GRANDIOZE BREEDEVELD 'n Beetje uitdagend mag wel 'Feestkleding moet vooral simpel zijn' MET KORTINGEN VAN 10-70% LadijServke BREEDEVEL0 31 RIJDAG 16 DECEMBER 1994 384 I 31 Ragfijn zwart organza jasje met strikceintuur waarmee je van een een voudige zwarte pantalon met topje een schitterende creatie maakt, fo to foxy fashion. Een beetje afgeleid van de lingerie; en zwart jurkje van stretchfluwweel met een klokkend rokje. foto foxy fashion. Lange mouwloze jas met borduursel van door schijnend materiaal, die met veel gecombi neerd kan worden. foto in wear Gwen Lagendijk van Maremonti Voor Gwen Lagendijk is het elke dag feest, zomer en winter. Elke dag stapt ze haar winkel (Mare monti) vol feestelijke kleding aan de Raaks binnen en ont vangt klanten die in een opper best humeur zijn, omdat ze straks 'iets te vieren hebben'. En iets te vieren is er kennelijk het heel jaar door want zegt ze: „Alleen januari en februari wa ren erg rustig maar de zomer maanden zijn heel druk ge weest, zoveel bruiloften." Gwen Lagendijk begon, na zes jaar voor een importeur van feestkleding te hebben gewerkt, in 1993 voorzichzelf. „Er zijn maar weinig zaken die echt he lemaal gespecialiseerd zijnin cocktail- en avondkleding. Niet alleen niet in Haarlem, maar kennelijk ook niet in Amster dam of Den Haag", zegt Gwen, „want ook daarvandaan heb ik veel klanten." Het blijft dan ook vaak niet bij één klant, die voor een gelegen heid naar Maremonti komt. Al we zitten praten komen twee Amsterdamse dames hun 'be stelling' ophalen. Niet alleen voor zichzelf maar ook voor het zusje, een nichtje en voor oma. En als je rekent dat gemiddel een jurkje zo tussen de 300 - 400 gulden kosten, en ja, er komt altijd wel iets bij, tikt dat toch lekker aan. Wat vindt Gwen nu feestkle ding: „Feestkleding moet ge maakt zijn van mooie materia len, moet een goede coupe heb ben en er mogen niet teveel toeters en bellen aan zitten. Feestkleding moet vooral een voudig zijn." Bij haar vind je dan ook het kleine, mouwloze zwarte jurkje met eenvoudig ronde hals, ele gante lange jurken, bijvoorbeld een model met grote witte sjaal kraag en opgesneden schou ders, een beetje in Hollywood- stijl, mooie ruime vallende, ge- plisseerde driekwart-jassen en pailletten-vestjes. Zaken die je goed kunt combineren en die je best een paar keer kunt dragen. Want je hoeft niet voor elk feest helemaal in het nieuw. Omdat feestkleding volgens Gwen niet zo modegevoelig is kun je best bij bijvoorbeeld dat zwarte jurk je een nieuw jasje of accessoires kopen. „Ik probeer voor iedereen en el ke maat, van de jonge vrouw tot de bruidsmoeder iets in huis te hebben", zegt Gwen, die haar kleding vooral uit Frankrijk en Amerika haalt. „Dit jaar heb ik eigenlijk vrij veel 'lang' ingekocht. Toen ik begon had ik dat helemaal niet, nu is het ongeveer half om half." In haar winkel hangen vooral jurken, want ook vrouwen die gewoon liefst in een rok en blouse lopen willen voor een feest toch een jurk. Die jurk heeft dit jaar kleine goudkleuri ge versierinkjes of wordt gedra gen met een strak om de hals sluitende parelketting. Hoewel zwart voor een, feest nog altijd de meest gevraagde kleur is, wordt het beeld in de winkel opgevrolijkt door felrood, ko baltblauw een mooie groentint en roomkleur. COLOFON MET MEDEWERKING VAN: Winston Drevers, Martha de Jager, Tony Schoorlemmcr, Kitty van Gerven, Lisette Balm, 'l oon Balm, restaurant De Bokke doorns, Henriëtte van der Hoeven. FOTO'S: 1 lans van Weel, Poppe de Boer, C&A, Foxy Fashion, In Wear.Strenesse. EINDREDACTIE: 1 lenriëtte van der Hoeven. VORMGEVING: Mitzie Meijerhof. Een heel stijvolle, lange japon, zwart met een grote witte kraag, uit de collectie van Maremonti. foto united photos de boer poppe de boer SPORT- EN CAMPINGHUIS Koopzondag is J onze winkel aan de Lange Mare J geopend. •••••••••••••tl LANGE MARE 104 - LEIDEN - TEL. 071-123827 KOPERMOLEN 19 - LEIDEN - TEL. 071-21 73 32 STEVENSBLOEM 31 - LEIDEN - TEL. 071 -76 31 35 Voor een mooi of Cu?(e Ijerstkyido speciaal voor onder uw Gala-kleding TbrseCets Grote collectie bodies fjarretettes *<Brfs 'Bustiers (Cage rug) van alle bekende merken, zoals Warner - Lou - Marie Jo etc. P.s. Er is al nieuwe badkleding, ook in grote cupmaten Doezastraat 19 Leiden 071-140728 's maandags gesloten extra koopavonden woensdag 21 december donderdag 22 december vrijdag 23 december KAMPEER- en ZWERFSPORT GRATIS PARKEREN EN VOLOP RUIMTEI VOORDELIGE CADEAUX VOOR KERSTFEEST Kinderschoenenschaatsen v.a13,95 Noren grote maten39,00 Zwarte kunstschaatsen39,00 Kunstschaatsen v.a44,95 Micron hockeyschaatsen in flitsende vormgeving met schnallen sluiting ƒ149,00 40,00 Craft en Gaastra winter- en ski-jacks Goretex jack 3 lagen Merrell lichtgewicht trekkingschoenen Spikes Adidas voor sintelpad of sintelbaan Logeerslaapzak marineblauw 19,00 59,00 ƒ850,00 Restanten dartborden en artikelen voor belachelijke prijs ƒ125,00 ƒ395,00 ƒ149,00 Mephisto wandelschoenen v.aƒ199,00 Alle aanbiedingen zolang de voorraad strekt. Kom eens snuffelen bij KAMPEER- en ZWERFSPORT Zijldijk 23a Leiderdorp. Tel. 415443. Vrijdag koopavond, ma. gesloten, a.s. donderdag extra koopavond na 19.00 uur. Voor stemmig kerstconcert en swingende houseparty Wordt Kerstmis dit jaar een glamour-party met champagnecocktails vooraf en plumpudding toe of wordt het een relaxed lang weekeinde met een goed boek onder de kerstboom? Wat de kleding betreft maakt het niet zoveel uit. !o'n heel eenvoudig zwart jurkje komt altijd te en met accessoires of een jasje maak je er Ike keer weer iets anders van. foto strenesse pijpen in de jaren-zestig-stijl. Lange tuniekblouses, al dan niet met een strik op de rug, die het heel goed doen in combinatie met strakke broeken en korte vestjes. Getailleerde fluwelen jasjes op dito broeken, korte fluwelen jurkjes met een diep uitgesneden ronde halslijn of lange japonnen met een hoge split. En zwierige tops op glanzende lange krinkelr^kken... Het mag best een beetje uitdagend zijn dit jaar. Wie nog inspiratie zoekt moet beslist eens aan de lingeriemode denken. Overigens is het haast onmogelijk om dat Met de kleding voor de laatste dagen van dit jaar kun je namelijk alle kanten op. Ze is geschikt voor een stemmig kerstconcert, maar ook voor een swingende houseparty, voor een intiem diner en voor een chic gala. Anders dan in voorgaande jaren, toen de feestkleding er geen twijfel over liet bestaan welk doel ze diende, biedt de mode voor de komende feestdagen nu alle aanleiding om te experimenten. Geen overvloed aan romantische jurkjes met ballonrokken, grote strikken en spaghettibandjes dit keer; wel allerlei spannende ingrediënten om een eigen gezicht te geven aan de party-mode. En dat kan velerlei zijn: sexy, mysterieus, ingetogen of heel dynamisch. Het is maar net wat je zelf wilt. Maar dat met Kerstmis en Oud en Nieuw wat anders wordt gedragen dan de daagse kleding in de wat sombere herfstkleuren van dit Sfeizoen is wel zeker. Alleen de kleuren van de partymode geven namelijk al een feestelijk tintje aan die speciale laatste dagen van het jaar. Zwart blijft de 'kerstkleur' bij uitstek, maar ook warm robijnrood of een vurige tint rood en diep flessegroen doen het uitstekend tegen een achtergrond van sparregroen en glanzende ballen. Niet opgeprikt Groot voordeel van de nieuwe partymode is dat niemand er opgeprikt bij hoeft te zitten. De stoffen zijn namelijk heel soepel en soms zelfs ragdun, zowel gedessineerd als in uni. Veel kleine plissés, velours en gekreukte velours, kant, satijn en transparante crêpes. Passend in het huidige modebeeld kunnen ze in laagjes over elkaar worden gedragen. Zo zijn er bijvoorbeeld feestjurken in twee lagen met een kanten bovenlijfje en een doorzichtige rok, lange en korte aansluitende gilets met borduursels of inzetten van transparante stof, die over doorzichtige hemdjurken worden gedragen of op een broek met uitlopende hoed en pet horen er natuurlijk bij. Twee compleet verschillende outfits om naar een feest te gaan, en dié niet te doen, want heel wat partykleding lijkt zelfs regelrecht aan de ondermode te zijn ontleend. Zo zijn er allerlei korte feestjurkjes met een satijnglans en dunne schouderbandjes in onderjurkstijl, die eventueel kunnen worden gedragen over een strak coltruitje. Maar ook de bustiertops, bezaaid met pailletten en 'flonkersteentjes, die een streepje van de buik vrijlaten, scoren hoog bij de feestkleding. Zeker als ze worden gedragen met een openvallende of transparante blouse. Zelfs het pyjama-model doet deze winter volop mee met z'n wijde hemdjasjes en ruime broeken, vaak van glanzend satijn. Mannen De mannen hoeven niet bang te zijn dat ze deze Kerstmis de 'ideale schoonzoon' moeten uithangen in een gloednieuwe smoking. Ook de herenkleding is behoorlijk relaxed, al zijn er voor wie wil natuurlijk volop gedistingeerde kostuums, zelfs in smokingstijl. Maar de bijpassende vlinderstrik en cumberband zijn echt overbodig, het boordknoopje mag best los. Zwart is ook bij de herenkleding wel de meest favoriete kleur, afgewisseld met donkerblauw en peperbruin. Kleuren die goed gecombineerd kunnen worden met - uiteraard - wit, zand en licht camel. Het 'zachte' beeld dat in de wintermode overheerst, bepaalt ook de partymode. De stoffen zijn bij voorkeur wat aan geruwd: dunne flanel voor hemden, fijne interlock voor tops, gekamde stoffen voor broeken en harige wolkwaliteiten voor jasjes. Wat voor haar geldt, geldt ook voor hem: experimenteren bij het combineren is het credo. En dat betekent dat het traditionele overhemd onder het klassieke kostuum best eens vervangen mag worden door een geribbeld poloshirt en dat het jasje plaats kan maken voor een kleurig vest met kleine borduursels. Zolang het er maar een beetje feestelijk en vooral niet alledaags uitziet.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 31