustus: De Lier, 26 augus tus: Oudewater, 30 augustus: Naaldwijk, 31 augustus: Noord wijk, 3 September: Gouda, 6 september: Noordwijkerhout, 9 september: Berkel, 13 septem ber: Poeldijk, 16 september: Poeldijk, 16 september: Voor hout, 24 september: Lisse, 30 september: Scheveningen De Alphense wielervereniging Avanti heeft vier junioren van De Bollenstreek overgenomen. Bij Avanti is trainer Piet van der Meer werkzaam. De laatste nam onlangs zijn ontslag bij het dis trict Zuid-Holland Peter Blan- gé, volleybalinternational en spelend in Italië, wordt inwoner van Oegstgeest Voetbaltrainer John Eelman stopt bij Hilver sum en denkt nog na over prof club Haarlem In De Uiver (Sassenheim) wordt op 11,12 en 13 januari een biljartdrie- kamp gespeeld Zaterdag speelt Hazerswoudse Boys een oefenwedstrijd tegen Nootdorp SCOREBORD 5.16.15, 2. Arcarons (Spa) Cagiva 3.10, 3. Magnaldi (Fra) Yamaha 6.52, 4. Peter- (Ita) - Starnlund (Zwe) 6-2 6-7 6-l'. Twee- SPORT OP TV hornnho. i ahat ttralA\rrarftko faliel jr vim w iv 16,60 trio 392,80. t gestart: Flower Power en Eerste de Beste Toto: winnend 3,00 plaats 1,20 3,30 1,50 koppel 28,50 trio 278,70 Ne gende koers, 2000 m: 1 Emil (Hartman) - 1.18,7, 2. Entasis Royal, 3. Guy van de Lente. Toto: winnend 3,60 plaats 3,00 7,80 koppel 96,40 trio 229,80 e Mans wns, Chateauroux n' De Colombiaanse voetballer Faustino Asprilla heeft zich voor de zoveelste keer grote problemen op de hals gehaald. Volgens een verklaring van de Colom biaanse politie zou de aanvaller van Par ma (Ita) tijdens een bezoek aan zijn ge boorteplaats Tulua in een dronken bui enige cafébezoekers lastig hebben geval len. Ook zou de politie twee wapens bij hem hebben aangetroffen. Asprilla ont kende voor vertrek naar Italië dat hij op wapenbezit was betrapt. „De enige pistolen die ik ooit heb gehad, zijn wa terpistolen." Asprilla liet weten dat het hele incident niet had plaatsgevonden. „Ik heb rustig bij mijn ouders nieuwjaar gevierd. Ze hebben in Colombia al zo veel rotzooi over me geschreven en dat gebeurt nu weer", was zijn woedende reactie. Voorzitter Giorgio Pedraneschi van Parma bevestigde echter dat er door de Colombiaanse politie een rapport was opgesteld naar aanleiding van een inci dent rond de steraanvaller. Volgens zijn versie zou Asprilla echter geen schuld treffen. Tegen het Italiaanse persbureau ANSA zei de Parma-voorzitter dat de bodygguard en de broer van Asprilla wa pens hadden getrokken nadat een dron ken kroegbezoeker geld had geëist van de voetballer. Het tweetal had de pisto len in de auto van Asprilla verborgen toen enige agenten arriveerden. Een woordvoerder van de politie ver klaarde dat Asprilla niet is gearresteerd, maar wel de opdracht kreeg zo snel mo gelijk zijn wapenvergunning te overleg gen. Het zou de aanvaller verboden zijn Colombia te verlaten gedurende het on derzoek, maar volgens een douane-be ambte is hij maandag naar Italië vertrok ken. United had het moeilijk tegen Coventry, dat in de onderste regionen van de Premier League bivakkeert. De openingsgoal volgde na een half uur. Gillespie zette voor op Butt, wiens schot doelman Ogrizovic nog stopte. In de rebound te kende Scholes voor 1 -0. Manchester United heeft in de Engelse competitie de achterstand op koploper Blackburn verkleind tot drie punten. De titelverdediger won gisteravond de thuis wedstrijd tegen Coventry met 2-0. De treffers kwa men van Scholes en de Fransman Cantona uit een strafschop. Manchester heeft wel een wedstrijd meer gespeeld dan Black burn. Dezelfde speler was ook betrokken bij de tweede treffer, koh na de rust. Pres- sley verloor de bal aan Scholes, maar haalde hem in het strafschopgebied on deruit. Cantona benutte de strafschop, Pressley moest het veld met rood verlaten. In de resterende veertig mi nuten kon Manchester het numerieke overwicht niet in doelpunten omzetten. leiden De Leidse Rugbyclub DIOK heeft voor het derde achtereenvolgende jaar het Kees Koemans-Scolarship toegekend. Dit keer vielen Steve Smith (midden) en international Marcel van Loon (rechts) in de prijzen. Beide rugbyers zijn al jaren waardevolle krachten in het eerste team van de Leidse landskampioen. Smith en Van Loon zijn vandaag naar Wales vertrokken om in Swansea een week lang met de nationale selectie van Wales mee te trainen. Het gastland bereidt zich op dit moment voor op het jaarlijkse vijf-landentoernooi en het wereldkampioenschap rugby voor landenteams later dit jaar in Zuid-Afrika. Het Kees Koemans-Scolarship is een initiatief van LRC DIOK om het rugbyniveau verder te verho gen en dient als stimulans voor topspelers en talenten. foto loek zuyderduin jNSBANI

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20