'Bedrijfsleven is geïnteresseerd, als er maar een visie is' Sport Jaap van der Kooy rust niet voordat missie is volbracht DONDERDAG 29 DECEMBER 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-35646: Topsport en sponsoring leven op gespannen voet Wat is er mis met de topsport in Nederland? Van alles volgens de critici. De wielrenners zijn al jaren niet vooruit te branden, de atleten struikelden dit seizoen bij de EK reeds over de eerste of tweede horde en de zwemmers waren al blij dat ze bij de mondiale titel strijd hun hoofd boven water konden houden. De 'positivo's' in sportland zullen het niet tegenspre ken, maar dat is volgens hen nog geen reden om de treurmars te blazen. Ze wijzen op de zilveren WK-plak- ken van de volleyballers en de hockeyers, de successen van de roeiers en de opvallende verrichtingen van de judoka's. Aan het eind van een sportjaar, met positieve en ne gatieve uitschieters, brengt deze krant een serie over topsport in Nederland. In een zevental verhalen komen onderwerpen aan de orde als het 'Noorse model', spon soring, maatschappelijke begeleiding, de sportbeleving van de jeugd en het huishoudboekje van een topspor ter. In de vijfde aflevering aandacht voor Frank vah de Wall Bake, directeur van het bureau Trefpunt en gespe cialiseerd is het werven van sponsors. den haagFred secaarSpelen van 1992 (toen het con- gpd-verslaggever tract met Nationale Nederlan den afliep, red.) achterover in de stoel gaan zitten in de veron- Frank van den Wall Bake heeft geen seconde bedenktijd nodig als hem wordt gewaagd wie de 'marketingmisser' van het sportjaar 1994 op zijn naam heeft staan. Dat is, met stip, de NeVoBo, de Nederlandse Vol leybal Bond. Van den Wall Bake, directeur van 'Trefpunt Sports en Leisure Marketing": „Volleybal is een fantastisch produkt. Het voldoet aan alle voorwaarden: Ron Zwerver is een idool, de sport kent geen supportersrel.len. Hoe komt het dat ze dat niet in po pulariteit kunnen vertalen? Om dat er in die bond geen mensen met visie zitten. Ze hebben alle maal liefde voor het volleybal, maar dat is niet voldoende. Daardoor verknallen ze dit prachtige produkt." „Ik zou bijna zeggen: het is niet voor niets dat de voorzitter (Van Zwieten, red.) ook burge meester is. Het is een tragisch verhaal. En ik zeg dit niet, om dat ik met mij marketingbureau nu geen partij meer ben. Als zich nu een bedrijf bij mij meldt dat belangstelling heeft in spon soring van hel volleybalteam, dan raad ik ze dat af. Omdat zo'n bedrijf dan in een slangen kuil terecht komt. Laat de Ne VoBo eerst maar eens een be leidsplan opstellen waaruit eni ge visie spreekt. In plaats daar van zijn ze sinds de Olympische derstelling dat de sponsors in de rij zouden staan." Er volgden verwerpelijke vrij ages met marketingbureaus die gouden bergen (lees: grote sponsors) beloofden. Zo was er het contract met de Nederland se vestiging van de Spaanse in- termediar Dorna, die slechts één reclamebord van iets meer dan een ton binnenbracht en vervolgens zijn Hollandse doch teronderneming ophief. Eerder was de NeVoBo al 120.000 gul den kwijtgeraakt aan de Neder landse bemiddelaar Beaumont Bennett. Geldschieter Nationale Nederlanden heeft zich, ondanks alles, nu weer ge meld als geldschieter voor de World League-wedstrijden van het volgend jaar. Dat de verze keraar, ook sponsor van het Ne derlands voetbalelftal, zich rechtstreeks heeft gewend tot de techische staf, ondersteunt de visie van Van den Wall Bake. „Bedrijven zijn zéér geïnteres seerd in sport, als er maar een visie is bij de partner. Die is er dus bij een man als bondscoach Alberda. Maar hij heeft wel steun nodig van het kader." ,,In zijn algemeenheid is sport nog steeds een prachtig pro dukt. De media-aandacht is enorm. Maar bedrijven willen Sponsors zitten bij sportwedstrijden graag op de eerste rij, maar er moet volgens Frank van den Wall Bake wel een goed beleidsplan aanwezig zijn. FOTO ARCHIEF kwaliteit en die wordt helaas niet overal geboden. Sponsors zijn daardoor afgeschrikt. Ze wezen in een slangenkuil te recht te komen en zijn bang dat de partner met hun geld schul den gaat aflossen. Bedrijven schuiven graag aan als als er een doordacht beleidsplan ligt, als er mensen met een goede kijk op zaken in het bestuur zit ten. Kijk naar Ajax, kijk naar het NOC*NSF, zie ook de hockey- bond. Daar bestaat een vertrou wensrelatie tussen sponsor en bestuur." Daar zullen zich ook niet gauw situaties voordoen als bij Roda JC, de koploper in de ere divisie. Daar geldt de 'betaler' als 'bepaler'. Van den Wall Ba ke: „Zo gaat dat nu eenmaal bij zwak geleide clubs. Als Roda goed bestuurd zou worden, zou een man als Nol Hendriks (de suikeroom, red.) allang aan de kant zijn gezet." Toch, zonder Hendriks zou Roda wellicht al niet meer heb ben bestaan. „Maar het bestaan van een club mag nooit afhan kelijk zijn van de aanwezigheid van één man", werpt Van den Wall Bake tegen. „Wat gebeurt er als Hendriks vertrekt? Dan komt Roda in grote proble men." Wereldruiterspelen In de fictieve Top 10 van Mar- ketingmissers zouden de We reldruiterspelen van dit jaar eveneens hoog scoren. „Er zijn enorme fouten gemaakt", zegt Van den Wall Bake. „Door de arrogantie van organisatoren is een prachtig evenement ver knald. Ze hadden gerekend op 350.000 toeschouwers. Die krijg je natuurlijk nooit in de zomer. Ongelooflijk hoe ze daar van uit zijn kunnnen gaan. Jgcques van Leeuwen, de directeur van de Hippische Bond, is daardoor beschadigd. En er ligt een schuld van zeven miljoen. Bo vendien heeft het aanzien van de paardesport een knauw ge kregen. Hoe denk je dat daar in het buitenland over wordt ge sproken?" „Het NOC*NSF zou de subsi die afhankelijk moeten maken van de aanwezigheid van een goed beleidsplan bij de bond. Is er geen concept, dan ook geen geld. Dat klinkt hard, maar het is waarschijnlijk de enige ma nier om er beweging in te krij gen. Erica Terpstra, de staatsse cretaris van Sport, zou nu al heel voorzichtig moeten zijn met geld geven aan de bon den." „De sport verschuilt zich al jaren achter de recessie. Ten onrechte, het bedrijfsleven blijft ook in mindere tijden op zoek naar communicatiemogelijkhe den. Alleen stellen zij zich dan kritischer op. Het is onjuist te veronderstellen dat de bedrij ven weer in de rij staan als het beter gaat met de economie. Ik wees dat dat niet zo is." Nee, dan Amerika. „In de VS hebben de NBA (National Bas ketball Association) en de ande re grote sporten marketing-af- delingen met veertig a vijftig mensen. Bij ons is er één wij- williger die zich ermee bezig houdt. Op die manier verlies je de race." In het Nederlandse wielren nen komt dit het meest pijnlijk aan het licht. Alleen TVM rijdt rond met Nederlands kapitaal. Post verdween uit het peloton, de ploeg-Raas kwam er wél weer in, zij het met Ameriaans kapitaal. Peter Bonthuis, rech terhand van Post en directeur van een organisatiebureau: „Wielrennen heeft één enorme voorsprong op andere sporten. In die zin: de ploeg krijgt de naam van de sponsor. Raleigh was een begrip, Panasonic ook. Ajax zal nooit de naam ABN Amro dragen." Die 'kracht' bleek ook de zwakte toen Histor sponsor werd. Het verfmerk werd in Frankrijk verkocht als Nové- mail. „We hadden de pers bij de presentatie vriendelijk verzocht te schrijven over de Histor- ploeg. Dat werd lastig toen er in de Tour opeens Novémail op de shirtjes kwam te staan. Het pu bliek kan zich dan niet meer met een ploeg identificeren. Toen Laser zich aandiende als subsponsor, kwam er nóg een naam op het shirt. Aan de ene kant ben je blij dat zo'n bedrijf zich meldt, aan de andere kant is het niet goed voor de herken baarheid. Laser heeft best 'exposure' gehad via de televi sie. Maar er was geen krant die Histor/Laser schreef. Dat mag je ook eigenlijk niet verlangen." Reclame Sinds enige tijd doet het verze keringsbedrijf Europolis ver woede pogingen een ploeg op te zetten. Tot op heden zonder succes. „Wat heet zonder suc ces", repliceert Bonthuis, „ze hebben nog niets voor elkaar, maar dat bedrijf heeft al enorm veel reclame gehad. Ik heb be grepen dat ze een half miljoen te kort komen. Dan kun je er beter meteen mee ophouden. Als dat bedrag het verschil is tussen wel of niet sponsoren, is zo'n bedrijf nauwelijks serieus te nemen. „De basiskosten van een wie lerploeg zijn voor iedereen ge lijk, namelijk drie miljoen. Die ben je kwijt aan reizen, ver blijfskosten en je wagenpark. Je hebt al gauw negen auto's rij den. Heb je dat bedrag op tafel, dan komen daar bovenop de salarissen, je kunt het zo duur maken als je wilt. Kies je voor twaalf renners met het mini- mimloon of wil je de top berei ken en contracteer je Indurain? Van den Wall Bake: „Als je vooraan mee rijdt, is de Tour een fantastische manier om 'ex- posure' te krijgen. PDM heeft op die manier een enorme naamsbekendheid gekregen. Maar niet alleen door de goede prestaties en dat blijft toch han gen bij de mensen. Het is niet zo dat het niet uitmaakt of je naam in goede of slechte zin wordt gebruikt." Hij wil er maar mee aangeven dat het bedrijf later hinder heeft ondervonden van de doping- schandalen. PDM, 'oh dat be drijf van de doping'. „Het wiel rennen zou gebaat zijn bij her kenbaarheid, dus terug naar de landenploegen. En de Neder- lande ploeg rijdt natuurlijk in oranje. We moeten inspelen op het chauvinisme in Nederland. Ik kan me groen en geel ergeren aan nationale teams die in een andere kleur spelen. Oranje wekt emotie op. De hockeyers spelen in oranje, natuurlijk. En de volleyballers? In het blauw. Dom, dom, dom, heel dom." TOPSPORT IN NEDERLAND leiden tim korenhoff Jaap van der Kooy trekt wat met i zijn rechterbeen. De linkerpols I doet ook zeer. „Is gebeurd met J de training in België", zegt de motorrijder lachend. „Het stelt niet veel voor hoor, is zo het i weer over. Ik botste op twee jongens die waren gevallen. Het gaat goed met ze." Over blessureleed hoeft nie- mand de Leidenaar wat te ver- t lellen: zijn tweede Parijs-Dakar leverde hem zeven maanden gips op rond zijn rechterarm, i Vrijwel alle pezen, kapsels en spieren in de arm waren ge scheurd. Toen moest hij opge ven, dit jaar gaat Van der Kooy de rally voor het eerst uitrijden. Hoopt hij. Eerder rust hij name lijk niet. De 43-jarige eigenaar van de Hendo snackbar/cafetaria's is gedreven in zijn zoektocht naar de ultieme uitdaging. Hel ggat hem niet om wat het publiek een grote prestatie of mooi vindt, belangrijk is uitsluitend wat hijzelf het hoogst haalbare vindt: individueel, bijna ano niem zowel geestelijk als licha melijk tot het randje van je kun nen gaan. Hij vond zijn uitda- ging tien jaar geleden bij toeval in de woestijn van Mali. ,,lk had toen een wat mindere periode in mijn privéleven. Ik had het met alles en iedereen gehad en ging uit pure onvrede naar de woestijn in Niger. Men sen verweten me van alles en ik wilde niemand meer zien. Ik had me ook te lang knettergek gewerkt en was toe aan rust. In die woestijn kon ik alles van me af zetten. Ik vond de rust. ook in mijzelf, die ik n,odig had. Daar besloot ik de paar personen met wie het toen wat minder klikte, maar vooral mezelf, te laten zien wie ik ben. Wat ik kan. Hoe ver ik kan gaan." „Ik wist dat de rally in Mali bezig was", zegt de courreur over de kennismaking met de 1 race. „Die volgde ik uit interesse al langer. Ik wilde daar toen per se heen en maakte de tocht van 600 kilometer naar Mali met kleine vliegtuigen en een paar gammele auto's. Ik kwam aan in het kamp, toevallig was het net een rustdag, en ik stapte op Kees Tijsterman af die ik al ken de. Hij vroeg me wat ik hier in hemelsnaam kwam doen. Pure belangstelling, antwoordde ik. Maar toen wist ik meteen dat dit het helemaal was. God, wat hadden die jongens het moei lijk." Obsessie De 16.000 kilometerlange rally van Parijs naar de Senegalese hoofdstad Dakar uitrijden werd óók zijn obsessie. „De race is zo ontzettend zwaar. Elke etappe is eigenlijk al de zwaarste beproe ving die je jezelf kunt aandoen. Vooral de eerste dagen, je komt rechtstreeks uit de Nederlandse beschaving en binnen een week zit je op nul komma nul. Je wast je nauwelijks meer, je hebt geen lekkere after-shave, na een etappe wil je alleen nog maar je slaapzak in. Het belangrijkste is dan dat je het weer hebt ge haald. In je eentje vanuit die woestijn komen opdraven in een finishplaats is het nfboiste wat er is." De deelnemers rijden op 1 ja nuari naar Dakar via Parijs, Spanje, Marokko, Algerije, Mau- retanië, en een omweg door Guinee Bissau. Uit angst voor oorlog met Algerije vermijdt de organisatie dit jaar Mali. Ze hebben hiervoor 15 dagen, in clusief een rustdag. „Je moet die dagen alles zelf doen, je motor repareren, eten en ondertussen op tijd binnenkomen. Je moet voor de volgende start om 6.00 uur binnen zijn. Als je pech hebt gehad kun je dus in één keer doorrijden. Het vereist veel doorzettingsvermogen en ka rakter. Als je zonder reserveon derdelen stil komt te staan, moet je toch een oplossing be- denken om verder te gaan. Ik heb wel vaker 's nachts met een mjjnwerkerslampje, een tang en een aambeeldje mijn ketting moeten repareren. Daarom lach ik om een Camel Trophy met al le begeleiding er om heen. Het is iedere keer weer een emotio neel moment voor me als ik er gens aankom. Daarna is mijn mond drie keer zo groot." Lastig Inmiddels is Van der Kooy een keer of tien meegeweest met de rally. De eerste jaren als mon teur voor anderen, en sinds 1993 doet hij zelf mee, op de motor. „In het begin was het lastig. Je komt er niet gemakke lijk tussen. Het is een grote clan. Niemand helpt je, ze laten je als nieuwkomer aan je lot over. Ie dereen heeft het druk en moei lijk genoeg met zichzelf. Als je gevallen bent en onder je motor ligt, laten de klassementsrijders je liggen. Je glijdt per rit wel een paar keer onderuit. De semi-fa- briekrijders, tot wie ik behoor (Van der Kooy rijdt voor Cagiva, red.) stappen dan wel af, hoewel je niet vreemd moet opkijken als ze die avond een wiel van je jatten omdat hun eigen wiel ka pot is. Dat is dan weer het na deel van jongens die geen hele stal met zich mee hebben rij den." Over vallen met de motor kan Van der Kooy dus meepraten. In de vorige editie van Parijs-Dak ar moest hij in Mauretanië op geven door een duik van een zandduin af. „Het was in de tiende etappe, ik was over de helft van de rally. De hele dag scheurde ik alleen door die gele zandvlakte. De zon was al aan het zakken en ik zag, ook door vermoeidheid, de hoogtever schillen niet meer zo goed. Ik schrok wakker toen ik opeens los in de lucht hing. Ik viel een meter of zeven en raakte be wusteloos." Het was het begin van het einde van de rit voor Van der Kooy. Nadat hij bij kennis was gekomen, weigerde hij radio contact te zoeken met de orga nisatie. „Als je dat doet, en ze komen je halen, ben je uit de rally." Dus deed hij er liever, met maar één functionerende arm, een uur over om alleen on der zijn motor vandaan te ko men. Nog eens een uur had hij nodig om het apparaat weer aan de praat te krijgen en zijn spullen bij elkaar te zoeken. Na dat hij met zijn rechterarm op het stuur gelegen, na 130 kilo meter midden in de nacht, en de finishplaats had bereikt, was het sprookje over.'De rally-arts verbood hem de volgende mor gen te starten. Van der Kooy had graag willen doorrijden. Het was de tweede grote klap in j het leven van de coureur. De eerste was de botsing die in 1993 een einde maakte aan het avontuur. Onder het motto 'drie keer is scheepsrecht' gaat de forse Van der Kooy het over drie weken weer proberen. Drank en siga retten raakt hij al een tijdje niet SCOREBORD Jaap van der Kooy: „Na een etappe wil je alleen nog maar je slaapzak in." meer aan en sinds hij zijn arm in zijn woonplaats Zoeterwou- obsessie terug. Daarom is hij er weer kan gebruiken doet hij bij de. „Ik zit veel in de polder, lek- een beetje bang voor dat hij de aan krachttraining. ker lopen en fietsen. Alvast een monsterrit uitrijdt. „Want wat Verder bereidt hij zich voor beetje wennen aan de stilte en moet ik dan nog? Er zal daarna door in België te trainen en de het alleen zijn." Iets wat hij des- toch nog wel iets anderszijn?" zaken aan zijn bedrijfsleiders tijds ver weg in Afrika dacht te toe te vertrouwen. Rust vindt hij vinden. Toen kwam hij met een PRIJSVRAGEN TOTO 51: Eerste prijs, geen winnaar, twee de prijs: 5 winnaars f. 1463,10, derde prijs: 62 winnaars f. 294.90. CIJFERSPEL 51: Zes cijfers goed: 1 win naar, vijf cijfers goed: 4 winnaars,'vier cij fers goed: 16 winnaars, drie cijfers goed: 226 winnaars, twee cijfers goed: 2267 winnaars (vaste prijzen). LUCKY TEN Woensdag 28 december 1994. 3 - 9 - 11 - 18 - 23 - 25 - 30 - 31 - 33 - 35 41 - 42 - 44 - 59 - 62 - 63 - 64 - 72 - 75 -79 (onder voorbehoud) BASKETBAL Haarlem BASKETBALL WEEK Tweede ronde, poule X: Zrnjevac Zagreb (Kro) - Nederland 80-78 (42-41). Scores Zagreb: Radulovic 43, Tvrdic 12, Kovacic 10; Nederland: Hageman 17, Triemstra 15, Huybens 13, Van Rootselaar 11, Ac- kermans 10, Van Veen 6, Geerders 4, Vrind 2. Poule Y: Goba - Sao Paolo (Bra) 100-90 (52-30) Sablé-sur-Sarthe(fra) INTERNATIONAAL TOERNOOI: PSG Ra cing (Fra) - Den Helder 97-59 Leiderdorp INTERNATIONAAL MEISJES-TOERNOOI Poule A: BC Ekeren-Sheffield Hatters 76- 36 (36-17), BV Leiderdorp-BC Ekeren 67- 57 (24-34). Eindstand: 1. BV Leiderdorp 2-4, 2. BC Ekeren 2-3, 3. Sheffield Hat ters 2-2. Poule B: Slowakije-Selection d'Essone 109-46 (39-28), Slowakije-Ne- derland 81-59 (42-24), Nederland-Selec- tion d'Essone 109-46 (39-28). Eindstand: 1 Slowakije 2-4, 2. Nederland 2-3, 3. Se lection d'Essone 2-2. PAARDESPORT 1022,50. Zesde koers, 2380 m: 1. Flash Yankee (Appel) 3.14,1 - 1.21,7, 2 Fadi- na, 3. Tarragon Lobell. Toto: winnend 4,00 plaats 3,70 7,30 koppel 43,00 trio 1.404,20. Zevende koers. 2750 m: 1. Grandeur II (Pools) 3 46,8 -1.22,5, 2. Su per Candor, 3. Gamba Rebel. Niet gestart- Greaslightning S. Toto- winnend 1,70 plaats 1,40 3,20 koppel 6,70 trio 26,80. Achtste koers, 2000 m: 1. Keiler Lobell (Grift) 2.38.3 - 1.19,2. 2 Smokin Pay Roll. 3. Erik Tornado Toto: winnend 2,20 i plaats 1,80 1.50 koppel 2,40 trio 23,90 Negende koers, 2000 m: 1 Gogo Dragon (Paardekooper) 2.40,1 - 1.20,1, 2. Falco I Ees, 3. All Bones. Toto: winnend 7.20 j plaats 6,00 1,60 koppel 12,90 trio I 202.00 Tiende koers, 2380 m: 1 Flair Vryenesse (Van Rijn) 3.19,0 - 1.23,6, 2. Gentle Meerswal. 3. Elias Toto: winnend 3,70 plaats 2,10 4,80 koppel 15,60 trio 1 141,10 Elfde koers, 2000 m: 1. Gold Coast Flyer (Comello) 2.42.6 - 1.21,3, 2. Flits Atlantic, 3. Fanka Norton. Niet ge start: High Speed Nobo. Toto: winnend j 2,00 plaafs 1,80 1,50 koppel 6,20 trio i 66,70. Twaalfde koers, 2000 m: 1. Iwema's First (Hauber) 2.46,6 - 1.21,3. 2. 1 Hekla Kievitshof, 3. Henk H Toto: win nend 4,60 plaats 4,10 2,80 koppel 21,90 trio 408,20» Omzet sporttotalisator: 346.126,00. SCHAKEN Nootdorp DRAVERIJEN Eerste koers, 2380 m: 1. Glory Boy (Kooy- man jr) 3.17,3 - 1.22,9, 2. Iris Weber, 3. Isola Montana. Niet gestart-, Igor van Pru- bo. Toto: winnend 7,10 plaats 4,00 3,10 koppel 17,70 trio 138,10. Tweede koers, 2000 m: 1. Illusion Rebel (Gorter) 2.47,9 - 1.24,0, 2. Hans Antole, 3 Harpy Niet gestart: Inpetto en Igor van Schebo. Toto: winnend- 7,90 plaats 3,60 8,10 koppel 52,40 trio 381,20 dubbelwinnend 28,10. Derde koers, 2000 m: 1 Ingmar A. (Rood- enrijs) 2.46,4 - 1 23,2, 2. Howard Groen hof, 3. Nona HT. Toto: winnend 3,30 plaats 3,00 6,40 koppel 91,10 trio 667,00 Vierde koers, 1640 m: 1. Isard d'Almere (Van Eijkelenborg) 2.14,2 - 1.21,8, 2. Hollandia, 3 Ideal Fortuna. To to: winnend 2,30 plaats 1,60 2,90 koppel 12,40 trio 76,10. Vijfde koers, 2000 m: 1 Henri Kievitshof (Van der Pijl) 2.44,5 - 1.22,3, 2. Ikenius Frisia, 3. Hopefull Pet- nic. Niet gestart: Haronja Toto. winnend 16,00 plaats 7,50 2.40 koppel 28,40 trio Groningen INTERNATIONAAL TOERNOOI Negende ronde: Almasi (Hon) - Azmaipa- rasjvili (Geo) 1-0, Tiviakov (Rus) - Van der Wiel 1-0, Sokolov (Bos) - Van Wely 0-1, Hodgson (GBr) - Goelko (VSt) 1-0, Bel|avs- ki (Oek) - Georgiev (Bul) 1-0, Miles (GBr) - Joesoepov (Dui) 1/2-1/2. Stand: 1. Almasi 6 1/2 punt, 2. Beljavski en Joesoepov 5 1/2, 4. Sokolov 5, 5. Georgiev, Goelko, Ti- viakov en Van Wely 4 1/2, 9. Azmaiparsjvili en Miles 4, 11. Van der Wiel 3 1/2, 12. Hodgson 2 VOETBAL ENGELAND: Aston Villa - Chelsea .3-0, Blackburn - Leeds afg, Ipswich - Arsenal 0- 2, Liverpool - Man. City 2-0, Man.United - Leicester 1-1, Queens PR - Southampton 2-2, Sheff.Wed. - Coventry 5-1, Wimble don - West Ham 1-0 Blackburn 20 - 46 Liverpool 21-39 Man.United 21 - 45 Nottingham 21 - 39 Newcastle 20 - 39 Leeds 20 - 32 WIELRENNEN Loenhout (Bel) VIERDE WEDSTRIJD WERELDBEKER VELDRIJDEN: 1 Simunek (Tsj) 1.01.17. 2. Groenendaal 0.07, 3. Pontoni (Ita) 0.24. 15 De Vos 2.53, 18. Kools 3.32, 29. Kuyper 5.23. Stand WB: 1Pontoni 53 punten, 2. Simunek 46, 3. Van der Poel 44, 4. Chiotti 38. 5. De Bie 34. 6. Arnould 34. 7 Herygers (Bel) 28, 8 Groenendaal 25, 17. De Vos 13 SPORT OP TV DONDERDAG 17.00-17.15 Did 2 Sport Heute. 17 00-17.30 EURO. Snowboarden 17.30-18 30 EURO: Skiën, wereldbeker vanuit Meribel (Frankrijk), reuzenslalom man- 18.39-18.47 Ned 2. Sportjournaal. 18 45-19 10 RTL Sport 19,00-21 00 EURO: Paardesport: wereldbeker voor springruiters vanuit Mechelen. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.29-21.55 Ned 3: Jaarover; rugblikop 1994 21.00-22.00 EURO: Worstelen. Wrestle Mam vanuit de VS. 22.00-23.00 EURO: Boksen 22 16-22.34 Ned 3- Sportjournaal. 23.00-00 00 EURO. Thai boksen 23.30-00.00 RTL 4. Sport 00.00-01.00 EURO: Golf- US Senior PGA - Golf Magazine Senior Tour Championship vanuit Myrtle Beach. 01.00-01.30 EURO: Eurosportmeuws. VRIJDAG 05.45-06.00 Did 1: Morgenmagazine Sport. 09.00-11.00 EURO: Skiën: wereldbeker vanuit Meribel (Frankrijk), slalom vrouwen, eei ste manche. 09 25-10.30 Did 1Sport extra, skiën, wereld it Sport: t

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18