'Nederlands voetbal heeft de toekomst' Waterpoloërs AZC klimmen uit dal Sport Mulder en De Boer weer een koppel Contract Nijhuis niet verlengd bij Lugdunum Tennisbond laat artiesten optreden tijdens Masters Nederland-Portugal heeft nog geen datum 1MNSDAG 13 DECEMBER 1994 ATWUK ROB ONDERWATER 'orig jaar moest AZC nog afzeg en voor de Europa Cup. De Al- hense ploeg had een startbe wijs dankzij het behalen van de Jederlandse beker, maar had een geld om deelname te be- ostigen. De bordjes zijn dit jaar iuidelijk verhangen. Volgende rea aaan^ 8aat na een sPan" iend weekeindje waterpolo in (atwijk de strijd aan met het taliaanse Pescara. j. Omdat Hans Verkerk als be- Ponsor werc* binnengehaald, de kreeg AZC de mogelijkheid om de eerste ronde van het EC II- toernooi te organiseren. Kosten: ruim 30.000 gulden. Geld dat niet uit de clubkas is opgehoest, maar uit 'externe middelen'. Sponsors dus, die AZC uit het dal hebben getild. „Zonder sponsors was de or ganisatie van dit toernooi niet mogelijk geweest", weet Dolf Visscher, voorzitter van de polo commissie. De club heeft na een financiële kwakkelperiode haar visjes weer op het droge. „We hebben de leden vorig jaar om een extra bijdrage moeten vragen. Zo hoog was de nood gestegen", denkt Visscher met afgrijzen terug aan die zwarte periode. AZC vaart sinds twee seizoe nen een andere koers. De club heeft gekozen voor de eigen jeugd. „Vroeger was het eerste team een bv binnen de eigen club", zegt Visscher. „Er werden overal vandaan spelers gehaald. We hebben nu gekozen voor ei gen, talentvolle jongeren. Het Alphense publiek moet zich kunnen identificeren met AZC." Het legt AZC geen windeie ren. Voorts blijkt het te klikken tussen sponsor Verkerk en AZC. Visscher: „Het is een geldschie ter uit de regio. Het bedrijf denkt mee met de club. Vroeger hadden we alleen maar een sponsor die het geld overmaak te. Met Verkerk zijn we bijzon der gelukkig." Een tegenvaller was dat het toernooi in Katwijk gespeeld moest worden. AZC ging er van uit dat de internationale zwem- bond (LEN) dispensatie zou verlenen voor De Thermen, zoals eerder is gebeurd. Maar Vasas Boedapest tekende daar tegen met succes protest aan. Dat betekende een onkosten post en veel extra organisatie. Nu AZC de kwartfinale heeft bereikt, komt de club niet in de financiële problemen. Visscher: „Alles is begroot. In de kwartfi nale komt de tv op bezoek en dat heeft tot gevolg dat we geld vangen voor bordreclame. De begroting is sluitend en AZC hoeft daar als club niet voor te bloeden." e De opmerkelijke keuze van de gebroeders De Boer 'en- "lub, topclub, Europaclub. Dat was het draaiboek voor iet gemiddelde Nederlandse voetbaltalent. Het succes- r /erhaal met de ezelsoren over succes en geld. Vooral veel ?eld. De nieuwe generatie blijft thuis, voor Hollandse haard en kijkbuis. Mare Overmars (21) en Frank en Ro- nald de Boer (24) zijn de voorlopers. Zij blijven tot het jaar 2000 bij Ajax. Zij zijn de eersten die 'nee' zeggen te- gen het grote avontuur en het grote geld. Omdat het gras in Nederland toch net zo groen kan zijn als in het buiten- land. Misschien wel groener. moordwuk ype minkemaJe bent binnen, meer is niet no dig. Na het voetballen wil ik geen zorgen meer hebben. Nou, dat is nu dus geregeld". jPD-VERSLAGGEVER j s „Niet te houden", verzuchtte de voorzitter van Ajax toen zijn spelers in de jaren zeventig ver ast trokken. „Watje ook doet, tegen >e- landen als Italië of Spanje kun 'ideje toch niet op", berustte de id. penningmeester toen de top pers uit de jaren tachtig vertrok- I- ken. „Maar binnen een paar ar jaar zal het topvoetbal in Italië instorten. En een club als Real Madrid kan nu al niet meer mee er- als het om toptransfers gaat", •is- klonk het hoopvol bij het af- scheid van Wim Jonk en Dennis Bergkamp. Dat konden wel rkt eens de laatste twee zijn. Bijna niemand die dat kon geloven, toen. Minder dan twee jaar verder tekenen de eerste toppers een contract voor het voetballeven. Zes jaar. Ronald en Frank de Boer zijn dan dertig, Overmars i27. „In principe", zegt spits Ro- i nald de Boer, „zeggen wij dus nee tegen het buitenland". Al leen voor de grote drie van de e wereld Barcelona, Juventus of AC Milan willen de inter- nationals hun koffers eventueel 'van de transferprijzen. „Of mis schien wil Ajax wel van ons af'. De beweegredenen. Bijna drie maanden geleden wilde Ajax al praten. Ronald de Boer: „Vanaf dat moment ga je nadenken". Waaraan? De broers, of liever: de zaakwaarnemers, dachten aan het geld. De spits: „Maar of je nu straks multi-miljonair bent of multi-multi-miljonair, dat maakt toch niets meer uit? De broers dachten aan de en tourage. Stadions tot de nok ge vuld met doldwaze Italiaanse ti- fosi of Spaanse socios tegenover een paar duizend dapperen op de piepende planken van RKC. Ronald de Boer: „Waalwijk oké, maar in de rest van Nederland staan of komen toch prachtige stadions. Heereveen, Willem II, Utrecht, PSV, Feyenoord. Straks Vitesse en Twente. En natuurlijk ons eigen stadion in Amster dam. Lijkt me schitterend". En de broers dachten aan het voetbal zelf. De Westfries: „Waar heb je het als voetballer nou beter clan bij Ajax? We doen nog overal in mee, spelen Champions League. Dat is de top van Europa. En ik hou van het spel. Ik heb het fantastisch naar mijn zin. Dan blijf je toch? Ze denken dat er nog veel meer spelers volgen. Van der Sar, Oulida, Reiziger, Seedorf. „Wij zijn inderdaad de eersten. Wij zijn met z'n drieën natuur lijk niet zo maar uitgekozen, wij moeten een soort voortrekkers rol vervullen", zegt Ronald de Boer. Ze zijn er van overtuigd dat het straks gaat overslaan naar andere clubs. Naar PSV en Feyenoord, naar de subtoppers. „De toekomst van het voetbal ligt waarschijnlijk niet in Italië", weten ze. „Als daar het geld op is, is het gedaan. Ik denk dat het zich verplaatst. Naar Engeland, waar nu al veel geld wordt uit gegeven. En naar Nederland. Postma wellicht toch naar NK peersum Schaatser Ids Postma neemt komend weekeinde waar schijnlijk toch deel aan het Nederlands kampioenschap afstan den op de Haagse Uithof. Bij de inwoner van Deersum werd vier weken geleden de ziekte van Pfeiffer geconstateerd. De Neder lands kampioen herstelde echter wonderbaarlijk snel. Vorige week werd de ziekte niet meer in zijn bloed aangetoond. De Fries kwam zondag tijdens clubwedstrijden in Heerenveen voor het eerst weer in actie. Hij reed een 500 (38,8) en een 1000 (1.16,9) meter. Waterpoloërs Katwijk winnen katwuk De waterpoloëers van Katwijk hebben gisteravond de inhaalwedstrijd tegen KZC overtuigend gewonnen. De Katwij- kers wonnen in Aquamar met 14-6. De uitslag had eigenlijk veel hoger kunnen zijn. Maar toen de stand verder opliep, verloor de thuisploeg de concentratie en miste daardoor nogal wat kansen. Via de periodestanden 2-0, 7-3 en 10-5 kwam de einduitslag op het scorebord. Voor Katwijk waren de topscorers: Kjelt Boon stoppel 3x, Martin Jonker 3x, Hans Schaap 2x, Ronald Heemrood 2x en Dirk Haasnoot 2x. Schoone in Nederlands rugbyteam leiden Lianne Schoone, speelster van de Leidse rugbyclub DIOK, is wederom geselecteerd voor Nederlands rugbyteam. Na haar selectie voor de wedstrijd tegen Kazachstan heeft het bondscoachduo Patrick/Huisman de Leidse speelster nu opge roepen voor de interland tegen wereldkampioen Engeland, die komend weekend in Londen op het veld van The Wasps ge speeld zal worden. Regilio Tuur verdedigt wereldtitel Rotterdam Bokser Regilio Tuur verdedigt op 23 februari voor de eerste keer zijn WBO-wereldtitel tegen de Canadese uitdager To ny Pep. Plaats van handeling is nog niet bekend. „Elke lokatie die in Rotterdam meer dan 2000 toeschouwers kan herbergen, vormt een optie", liet zaakwaarnemer Peter Blommaert maan dag weten. Tuur, die op 24 september in een lang niet uitver kocht Sportpaleis Ahoy' de WBO-wereldtitel in het zwaarveder- gewicht veroverde, staat allerminst voor een gemakkelijke opga ve. Pep (30) is kampioen van het Gemenebest. De lange vuist vechter bleef in de afgelopen zes jaar ongeslagen. Zijn profboek je telt dertig overwinningen en vier nederlagen. Op de lijst van de machtige WBC staat hij vierde, één plaats hoger dan Tuur. Trompetspel kost voetballer schorsing londen Voetballer Liam Daish is het slachtoffer geworden van een scheidsrechter zonder gevoel voor muziek. De leidsman gaf de Ierse speler van tweede-divisieclub Birmingham City zater dag de gele kaart, omdat die een imitatie van trompettist Louis Armstrong weggaf. Daish speelde, na een doelpunt van Birming ham, een riedeltje op een door een bezoeker toegeworpen trom pet. De scheidsrechter, kennelijk geen liefhebber van Armstrong, kon het muzikale intermezzo niet waarderen en toonde de ver bouwereerde aanvoerder van Birmingham de gele kaart. De tuchtcommissie strafte de Ier met twee wedstrijden schorsing. Ronald de Boer: „Of je nu straks multi-miljonair bent of multi-multi-miljonair, dat maakt toch niets meer uit?' Ze weten dat er straks clubs aan de bel zullen trekken. Grote clubs. De aanvaller: „Ja, dat zal wel". Voor de verdediger liepen zelfs Barcelona en Johan Cruijff warm. Voor Ronald de Boer blijft het bij het 'beetje buiten land' van Enschedé en geruch ten over belangstelling van, ja wel, SW. Dick Advocaat was daar toen trainer en de spits dacht aan een geintje. Om later mee thuis te komen, belangstel ling van SW. Advocaat kreeg hem toch. Als bondscoach en spits van het Nederlands elftal. En daar kun je niet alleen mee thuiskomen, daar blijf je voor thuis. noordwuk gpd Ooit werden ze niet goed ge noeg bevonden voor Ajax. Werden ze 'weggepromoveerd naar de provincie'. Morgen staan Ronald de Boer en Youri Mulder, maatjes bij Twente, samen in de spits van het Ne derlands elftal tegen Luxem burg. Net als in het Diekman staat De Boer vóór Mulder. Mulder en De Boer maakten een maand geleden tegen Tsje chië al beiden deel uit van de selectie. Toen werd de aanval ler van Schalke'04 gebruikt als stand-in voor de Ajax-spits die toen geblesseerd was. Op het laatste moment haakte Ronald de Boer af en mocht Mulder zijn debuut maken. Gisteren mocht bondscoach Dick Advocaat dan eindelijk met een volledige groep aan de slag. De 'buitenlanders' Jonk, Winter en Roy meldden zich gisterochtend in Noordwijk. Datzelfde gold voor Peter van Vossen als invaller voor Tau- ment. De Zeeuw, die zwaar te leurgesteld reageerde toen hij donderdag werd overgeslagen, stapte nu weer monter in de spelersbus. „Eén telefoontje en alles is weer goed", lachte Van Vossen. Wim Jonk is fit, zodat zijn eventuele vervanger Seedorf rustig op de bank kan begin nen. Ronald de Boer en Youri Mulder worden weer aan el kaar gekoppeld, net als bij Twente. „We waren een goed koppel", zei De Boer. „We hebben anderhalf jaar samen gespeeld, hoewel Youri lang geblesseerd is geweest. Ik denk dat het wel weer snel klikt". Oscar Middeldorp: stoppen. FOTO ARCHIEF Middeldorp stopt met racen alphen aan den run janet van puk Oscar Middeldorp droomt niet meer van een mooie toekomst als autocoureur. De 25-jarige Woubruggenaar die onlangs naar Alphen aan den Rijn ver huisde, heeft gekozen voor een maatschappelijke carrière. Mid deldorp reed de laatste jaren in de Formule Renault-klasse. Drie maal werd de voormalige Ne derlandse en Europese kart- kampioen tweede bij het natio naal kampioenschap. Dit sei zoen had hij zijn zinnen gezet op de eerste plaats. Hij werd uiteindelijk derde. Maar dat resultaat heeft geen invloed gehad op zijn besluit om te stoppen met de racerij. „Ik heb het afgelopen seizoen veel pech gehad, allemaal kleine dingen." Wat wel de doorslag gaf, was dat de grote doorbraak er niet echt aan zat te komen. Middeldorp was het liefst over gestapt naar de Formule 3-klas- se, maar het is in Nederland ontzettend moeilijk om daar voor sponsors te vinden. Deze klasse kent namelijk geen natio naal kampioenschap. De cou reurs rijden mee in andere Eu ropese landen. „En Nederland se bedrijven zijn er niet in geïn teresseerd om een coureur te sponsoren die in het buitenland rijdt. Of je moet een multinatio nal vinden, maar dat blijft heel moeilijk." Toen de Alphenaar in de zo mer constateerde dat de grote aanbieding ook deze keer niet zou komen, was zijn vader be zig met plannen voor een nieuw dealercentrum. En toen was de keuze snel gemaakt. Oscar Mid deldorp krijgt de verantwoorde lijkheid over het magazijn, de werkplaats en de pr van de ga rage, die drie Italiaanse auto merken gaat verkopen. Het nieuwe centrum wordt op dit moment gebouwd aan de Zaag- molenweg in Alphen. Michael van Praag is te vroeg kwaad geworden. De vriend schappelijke interland Neder land - Portugal heeft nog geen definitieve datum. „Als mogelij ke datum is 22 februari ge noemd", zei gisteravond voor zitter betaald voetbal Jos Staat- sen in Zeist. „Dat is een dag dat het Portugal en Nederland uit komt." De voorzitter van Ajax ontstak in woede toen hij hoorde dat de vriendschappelijke interland Nederland - Portugal op 22 fe bruari gespeeld zou worden. Op die dag wilde hij de bekerwed strijd Ajax-Feyenoord laten spe len. Hij had ervoor al bij het ge- meenstebestuur van Amster dam aangeklopt. Een week later speelt Ajax de kwartfinale van de Champions League tegen Hajduk Split. In het weekeinde voor die woens dag zou Ajax - Feyenoord op de zondag gespeeld moeten wor den. Dit kan niet omdat er in de hoofdstad voor het eerst een carnavalsoptocht gehouden wordt. Vanwege de risico's op eventueel vandalisme kan de klassieker in bekervorm ook niet naar de zaterdag. Woensdag 22 febniari is door de KNVB nooit als mogelijke in terlanddatum genoemd. In de officiële bulletins wel als alter natieve bekerdatum. Vandaar dat Ajax, dat ook het luxe pro bleem van twee teams de kwartfinale van de beker kent, al op 22 februari ging zitten. chef willem spierdijk. 071-356464. plv -chef rob onderwater. 071 -356463 leiden. het bestuur dat m'n contract niet wordt verlengd: en ook te leurgesteld." De Hagenaar betwijfelt of hem eerlijk is meegedeeld waarom hij weg moet. „Dat kan de werkelijke reden niet zijn. Misschien dat de mindere re sultaten van dit moment er mee te maken hebben. Waarom het dan wel is? Ik heb er geen idee van." Fokke van de Reijd en SVLV gaan aan het einde van het sei zoen uit elkaar. De oefen mees ter gaf vorige week te kennen aan het bestuur dat hij geen prijs stelt op contractverlenging. Van de Reijd had meer mede werking verwacht (de trainer doelt op de gebrekkige trai ningsfaciliteiten) van het be stuur en trok zijn conclusies. Richard Hoogervorst is weer voor een lange periode uitge schakeld. De verdediger van Rijnsburgse Boys kwam zater dag in botsing met een speler van Marken en moet weer maanden revalideren. Hooger vorst speelde na een lange pe riode van afwezigheid zijn eer ste wedstrijd voor Rijnsburg. Fer Nijhuis neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Lugdunum. Het contract met de Haagse trainer wordt door het bestuur van de Leidse voet balclub niet verlengd. Nijhuis (49) is aan zijn vierde seizoen bezig bij de Leidse tweedeklas ser. Volgens voorzitter Ph. Ver- straaten moet er niets achter het vertrek van de trainer wor den gezocht. „We vinden vier jaar een mooie tijd voor een trainer. De resultaten van Nij huis zijn goed, daar is helemaal niets op aan te merken. We hebben onze beslissing met op zet tijdig meegedeeld, zodat hij tijd voldoende heeft om naar een andere club om te zien." Nijhuis had er zelf op gere kend dat zijn contract opnieuw verlengd zou worden. „Onder bepaalde voorwaarden was ik graag bereid om verder te gaan bij Lugdunum. Het ging ook goed: we zijn naar de tweede klasse gepromoveerd en vorig jaar hebben we een periode-ti tel binnengehaald. Ik was dan ook verrast door het besluit van amsterdam anp Het nationale Masters toernooi bestaat dit jaar niet uit louter tennis. In een poging meer be langstellenden te trekken op het complex van Popeye Gold Star in Amsterdam heeft de Konink lijke Nederlandse Lawn Tennis Bond enkele showelementen ingelast. Zo treden er dinsdag tot en met zaterdag tussen de twee middag- en avondpartijen ar tiesten op, is er op de openings dag (Ladies Day) een mode show en staan er twee symposia op het programma. Donderdag, omgedoopt tot studentendag (woensdag werd als jeugddag aangewezen), wordt er gepraat over het onderwerp „Sport en gezondheid: haakt de maat schappij af?" en vrijdag (be stuurderendag) staat in het te ken van „Sport hoort bij de maatschappij: hoort de maat schappij bij de sport?" Het toernooi is zoals gewoon lijk niet optimaal bezet, maar het deelnemersveld mag er niettemin zijn. Bij de vrouwen ontbreekt uit de nationale top slechts lijstaanvoerster Brenda Schultz, die tussen de Masters in New York en het Australische seizoen rust heeft genomen. Bij de mannen lieten vier spelers uit de Nederlandse top tien hun beurt voorbij gaan: Richard Kra- jicek, Sjeng Schalken, Joost Winnink en Hendrik Jan Da vids. Als eerste geplaatst zijn ti telverdedigster Miriam Ore mans en Jacco Eltingh. Achter Paul Haarhuis is de winnaar van 1993, Jan Siemerink, derde in de rangschikking. deventer anp Zeist »anpOm verhaal te halen, bezocht Van Praag gisteren de bonds vergadering van de KNVB. Wie hij niet aantrof was competitie leider Jan Huijbregts. Commentaar van Staatsen: „Inderdaad is 22 februari een alternatieve bekerdatum. Voor de clubs in het zuiden in ver band met carnaval. Binnenkort is er met alle betrokkenen over leg. Er is nog geen definitief be sluit over de vriendschappelijke interland. De onvrede van Van Praag is een samenloop van ontwikkelingen." Dat de KNVB in een overla den, en uit zijn verband gerukt competitieprogramma, nog met een vriendschappelijke inter land komt aanzetten heeft een contract als grondslag. Er is met het bureau UFA, dat ook de tv- rechten beheert, een overeen komst gesloten dat er per sei zoen een aantal interlands van kaliber te zien is. Nederland - Portugal is er zo een, de eerder vastgestelde Nederland - Frank rijk (18 januari) eveneens. Bayern München raakt verde diger Jorginho kwijt aan de Ja panse competitie. De 30-jarige Braziliaan komt met ingang van 1 februari 1995 uit voor Kashi- ma Antlers in Osaka. Jorginho, die bij zijn nieuwe werkgever voor twee jaar tekende, had bij de Duitse kampioen nog een contract tot eind juni 1995. Bayern ontvangt bijna vier mil joen gulden voor de verdediger, die afgelopen zomer met Brazi lië in de Verenigde Staten de wereldtitel veroverde. Decheiver terug op oude nest dagvond op gang, toen een aan tal kapitaalkrachtige sponsors van het in degradatiegevaar ver kerende Go Ahead de benodig de 7,5 ton voor de versterking op tafel legde. Het bestuur van de Deventernaren kreeg de restrictie dat het geld alleen aan Decheiver mocht worden be steed. De spits had wel oren naar een terugkeer naar zijn geboor testad. Zijn contract met RKC bevatte bovendien de clausule dat hij tussentijds voor 750.000 gulden mocht vertrekken. Maandag bereikte de speler overeenstemming over een contract van 3,5 jaar. Harry Decheiver keert terug op het oude nest: Go Ahead Eagles. De Deventer eredivisieclub staat er in de competitie echter nog beroerder voor dan de oude werkgever van de aanvaller: RKC. Decheiver verkoos maan dag een nieuw avontuur bij de nummer zeventien van de ere divisie boven een eveneens wankel bestaan bij de huidige nummer zestien. „Geld speelt hierbij geen rol. Go Ahead Eagles is ambitieuzer. Je moet niet altijd naar de stand op de ranglijst kijken." De overgang van de 24-jarige Decheiver kwam afgelopen vrij- Tomba wint historische slalom sestriere sip Bij bijzondere wedstrijden is skiër Alberto Tomba op z'n best. Gis teren werd er in het Italiaanse skioord Sestrière een historische we reldbekerwedstrijd slalom gehouden. Nooit eerder werd er geskied bij kunstlicht. „Tomba la Bomba" wilde de geschiedenisboeken in gaan als de eerste winnaar. Het lukte hem op het nippertje, want zijn voorsprong op de nummer twee, de Zweed Thomas Fogdoe, bedroeg slechts zeshonderdste van een seconde. Driehonderd lam pen uit 45 lichtmasten zorgden voor een verlichte piste, die er, on danks de kunstsneeuw, uitstekend bij lag. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 49: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 winnaar f. 80.972,10, derde prijs: 62 win naars f. 1959,00, vierde prijs: 3719 win naars f. 32,60, vijfde prijs: 59.800 win naars f. 5,00. Cijferspel 49: Zes cijfers goed: 2 winnaars, vijf cijfers goed: 4 winnaars, vier cijfers goed: 20 win naars, drie cijfers goed: 256 winnaars, twee cijfers goed: 2441 winnaars (vaste prijzen). Lucky 10 van maandag 12 december. 1-5-8-9-10- 12-- 13 - 17 - 18 - 20 - 21 - 33 - 35 - 47 - 48 - 51 - 59 - 67 - 73 - Moskou. Olympiade, tiende ronde. Nederland Kroatië 2-2. Timman - Lahic 1/2-1/2, Kozal Van der Sterren 1/2-1/2, Van Wely - Cvitan 1-0, Hulak - Sosonko 1 77. (onder voorbehoud) HANDBAL VROUWEN, EREDIVISIE: Westland- V. en L. 25-23, SEW-OSC 17-9, SVM-Hellas 12- 18, SwIft-PSV 31-9, TKS/ Saturnus-Vole- wiickers 23-25. 8-14 SEW 7-7 8-13 TKS/Sat 7-6 8-12 PSV 8-4 8-11 SVM 8-2 8-9 OSC 80 EERSTE DIVISIE: Stompwi|k 92- Aals meer 13-14, UVG-Internos 9-9,Arnhem DWS 18-4, lason-Loreal 24-11, Fortissi- mo-UDSV 17-25, Sittardia-Westland 2 12- Swift Hellas Westland Volewijckers Nederland schakers herstellen zich MOSKOU ANP Nederland heeft zich gisteren op de schaakolympiade in Moskou hersteld van de zwakke resultaten van de afgelopen dagen. Tegen China wonnen drie van de vier Nederlanders hun partij. Timman versloeg Ye, Piket won van Xu en Van Wely was te sterk voor Wang. Van der Wiel speelde remise tegen Wu. In het algemeen klassement steeg Oranje naar de gedeelde derde plaats. UDSV Arnhem Internos DWS 10-16 Fortissimo 10-16 UVG 10-13 Aalsmeer 10-12 Loreal 10-12 Stompwijk 10-2 MANNEN,TWEEDE DIVISIE. Volendam 2 Achilles 12-14, Ammo -BDC 15-25, TKS/ Saturnus Attila 19-16,DSO-Aalsmeer 4 22-27, Laren-DSS 23-18. TKS/Sat 6-12 DSS 6-4 6-12 Volendam 2 6-3 6-8 Attila 6-3 6-8 DSO 6-2 6-6 Animo 6-2 Achilles Aalsmeer Georgië - Rusland II 2 1/2-1 1/2, Rusland I Estland 2 1/2-1 1/2, Hongarije - Joego slavië 2 1/2-1 1/2, Bosnié/Herzegowina - China 2 1/2-1 1/2, Oekraïne - Duilsland 3- 1, Roemenië - Armenië 2 1/2-1 1/2, Enge land - Litouwen 2 1/2-1 1/2, Bulgarije Ar gentinië 2-2, Letland - Noorwegen 2 1/2-1 1/2, Israël Wit-Rusland 2 1/2-1 1/2, Fili- pijnen - Span|e 2-2, Denemarken - Ka zachstan 2 1/2-1 1/2, Zwitserland Frank rijk 3-1, Cuba - Slovenië 3-1, Turkmenis tan - Finland 2-2, Slowakije - Azerbeidjan 2-2. Stand: 1. Georgië, Rusland I, Rusland II, Oekraïne 26 bordpunten, 5, Estland, Hongarije, Bosnië/Herzegowina25,8. Roe menië 25, 9 Nederland, Joegoslavië, Chi na, Kroatië, Engeland, Armenië 24 1/2. Sestrière (Ita). Wereldbeker slalom. 1. Tomba (Ita) 1.53,61, 2. Fogdoe (Zwe) 1.53,67, 3 Tritscher (Oos) 1.55,44, 4 Kosir (Slo) 1.55,55, 5. Stangassinger (Oos) 1.55,70, 6. Amiez (Fra) 1.55,76, 7. Reiter (Oos) 1.55,84, 8. Sykora (Oos) 1.55,94, 9. Aamodt (Noo) 1.55,96, 10. Furuseth(Noo) 1.56,41. Stand WB slalom: 1. Tomba 200 punten, 2. Fogdoe. Tritscher 140, 4. Furuseth 76. ENGELAND: Manchester City-Arsenal 1-2

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19