Rijvers vertrekt met gemengde gevoelens Bogarde in Ajax-selectie voor AEK BOLLEN Sport Leiden gaat verder zonder Manuputty De Groot blijft bij Foreholte WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 rob onderwater, 071 -3564bv John Manuputty. ARCHIEFFOTO HENK BOUWMAN De w Leiden heeft gisteravond trainer John Manuputty aan de kant geschoven. Volgens de voorzitter van de zaterdagvier deklasser, Ed Immink, kon de oefenmeester de groep niet lan ger optimaal motiveren. Ma nuputty (44) was aan zijn twee de seizoen bezig op De Morsch. Vorig seizoen degradeerde hij met Leiden uit de derde klasse. De selectie werd gisteren al onder handen genomen door de voorlopige opvolger. Het is tweede trainer Jules van Hars- sel, een Brabander die voor het tweede jaar werkzaam is bij de club. Volgens Immink hebben de spelers het ontslag van hun eerste trainer geaccepteerd. Binnen de selectie was gister avond weinig bereidheid om commentaar te geven op de mededeling van het bestuur. Aanvoerder Paul Kerkhof: „We hebben het nieuws gehoord en ik heb er verder niets aan toe te voegen." De captain wil niet zeggen of hij achter het ontslag staat en ook niet of de spelers voldoende zijn gekend. Speler Rob Bink gaat ook liever niet in op de zaak. „Geen Manuputty reageert teleurge steld, maar ook gelaten. „Het bestuur heeft een beslissing ge nomen en ik ben het niet met ze eens. Maar als ik het vertrou wen niet heb, dan laat ik de zaak los. Ik weet niet of de spe lers achter dit besluit staan, ik had graag een peiling gezien. Wat ik wel weet is dat er geen wrijvingen waren en dat ik lek ker heb gewerkt met ze. Ik heb een kater. Donderdagavond wil ik op een normale manier af scheid van ze nemen, geen dra matisch gedoe. Ik zal ze succes De trainer is eerlijk genoeg om zichzelf niet onfeilbaar te noemen. „Na anderhalf jaar ben ik er niet in geslaagd om de mentale weerbaarheid van deze groep te vergroten. De vonk wil de maar niet overslaan en mijn gedrevenheid werd niet opge pakt. Dat neemt niet weg dat mijn ontslag te vroeg komt," al dus de coach die wel speelde met de gedachten om na dit seizoen te vertrekken bij de club. De 'vonk die niet overslaat' komt ook terug in de argumen tatie van het bestuur. Immink: „Wij zijn niet over een nacht ijs gegaan en hebben in een eerder stadium al met de spelers en de trainer gepraat, met name toen de serie van drie nederlagen kwam. Afgelopen weekeinde is er driftig vergaderd. Wij vinden dat Manuputty niet genoeg overwicht heeft op de groep. Het lukt niet, de vonk springt niet over. We hebben het clubb- belang vooropgesteld. Leiden begon deze competi tie voortvarend. De ploeg stond na zes wedstrijden bovenaan met elf punten. Daarna werd drie keer op rij verloren. Tegen Hazerswoudse Boys leek het team met een overwinning weer op het goede spoor te zitten. Maar afgelopen zaterdag ging het thuis tegen CVC Reeuwijk toch weer mis: 2-4. Met 13 uit 11 staan de roodwitten i teel in de middenmoot. De vv Leiden ontsloeg in 54 jaar slechts een keer eerder een oefenmeester. Dat was Siem van der Ham, elf jaar geleden. De club beleefde eind jaren tachtig het ene succes na het andere. Onder trainer Hennie Beerenfenger klom de club in korte tijd op van de afdeling naar de tweede klasse. Het scheelde zelfs maar één doel punt of de vereniging had (via de nacompetitie) de eerste klas se van het zaterdagvoetbal be reikt. Onder trainer Peter Ciere ver liet Leiden, dat enkele spelers zag vertrekken, de tweede klas se weer. Vorig seizoen volgde onder Manuputty opnieuw af daling. De ontslagen trainer kwam van ASC. Eerder was hij werkzaam bij UDO en Noord- wijk. Als voetballer speelde John Manuputty voor UDO, Blauw Wit, FC Amsterdam, Lugdunum, Noordwijk en Rijnsburgse Boys. PSV bakt er ook tegen RKC niks van: 2-2 De tussenpaus had zich ongetwijfeld een vrolijker af scheid voorgesteld. PSV-RKC, het laatste klusje van Kees Rijvers in Eindhoven, eindigde gisteravond in een ware martelgang voor de scheidende interim-coach. Hij zal er straks achter de kaarttafel op zijn Franse eiland lie d'O- leron nog wel eens met afgrijzen aan terugdenken. PSV bakte er niks van tegen de degradatie-kandidaat uit Waalwijk en zag RKC in de laatste minuut door een straf schop van Harry Decheiver zowaar nog langszij komen: 2-2. eindhoven gert v gpd-verslaggever Kees Rijvers had de miljoenen formatie uit Eindhoven acht weken onder zijn hoede. Nog een paar dagen stukslaan op de Herdgang en dan vliegt hij vol gende week dinsdag terug naar Frankrijk. Hij laat een PSV ach ter dat nog steeds de weg volle dig kwijt is. Dat was in de dagen Van Aad de Mos al zo en Rijvers heeft daar geen verandering in gebracht. De cijfers wijzen dat uit. De Mos veroverde in acht competitie-duels tien punten met PSV. Rijvers deed het met een score van elf punten uit evenzovele wedstrijden nauwe lijks beter. Er ligt werkelijk een berg werk op Dick Advocaat te wachten in Eindhoven. De 68-jarige ex-bondscoach gaf ruiterlijk toe dat zijn tijdelij ke missie bij PSV allerminst is geslaagd. Heel even leek de ploeg volgens Rijvers de op gaande lijn te pakken te heb ben. Die conclusie trok hij na de 4-1 overwinning op Feyenoord. Maar daarna ging het weer fali- kant mis. PSV werd vorige week in de strijd om de KNVB-beker pijnlijk uitgeschakeld door Heerenveen en de twee laatste competitie-duels, tegen FC Twente (2-2) en gisteravond te gen RKC, waren volgens Rijvers ook niet om aan te zien. Op de training had hij al be speurd dat er weer de nodige onrust in de ploeg was geslo pen. „Maar het is me een raad sel waar die vandaan komt. Het zal wel met de samenstelling van de ploeg te maken hebben. Die is niét evenwichtig genoeg. Iets anders kan ik niet beden ken. Een tijdje geleden zag het er allemaal nog wel redelijk uit. Er kwam toen meer rust en meer voetbal in het elftal. He laas was dat van korte duur. Ik kan niet anders concluderen dan dat ik er ook niet in ben ge slaagd om de problemen bij PSV op te lossen. En het zal voor Dick Advocaat nog een he le toer worden om met deze ploeg Europees voetbal af te dwingen. Daar wens ik hem veel sterkte bij." Kees Rijvers zei dat hij zich wel had vermaakt in die acht weken in Eindhoven. Vooral op het trainingsveld. „Ik vond het heerlijk om met die gasten te werken. Daar lag het probleem ook niet. Alleen in de wedstrij den kwam het er te vaak niet uit. Nogmaals, dat heeft in mijn ogen alles te maken met de sa menstelling van de ploeg. Er lo pen hier zoveel spelers rond. Daar kun je wel twee elftallen van maken. Maar daar zit geen elftal bij dat goed genoeg is om bovenin mee te draaien in de eredivisie. Dat zegt volgens mij Gisteravond tegen RKC sprong het voetbalhart van Kees Rijvers alleen open bij de twee doelpunten van Boudewijn Zenden. Die waren inderdaad van uitzonderlijke klasse. De linksbuiten bezorgde de dolen de Eindhovenaren twee keer een voorsprong, maar dat was niet genoeg om RKC op de knieën te krijgen. De ploeg van UVS veegt Lugdunum: 0-8 leiden Hoofdklasser UVS heeft gisteravond Lugdunum met 0-8 geklopt. Het betrof een wedstrijd om de zogenaamde Crab-bo- kaal, een nederlagenserie die op het terrein van Lugdunum wordt afgewerkt. Bij rust leidde UVS al met 0-2. Na de'doelwis- seling kreeg de nieuwe keeper Alex Stolwijk nog zes doelpunten om de oren. Steven van Dalen scoorde vier keer voor UVS; Andy van der Heijden, Edwin Robbers, Hans de Kruijs en Ramon Nieuwenhuijsen elk één maal. NK tennis al in mei den haag Het toernooi om de nationale tennistitels vindt ko mend jaar in mei in plaats van in september plaats. Het ment is voor de periode van maandag 1 tot en mei op de kalender gezet. Plaats van handeling is het complex van Amstelpark in Amsterdam. De Koninklijke Nederlandse La wn Tennis Bond (KNLTB) heeft na de verregende NK in septem ber onderzocht welke periode in het jaar het meest geschikt zou zijn voor de editie van 1995. Begin mei leek het gunstigst, omdat de toppers in die periode nauwelijks internationale verplichtin gen hebben. Van der Wiel wint, Van Wely verliest moskou Nederland heeft op de schaakolympiade opnieuw ge lijkgespeeld. Dinsdag kwam het kwartet Timman, Piket, Van Wely en Van der Wiel tegen Litouwen niet verder dan 2-2. Tim man en Piket remiseerden tegen respectievelijk Rozenthalis en Malisauskas. Van der Wiel won zijn partij tegen Rionele, maar Van Wely verloor van Kveinijs. Nederland heeft na zes ronden zeventien punten gehaald. Oranje deelt de koppositie met Rus land II, dat tegen Argentinië 2-2 speelde. Opnieuw Chinees dopinggeval londen De wereldzwembond (FINA) heeft gisteren bekendge maakt dat opnieuw een Chinese sporter is betrapt op het ge bruik van dope. De FINA wilde niet zeggen of het om een man nelijke of vrouwelijke zwemmer gaat. Hij of zij is, in de aanloop naar de Aziatische Spelen, buiten de wedstrijden om gecontro leerd. Over de strafmaat heeft de FINA zich nog niet gebogen, dat gebeurt woensdag. Dan wordt ook de identiteit van de zon daar bekend. Eric Meijer wordt gevloerd door Jurgen Streppel, die voor deze actie Bert Jacobs vocht zich twee keer verdienstelijk terug via de een zame spits Harry Decheiver. Eerst frommelde hij een hoek schop van Bobby Petta over de lijn en in de laatste minuut schoot hij een strafschop onbe rispelijk langs de naar de ver keerde hoek gestuurde Ronald Waterreus. Bert Jacobs was enorm in zijn sas met die late gelijkmaker. „Deze 2-2 c ning op PSV is een mooie op steker voor ons", versprak hij zich. Kees Rijvers trekt zich volgen de week weer terug in Frankrijk. Hij heeft er geen flauw benul van hoe zijn toekomst er bij PSV uitziet. „Ik heb nog een trai nerslicentie tot 1998", klonk het cynisch. Maar manager Frank Arnesen liet op zijn beurt dui delijk doorschemeren dat Rij vers wat PSV betreft gewoon 'internationaal scout' blijft. Daar lijkt Rijvers echter niet meer voor te porren. „Internationaal scout? Breek me de bek niet los. Daar wil ik niks over zeggen. Ik heb bij het be stuur van PSV een aantal plan nen op tafel gelegd. Daar heb ik nog geen reactie op gekregen. Ik ben wachtende om het maar zo tot die tijd laat ik niks los over mijn toekomst bij PSV. Maar er moeten hier nog bergen werk verzet worden. Dat lijkt me duidelijk." PSV: Waterreus; I'aber, Valckx en Van der Gaag; Pahlplatz (58. Hoekstra), Linskens, Van der Doelen (46. Vampe- ta) en Numan; Meijer, Ronaldo en RKC: Vonk; Hutten, Schreuder, Strep pel en Van Ilaaren; Petrovic, Brands en Ten Hag; Van Rijswijk (63. Muller), Decheiver en Petta. amsterdam anp Winston Bogarde is voor het eerst opgenomen in de selectie van Ajax voor een wedstrijd van het eerste elftal. Hij behoort bij de zestien spelers voor het duel tegen AEK in de Champions League, vandaag in Amsterdam. De technische staf had maan dag pas dertien man aangewe zen. Gisteren, na het duel van Ajax 2 tegen FC Utrecht 2, kre gen Van den Brom, Oulida en Bogarde opdracht zich naar het trainingskamp in Egmond te begeven. Ajax 2 won het duel met 6-1, onder meer door twee doelpunten van Reuser, eentje van Van den Brom en één van Oulida. de enige grote aankoop van de landskampioen. De voormalige Spartaan kostte ongeveer twee miljoen gulden. Door een bles sure aan de linker enkel miste hij tot nog toe alle wedstrijden van het eerste. Sinds zijn herstel heeft de 24-jarige Bogarde, die in principe is aangetrokken als linksachter, ritme opgedaan in het tweede. Trainer Van der Lem wisselde Oulida in de rust van het duel met Utrecht. Oulida is midden velder. Ajax mist woensdag de geblesseerde middenvelders Davids en Kanu. Ronald de Boer staat daardoor vrijwel zeker rechtshalf tegen AEK. Patrick Kluivert,- de laatste weken meestal reserve, keert dan terug in de punt van de aanval. Waar Ajax al zeker is van groepswinst, is AEK Athene na de nederlaag thuis tegen Austria Salzburg kansloos voor een plaats in de kwartfinales. De club, drie jaar op rij kampioen, richt zich weer op de competitie waarin de achterstand op Panathinaikos al tien punten bedraagt-. De Serviër Refik Sabanadjo- vic, die in 1991 nog de Europese beker voor landskampioenén won met Rode Ster Belgrado, liep tijdens dé training van dinsdag in het Olympisch Sta dion met gympies wat rondjes. Hij heeft een voetblessure. De Macedoniër Toni Savevski, die in Athene het doelpunt van AEK tegen Ajax maakte, schijnt enige last van de rug te hebben. Trai ner Bajevic is geneigd beiden te sparen in verband met de com petitie. De opstellingen (vermoede lijk): Ajax: Van der Sar, Reiziger, Blind, Rijk- n Borbukis; Saravakos. SDU IE OverDocos-UDWS (6-1) is al veel ge zegd en geschre ven. Het was een tumultueu ze wedstrijd, waarin UDWS'er Thompson zich vergreep aan scheidsrechter Siecker. De voetballer heeft tot zomer 1996 de tijd om zijn zonden te overdenken. Maar er ge beurde meer. Er werd tijdens die hete derby nóg iemand van het veld gestuurd: Loek Dros. Tenminste, dat meldde deze krant op 21 november. Loek Dros reageerde zijn irri taties af op de benen van Ro nald Devilee en mocht ver trekken. Toen de KNVB in de officiële mededelingen melding maak te van de schorsing van 'L. Dros, 4 wedstrijden' was er geen enkele aanleiding om de zaak te Totdat het gerucht naar deze krant doorsijpelde dat het niet bleek te gaan om Loek, maar om Robert. Zijn broer. Een telefonisch rondje leerde al snel dat het gerucht op waarheid berustte. Robert Dros maakte binnen het veld van alles mee, maar stond niet vermeld op het wed strijdformulier. Dat kan een oorzaak hebben. We gaan eerst uit van het slechte: Robert Dros was ge schorst en speelde onder de naam van zijn broer. Dat mag niet, maar bij de KNVB mag zoveel niet. Elke week weer wordt 'Zeist' aan alle kanten bedonderd. En laten we eer lijk zijn: UDWS heeft wat dat betreft niet zo'n hele beste naam. Het illegaal meespelen van Woubruggenaar Leo van de Wetering, alias Marco Dijksman, enkele jaren gele den staat ons nog helder voor de geest. Daarvoor kreeg de club een fikse douw. Maar goed, eens een dief is natuurlijk niet altijd een dief. UDWS kan natuurlijk ook een fout hebben gemaakt. Een simpele persoonsverwisse ling, bijvoorbeeld. En wat blijkt? Op het wedstrijdformu lier had Robert moeten staan en niet Loek. Secretaris Henk Piket: „Het is een fout onderzijds. We hadden de verkeerde spelers- kaart meegenomen, vandaar dat Loek op het formulier stond. Formeel is Loek dus ge schorst. En kan Robert, de boosdoener, dus spelen, geen haan die daar naar kraait. Maar UDWS wil daar niets van weten. Piket: Zolang Loek is geschorst, speelt Robert niet. We spelen de zaak open en eerlijk. Zonder de KNVB in te seinen, dat wel. Piket: Hadden we dat wel gedaan, dan hadden we problemen ge kregen. Echt, dit is gewoon eet administratief foutje, maar de KNVB had ons beticht van bo ze opzet. Dat weet ik zeker. Vandaar we het op deze ma nier hebben opgelost. Intern. Illegaal, maar wel zo netjes. UDWS moet volgens Piket niets meer hebben van ver derfelijke praktijken. De club gaat ook niet in beroep tegen de straf van Gary Thompson. Piket: .Omdat we zo'n straf wel hadden verwacht. Zulke din gen horen op een voetbalveld niet thuis." Bij de w Noordwijk komen ze liever niet terug op de 'zaak Wijnholds'. De naam noemen van deze scheids rechter leidt op de Duinwete ring tot misselijkheid en braakneigingen. Dat onzalige gevoel is overigens geheel we derzijds. De Rotterdamse ar biter krijgt van voetbalvereni ging Noordwijk ook een vieze smaak in de mond. Kortom: de KNVB kan deze twee par tijen beter nooit meer bij el kaar brengen. Maar het verve lende is dat dat laatste mis schien wel zal moeten, want voor de leidsman is de kous niet af. Hij gaat alsnog actie ondernemen tegen de zater dageersteklasser en in het bij- zonder elftalleider Arie Weij- i het ede. Even de feiten kort op een rij tje. Anderhalve week geleden moest Wijnholds het duel Noordwijk 2 - Barendrecht 2 (uitslag 0-2) fluiten. Er liep met de ontvangst van de man IM het zwart wat mis. kleedka mer op slot, geen wedstrijd bal, van die dingen. Dat kan gebeuren en daar willen we het eigenlijk hier niet meer overhebben. Maar Wijnholds laat de zaak niet rusten. Hij vindt dat zijn naam in diskrediet is ge bracht door de club. Wijnholds is anderhalve week na dato nog steeds vol van de zaak: ,,Ik wil een aanklacht indie nen. Ik heb daarvoor de scheidsrech terscon im issie in geschakeld. Er zal zeker een brief richting Zeist gaan. Er is gesuggereerd dat ik door de slechte ontvangst partijdig hen gaan fluiten en Barendrecht een penalty heb toegekend vanwege mijn boosheid over Noordwijk. Dat hoef ik niet over mijn kant te laten gaan. De man die dit allemaal ge roepen heeft, is heel ergon- deugend. Dan druk ik me voorzichtig uit, want ik heb genlijk hele andere woorden in mijn hoofd voor de praatjes van die leider. Wijnholds zei tegen mij dat hij bewust een penalty aan Barendrecht had gegeven om dat hij boos was over de be handeling die hij had onder gaan." Het zogeheten 'uitfluiten' dus, als variant op 'thuisflui- ten'. Wijnholds: „Het is verschrikkelijk dat ie mand een persoon zo deze manier in diskrediet kan brengen. Daar moet maar eens wat aan gedaan wor den." op. Bij Noordwijk willen ze niets meer met Wijnholds te ma ken hebben. Secretaris Cees Spaander- Die Wijnholds is een typisch mannetje. Ik weet niet of dit allemaal gezegd is. Als hij een aanklacht indient, doet-ie dal maar. We horen het later wel. Voor mij is het einde verhaal. Nee, wij gaan geen brief naar Zeist schrijven. Waarom ook, de indruk is door Wijnholds gewekt dat wij altijd slecht omgaan met arbiters. Onzin, - ga maar eens bij de CO VS pol-. sen hoe wij scheidsrechters ontvangen. Daar is niks mis Dat laatste vindt ook Rob de Graaf. Hij is een KNVB-arbiter uit Sassenheim. De Graaf schreef een brief naar Suize bollen en nam het in zijn schrijven op voor Noordwijk. Wijnholds heeft nu ook al zijn vakgenoten tegen. rob onderwater rob van der zanden Mart de Groot blijft trainer bij Foreholte. De oefenmeester en 'de Voorhoutse tweedeklasser kwamen een contract voor twee jaar overeen. De Groot is momenteel bezig aan zijn vijfde seizoen. Dë Groot krijgt assistentie van de gebroeders Ton en Fred Arroyo.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23