Wat drinkt u straks het liefst bij wat? ËM ^iaauit/n Dat witte wijn goed smaakt bij vis en rode wijn bij rood vlees wist u natuurlijk allang. Maar met kerst eet u natuurlijk toch ook nog iets anders. En wat drink je daar dan bij? Om 't u makkelijk te maken, hebben we voor iedere gang een paar mooie wijnen apart gezet. Voor iedere gang dus een andere, lijkt u dat geen chique kerstidee? (yfoezititfaj/ne/i Voor bij de hapjes vooraf kunt u twee kanten op. Een mooie Ackerman Saumur 1811. Dat is een Méthode Traditionelle uit het Loire-gebied. Of een topsherry uit onze eigen Luis Paez-bodega, zoals de Fino, Man- zanilla of Amontillado (heerlijk bij asperges in rolletjes ham|. Ackerman 1811 Appellation Saumur Contrölée brut, demi-sec of rosé brut .11*95" 12.95* Luis Paez Sherry Fino, Manzanilla of Amontillado .895" 7.95* cl bou/ezec/i/wi/fien Kiest u voor een gerookte zalm vooraf, een krabcocktail of gerookte paling misschien? Stel, u wilt wat kaasjes serveren als mooie over gang van hoofdgerecht naar het dessert. Drink daar dan eens een glaasje van onze Smith Woodhouse Vintage Character Portbij. Een volle port met veel karakter uit de Boven-Douro in PortugakTevens gekozen als wijn van de maand. Smith Woodhouse Port Vintage Character 11.95* Fles 0.75 liter. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 31 december a.s. 'Zolang de voorraad strekt. BIJ afname van 12 flessen van één soort geldt 12 halen, 11 betalen. Een zoet besluit van het diner is een glaasje 1993 Oppenheimer Schloss Auslese uit Rhein- hessen. Het is een heerlijk zachte likeurachtige wijn, die u eigenlijk bij alles kunt drinken, als 't maar zoet is. Dus ijs, pudding, 't maakt niet uit. 1993 Oppenheimer Schloss Auslese Rheinhessen 995" 7.95* Al deze wijnen kunt u nu alvast kopen tegen een feestelijk prijsje. Dus als u straks gaat koken, dan hoeft u zich daar tenminste geen zorgen meer over te maken. Behalve een wijn voor ieder gerecht heb ben we ook nog schitterende kristallen glazen voor iedere wijn. U kunt kiezen uit Toscaans klas siek geslepen of gladde moderne Bourgondische glazen. We hebben van ieder 4 typen: voor witte wijn, rode wijn, sherry of port en champagne. Toscane (klassiek) per twee glazen 24.95 karaf 54.95 Bourgogne (modern) pertwee glazen 14.95 karaf 44.95 bootste Zo'n witte Sancerre sluit zich daar hele maal bij aan. Maar om nog even een grote naam te noemen: onze droge, witte Chablis uit de Bourgogne past er even mooi bij. De smaak van de Chablis is wel iets domi nanter dan de Sancerre. Dat komt door de Chardonnay-druif waar hij van gemaakt is. Als u liever een wat zachtere voorge rechtwijn wilt, dan kunt u 't beste onze Plnot Blanc nemen. Dat is een soepele witte wijn uit de Elzas met een heerlijk parfum, die bovendien een Medaille d'Or op het concours van Colmar gewonnen heeft. 1993 Sancerre Appellation Sancerre Contrölée J995" 9.95* 1993 Chablis (op op| Appellation Chablis Contrölée 1495" 9.95* 1993 Pinot Blanc Medaille d'Or Baron de Hoen Appellation Alsace Contrölée 995" 7.95* L7/bo/z/(/ezec//w//ne// Met onze vier rode wijnen maakt 't echt niet uit of u straks voor rosbief, fricandeau of een rollade kiest. Wantallevier de grote namen passen erbij: onze volle ronde Chateau Palais Cardinal la Fuie, uit 't goede oogstjaar 1990; onze klas sieke Chateau Fourcas Hosten, een Cru Bour geois uit Listrac in de Haut Médoc; onze donkerrode krachtpatser Chateau Saint André uit Gigondas in het Zuidelijke Rhönegebied; en onze vriendelijke, soepele Pinot Noir uit de Bourgogne. 1992 Chateau Fourcas Hosten Cru Bourgeois Appellation Listrac-Médoc Contrölée 11.95* 1990 Chateau Palais-Cardinal-la-Fuie Appellation Saint-Emilion Contrölée 9.95* 1990 Chateau Saint André Appellation Gigondas Contrölée 9.95* 1993 Bourgogne Pinot Appellation Bourgogne Contrölée 995" 7.95* bl)eyiez/zzJY'z i

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16