Gouden Bal voor Stoitsjkov Sport Den Haag ziet af van Tourstart in 1996 Veldkamp Stopt afSCheidsplannen in ijskast RKC: duel tegen Feyenoord moet over 'Protest FC Den Haag maakt geen schijn van kans' 18)DAG 20 DECEMBER 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -35646-1, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Lisse loot Kozakken Boys EN» Trainer Hans van der Zee komt met Kozakken Boys naar Bollenstreek. In de kwartfinale van de districtsbeker lootte de ""eg uit Werkendam FC Lisse. Quick Boys is gekoppeld aan LO. De volledige loting: FC Lisse-Kozakken Boys, Quick Boys- -LO, ADO-Olympia, Papendrecht-VIOS. De KNVB heeft geen um vastgesteld. De clubs hebben de vrijheid om de weclstrij- midweeks of tijdens een inhaalweekeinde te spelen. K>p Verheijen voorzitter RCL jERDORPJoop Verheijen is gisteravond gekozen tot voorzitter h RCL. Verheijen is opvolger van Peter Loesberg, die uit het Stuur stapt van de Leiderdorpse voetbalclub. Verheijèn be- jat jedde tot gisteravond de functie van secretaris. Het bestuur joof Verheijen een halfjaar geleden naar voren als nieuwe kerprzhter. maar die zet leverde binnen de club veel commotie 'lijke Verheijen trok zich daarop terug. „Maar sinds die tijd is de ïebc weer opgeklaard, daarom stelde ik mij weer beschikbaar", klaarde de nieuwe praeses. [elbi Raboen wil weer hogerop »rlem Melbi Raboen stapt aan het einde van het seizoen op 1 an vierdeklasser DIO. Raboen, die vorig jaar nog hoofdklasser norland onder zijn hoede had, wil weer terug naar de top van de amateurvoetbal. De eerste aanbieding heeft Raboen inmid- 'eni s al gehad. Tonegido zou graag meteen al gebruik willen ma- :ergh van de diensten van Raboen om de tussentijds opgestapte liner Frank Franken op te volgen. Vooralsnog lijkt Raboen tot :i in Haarlem te blijven. |c luks outsider in korfbalstrijd jjen» Vanavond worden in de Vijf Meihal de eindronden ver- t r* eeld van het toernooi om de Leidse Korfbalbeker, tot vorig jaar r kend als LD-Cup. Drie van de vier finalisten van vorig jaar isten zich opnieuw te plaatsen: De Algemene, Fiks en KIOS. Al- :n LD-Cup-winnaar TOP ontbreekt ditmaal op het appel. Het (artet wordt nu gecompleteerd door Fluks, als afdelingsploeg grote outsider van vanavond. De halve finales beginnen om .15 uur. een half uur nadat de loting heeft plaatsgevonden. De 'l ale vangt aan om 21.30 uur, waarna de prijsuitreiking volgt. lessure Jacco Eltingh valt mee irde De rugblessure van tennisser Jacco Eltingh is niet ern- ?n \fg Dat heeft een uitvoerig onderzoek in het Rotterdamse Dijk- gt-ziekenhuis gisteren uitgewezen. Eltingh haakte vorige week jortijdigaf bij de Masters. Eind november had Eltingh tijdens 1 sc it WK dubbelspel in Jakarta voor het eerst klachten. Daar zette ve| partner van Paul Haarhuis het toernooi voort met pijnstillers. Heerdenaar, gestegen naar de 23e plaats van de wereldrang- st, mag aangepast blijven trainen, maar moet twee weken ser- letjce en smash achterwege laten. Verwacht wordt dat Eltingh ze- •r op tijd hersteld is om deel te nemen aan de Australian Open, jok ilf januari in Melbourne. DEN HAAG/ROTTERDAM GPD De Tour de France, het grootste jaarlijkse sportevenement ter wereld, komt in 1996 niet naar Den Haag en het Westland en hoogstwaarschijnlijk ook niet naar Rotterdam. De stichting die zich inzet voor een start van de Tour in Nederland heeft gis teren Tourdirecteur Jean-Marie Leblanc in Parijs laten weten dat de gemeente Den Haag zich niet garant wil stellen voor de 4,2 miljoen gulden die het bin nenhalen van het mega-evene- ment kost. Leblanc reageerde teleurge- steld. Hij betreurde dat het vele werk dat sinds de eerste onder handelingen in 1991 aan beide kanten is verzet, op niets is uit gelopen. Leblanc was ervan overtuigd dat met Den Haag een goede samenwerking mo gelijk was en dat de Tourstart in de Randstad een groot succes zou kunnen worden. De Tourdirecteur was er al min of meer van uitgegaan dat de speciaal in het leven geroe pen stichting er in zou slagen het benodigde bedrag op tafel te krijgen. In oktober, tijdens de presentatie van het Tourschema voor 1995, was hem immers voorgehouden dat er al twee miljoen gulden aan harde toe zeggingen binnen was. Toen ook benadrukte hij nog maar eens dat Den Haag als start plaats voor de Ronde van Frankrijk 1996 zijn grote voor keur had. De tuinbouwdorpen in het Westland hadden één miljoen gulden over voor de proloog, een tijdrit met een start vanaf het dak van de Bloemenveiling Holland in de gemeente Naald wijk. Van het Haagse hotelwe zen en uit de energiesector kwamen eveneens toezeggin gen. Bovendien verkeerden pu blieksacties in verregaande staat van voorbereiding. Ook Rotterdam stond in prin cipe niet afkerig tegenover sa menwerking met Den Haag als de eerste etappe, een rit met vier doorkomsten en tussen- sprints voor de groene trui, over de Maasboulevard zou voeren. Het bijeenbrengen van het laatste miljoen bleek voor de Haagse stichting echter een te grote opgave. Vooral omdat de gemeente Den Haag, sinds kort onder rijkscuratele als artikel 12-gemeente, nauwelijks oren had naar een nieuw groot sport evenement ter steile. Er bleken in de gemeenteraad zelfs meer tegenstanders dan voorstanders voor een Tour-start in de regio Haaglanden. Flet Haagse gemeentebestuur heeft geleerd van de slechte er varingen in het verleden. De re sidentie moest diep in de porte monnee tasten met uitkeringen bij de financiële debacles van de World Games '93, de Floria- de en de Wereldruiterspelen '94. Het laatste evenement le verde een tekort op van zes mil joen gulden. DEN HAAG ANP Bijna had de Limburgse textielbaron Nol Hendriks de Bulgaarse voetballer Hristo Stoitsjkov in 1989 gekocht voor restanten van partijen kleding. Een Bulgaars talent in ruil voor 40.000 spijkerbroeken, plus wat sporttenues en jassen. twee miljoen gulden, maar de werkelijke waarde bedroeg niet meer dan 500.000 gulden. Stoitsjkov was de duurste van de drie, maar hij zou echt een koopje zijn geweest. De Bulga ren wilden echter nog wat tijd nemen, tot de volgende ronde." Voetbal in het Oostblok was in die dagen nog een zaak van de communistische staat. In de halve finales was Bar celona tegenstander van Sre- dets, destijds de legerploeg en tegenwoordig weer CSKA gehe ten. Bij Barcelona was Johan Cruijff trainer en die slaagde er in Stoitsjkov voor twee miljoen dollar te strikken. Hendriks: „Dat was jammer, maar wij hadden hem toch niet lang kun nen houden. Als kleine club moet je wat dat betreft niet al te veel illusies koesteren. Stoitsjkov en de Roemeen Hagi stonden afgelopen zomer model voor de goede prestaties van het Oosteuropese voetbal tijdens het WK. Ze waren de on betwiste leiders van hun ploeg. Tegenwoordig wordt de waar dering voor Stoitsjkov in edel metaal uitgedrukt. De 28-jarige aanvaller van Barcelona werd gisteren verkozen tot beste Eu ropese voetballer van 1994. Hij verdient de 39e Gouden Bal. Hendriks herinnert zich het uitvloeisel van zijn handels geest. Het was in het voorjaar van 1989, toen Roda JC in Euro pees verband tegen Sredets So fia speelde. Voetballiefhebber Hendriks, thuisbankier van de huidige koploper in de eredivi sie, genoot van Stoitjskov en diens collega's Penev en Kosta- dinov. Vooral de eerste was ver antwoordelijk voor de uitscha keling van de Limburgers in de kwartfinales, na strafschoppen. Hendriks: „Ik heb toen onder handeld met Sredets. Jeans wa ren in Bulgarije nog helemaal in. Het ging om restanten van partijen, onder meer zo'n 40.000 spijkerbroeken. De nieuwwaarde was ongeveer Over Stoitsjkov circuleerden veel verhalen. Hij had meer over de opstelling te zeggen dan bondscoach Penev. Hij was een feestbeest. Onomstotelijk was dat hij goed voetbalde. Vooral aan die prestaties dankt Stoitjskov, in de VS uitge roepen tot derde speler na Ro- mario en Baggio, de Gouden Bal. De prestaties bij Barcelona deden de rest. Zijn doelpunten in de Champions League en de Spaanse competitie, het vierde kampioenschap op rij. Afknap per was de Europese finale te gen AC Milan, die eindigde in een afgang: 0-4. De als electriciën opgeleide Stoitsjkov zien voetballen is een feest. De emotie spugende ogen, het waarschuwende vin gertje, de driftbuien, de aanstel lerij, de soli, de volstrekte on voorspelbaarheid, de verwoes tende schoten, meestal met links maar zonodig met het rechterbeen. Het publiek in sta dion Nou Camp is gek van hem. De nachtelijke uitspattingen met maatje Romario in de Cata laanse hoofdstad worden hem vergeven. Want Hristo is een echte winnaar, op wiens inzet nooit wat valt aan te merken. Als een vader gaf hij Romario op zijn donder na diens eigen zinnig verlengde vakantie. De Braziliaan vierde de wereldtitel op het strand, terwijl zijn ploeg genoten trainingszweet produ ceerden. Ruzies met scheidsrechters lopen dwars door zijn loopbaan. Als 19-jarig talent sloeg hij tij dens de bekerfinale van Bulga rije een arbiter tegen de grond. De bond legde hem een levens lange schorsing op. Later werd de straf tot een jaar terugge bracht. Bij Barcelona werd hij ooit twaalf duels geschorst om dat hij moedwillig op de voet van scheidsrechter Azpitarte was gaan staan. Stoitsjkov vond het de hoog ste tijd dat voor het eerst in bij na veertig jaar een Bulgaar de Gouden Bal mocht torsen. Hij is ook pas de zesde Oosteurope aan, na de Russen Jasjin (1963), Blochin (1975) en Belanov (1986), de Tsjechoslo waak Mas- opust (1962) en de Hongaar Al bert (1967). Twee jaar geleden was hij een beetje boos toen Van Basten zijn derde Europese onderscheiding ontving. Van Basten, zo suggereerde de Bul gaar, zou betere vrienden heb ben in belangrijke kringen. Maar wie kon hem in 1994 bedreigen, het hele kalenderjaar in aanmerking genomen? Trai- Hristo Stoitsjkov poseert trots met de Gouden Bal. De Bulgaar werd ver kozen tot beste Europese voetballer van het jaar 1994. archieffoto ap ner Cruijff zei al een maand ge- zelfde bewoordingen uit. Hoe leden dat alleen Stoitsjkov in kon de jury van het organise- aanmerking kwam. Van Basten rende blad France Football am en Baggio, de winnaars van ders beslissen? De toorn van 1992 en '93, lieten zich in de- Hristo zou groot zijn geweest. i.r 1 >'S|N< Hkkc Veldkamp is gistermiddag de andere schaatsers van Nederlandse kernploeg ver- jkken naar het Italiaanse l'v4llalbo. In de Dolomieten be- et ït bondscoach Wopke de Vegt zolt zijn zeven rijders rond de enrstdagen een trainingskamp. lidkamp leek in eerste instan- st^ de voorkeur te geven aan eenzame kerst, ergens op laan hoge Alpen-top, maar dat 2npe heeft hij toch uit zijn hoofd 11 Eet. '^jVeldkamp gaf zondagavond, i een voor hem desastreus "irlopen NK afstanden in Den y%ag, te kennen dat hij zijn paatsseizoen als verloren be- r^!jhouwde. De ontgoochelde zlJiid-olympisch kampioen, die ietD de tien kilometer halverwege bpte, zei tussen de regels door kt hij zelfs sterk overwoog zijn bren voorgoed op te bergen, s kon hij niet meer zien en aan -J/ee gezellige weken Collalbo loest de Hagenaar ook niet - enken. „Ik kan beter een - Jeekje in m'n eentje gaan ski rt", somberde en mokte hij op [^e Uithof. Na een nachtje slapen zijn die jvarte gedachten bij Veldkamp erdwenen. Hij zondert zich iet af, blijft bij zijn ploeg en jndt zijn schaatsen voorlopig èvvoon onder. gti) Na de NK meende Veldkamp ivflt hij behalve voor het EK ook 3vbor het WK niet in aanmerking oibu komen. „Hoe moet ik dat arfereldkampioenschap in deze vfclabberde vorm halen? Nor- i ^aal gesproken heb ik een kans m me te plaatsén, maar ik bèn ju niet normaal", zei hij zon- eipgavond. Inmiddels is hij ook Hjaarvan teruggekomen, pi Veldkamp gisteren: „Half ja- rafuari vindt in Davos de selectie wedstrijd plaats voor het we reldkampioenschap. Ik heb recht om daaraan mee te doen. En daar maak ik gebruik van. Mocht ik me niet weten te kwa lificeren, dan heb ik altijd nog wat World Cups waar ik me op kan richten. Zondag reageerde ik nogal impulsief, maar zo ben ik nu eenmaal. Ik was ervan overtuigd, dat ik nooit meer zou twijfelen, en toch gebeurde dat. Daar baalde ik van. Ik dacht dat zo'n reactie verleden tijd was, maar ik heb me vergist. Zoals ik me ook heb vergist in het feit dat ik me toch weer ben gaan fixeren op eindtijden en selec tieprocedures. Daardoor vergat ik het afgelopen weekeinde te schaatsen. Het stomme is dat ik die fout al jaren maak. Ik leer het maar niet af. Men zegt wel eens dat een ezel zich niet twee keer aan dezelfde steen stoot. Nou, ik heb me er al'twintig keer aan gestoten. Ik zeg steeds tegen mezelf: 'Bart, schaatsen... niet rekenen!'. Maar als ik van start ga, vergeet ik alles en ga ik toch weer jagen op de tijd van een ander. In dat opzicht ben ik ook niet te coachen, ben ik on bestuurbaar." De Europees kampioen van 1990 is technisch één van de beste, zo niet de beste schaatser van dit moment. En iemand die vroeger bovendien heel diep kon gaan. Dat laatste is nu niet meer het geval. De Haagse stayer start meestal voortva rend, maar stort na enkele rondjes compleet in. „Ik denk", zegt Veldkamp terugkijkend, „Dat het fout is gegaan in de af gelopen zomers. Vroeger deed ik veel mee aan wedstrijden op de racefiets. Dat heb ik afge bouwd en de afgelopen zomer heb ik er helemaal niet meer aan meegedaan. Ik liep en skee- lerde meer. Ik ben een trai ningsbeest geworden. Maar in een training ga je nooit zo diep als in een race. Ik denk dat ik WAALWIJK GPD Feyenoord maakt zich geen zorgen over het protest van RKC, dat vindt dat de eredivi sie-wedstrijd van zondag j.l. in de Kuip moet worden overge speeld. De Rotterdammers zouden volgens de Waalwijkers de buitenlandersregel hebben overtreden. RKC verloor het duel met 1-0. RKC wil het duel overspelen vanaf het moment dat Mike Obiku in de 75e minuut in het veld kwam. Met die wissel stel de trainer Van Hanegem na rust drie buitenlanders op: Larsson, Glaucio (voor Schol- ten) en Obiku (voor Kiprich, inmiddels 'voetbal-Nederlan der'). Eén te veel, volgens RKC. Feyenoord meent echter dat er geen sprake is van e$n over treding, omdat Glaucio voor de wissel Obiku-Kiprich reeds met een rode kaart van het veld was gestuurd. RKC vindt dat Glaucio na zijn rode kaart 'niét is opgehouden deel uit te maken van de wedstrijd, maar alleen is uitgesloten van de fei telijke deelname daaraan'. De leiding van Feyenoord, die een paar jaar geleden Wim Jansen op het 'buitenlanders- probleem' in de fout zag gaan, liet zondag uit voorzorg nog tijdens de wedstrijd bij de KNVB uitzoeken of de club in overtreding zou zijn met het inbrengen van Mike Obiku. Feycnoords senior-manager Fred Blankemeijer kreeg via de voetbalbond de bevestiging dat de reglementen slechts spreken van de aanwezigheid van twee buitenlandse spelers in het veld. SCOREBORD Bart Veldkamp schaatst dit seizoen die wedstrijdprikkels nodig heb. Daarom ga ik het de komende zomer anders doen. Dan ga ik terug naar af, terug naar het wielrennen in wedstrijdver band. Op die manier leer ik weer wat afzien is." „Daarnaast moet ik accepte ren, dat ik voorlopig geen schaatser meer ben voor 6.42 op de vijf kilometer. Ik ben mo menteel iemand voor zeven blank. Dat is niet erg, als je daar maar rekening meehoudt. Dat deed ik niet. Ik bleef als de 6.42- rijder schaatsen, met alle nare gevolgen vandien. Veldkamp zegt na het spraak- gewoon door. Een nachtje slaap deed v makende Haagse weekeinde toch nog steeds de lol van het schaatsen in te zien. Daarom gaat hij door. Terwijl Ritsma, Zandstra en Hersman zich van af 1 januari in Heerenveen gaan voorbereiden op het EK, keert Veldkamp aan het begin van '95 waarschijnlijk een weekje terug bij zijn eerste liefde, het mara thonschaatser „Ik wil meedoen aan de nieuwjaarswedstrijd in Heerenveen. Daarna pak ik mis schien nog wel een andere ma rathon mee. Dat is goed voor me. In een training kun je op de rem trappen, maar als in een marathon een kopgroep ont- archieffoto anp staat, moet je er toch naar toe. Dat wedstrijd-element heb ik nodig." „Ik dacht dat ik de bodem al gezien had, maar kennelijk was dat nog niet het geval. Het hoort een beetje bij mijn carrière. Het is niet de eerste keer geweest dat er iets fout ging. Misschien moet je wel eerst helemaal tot aan het nulpunt voor je weer op kunt klauteren. Ik ga er vanuit, dat ik de bodem nu écht gezien heb. Ik bekijk het maar positief en ga van nu af aan terugknok- ken." SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten, maandag 19 december 7-9-13-14-18-19-20-21-24-25 - 27 - 29 - 35 - 41 - 44 - 54 - 61 - 65 - 72 (onder voorbehoud) Lotto 50. Eerste prijs: 3 winnaars, f. 500.000,00, tweede prijs: 2 winnaars, f. 35.107,90; derde prijs- 185 winnaars, f. 569,30; vier de prijs-. 6196 winnaars, f. 16,90; vijfde prijs- 82.805 winnaars, f. 5,00. Cijferspel 50. 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 goed: 1 winnaar, f. 10.000,00; 4 goed: 17 win naars, f. 1000,00; 3 goed: 204 winnaars, f. 100,00; 2 goed: 2325 winnaars, f 10,00. ittoTTERDAM GPD (celsior heeft schouderopha- ;nd gereageerd op uitlatingen m competitieleider Jan Huij- 'regts als zou de Kralingse club toog niet zeker zijn van de twee- le periodetitel in de eerste divi- ie. Huijbregts reageerde daar- ïee op een protest dat FC Den aag, tot de laatste dag Excel- iors grootste concurrent in de rijd om het periodekampioen- hap, heeft ingediend tegen de itslag van het duel van vorige, 'eek tegen VW (2-2). Volgens de ploeg uit de Resi- lentie heeft de Limburgse for- natie in dat duel bij een stand an 1-2 een keer te veel gewis- eld. Arbiter Van Dijk stuurde loelman John Roox na een har- Ie overtreding op de Haagse aanvaller Hoogendorp uit het veld. Reserve-doelman Jacobs ging onder de lat staan. Sibon maakte als wisselspeler plaats. Nadien wisselde WV nog twee spelers. Als de reglementencommissie van de KNVB het protest toe kent en besluit dat de teams de laatste achtentwintig minuten moeten overspelen, kan de Haagse formatie de periodetitel alsnog veroveren. Als de ploeg van trainer Lex Schoenmaker wint, haalt het op basis van het betere doelsaldo de tweede pe riodetitel binnen. Volgens oud betaald-voetbal scheidsrechter Peter Gans, bin nen de KNVB voorzitter van de Werkgroep Spelregels, maakt het Haagse protest evenwel geen schijn van kans. Gans: „Ik heb de reglementen er eens op nageslagen omdat ik verwacht dat de tuchtcommissie mij om een advies zal vragen. Al snel ben ik tot de conclusie geko men dat de reglementen door scheidsrechter Van Dijk juist zijn toegepast. De weggestuur de keeper (Roox) is door een keeper (Jacobs) vervangen en daarvoor maakte een veldspeler (Sibon) plaats. Dat mag, mits de reserve-doelman op het wed strijdformulier als zodanig is aangegeven. Ik ga er toch vanuit dat dat laatste het geval is ge weest. Nadien mocht VW nóg twee veldspelers wisselen, dat is dus ook gebeurd." Jan Huijbregts verwacht dat er spoedig duidelijkheid komt. „FC Den Haag heeft keurig bin nen acht dagen protest aange tekend." De reglementencom missie komt deze week bijeen. Excelsior moet dus nog even wachten. Wanneer de commis sie het protest toekent, ontstaat er een vervelende situatie. Het kan dan nog wel even duren voordat de laatste minuten van VW-Den Haag kunnen worden afgewerkt. Het is namelijk een risicowedstrijd en daar moet je dertig dagen van tevoren toe stemming voor vragen bij de gemeente. Het kan dus allemaal nog lang gaan duren." Rob Baan, zondag toeschou wer bij FC Den Haag-AZ, rea geerde laconiek. „De mensen van Den Haag hebben me voor lopig gefeliciteerd. Ik kan me wel verplaatsen in hun gedach- tengang, het is immers hun laatste strohalm. Maar ik kan me er echt niet druk om ma ken." Volgens Excelsior-voorzitter Martin de Jager was hij vorige week op de hoogte gesteld van het Haagse voornemen. „Maar ik kan het moeilijk serieus ne men. Het hele sectiebestuur was zaterdagavond op Woudes- tein aanwezig en is dronken naar huis gegaan. Mocht het protest onverhoopt worden toe gekend, dan blijven wij niet achter met een protest. Want dit is van de gekke. Als je dit als ploeg van tevoren weet, ga je zo'n laatste wedstrijd toch met een andere instelling in. Het maakt nogal verschil of je aan één of twee punten genoeg hebt. Ik vind het allemaal maar een opgeblazen toestand." BASKETBAL MANNEN EREDIVISIE: Den Helder-Akrides 79-63, Meppel-Goba 80-109, Rotterdam-Weert 80-77 Goba 10-18 Den Bosch 9-8 Akrides 13-16 Den Helder 10-8 Celeritas 10-14 Meppel 11-4 Weert 10-12 Rotterdam 11-4 PROMOTIEDIVISIE: Amstelveen-BS Lei den 83-75, PSV/Almonte-Celeritas 2 68 89. Dunckers-WSC 92-57, MSV-Zwijnd- recht 86-53, Weert 2-Early Bird 66-64, Groene Uilen-Tonego 84-72, Noorderkruis- Blue Herons 88-74, Voorburg-Wyba 78-67 Voorburg 16-28 BS Leiden 15-14 Dunckers 15-26 WSC 15-14 N'kruis 15-22 Celeritas2 15-14 Amstelveen 15-20 Early Bird 15-12 Gr. Uilen 15-20 Blue Herons 15-10 Zwijndrecht 15-18 Weert 2 15-4 Wyba 14-16 PSV/Almonte 14- 2 Virtus 15-16 Tonego 15- 2 MSV 15-16 EERSTE DIVISIE B: DAS-Braggarts 103- 63, Azimma-Den Bosch 2 67-74, Binnen- land-BV Lisse 90-80, Rotterdam Zuid-Pris ma College 49-70 DAS 14 26 Azimma 14-8 BV Lisse 14-20 Den Bosch 2 14-8 Binnenland 14-20 Braggarts 14-6 Pr. College 14-20 R'damZuid 14-4 R/TYON WEST, EERSTE KLASSE: Cange- roes-SBU 85-71, Spnngers-New Stars 63- 85. Punch-Blitz 102-66, Voorburg 2- Grasshoppers 63-66, Argon-Rotterdam 2 78-80, Juventus-Jumpers 81-64 Juventus 12-22 Argon 12-10 R'dam 2 12-20 New Stars 11-8 Cangeroes 11-18 Springers 11-6 Shooters 12-18 Gr'hoppers 12-6 Punch 12-16 Voorburg 2 12- 6 Jumpers 11-10 Blitz 12- 2 SBU 11-10 TWEEDE KLASSE: Baros Oegstgeest 70- 64, Oegstgeest-Rowic 60-73, Hurricanes- Shooters 2 83-91, BS Leiden 2-Cangeroes 2 60-64, Juventus 2-Baros 93-73, Green Eagles-Red Stars 43-60 Juventus 2 10-18 Crackerj. 8-10 Rowic 11-16 Red Stars 11-10 BS Leiden 2 10-12 Hurricanes 10- 6 Waddinxv. 10-12 Gr. Eagles 11- 6 Shooters 2 10-12 Baros 10-4 Cangeroes 2 10-12 Oegstgeest 11-4 JUNIOREN, EREDIVISIE: Canadians-Goba 96-73, Amstelveen-Tonego 84-81, BV Lei derdorp-Flyers 85-52, Den Helder-DAS 70-61, Den Bosch-Unlimited 95-50, Pris ma College-Rotterdam 76-98, Noorder- kruis-Akridesgest. Pr. College 14-26 Unlimited 13-10 Den Bosch 12-22 Goba 14 10 Canadians 13-22 Amstelveen 14- 8 Den Helder 12-20 Leiderdorp 13 6 Rotterdam 11-16 Akrides 13- 6 Tonego 13-16 Flyers 13-4 DAS 13-14 N'kruis 13- 4 Celeritas 12-10 VROUWEN TOPDIVISIE, POULE B: Shooters- Grasshoppers 47-92, Den Helder-PSV/AI monte 120-50, Hoofddorp-WSC 54-87, Rotterdam-Landslake Lions 51-73 Den Helder 13-26 PSV/Almonte 14 10 Gr'hoppers 14-24 Rotterdam 14-10 Lands. Lions 14-20 Shooters 13-2 BV Lisse 14-18 Hoofddorp 14- 2 WSC 15-14 EERSTE DIVISIE: Jugglers-Celeritas 72- 66, Jumpers-Prisma College 2 81-54 Den Helder 2 13-26 DAS 13-12 Jumpers 14-26 Vlissingen 12-10 13-22 ATC'65 13-10 13-16 Pr. College 2 14-10 13-16 Aris 13- 6 13-12 Jugglers 13- 4 13-12 Derba 12- 0 Fuchs/Shandor 49,36, 2. Charles (Ier) Cantadou 49,92, 3. Beerbaum/Casanova 49,93. SCHAKEN Leiderdorp K '75 Cangeroes Celeritas Gr. Uilen RAYON WEST, EERSTE KLASSE: Zwijnd- recht-Rotterdam 2 82-84. Waddinxveen Flyers-Cady '73 71-101, Midland Grasshoppers 2 69-80, Dunckers-DAS 33- 46, Juventus-Luba Zoeterwoude 73-38, SBU-Cangeroes 2 uitgest. Gr'hoppers 2 11-22 Zwijndrecht 12-12 DAS 2 12-18 R'dam 2 12-10 Cady'73 12-18 Cangeroes 2 10- 6 Waddinxv. 11-16 Dunckers 114 Argus 11-14 ZoeterwoudeO 10- Midland 11-12 2 Juventus 11-12 SBU 11-0 O twee punten in mindering JUNIOREN, EREDIVISIE: Landslake Lions- Grasshoppers 103-48 Leiderdorp 12-22 Vlissingen 11-8 Den Helder 12-22 Akrides 118 Pr. College 12-20 Landsl. Lions 118 Amstelveen 12-18 J. Jumpers 12- 4 Hoofddorp 12-14 Gr'hoppers 12- 2 HSV 12-14 Waddinxv 12- 2 Groningen 11-10 Nairobi. Oefenwedstrijd 50 overs. Nederland Kongonis (Ken) 2-0. Neder land 279/3 (Clark 104), Kongonis 195/7. Nederland wint met 84 runs. PAARDESPORT Londen. CSI. Grote Prijs, na barrage: 1Beerbaum (Oui) Gaylord 0-34,50, 2. John Whitaker (GBr) Granusch 0-35,33, 3. Tops (Ned) Sonora 0-35,79, 4. McNaught-Mandli (Zwi) Pirol 0-36,35, 5. Bost (Fra) Souvines-Toi 4- 36,49, zonder barrage: 6. ex aequo: Ehrens (Ned) Stolen Thunder 4. Groningen. Internationaal toernooi Eerste ronde: Van Wely (Ned) - Miles (Eng) 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned) - Beljavski (Oek) 1/2-1/2, Georgiev (Bul) - Azmaipa- rasjvili (Geo) 0-1, Tiviakov (Rus) - Sokolov (Bos) 0-1, Goelko (VSt) - Joesoepov (Rus) 1/2-1/2, Almasi (Hon) - Hodgson (Eng) 1- SPORT OP TV dinsdag 16.00-17.30 EURO; Speedworld: auto- ei tosportmagazine. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 17.30-18.30 EURO: Skiëi vanuit Morzine (Frankrijk). 18.30-19.30 EURO: Eurogoals: overzicht Eu- ropese voetbalcompetitie-', 18.39 18 47 Ned 2 Sportjournaal. 18.45 19 10 RTLSport 19.30-20.00 EURO Eurosportnieuws 19 30-20.00 BRT 1: Sport 20.00-21.00EURO Eurotennis: magazine, vandaag Overzicht WTA-seizoen. 20.30-20 40 RAI UNO: Sport 21.00-21.30 BBC 1A Question of Sport: quiz 21.00-22.00 EURO: Euroski: magazine met een compleet wereldbeker-overzicht. 21.40 22.10 Ned 2. Sportfreaks: quiz met Harry Vermeegen en Henk Spaan 22.00-00 00 EURO: Boksen 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal 23.30-00.00 RTL 4 Sport 00.00-01.00 EURO. Snooker finale van de European League. Stephen Hendry-John Par ol.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws. woensdag 05.45-06.00 Did 1: Morgenmagazine Sport, 08.30-09.00 EURO: Step aerobics. 09.00-09.30 EURO: Skiën: wereldbeker 09.30-10 30 EURO: Sk.en wereldbeker vanuit Morzine (Frankrijk), reuzenslalom vrou wen, le manche 09.45-14.10 Did 2: Sport extra: skiën (wereld beker-reuzenslalom mannen vanuit Kraniska Gora) en wereldbeker-reuzenslalom vrouwen ■Hi, l* 12.30-13.15 euro: Skiën: wereldbeker vanuit Morzine (Frankrijk), reuzenslalom vrou wen, 2e manche. 13 15-14 30 euro: Sk.en: wereldbeker vanuit Kransjka Gora (Slovenië), reuzenslalom mannen, 2e manche. 14.30-15.30 euro; Eurotennis: magazine. vandaag overzicht ATP-seizoen. 15.30-16.30 euro: Atletiek: World Cross Challenge vanuit Brussel. 16.30-17.30 euro: Paardesport. wereldbeker voor springruiters vanuit Londen. Twinto 8, 3. na drie barrages: Billington (GBr) Corona 44 Smith (Gbr) Alex 12 Tijdspringconcours: 1Markus

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19