i Sportraad wil nel uit nood clubs helpen Politiebureau weer open Van Dijk moet j verantwoording self leren dragen' GZ32ÜD Kerstliederen voor scheidende directeur Leiden Regio/Rijn Veenstreek Reddingsbrigade heeft financiële problemen 'Dorpsplein groot genoeg voor zuivelkraam' Voorschoten wil af van 600 ondergrondse tanks 3 Kies voor kwaliteit leiderdorp» C. Zimet, de per 1 december ver trokken directeur van Montessori basisschool Elckerlyc in Leiderdorp kreeg gisteravond een bijzonder afscheidsgeschenk. Speciaal voor hem zong buiten op het schoolplein een koor van ouders en leerlingen, dat daarbij werd be geleid door het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Zimet was tweeënhalf jaar directeur. Zijn opvolgster is G. van Gorkom. Met het vertrek van Zimet wordt een periode van grote veranderingen afgesloten, waarin Elckerlyc er een internationale, Engelstalige afdeling, bij kreeg. Zowel deze afdeling als de 'gewone' Nederlandstalige afdeling blijven gestaag groeien. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS NDERDAG 22 DECEMBER 1994 Het politiebureau van Rijnwoude is weer open. De laatste werkzaamheden worden gezamenlijk verricht. FOTO LOEK ZUYDERDUIN hazerswoude-runduk Het politiebureau van Rijnwoude is gisteren voor het publiek heropend. Het bureau aan de Vondel laan in Hazerswoude-Rijndijk is in een half jaar grondig verbouwd. Deze dagen wordt de laatste hand gelegd aan de afwerking van het gebouw. „Alle politiemedewerkers zijn erg enthousiast over het nieuwe gebouw", vertelt bouwmeester H. Bergman. „Voorheen zaten ze in een redelijk verwaarloosd gebouw. Nu regent het tenminste niet meer binnen. Het enthousiasme van de poli tie is zelfs zo groot dat iedereen meehelpt bij de laatste verbouwingswerkzaamheden." De inrichting van het politiebureau is rigoreus veranderd. De ingang met de receptie is ver plaatst naar de kant van het gemeentehuis. In een gedeelte van het politiebureau waren tot 1985 woningen van politiefunctionarissen gevestigd. Deze zijn nu compleet omgebouwd tot kantoren. De tijdelijke locatie van de politie Rijnwoude was in een gehuurde kamer aan de Hoogewaard 5 in Koudekerk aan den Rijn. Bergman: „Het was daar heel erg krap en er was geen aparte ruimte voor een gesprek. De werksituatie is nu veel pret tiger." Een bezoek aan het politiebureau zal ook voor de bewoners prettiger zijn. „De contactme dewerkers zitten nu vlak bij de receptie. Het is voor de mensen makkelijker een gesprek te voe ren met de politie." Omdat het pand nog niet helemaal gereed is, zal de politie bij mensen die aangifte willen doen, thuis langskomen. De politie hoopt dat aangiften vanaf volgende week gewoon op het kantoor ge daan kunnen worden. De officiële opening van het nieuwe pand zal plaatsvinden als de werkzaamheden van het nabij gelegen gemeentehuis ook afgerond zijn. De poli tie is weer bereikbaar op het bekende telefoon nummer 01714-15300. Het alarmnummer blijft 01714-19003. 1 E N T A Onbenul Als bestuurlijke zuiverheid belangrijk is, dan is het wel in zaken waarbij bestuurders op de één of andere manier zelf partij zijn. Om in dat soort gevallen de indruk van vriendjespolitiek te vermij den, is een zo groot mogelijke openheid noodzakelijk. De Rijnwoudse burgemeester M. Boelen en wethouder G. Hoog- endoorn hebben bij de verkoop van een stuk grond aan de ge meentesecretaris precies het tegenovergestelde gedaan. In plaats van een uiterst gevoelige zaak in alle openheid te bespre ken, regelden zij de zaakjes onderling en lichtten zij zelfs de an dere wethouders niet in. Blijkbaar trekken Boelen en Hoogen- doorn zich in dit soort gevallen het liefst terug om pottekijkers uit de buurt te houden. Dat de twee bestuurders nu het boetekleed aantrekken is mooi, maar niet voldoende. Een voorval als dit kan niet eenvoudig wor den afgedaan als een incident waarvoor je achteraf je excuses kunt aanbieden. Ten eerste getuigt het van politiek onbenul. Maar belangrijker nog is het een teken van een regentenmentaliteit waarin het blijkbaar mogelijk is om zaakjes achter ieders rug om even te regelen. Het zou de betrokkenen sieren wanneer zij tot het besef komen dat zij met dit onbenul en deze instelling niet achter de collegetafel horen te zitten. leidschendam dorith ligtvqet De Leidschendamse reddings brigade. die het recreatiegebied Vlietland bewaakt, heeft finan ciële problemen. Er is te weinig geld om nieuw materieel en kle ding te kopen. De brigade, waarvan de leden zijn opgeleid tot zwemmend redder, is in de weekeinden van mei tot sep tember op de recreatiepias te vinden. De brigade bestaat nu zes jaar en is speciaal opgericht om de plas te bewaken. Leidschendam heeft de vereniging indertijd ge steund met subsidie voor de aanschaf van een rubberboot die wordt gebruikt bij de bewa king. Met een gift van de plaat selijke Lionsclub is ander nood zakelijk materiaal aangeschaft, zoals communicatie-appara- tuur. Daarnaast krijgt de club jaar lijks subsidie van de gemeenten Leidschendam en Voorscholen en van de provincie Zuid-Hol land. Voor de brigade zijn deze inkomsten echter onvoldoende. De club heeft extra geld nodig, met name voor de vervanging van kleding en materieel, zoals portofoons. De club heeft portofoons en andere communicatie-appara- tuur nodig om de politie in ge val van nood op te roepen. Voor veel bezoekers is hun onderko men een herkenbaar punt, waar ze verloren voorwerpen in be waking nemen en gereedschap uitlenen. Ook verleent de briga de allerlei diensten op het wa ter. De reddingsbrigade heeft haar hoop vooral gevestigd op bedrijven, die worden benaderd voor geldelijke of materiële bij dragen. Leiderdorper onderscheiden leiderdorp/den haag van de Stichting Pelita, een or ganisatie die hulp verleent aan de getroffenen van de oorlog met Japan en de Bersiapperio- de. De inwoner van Leiderdorp ontving de koninklijke onder scheiding voor zijn jarenlange inzet voor grote groepen oor logsslachtoffers, vooral in de In dische wereld. J.Beekman uit Leiderdorp is gis teren bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester M. Zonnevylle reikte hem de onderscheiding uit tijdens een receptie in Hotel Bel Air in Den Haag. Daar nam de 75-jarige Beekman afscheid 1 .phen aan den run» Twee winkelende vrouwen zijn gistermiddag 3 de Van Mandersloostraat in Alphen aan den Rijn het slacht- fer geworden van een zakkenroller. De dief nam de portemon- ees van de vrouwen weg uit hun tas. De buit bedroeg in totaal 1 10 gulden en diverse waardepapieren. Volgens de politie begint Bt langzamerhand mode te worden om in het Alphense cen- um portemonnees uit tassen te stelen. 2 5 rietser aangereden 3 raar» Een 27-jarige Alphenaar is gistermorgen gewond ge- 2 lakt toen hij werd aangereden bij het oversteken van de Aar- o amseweg in Ter Aar. De man lette bij het oversteken niet goed p, waardoor hij werd geschept door een auto die werd bestuurd q oor een 19-jarige inwoner van Rijnsaterwoude. De fietser ïoest zich met een gekneusde heup onder doktersbehandeling o ellen. 2 2 7 9 pERDORP LIESBETH BUITINK Leiderdorpse wethouder A. 5 n Dijk (BBL/ruimtelijke orde- ïg) moet zijn verantwoorde- cheid voor de vertraging van i bouw in de nieuwbouwwijk yhof niet afschuiven op de ormalige D66-wethouder H. i ldstra. Dat schrijft de D66- i ctie in een open brief aan de ithouder, nadat die eerder de- i week zelf in een open brief haalde naar de democraten. Van Dijk schreef deze week - t Veldstra 'enorme achter enden' heeft achtergelaten die direct mede oorzaak zijn van - vertragingen van LeyhoF. „Je ipt na richting Hanneke Veld- a. Dat is bijzonder zwak voor n wethouder", pareert D66- ictievoorzitter E. Grootaarts in open brief. „Hanneke heeft ar verantwoordelijkheid ge- vOmen. Jij hebt haar daar des- ds voor geprezen. Hanneke eft tot het laatste toe alle pro- l :ten op planning gehouden. achterstanden zijn ontstaan r, jouw benoeming. Dat is jw verantwoordelijkheid en 5n goed wethouder hoort arvoor te staan", aldus Groot- rts. D66 beschuldigt de BBL-wet- houder ervan 'wild om zich heen te slaan'. „Wat mij zorgen baart is de teneur van je schrij ven. Ik verwacht dat een raads lid, zeker een wethouder, zich kwetsbaar durft op te stellen. Hij moet niet alleen accepteren dat raadsleden hem controle ren, hij moet dat zelfs willen. Je hebt al een aantal keer weinig succesvol geopereerd. In de po litiek wordt je daarop aange sproken. Als je in zulke gevallen wild om je heen gaat slaan, wek je de indruk de boodschapper te willen vermoorden in de hoop dan dan niemand de boodschap hoort", schrijft Grootaarts. D66-herinnert in de brief nog eens aan de moeizame inspraak over de bouwplannen voor het Vegmo-terrein. „Jij bent daar trots op. Wij niet. De raad moest je dwingen tot inspraak. Wij leggen bij dat project abso luut niet de prioriteit die jij er kennelijk in ziet. Wij hopen dat je je energie eerst richt op de achterstanden: Leyhof, Kwik staartplein, Splinterlaan." Van Dijk was vanochtend niet bereikbaar voor commentaar. zoeterwoude mark beekhuis De Sassenheimse standhouder M. Overdevest snapt niet dat er in Zoeterwoude geen ruimte is voor de zuivelkraam van zijn zoon. „We hebben de ruimte op het Dorpsplein bij de kraam van de visboer opgemeten: het is vijftien meter, tussen de palen. De verkoopwagen van de vis boer en die van ons samen is 11,25 meter lang, dus dan heb je nog drie meter over. Daar kunnen makkelijk twee wagens staan, en misschien wel drie!" De gemeente heeft zijn ver zoek echter afgewezen in ver band met de verkeersveiligheid. Zij vreest een grote toeloop als er op het plein meer stands ko men te staan. „Allemaal men sen, die gaan oversteken, met al dat doorgaande verkeer. Meer stoppende auto's en minder vrije plekken voor de plaatselij ke winkeliers," verklaart ambte naar Hulsbos het collegestand punt. Overdevest ging daariegerl in beroep. De kraam van visboer Plat staat elke donderdag van 14:30 tot 17:30 uur op het Dorpsplein. Voor Overdevest zijn andere plaatsen niet accep tabel, omdat ze 'niet genoeg aantrekkingskracht hebben'. „En sta je samen, dan sta je sterker." Vanuit de commissie be zwaar- en beroepschriften kwam de suggestie de kraam op dezelfde plek, maar op een an dere tijd te plaatsen. En dat is een suggestie waar de stand houder wel wat in ziet. Volgens Hulsbos wil het college de kraam echter alleen op donder dag, mede in verband met de verwachte toeloop van kopers. voorschoten frank buurman Voorschoten wil volgend jaar mee gaan doen aan Actie Tank slag 2. Omstreeks zeshonderd ondergrondse olietanks zijn na melijk nog steeds in de Voor- schotense bodem te vinden. Deze tanks, gebruikt voor olie- gestookte centrale verwarming- installaties, leveren risico's op voor het milieu omdat ze lek kunnen raken en de bodem met olie kunnen vervuilen. Eigenaren van ondergrondse tanks zijn verplicht die bij de gemeente aan te melden. Ruim zeshonderd inwoners van Voor schoten hebben dit ook gedaan. Alle tanks die nog in gebruik zijn moeten uiterlijk 1 maart 1996 voldoen aan bepaalde technische eisen en voor die da tum gekeurd zijn. Tanks die niet meer in gebruik zijn moeten worden schoongemaakt, gevuld VRIJE TIJD met zand of verwijderd. Voorschoten werkt in regio naal verband mee aan de sane ringsoperatie Actie Tankslag 2. Alle gemeenten in de Leidse re gio doen dat. In januari 1995 zal de operatie als proefproject in Oegstgeest van start gaan. Hier voor is een erkende tanksaneer der uitgezocht. Het proefproject zal omstreeks mei 1995 worden afgerond. Dan zal duidelijk zijn welke technische en praktische hindernissen kunnen optreden bij een project dat zo grootscha lig is. Direct na Oegstgeest gaat Voorschoten aan de slag. Om dat in Voorschoten relatief veel tanks in de grond zitten zal Tankslag 2 in deze gemeente bijna een half jaar duren. De bezitters van de tanks zul len door de gemeente van tevo ren worden ingelicht over het begin van de saneringswerk zaamheden en de kosten. LEIDEN Kerstbierfestival. In café Sus Antigoon aan de Oude Vest 81 vindt vanavond vanaf 20.00 een kerstbierfestival plaats. Bierliefhebbers kunnen hier proeven van de Belgische bierbrouwkunst in wedstrijd- vorm. Er zal ook live muziek zijn. Kerstsfeer. Bibliotheekfiliaal Morskwartier is helemaal in kerstsfeer. Het Ouderenkoor Morschwijck zal er op morgen kerst- en andere liederen ten gehore brengen. Daarnaast is er tot en met 6 januari een tentoonstelling kerststalletjes te zien uit de verzameling van Gerry Groot. Het filiaal staat aan de Robijnstraat 4. ALPHEN AAN DEN RUN Kerstzang. In activiteitencentrum Wielewaal is er op morgenmiddag vanaf 14.00 uur een kerstzang voor ouderen. I let zangkoor wil sa men met bezoekers kerstliederen zingen. Iedereen is welkom en er is een gratis consumptie. Wielewaal ligt aan de Kwartelstraat 66 in Al phen aan den Rijn. Tevens is er in het activiteitencentrum nog plaats voor 50plussers die op woensdagmiddag om 13.45 uur willen volks dansen. me ïn I rbiji ï'n^keyvereniging Alecto, de rolstoelhockeyers van Jes- fs en ruitersportvereniging Liethorp zijn de sportclubs er leiderdorp die het snelst uit de nood moeten worden ïsteblpen. Dat blijkt uit een nota van de Leiderdorpse a:^rtraad, die een inventarisatie heeft gemaakt van l^lodnodige aanpassingen en onderhoud aan sportac- gemmodaties in de gemeente over de periode 1995 tot ^Inet 1998. indl UltjRI ïeef" idorp judy nihofjaar een jaarlijkse subsidie zeer goed kunnen gebruiken. Ruiter- 3rc%eyvereniging Alecto heeft sportvereniging Liethorp moet ^sjgend verlichting nodig rond binnenkort kostbare, maar eer tweede kunstgrasveld, valt noodzakelijke werkzaamheden nota te lezen. De Leider- aan de binnenbak van de ma- emipse politiek heeft deze week nege verrichten om een milieu- >ns een commissievergade- vergunning te krijgen. overigens al de bereidheid Iets minder urgent, maar toch —■jBsproken om hiervoor geld wel noodzakelijk in 1995 zijn phikbaar te stellen. De rol- volgens de sportraad het sa- jlhockeyers van Jesstars zou- mengevoegde groot onderhoud met ingang van volgend aan het clubhuis van voetbal- y.romfietsers gewond ^iZERSWOUDE-dorp Op het fietspad langs de Gemeneweg zijn fnmorgen bij Hazerswoude-Dorp twee bromfietsers gewond naakt. Een 17-jarige inwoner van Hazerswoude-Dorp reed 4 jor nog onbekende oorzaak achterop een 54-jarige plaatsge- )ot. De laatste liep bij de daarop volgende valpartij in ieder ge- s'fèen gebroken been op. Beide slachtoffers zijn per ambulance ;evoerd naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. flbraken in Benthuizen ^thuizen In de nacht van dinsdag op woensdag is in Benthui zen in twee woningen ingebroken. Een derde poging mislukte. 'mKtalle gevallen forceerden de inbrekers een raam van het huis. de Sportlaan werden onder andere een fototoestel en een i,Jevisie meegenomen, terwijl uit een huis aan de Dr. Albert 'iweitzerlaan een horloge en fototoestellen werden gestolen. een woning aan De Tocht klemde het raam, waardoor de :ven hier niet binnen konden komen. -4an steelt jas KI tzERSWOUDE-RiJNDUK» Bij een winkel aan de- Rijndijk in Hazers- roude-Rijndijk heeft een man gistermiddag geprobeerd een jas A stelen. Doordat het winkelpersoneel de diefstal opmerkte, kon q politie de man echter aanhouden. Tegen hem wordt proces- 1 rbaal opgemaakt. diefstallen in Hoogmade jiOGMADEIn drie woningen aan het P. van Hemerenplantsoen Hoogmade is de afgelopen nacht ingebroken. In alle gevallen lÉprd de voordeur geforceerd. De dieven gingen er vandoor met r i nder andere een videorecorder, geld en waardepapieren. Bij fcn vierde woning bleef het bij een poging tot inbraak. dluis gestolen nlpHENAAN den rijn Uit een bedrijfspand aan de Alphense Ka- 'n lerlingh Onnesweg is in de nacht van dinsdag op woensdag q èn kluis gestolen. De kluis had ëen afmeting van 50 bij 100 cen- pieter en was gevuld met een creditkaart, contracten en versla- o en. De dieven kwamen het pand binnen door een raam van j pen te breken van het kantoor waarin de kluis stond. 2 Zakkenroller "actief vereniging RCL en de aanpas sing van bestaande gymnastiek lokalen aan de wensen van de gebruikers. Ook voor de jaren 1996 tot en met 1998 staat een aantal projecten in de Leider dorpse sportwereld op stapel. Secretaris H. de Jong van de Leiderdorpse sportraad wil geen toelichting geven op de nota, waarin verder ondermeer wordt gepleit voor een andere regeling voor groot onderhoud van ac commodaties dan de gemeente nu hanteert. Het is volgens hem een verdrietige zaak dat de pers al over de nota beschikt, terwijl nog niet alle raadsleden een exemplaar hebben gehad. „Het is een zaak die zeer gevoelig ligt. De pers gaat de zaak op haar ei gen manier interpreteren en ac centen anders leggen. Dat zou ik willen voorkomen." Psychotherapeut hoeft niet terug te betalen den haag/alphen aan den rijn De Alphense psychotherapeut hoeft voorlopig niets terug te betalen aan de 38-jarige plaats genoot die tussen 25 augustus en 1 oktober van dit jaar bij hem in therapie was. De patiënt had in kort geding onmiddellij ke teruggave geëist van de klei ne 8000 gulden die hij in sep tember aan zijn therapeut in bewaring zou hebben gegeven. De therapeut heeft steeds be weerd dat het bedrag een beta ling was voor de vele uren die hij aan zijn patiënt zou hebben besteed. Hij zou zelfs nog meer geld te goed hebben van de Al phenaar. De voormalige patiënt zit door de kwestie zwaar in de schulden. Het geclaimde tegoed is het leeuwedeel van een prijs die hij in september in de loterij gewonnen dacht te hebben. La ter bleek het te gaan om een vergissing van de bank. On danks de geldproblemen ver moedt zijn advocaat dat de rechter de zaak op dit moment niet urgent genoeg vond om de teruggave van het geld te gelas ten. Of de advocaat verdere stappen onderneemt, kon zij gisteren nog niet zeggen. Het beste gereedschap, voor het betere werk.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11