Minder plaatsen in verzorgings- en verpleeghuizen nodig Schrijvende Lezers/Info Open brief aan de gemeente Katwijk Arrogante houding Oplevering van een huurwoning in oude staat /OENSDAG 21 DECEMBER 1994 CHEF ADRIAAN BRANDENBURG. 071-35648*1. i het Leidsch Dagblad van 14 Ecember jl. wordt verslag ge- Ban van het bezoek van het bltallige college van B en W fin Leiden aan het verzorgings lijs Haagwijk. Bij deze gelegen - leid heb ik vanuit de samen werkende verzorgingshuizen in leiden o.m. gezegd dat wij ons prgen maken over de dreigen- leegstand in verpleeghuizen h Leiden. De uitspraak wordt in let zelfde bericht in verband ge acht met uitbreiding van ver- jDrgingshuisplaatsen. Ik heb liet gepleit voor uitbreiding van jerzorgingshuizen maar juist het tegenovergestelde bepleit. Verzorgingshuizen zijn juist bezig om plannen te maken waarmee het aantal verzor gingshuisbedden wordt vermin derd en tegelijkertijd de nood zakelijke vernieuwingen in de gezondheidszorg worden gesti muleerd. In dat kader heb ik als voorbeeld genoemd dat verzor gingshuizen vaste plaatsen zou den kunnen omzetten in plaat sen voor kortdurende opna men. Deze plannen zijn nodig en passen in het beleid dat het paarse kabinet voorstaat. Het kabinet baseert zich daar bij op de voorstellen van de commissie Modernisering Ou derenzorg. Deze commissie heeft op een voortreffelijke wij ze duidelijk gemaakt dat de ge hele ouderenzorg kan en moet moderniseren. Hiervoor is het nodig dat 22% van de verpleeg huisplaatsen wordt verschoven naar verzorgingshuizen en dat 59% van de verzorgingshuis plaatsen wordt verschoven naar de thuiszorg. Hoewel de per centages van deze commissie wel erg hoog zijn worden de ideeën door de landelijke ver enigingen van verpleeghuizen, van verzorgingshuizen en van de thuiszorg onderschreven. In Leiden werken de verzor gingshuizen nauw samen om tot goede plannen te kunnen komen die in dit gewenste be leid passen. Ook de verpleeg huizen zijn zich aan het ver nieuwen en gelukkig komen er nu eindelijk ook volledige en geheel nieuwe verpleeghuizen in Leiden. Er is nu dus nog slechts een probleem: het totaal aantal verpleeghuisbedden voor de regio Leiden wordt, op ter mijn van 5 jaar, veel te hoog. Het aantal bedden voor psycho geriatrische patiënten groeit van 48 nu, naar 300 in 1998. Dat is, gezien de behoefte en gezien alle andere ontwikkelingen in de gezondheidszorg, wel een beetje erg veel. Zo komt Leiden van het ene uiterste in het an dere uiterste: van schrijnende tekorten tot op de dag van van daag, tot dreigende leegstand over enkele jaren. Leegstand is niet alleen heel duur maar gaat ook ten koste van de kwaliteit van verzorging. Dat is wat ik over de gewenste veranderingen in de zorgsector heb duidelijk gemaakt aan het college van B en W van Leiden: het aantal plaatsen in zowel verzorgingshuizen als in ver pleeghuizen kan, binnen het ka der van een totale vernieuwing van de ouderenzorg, binnen en kele jaren lager worden. Frits van Oosten, directeur verzorgingshuis Rijn en Vliet, Leiden. |c ben een moeder van vier kin leren. Mijn zoon kreeg proble men op school, er werd gezegd jat hij lui was. Thuis was daar- Ufjiver veel ruzie. Hij kwam op het Iriminele pad en liep weg van puis. Hij kwam op het JAC te recht. Op het JAC zeiden ze dat Jnijn zoon misschien helemaal 3 niet lui was, maar veel moeite had met denken. Ons is ge vraagd hem te mogen testen, pinnen een week was het resul taat bekend, mijn zoon was niet jjui, maar zwakbegaafd. Hij is ™'%aarna door het JAC geplaatst jn een internaat voor zwakbe- ;aafden. Voor ons gezin was dat moei lijk om te accepteren. Het JAC iWieeft ons in deze periode niet in steek gelaten. Mijn zoon jverd bezocht in het internaat in altijd kreeg ons gezin ook ;en bezoek. Ze zeiden dat het niet onze schuld was, maar dat het de situatie was. Vorig jaar is mijn man overle den. Ik zat toen met drie kinde ren en veel verdriet. Kinderen verwerken zoiets anders dan volwassenen. Wat het JAC voor mij gedaan heeft, is met geen pen te beschrijven. Uit mijn omgeving weet ik dat er veel kinderen en gezin nen zijn die door het JAC gehol pen worden. Ik hoor enkel goe de geluiden. Door het JAC zijn er levens gered. Ik weet van een gezin dat midden in de nacht ernstig in problemen kwam. Geen enkele instantie was be reikbaar. De politie heeft mid den in de nacht Joop Burger hout gebeld en die kwam direct. Hij heeft 24 uur achter elkaar door gewerkt, zijn inzet was een voorbeeld voor iedereen. Dit is trouwens veel vaker gebeurd, veel meer personen in Katwijk weten dat het JAC altijd klaar staat. Ik wil deze brief schrijven om wat terug te doen. De christelij ke politieke partijen weten niet wat ze doen om tegen het JAC te zijn. Misschien zijn er wel klachten over het JAC, maar ik heb ook klachten over andere instanties. Die hoeven toch ook niet te verdwijnen? Ik wil vragen aan de zogenaamde principiële politieke mensen of ze het be langrijkste principe willen toe passen en dat is naastenliefde. Die heb ik bij het zogenaamde onchristelijke JAC heel erg ge vonden. Ik wens Joop en Pien van het JAC heel veel sterkte toe. Ze zul len het erg nodig hebben. Mag ik even reageren op de arrogante uitspraak van Tjeerd van Rij in het artikel met de kop 'Deze lege huls is onontkoombaar' (Leidsch Dagblad d.d. 7-12-1994) van Wim Koevoet? De referen dumactie (ook namens Pex Langenberg) te vergelijken met een lege huls geeft blijk van het ontbreken van basiskennis inzake het object huls. Iedereen (die enige kennis heeft van munitie) weet/dat er sprake is van drie onderdelen: a. de granaat, b. het kruit, c. de huls. a. De granaat symboliseert de handtekeningenactie, welke dui delijk als geslaagd kan worden beschouwd. b. Het kruit staat voor de kracht, energie en het enthousiasme, waarmee de actie is gevoerd. Ja toch? c. De overgebleven huls is het bewijs, dat de granaat gericht is afgeschoten op het college van B en W van Leiden, en met suc ces. Al die praatjes en afspraken met projectontwikkelaars neemt de Leidenaar niet serieus: hier is zuiver sprake van een afsnijden van een integrerend bouwdeel van het Koninklijk Militair Invali denhuis en een culturele barbarendaad. Wil Van Rij z'n arrogan te houding niet wijzigen dan wil ondergetekende wel eens zien hoe de Raad van State e.e.a. beoordeelt.... )e Leidse Rechtswinkel is een rijwilligersorganisatie waar ïngeveer tachtig medewerkers verken. De afdeling wonen is een van de afdelingen binnen "Ideze organisatie en behandelt -^problemen over studenten huisvesting en woonrecht. bieronder kunt u lezen waar bij het opleveren van een ■huurwoning op gelet moet ■worden. ?ieter van Dam is een klusser. ?ijn huurwoning op de derde ■tage van een klein flatgebouw heeft hij verbouwd tot zijn eigen Jeine paleisje. Tot zijn grote [vreugde krijgt hij een nieuwe paan aan de andere kant van het land. Vrolijk als hij is, zegt hij op 29 augustus de huur per 1 oktober op. Op 18 september komt er een medewerker van de woningcorporatie waarbij Pieter huurt bij hem langs. Pieter toont de man zijn paleisje. Deze blijkt echter niet onder de* in druk te zijn van Pieter zijn Lddsg Rechtswinkel 'knutselwerk. Hij meldt Pieter, dat het verlaagde plafond, de mini-bar en het ingemetselde visaquarium uit de woning moeten verdwijnen. Nadat de man vertrokken is, kijkt Pieter in zijn huurcontract. Hierin staat inderdaad, dat de woning aan het einde van de huurperio- de in de oude staat opgeleverd moet worden. Om problemen als die van Pieter van Dam te voorkomen volgen hier enkele tips: 1Vaststelling oude staat Zorg ervoor, dat vaststaat in welke staat de woning aan het begin van de huurperiode ver keerde. Om dit vast te stellen kunt u bij het begin van de huur een inspectierapport (opname- staat) laten opmaken, dat door de huurder en de verhuurder wordt ondertekend. Is het onmogelijk om een on dertekende opnamestaat te ver krijgen, maak dan direct bij het ingaan van de huur een uitge breide beschrijving (liefst met foto's) waaruit blijkt in welke staat de woning is aangetroffen. Vervolgens stuurt u deze be schrijving aangetekend naar uw verhuurder met het verzoek eventuele gebreken te herstel len. Maak zelf kopieën van de opgestuurde stukken. 2. Veranderingen/Verbeterin gen aanbrengen Wanneer eep huurder verande ringen of verbeteringen in de huurwoning wil aanbrengen, zal hij daarvoor in veel gevallen toestemming van de verhuurder nodig hebben. In het huurcon tract staat of deze toestemming daadwerkelijk nodig is. Is dit het geval, zorg er dan voor die toe stemming te krijgen en spreek met de verhuurder af of de ver anderingen ook aan het einde van de huurperiode mogen blij ven zitten. Óverleg ook met de verhuurder of deze voor de ver anderingen een vergoeding geeft. Leg alles duidelijk vast op papier en maak voor uzelf ko- 3. Oplevering in de oude staat Aan het einde van de huur periode zult u de woning weer moeten achterlaten in de staat waarin u deze aantrof bij het begin van de bewoning (de ou de staat). Wanneer u verande ringen heeft aangebracht waar voor u toestemming heeft ge kregen van de verhuurder hoe ven deze vanzelfsprekend niet verwijderd te worden. Het is verstandig de huur zo vroeg mogelijk op te zeggen en de verhuurder te vragen om een onmiddellijke voorinspectie. U heeft dan voldoende tijd om ge breken te herstellen en niet toe gestane veranderingen weg te halen. Bereid deze inspectie goed voor door de opnamestaat te vergelijken met de huidige si tuatie van de woning. In veel gevallen leidt strikte toepassing van de wettelijke re gels over herstel in de oude staat tot geldverspilling. Steeds meer woningcorporaties zien dit in en staan veel veranderin gen in de woning dan ook toe. Het blijft natuurlijk verstandig om voordat er veranderingen aangebracht worden in overleg te treden met uw verhuurder. Dit kan vervelende situaties aan het einde van de huur voorko- Eerste lustrum Boulende Stier De tijd gaat snel, ook voor de Club de Petanque Leiderdorp De Boulende Stier. Maar niet zo snel als uw verslaggever Kees van Kuilenburg ons wil doen geloven. In het LD van zaterdag 3 december maakt hij, in zijn overigens voortreffelijke artikel, melding van het feit, dat onze vereniging volgend jaar het vijf de lustrum viert. Echter voor al le duidelijkheid. De Boulende Stier is opgericht op 24 maart 1990. In de vijf jaar van ons be staan heeft De Boulende Stier zijn bestaansrecht bewezen en heeft de jeu de boulessport een vaste plaats in Leiderdorp ver overd. In 1990 gestart met 30 le den hopen wij volgend jaar het 100e lid te verwelkomen. Op 1 april 1995 wordt het eerste lus trum op feestelijke wijze gevierd met een spelmiddag en receptie en feestavond in het wijkcen trum Zijlkwartier. Frans Broeken, voorzitter De Boulende Stier, Leiderdorp. Indien u reageert op een ar tikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief uw naam, adres en woon plaats vermelden, evenals de datum waarop het be treffende artikel werd gepu bliceerd? Brieven worden in het alge meen in deze krant onder tekend met naam en woon plaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het eens is met de inhoud ervan. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. De bovenkant van de gevel heeft iets Jugendstill-achtigs, maar voor het overi ge is De Stad van Rome 'stijlloos'. Het J huidige restaurant "1 heeft een heel ver leden. Al in 1774 is er sprake van een ■j herberg. In 1863 wordt boer Dam mes van Rijn - te- V vens brandstoffen- handelaar en eige naar van een stal- houderij in het dorp 'f - eigenaar van het pand. Daarna werd Piet van Rijn eige- j naar. Diens vrouw Aal kon goed koken en maakte 's zon dags soms tachtig diners klaar voor de gasten. In 1910 I werd De Stad Rome f geheel verbouwd. Ook de huidige ge- i. vel van het markan te pand werd toen i gebouwd. Onze fotograaf Wim Dijkman door kruist dagelijks een I groot deel van de f streek om het nieuws voor de krant in beeld vast I te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei'beeldi ge' plekjes die niet I direct hot news vor men, maar het zeker waard zijn om te presenteren ANNO 1894 - Voor den Londense rechter stonden Maandag Charles Dent I en Francis Bawn terecht, we gens het zenden van bommen aan verschillende ministers en I' andere hooggeplaatste perso nen. Hun doel daarmede was, reclame te maken voor het blad, waarin de bommen gewikkeld waren, en aldus den prijs te winnen, die was uigeloofd voor dengeen, die de beste reclame bedacht. De bommen waren geheel volgens het model van die, welke bij den anarchist Pol- ti in beslag waren genomen; zij waren voorzien van slaghoedjes die moesten afgaan als men het touw om de boom loswoelde. Van dergelijke bommen hadden zij er 48 verzonden. Den uitvin ders van dezen truc werd te las te gelegd overtreding van de „Explosivess Act", wegens het verzenden van ontplofbare stof fen per spoor, zonder daartoe de vereischte kennisgeving aan de spoorwegmaatschappijen te hebben gedaan. Tevergeefs trachtten zij het voor te stellen als eene onschuldige grap; de ambtenaar van het openbaar ministerie vatte de zaak ernsti ger op. Hij wees op het gevaar lijke om den menschen met dergelijke dingen schrik aan te jagen: ook zou door het ontplof fen van zulk een bom, als ge woon pakje in een goederenwa gen verzonden, licht brand kun nen ontstaan. De rechtbank veroordeelde de beide beschul digden tot 1 pd. st. boete voor iedere bom. - Te Freiburg, bij Dresden, zijn 150 personen op een morgen na 't gebruiken van het ontbijt ziek geworden. Ook de bakker die het brood heeft bereid, en zijne familie zijn ongesteld gewor den; naar gemeld wordt is een kind gestorven. Het onderzoek is in gang; bij een buitengerech telijk chemisch onderzoek werd er arsenicum in het brood aan getroffen, maar of er hier aan een misdadige opzet dan wel aan onvoorzichtigheid is te den ken staat niet vast. ANN01969 - Van welingelichte zijde is van daag vernomen dan het Deense ministerie van Buitenlandse Za ken de Bulgaarse regering heeft verzocht de diplomatieke on schendbaarheid van een func tionaris van de Bulgaarse am bassade op te heffen, omdat de Deense politie hem wil onder vragen als voornaamste ver dachte in een gewapende bank overval in de Deense hoofdstad. Een woordvoerder voor het mi- nisterie van buitenlandse Zaken bevestigde, dat de zaakgelastig de van een Oosteuropese mo gendheid op het ministerie was ontboden. De woordvoerder wilde niet zeggen om welke za- kengelastigde hef hier ging. Van andere zijde werd echter verno men, dat het de Bulgaarse zaak gelastigde was, en na de bank roof op 18 oktober had de poli tie bekend gemaakt, dat de dief was ontvlucht in een auto van de Bulgaarse ambassade. Bij de overval werd ongeveer 10.000 gulden buitgemaakt. - Mevrouw Wansink van de Morsweg 57a zit al een paar da gen in zak en as. Vorige week vrijdag verloor zij een porte monnee met het voor haar ka pitale bedrag van 500. De we duwe Wansink hoopt nu, dat de vinder haar nog voor de kerst komt opbeuren. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13 00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178). dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur Kraam- en zwangerenafdeling buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30- 11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit 10.30-11.00 uur, 15.00 -15.30 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545); dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. klasse I en 11 daarnaast ook 1115-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.00 uur). Kinderafdeling: 14.30-19 00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC)-. 14.00-14.30 uur en 18.30-19 00 uur Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131) dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18 30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14 15-15.00 uur en 18 30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek, zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15 15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1, 2, 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210. Steenstraat 39 LIDO 1 De Leeuwekoning al Op een mooie dag wordt op de Afrikaanse steppe het leeuwtje Simba geboren. Als zoon van de koning is hij voorbe stemd zijn vader op te volgen. Maar oom Litteken wil daar een stokje voor steken. De nieuwste Walt Dis ney/ Nederl gesproken) dag 18 45, vr za zoen woe ook 14 30. Pulp Fiction 16 jr., dag. 20.45. Tweede film van Quentin Tarantino vertelt over gangsters die een kof fieshop beroven, een bokser die weigert knock out te gaan zoals af gesproken en een gangster die op de vrouw van de baas moet passen Met onder meer John Travolta. Har vey Keitel, Uma Thurman en uiter aard de hilarische Tarantino-dialo- gen. LID0 2 Interview with the Vampire 16 jr.Tom Cruise in verrassend akelige hoofdrol in deze film van Neil Jor dan. Sarcastische grapjes over de vampierfolklore maken van deze film beslist niet de horrorfilm in de gebruikelijke betekenis van het woord. Al vloeit het bloed, vanzelf sprekend rijkelijk, dag. 18.45. 21.15, vrza zoen woe ook 14.15. LID0 3 Baby's day out al dag 18 45,vr za zo woe ook 14.30 Regiedebuut van Patrick Read Johnson. Drie mannen kidnappen de negen maanden oude yuppenbaby Bink. Ze krijgen daar al zeer snel spijt van want (iet kind is zeer ondernemend en absoluut niet bang. Forrest Gump, al., dag. 20.45. For rest Gump is de ultieme antiheld in een film van Robert Zemeckis. Tom Hanks als tegelijkertijd de onnozele hoofdrolspeler, zwijgende getuige en volksheld in een stuk Ameri kaanse geschiedenis. LID0 4 Only You al.dag. 19.00, 21.15, vr za zo woe ook 14.30. Romantische komedie van Norman Jewison. Aan staande bruid Faith (Marisa Tomei) kreeg tijdens een waarzegspelletje ooit de naam van haar ware Jacob ingefluisterd. Deze Damon Bradley (Robert Downey jr.) meldt zich en Faith gaat in haar trouwjurk achter hem aan. The specialist al., dag. 19.00, 21.15, vrza zo woe ook 14 30. Ac tiefilm van Luis Llosa. Bomexpert Sylvester Stallone neemt ontslag uit onvrede met zijn sadistische baas James Woods Die zint op wraak en gebruikt Sharon Stone als lokaas. LUXOR tel: 071-121239, Stations weg 19 The Lion King al., dag, 19.15, 21.30, zo ook 14.45 TRIANON tel: 071-123875, Bree straat 31 The Mask 12 jr., do t/m woe 19.30 Sullige bankbediende Stan (Jim Carrey) wordt verliefd op de mooie Cameron Diaz. Deze femme fatale misbruikt hem om de bank te kun nen beroven. Stanley vindt echter een masker dat zijn leven drastisch verandert. Met bijzondere special effects. Trial by jury, 12 jr. Bedreigde moe der (Joanne Whalley-Kilmer) met naïeve ideeën over gerechtigheid staat voor de jury die een maffiako ning al dan niet moet veroordelen. Gemist kans van regisseur en sce narioschrijver Heywood Gould om hiermee tegenhanger van Sidney Lumets imponerende 'Twelve angry men' te maken, do t/m woe 21.45. KIJKHUIS tel: 071-142895, Vrou wenkerksteeg 10. II Gattopardo van Luchino Visconti, schets van neegentiende-eeuws Ita lië met voortdurende strijd tussen republikeinen en monarchisten, do t/m woe 20.00. The wooden man's bride. In het feodale China wordt jonge vrouw (Wang lan) gedwongen met houten pop te trouwen, omdat de voor haar uitgekozen echtgenoot vlak voor de bruiloft overlijdt. Ze zoekt troost in de armen van de drager van de pop, maar de wraak van de schoonfami lie over dit 'overspel' is verschrikke lijk Prachtige film van Huang Jo- anxi, maar grenzend aan folklore, do t/m woe 19.30, 21.45. LAKCINEMAtel: 124890, Cleve- ringaplaats 1 Lifetimes ma 20.30. Zhang Yimou volgt een armoedig boerengezin dat zich staande weet te houden tijdens de omwentelingen in China. LVC tel: 071-146449. Breestraat 66 Stanno Tutti Bene Sentimenteel produkt van Giuseppe Tornatore met Marcello Mastroianni als de ou dere Siciliaan, die door Italië reist om zijn vijf kinderen te bezoeken. Een verhaal over leugens en doen als-of, do 15 en vr 16. 20.00 Manga Rules! za 20.00 Films uit de (Japanse computers). Marathon vol strips en tekenfilms met vaak gewelddadig karakter. Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 The Lion King al dag. 18.45, 21.15, za woe ook 13.45, zo ook 16.15. EURO 2 Forrest Gump 12 jr., dag. beh. vr za 20.30. vr en za 18.30, 21.30. zo ook 17.15. EURO 3 Interview with the Vampire 16 jr., dag. 18.45,21 30, za woe ook 13.45, zo ook 16.00. De Leeuwekoning (Ned. gesproken) al., zawoe 14.00, zo 13.30, 15.30. EURO 4 Timecop 16 jr., dag. 18.45, 21.00 Actiefilm van Peter Hyams In het Amerika van 2004 blijkt het moge lijk door de tijd te reizen. Die uitvin ding valt in handen van corrupte senator Ron Silver die het gebruikt om goud en goed te verwerven om het presidentschap te kunnen ko pen. De regering zet Jean-Claude van Damme als tegenzet in PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 Trois Couleurs: Blanc vr za 20.30. LISSE FILMHUIS Philadelphiadi 20, 20.30. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel 071 614354, Prinses Marijkelaan 4 DuimelijntjeNed. gesproken, al., woe 14.00. 15.30. Tekenfilm over een meisje dat maar met groot wil groeien op zoek naar de prins van haar leven. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27, Interview with the Vampire 16 jr.. dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 2. Pulp Fiction al., dag. 13.15, 16.30,20.30. ASTA 3 Trial by Jury 12 jr., dag 18 45, 21.30, do vr ma di ook 13 15 en 16.00. De Leeuwekoning al za zo woe 13.15, 16.00 BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast Centraal Station. The Lion King al., dag. 13.15, 16 00, 18.45.21.30 BABYLON 2 Forrest Gump 16 jr.dag. 14.00, 17.00,20.30. BABYLON 3 Suite ^6 16 jr., dag. 16.00, 18.45. Four weddings and a funeral al dag. 13.15,21.30. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing ge sloten. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carnegielaan 15 De Leeuwekoning (Ned. gespr.)al., dag. 13.15, 16.00. The Lion King al., dag. 18.45, 21.30. METROPOLE2 Miracle on 34th street al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE 3 True Lies 16 jr., dag. 13.00, 15.45. 18.30,21.30. METROPOLE4 The Specialist al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE 5 Only You al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 1 tel 070- 3462400/3462401. Herengracht 13. Timecop 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 2 Clear and Present Danger 16 jr. dag. 18.30, 21.30, do vr ma di ook 13.00. 15.45. ODEON 3 The Mask 12jr dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 4 Riksbioscoop True Romance 16 jr., dag. 11.45, 14.15. 16.45, 19.15,21.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070- 3656030, Spu. 191. ZAAL I Eat Drink Man Woman 16 jr., dag. 19.30, 22 00, zo woe ook 16.15, The Wedding Banquet 16 |r. vr 24.00, zo 16.15. ZAAL Trois Couleurs: Rouge dag. 19.30, woe ook 16 15. II Ladybird, Exotica 16 jr., dag. 22.00, woe ook 14.00, 16.15, vr ook 24.00. ZAAL III The Nightmare before Christ mas dag. 18.45, zo woe ook 14.00, Lotta uit de Kabaalstraat al., zo woe 14.00. The Watchers do 21.45. Cild Murders vr 21.45 Anna's Film za 21.45 No girl even had this effect on me zo 21.45 The Gold Rush zo 13.00. VideoBlues ma 21 45 Whoops di 21.45. Junk Movie woe 21.45.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15