'Middelmors naar sportverenigingen' meGcraooL Exploitant Racket Centrum Casino moet biezen pakken Chauffeur met duizenden kilo's softdrugs vrijuit ECHTE DENNENAALDEN-VRETERS Regio Kerstkeuring in Lisse 'We voeren geen hetze tegen Chinezei DINSDAG 20 DECEMBER 1994 CHEF* HENNYVANEGMOND. 071-356414. PLV.-CHEF* HANS KOENEKOOP, O; noorpwuk paul de vueger R. Witteman, horeca-exploitant van het Racket Centrum Casino in Noordwijk, geeft eind januari zijn bedrijf op. Dat is hij, zij het met tegenzin, overeengekomen met de eigenaar van het com plex, BGW Vastgoed van de Noordwijkse bouwer A. van der Wiel. Met deze overeenkomst komt een einde aan een al maanden slepend conflict tus sen Witteman en Van der Wiel. Vier keer stonden ze de afge lopen maanden tegenoven el kaar voor de rechter. Afgelopen week ging de kogel door de kerk en vonden Oegstgeestenaar Witteman en Noordwijker Van der Wiel elkaar in een schikking. Witteman maakt dat-ie weg komt uit het tenniscomplex aan de Oude Zeeweg. Van der Wiel doet in ruil daarvoor afstand van de vorderingen die hij op Witteman heeft en die ten ge volge van een dwangsom waren opgelopen tot een Ideine 3 mil joen gulden. Het conflict ontstond over de manier waarop Witteman het horecagedeelte in het sport complex exploiteert. Casino-ei genaar Van der Wiel was daar zeer ontevreden over en scha kelde de rechter in om Witte man aan de voorwaarden in de huurovereenkomst te houden. De Oegstgeestenaar zou er in de ogen van Van der Wiel 'een zootje' van maken, zo werd tij dens een van de rechtszaken opgemerkt. Daarnaast zou hij il legaal gokkasten in zijn zaak hebben staan. In de eerste rechtszaak, in mei van dit jaar, gaf de kanton rechter Van der Wiel gelijk. Wit teman diende zich aan strikte huurvoorwaarden te houden op straffe van een dwangsom. Toen de exploitant dit volgens Van der Wiel - en een door hem ingeschakelde notaris - niet deed en de dwangsom flink was opgelopen, legde Van der Wiel beslag op Wittemans privébe- zittingen, onder andere een huis. Door middel van een kort ge ding, dat over twee zittingen werd gespreid omdat de rechter beide partijen eerst naar de on derhandelingstafel verwees, probeerde Witteman deze be slagen op te heffen. De rechter wees die eis echter af. Vervol gens liep de dwangsom op tot een bedrag van rond de drie miljoen gulden en verschenen beide partijen afgelopen week andermaal voor de rechter. Daar werd uiteindelijk tot een schikking, een soort compro mis, besloten. Witteman zegt aan de hele zaak een vieze smaak in zijn mond te hebben overgehouden. „Het is geen eerlijke zaak ge weest. Ik deed mijn werk goed, maar Van der Wiel wilde van me af omdat hij op het Casino complex wil bouwen. Hij had me gewoon moeten uitkopen. Nu heb ik een bedrijf moeten opgeven waarin ik zestien jaar lang zeven dagen in de week heb gespendeerd en het levert me geen cent op. Ik noem dat onrecht", aldus de Oegstgeeste naar. Dat Witteman niet heeft doorgeprocedeerd - hij beweert immers het gelijk aan zijn zijde te hebben - komt volgens hem door de dwangsom. „Ook als een van de drie overtredingen doorVan der Wiel hardgemaakt kon worden, zou het al te veel in de papieren gaan lopen. Ik kan geen miljoenen opbrengen. Ik moest nu wel met deze schik king instemmen. Het was een ongelijke strijd: de projectont wikkelaar tegen de kleine suk kel." Volgens Van der Wiel is er geen sprake van dat hij Witte man weg wilde hebben om zo de handen vrij te hebben om te kunnen gaan bouwen. „Als Wit teman een goede exploitant was geweest, had-ie van mij mogen blijven. Het duurt minimaal nog een jaar voordat ik met bouwen mag beginnen. En ook na de nieuwbouw moet de bo den gerund. Ik zou toch zijn om dan een goede l exploitant er uit te werkei Dat de rechter tot dr toe Witteman in het c heeft gesteld, zegt genoej Van der Wiel. „Wittema tegen beter weten in roe] hij gelijk heeft. Maar v rechter verliest hij steeds fronten. Wat moet ik d< aan toevoegen." Het horecagedeelte va no wordt na 31 januari v zet door iemand die in komt bij BGW Vastgoed, een aantal mensen op h maar die moet ik nog b ren", aldus Van der Wiel. lisse Midden in een kleurloze Keukenhof stonden gisteren in het Koningin Juliana Paviljoen astroemeri- a's, hyacinten, irissen, freesia's, narcissen en tulpen in alle kleuren van de regenboog te bloeien. Zij maakten deel uit van de jaarlijks kerstkeuring georganiseerd door de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloemencultuur (KAVB). Deze jaarlijkse keuring is bedoeld voorde kwekers om met hun inzendin gen aan te tonen dat deze bloemen in goede kwaliteit voor de kerst op de markt te brengen zijn. Dat de telers daartoe in staat zijn, bleek gisteren in Keukenhof. De keuringscommissie was meer dan tevreden over het getoonde resultaat. foto henk bouwman den haag/katwuk persbureau cerberus „De kerstgedachte zal wel al een beetje in me zitten, want ik had net zo goed tot een andere uit spraak kunnen komen." Met die woorden sprak de Haagse politierechter E. Timmermans gisteren een 49-jarige Rotter dammer vrij van betrokkenheid bij de invoer van bijna vieren- halfduizend kilo marihuana. De Rotterdammer werd op 24 no vember van het vorig jaar in Katwijk gepakt, omdat hij het spul in een busje vervoerde. De politie had na een tip de loods aan de 't Heenweg in Katwijk, waar het spul lag opgelagen, geobserveerd en greep in toen de hasj werd vervoerd. Drie andere Rotterdammers zijn inmiddels door de Haagse rechtbank veroordeeld tot ge vangenisstraffen van acht en, in twee gevallen, twaalf maanden. De 49-jarige Rotterdammer was door een van hen voor een paar honderd gulden als 'katvanger' ingehuurd. Op zijn naam wer den twee busjes gehuurd. Hem werd verteld dat er 'een partij hout' moest worden vervoerd. De Rotterdammer, die giste ren ontkende dat hij wist waar mee hij bezig was, werd giste ren verweten dat hij ter plekke - in de loods in Katwijk - niet had geconstateerd dat de zaak 'niet pluis' was. Op dat moment had hij er mee moeten ophouden. 'Voorwaardelijk opzet' heet dat juridisch. Officier van justitie M. Renc- kens: „Meneer zag dat er vanuit een partij waardeloos wrakhout een paar vaten uit de containers werden gehaald die in zijn busje werden gezet. Toen hij vroeg wat er in de vaten zat, zei ieder een dat ze dat niet wisten. Hij zag ook dat de ramen van de loods waren afgeplakt en hij kreeg niet te horen waar hij de vaten naar toe moest brengen. Vervolgens moest meneer ach ter een wildvreemde aanrijden. Als hij die in het verkeer was kwijtgeraakt, had hij daar ge staan met die vaten in z'n bus zonder te weten waar hij met zijn lading naartoe moest. Kortom, dan ga je je toch afvra gen of er iets niet in de haak is, zou je zeggen." Ook rechter Timmermans vond dat de Rotterdammer zich wel erg naïef had gedragen. Ze wees er op dat de man een meer dan gemiddelde opleiding had genoten en al twintig jaar werkzaam was bij het Rotter damse Dijkzigt ziekenhuis. De advocaat van de verdach te, mr. Evers, had een van de veroordeelden in deze zaak op geroepen als getuige. Deze man verklaarde dat de 49-jarige ver dachte 'echt van niets wist'. „Ik kom hier echt niet graag, maar als hij veroordeeld wordt, voel ik me medeverantwoordelijk", zo nam hij het voor zijn vriend op. Rechter Timmermans besloot uiteindelijk de verdachte 'het voordeel van de twijfel' te gun nen. „Ik ga er maar vanuit dat u uw lesje wel hebt geleerd nu,u vorig jaar al twee maanden in voorarrest hebt doorgebracht." De officier van justitie had vijf maanden cel geëist, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Ook ontvangs van RAI Uno France 2 in 'Casper-gebie run en veenstreek» De televisiezenders RAI I France 2 zijn sinds kort kabel te ontvangen in d en Veenstreek (het Cas bied). RAI Uno is een Ita familiezender. Het progr aanbod bestaat uit niei actualiteiten, cultuur, r amusement, docume: films en veel talkshow Uno zendt 24 uur per da] is te ontvangen op kaï (652,25 MHz). France 2 Franse publieke omroep uur per dag nieuws en meer actualiteiten, cultui ziek en amusement ui France 2 is te ontvangen naai 47-plus (683,25 MH: Ook op de radio verar binnenkort het een en Het geluid van Radio 1, verdwijnt uit het FM-pak ruimte die hiermee oi wordt opgevuld met de c te van de radiozenders FM en Radio 5. De exa turn van deze wijziging niet bekend. Akkoord over reorganisatie bij Akzo sassenheim rudolf kleun De Industriebond FNV en Akzo Nobel Coatings in Sassenheim hebben een principe-akkoord bereikt over de reorganisatie bij dat bedrijf. De komende twee ënhalf jaar verdwijnen daar on geveer 180 van de huidige 1600 banen. Het akkoord dat nog moet worden voorgelegd aan de leden van de bond voorziet in herplaatsing van werknemers binnen en buiten het concern, eventuele scholing en hulp (outplacement) bij het zoeken van ander werk. Een begelei dingscommissie met daarin ver tegenwoordigers van onder an dere bonden en ondernemings raad moet toezien op de juiste uitvoering van de afspraken. Als ondanks die inspanningen ont slagen toch in zicht komen, moeten de partijen opnieuw aan tafel gaan zitten. Akzo Nobel heeft gedwongen ontslagen niet bij voorbaat wil len uitsluiten. Het bedrijf wijst wel op de sociale traditie die het heeft waarbij ontslagen tot het uiterste gemeden worden. Te genover de vakbondsonderhan delaars is als voorbeeld daarvan de sluiting van de Alphense ver- ffabriek genoemd. De onder handelingen over het principe akkoord hebben geruime tijd gelopen. Volgens FNV-onder- handelaar Jacob de Vries heeft dat met name te maken met het uitwerken van alle randvoor waarden. Ook een toezegging over het vermijden van ontslagen is lan ge tijd onderwerp van discussie geweest. De Vries merkt op dat het nog niet vaststaat dat er daadwerkelijk 180 banen ver dwijnen bij de verffabriek. „De voorgestelde efficiency-maatre- gelen zijn nog niet per afdeling ingevuld. Het gaat om een glo baal plan. Er is nog een groot grijs ge bied dat moet worden uitge werkt. We zullen per afdeling moeten bekijken of de beoogde reorganisatie wel haalbaar is. Het kan zijn dat je dan op ande re aantallen uitkomt." Celstraf voor Noordwijkse indringer den haag/noordwuk Werkgroep doet voorstel De gemeente Rijnsburg moet op 1 januari 1996 het be heer van sportpark Middelmors aan de betrokken vereni gingen overdragen. Dat concludeert de werkgroep Mid delmors in haar eindrapport. Volgens de groepsleden zijn zowel de gemeente als de sportclubs beter af als het sportpark wordt geprivatiseerd. Boys bijvoorbeeld rijf velden plus een trainingsveld terwijl de ijsclub en Madjoe elk maar één terrein hebben. Privatisering heeft voordelen voor de verenigingen. Ze kun nen het werk wellicht goedko per uitvoeren, zeker als vrijwilli gers een handje helpen. Ook voor de gemeente levert het voordelen op. Zo bezorgt het sportcomplex ambtenaren min der werk. Daarnaast heeft het bloemendorp niet langer de rompslomp rond het innen van de huur. Wel moet de gemeente in de nieuwe situatie Madjoe en Rijnsburgse Boys subsidiëren. De werkgroep heeft dit bedrag op een totaal van 1,9 ton becij ferd. Hoewel Rijnsburg niet lan ger opdraait voor de investerin gen en het onderhoud, levert dat jaarlijks slechts een bespa ring van zo'n 10.000 gulden op. Hoewel de werkgroep er reke- runsburg brenda filippo De kosten voor het beheer van Middelmors waar voetbal vereniging Rijnsburgse Boys, korfbalvereniging Madjoe, IJs club Rijnsburg en een sporthal zijn gevestigd slaan diepe bressen in de Rijnsburgse ge meentekas. Dat kan ook de sportverenigingen bedreigen. Om meer geld te krijgen, kan de gemeente gedwongen zijn de huren te verhogen of te bezuini gen op het onderhoud. Overdracht van de accommo daties aan de clubs en de stich ting die de sporthal beheert, kan een oplossing zijn voor het probleem. Ze krijgen dan alle maal 'hun' deel van het com plex in beheer. De werkgroep Middelmors gelooft niet in een samenwerkingsverband, omdat de onderlinge verschillen te groot zijn. Zo heeft Rijnsburgse ning mee houdt dat de besturen wellicht niet in staat zijn om die nieuwe verantwoordelijkheid te dragen, acht zij die kans niet groot. „De verenigingen zullen er van alles aan doen om hun complex op een kwalitatief aan vaardbaar peil te houden", al dus de rapportschrijvers. Voor raad en kennis kunnen de be sturen ook altijd terecht op het gemeentehuis. De werkgroep hoopt dat privatisering uitsluit dat er in de toekomst wordt ge schrapt in de subsidie aan de clubs. Ze wil dit schriftelijk vast- Overigens stelt de werkgroep Middelmors ook vast dat de on derlinge communicatie tussen de clubs op het sportpark ge brekkig is. Ook het overleg met de gemeente kan beter. De werkgroep stelt daarom voor dat de clubvoorzitters en de stichting die de sporthal be heert minimaal tweemaal per seizoen vergaderen. Voor hei overleg met de gemeente moe er zowel binnen het ambtena renapparaat als binnen de ver enigingen één vaste contactper soon komen. ALKMAAR 072-110969 BROEK OP LANGEDIJK 02260-20891 DEN HELDER 02230-25353 HAARLEM 023-310079 HEEMSKERK 02510-41131 HOOFDDORP 02503-16279 HOORN 02290-10389 IJMUIDEN 02550-37617 LEIDEN 071-132900 ON/EtJIV: PELIKAANSTRAAT20-24,071 -149410 PURMEREND 02990-27041 ♦ZAANDAM 075-355060 Verscherpte controle op illegaal vuurwerk 1300 Watt Electronische zuigkrachtregeling Metalen telescoop buizen Snoeroprol- automaat Extra lang snoer ïé- ié- ïr 'T in LeldenJ pvipr rrüR JE PLEZIER „Er ligt straks heus geen agent om de hoek van elk Chinees restaurant. Onze agenten zullen tijdens de jaarwisseling waar schijnlijk de handen vol hebben aan allerlei incidenten. Het is dan ook niet de bedoeling om extra mensen in te zetten om te controleren of de Chinese res tauranteigenaars zich aan de re gels houden en geen illegaal vuurwerk afsteken", haast de Noordwijkse politiewoordvoer der F. Mesker zich te verklaren. „We voeren dus zeker geen het ze tegen Chinese restaurantei genaars. We nemen de controle mee tijdens de normale surveil lance tijdens de jaarwisseling. Voorts zal het afhangen van het aantal klachten of we verder nog optreden. Tot nog toe kre gen we rond de jaarwisseling geregeld klachten over het vuurwerk bij Chinese restau rants. Want wat voor de één juist aanleiding om te gaan kij ken, is voor de ander net een beetje teveel." Als de restauranteigenaars ondanks de waarschuwing toch illegaal vuurwerk, zoals de ratel banden, afsteken, kunnen ze re kenen op een bekeuring van minimaal 250 gulden. Heeft men meer stuks illegaal vuur werk, dan wordt proces-verbaal gemaakt en bepaalt de officier van justitie de hoogte van de boete. Die strenge aanpak geldt ook voor andere gebruikers van illegaal vuurwerk. Mesker: „Het gaat ons erom dat er één lijn wordt getrokken. We snappen best dat het vuur werk een traditie is bij de Chi nezen maar dat kennen we nu eenmaal niet. We willen ook niet wachten tot ze het illegale vuurwerk afsteken en dan pas optreden. Nu zijn ze van tevo ren gewaarschuwd. Bovendien kunnen ze dan alsnog legaal vuurwerk aanschaffen om de jaarwisseling te vieren." Flink jacht De brief aan de Chinese restau ranteigenaars past in het poli tiebeleid om vuurwerkovertre dingen hard aan te pakken. Zo wordt voor het afsteken van vuurwerk voor tien uur 's avonds op 31 december of na 1 januari twee uur 's nachts of het verkopen van legaal vuurwerk buiten de toegestane tijden meteen een boete van 100 gul den tot 250 gulden gegeven. Minderjarigen kunnen onder de boetes uitkomen door voor een alternatieve straf te kiezen, die het bureau Halt zal afhandelen. Ook wordt flink jacht gemaakt op de illegale verkoopadressen. Alle adressen die bij overtredin gen worden genoemd, worden centraal geregistreerd. „Als een bepaald adres een paar keer wordt genoemd, gaan we daar kijken. Dat heeft tot nog toe al De 36-jarige Noordwijker die op 29 april van dit jaar plotseling de slaapkamer van zijn ex- vriendin binnenstapte en daar met een mes haar nieuwe ge liefde te lijf ging, is in hoger be roep veroordeeld tot 15 maan den cel, waarvan 5 voorwaarde lijk. Dit vonnis is gelijk aan de straf die de man in een eerder stadium bij de rechtbank werd opgelegd. 0] Electrolux Bedrijfsleider W. Hu van Gouden Muur in Noordwijk zal dit jaar nog eenmaal een spectaculair vuurwe steken en zich niet aan de waarschuwing van de politie houden. „Maanden geleden heb ik al twee rati den besteld. Moet ik het nu in de kelder laten liggen? Dat is toch veel gevaarlijker" foto dickhoge een paar keer tot succes geleid." In de zuidelijke Bollenstreek - Katwijk, Rijnsburg en Sassen heim - krijgen de Chinese res tauranteigenaars geen aparte brief. „Voor hen gelden dezelfde regels als voor iedereen", meent politiewoordvoerder A. Grave- kamp. „Het is bekend dat Chi nezen tijdens de jaarwisseling flink wat vuurwerk afsteken. Mits het binnen de perken blijft, steken we daar tijdens oude jaarsnacht geen extra energie in. Dat wil niet zeggen Chinezen een vrijbrief h Als we nu aanwijzingen I dat ze grote hoeveelhed gaal vuurwerk in huis I dan zijn ze net als alle ai de pineut."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 12