Sao Paulo heeft langste adem Spectaculaire zege Lammert Huitema De Regt pakt ook indoortitel Sport Maase schittert in Soester Sylvestercross Ahonen beste schansspringer Arthur Hertzberger verkoopt zijn huid duur MAANDAG 2 JANUARI 1995 soest wilmar kortleever atletiekmedewerker De Leidse student Kamiel Maase heeft zich in de Soester Syl vestercross op oudejaarsdag opnieuw nadrukkelijk gemani- fésteerd als één Nederlands sterkste veldlopers. Na een even wichtig opgebouwde race eindigde de Bataven-atleet zater dag kort achter de Marokkaan Bougra en veelvoudig natio naal kampioen Tonnie Dirks op de derde plaats. Ook Joke KJeijweg kwam als zesde vrouw goed voor de dag. De ster van Maase is de afgelopen twee jaar snel gestegen. In het eerste EK veldloop, drie weken geleden in het Engelse Alnwick, eindigde de pupil van Bram Wassenaar als 34ste. Op de baan pakte hij bovendien al tweemaal een NK-medaille op de vijf kilometer. Hoewel zijn eigen vereniging dit jaar het NK organiseert, was de Sylvestercross dit seizoen hoogstwaarschijnlijk de eni ge Nederlandse veldloop waarin de student aan de Ameri kaanse Texas State-universiteit start. Hierdoor loopt hij ook directe kwalificatie mis voor het WK van eind maart in het Engelse Durham. ,,Als je het goed wilt doen, moet je voor zo'n wedstrijd ruim van tevoren overkomen", zei hij. ,,Ik kan in maart eigenlijk geen maand weg." Bondscoach Has van Cuijk houdt de prestaties van Maase echter in de gaten. „Hij is zon der twijfel in beeld. Als hij aangeeft dat zijn vonn goed is en wij hebben hem nodig voor de ploeg, dan nodigen we hem zeker uit." Achter clubgenoot Maase werd Joost la Lau, doorgaans sterker over kortere afstanden, 27ste. Misleid door aanmoedi gingen ging de Leidenaar na vier van de vijf ronden al voluit in de eindsprint, waardoor hij in de laatste ronde meerdere plaatsen moest inleveren. In de nationale vrouwentop werkt Joke Kleijweg dit jaar met succes zowel het nationale weg- als cross-circuit af. Als vierde Nederlandse in Soest en als derde in de Tilburgse Wa randeloop neemt de Bataven-atlete de derde plaats in in het crossklassement. In de stijgende lijn van de Kleijwegs presta ties was de Soester uitslag volgens verwachting. Na de ko mende starts in de halve marathon van Egmond, de Duinrell- cross en drie weken trainingsstage in Kenya heeft Kleijweg zich voorlopig de marathon van Rotterdam ten doel gesteld. De relatief jonge Bataventalenten Stefan Hulisz en Mark van Bel vielen op met sterke vijfde en zesde plaatsen op de sprintafstand over 3,1 kilometer. Vooral Hulisz maakt het laatste jaar grote progressie. De jonge atleet heeft zich vooral gericht op de sprintafstand die in maart bij de NK cross in Wassenaar wordt verlopen. Van Bel heeft daarnaast ook nog een (NK-) indooroptreden onder zijn prioriteiten. In de B-loop voor mannen kwamen veel sterke regionale lopers in actie. Oud-wielrenner Hans Wubben (AAV '36) was van hen opnieuw de sterkste met een zevende plaats (29.31). Spartaan Erik Bakker finishte in 29.49 als dertiende. Henk van Velzen, die de veteranencross won, was sneller dan zijn jon gere regio-genoten. De Warmondse Bataaf had voor acht ki lometer 29.16 nodig. Het AJphense AAV is de enige regionale vereniging die ook sterk crossende junioren heeft. In een confrontatie met de Belgische selectie greep Brenda van der Laan bij de junioren B de vijfde plaats, terwijl triatleet Raymond Pet bij de jongens B vierde werd. Van de 190 deelnemers die in de zestiende uitvoering van de Oudejaarsloop in Noordwijkerhout de vijftien kilometer liepen, was Wim van der Hoorn met afstand de snelste. De at leet van AAV eindigde in 50.40 ruim een mihuut voor Dirk van Beelen (De Bataven). Derde en snelste veteraan werd Ba taaf Gévan Veen, die clubgenoot Mart Hoogenboom pas op de streep versloeg (52.58 om 52.59). Bij de vrouwen greep een Bataven veterane, Marja Hoogenboom uit Roelofarendveen, de hoofdprijs (62.37). Ronaldo da Costa was zaterdagnacht de verrassende win naar van de traditionele Sylvester-loop in Sao Paulo. Bij de vrouwen zorgde de Ethiopische Derartu Tulu, olympisch kampioene tien kilometer, voor een Afrikaans succes. garmisch partenkirchen Net als vrijdag in Oberstdorf kende op Nieuwjaarsdag de tweede wedstrijd voor de vierschansentoernee in Garmisch Partenkirchen een winnaar van slechts 17 jaar. Na de Oostenrijker Reinhard Schwarzenberger was het nu de beurt aan de Finse tiener Janne Ahonen. Hij bleek het beste overweg te kunnen met de sterk wisselende weersomstandigheden en had geluk dat hij zijn mislukte eerste sprong mocht overdoen van de jury. Met afstanden van 114 meter (een nieuw schansrecord) en 112 meter nam Ahonen tevens de leiding na twee wed strijden in het klassement van de vierschansentoernee. foto ap chef willem spierdjjk, 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071 -356463 De royale geldschieter Cees den Braven moet extra in de buidel tasten om de ambitieuze plannen van zijn basket- balploeg Goba meer gestalte te geven. De ploeg uit Go- rinchem speelde zaterdag de finale van de Haarlemse basketbalweek, maar miste de noodzakelijke scherpte in de afronding om als tweede Nederlandse club het evene ment te winnen. Het door de organisatie als swingend collectief betitelde Sao Paulo bleef met een geringe mar ge aan de goede kant van de score: 71-69. haarlem anp Goba wil volgend jaar naar de Europese top. Met Den Braven als geldschieter moet dat luk ken. De kitkoning stopt mo menteel ongeveer acht ton in de formatie, maar moet dat bedrag aanzienlijk verhogen om de ge wenste' positie te realiseren. Coach Jan Eggens legde het probleem van zijn ploeg keurig uit na de verloren finale: „Voor wedstrijden in de Europa Cup heeft Goba twee sterkere Ameri kanen nodig. Bovendien moet er een vervanger komen voor Tan no Pieters, die aan het einde van het seizoen stopt." Goba soeelt momenteel met de Amerikanen Michael Hodges en Michael Huger. Aan dat tweetal wordt ongeveer. 75.000 gulden van het budget uitgege ven. Betere Amerikanen bete kent tevens een verzwaring van de salarispost. „Willen we Euro pa bestormen dan moet het budget dus aanzienlijk om hoog", gaf Eggens de nog twee jaar aanblijvende suikeroom van de Gorinchemse vereniging een vingerwijzing. Het schotpercentage van de finELlisten bleef zaterdag in Haarlem tijdens de eerste helft aanzienlijk achter bij de status van beide clubs. Goba en Sao Paulo kwamen in die periode niet verder dan respectievelijk tien en negen geslaagde twee- punters uit 21 pogingen. Het aantal goede driepunters van Goba lag echter met vijf een stuk hoger dan dat van de Bra zilianen (twee). Daardoor viel de ruststand met 38-29 in Ne derlands voordeel uit. Goba was de zesde Neder landse finalist in 13 toernooi- edities. Den Bosch (drie keer) en Den Helder (één keer) lukte het niet om te winnen, Leiden in 1984 wel. Goba had voor de tweede keer de eindzege in ei gen land kunnen houden, had daar ook lang uitzicht op. Een mindere fase aan het begin van de tweede helft maakte de op dracht echter zwaar. De 'tropische verrassing', zoals organisator Voskuilen Sao Paulo had aangekondigd, kwam gemakkelijk terug in de wed strijd. De ploeg nam zelfs af stand (58-51), maar kon het du el ook niet in de hand houden. Arbitrale dwalingen hielpen de Nederlandse topploeg een handje. Het door de arbiters op gelegde vertrek van de Brazi liaanse coach Mortari, die enke le minder prettige opmerkingen aan het adres van de fluitisten maakte, bood De Waard de kans via vier vrije worpen het gat te dichten. Dat lukte. De twee driepunters van De Waard leken Goba zelfs aan de över- winning te helpen. Maar Charles Byrd, de vedette aan Braziliaanse kant, was in de slotfase oppermachtig. Byrd, goed voor 25 punten, zeven re bounds en zes assists, bracht Sao Paulo weer op vijf punten voorsprong. Te Velde bracht met een driepunter het verschil nog terug tot twee, maar verder kwam Goba niet. „Het is zuur om op deze ma nier met twee punten verschil te verliezen, maar we hebben de nederlaag aan onszelf te wijten. We pakten in de tweede helft te weinig rebounds. Verdedigend gingen we te vaak de mist in. Daarnaast scoorden we niet ge noeg", aldus Eggens. De finalis ten waren elkaar eerder in .het toernooi al tegengekomen. Toen won Goba met 100-90, onder meer door het superieure afstandsschot van Te Velde. marc van derjagt/anp Lammert Huitema heeft de eer ste KNSB-marathon van 1995 op zijn naam geschreven. De leesmappenbezorger uit Roden versloeg in het Thialf-ijsstadion op spectaculaire wijze vijf me devluchters in de eindsprint. Yep Kramer en Henk Angenent (Alphen aan den Rijn) eindig den gistermiddag in Heeren veen respectievelijk als tweede en derde. Bij de vrouwen ging de zege naar Marjan Mager. Jo- landa Grimbergen (Rijnsburg), die tot gisteren samen met Klasina Seinstra het algemeen klassement aanvoerde, eindigde als zevende. Seinstra werd zes de en leidt daardoor nu alleen. Tijdens de negende marathon om de KNSB-Cup gebruikten de rijders ogenschijnlijk het eerste deel van de race om bij te ko men van de jaarwisseling. Na zestig ronden reed een groep van zestien schaatsers het pelo ton op één ronde. Voor de ach terblijvers viel vanaf dat mo ment weinig eer meer te beha len. De koplopers gunden nie mand ruimte om te ontsnap pen. Pas in de finale was er weer sprake van enige opwin-, ding. Zes mannen ontsnapten uit de omvangrijke kopgroep. De actie werd op touw gezet door Kleine. De 43-jarige post bode uit Kerkenveld kreeg ver sterking van zijn Klerk's-ploeg- genoten Kramer, De Vries en Stam. Op dat moment gaf nie mand veel voor de kansen van de eenlingen Huitema en An genent. Ploegenspel zou vol gens de kenners - net als tijdens de finale van het NK - de eind uitslag bepalen. Maar het liep tot ieders verrassing anders in Heerenveen. In de laatste ronde hield Klei ne het tempo hoog voor sprin ter Kramer. Winnnaar Huitema over de laatste meters: „Waar schijnlijk wist Kleine niet dat ik bij hem in 'de kont' zat. Ik werd perfect gelanceerd. In de laatste m bocht kon ik mooi aan het randje langs Kleine kruipen. Op l> het stuk naar de finish zag ik r niemand meer in mijn ooghoe ken. Ik dacht: 'Wat zullen we J nou beleven. Ik ga toch niet winnen?' Op het NK ben ik op 3< een gigantische manier door de m mannen van Klerk's in de tang genomen. Ik had daar liever ge wonnen, maar ik heb verkeerd Ruud Borst won de sprint van het peloton voor Bart Veld kamp. „Het was snel'ijs in Thi- alf. Dit seizoen is er nog niet zo hard gereden. Ik kwam kracht te kort om mee te gaan met de vluchters", aldus de eerstejaars A-rijder uit Leiderdorp. Huitema behaalde in Heeren veen zijn tweede zege van het seizoen en behoudt de vijfde plaats in het algemeen klasse ment. Eén plaats hoger staat Al- phenaar Angenent, die gister middag net tekort kwam en na Kramer als derde eindigde. Klei ne blijft de lijst aanvoeren. Bij de vrouwen won Marjan Mager de eerste marathon in haar loopbaan. De schaatsster uit Landsmeer bleef Babs Bijlsma en Nederlands kam pioene Sandra Zwolle voor. Jo- landa Grimbergen en Klasina Seinstra gaven elkaar in Heerenveen opnieuw geen duimbreed cadeau. Seinstra was deze keer iets rapper in de eindsprint en veroverde door haar zesde plaats één punt meer dan de als zevende eindi gende Grimbergen. De Noord- wijkse, de nummer drie van het Nederlands Kampioenschap van vorige week, staat ruim voor op de nummer drie, Zwol le. Marion Borst (Leiderdorp) schaatste kort voor het einde van de wedstrijd op de derde plaats. Haar benen lieten haar echter in de finale in de steek, want in de laatste ronde kreeg ze het gehele peloton over zich heen. SPORT OP TV MAANDAG 16 05-17.00 BBC 1: The planets on Ice. schaatsshow met olympisch schaatsduo Paul en Isabellé Düëhesnay op muziek Van',Thé'pleP 16.05-19.00 BBC 2: Darts: WK voor profs in Surrey. 16.30-17 30 EURO: Autosport. Nascar Goody's 500 vanuit Martinsville, Virginia. 17.00-17 15 Did 2: Sport Heute 17.30-19.30 EURO. Autosport, overzicht In- 18.39-18.47 Ned 2. Sportjournaal. 18.45-19 10 RTL Sport 18 55-19.30Ned 2: Goalmaster Festival: pro gramma waarin de jeugd op competitieve wijze kennis kan maken met voetbal. 19.30-20.00 EURO- Eurosportnieuws. 19.30-20.00 BRT 2: Sport. 20.00-22.00 EURO: Speedworld: auto- en mo- tosportmagazine. 22.00-23.30 EURO: Eurogoals: Overzicht. Eu ropese voetbalcom petities 22.16-22,34 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-23.00 Super: Masters of the game: do cumentaireserie over footbal I 23.00-02.30 Super-, The Rose Bowl recht streeks verslag van de finale van het Ameri kaanse college football 23.30-00.00 RTL 4: Sport. 23.30-00.30 EURO: Boksen. 23 35-00.05 TV &Morrtagne: bergspadroaga--.' 23.55-01.10 BBC 1. Match of the'Day/ UoeL v'i balmagazine, met samenvattingen van de ge speelde wedstrijden in de FA Carling Premiers hip waaronder Newcastle United-Manchester City. 00.30-01.30 EURO: Golf: Dunlop Phoenix Open van Myazaki (Japan). 01 25-02.30 BBC 2. Darts- samenvatting van het WK voor profs in Surrey 01.30-02.00 EURO: Eurosportnieuws. DINSDAG 05.45-06.00 Did 1 Morgenmagazine Sport. 08.30-09.00 EURO: Rally Raid. Rally Grana da-Dakar, 2e dag. 09.00-10.00 EURO- Kunstrijden opde schaats: demonstratie vanuit Oberstdorf (Duitsland). 11.00-12.00 EURO: Bodybuilding. WK vanuit Kupolen (Zweden). 12 00-12.30 EURO: Rally Raid: Rally Grana- da-Dakar, 2e dag. 12.30-14,00 EURO: Eurogoals: overzicht Eu ropese voetbalcompetities. Rotterdammer blijkt geen eendagsvlieg te zijn alphen aan den rijn peter klein tennismedewerker Jasper de Regt heeft na zijn ver rassende titel op de buitenba nen ook het indoor BI-kam pioenschap van het tennisdis- trict Leiden op zijn naam ge bracht. De Rotterdammer, die het afgelopen seizoen voor het eerst bij Dekker Warmond acte rende, bewees daarmee geen eendagsvlieg te zijn, maar een welkome versterking voor de top van het district. In een gelij- kopgaande eindstrijd rekende De Regt af met Hillegommer Jeroen Vink, 6-3 7-6. De Leidse B-top schreef voor het evenement in tenniscen- trum Nieuwe Sloot bepaald niet massaal in. Toch verdiende De Regt zijn tweede districtstitel in één jaar ten volle. De Dekker speler beschikte in de op oud jaarsdag gespeelde halve finale tegen Jeroen Looye over de langste adem. In de eindstrijd werkte De Regt na een gewon nen eerste set in de tweede set een break achterstand weg. Hij verzuimde bij 6-5 de partij uit te serveren, maar toonde zich in de tiebreak toch de koelbloedig- ste. De Regt wilde deze hoofdprijs niet vergelijken met die op de buitenbanen. „Ik weet, dat an dere goede B-spelers, zoals Jeroen Boogmans, Onno Guinau en Marco Visser, mo menteel veel les geven. Ik kan mij voorstellen, dat zij daarom de vrije nieuwjaarsdag niet wil len opofferen voor weer een tennisfinale. Zelf geef ik veel minder lessen, besteed meer tijd aan mijn studie rechten en heb het voordeel, dat ik nieuw ben. Voor mij zijn het andere tegenstanders dan in Rotter dam. Ik denk ook, dat Jeroen Vink de oud- en nieuw-viering nog niet goed verwerkt had, want zijn sterkste wapen, de service, was bepaald zwak." Voor de verliezer, die kandidaat is om bij zijn club de open plaats van Marco van Trigt in te nemen, resteerde de hoofdprijs in het mannendubbel met Bar tel Swart. Mickel Verkerk, vorig jaar halve enkelspelfinalist in BI en B2, moest wegens een bles sure na het enkelspel ook de slotronde van het het dubbel spel met De Regt in de tweede set opgeven. Annemiek Wissink werd dis trictskampioene bij de BI-vrou wen. De TEAN-speelster kroop in de halve finale door het oog van de naald tegen Marieke Bethlehem. Wissinks club- en teamgenote verzuimde bij een SCOREBORD leiden peter klein tennismedewerker Arthur Hertzberger heeft in het K2-jeugd- toernooi in Groningen, een evenement van de hoogste categorie voor de landelij ke jeugdtop, in de kwartfinale een opmer kelijke zege geboekt op de als eerste ge plaatste Remco Pondman (district Noord Holland). Ook bij de beste vier verkocht de Leids C-Master zijn huid duur. Na twee eerlijk verdeelde tiebreaks ging Rotter dammer Ronald Kloppert in de derde set met de eer en de finaleplaats strijken. Bij de twaalfjarigen bereikte Rijnsburger Bart van Delft de beste acht. Het K3-jeugdtoernooi van Charlois in Rotterdam leverde een overwinning op voor Charlotte Zandbergen. De bij De Munnik spelende Leids C-Master bleef in de slotronde van de categorie tot en met 16 jaar in twee sets Dekker-speelster Car men Delsasso de baas. Henrik Kroon van Nieuw Vennep won de titel bij de jongens door in drie sets Haarlemmer Guido van Zoolingen voor te blijven. Bij de veertien jarigen reikte Hanneke Rothbarth van het Leidse Zuid-West tot de derde plaats. Niels van Geer van Botesa uit Bo'degraven drong bij de jongens door tot de halve fi nale. In de groep tot en met twaalf jaar was Maarten Roeloffis van Alkemade suc cesvol met een plaats bij de beste acht. Daphne Brouwer was de sterkste B- speelster in het indoortoernooi van Centre Point in Almere. De Nieuwkoopse, die de ze zomer via een plaats in het hoofdsche ma van het A-toernooi van Dijkzicht in Volendam doordrong tot de nationale ranglijst, verruilt haar club TEAN voor het Haagse De Metselaars. Het parallel aan het districts B-kam- pioenschap verspeelde open Cl-toernooi van tenniscentrum Nieuwe Sloot in Al phen aan den Rijn leverde een hoofdprijs op voor Paul Roggeveen. De familie Ham ming grossierde hier in eerste plaatsen in alle dubbelspelen. Anne-Karien Wilbrink pakte de titel bij de C2-vrouwen. Guido Koekkelkoren en Jelle Rinzema vormden de best sluitende combinatie in het dubbeltoernooi van Dekker Warmond. In de Cl-finale waren zij Peter Brebde en Jan van Duijn in twee sets de baas. Hannie Boskamp en Siny Evers sleepten samen twee prijzen binnen via een finaleplaats in het vrouwendubbel Cl en winst bij de ve teranen. PRIJSVRAGEN LOTTO 52 1-5-7-9-15-36. Reservegetal: 13. Cijferspel: 372579. TOTO 52 2-3-2-2-1-2-2-3-1-3-1-2. LUGKYTEN van 31 december 1994. 1-7-10-13-21-25-27-30-37-40 - 43 - 44 - 49 - 59 - 62 - 66 - 71 - 72 - 75 -77. Jasper de Regt foto archief 6-3 en 5-3 stand door te druk ken. In de eindstrijd kon Maaike Zonderop haar kunststukje uit de halve finale, winst op de als eerste geplaatste Ingrid Kruit, niet herhalen. Wissink was in twee sets ruim haar meerdere. De B2-titels werden een prooi voor Fabian Ubels (TEAN) en Barbara van der Gugten (Uni cum). Joker: 6006138. DUITSE LOTTO 7 - 15 - 26 - 32 - 37 - 41. Reservegetal: 44. Supergetal: 8. Spel 77: 5184499. Super 6: 043948. ('onder voorbehoud) ATLETIEK Veldlopen Soest SYLVESTERCROSS Prominenten, 10 km: 1.Bougra (Mar) 34.05, 2.Dirks (AV Schuurmans Vught) 34.08, 3.Maase (De Bataven Leiden) 34.13, 4.Godlieb (Zuidwal Huizen) 34.29, 5.Versteeg (C&A LTC) 34 38, 6.Van Hest (AV Schuurmans) 34.47, Van Vlaanderen (Hellas Utrecht) 34 46, 8.Schuurmans (Bel) 35.02, 9-Laros (Sprint Breda) 35.06, lO.Van Velden (Rott. Atl.), 27.La Lau (Ba taven) 36.43; Vrouwen, 5.1 km: l.Chirchir (Ken) 19.46, 2.Smolders (Bel) 20.31, 3. Aanen (Haag Atletiek) 20.35, 6.Kleijweg (Bat) 20.53, 14.Vd Bilt (AAC A'dam, Lei den) 21.46, 22.Vlasveld (Bat) 23.04, 35.Vergeer (NSL) 24.13, 39.Klaassen (Bat) 24.28; Mannen sprintcross, 3.1 km: l.De Koning (Sprint) 10.31, 2.Van Helden Rotterdam Atletiek) 10.42, 3.Himpers (Sprint) 10,43, ö.Hulisz (Bat) 10 56, 6.Van Bel (Bat) 10.59, 15.Versteegen (Bat) 11.21, 18.Vd Gaast (Bat) 11.26. Mannen B-loop, 8 km: l.Mohammadi (ATOS Amsterdam) 28.37, 2.Hilberts (Hil versum) 29.02, 3.De Knegt 29.04, 7.Wub ben (AAV) 29.31, 13.Bakker (Spartaan) 29.50, 16.Van Duijvenvoorde (Bat) 29.55, 17.Kortekaas (Bat) 29.59, 18.Brouwer de Koning (Holland Leiden) 30.00, 33.Van der Veer (Holland) 30.57, 34 Van Schooten (AV) 30.59; Veteranen 40: l.Van Velzen (Bataven) 29.16; Veteranen 50: 5.Van Tol (Bat) 33.38, 9.Kerkvliet (Bat) 34.55; Vrouwen veteranen: 5,Langedijk (Holland) 24.31; Jongens B, 4 km: 4.Pet (AAV) 15.09; Meisjes B, 2 km: 5.Vd Laan (AAV) 8.18; Jongens C, 2 km: 2.Vd Woude (AAV) 7.28 Unive crosscircuit: 1.Dirks 70 punten uit 2, 2.Laros 40 (2), 3.S. Vroemen 38 (2), 7/8.Maase 30 (1), Vrouwen: l.Vul- lings 31 (2), 2.Aanen 30 (2), 3.Kleijweg 27(2), 15.Vd Bilt 6 (2). Wegwedstrijden Noordwijkerhout Oudejaarsloop NSL/WSB: 15 km: Van der Hoorn (AAV) 50.40, 2.Van Beelen (Bat) 51.51, 3. Bert van der Plas 53.50, mannen 40: l.Van Veen (Bat) 52.58, 2. Vd Veek (Spartaan) 54.58; mannen 45: 1. Hoogen boom (Bat) 52.59, mannen 50: Winterman 9AV Veluwe) 59.29; Mannen 60: Lodder (Vet Ned), Vrouwen: l.Hogenboom (Bat) 1.02.37 (le vet), 2.Heemskerk (Bat) 1.05.35 (2e vet). Hilvarenbeek 10 km: Vrouwen: l.Van Schuppen (HRR Den Haag) 36.19 Internationaal Sao Paulo Sylvester-loop, 15 km; Mannen: l.Da Cos ta (Bra) 44.11, 2,Guerra (Ecu) 44.14, 3.Silva (Mex) 44.22 Vrouwen: l.Tuta (Eth) 51.17, 2.Kimaiyo (Ken) 51.39, 3.Del Car men Dias (Mex) 51.51 BASKETBAL Haarlem BASKETBALL WEEK Finale: Sao Paulo (Bra) - Goba 71-69 (29- 38). Scores Sao Paulo: Byrd 25, Josuel 18, Vilas Boas 12, Silva 10, Dos Santos 6; Go ba: Cooper 17, Te Velde 14, De Waard 13, Huger 10, Hodges 9, Van Poelgeest 6 Om de derde plaats: Hapoel Galil Elyon (Isr) - Zrinjevac Zagreb (Kro) 69-67 (31- 39). Scores Hapoel: Dozier 20, Leif, Kata- sh en Muchtari 12, Panovka en Shapira 4, Malovic 3, Hazan 2; Zagreb: Kelecevic 17, Tvrdic 15, Kalpic 10, Arapovic 8, Kapov 7, Kovacic 6, Maric 4. Eindstand: 1, Sao Paulo, 2. Goba, 3 Hapoel Galil Elyon, 4. Zrinjevac Zagreb, 5. Nederland, 6. Australië, 7. Manchester Giants'(Eng), 8. Southern University (VSt) PAARDESPORT Granada RALLY GRANADA-DAKAR Eerste etappe (170 km) Auto's: 1. Salonen/Gallagher (Fin/GBr) Ci- troën 2.10.33, 2. Vatanen/Picard (Fin/Fra) Citroën 3.02, 3. Lartigue/Perin (Fra) Ci- troën 3.40, 4. Fontenay/Musmara (Fra) Mitsubishi 9.53, 5. Saby/Serieys (Fra) Mitsubishi 11.48, 6. Shinozuka/Magné (Jap/Fra) Mitsubishi 12.17, 7. Servia/Puig (Spa) Citroën 28.03, 8. Masuako/Schulz (Jap/Dui) Mitsubishi 37.51, 9. Guedes/Du- bois (Por/Fra)" Nissan 38.48, 10 Housie- aux/Cottret (Fra) Nissan 40.37. Motoren: 1. Kinigadner (Oos) KTM 2.18.29, 2. Pe- terhansel (Fra) Yamaha 0.48, 3. Mayer (Dui) KTM, Sainct (Fra) Honda 4.38, 5. Magnaldi (Fra) Yamaha 4.53, 6. Gil (Spa) KTM 6.06, 7. Arcarons (Spa) Cagiva 7.02, 8. Gallardo (Spa) Cagiva 9.38, 9. Laporte (Fra) Yamaha 10.01, 10. Orioli (Ita) Cagiva 10.12 SCHAATSEN Wolvega DRAVERIJEN Eerste koers, 2100 nr. 1. Happy Dream (Bot) 2.50,5 - 1.21,2, 2. Hardy W, 3. Igor Hollande. Toto: winnend 17,20 plaats 4,30 3,60 koppel 49,10 trio 378,80. Tweede koers, 2100 m. 1. Holland Point (Paulusma) 2.52,1 - 1.22,0, 2. Iroquoise, 3. Ina van de Lente. Niet gestart; Harald Marke, Infinity. Toto: winnend 4,20 plaats 1,90 1,70 1,90 koppel 8,90 trio 92,30 dubbel winnend (4/3) 97,60. Derde koers, 2100 m: 1. Hobby (Kam ming) 2.49,6 - 1.20,8, 2. Izerbiter, 3. Pretty Broline. Toto: winnend 11,90 plaats 3,50 5,80 koppel 31,20 trio 1234,50. Vierde koers, 2100 m: 1. Hoca Frisiana (Paulusma) 2.47,7 - 1.19,9, 2. Ilse Phoe nix, 3. Herioth Dear. Niet gestart: Garcon B. Toto: winnend 3,70 plaats 3,10 3,10 6,10 koppel 22,00 trio 1530,00. Vijfde koers, 2100 m: 1. Ditka Express (Arend de Wrede) 2.49,3 - 1 20,6, 2. Fel low, 3. Fastwin If. Toto: winnend 5,00 plaats 2,60 3,40 koppel 17,60 trio 11,30. Zesde koers, 2100 m: 1. Floris Bos (Grift) 2.44,7 - 1.18,4, 2. Gazeau Skoatter, 3. Fernandelnora. Niet gestart: Famous Skoatter. Toto: winnend 1,80 plaats 1,70 1,70 koppel 5,30 trio 36,60, Zevende koers, 2100 m: 1. Fullspeed Mac (Arend de Wrede) 2.52,0 - 1.21,9, 2. Fal lon Worthy, 3. Fighter Sund. Toto: winnend 7,50 plaats 1,70 2,80 2,00 koppel 49,20 trio 885,50. Achtste koers, 2100 m: 1. Early Ricardo (Handelaar) 2.48,4 - 1.20,2, 2. Gala elle boko, 3. Barbara Proborn. Toto: winnend 5,60 plaats 2,30 2,20 koppel 8,70 trio 78,80. Negende koers, 2600 m: 1. Feintje's Wini (Kooyman jr.) 3.35,7 - 1.23,0, 2. Celebri ty, 3. Hit Star Last. Niet gestart: Gemstone Gerron, Hermelijn S. Toto; winnend 2,40 plaats 2,90 1,80 koppel 3,90 trio 56,00. Total isator-omzet: 187.519,00. RALLYSPORT Inzeil INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN •500 m: 1. Pfeiffer (Dui) 38,44, 2. Funke (Dui) 38,71, 3. Pqstoors (Di) 38,77. 1.000 m: 1. Pfeiffer 1.17,93, 2. Funke 1.17,95. 1500 m: 1. Marco Kramer 2.01,29, 2. Klunder 2.02,65, 3. Bob de Jong 2.04,57 Vrouwen, 500 m: 1. Téeuwen (Dui) 42,95, 2. Nuyt 43,16, 3. Groenewold 43,44 1500 m: 1. Groenewold 2.16,56, 2. Teeu- wen 2.17,04, 3. Nuyt 2.17,40 Heerenveen MARATHON KNSB-BEKER: 1. Huitema (Roden), 2. Kramer (Oudeschoot), 3. An genent (Alphen aan den Rijn), 4. Stam (Sprang-Capelle), 5. De Vries (Heeren veen), 6. Kleine (Kerkenveld), 7. Alberts (Sint Nicolaasga), 8. Rozendaal (Warmen- huizen), 9. Veenhof (Gieten), 10. Baars (Nieuw-Vennep). Stand KNSB-beker na ne gen wedstrijden: 1. Kleine 194,5 punten, 2. Kramer 177, 3. De Vries 176, 4. Angen ent 164,1, 5. Huitema 163,2. Vrouwen: 1. Mager (Landsmeer), 2. Bijlsma (Gronin gen), 3. Zwolle (Heerenveen), 4. Petra de Boer-Grlmbergen (Amsterdam), 5. Pasveer (Groningen). Stand KNSB-beker: 1. Sein stra (Sint Johannesga) 82,1, 2. Jolanda Grimbergen (Rijnsburg) 81,1, 3 Zwolle 58,1, 4 Pasveer 55, 5. Dijkstra (Gronin gen) 50,1 4. Finale; De Regt - Vink 6-3 7-6. DEB1: halve finales: M. Zonderop -1. Kruit 6-3 6- 1; A. Wissink - M. Bethlehem 3-6 7-6 6-3. Finale: Wissink - M. Zonderop 6-2 6-3. HDB1: finale: B. Swart/J. Vink - J. de Regt- Mi. Verkerk 7-6 1-4 opgave Verkerk we gens blessure. HEB2: halve finales: F. Ubels - J.P. Roeloffs 6-2 6-1; M. Brand - R. Hamming 6-0 1-6 6-3. Finale: Ubels - Brand 7-5 1-6 6-1. DEB2: finale: B.v.d Gugten - A. Ham ming 6-4 4-6 7-5. HDB2: finale: F. Copier- C.J. Mantouw - R, V, van Renesse van Dujvenbode 6-4 3-6 7-6. dinaal 6-4 4-6 6-4. Finale: Roggeveen - C. Menthen 7-6 6-4 HDC1: finale: R. Ham-'e, ming/P. Roggeveen - R. Cardinaal/A. de Rooy 4-6 6-2 6-4. DDC1: poule: 1 A. M. Hamming. GDC1: finale: M. R. Hamming W.O..E. van 't Hoff/H. Broeksteeg. HEC2: finale; R. Jonckheere - H. Voskuilen 6-2 6-2. DEC2: finale. A.K. Wilbrink - M. Tromp 6-4 6-1. HDC2: finale; J. Mens/A, Uljee - E. Spliet/M. Nieuwenhuizen 7-6 6- 3. DDC2:finale: I. Chaudron/M. Rommers- I Geus/E. Hakstege 6-1 6-3. GDC2: finale: L. Gijzel/K. Winter - M. Hoogendoorn/G. Oyen 2-6 6-3 7-5. HED1 25+: finale-. J. Krop - W. Wittebol 6- 3 3-6 6-2. DED1 25+: finale: G. Kok - P. van Zoest 3-6 6-4 7-5. - P. Brebde/J. van Duijn 6-3 6-2. DDC1: fi-,. nale: I. van Santen/F. Velzel - H. Bos-*< kamp/S. Evers 7-5 6-2. GDC1: finale. I le van Riet/R. Koesveld - Van Dooren/Van. Eeden 6-3 7-5. HDC2: finale: Vrije/Zaal - Van der Vlugt/Ho-Uf 6-1 7-6. DDC2: finale; Van Veen-n; eJl< /Oudshoorn - 2x Van der Geest 6-4 6-3. i- GDC2: finale: Van der Berg/Plugge - Korte-11 kaas/Van lersel 6-4 1-6 7-5. :ei HD Vet: finale: Ph v.d. Kwast/H. Meijer -,P B H. de Jel 6-4 6-2. DD Vet: finale: H,., Boskamp/S. Evers - Slot/Timmer 6-4 5-7|Jk 7-5. GD Vet: finale: W. Pufkus/Ph. v.d.jrc Kwast-Timmer/Brown 6-3 6-1. IP Garmisch Partenkirchen VIERSCHANSENTOERNEE Tweede wedstrijd: 1. Ahonen (Fin) 247,6 punten (114 m, schansrecord, en 112 m), 2. Goldberger (Oos) 241,8 (109/113,5), 3. Soininen (Fin) 231,8 (112,5/105), 4. Funaki (Jap) 230,7(105,5/112,5), 5. Nie- minen (Fin) 222,9 (99,5/107,5), 6. Nikko- la (Fin) 222,3 (104/106), 7. Dessum (Fra) 219,2 (105,5/105), Stand na twee wed strijden: 1 Ahonen 469,7 punten, 2. Gold berger 468,5, 3. Funaki 447,4, 4. Nikkola 444,4, 5. Soininen 442,6. Stand wereld beker na vier wedstrijden: 1. Goldberger 340 punten, 2. Ahonen 260, 3. Funaki 216, 4. Soininen 152, 5. NTkkola 131 ITENNIS Districts Indoor B HEB1: halve finales: J. de Regt - J. Looye 6-4 5-7 6-4; J. Vink - M. Zandvliet 6-2 6- SKI tenham 0-4,Crystal P. - Blackburn 0-1,e Everton - Ipswich 4-1, Leeds - Liverpool 0\, 2,Leicester - Sheff.Wed. 0-1, Man City v< Aston Vil. 2-2,Norwich - Newcastle 2-Üu Southampt. - Man,United 2-2,West Ham -ol Nottingham 3-1 Blackburn 21-49 Newcastle 21 - 3<Je' Man.United 22 - 46 Nottingham 22 - 39ric Liverpool 22 - 42 Norwich 22 - 3^a WIELRENNEN Keulen ZESDAAGSE Eindstand: 1 Risi/Betschart (Zwi) 271 punten; op één ronde 2. Woods/Madser (Aus/Den) 284; op twee ronden 3. Kappes /De Wilde (Dui/Bel) 224 VELDRITTEN Leiden: 1. Van Veenendaal (Sassenheim 1.01.57, 2. De Wit (Den Haag) 0.10, 3 Moraal (Oegstgeest) 0.25, 4. Reitsmi (Haarlem) 0.40, 5. Karremans (Alphen a.a;if den Rijn) 1,00.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16