Crescendo stijgt met stip De Algemene en Tempo varen we' Alecto na strafballen uit bekerstrijd Mannen RVV blijven maar winnei Sport NOVO levert verdiende punten weer ii MAANDAG 19 DECEMBER 1994 LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De ploegen uit de Leidse regio hebben dit weekeinde hun laatste wedstrijden van 1994 ge speeld. De Algemene en Tempo gaan het Kerstreces in als onge slagen koplopers na zeges op naaste achtervolgers Vlaardin- gen en WION. Verder haalden ook De Danaïden, Fides Pacta, Crescendo en KZ Leiden één of twee punten binnen. Andermaal lukte het TOP niet om regelmatig te scoren, dit maal tegen KVS. Olaf Dannijs, Tim van der Horst (2) en Steven Baart zetten een 0-3 achter stand nog wel vlot om in 5-4, maar in het volgende kwartier was enkel Jan de Vroomen tref zeker (6-6, 7-8 en 7-12). Toen de koploper uit Scheveningen van 10-12 (rust) naar 10-1-6 uitliep, leek de beslissing gevallen. Coach Anne van der Zaag bracht hierna Mascha Nieu- wenhuizen en Michiel Kok in het veld om alsnog een omme keer teweeg te brengen. Hoewel de invallers tezamen drie keer met succes aanlegden, werd de achterstand toch nooit kleiner dan drie doelpunten: 19-22. Achter de feiten aan De tweede aanval van Fiks was de zwakke stee bij De Vinken, want zij kwam voor rust niet verder dan een doelpunt van Matthijs de Visser (3-2). De schutter liet zich in de pauze (12-6) vervangen door Jaap Rietdijk, omdat hij weinig goed kon doen in de ogen van de scheidsrechter. Eerder was in hetzelfde vak Gwenny de Best ingevallen voor Adinda Hooi- meijer (enkelblessure). Ook in de tweede omloop bleven de Oegstgeestenaren achter de fei ten aanlopen en verloren via 14- 7 en 19-11 dan ook kansloos met 23-17. De Algemene onderstreepte met een 18-13 zege op Vlaar- dingen op ferme wijze de kop positie. In de eerste helft wer den de Leidenaars wel zwaar op de próef gesteld, omdat hun te genstanders een enorm hoog tempo ontwikkelden. Na 8-9 (rust) namen de acht van Ed Molloy het initiatief echter meer en meer in handen, resulterend in 9-11 en 10-14 via Alfred en Arnoud Lambooy (2) en Remco Molloy. De thuisclub kwam nog terug tot 13-14 en trachtte met twee verse aanvallers het tij te keren. Doelpunten van Remco Molloy (2), Alfred Lambooy en Perry Venema voorkwamen echter dat deze invallers zich konden onderscheiden. Scherp schieten De verdediging van Fides Pacta gaf in eerste instantie te veel ruimte aan DKC, dat hierdoor langdurig het scoreverloop kon bepalen (2-5, 6-5, 8-10 en 10- 12). Bij 13-12 besloot coach Ste ven Tims om Sander de Haas in te zetten in de beginaanval, om dat die op dat moment vast zat. Eerst bleef het effect van deze wissel nog uit (13-13), maar la ter kon Jan Willem Meijer door de aanwezigheid van De Haas in de paalzone meer gaan aan leggen. Hij scoorde nog vier keer. terwijl in het andere vak Ilonka van der Vooren met scherp ging schieten. Dat lever de alles bij elkaar een 21-18 overwinning op. De Danaïden behaalde bij Victoria zijn tweede zege op rij, en wel met 20-18. Coach Ruud Latuperisa besloot vanwege de absentie van Henny van der Top (achillespees-blessure) de opstelling te veranderen, waar bij Marion Peters en Ingrid Slin gerland van vak verwisselden. De laatstgenoemde was sterk op dreef onder de paal en bood zo doende Eric Kromhout de mo gelijkheid om zes keer te sco ren. In het andere vak deed Marcel Keijzer met vijf treffers weinig voor hem onder. Deson danks bleef de score via 9-9 (rust) tot 15-15 gelijkop gaan, waarna Keijzer en Kromhout, tweemaal achter elkaar scorend, en Sandra Kalthoff de beslissing forceerden. Pernix moest bij de ongesla gen lijstaanvoerder Oranje Wit diep buigen met een 19-8 ne derlaag. Het achttal van Cor Gravekamp opende nog wel goed met goals van Marco van der Lucht en Iris van der Brugge (0-2), maar kwam daarna op achterstand. Deze kon door hard werken nog lang binnen de perken worden gehouden (7- 5 rust). In de tweede helft raak ten de oranje-witten uit hun spel door het fysieke verdedigen van de thuisclub en de lank moedige arbitrage. Na 8-6 viel er een gat in de vorm van 10-6 en dat bleek niet meer te dich ten, al was de eindscore wé flatteerd. Gaatje in bres Zowel Tempo als WION k moeilijk aan doelpunten zodat de score bij een besi. den 8-7 bleef steken. De I aanvoerder van 2F beslist? topper aan het begin va» tweede helft, waarin Ma Hooijer, Ruud de Jong, Ben| kels en Erik Pons de 3-4 stand omzetten in een 7-4 sprong. Zij scoorden alle van afstand, want dat wal i enige manier om het voo dedigen van de tegenstand] omzeilen. In de resterend j! minuten overheersten de ve I digingen. Alleen Arianne weij sloeg nog een gaatje ii J vijandelijke bres. Voor de tweede keer o| 1 ontsnapte KZ Leiden in laatste minuut aan een na laag, nu bij Aurora: 15-151 1 enige derdeklasser van Lej had de opstelling moeten s passen door de afwezigheid Wil de Wit (enkelblessure), door Ronald Siera werd veri gen. Zij had in de eerste I het beste van het spel zot dit in de score te kunnen i drukken (2-4, 8-8 rust). Nj Siera 9-10 had gemaakt, mi) hij en topscorer Aldo Spadot de kansen om de voorspé verder uit te bouwen. In voorlaatste minuut leek thuisclub met de vijftiende fer de volle winst te grijj maar de tweede goal van 9 redde nog net het punt. LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER Na de hoerastemming van vorige week moesten DAC en NOVO nu even slikken. DAC verloor van koploper AMVJ met 3-0, en dat was nog te begrijpen, maar NOVO verspeelde de zuur verdiende punten weer snel, door twee uur te laat te arriveren bij VoDkei, wat drie punten in mindering bete kende. Bij de vrouwen kwam alleen VCS tot een overwinning (2-3 bij Wik/Ovm). In de eerste divisie bleek Gemini in de strijd om de eerste plaats geen partij voor Rijnmond. AMVJ 2 - DAC 3-0 (15-10, 15-6, 15-9) Na de opsteker van vorige week begon DAC nu met een goed gevoel aan de ontmoeting en zeker tot 10-9 in de eerste set speelde het prima. Pass en aanval liepen goed en leuke combinaties waren het gevolg, maar het laatste deel werd ongelukkig verloren. In die slotfase moest Rudolf Haitsma met een blessure afhaken en direct bleek weer van wat voor eminent belang hij voor de ploeg is, want DAC werd snel op een grote achter stand gezet en het geloof in een goed resul taat was bij veel spelers toen al weg. AMVJ beschikte over een uitstekend blok, varieer de weinig, maar viel sober, doch degelijk aan en maakte weinig fouten. In de derde set werd spelverdeler Remco Valkenburg van DAC nog gewisseld voor Steven Bolster- lee, maar ook dat mocht niet meer helpen. AMVJ liep uit naar 14-4. DAC kwam nog te rug tot 14-9, maar had geen schijn van kans meer. Vollkei - NOVO Daar het secretariaat van NOVO verzuimd had de gewijzigde aanvangstijd door te ge ven kwamen de spelers twee uur te laat en vonden de tegenpartij al aan het bier. Het betekende wel, dat NOVO weer zakte naar de laatste plaats op de ranglijst. Vrouwen Rijnmond - Gemini/K 3-0 (15-7, 15-8, 15- 12) Coach Bernard van de Pols was flink teleur gesteld, omdat hij vond dat zijn ploeg beter had kunnen spelen, maar hij moest toege ven, dat Rijnmond dit keer beter was en te recht op de eerste plaats stond. In de eerste twee sets maakte Gemini te veel stopfouten om aanspraak op winst te mogen maken. Mede daardoor kwam "het team niet in zijn ritme. Toch gloorde er even hoop, want na 5-0 in de tweede set kwam Gemini terug tot 9-8, maar daarna drukte Rijnmond in één keer door. In de derde set lukte het door Anneke Bleichrodt en Elsbeth van de Berg tot 12-12 strijd te leveren*'Veelvuldig serveren betekende knullig verlies, zl Van de Pols zei. Voorlopig neemt Geij weer even plaats in de wachtkamer. Krimpen - Leython 3-0 (17-16, 15-12,1 13) De setstanden zeggen veel over het vers] vond trainer/coach Ruud van Houwej gen. „Elke set is het tegenwoordig hetzell Óp het moment, dat het bijvoorbeeld 12 staat, wordt er door Leython aanwijslj anders gespeeld. De ploeg verkrampt, als gevolg, dat er ballen tussen twee sp| sters in zo maar op de grond valiën. Wei ten er tegenaan, maar zijn er net nog niel WIK/OVM - VCS 2-3 (4-14, 11-15, 16l 15-6,11-15) Ondanks de overwinning was Reno Jj man niet tevreden over het vertoonde sj Zijn ploeg had zich te veel laten meeslej en zich moeiteloos aangepast aan hetl veau van de tegenstander. In de eerste tv sets viel de organisatie nog wel mee. \i daarna werd vertoond, was VCS onwaard Door de verzwakking kreeg WIK gelegi heid in zijn spel te komen en volkomen I onrechte nog een punt te pakken. Pas im vijfde set herstelde VCS zich en rondde f sitief af. Korfballers verslaan 'Angstgegner' ALO Victoria-coach Kruidenier niet blij met zege op oude club LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER In de promotieklas bleven de mannen van RW aan kop. Bij Haag sloegen de Rijnsburgers weer toe met 3-1. Leython trad als herboren aan tegen het ster ke Delta 2 en greep zowaar een punt (3-2). Bij de vrouwen bleek opnieuw de sterkte van DAC, want koploper Voorburg 3 werd met 3-2 verslagen. Een danig verzwakt Leython 2 liet een punt aan Jupiter. VS Haag - RW 1-3 (10-15, 15- 12, 4-15,11-15) Een normale overwinning, zo betitelde Martin Broere de zege over Haag. RW speelde goed, al was het in feite een verplicht nummer. In de derde set werd Marco Wensveen ingebracht voor Michiel Schoo op de mid denpositie, maar het verander de niets aan het spelbeeld. Kees van de Meent was dit keer de grote animator en uitblinker aan RW-zijde. Delta 2 - Leython 3-2 (10-15, 15-12, 15-9, 14-16, 15-11) Trainer Martin Broere had tot op heden eigenlijk te weinig wedstrijden van zijn team ge zien, waardoor hij nu pas kan gaan invullen, wie op welke po sitie moet staan, om het opti male rendement uit de ploeg te halen. „Dat gaat lukken", vertel de hij. Nu stonden Renee Leef- lang en Sjors Leenen op de bui tenkant en Dirk-Jan Kwestro als libero in de diagonaal met spel verdeler Floris van der Giesen en deze opstelling liep goed. Toch zakte Leython in de twee de en derde set wat terug, maar met Ronald Kainphues op de plek van Van der Giesen werd in de vierde set een 5-0 achter stand snel weggewerkt met sim pel spel en een dicht blok. Ken nelijk was Leython zo blij met het ene behaalde punt, dat het niet in de gaten had dat er met wat meer vertrouwen in eigen kunnen meer in had gezeten. Crescendo heeft zich uit stekend hersteld van de dreun (24-14) die het vori ge week opliep in het duel tegen koploper Celeritas. De ploeg van coach Ruud Niesing klopte ALO. jaren lang 'Angstgegner' van de Leidenaars, met de verras send grote cijfers 15-11. Met een vijftig-procentsco- rë bezet de debutant nu weer een plaats in de eer ste helft van de ranglijst van 2E. LEIDEN BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Scheidsrechter Van Veen leek al snel zijn stempel op het duel te willen drukken. Na dertig se conden klonk reeds de eerste waarschuwing, dat bij de vol gende overtreding de bal op de stip zou liggen. „We hadden hem al in de wedstrijd tegen Rozenburg gehad", zei coach Niesing na afloop. „Vrijwel di rect hadden we een 'stip' tegen gekregen. Hij vindt dat je zelf tweeënhalve meter afstand in acht moet nemen, zo niet dan waarschuwt hij één keer." Nu viel de eerste strafworp na drie minuten en deze werd prompt door de Hagenaars gemist. Het zou niet bij deze ene keer blij ven. Het tamelijk agressief ogende optreden van de arbiter eiste nog voor rust een slachtoffer. Na een woordenwisseling met de man in het zwart haalde Niessing Arno Kooloos uit het veld en voorkwam met zijn wis sel een zekere wegzending. „Een goede wissel, noemde Van Veen dat na afloop", aldus Niesing, „Hij (Kooloos, red.) had de wedstrijd niet uitge speeld, vertelde de scheids. Hij hield niet van babbelaars." Opmerkelijk was verder in de eerste helft dat de doelpunten makers in één vak verzameld waren. Een sprongsgewijs oplo pende score was het resultaat, met tussenstanden 0-2, 2-2, 2-4, 4-4 en 4-6 en een 5-6 ruststand. Edwin van der Kraan speelde hier een twijfelachtige hoofdrol. Niet alleen was hij verantwoor delijk voor het merendeel van de tegentreffers, hij scoorde er zelf ook twee en forceerde bo vendien een door Wijnand Al berts benutte strafworp. „Als jullie één bal maken, gaat het lopen", zo hield Niesing zijn falende eerste aanvalsvak in de pauze voor. „Jullie lopen te LEIDERDORP STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeysters van Alecto zijn gistermiddag op eigen veld uit geschakeld in de bekercompeti tie. De confrontatie met ex- coach Robert Kruidenier, nu in dienst bij hoofdklasser Victoria, eincfigde na zeventig minuten in een 1-1 gelijkspel. De Kra- lingse formatie trok evenwel bij strafballen aan het langste eind en bekert verder. Kruidenier toonde zich na af loop weinig verheugd over de zege op zijn oude club. „We hebben ons eigenlijk nauwelijks voorbereid op deze wedstrijd, want we zitten in de aanloop naar de zaalcompetitie. Afgelo pen week hebben we niet eens meer op het veld getraind." Vic toria, dat verleden jaar naar de hoofdklasse promoveerde en daar op een gedecideerde laatste plaats staat, kent een sterke zaalhockeytraditie. Als Nederlands kampioen op dat onderdeel neemt de Botterdam- se ploeg halverwege februari deel aan de Europese titelstrijd in Duitsland. Reden dan ook om het bekerduel, dat in die pe riode gepland was, gisteren al af te werken. Versleten De krachtmeting op de versle ten Leiderdorpse kunstgrasmat speelde zich hoofdzakelijk af op het middenveld en kende wei nig hoogtepunten. Beide ploe gen kwamen nauwelijks tot uit gespeelde aanvallen. De experi mentele regels, waarbij onder meer binnen iedere plek binnen de 23 meter kan worden ge scoord, droegen ook al niet bij tot veel schoten op het doel. De enige fanatieke doelpoging van buiten de cirkel kwam in de be ginfase van Lydian Mentink. I laar schol ging echter rakelings langs. Het eerste deel werd gekarak teriseerd door veel balverlies en spelonderbrekingen. Tien mi nuten voor rust had Alecto-spits Dominique Kuijlaars nog wel een kans, maar haar hoge schot bracht keepster Agaath Bouten niet overmatig in problemen. Na de doelwisseling startte Vic Alecto-verdedigsters Kiki Tesselaar (rechts) en Antoinette Kuijlaars staan paraat om de Victoria-aanval te on derbreken. foto lobk zuyderduin toria voortvarend met al na twee minuten een diagonale treffer van Jennifer de Poorter. Goalie Marieke Lips was kans loos, mede doordat laatste vrouw Kiki Tesselaar in een ui terste poging de bal schampte en van richting veranderde: 0-1. Onwennigheid De onwennigheid met de expe rimentele regels bleek ook in het vervolg van het matige duel. Doelvrouw Lips: „Door de mo gelijkheid om al binnen de 23- meterlijn op het doel te schie ten gingen we anders spelen dan we gewend zijn. De achter lijn werd bijvoorbeeld nauwe lijks gehaald en een aanvals- combinatie was er al helemaal niet. We verdienden dan ook maar één strafcorner." Victoria kwam eveneens niet verder dan één korte corner. Sylvia Karres deed de vlam in het Alecto-kamp vijf minuten voor tijd weer oplaaien met de gelijkmaker. Ze deed dat door een interceptie tijdens het Rot terdamse uitverdedigen en een daaropvolgende push naar 1-1. De aan haar rechterpols gebles seerde Karres: „Ik kon niet slaan, want dat deed te veel pijn. Ik heb er eigenlijk niet bij nagedacht, maar heb de keeper uitgespeeld. Mijn polsblessure heb ik zaterdag in Boxtel opge lopen tijdens een oefenduel met Jong Oranje tegen het Neder lands elftal, dat we met 1-0 ver loren. Mijn pols klapte helemaal om, wat er precies aan de hand is, dat weet ik nog niet." Blessures waren ook op De Bloemerd de oorzaak voor veel oponthoud. Dat Alecto harder is gaan spelen viel ook Kruidenier op: „Hoewel het moeilijk is Alecto te vergelijken met toen ik anderhalf jaar geleden, stopte, vind ik de ploeg zowel mentaal als fysiek harder geworden. Pro moveren ze dit seizoen naar de hoofdklasse, dan zullen ze het zeker beter doen dan Victoria. Bij Alecto hebben ze het voor deel van een brede club met een goede jeugdopleiding." Bij het nemen van strafballen is Victoria vooralsnog beter dan de Benninga-brigade. Alecto be gon weliswaar overtuigend met een door Lips gepareerde straf- bal (van Antoinette de Kanter) en een rake push van Nicoline Klaarenbeek, Victoria nam in het vervolg het heft in handen. De Rotterdamse speelsters faal den niet meer, terwijl Mentink tegen de paal schoot. Met de missers van Susanne Demenint en Valeria Cnossen namen de Leiderdorpse hockeysters ver volgens afscheid van de beker competitie. RVV-spelverdeelster Esther van Luik speelt de bal, Esther van de Lans zorgt voor aanvalsdreiging op de middenpositie, foto loek zuyderduin Vrouwen RVV - Kalinko 1-3 De Rijnsburgse vrouwen missen nog steeds middenaanvalster Arenda Ravensbergen (virusin fectie) en Saskia Koene (rugblessure), waardoor coach Sime Boom verplicht is in valsters uit het derde op te stel len. Op zich spelen die verdien stelijk, maar het normale spel- concept moet steeds bijgesteld worden en de automatismen vervallen hierdoor. Na de verlo ren eerste set (15-7) trok RW vervolgens de stand weer gelijk, maar in de derde en vierde ver viel RW weer in het spel van de laatste weken. Te veel schakels maken wel een fout. ZVH 2 - Gemini/K 2 3-1 (15 15-5, 14-16, 15-12) Gemini had afgelopen week) men met de coach de koppj eens bij elkaar gestoken l overlegd hoe het verder mol Daardoor startte het heel 6 thousiast, liep uit naar 5-1 I stortte daarna weer in door n) name veelvuldig fout servel werk. In de derde set bleef 0 mini tot 9-8 voor. Toen slop de fouten er weer in en li ZVH naar 14-9. Toch slee[ Gemini de winst eruit, echter die ene set bleef het. Gemini dus nog diep in de zorgen. DAC - Voorburg 3 3-2 (15 15-17, 13-15, 15-8, 15-13) „Eigenlijk", zei aanvoerder I neke Borsscher, „gaf de uitsl nog een vertekend beeld, wa DAC was de beste ploeg en h de volle winst moeten boeker Goed serverend en met e sterke Mirjam de Rijk en Ger van de Stok op het midden ze DAC zijn opponent direct one druk. In de tweede en derde kwam DAC wel voor, maar e aantal foute opslagbeurten Voorburg de kans in zijn spel komen. In de laatste twee si had DAC de service weer ond controle en onder leiding v de fantastische spelverdeelsi Kitty Huisman werd koplop Voorburg weggezet. Leython 2 - Jupiter 3-2 (4-1 15-5, 15-8, 15-17, 17-15) Leython miste door blessurj Nel de Jong, Warja Kruithof d Juul Mulder, waardoor uit hj derde team Marieke Kranej burg en Ans Heppe moestd debuteren. Het was even wel nen (eerste set), maar daarn draaide Leython aardig mei Vooral Heppe vertolkte ed hoofdrol en was serverend d aanvallend sterk en zondj meer een aanwinst. In de vierd set dacht Leython er al te zi na 6-0, maar dat bleek een va gissing, die in de vijfde set nd rechtgezet kon worden. Wijnand Alberts is zijn verdediger van ALO voorbij gesneld en g zegevierde. knokken tegen jezelf." Na 5-7 brak Peter Baak met twee tref fers binnen een minuut de ban, waarna Monique Kooien Cres cendo voor de eerste maal op voorsprong zette. Door een tref fer van Wijnand Alberts kwam er een marge van twee punten op het bord en deze werd met verve verdedigd. Twee gemiste strafworpen van ALO droegen daartoe ook een steentje bij. Drie minuten voor tijd kwarfi de 13-10 van Wijnand Alberts als een ware verlossing. In de reste rende minuten liep de score nog op tot 15-11 door treffers van Anita Alberts en Peter Baak.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20