KRV heeft geluk van kampioenskandidaat Gelijkspel helpt UDO aan periodetitel Kickers balend Kerstdagen in V Verrassende 5-0 winst reserves Ter Leede Herstel RCL bij De Sleutels Sport Rob Maas mag niet weg Kagia maaL gehakt van Lugdunum MAANDAG 19 DECEMBER 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -34 Periodetitel op doelsaldo KRV heeft de eerste periodetitel van de vierde klasse B op doelsaldo voor de neus van RCL weggekaapt. In een wei nig verheffend duel pakten de Katwijkers dank zij een 1-0 zege op Leiden het belangrijkste dat zaterdag op het spel stond, namelijk de twee punten die de titel opleverden. Niet meer en niet minder. te start te hebben gemaakt. Na de trainerswissel ging Leiden bij Valken'68 over de knie en nu ging ook het belangrijke duel te gen KRV verloren. Desondanks hadden de Morschbewoners absoluut meer verdiend dan de nipte nederlaag, die in de 25ste minuut door Bouwe van Beelen gestalte werd gegeven. De Kat- wijkse aanvoerder bleek over een ferme linkse trap te be schikken, die door doelman Pe ter Selier volkomen verkeerd werd beoordeeld. Vrijwel direct daarop liet Van Harssel reserve doelman Richard Honsbeek warm lopen en na de rust bleef Selier inderdaad in de kleedka mer. „Waarom? Daar laat ik mij niet over uit. Het is geen straf maatregel," stelde Van Harssel. „Er zijn wat afspraken gemaakt en daar ging het even mis." Een uitspraak die ook door KRV-trainer Henk Krauwel werd leiden ruud pattiapon Het mag verbazend heten, maar ook Leiden had nog een kansje op de tussentitel, afgedwongen in de sterke openingsreeks on der John Manuputty. Diens geest waart overigens nog steeds rond op Sportpark Morsch II. Niet alleen stond de naam van de op 6 december ontslagen trainer nog steeds vermeld in het programmablad van v.v. Leiden, ook bleek dat vervanger Jules van Harssel maar weinig aan het concept van zijn vroegere baas had ge sleuteld. „Zie het als een stukje zekerheid naar de spelers," ver klaarde de ex-jeugdtrainer van Leiden, die naar alle waar schijnlijkheid tot het einde van het seizoen de eerste man blijft. „Er moet eerst rust in de tent komen." Van Harssel gaf toe geen bes- gebezigd, al was dat op geheel andere gronden. „We hebben wel gewonnen, maar ik had niet het gevoel dat ik naar voetbal zat te kijken." Bij het spel van KRV lijkt de jus er af te zijn, of op zijn minst aan stollingsver schijnselen onderhevig. Wat de koploper op de aanvaardbaar bespeelbare mat legde was niet van wereldschokkend niveau, laat staan dat er in de regio nog met bewondering over gespro ken zal worden. De winterstop komt dan ook als geroepen. Slechts toen de niet geheel fitte Coen Warnau in het veld werd gebracht, kreeg het door blessures geplaagde KRV iets van de brille terug die het zeker in zich bergt. Maar een extra doelpunt zou ten op zichte van Leiden, dat vrijwel het meeste balbezit had, teveel van het goede zijn. De Morschbewoners konden evenwel een tamelijk chaoti sche eerste helft in een betere tweede niet goed maken. Ook toen Van Harssel good-old Rob Bink in het veld bracht voor de 'valse' spits Maurice Beemster- boer kwam de kentering niet. Sterker nog, KRV kwam zelfs Leiden-speler Ed Stikkelorum probeert zich door de KRV-defensie te worstelen, maar moet zich gewonnen geven. bijna op 0-2 toen Warnau over uit, de nederlaag en de eerste links wegsprintte en André de periodetitel voor KRV niet. Van Best daarop de bal tegen de Harssel: „Dat KRV hier wint is staander tikte. Het beetje zout het geluk van de kampioens in de Leidse wonde bleef dus kandidaat. Qua spel hebben ze het zeker niet verdiend." En daarin had hij geen ongelijk. Leiden: Selier (Honsbeek): Teske, Koeman, Van der Kraan, Klinkenberg: Muller, Stikkelorum, Kerkhof: Van Ber- kcl, Beemsterboer(Bink), Van Bostelen. FOTO BEN DE BRUIJN KRV: Buhrs; Verboon, Doets, Van Delft (Van Duyvenvoorde) Katerberg; Van der Zalm (Warnau), Van Beelen, Kater- berg; Haasnoot, De Best, Herrlinger. leiden* anneke amir medewerker In de eerste klasse zaterdag van het vrouwenvoetbal verraste Ter Leede 2 tegenstander Ter- neuzense Boys. De Sassen- heimse vrouwen speelden thuis eindelijk een hele goede wed strijd en wonnen het duel met maar liefst 5-0. Voor rust brach ten Anouschka Adriaanse en El len van der Zwan Ter Leede al op een 2-0 voorsprong. Temeu- zen was daardoor totaal van de kaart. Karina Mietes, invalster Annemarie van der Klugt en Ju lia Bras deden er nog een schepje bovenop. SJZ en koploper De Sleutels hielden elkaar in evenwicht. De Leidse vrouwen konden het overwicht niet in treffers tot uit drukking brengen, het bleef 0- 0. SJC ging bij GDA 2 met 2-0 ten onder. Wendy Duindam had bij 1-0 een goede kans op de gelijkmaker, maar de bal ging net voor het doel langs. Vlak voor tijd scoorde GDA 2, dat de betere ploeg was, 2-0. Docos boekte een ruime 7-0 ze ge op Nieuwkoop. Fabie Vrise- koop, Marlys van Egmond en Diane Verstraten namen elk twee treffers voor hun rekening, Esther Versantvoort scoorde éénmaal. In de tweede klasse zaterdag was FC Lisse met 4-1 verras send sterker dan BSC'68. Iris Opdam en Anita Eeuwijk scoor den voor rust, Debby van Oos ten en Diana van Steenvoorden ema. Keepster Gitte Hoogka mer stopte een penalty. FC Lis- se zal het vanaf nu zonder Op dam moeten stellen. Zij werd geselecteerd voor Jong Oranje en door de bondscoach ver zocht het seizoen bij de jon gens (C-jeugd) af te maken. Bovenaan de ranglijst blijft het spannend. 2-0 uit bij Everstein. Anneke van Brakel schoot een indirecte vrije trap binnen het straf schopgebied langs de keepster en invalster Brechje van der Velden scoorde uit een voorzet van Annelies Oskam. Quick Boys liet zich niet in de war brengen door Tricht: 5-1. Mar griet Ouwehand (3x), Heieen Pluimgraaf en Simone Rasen- berg vonden het net. Alphen had een 'makkie' aan Rozen burg, dat slechts met negen speelsters was komen opdagen. Alphen schopte twaalf doel punten binnen: Simone Doorn molen (3x), Maddy Bemardus (3x), Simone Straathof (2x), Martine Harkes, Nicolien Siere, Clementien Lourier en Marit Smit. In de tweede klasse zondag wordt het spannend aan de top. Na het 5-1 verlies van lijstaan voerder VEP tegen Ammerstol staat Alkmania op de tweede plaats na een ruime 4-0 winst op Docos 2. Met Martine de Vries (drie goals) als 'vrouw van de wedstrijd' en een treffer van Hélen van der Zwet gaat Alk mania opgewekt de winterstop UVS verloor met 3-0 bij Ca- bauw. In een slechte wedstrijd tegen Lekkerkerk pakte UDO de winst in de laatste minuut. Na vasthouden van een doorge broken speelster verzilverde Hélène van Elk de toegekende strafschop. oegstgeest aap siera medewerker Er waren gistermiddag geen bloemen besteld aan de Vos- cuyl. „Geen poespas voor mij, pas aan het eind van het sei zoen worden de prijzen ver deeld", aldus de nuchtere UDO-trainer Nico van der Salm. Desalniettemin viel er voor de geelzwarte formatie een hoop te vieren. Na de 1-1 remise tegen Alkmania èn de 1-2 nederlaag van Kickers tegen Leidsche Boys pakte UDO - toch nog onver wacht - de tweede periode. Het begin was ontegenzeggelijk slecht van de Oegstgeestenaren. Een agressief spelend Alkmania had de eerste vijf minuten het betere van het spel. In die pe riode viel ook het enige Alkema- dese doelpunt. Na slordig uit verdedigen van de teruggehaal de Fred van Haarlem was het de net op tijd herstelde Michel Op dam die de score voorbereidde. Rick Huigsloot profiteerde door het leder langs de nauwelijks op de proef gestelde Fabian Schou ten te schuiven. Na deze treffer was het UDO dat het spel in de eerste helft dicteerde. De mooiste kansen waren echter niet besteed aan de Oegstgeester voorwaartsen. Zo soleerde Renè Fleur dwars door de verdediging van Alkma nia om tenslotte de bal naast het doel van goalie Lex van der Zwet te schieten. Dezelfde Van der Zwet ranselde ook een vrije trap van Werner Knetsch nog uit het doelmond. Na rust leken de kansen op een periodetitel voor UDO door diezelfde Van der Zwet lange tijd nihil. Elke keer bleek de doelman een sta-in-de-weg voor de Oegstgeestenaren. Zelfs de uitgelezen mogelijkheid voor leiden ruud pattiapon RCL blijft koploper KRV als een schaduw volgen. Ondanks de bepaald niet gemakkelijke op gave tegen De Sleutels, bleef de Racing met een 1-0 zege over eind. Valken'68 pikte tegen Al- phia een puntje in. De Valken burgers mogen de 1-1 bijna als een overwinning begroeten want het niet-spelende LFC werd op de ranglijst gepas seerd. De Sleutels-RCL 0-1 (0-0) Rudolf van Abswoude en Patrick de Poorter (liggend), beiden van UDO, zijn meester over de bal. FOTO LOEK ZUYDERDUIN aap siera medewerker In de zondag-afdeling Leiden is de beslissing om de tweede pe riodetitel gevallen. Na de 1-1 re mise tegen Alkmania eiste UDO de tussenprijs voor zich op. Be lager Kickers ging lelijk onderuit tegen Leidsche Boys: 1-2. Al phen nadert de twee koplopers na de 3-0 zege op Randstad Sport. Kickers'69-Leidsche Boys 1-2 (0-0) De tweede periodetitel lag voor de Leimuidenaren voor het grij pen. 'Even' winnen van Leids che Boys plus nog zes minuten uitspelen tegen Warmunda en de buit zou binnen zijn. Tegen Leidsche Boys ging het echter al mis. In de eerste helft waren le gio kansen niet besteed aan de voorwaartsen van de thuis ploeg. In de tweede helft kwam dan het lang verwachte doel punt. Hein Visser was de maker. Genoeg was het niet tegen de Leidse club. Via een penalty schoot Richard Kooien zijn ploeg langszij. Het werd zelfs 1- 2 voor de Boys. Via een schitte rende trap was het Peter Kooien die de Kickers een bijzonder slechte Kerst bezorgde. Mark Sarneel leverde geen suc ces op. Ook aan de andere kant vielen kansen te noteren. Maar ook UDO-doelman Schouten kweet zich goed van zijn taak. Net toen iedereen zo zoetjesaan aan verlies voor UDO zat te denken, was het de dienstplich tige Werner Knetsch - hij komt elk weekend over uit Duitsland - die de stand gelijk trok. Via een ferme kopbal werd het 1-1. Alkmania nam geen genoe gen met deze stand. De Alke- madese spitsen doken regelma tig op voor het doel van Schou ten. Maar steeds weer wist de ex-Roodenburger de inzetten te pareren. Echt spannend werd het toen het bericht doorsijpel de dat Leidsche Boys een voor sprong had genomen bij Kic kers. Voor de mannen van Nico van der Salm was dat resultaat genoeg voor een periodetitel. Nadat de scheidsrechter voor de laatste maal affloot kwam de ontlading bij UDO pas bij de 'Chinees'. Hier werd de selectie door het bestuur getracteerd op een sportbon bij een bekend sporthuis. Trainer Nico van der Salm bleef er nuchter onder. U DO-AI kmania 1-1 (0-1) 3. Rick Huigsloot 0-1. 80. Werner Knetsch 1-1. Scheidsrechter: Descendre. Toeschou wers: 100. Gele kaarten: Rick Huig sloot, Ron Hogenboom (beiden Alk mania) UDO: Schouten. Van Haarlem, Poor ter. Wilco Knetsch, (Van der Salm), Van Abswoude. Van Heek, Kompier (Den Hollander). Sarneel. Van Zanen. Fleur, Werner Knetsch. Alkmania: Van der Zwet, Van Veen, Straathof. Van Battum (Kroeze), Huig sloot, Charley Hogenboom, Hoogen- boom. Ron Hogenboom. Michel Op dam. Rob Opdam, Broesterhuizen. Gol Sport-Warmunda 0-6 (0-1) Na het tussentijdse vertrek van Warmunda-spits Michel Schou ten naar zondag-hoofdklasser Tonegido, ging in dit duel nu al le aandacht naar Barry van Rijn. De Warmonder bracht alle tref fers op zijn naam. Nieuwkomer Henk Strijbos (ex-VUC) bereid de drie doelpunten voor. In vergelijking tot vorige week, toen RCL tegen Alphia met 3-0 in het zand beet, bracht de Ra cing het er ditmaal beter vanaf. De Sleutels is historisch gezien een 'Angstgegner' voor de Lei derdorpers. In eerdere wedstrij den hadden de Vlietbewoners zich namelijk geen eenvoudig te bestrijden tegenstander ge toond. Nu schiep RCL zich wel kansen, maar de uitstekende doelman John Eradus leek lan ge tijd onpasseerbaar. Gelukkig voor RCL bleek De Sleutels, dat Afrim van Es geblesseerd moest inleveren, niet geheel okselfris. Kneuzingen en andere verve lende zaken eisten bij de Leide- naars hun tol. RCL profiteerde. Op een harde voorzet van Alex Barendse liet Edwin Grooten- dorst de uitstekende Eradus toch kansloos. Valken'68 - Alphia 1-1 (1-1) De Valkenburgse gebroeders Mark en Frank Duindam richt ten hun vizier op de deklat in plaats van op het Alphense net. Nadat de richting wat was bij gesteld, tikte Frank Duindam op aangeven van Martin Ouds- hoorn de openingstreffer bin nen. Daarna miste de puntspe- ler echter een geheide kans op een tweede treffer. Alphia, dat vorige week RCL nog afdroog de, kon maar met moeite de handdoek vinden om met Val ken hetzelfde te doen. Het kwam niet verder dan een pun- tendeling. Met dank aan Ange- lo Leverock, die nog voor rust de gelijkmaker op zijn schoen had. rotterdam anp Rob Maas hoeft er niet op de rekenen dat Feyenoord hem in na volging van John de Wolf (Wolverhampton) en misschien Dean Gorré (Stoke) naar Engeland laat vertrekken. De verdediger is uitgenodigd voor een proefweek bij Wolverhampton. Feyenoord's voorzitter Van den Herik laat Maas niet gaan. „Wij hebben de engelse ziekte niet", zei hij onomwonden. Van den Herik verbleef de laatste tijd in het buitenland en arriveerde pas kort voor de wedstrijd Feyenoord - RKC in Nederland. „Mij heeft geen verzoek voor Maas bereikt. Ik weet van niets maar als de vraag komt zeg ik nee want Rob Maas is een speler van onze selectie die regelmatig in de A-ploeg speelt." leiden ruud pattiapon Kagia pakte het afgelol weekeinde op indrukwekke| wijze de tweede periodetitan de afdeling Leiden. Het t{ van Jan van Bemmelen maf gehakt van Lugdunum TAW moest tegen Woubni-0) tot de bodem gaan. De zege He nipt, maar voldoende (2- 1)L de onderste regionen pakte f' benes flink uit. GWS moespSf met 7-1 aan geloven. Uri Lugdunum - Kagia 2-7 (0-1) Het weer met veel invallers getreden Lugdunum was goede wil, maar dat bleek al luut niet voldoende tegen gemotiveerd spelende Kc t „Ik ben blij dat de wintersto is", zei Gijs Collé na de afstee< fing. Hij zorgde samen met nald de Mooij voor de Lelvk treffers. Lugdunum kreeg wel alle hoeken van het ein veld te zien, vooral dank zi etl inbreng van de Kagia-spir Jeffrey den Butter en Ricl Trompert. Het 'gouden' dueel voor een belangrijk deel ver ht< woordelijk voor de verkregei vorietenrol van Kagia. Ook namen Den Butter (2x) Trompert (3x) het leeuwe<> van de score op zich. P[)i Daalman en Eric Wijnhout men de overige doelpur ai voor hun rekening. nd FC Rijnland-Stompwijk 92 5-3 (3-1) Beide teams maakten er een aanvallend potje voetbal van. Jos Oliehoek opende het doel- puntenfestival: 0-1. Bert-Jan de Ridder schoot vervolgens via twee doelpunten de thuisploeg op voorsprong. Alvorens de teams gingen rusten, was het Leo Wolting die de voorsprong vergrootte naar 3-1. Toch kwa men de Stompwijkers na rust nog gevaarlijk dichtbij. Leon Janson maakte de aansluitings treffer: 3-2. Een schitterende lob van 25 meter door Bert-Jan de Ridder betekende de nekslag voor Stompwijk. En daarmee was de doelpuntenhonger niet gestild. Chris Tisseur kopte de vijfde treffer voor Rijnland bin nen. Dat Leon Janson nog de 5- 3 maakte was slechts van statis tische waarde. Alphen-Randstad Sport 3-0 (3- 0) Alphen-trainer Willem Dekker was niet gerust op een goede af loop, want hij miste liefst zes basis-spelers. Evenwel was het binnen vijf minuten bekeken. In die tijdfase produceerde achter eenvolgens John Vink, Marcel Verkerk (penalty) en Siegfried Leverock het drietal doelpun ten. Na rust was het Randstad Sport dat een aantal kansen cre- eerde. Alphen-doelman Henk van der Louw wist echter zijn doel schoon te houden. Dekker had veel reden tot optimisme: „Vorig jaar had ik na 22 duels tien punten, nu heb ik na veer tien duels het dubbele. Voor mij wordt het dus een prettige Kerst." m LSW70 - SVLV 3-2(2-1) Theo Saunier kan het niet la r Hoewel de Voorschotense tiai ner eerder meldde zelf meer te spelen, had hij zaterfc opnieuw (voor de tweede 1 j0i dit seizoen) een plaatsje v_ zichzelf gereserveerd. Het wederom geen succes. Stei nog, als laatste man ging nier in de fout, waardoor Ma Guyt doel kon treffen, daarop veroorzaakte Saunie duel met Onno Schuitema strafschop, die door Jeroen ul Koning werd gemist. Ad v Linde en Hans de Canne bn °l ten SVLV tot ieders verbas aan de leiding, maar Bob Driel zorgde ervoor dat de st3 weer in evenwicht werd geti)o ken. Jens Thorstensen, die V'l licht zijn laatste wedstrijd ve" de Studenten speelde, gaf S nier c.s. uiteindelijk het na e ken. UVS - SVOW 4-1 (1-1) Hans Verkuylen schoot UV!ei binnen twee minuten op v< sprong. Daar leken de Lei naars al genoegen mee te men, maar een kwartier v rust liet Sander Disseldorp ten dat de Leidenaars toch w aan de bak moesten. Nico Dam begreep dat als eer waarna de zwalkende arb Metzier in een buiteling Frank Maaskant een strafscl zag. Onno Laman schoot rsL_ UVS kreeg, ook tot de eigen bazing, van Metzier nóg een nalty aangereikt die Lan weer dankbaar aanvaardde. Ec Langeraarse scheidsrechter 1 het kennelijk niet gemakkei)'' Antonio Serafino en Leo VP haar ontvingen van hem beid0' tweemaal geel, waardoor Pr Weteringse spelers voortijvt moesten inrukken. MVKV - Koudekerk 3-1 (0-0)«l Ondanks de 0-0 werd de ee#r' helft als zeer spannend ervaiei Koudekerk bleek de del3' plaats op de ranglijst tegene| nummer vier niet te kuni"' handhaven. Martin Krayeno n' legde op aangeven van DavePe Jong de basis voor de Katwij zege. Ook De Jong kon f' doelpuntje meepakken. lf Krayenoord had geen zin om 0 zijn broer achter te blijven. soleerde op eigen kracht naa10 0. Sibe Schellingerhout maa i het tegendoelpunt. TAW - Woubragge 2-1 (0-0) c Ondanks de koude werden 1( TAW een kleine driehond e toeschouwers geteld. Die zaj3 de thuisclub het beste van 's spel hebben, maar het enthi'1 siaste Woubrugge zorgde in P aanvangsfase voor meer gev;11 Nadat dat enthousiasme i° getemperd was, kreeg TAW e kele aardige kansen. Fr# Aartman zag zijn kopstoot P de doellijn gekeerd wordv Aartman trof later wel doel, 0 het via een verdediger ic Woubrugge. Invaller Dar Schijfman nivelleerde de sta waarna een vrije trap van K e Reijngoud TAW de zwaar w vochten zege opleverde. je Abbenes-GWS7-l (4-0) El Erik van de Berg, Eric Kattie berg, Gert Jan Meyer en Ma Stork legden al snel de ni1 stand vast. Abbenes deed daarna iets rustiger aan, 1 scoorde Van de Berg wel de v n de goal. GWS'er Piet Knet: scoorde bij 5-0 de enige trel f van zijn ploeg. Nadat ArM Brouwer was gevloerd, kr<r Abbenes-doelman Richard 1 mers de eer om de strafschopE verzilveren. Hij deed dat onl rispelijk. Van de Berg maa y het afsluitende doelpunt. 1

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18