'Als je verzekerd wil zijn van mooi weer, vraag het dan even aan mij' DIT ZIJN D lm V O O R D N Regio Opbrengst veilingklokken Flora naar Hartstichting Geldboete voor eigenaar van gestolen gaspistool UI UI DINSDAG 3 JANUAR11995 974 Brand in containerruimte oegstgeest In de containerruimte van een verzorgingshuis aan het Van Wijckersloothplein te Oegstgeest is gistermiddag brand uitgebroken. De brandweer had het vuurtje echter zo snel onder controle dat verdere maatregelen niet nodig waren. Naar de oor zaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Fietser aangereden in Oegstgeest oegstgeest Een 59-jarige fietser uit Leiden is gistermiddag aan gereden door een 37-jarige automobilist uit Roelofarendsveen. Op de kruising Prins Hendriklaan/Terweeweg in Oegstgeest ver leende de automobilist geen voorrang aan de op de voorrangs- weg rijdende fietser. De man liep kneuzingen op aan zijn elle boog en knie. Vrouw betrapt inbreker oegstgeest Een bewoonster van de Laan van Alkemade in Oegstgeest heeft gisteravond een inbreker overlopen. De be woonster was op het moment van de inbraak op de eerste ver dieping en voerde daar een telefoongesprek. Plotseling hoorde ze in de kamer naast haar enig rumoer. Ze ging op het geluid af en vroeg wie er lawaai maakte. Vervolgens hoorde ze iemand snel weglopen via het dak aan de garage aan de achterzijde van de woning. Al snel werd duidelijk dat ze een inbreker had be trapt. Hij had echter nog niets uit de woning weggenomen. Hij was binnengekomen door een raam te forceren. Maximumsnelheid massaal overtreden wassenaar Bij een verkeerscontrole op de Rijksstraatweg in Wassenaar zijn gistermorgen tussen Den Deijl en de Rozenweg 90 automobilisten bekeurd wegens snelheidsovertredingen. De politie heeft in totaal 650 auto's met behulp van verplaatsbare radarapparatuur gecontroleerd. De hoogste snelheid die werd gemeten was 87 kilometer op een weg waar een maximum van 50 kilometer is toegestaan. Rotterdammer verdacht van inbraak wassenaar Een 21 -jarige Rotterdammer wordt verdacht van het plegen van een inbraak in de Clematislaan in Wassenaar. De man werd gisteravond aangehouden, twee handlangers zijn nog spoorloos. Bij de inbraak werd een gouden horlogeketting buit gemaakt. Eerder op de avond hadden politieagenten de ver dachte alleen rond zien rijden. Even na de inbraakmelding za gen ze de auto weer, alleen zaten er nu drie mannen in. Bij het zien van de politiewagen gingen ze er snel van door. Na een kor te achtervolging werd de auto tot stoppen gemaand, waarna twee van de drie mannen erin slaagden te vluchten. In een an dere woning aan de Clematislaan in Wassenaar is gisteravond eveneens een inbraak gepleegd. De buit is niet bekend omdat de bewoners van het huis in het buitenland verblijven. Kettingbotsing in Hillegom hillegomOp de Weerestein in Hillegom kwam het gisteroch tend tot een kleine kettingbotsing. Vier auto's vlogen op elkaar toen volgens de politie een 39-jarige vrouw uit Lisse te laat in de gaten had dat een van haar voorgangers afremde. Bij de botsin gen liep een van de inzittenden, een achtjarig jongetje uit Lisse, een pijnlijke nek op. CHEF HENNY VAN EGMOND, 071 -356414, PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071 -35642 Pleidooi burgemeester Leiderdorp voor meer inspraak van bevolking leiderdorp ken?", vroeg Zonnevylle zich ai Als de gemeente een fout heel gemaakt zouden burgers vol gens hem niet direct een defini tief oordeel klaar moeten heb ben, maar creatief moeten zijl in het aandragen van oplossin gen. „Om dan met J.F.Kenned te spreken: vraag niet wat d overheid (of vereniging) voo mij doet, maar wat kan ik doei voor de overheid (of de vereni ging). Om het eens zwart-wit ui te drukken: wilt u als burge slechts consumeren, dat kar Maar dan niet meer vragen ei commentaren leveren, als u uv mond vol heeft", aldus Zonne vylle. Meer inspraak voor de bevol king van Leiderdorp, niet alleen over beleidsbeslissingen maar ook al in een eerder stadium: bij beleidsvoornemens. Daarvan is burgemeester M. Zonnevylle voorstander, zo bleek gisteren uit zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsreceptie van de ge meente Leiderdorp. De burgemeester vindt echter wel dat hij ook van de burgers iets mag verwachten. „Wat doen de burgers zelf om het le ven en werken in een steeds voller wordende gemeenschap zo aangenaam mogelijk te ma- FOTO HENK BOUWMAN Bas Schijff: ,,Het systeem bestaat al eeuwenlang, dus dan moet het toch wel werken?" Rijnsburger Bas Schijff doet voorspelling voor het hele jaar De verkoop van de oude vei lingklokken van de Rijnsburgse bloemenveiling Flora heeft 15.000 gulden opgebracht. Dit geld heeft Flora-voorzitter Van Nobelen gisteren - tijdens de nieuwjaarsreceptie - overhan digd aan algemeen directeur J. van Deth van de Nederlandse Hartstichting. In de loop van november werden de zes wijzerklokken. van de veiling vervangen doo digitale klokken. De overbodig oude klokken konden de koper van Flora vervolgens aanschaf fen. De leverancier van de nieq we klokken, Nieaf-Smitt, kocb er één van en schonk die vervol gens aan de veiling. De ander: vijf werden door handelsbedrij ven aangeschaft. Hiermee bt landen er drie in respectievelijl Duitsland, Oostenrijk en Dene marken. runsburg wendy huyboom Al in de derde week van januari het weer voor het hele komende jaar voorspellen; Bas Schijff, weerman bij radio Rijnsburg en VLOK TV, denkt het te kunnen. In de maand januari staat de Nederlander grauw weer te wachten als zijn voorspellingen uit komen. „Het wordt kwakkelend, regenach tig en grijs weer. Bovendien krijgen we veel regen. We kunnen dus wel spreken van een natte januari-maand met af en toe nacht vorst." Hij verwacht dat in februari de tempera turen te hoog zullen zijn voor de tijd van het jaar. „We krijgen niet veel zon, maar toch is het zacht weer. De laatste week van de maand slaat het totaal om. Dan zal de temperatuur een stuk omlaag gaan en wordt het een stuk kouder." Over de rest van het jaar kan hij nog niet veel zeggen, maar zijn eerste berekeningen zouden uit wijzen dat er een slechte zomer aankomt. „Waarschijnlijk krijgen we eind augustus en begin september pas mooi weer", aldus Schijff. De regionale weerman ontdekte dat rondtrekkende Vogezenboeren in Frankrijk elk jaar aan de hand' van weerswaarnemin- gen tussen Kerst en Driekoningen een weersvoorspelling voor het hele jaar maken. Nu heeft hij zelf deze methode toegepast. Tussen Kerst en Driekoningen, dat zijn pre cies twaalf dagen die staan voor de komen de twaalf maanden, maakt hij een waarne ming van het weer. Vorig jaar heeft hij o'p basis van dit systeem gekeken of die voor spelling ook klopt voor Nederland en dat bleek aardig uit te komen. „Elk uur staat ongeveer voor één dag, je moet alle weersomstandigheden dan ook minimaal elk uur noteren. Het systeem be staat al eeuwenlang, dus dan moet het toch wel werken. Waarom zouden ze het anders blijven gebruiken?" Schijff werkte vorig jaar voor het eerst met de methode die de Vogezenboeren ge bruiken, nadat hij er van vrienden over had gehoord. Er moest toch iets van waarheid in zitten. Hij heeft toen gedurende twaalf da gen elk uur de windrichting, de tempera tuur, de luchtdruk en andere voor het weer belangrijke zaken bijgehouden. De voorspelling die hij op basis daarvan heeft gedaan, bleek aardig te kloppen. Van daar dat Schijff dit jaar weer een voorspel ling wil doen. „Vorig jaar heb ik gezegd dat juli een uitzonderlijk warme maand zou worden en dat was zo. Later zou er een gro te omslag komen, en ja hoor, in de tweede week van augustus kwam er ook een ont zettende omslag in het weer, precies zoals ik had voorspeld." Zijn geloof in het nieuwe systeem is groot. „Verschillende kennissen en vrien den vroegen me vorig jaar wanneer ze va kantie moesten nemen. Een beetje voor zichtig zei ik dat juli de mooiste maand zou worden. Sommigen hebben mijn raad op gevolgd en hebben fantastisch weer gehad. Dus als je op vakantie verzekerd wil zijn van mooi weer, vraag het dan even aan mij." den haag/noordwijk cerberus De Haagse politierechter heeft een 22-jarige inwoner van Noordwijk veroordeeld tot een boete van zeshonderd gulden voor het bezit van een verboden gaspistool. Het pistool werd de man bij een inbraak ontstolen. Nadat de inbreker was gepakt, ontkende de eigenaar in eerste instantie dat het gaspistool van hem was. Bij nader inzien vond hij het toch niet eerlijk dat de inbreker dan ook voor wapen bezit aangeklaagd zou worde en daarom bekende hij dat h het wapen ooit in Duitsland o; de kop had getikt. Officier van Justitie J. van Bel zen eiste een boete van duizen gulden omdat deze wapens er; op gewone pistolen lijken. Bc vendien concludeerde zij dat o wapenbezit vaak wapengebrui volgt. De Haagse politierechte I. de Vries vond een boete or die reden ook op zijn plaal maar kwam wat lager uit omd< niet is aangetoond dat de ma het wapen ooit heeft gebruikt. Aannemers VERBOUWEN Is dat duur? Frebouw Tel. 071-760059. Accu's ACCU SPECIALIST Groenen Advocaten kantoren De Graaf B.V. Gebr. Opdam b.v. Voorschoterweg 41 Valkenburg ZH, Tel. 071-315101. Hanepoel 4, Zwaanshoek, Tel. 02502-45435. Henk Kanbier Onze specialiteit: grote boe ketten tegen een scherpe prijs! Wassenaarseweg 1a. 071-174610. Exclusieve glazen Eetkamertafels Salontafels Bijzettafels T.V. en Stereomeubels Spiegels Ook afwijkende modellen mogelijk NAGTEGAAL GLASMEUBELEN Hoge Rijndijk 199 (achter Brugman Keukens) 2382 AK Zoeterwoude. Towi, al 25 jaar toonaangevend op het gebied van Teken/ Kunstschilders en Grafische materialen. TOWI Her-stofferen en reparatie van al Uw zitmeubelen in stof en leer. FRANS KLEER Citrusweg 6 2321 KD Leiden. Tel.: 071-133232 b.g.g.: 071-314691. Hobbymateriaiëiïl Loodgieters Open haarden"] Van Roy C.S. Advocaten Rapenburg 55, Leiden. 071-122362. Autoglas Leiden - voorruiten en achterruiten - zijruiten - reparatie gelaagde voorruiten - gratis noodvoorzieningen - 2 jaar waterdicht-garantie - zonnedaken 24-uurs service tel. 071-762111 Autorijscholën Verkeersschool Tempo Elektrotechnisch Installatie- bedrijven AMPÈRE Landelijk erkend installatie- Bureau. Volmolengracht 25. 2312 PG Leiden. Tel.: 071- 232428. Fax: 071-222340. ELFA LEIDEN BV W.P. HARTWIJK Fotostudio's Lucas Witte Fotografie 071-142626 Bent u op zoek naar hobby materialen zoals: Kralen, Pailletten, Styrophor, Fimo- klei, Pergamono, Poppen huizen, Poppenhuis mini aturen, Airbrush en nog heel veel meer, kom dan eens kij ken bij: TOWI'S Hobbycentrum Morsstraat 25, Leiden. Tel.: 071-133277. Geopend van di. t/m vr. van 9.00-12.00 uur, van 13.30-16.30 uur, zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Keukens LESTELLA 1200 m2 showroom. Kompleet assortiment. Grote keuze, deskundige begeleiding. Keukens Sanitair Tegels (wand/vloer) Open haarden Komplete montage D. Rijkersweg 15, Leiden Ind.terrein De Waard Tel.: 071-223123. Kousen/sokken KOUSENHUIS GEJO Dagelijks geopend v.a. 9.00 uur, zaterdag van 10.00- 13.00 uur C. van Berge Henegouwen Vronkenlaan 23, Leiderdorp, Tel. 071- 892777. B.B.S. Rioolservice Ontstoppen - Repareren - Vernieuwen - Onderhoud. GEEN VOORRIJKOSTEN. 071-322947. BAREN DSE EN ZOON B.V. Flevoweg 6, Leiden. Tel.: 071-233239. Geen filialen. ELFA LEIDEN BV Dirkv.d. Zeeuw V.O.F. J.W.J.van derVLIST Erkend installateur Sanitair en Dakbedekking. Ook gespecialiseerd in kleine klusjes. Bel voor afspraak: tel. 071-893057. Vogellaan 32 - 2352 EB Leiderdorp. ROEST WARMTE SERVICE Gas Centrale Verwarming Sanitair Azaleaduin 17 2318 XL Leiden Telefoon: 071-210866 lestella bv 1200 m2 showroom. Kompleet assortiment. Grote keuze, deskundige begeleiding. Keukens Sanitair Tegels (wand/vloer) Open haarden Komplete montage D. Rijkersweg 15, Leiden. Ind.terrein De Waard. Tel.: 071-223123. De Nie lestella bv 1200 m2 showroom. Kompleet assortiment. Grote keuze, deskundige begeleiding. Keukens Perfecte kwaliteit door ervaren vakmensen geleverd en geplaatst. Spie gels op maat geslepen - spiegels met lijst - spiegels met facet voor uw winkel, showroom, gang of badka mer. De prijs zal u meevallen! Gratis opmeten. VIDRE Volmolengracht 4 Leiden. Tel.: 071-218055. I Tepis detegelhandel leiden b.v. Bloemistenlaan 512313 BB Leiden. Tel.: 071-144642. Tegels en natuursteen Plavuizen Sanitair Een keuze uit meer dan 70 fabrikaten wand- en vloertegels. lestella bv 1200 m2 showroom. Kompleet assortiment. Grote keuze, deskundige begeleiding. Keukens Sanitair Tegels (wand/vloer) Open haarden Komplete montage D. Rijkersweg 15, Leiden. Ind.terrein De Waard. Tel. 071-223123. TELEFOONSPECIALIST Erkend installateur van: telefooncentrales autotelefoons telefax munttoestellen portofoons Showrooms: Industrieterrein Merenwijk Flevoweg 35c Leiden. Tel. 071-213024. Tuinartikelen tuinartikelen en gereedschappen w.p. hartwijk Nw. Beestenmarkt 7-11, Leiden. Tel.: 071-126627. Verlichting kastner" - 200 m2 moderne en klassieke verlichting - specialist in leeslampen - kappen op maat - gratis thuisbezorgen - plaatsen mogelijk - desgewenst advies aan huis Haarlemmerstr. 215-219. Tel.: 071-124827. Verwarming Warmte Technisch Bureau joop buiteman CV-gas-water-dak- service-onderhoud. Dag en Nachtservice 071-760600 CENTRAX Oude Herengracht 20 Leiden. Tel.: 071-225588. C.V. KETELS vloerverwarming, dekora- tieve radiatoren, alleen kwal. prod. Showroom ook zater dag geopend van 10.00- 13.00 uur. Jannet van Groeningen Morsstraat 28, Leiden. Tel. 071-124306. Borduurgaren, ringen, loup. Het complete adres voor uw tapijt, gordijnen, karpetten, luxaflex, traplopers en tafel-* kleden. Het Karpettenhuis. Herensingel 10, Leiden. Tel.: 071-218130. HEIN KRUIDER Marmoleum van Krommenie h0 is een zeer hoogwaardig natuurlinoleum produkt. Vele jgr( kleuren en combinaties P mogelijk. Extra sterk. 200 cm breed ƒ55,- p.m2 gelegd. J^1 HEIN KRUIDER £j° Winkelcentrum Remise ]je, _naast Hoogvliet^ c^. brc Tel.: 01718-22537. Tegels (wand/vloer) Open haarden Komplete montage D. Rijkersweg 15, Leiden. Ind.terrein De Waard. Tel. 071-223123. In deze wekelijkse service rubriek adverteren ondernemers die met regelmaat hun product- of dienst willen aanbieden aan de lezers van deze krant. I Sleutels H.JANSE Leiden B.V. Maakt ze. Klaar terwijl u wacht. Stille Mare 11-13. Tel.: 071-121808. Vaste plaatsingsdatum, Herkenbare opmaak, Groot leesbereik, Meerdere branche rubrieken, Gratis steunkleur, "Tekswissel altijd mogelijk.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12