Advocaat laat oog vallen op Seedorf Haarlem zet hoofdtrainer Van Doorneveld op straat Sport X, Sampras treft herboren Ivanisevic Havelange biedt Beckenbauer excuus aan Sion bijt tanden stuk op Nantes Voortbestaan FC Den Bosch staat weer op de tocht 6 - VRIJDAG 9 DECEMBER 1994 98i 27 rob onderwater. 0 Bekerzege Stompwijkse handbalsters stompwuk Stompwijk '92 heeft UVG uit het nationale beker toernooi geknikkerd. UVG, ook tegenstander van de Stompwijk se vrouwen in de competitie, verloor gisteravond in Stompwijk met 13-11 (rust 5-6). De uitslag stemde trainer-coach Van Leeu wen tevreden, maar het vertoonde spel niet. Daarvoor was naar zijn oordeel maar één excuus. Stompwijk miste naast llona van Vliet en Marian Ammerlaan vooral Eugenie van Geylswijk als stoorspeelster in de defensie en als centrale opbouwspeelster in de aanval. Voor Stompwijk scoorden Manneke Martens (6x), Syl via Hoevers, Irma van der Bosch en Yvonne Benis (allen 2x) en Patricia Jansen. Heerenveen contracteert Deens talent FC Heerenveen heeft zich verzekerd van de diensten van Jon Dahl Tomasson, één van de felst begeerde Deense voet baltalenten. De 18-jarige aanvaller tekent vandaag een contract voor twee en een half of drie en een halfjaar bij de Friese eredi visieclub. Een transfersom werd niet bekendgemaakt. Dahl is af komstig van Köge, voor welke club hij tot nu toe 54 officiële wedstrijden speelde en 37 maal scoorde. Hij kwam twaalf keer uit voor het Deense team voor spelers onder achttien jaar en maakte daarin negen doelpunten. In eigen land had onder an dere topclub Bröndby belangstelling voor de spits. Neumann laakt wangedrag Simons arnhem» De rode kaart die Jerry Simons afgelopen dinsdag ont ving in de wedstrijd Vitesse 2-Sparta 2 is nog te billijken, vindt Herbert Neumann. Het wangedrag daarna is volgens de trainer van Vitesse op geen enkele manier goed te praten. De Rotter damse speler in Arnhemse dienst maakte een natrappende be weging en spuugde de scheidrechter. „Ik vind ook dat de club moet ingrijpen", zegt Neumann. „De grenzen van het fatsoen zijn overschreden. Ik had zoiets van Jerry nooit verwacht. Hij is een ontzettend aardige jongen. Desondanks vind ik dat de club hem een sanctie moet opleggen. Er moet een signaal worden ge geven naar de andere jongens, dat een nette club als Vitesse dit absoluut niet tolereert. Simons wacht sowieso een lange schor sing. Frits van der Berk, trainer van Vitesse 2, verwacht een uit sluiting voor minimaal tien duels. Hartoperatie Jongbloed niet nodig arnhem» Jan Jongbloed hoeft zich niet opnieuw te laten opere ren aan zijn hart. De assistent-trainer van Vitesse heeft dat gis termiddag te horen gekregen van zijn arts. „Wel laat ik me vol gende week 'dotteren'. In de hoop dat de klachten dan definitief verdwijnen", verklaarde Jongbloed gisteren. Zondag nog vreesde de Amsterdammer voor een ingrijpende bye-pass operatie. Jongbloed kreeg vorige week plotseling opnieuw last van zijn hart. Al twee keer eerder werd de oud-doelman getroffen door een infarct. Gisteren meldde hij zich weer in Arnhem, waar hij bij Vitesse het goede nieuws kwam vertellen. Van Dijk moet buigen voor Suprianto bangkok Jeroen van Dijk heeft bij de Grand-Prixfinales bad minton in de Thaise hoofdstad Bangkok ook zijn tweede partij in de voorronde verloren. Maar hij stapte gjsteren opnieuw met opgeheven hoofd van de baan. De enige Nederlander die op dit niveau meedoet, maakte het wereldkampioen Joko Suprianto bijzonder lastig. Van Dijk was dicht bij een verrassing. Hij won de eerste game met 15-10, verloor de tweede met 9-15 en nam in de beslissende brutaalweg een voorsprong van 8-5. Na de wis sel ging de partij gelijk op tot 12-12. De doorslaggevende rally's waren ondanks het goede weerwerk toch voor Suprianto. Jaspers nog in de race gent» Jan Arnouts hielp bijna de aspiraties op de mondiale titel van Dick Jaspers om zeep tijdens slottoernooi van de wereldbe kerstrijd in Gent. De 36-jarige kastelein uit Etten-Leur was zo vriendelijk een zo goed als gewonnen partij uit handen te geven en daarmee Jaspers' hoop op de eindzege in de cyclus in leven te laten. Jaspers overleefde een achterstand van twee sets en een matchpunt om vervolgens ver na middernacht zijn plaats in de tweede ronde veilig te stellen: 12-15 3-15 15-14 15-1 en 15-7. Ook Van Hooijdonk voor het eerst in Oranje-selectie Pete Sampras ondeed zich in München gemakkelijk van Michael Chang: 6-4, 6-3. Met de Ajacied Clarence Seedorf en NAC-spits Pierre van Hooijdonk heeft Dick Advocaat twee nieuwelingen opge nomen in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt woensdagavond in Rotterdam tegen Luxemburg de vierde kwalificatie-interland in de cyclus voor de EK, medio 1996 in Engeland. Het is de laatste wedstrijd van de huidige bondscoach, die per 1 januari wordt opge volgd door Guus Hiddink. van de huidige landskampioen. Tot voor kort maakte hij nog deel uit van het Nederlands UEFA-team, dat afgelopen zo mer bij het EK in Spanje als vierde eindigde. Seedorf beschouwt zijn uit verkiezing als een bevestiging van het feit dat hij momenteel 'lekker' bezig is. „Het is de waardering van de bondscoach voor mijn spel", zegt hij. „Toen ik van meneer Van Gaal hoorde dat ik erbij zat, voelde ik het even gloeien van binnen. Het is nu zaak de vorm vast te houden en de lijn door te trekken." Pierre van Hooijdonk is zeven jaar ouder dan Seedorf. Voordat hij in 1991 naar NAC verkaste, kwam hij twee seizoenen uit voor het Roosendaalse RBC. De aanvalsleider van de Breda- naars, die zijn treffers viert met een 'buikschuiver', was vooral het afgelopen seizoen succes vol. Hij trof toen 25 keer de roos en eindigde op de vaderlandse topscorershitparade net achter de Ajacied Jari Litmanen, die één keer vaker doel trof. Deze competitie staat de teller bij de lange spits alweer op negen goals. Toch vindt Van Hooijdonk dat hij nu minder soepel draait. „Ik had daarom niet verwacht dat ik zou worden opgeroepen", gpd-verslaggever De voorgaande drie duels van Oranje leverden vijf punten op, tot stand gekomen door een 4-0 zege in en tegen het Groother togdom en gelijke spelen tegen Noorwegen (uit, 1-1) en Tsje chië (thuis, 0-0). In vergelijking met de vorige interland, op 16 november tegen Tsjechië, zijn de Ajacieden Peter van Vossen, Patrick Kluivert en Michael Rei ziger (overgeheveld naar Jong Oranje) en de oud-Feyenoorder John de Wolf uit de selectie ver dwenen. De Wolf was er in de krachtmeting met de Tsjechen ook al niet meer bij. Hij moest wegens een blessure afzeggen en werd vervangen door zijn clubgenoot Arnold Scholten. Youri Mulder, de afgelopen keer te elfder ure opgeroepen omdat Ronald de Boer niet fit was, heeft zijn plaats in het keur korps van Advocaat behouden. De 18-jarige Seedorf heeft zijn selectie te danken aan zijn con stant goede spel in de afgelopen periode. De sterke jongeling uit Almere, die op meerdere posi ties inzetbaar is, kwam via een instuif bij Ajax terecht. Op 28 oktober 1992 (uitwedstrijd te gen VW) debuteerde hij, als pu ber van 16, al in de hoofdmacht zegt hij. „Maar ik ben er natuur lijk hartstikke blij mee. Ik zie het als een erkenning. Ik heb altijd gezegd dat het als spits van NAC moeilijker is om het Ne derlands elftal te komen dan als spits van Ajax, Feyenoord of PSV. Oranje is het hoogste wat je kunt bereiken. Hier doe je het Van Hooijdonk hoeft zich pas morgenochtend te melden in het trainingskamp, dat Oranje gewoontegetrouw heeft opge slagen in Noordwijk. Hij heeft van Advocaat toestemming ge kregen vanavond met NAC de competitiewedstrijd te spelen in het Friese Haagje tegen SC Heerenveen. Aron Winter, Wim lonk, Bryan Roy en Youri Mul der, de buitenlanders van Oran je, voegen zich pas maandag bij de selectie. Zij spelen komend weekeinde eerst nog met hun club een competitiewedstrijd. De resterende elf uitverkorenen van Advocaat worden vandaag in Noordwijk verwacht. Het traditionele oefenpartijtje op zaterdagmiddag in het Olympisch Stadion tegen Jong Oranje, dan wel een clubteam. is van het programma ge schrapt. In plaats daarvan traint de Oranjeselectie morgen twee keer op de velden van SJC in Noordwijk. De selectie van het Neder lands elftal ziet er als volgt uit: Van der Sar, Blind, Overmars, Seedorf, Frank en Ronald de Boer (Ajax), De Goey, Witschge, Taument (Feyenoord), Valckx, Numan (PSV), Van Hooijdonk (NAC), Roy (Nottingham Fo rest), Mulder (Schalke 04), Jonk (Inter), Winter (Lazio Roina). Goran Ivanisevic en Pete Sam pras hebben in het met 10,2 miljoen gulden gedoteerde Grand Slam Cuptoernooi in München als eersten de halve finales bereikt. De twee ont moeten elkaar daarin morgen. De Kroaat Ivanisevic had gis teren in de Olympiahal in de Zuidduitse stad weinig moeite met de Duitse nummer drie van de wereld Boris Becker: 6-4 6-1. Het duel was in voorbij. Ivanisevic, die zijn oude kracht hervonden lijkt te heb ben, brak vier maal de opslag van zijn Duitse tegenstander en produceerde vijftien aces. Hij kreeg daarmee revanche voor de twee nederlagen die hij in zijn laatste twee ontmoetingen tegen Becker leed. In de halve finales van Wimbledon schakel de Ivanisevic Becker uit. Door de overwinning die Pete Sampras op zijn Amerikaanse landgenoot Michael Chang (6-4 6-3) boekte, komt het in Mün chen tot een herhaling van de Wimbledon finale. Sampras schrok van het optreden van Ivanisevic. „Hopelijk speelt hij zaterdag niet zo sterk", aldus de Amerikaan. Voor Sampras is het in elk ge val zeker dat hij 925.000 dollar (ruim 1,6 miljoen gulden) aan het toernooi overhoudt. Daar van is een half miljoen dollar premie voor het behalen van de Grand Slam titels van Wimble don en de Open Australische kampioenschappen. Joao Havelange, voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA, heeft zijn verontschuldigingen aangeboden aan Franz Becken bauer. De Braziliaan vond dat nodig, omdat FIFA-perschef Tognoni zich onlangs in een open brief beledigend uitliet over Bayern München-voorzit- ter Beckenbauer. Tognoni reageerde op een woedeuitbarsting van Becken bauer na de wedstrijd van Bayern München tegen Karls- ruher SC. De oud-international en voormalig bondscoach was kwaad op scheidsrechter Krug. Hij gaf speler Kuffour de rode kaart omdat die zich niet op de juiste manier meldde nadat die had willen terugkeren in het veld. Beckenbauer noemde de regel de domste van het hele voetbal. Tognoni counterde keihard, waarbij hij de vroeger zo ele gante voetballer Beckenbauer, altijd een 'gentleman', afzette tegen de 'schreeuwlelijk' van te genwoordig. „Dom zijn alleen Van der Sar tekent nog geen nieuw contract Het was een drukke dag voor Ajax-penningmeester Arie van Os. Maar met het resultaat was hij dik tevreden. De schatbe waarder van de landskampioen kwam gisteren met drie spelers tot overeenstemming over een nieuwe verbintenis. De contrac ten van Mare Overmars, Frank en Ronald de Boer werden opengebroken en verlengd tot medio het jaar 2000. Doelman Edwin van der Sar ging voorlo pig nog niet in op een nieuwe aanbieding. „We willen waar mogelijk met langdurige contracten gaan werken", aldus Van Os. „Zodat we dit elftal in grote lijnen bij elkaar kunnen houden. De be reidheid om bij te tekenen was groot. Dat heeft me niet ver baasd. Al eerder hebben we ge merkt dat de drang van spelers om naar het buitenland te gaan minder is geworden. De ver diensten hier zijn goed, er komt een nieuw stadion." Van de huidige spelersgroep zijn slechts drie spelers aan hun laatste contractjaar bezig. Frank Rijkaard heeft aangegeven aan het eind van dit seizoen te stop pen, met Danny Blind en Tarik Oulida zal binnenkort gespro ken worden. haarlem gus van oosten HFC Haarlem heeft gisteren het contract met hoofdtrainer Hans van Doorneveld (54) tussentijds ontbonden. De assistent-trainer Hennie Lee (32) neemt zijn ta ken voorlopig waar. Het bestuur van de eerstedivisieclub gaat op zoek naar een nieuwe hoofd trainer. Lee, voor wie dispensa tie is aangevraagd bij de KNVB, beschikt niet over het vereiste diploma Coach Betaald Voetbal. De breuk tussen Haarlem en Van Doorneveld kwam niet als een verrassing. Al maanden bo terde het niet tussen de trainer en de spelersgroep, die herhaal delijk kritiek uitte over zijn werkwijze. Van Doomevelds re latie met het bestuur was verre van optimaal en vorige week kwam hij ook in aanvaring met assistent-trainer Lee. Na de 2-0 nederlaag op eigen veld tegen Excelsior, afgelopen zaterdag, leken de dagen van Van Doorneveld reeds geteld. Dinsdag escaleerde de netelige kwestie, toen de voetballers in grote meerderheid tegen zijn aanblijven stemden. Voor het bestuur, dat de beslissing over het ontslag steeds maar voor zich uitschoof, was er vanaf dat moment geen weg meer terug. Van Doorneveld, die een con- tract had tot aan het einde van dit seizoen, kreeg gisteren offi cieel te horen dat met onmid dellijke ingang geen gebruik meer zou worden gemaakt van zijn diensten. Van Doorneveld werkte ver spreid over twee periodes (1980-87 en 1991-94) bijna elf jaar als hoofdtrainer bij Haar lem. In de tussenliggende jaren was de IJmuidenaar achtereen volgens bij Fortuna Sittard, AZ en Sparta in dienst. Van Door neveld zou al enige tijd bespre kingen voeren met De Graaf schap over een functie in de technische staf. Hylke Enzerink, de voorzitter van de Doetin- chemse club, ontkent dat echter in alle toonaarden. Van Doorneveld en het be stuur van Haarlem onthielden zich gisteravond 1 aigle Christophe Bonvin van Sion bijt bijna het puntje van zijn tong af in het UEFA Cup-duel tegen Nantes. Zijn inspanning mocht niet baten, want de Zwitsers werden in de derde ronde uitgeschakeld. Op de 4-0 nederlaag in Nantes volgde gisteren een 2-2 gelijkspel. foto ap FC Den Bosch verkeert opnieuw in financiële problemen. Als het de eerste-divisieclub niet bin nen zeven weken lukt het ni veau van de inkomsten structu reel te verhogen, valt het doek. Vice-voorzitter Jan Schouten: „In het meest negatieve scena rio zullen we op 24 januari naar de rechter stappen om het fail lissement aan te vragen." Schouten is de beoogde opvol ger van voorzitter Theo Heij- mans, die gisteren zijn afscheid aankondigde. Als de eerste-divisieclub nu niet in actie komt, dan dreigt het tekort aan het einde van het seizoen te zijn opgelopen tot 600.000 gulden. De inkomsten van Den Bosch vielen tot nu toe lager uit dan begroot. Boven dien moest een afkoopsom worden betaald voor directeur Chris van der Laar. Om het hoofd boven water te houden, wil Den Bosch proberen vier ton aan extra inkomsten los te peuteren bij het bedrijfsleven. Volgens commercieel manager Paul van der Kraan is van dat bedrag 35 mille binnen. Den Bosch, voorlaatste in de eerste divisie, verkreeg voor dit seizoen met enige moeite een licentie voor het bedrijven van betaald voetbal. Het bracht toen de spelers onder in een beheersstichting en moest er enigen, onder wie Nijhuis en Jansen, verhuren of verkopen. degenen die van voetbal leven en de regels niet kennen." Als raad gaf de Italiaan de Duitser mee: „Als de baan van president je zo opwindt, laat een ander die dan uitvoeren. Zoek de golf baan op, fok paarden, zeil rond de wereld, boek een reis naar dc maan, maar laat het regelwerk Havelange vond dat Tognoni te ver ging. Hij bood de excuses overigens aan via de voorzitter van de Duitse voetbalbond, Braun. Zaterdagvoetbal bij Roodenburg Roodenburg wil volgend jaar beginnen met seniorenvoetbal op zaterdag. De Leidse club, met een zondagteam in de tweede klasse, hoopt minimaal éeri team te kunnen inschrijven. Dat elftal zou dan moeten uit komen in de eerste klasse van de afdeling. De Kooiclub hoopt door middel van het seniorenvoetbal op za terdagjeugdleden gemakkelij ker te kunnen vasthouden. „Jonge jongens die niet in de A- selectie komen, kunnen vaak moeilijk hun draai vinden in de lagere seniorenelftallen. Ze ma ken het laat op zaterdagavond en hebben dan geen zin om de volgende ochtend om half ne gen alweer op de club te zijn voor de uitwedstrijd tegen Woerden. Of ze hebben een sei zoenkaart voor Ajax of Feye noord en gaan liever naar de wedstrijden van die clubs", al dus Arnold Barends, bestuurslid technische zaken van Rooden- burg. Roodenburg wil voorkomen dat het zaterdagvoetbal ten kos te gaat van de reserveteams op zondag. „Maar ik besef dat dat moeilijk is. Bij UVS is er ook een zuigende werking uitgegaan van het zaterdagelftal." Barends wil de zaken wel meteen serieus aanpakken. „Dat betekent dat we zorgen voor een trainer en begeleiders. Het moet meteen goed van de grond komen." Franse bond straft Moracchini De tuchtcommisie van de Fran se voetbalbond heeft Laurent Moracchini van Bastia gisteren tot en met 15 januari geschorst. De 26-jarige speler brak op 26 november in de wedstrijd Bastia - Monaco de neus van tegen stander Eric de Meco. Woens dag werd Monaco door de bond tot winnaar van de wegens wanordelijkheden onderbroken wedstrijd verklaard. Dan is het zover! vernieuwde showroom B van Keukencenter BB SieMatic Keukencenter Leiderdorp Meubelplein 9, Leiderdorp. Tel. 071 -412615 (1 e etage Mijnders Meubelen)

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27