KERSTVIS H. G. van der Hoeven De Geus Voor uw feesfdagen: 4 ^HQEVENl BROOD EN BANKET B_\/. Kerstaanbiedingens l )e ingrediënten voor een geslaagde kersttafel. ■■■■■HUH POMPOENSOEP NODIG: 500 gram pompoen; een paar takjes selderij; 30 gram boter; peper en zout; 0,25 liter water; 2 bouillonblokjes; 4 dl melk; 1 dl kof fieroom; 75 gram pekelvlees. BEREIDING: De pompoen schillen, van zaad en draden ontdoen en in blokjes snijden. De selderij fijnhak- ken, wat blaadjes achterhouden voor decoratie. De boter smelten in een pan en de pompoen en selderij onder af en toe omscheppen 10 minuten zachtjes bakken. Peper, zout, een kwart liter kokend water en de bouil lonblokjes toevoegen. De pompoen in 30 minuten gaarkoken. De groente zeer fijn prakken of pureren, de melk en room erdoor roeren en het geheel verwarmen. De soep in kommen of borden schenken en garneren met reepjes pekelvlees en selderij. Serve ren met toast en boter. TIP: De soep vooraf klaarmaken toten met het pureren van de groente. Voor gebruik de melk en room toevoegen en de soep verder afmaken. AVOCADOSALADE NODIG: 1 grote rijpe avocado; halve krop sla. Voor de slasaus: '/2 eetlepel olie; 1 eetlepel limoen of citroensap;'h theelepel zout; 1 theelepel mosterd; 1 theelepel milde paprikapoeder; '/a teentje uitgeperste knoflook. BEREIDING: De ingrediënten vooi slasaus met elkaar vermengen. De avocado schillen, in blokjes of schijf jes snijden en de dressing erover schenken. Op een bedje van gewas sen en gedroogde sla serveren. ANANAS GEVULD MET MARSHMALLOWBANANENUS EN RUM NODIG: 1 ananas; 3 bananen; 3 eet lepels suiker; Va liter slagroom; '/2 li ter vanille(room) ijs; 14 marshmal lows en 4 witte ter versiering; 4 groe ne geconfijte kersen; klein schenk kannetje met rum. BEREIDING: De bananen pureren, de slagroom met de suiker stijf kloppen. De marshmallows klein snijden en au bain marie een steelpan in een grote re pan kokend water plaatsen in een paar minuten, onder voortdurend roeren, laten smelten. De bananen- moes erdoor mengen, de pan uit het waterbad nemen en even laten afkoe len. De slagroom erdoor kloppen en het mengsel in een platte diepvries doos een paar uur laten invriezen. Tussentijds een keer doorroeren. De ananas met kroonbladeren in de lengte in vier stukken verdelen. De kern verwijderen en het vruchtvlees van dp schil los snijden. Up vier bord jes de schil vullen met twee bolletjes marshmallowbananenijs en een bol letje vanilleijs. Versieren met stukjes ananas en een prikkertje waaraan een witte marshmallow en een groene kers is gestoken. De liefhebbers besprenke len de stukjes ananas met rum. TIP: Het is handig om vooraf mooie ijsbolletjes te maken en deze tot ge bruik in een diepvriesdoos in de vrie zer te leggen. Het serveren gaat een stuk sneller en het ijs blijft goed koud. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊËÊÊÊÊm Bij de zalmtaart hoort een avocado-salade en rijst. Kerst met een Caribisch tintje, daarvoor zorgt Martha de Ja ger. Na de romige pompoensoep is de zalmtaart, gestort op een mooie schaal en omringd door garnalensaus, een kleur rijk middelpunt op de kersttafel. De zalmtaart wordt geser veerd met een avocadosalade en rijst. Daarna volgt een feeste lijk dessert bestaande uit ananas gevuld met marshmallowba nanenijs en rum. Een suggestie voor het gezellige natafelen: marshmallows aan een satéstokje steken en langzaam boven de kaarsenvlammetjes ronddraaien tot de buitenkant kleurt. ZALMTAART MET GARNALENSAUS NODIG: 250 gram gerookte zalmsnippers; 25 gram bo ter; 1 ui; 1 of 2 teentjes knoflook; een stuk pro- mente of 1 theelepel sam bal; 0,5 literblik doperw ten; 1 tomaat, ontveld en van zaad ontdaan; 2 eetle pel fijngehakt peterselie- blad; 40 gram rozijnen; 10 olijven gevuld met piment; in plakjes; 0,5 eetlepel kap pertjes; 1 eetlepel limoen of citroensap;liter slag room; 3 eieren; zwarte pe per; 1 eetlepel bloem. Voor de garnalensaus: 40 gram boter; 40 gram bloem; 0,5 liter visbouillon (van poeder of blokje); 1 eetlepel room; 75 gram garnalen; fijngehakte pe terselie; 1 limoen of ci troen in schijfjes BEREIDING: Een paar mooie stukjes van de zalm snippers achterhouden voor garnering en zonodig de rest kleiner snijden. De boter smelten en de gesnip perde ui en uitgeperste knoflook hierin fruiten, pro- mente (Caribische peper) of sambal toevoegen. De dop erwten laten uitlekken, to maat in kleine stukjes snij den, de rozijnen met warm water wassen, drogen en al le ingrediënten, behalve de eieren en de bloem, door el kaar mengen. De eieren luchtig kloppen met peper en er een eetlepel gezeefde bloem doorkloppen. Drie kwart van het eimengsel door de zalm en groenten spatelen. Een (glazen) cake vorm in de lengte, inclusief de korte zijkanten, met een reep vetvrij papier beleg gen, invetten, het beslag erin schenken en de rest van het eimengsel er bo venop gieten. De schaal in het midden van een op 150 graden voorverwarmde oven zetten en de taart in 60 minuten gaar bakken. Na het bakken afdekken en 15 minuten laten staan. Voor de garnalensaus de boter smelten, de bloem er bij doen en roeren met een houten lepel. De hete vis bouillon bij beetjes toevoe gen, de saus laten doorko ken en het geheel steeds weer glad roeren. Van het vuur af de room en de gar nalen door de saus mengen. De taart keren op een schaal en de garnalensaus er omheen schenken, gar neren met de achtergehou den zalmreepjes, peterselie en schijfjes limoen. TIP: De ingrediënten van de zalmtaart vooraf door el kaar mengen en koel bewa ren. Voor gebruik de eieren kloppen en de taart volgens recept verder klaarmaken. Martha legt de laatste hand aan haar zalmtaart. 3 In het vishuisje op de brug vindt U een zeergroot assortiment vis en visprodukten voor de Kerstdagen. Onze bekende vispotjes geheel ovenklaar o.a. tongrol/zalmpot 17,95 vismixpot 13,50 zalmpotje 17,00 geheel compleet met een heerlijke verse vissaus. 15 Soorten zeevis o.a. tong-tarbot-zalm etc. Groot assortiment garnalen - gerookte palingfilets - ger. zalm - ger. heilbot - Gravad Lags - etc. Franse vissoep - - zalmsoep - crabsoep v.a. /,/iJ Dit alles verkrijgbaar in het gezellige vishuisje op de Blauwpoortsbrug. Ouuiehands Vishuisje Grand Cru wijnen jaren 1978 t/m 1986 25 Bordeaux wijnen Prijs v.a. 25,- per fles o.a. Chüteau Mouton Rothschild '76 Chüteau Mouton Baron Philippe '86 Chüteau Bourget '84 Chüteau Talbot '83 Natuurlijk voor uw wijnen en delicatessen naar Doezastraat 8 Leiden Tel. 071-125256 •••••••••••••••••••••••••••••A Vrouwenweg 53 Filialen: Vrouwenweg 53 Leiden 01715-1392 2322 LM Leiden Doezastraat 39-41 Leiden 071-143926 -r„i ni71l- -lOQo Breestraat 106 Leiden 071-122750 Kennedylaan 9 Leiden 071-763137 Fax 01 71 5-2310 Korevaarstraat 1 Leiden 071-123610 Marasquin-taartje 11,95 10 pistolettes wit of bruin van 5,50 voor 4,00 Amaretto-taartje 11,95 Cia Batta Italiaans stokbrood van 2,75 voor2,50 Champagne-taartje 11,95 Tevens een ruime sortering Weihnachtstollen v.a 8,95 Slagroomtaartje van 7,95 voor 6,95 Overheerlijke tulbanden met amandelspijs 12.95

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27