Schrijvende Lezers/Info De Club van Tien Miljoen Over de onafhankelijkheid van de redactie Een feest van herkenning WOENSDAG 14 DECEMBER 1994 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD Bij foto's die huri niet zinden of bij artikelen die als 'sensatiezoekerij' werden beti teld, hebben lezers de laatste maanden nogal eens het ver moeden uitgesproken dat De Telegraaf invloed uitoefent op het redactionele beleid van deze krant. Zoals men weet behoort Damiate b.v. (Leidsch Dagblad, Haarlems Dagblad) samen met de Verenigde Noordhollandse Dagbladen tot de Hollandse Dagblad Combinatie, waarvan de aandelen sinds een paar jaar in handen zijn van het Tele- graaf-concern. Wat mij opvalt (en mij ook wel enigszins vermaakt) is dat sommige lezers die menen een vreemde hand in de krant te ontwaren het woord Telegraaf nauwelijks in de mond durven nemen. Men heeft het dan over 'een zeker ochtendblad' of 'een krant die ik hier niet nader wal noemen', over 'u weet wel wel ke krant ik bedoel' of (in een brief) bijna schilderachtig over 'het arglistig opsluipen van het spook van de Basisweg naar beeld en tekst van deze krant'. Ik begrijp die omzichtig- en schichtigheid niet goed. Waar om niet gewoon de zaak bij de naam genoemd? Men krijgt er toch geen uitslag van op de tong? Wat mij verder verbaast is het aantal mensen dat zegt ab soluut de Telegraaf niet te le zen, maar tijdens een gesprek er blijk van geeft heel goed te we ten wat er in staat. Het is niet mijn taak De Tele graaf hier onder het vergroot glas te leggen om aan te geven wat er wel of niet goed aan is. Ik behoor trouwens niet tot dege nen die zich over die materie druk maken. Het is een krant met eigen opvattingen. Wat ik constateer is dat het Leidsch Dagblad op sommige terreinen van de journalistiek andere normen en gebruiken hanteert dan De Telegraaf. Ik denk dat het goed is dat dat zo blijft. Het LD heeft een eigen karakter, een eigen traditie, het heeft ook een redactiestatuut waarin de eigenheid is vastge legd. Op het gebied van de pers is de maatschappij gediend met verscheidenheid, niet met een vormigheid of eenstemmigheid. Ieder dagblad komt een eigen plek onder de zon toe. Ik kom nu terug op de hoofd zaak, aangegeven in de eerste regel van dit snik. Wel nu, mij is tot dus ver niet gebleken dat De Telegraaf ook maar de ge ringste poging aan de dag heeft gelegd om invloed op het redactionele beleid van deze krant uit te oefenen. Dat komt overeen met wat ik eerder heb RUUD PAAUW hoofdredacteuren wier dagbladen al langer tot het Telegraaf-concern behoren: er is geen inmenging. Men laat de redactie haar werk doen zoals ze dat gewend was te doen. Wat alleen wordt verlangd is dat de krant voor een redelijk bedrijfs resultaat zorgt. Maar dat is iets wat elke eigenaar van welk be drijf dan ook mag verlangen. Als lezers in de huidige krant dus menen hier en daar de hand van De Telegraaf te zien dan hebben zij het bij het ver keerde eind. De redactie wordt in verslaggeving en commenta ren geleid door haar eigen hoofdredactie en door niemand anders. Geldend daarbij zijn de eigen normen en opvattingen over de journalistiek. Lezers die ik dit voorhoud, blijven vaak toch van mening dat er het afgelopen jaar het no dige aan de krant is veranderd. Daar hebben zij ook gelijk in. Maar dat heeft met iets geheel anders te maken. In 1993 heeft het Leidsch Dagblad door een onafhankelijk bureau een zeer uitgebreid lezersonderzoek la ten houden. De krant wil op ge zette tijden wel eens weten waar zij staat. Zij maakt het pro- dukt tenslotte niet voor zichzelf maar voor de lezers. Uit dat lezersonder zoek kwam naar vo ren dat men het LD wel een degelijke krant vond, maar wat vlak en weinig levendig: de redactie zou meer betrokken bij de zaken moeten zijn, haar nek meer moeten uitsteken en zich vooral plaatse lijk en regionaal moeten laten gelden. De regionale berichtgeving ver diende ook een grotere verdie ping in de uitwerking. Voorts zou de hoofdredactie zich meer in de krant moeten laten 'zien'. Ik geef nu in enkele punten de hoofdlijnen weer. De (hoofd)redactie heeft ge tracht in het afgelopen jaar aan deze wensen gehoor te geven. En dat is dan de verandering die bij lezers niet onopgemerkt is gebleven. Vooroordeel Een lezer (uit Leiderdorp) heeft zich geërgerd aan een passage in een artikel in de krant van 5 december, getiteld Chauffeur restaurantbus kan zijn krantje nog lezen. Een echtpaar dat zich met de 'Restaurant Expres' naar de binnenstad van Leiden laat vervoeren, roept, aldus het stuk, 'in koor La Cloche' als het wordt gevraagd waar het naar toe wil. De verslaggeefster schrijft ver volgens: „De restaurant-keuze, de dure kleding en de geaffec teerde stemmen verraden hun woonplaats Oegstgeest, dat kan niet missen". Verder op wordt het echtpaar nog eens aange haald: 'Een uitstééékend initia tief. De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). „Maar", zo schrijft deze lezer, „wat als je wel eens in La Clo che eet, je partner en jij kleden je wat feestelijk, je bent opge groeid in een gezin waar, o schande, A.B.N. werd gesproken en je woont niet in Oegstgeest? Dan kan het dus wèl missen". Hij protesteert tegen de ge woonte in de krant om 'altijd maar te katten op een ieder die 'boven modaal' is, vooral wan neer het om Oegstgeestenaren Ik heb de kritiek voorgelegd aan de journaliste die het artikel heeft geschreven en zij vindt dat de lezer het wel erg hoog op neemt. Het was een sfeerstukje, zo zegt ze, en dan gebruik je een wat lossere toon. „De lezer vindt dat het 'katten' is, maar je kunt het ook anders opvatten: er wordt mee aangegeven dat in Oegstgeest dooreengenomen keurige mensen wonen. Wat is daar nu voor bezwaar tegen?" Als de lezer vindt dat er voort durend in de krant wordt gekat op 'boven modaal' en op Oegst geestenaren dan kan ik niet zeggen dat hij zich hier van het sterkste voorbeeld bedient. Het kwaadaardige ervan acht ik niet aangetoond gezien het verband waarin de journaliste haar op merkingen maakte. Maar in principe ben ik het met de lezer eens. Men (en dat geldt juist en vooral een journalist) moet het generaliseren vermijden. Aan de hand van een enkel voorbeeld een stereotype voor een hele plaats of groep in het leven roe pen kan gevaren met zich mee brengen. Vooroordelen komen zo snel tot stand. 'De' Italiaan, 'de' Duitser, 'de' Engelsman en ook 'de' Oegstgeestenaar' be staan niet. Het ligt er maar net aan wie je voor je hebt. We kweken gauw stereoty pen, soms bijna ongemerkt. De lezer schrijft aan het eind van zijn brief: „Ik hou niet van cli- che's en ik hou niet van voor oordelen en zeker niet van de lieden die in het LD schrijven en denken dat die krant het par tijblad van de SP is." Bespeur ik hier bij hèm nu ook een zweem van een voor oordeel of lees ik het misschien helemaal verkeerd? Dit was de laatste rubriek van dit jaar. De Club van Tien Miljoen, bij monde van drs. P. Gerbrands, vindt dat het afgelopen moet zijn met de ongebreidelde be volkingsgroei. De club dankt haar naam aan het 'streefgetal' van tien miljoen inwoners dat Nederland in haar ideaalbeeld zou moeten tellen. Dit zou be reikt moeten worden door vrij willige geboortebeperking en een stop op immigratie. Me vrouw Knapen uit Leiderdorp is het met de Club van Tien Miljoen eens. In de krant van vrijdag 2 de cember op pagina 2 las ik het artikel over drs. P. Gerbrands. Ben enthousiast over de Club van Tien Miljoen. Ben alleen staande zonder kinderen. Wat hij zegt daar ben ik me al 'n de- allengs meer van be- geworden. Bovendien ensen zonder kin deren nog flink meebetalen voor gezinnen. Dit terwijl ik voor ldnderloosheid heb geko- Ik ben zijn fan en wordt lid an zijn eventuele partij. Maria Knapen, Leiderdorp. Sinds 1950 ben ik definitief uit Leiden weg. 'n Hoogst enkele keer kom ik er wel eens terug. Het is of ik dan in een vreem de stad dwaal. De tijd heeft in Leiden ook niet stilgestaan. Veel van wat me destijds dier baar was, is verdwenen. De sfeervolle Mon Père-kerk aan de Haarlemmerstraat heb ik nog volop in mijn jeugd be leefd, haar sluiting in 1934 heb ik helaas mee moeten maken. Er is zoveel voorbij. Daarom is het iedere keer weer een oprecht genoegen een aflevering te ontvangen van de serie 'Leiden zoals het was'. Het wordt bij mij thuis dan eerst plaatjes kijken, een feest van herkenning. Verruk kelijk om weer eens door het inmiddels Oud-Leiden te dwa len. De laatst verschenen afleve ring, no. 14, over Onderwijs en Jeugd, deed me bijzonder deugd. Daarin kwam mijn ou de school* aan de Haarlem merstraat weer in beeld, com pleet met bol en kruis op de voorpui (blz. 321). In het raam boven de hoofdingang was het pauselijk wapen aangebracht. Ooit was het complex een kerk van de paters dominicanen. Voor mij werd dat de school van hogemeester Van Heteren met onderwijzers als de mees ters Jacobs, Meijer, Overmeer, Van der Krogt en de juffrou wen Walenkemp en Raap horst. Een onvergetelijke tijd. Maar even onvergetelijk was het volgende incident. Bij de school, op het punt waar vroe ger een dominante verkeers agent stond, op de hoek dus van de Haarlemmerstraat/ Pe likaanstraat, werd ilc op een zaterdagmiddag in januari 1945 bij een razzia door de Duiters opgepakt en afge voerd. Ik was toen lopend on derweg naar een toenmalige geliefde, Maria van Assendelft, in Oegstgeest en plots kwam daar die colonne Duitsers aan- gemarcheerd. Van Heteren liep toevallig ook op straat. Hij waarschuwde me nog, maar het was te laat. Ik werd afge voerd, en velen met mij, naar de gemeentelijke school aan het Schuttersveld. Gelukkig wist ik 's avonds te ontsnap pen. Dat is nu bijna vijftig jaar geleden. De juiste datum van die razzia (het was, geloof ik, op een zaterdagmiddag) weet ik helaas niet meer. Js er mis schien iemand die mijn ge heugen kan opfrissen? Tenslotte nog dit over be doelde aflevering van 'Leiden zoals het was'. Er stond helaas geen woord in over de reli gieuze zusters (de nonnen), die meer dan 100 jaar zo ka rakteristiek zijn geweest voor het katholieke onderwijs in Leiden. Ik doel met name op de Zusters van Liefde en de Zusters van de Voorzienigheid, in de volksmond de Blauwe Zusters genaamd. Ze hadden toch wel een eervolle vermel ding verdiend. Met al haar deugden enondeugden! Sinds 1892 ver dient de familie De Jong het dagelijks brood op deze boerderij aan de Bent in Hazers- woude. Inmiddels is het de derde ge neratie die de koei en melkt en de melk tot kaas ver werkt. Generatie nummer vier staat te trappelen om de zaak over te ne men, maar of het zover komt is de vraag. Als de hoge snelheidslijn (HSL) door het Groene Hart wordt aange legd, raakt de fami lie De Jong eender de van haar land kwijt. En zo'n ader lating zal het be drijf-ondanks alle schadevergoedin gen-waarschijn lijk niet overleven. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren ANN01894 - Het Hoog Militair Gerechtshof deed in zijne zitting van gisteren uitspraak in de zooveel sensatie gemaakt heb bende zaak van den sergeant PA.M., dienende bij de 3de comp., 2de batal jon, 8ste regiment infanterie te Deven ter, die door den krijgsraad te Leeuwarden werd vervolgd en veroor deeld tot drie maanden militaire de tentie, wegens beleediging van den lui tenant M. zijner compagnie, door een door hem gedicteerden en door Hele na G. geschreven en aan het adres van genoemden luitenant toegezonden brief. Bij eene breed gemotiveerde overwoog o.a. het Hof, dat bekl. tot zij ne verdediging heeft aangevoerd, dat hij dien brief aan den luitenant heeft toegzonden om te trachten de verhou ding te doen ophouden, welke tus- schen dien luitenant en genoemd meisje - met wie hij (bekl.) kort na zij ne aankomst te Deventer verkeering had gekregen - bestaan had, en welke de luitenant nog poogde voort te zet ten; dat uit een nader door commissa rissen uit het Hof omtrent dit punt ge houden verhoor van den beklaagde en de getuige Helena G. is gebleken, dat er grond bestond voor de meening van den bekl., dat de luitenant de verhou ding trachtte voort te zetten, waarin hij tot Helena had gestaan, en dat alzoo het beweren van bekl., dat hij den be doelden brief aan dien luitenant heeft doen toekomen alleen om die verhou ding te doen ophouden, aannemelijk is, dat dus het gepleegde "feit, dat bij het ontbreken der bedoeling om te be ledigen of te dreigen, noch recht streeks - hetgeen in hooger beroep bij het bepleiten der zaak van de zijder der beschuldiging is betoogd - noch met behulp van artikel 17 onder de bepa ling van art. 90 van het crimineel wet boek voor het krijgsvolk te lande valt; dat het echter, wegens de militaire on dergeschiktheid, waarin de beklaagde als onderofficier tot den luitenant M. staat, als eene oneerbiedige behande ling van zijnen meerdere in rang moet worden beschouwd, strafbaar volgens art. 16 van het reglement van krijgstucht. Op deze gronden deed het Hof het veroordelend vonnis van den krijgsraad te niet, sprak de bekl. vrij van de tegen hem ingebrachte be schuldiging van het schriftelijk dreigen van zijnen meerdere in rang, en ver klaarde dat het gepleegde feit de krijgstuchtige handeling oplevert van het oneerbiedig behandelen van zijn meerdere in rang, met dien verstande, dat de door bekl. van het begin van September tot den 4den October jl. (toen hij op last van het Hof werd ont slagen) ondergane voorlopige bewa ring als voldoende straf voor die over treding moet worden aangemerkt. De proceskosten te dragen door den Staat. ANNO 1969 - Het „Horeca-lied", met een cabare teske tekst en melodie, zal het publiek in Nederland er in 1970 toe moeten aanzetten vaker uit te gaan. Het lied, dat nog geschreven moet worden, zal een van de belangrijkste punten zijn van de Horecacampagne voor het ko mende jaar. Het Horeca-lied zal op de plaat worden gezet, zal gebruikt wor den in tv-spots, en er zal worden terug gegrepen in dagbladadvertenties en op aanplakbiljetten op de Nederlandse stations. De slogan „Uit goeie gewoon te" zal ook in 1970 worden gebruikt. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) er dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30-11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur. 15.00 -15.30 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en 11 daarnaast ook 1115-12 00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.00 Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uur en 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131). dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunde lurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en jr; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1, 2, 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 De Leeuwekoning al. Op een mooie dag wordt op de Afrikaanse steppe het leeuwtje Simba geboren. Als zoon van de koning is hij voorbestemd zijn vader op te volgen. Maar oom Litte ken wil daar een stokje voor steken. De nieuwste Walt Disney.( Nederl. ge sproken) dag. 18.45, vr za zo en woe en een gangster die op de vi de baas moet passen. Met onaer meer John Travolta, Harvey Keitel, Uma Thurman en uiteraard de hilari sche Tarantino-dialogen. LI DO 2 The specialist 12 jr., dag. 19.00, 21.15, vr za zo en woe ook 14.30. Actiefilm van Luis Llosa. Bomexpert Sylvester Stallone neemt ontslag uit Jemetzijnsadu- Joods. Die zinto Sharon Stone a LIDO 3 Blown Away 16 jr., dag. 18.45, 21.15, vr za zowoe ook 14.15. Ac tiefilm van Stephen Hopkins. De Ier se terrorist Jeff Bridges zweert geweld af en begint een familie. Zijn tegen stander Tommy Lee Jones, een ma niak die zijn eigen springstof brouwt in een koffiezetapparaat, neemt daar geen genoegen mee. LI DO 4 Only You al., dag. 19.00, 21.15, vr za zo woe ook 14.30. Romantische komedie van Norman Jewison. Aan staande bruid Faith (MarisaTomei) kreeg tijdens een waarzegspelletje Baby's day out al., dag. 18.45, vr zo woe ook 14.30. Regiedebuut v; Patrick Read Johnson. Drie manm kidnappen de negen n ir ondernemend en absoluut n volksheld n geschiedenis. LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 The Lion King al., dag. 19.15, 21.30, zo ook 14.45. TRIANON tel: 071-123875, Breestraat 31 The Mask 12 jr., do t/m woe 19.30. Sullige bankbediende Stan (Jim Car rey) wordt verliefd op de mooie Came ron Diaz. Deze femme fatale mis bruikt hem om de bank te kunnen be roven. Stanley vindt echtereen mas ker dat zijn leven drastisch verandert. Met bijzondere special effects. Reality bites do t/m woe 21.45.Van Ben Stiller. Winona Ryder filmt het leven van haar net afgestudeerde vrienden maar het echte leven blijkt anders in elkaar te zitten dan ze den- Schindler's List do t/m woe 20.00. Van Steven Spielberg. De charmante fabrikant en levensgenieter Liam Neeson trekt zich het lot van zijn joodse arbeiders aan en probeert ze te redden uit het concentratiekamp. Natural Born Killers do t/m zo 19.30, 21.45. Film van Oliver Stone waarin uitgroeien tot r n Kryzstof Kieslovski waarin Ondanks alles blijft hij van haar hou den en weet het onoplosbare op te lossen. Little Buddha di 20.30. Bernardo Bertolucci laat oost en west elkaar i. Trbetaanse monniken n Amerikaans jongetje de lijk leiders. n één v belandt als postorderbruidje n ringapla LAKCINEMA tel- 124890, Cleve- ilaats 1 ma 20.30. Zhang Yimou volgt een armoedig boerengezin dat zich staande weet te houden tijdens de omwentelingen in China. LVC tel: 071-146449. Breestraat 66 Who's afraid of Virginia Woolf? do t/m za 20.00. Klassieker van Mike Nicho las waarin twee stellen na een be- drijfsfeestje nog een afzakkertje i ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Boetzelaerstraat 6 21.15, za zowoe ook 13.45,; 16.15. EURO 2 het leven. De film was echter al zove gevorderd dat hij toch uitkwam. EURO 3 The Specialist 16 jr., dag. 18.45, Zé zo woe ook 13.45, zo ook 16.15. De Leeuwekoning (Ned. gesproken) al., za woe 14.00, zo 13.45, 16.00. Forrest Gump al., dag. 21.00. EUR04 Timecop 16 jr., dag. 18.45, 21.30, za zo woe ook 13.45, zo ook 16.15. Actiefilm van Peter Hyams. In het 2004 rika van 2004 blijkt het mogelij de tijd te reizen. Die uitvinding Ron Silver die het gebruikt om goud en goed te verwerven om het presi dentschap te kunnen kopen. De rege ring zet Jean-Claude van Damme als tegenzet in. PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 Manhattan Murder Mysterie v KATWIJK K&O Sluisweg 16. Drie vrolijke beertjes al., woe, 14.00. Tekenfilm over de wonderbaarlijke belevenissen van drie vrolijke beer tjes op zoek naar het geluk. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354, Prinses Marijkelaan 4 De Aristokatten Ned. gesproken, al., za zo woe 14.00. Klassieke Walt Dis- ir excentrieke baasje. Als de butler echter hoort dat hij na de dood van de katten heer en meester wordt van het huis en het geld pleegt hij een moord aanslag en dat is het begin van aller- Duimelijntje Ned. gesproken, al., za zowoe 15.30. Tekenfilm over een meisje dat maar niet groot wil groeien op zoek naar de prins van haar leven. DEN HAAG ASTA 1.' tel: 070-3463500, Spui 27. Only You al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 2. Pulp Fiction al., dag. 13.15, 16.30, 20.30. ASTA 3. The Crow 16 jr., dag. 18.45, 21.30, j 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 2 Forrest Gump 16 jr.,dag. 14.00, 17.00,20.30. BABYLON 3 Suite 16 16 jr., dag. 16.00,21.30. Four weddings and a funeral al., dag. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car- negielaan 15. De Leeuwekoning (Ned. gespr.) al., dag. 13.15, 16.00. The Lion King al., dag. 18.45, 21.30. METROPOLE 2 The Specialist 16 jr.. dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE 3 True Lies 16 jr., dag. 13.00, 15.45, 18.30,21.30. METROPOLE 4 Rapa-Nui al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE 5 Clear and present danger 16 jr., dag. 15.45, 18.30, 21.30, do vr ma di ook 13.00. Baby's day out al.,za zo woe 13.15. ODEON 1 tel. 070- 3462400/3462401. Herengracht 13. Timecop 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 2 Blown Away 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 3 The Mask 12 jr., dag. 13.15, 16.00, Carlito'sway 16 jr., dag. 11.45, 14.45, 17.45, 20.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191. ZAAL I Eat Drink Man Woman 16 jr. dag. 19.00, 22.00, zowoe ook 16.15. ZAAL Trois Couleurs: Rouge dag 16.15. ZAAL III Rock Roll Junkie z 16.15. Terra Nova dag. beh. i 19.30. The Nightmare Before Christmas al., dag. beh. ma. 21.45, zo woe ook 14.00. Hoogtepunten Holland Anima tion Festival ma 19.30.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 22