SLEliïl Bakker Kinderen tekenen Bijlmerramp van zich af Grootse lcerstshow met gezéllige koopjes!' energieke hulp m/v Interfaces Modellenburo modellen figuranten m/v 44,95 9,95 Voor zeven miljoen hasj in werkplaats Goeree-Overflakkee blijft bij Zuid-Holland DONDERDAG 8 DECEMBER 1994 «-^ Laat u gerust inspireren door het nostalgische kerstthema van dit jaar. De Bakker-tuincentra zijn omgetoverd in een schitterend kerst- paradijs waar u onbeperkt en voordelig uw keuze kunt maken uit mooie en exclusieve kerstartikelen. Ook de kerstman is er natuurlijk weer met leuke verrassingen! Divers personeel gevraagd in de bakkerij Leeftijd 15 tot 19 jaar, min. 18 uur per week en max 38 uur per week. e meer weten over deze uistekende job? Infornmatie in de winkel, Haarlemmerstraat 151 te Leiden. T a v. Dhr. G. van Rooij, Robbers Schoonmaakbedrijven B.V. zoekt per direkt een ervaren meewerkend voorman/vrouw omg. Leiderdorp. Werktijden 07 00-09.30 uur. Reacties ma. t/m vr. van 14.00-16.00 uur. 071-760100. OVER 2 WEKEN KAN JIJ AL WONEN OP GRAN CANARIA Voor ons Internationale promotieteam, bestaande uit jon geren tussen 20-30 jaar zijn wij op zoek naar uitbreiding nog geen zin hebt in huisje, boompje, beestje, uitdaging, dan is dit Een zeer hoge provisie, 1000,-// H je de kans op een zeer prettige tijd. Als je heel snel beschikbaar bent, goede motivatie beschikt, 2-talig be praten. Bel voor een afspraak 03473-77014 vraag naar het promotieteam. f 01830-38023 komt a s. dinsdag 13 december naar Leiden or info gratis inschrijving van 18.00 tot 21.30 Wij zijn op zoek naar of 020-4205941. 03440-30713, ok na 18.00 uur bereik- lar Ervaring niet vereist. Opleiding mogelijk. Woonruimte aangeboden KAMERS en appartemen ten aangeboden. Tel.: 071- 141896. Hogewoerd 88, Leiden. T h. per direkt 1 KAMER APPART. (Leiden). Zeer Te Huur 3-KAMER APPARTEMENT te huur in het centrum van Leiden. Huurprijs 1.350,- exclusief/mnd. Tel.: 071- 161724. Huwelijken kennismaking Jongeman, 31 jaar, wi graag leuke en romanti sche dingen doen met eer lief meisje 24 - 32 jaar, die niet rookt Rr o n- Verhuizen VERHUIZINGEN in binnen- en buitenland. Pianotransporteur Jan var Duuren, Tel 071-225999 Onroerend goed gevraagd Te koop gevraagd: luurde appartementen flats, (eengezins-)wonin- gen, winkels en bedrijfs ruimten. Eventuele afwik keling binnen 24 uur. Aanbiedingen aan: Metterwoon Vastgoed B.V. Tel.: 070-3544300, fax; 070-: Lessen/ clubs/ opleidingen VERKEERSSCHOOL 'Take 4' Diverse auto's. Tel.: 01715-2156. Verkeersschool „Tempo" 39,00 per les, div.auto's tel. 071-122046. 1e les 4,95 Motorrijlessen 40,00 Ook vrachtwagen en auto bus. Nu ook in Alphen e o. zaterdag 10 december: De kerstman deelt presentjes uit. Demonstratie kerstkransen maken, zondag 11 december: Extra open! De kerstman deelt presentjes uit. zaterdag 17 december: De kerstman deelt presentjes uit. Demonstratie kerstkransen maken, zondag 18 december: Extra open! De kerstman deelt presentjes uit. AGENDA HAARLEM zaterdag 10 december: De kerstman deelt presentjes uit. Demonstratie kerstkransen maken, zaterdag 17 december: De kerstman deelt presentjes uit. Demonstratie kerstkransen maken. Demonstratie strikken maken. zondag 18 december: Extra open! De kerstman deelt Kunst-Kerstboom Alleen een echte is natuurlijker. Met extn veel zijtakken, inclusief metalen standaard. Elk weekend is de ambachtelijke kaarsenmakerij open. Kinderen mogen gratis kaarsen kleuren. Sfeervolle kandelaar Sfeerverlichting met vier glaasjes zacht prijsje. Hoogte 180 cm Van Nu Hoogte 150 cm Van 8-9,75 Nu Charles Dickens speeldoos Het sfeervolle tafel-ornament met lichtjes en muziek. Keuze uit diverse fraaie modellen. Kunst-kerstboompje op boomstamvoet Hoogte 30 cm, vol gedecoreerd met 10 lampjes. Waxine-glaasje De nieuwste trend, past op iedere kandelaar. Compleet met rubberen pasring. Nu Ook als olielampje leverbaar. laat uw tuin leven Haarlem: Westelijke Randweg/hoek Vlaamseweg, Telefoon 023-243283 Hillegom: Beeklaan 18, Telefoon 02520-78311 Kerst-kamerplanten C 95 Kerstster met vijf grote bloemen: Nu Mooie cyclaam, vol in de knop: Nu 6.95 Nu 9,95 DE KOOPAVONDEN ZIJN NU EXTRA SFEERVOL HAARLEM: DONDERDAG KOOPAVOND HILLEGOM: VRIJDAG KOOPAVOND Diverse clubs en 06-nummers Hot dreams escort Schoolmeisjesorgie voor 150,- All-in met alle 12 geheel naakte studentes. Dus wel 24 keer uw hoogtepunt! Gratis drankjes Geop. ma-vrij 10-24 u. Tel: 020-6869264 NIEUW!! Privé 75,- vol uur in Bestevaerstraat 215 hs. Amsterdam. tingen tel. afspr. 071- 06-9706 (100cpm). 06-350.290.08 (75cpm). ouder willen DIREKT-SEX, bel ze thuis via 06-9604 (75cpm). PRIVé-SEXKONTAKT. Kies nu zelf de heetste n wij verbinden ESCORT Bianca: 01718- 35099 voor een leuke da me of heer. Heer voor da- Ook SM. Dames gevr. Hete (30+) zoeken ANONIEM sexcontact. Bel nu 06 - 9511 (75cpm). KONTAKT, van 18 to 320.330.95 (75cpm). Gratis telefoon- sex voor vrouwen 06-4366 of 4622 Mannen bellen v. 1,- p/m Telefoonsex 06-9713 Sex direct 06-9718 Super sex 06-9716 Sexcontact 06-9635 Sex plezier voor 2 06-9894 Escort-Service 06-52711025. - 320*330*18 (75 cpm) School was de enige veilige plek AMSTERDAM GELDERMANS/GPD Prachtige herdenkingsdiensten werden gehouden en er is ge huild bij het monument van de vliegramp. Alle kinderen kregen een dagboek waarin zij hun emoties kwijt konden en zij ge noten van hun 'ballonnen van de hoop'. In de gang hingen echte brandweerjassen en zwa re helmen, met de zware geur van rook er nog aan. En natuur lijk werd er veel geschreven. En getekend. En gespeeld. Met bij voorbeeld grote vliegvelden van Duplo. De oecumenische basis school 't Kruispunt in de Bijl mer heeft op tal van manieren ingespeeld op de vliegramp van 4 oktober 1992. Het team van dertig leerkrachten kreeg er de Onderwijsprijs Noord-Holland Vier leerlingen van 't Kruis punt overleefden de ramp niet, één kind raakte blijvend invali de. Veertien jongens en meisjes hadden geen huis meer om naar terug te keren en het aan tal kinderen dat een vader of moeder, broertje of zusje, vriendje of vriendinnetje verloor is niet eens geteld. „Bijna alle leerlingen hebben de ramp op een of andere ma nier meegemaakt", stelt direc teur Ineke van Sijl. „Direct na de ramp hebben we gezegd: thuis is het letterlijk of figuurlijk een chaos. De school was de enige veilige plek voor de kinde ren. Hier moesten zij structuur vinden, hun dagelijkse ritme weer zien op te pakken". juist vanwege dat dagelijkse ritme, heeft Van Sijl van meet af aan geweigerd de ramp ten kos te te laten gaan van de presta- i de oecumenische basisschool 't Kruispunt in de Bijlmer. Bijna allemaal hebben ze de ramp op de een of andere n ties. „De kinderen hier hebben hun schooi hard nodig. Je be wijst ze geen dienst door ze een achterstand in lesstof te geven. Sterker nog: sommige leerlin gen zijn veel harder gaan wer ken dan zij vroeger deden". Essentieel was de rol van Claudia Polisini, de leerkracht die helemaal werd vrijgemaakt voor de begeleiding van leerlin gen. Gevoed door stapels papier van de Riagg, het AMC en aller hande instellingen die iets we ten over diagnostisering van ge traumatiseerde kinderen, pro beerde ze uit te vinden wie veel steun nodig had en wie met minder hulp af kon. Van Sijl: „Als leek denk je de symptomen van getraumatiseerde kinderen wel te kennen. Van jongens en meisjes die zeer heftig reageren bij voorbeeld, ben je geneigd te denken dat zij het heel moeilijk hebben. En toch reageren zij, met al hun boosheid en tranen, gezond op een ongezonde situ atie. Bij zo'n ramp horen extre me reacties". Meer zorgen wa ren er om de kinderen die niks van zich lieten horen. Die schijnbaar onaangetast hun werk deden. In nauw overleg met de Riagg, hield Claudia Po lisini regelmatig verwerkings sessies met deze kinderen. Briljant was de vondst van een andere basisschool in de buurt: de invoering van een dagboek. „We hebben dat idee overgenomen, de functie van een dagboek uitgelegd aan de kinderen en het begeleid inge voerd. De kleintjes konden erin tekenen, de groten maakten verhaaltjes en gedichten." Volgens Van Sijl is ook het ge bruik van symbolen zeer be langrijk gebleken bij het verwer ken van trauma's. „Symbolen maken emoties begrijpelijk en tastbaar. Neem de witte ballon, die hier niet meer is weg te den ken. Het wit symboliseert de onschuld en aan de ballon kun je een briefje hangen met daar op je zorgen. Laat 'm los en je problemen zweven weg". Symbolisch waren bijvoor beeld de witte boterhammen met hagelslag, die de vrijdag na de ramp werden gegeten. Zelf verzonnen door de kinderen uit de groep van Mereline, die de klap niet had overleefd. „Mere line at elke vrijdag witte boter hammen met hagelslag. Zo leeft ze nog steeds voort in de groep". Symbolisch ook waren de ro ze hartjes die voor Pamela den gemaakt. „Het laatste stof felijk overschot dat na de ramp werd geïdentificeerd, was van de vijfjarige Pamela. Me z'n allen maakten we hartjes om haar te gedenken Een jaar later werd de groep van Pamela opnieuw geconfron teerd met de dood, toen hun klasgenootje Vanessa overleed aan leukemie. En weer werden hartjes gemaakt, zonder dat je er een woord over hoefde te ROTTERDAM» GPD In een werkplaats in de Rotterdamse wijk het Nieuwe Westen heeft de politie gistermiddag tweeduizend kilo hasj gevonden met een groothandelswaarde van zeven miljoen gulden. De ei genaar van de werkplaats, een 49-jarige Rotterdammer, is gear resteerd. De politie ging een kijkje nemen in het pand nadat er een melding binnenkwam over een inbraak. Getuigen hadden ge zien dat twee body-builders enkele dozen meenamen. Ze reden weg in een auto. Toen de politie kwam kijken, zei de eigenaar dat de inbrekers er vandoor waren gegaan met dozen vol boeken. De politie ver trouwde dat verhaal niet en condoleerde daarom de inhoud van de veertig overgebleven dozen. Daarbij bleek dat de potige in brekers het niet hadden voorzien op boeken, maar op hasj. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet. Bij de opdeling van de provincie Zuid-Holland gaat Goeree- Overflakkee niet over naar Zee land. Het eiland blijft gewoon bij Zuid-Holland. Dat hebben Gedeputeerde Staten van die provincie gisteren meegedeeld. Al enkele jaren was er discus sie over de toekomst van het ei land. Als de bestuurlijke herin deling van de provincie in 1998 een feit is, wordt Goeree- Overflakkee geografisch van de rest van Zuid-Holland geschei den. De dan zelfstandige stads regio's Rotterdam en Haag landen liggen er namelijk tus sen. De vraag rees of het gebied daarom niet beter bij Zeeland of bij de Rotterdamse regio kan gaan horen. Het idee voor aansluiting bij Zeeland kreeg in april dit jaar steun van het kabinet. Dat schreef aan de Tweede Kamer dat er maar gauw een wijziging van de provinciegrenzen moest komen. Afgesproken werd echter dat de gemeenten op Goeree- Overflakkee (Goedereede, Dirksland, Middelhamis en Oostflakkee) zélf de zaken eens op een rijtje zouden zetten. Het resultaat is dat Goedereede en Oostflakkee voor een overgang naar Zeeland stemden en dat de andere twee gemeenten liever bij Zuid-Holland bleven. Toen heeft Zuid-Holland de knoop maar doorgehakt.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20