Schrijvende Lezers/Info Onwelkom nieuws hoort ook in de krant Zwartepiet voor Noordwijk onterecht ses WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD Enige lezers en lezeressen heb ben verbitterd gereageerd op het bericht Oudere koestert zijn aandoening de opening van de binnenland-pagina van 30 no vember. Het ging hier om de weergave van het proefschrift Geriatrie, een spel van even wicht, waarop de sociaal geria ter drs. A. van der Plaats in Nijmegen promoveerde. Zij had onderzoek gedaan naar het ver ouderingsproces, het ziek wor den en ziek blijven. Haar con clusie was dat oude mensen die langdurig ziek zijn of hulp nodig hebben daar meer zorg en hulpmiddelen voor eisen dan op grond van de ziekte nodig is. „Dit komt doordat de hulp vooral medisch is, terwijl oude ren vaak meer behoefte hebben aan psycho-sociale zorg". De oudere kan vaak niet accepte- ren dat hij niet meer alles kan en gaat dan steeds meer dure hulpmiddelen eisen, omdat hij dan denkt dat hij weer 'de oude' wordt. Een onderliggend pro bleem bij lichamelijke klachten kan eenzaamheid zijn. 'Als een bejaarde vrouw beslist door de wijkzuster gewassen wil wor- den, kan dat komen omdat de wijkzuster haar enige sociale contact is'. Volgens de Nijmeeg se geriater 'moeten ouderen le ren zichzelf en hun eventuele handicap te aanvaarden voor dat ze hulp kunnen krijgen'. „Het is de zoveelste aanval op de ouderen en de krant had daaraan niet moeten meewer ken", zo was ongeveer het oor deel van deze lezers. Ik geef nu maar wat citaten uit gesprekken. „Waarom moest dat bericht met zulke vette letters worden gebracht? Dat verstevigt weer het beeld dat ouderen vooral zeuren zijn. Dan hoef je ze niet „Wat mij vooral stoort is de harteloosheid van dat bericht..." „We hebben het land na de oorlog opgebouwd. Dat was mooi, maar nu zijn we oud, ziek en met te veel en dus lastig. Dat moet ons worden ingepeperd en dan krijg je dit soort berich ten. Waarop baseert die Nij meegse dame zich eigenlijk? Er zullen best ouderen zijn die overdrijven, maar hoeveel ou deren heeft die mevrouw ge sproken om tot dit soort botte conclusies te komen?" sluipend proces: gemorrel aan de AOW, beperking gen pakket en dan dit Ik denk wel eens: we kunnen beter dood dan is het pro bleem opgelost". Dit klassieke geval van de boodschapper die er op wordt aangekeken dat zijn boodschap on welkom is. De krant geeft' hier de bevindingen weer van een wetenschappelijk on derzoek en wordt daar hard om aangevallen, omdat de conclu sies van dat onderzoek ouderen niet bevallen. Koeriers in de oudheid kregen daar tot hun schade al mee te maken en zo veel eeuwen later doet het ver schijnsel zich in wat gematigder vorm (de boodschapper wordt niet meer onthoofd) nog altijd voor. Zaken die een bepaalde groep onwelgevallig zijn, wenst men niet te lezen. Maar laten we wel zijn: zo valt er natuurlijk geen krant te maken. De verbittering van sommige oudere lezers valt in zekere zin wel te begrijpen. Ik kreeg te ma ken met enkele ouderen die hun handicap volledig aan vaardden, absoluut niet klaag den 'en zich voor geen prijs door de wijkzuster wilden laten wassen'. Alleen: de krant ver dient het niet dat de korzelig heid zich op haar ontlaadt. Niet zij beweert dat de oudere zijn aandoening koestert, maar de wetenschappelijk onderzoek ster. Ik vind ook dat sommige ou deren de resultaten van het on derzoek te veel beoordelen naar hun eigen situatie. Uit het feit dat zij zichzelf ondanks allerlei ongemakken prima staande houden, kan niet worden ge concludeerd dat de bevindin gen van de Nijmeegse geriater dus niet deugen. RUUD PAAUW Te jong Eén op de vijf kran tenbezorgers is jonger dan 15 jaar, zo luid de de kop boven een bericht in de krant van 25 november. Het artikel gaf de re sultaten weer van een onderzoek (on der 400 jongeren) van de jongerenorga nisatie van het CNV. Daaruit bleek dat 'van de 50.000 dag bladbezorgers in ons land er zo'n 10.000 jonger zijn dan 15 jaar'. Voor jongeren onder de 15 is het verrichten van arbeid wettelijk verboden en de dien stenbond CNV wil aan deze praktijken paal en perk stellen. Een lezeres, die mij in eerste in stantie belde over de hiervoor behandelde ouderen-kwestie, wilde wel eens weten hoe het bij deze krant zat.Maakt u zich ook schuldig aan overtreding van de wet?' De directie die ik deze vraag voorlegde, zei mij dat 'naar haar weten' dit euvel zich hier niet voordeed. 'We houden daar voortdurend controle op'. Ik vond dat wat te mooi om waar te zijn. Immers, als er lan delijk volgens het onderzoek liefst één op de vijf krantenbe zorgers beneden de wettelijk toegestane leeftijd is, dan doet het wat vreemd aan dat zich bij deze krant wat dat betreft geen enkele overtreding voordoet. De directie meent dat dat wel te verklaren is. „Er zijn bladen die de bezorging geheel en al over laten aan hun agenten die een rayon dus geheel zelfstandig be stieren. Dan kun je niet altijd weten wat er gebeurt. De bezor gersovereenkomsten die wij sluiten zijn centraal geregeld. Wij hebben er dus zicht op. En wij letten er ook op'. Wel geeft de directie toe dat zij niet alles in de hand heeft. „Als bijvoor beeld iemand die voor een wijk staat de krant door zijn (te) jon ge broertje laat bezorgen, kun nen wij dat niet vóór zijn." Overigens ligt bij de Tweede Kamer een voorstel voor een nieuwe Arbeidstijdenwet, nog ingediend door de vorige minis ter van sociale zaken. Daarbij wordt het aan kinderen vanaf 13 jaar toegestaan avondbladen te bezorgen. Voor ochtendbla den wordt dit voorbehouden aan kinderen vanaf 15 jaar. Zwijgrecht Het was slechts een klein be richtje in de krant van 24 no vember, maar voor de journalis tiek van groot belang: vier Lim burgse journalisten die publi ceerden over de mogelijke cor ruptie van oud-burgemeester Riem van Brunssum hoeven de bronnen waarop zij hun artike len baseerden niet aan de open baarheid prijs te geven. Dat heeft het gerechtshof in Den kosten te ;t je onder De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (nazes uur) en 128030 (overdag). Riem had geëist dat de jour nalisten hun bronnen zouden noemen. Volgens hem hebben ambtenaren van politie en justi tie in zijn zaak 'gelekt' en hij wilde de overheid aansprakelijk stellen voor het schenden van zijn privacy. De vier weigerden dat en beriepen zich op het recht hun bronnen te bescher men (zwijg- of verschonings recht). De Haagse rechter-com- missaris verwierp dat beroep, maar het gerechtshof heeft nu bepaald dat het belang van de informatievrijheid zwaarder weegt dan het persoonlijk be lang van Riem. Het gerechtshof acht het van grote waarde dat door nieuwsgaring van de me dia missstanden algemeen be kend worden. Afhankelijk van de omstandigheden moet een journalist dan kunnen zwijgen over zijn bronnen. Het gerechtshof heeft daar mee de journalistiek geen ver schoningsrecht in het algemeen toegekend. Het is van oordeel dat de journalisten zich er in dit geval op kunnen beroepen. Dat is een verheugende ontwikke ling. De rechter moet nu van geval tot geval een afweging gaan maken. Daaruit zal op den duur een beeld ontstaan wat wel en niet oirbaar is. Er is een stroming in de jour nalistiek die een wettelijk gere geld verschoningsrecht na streeft, maar ik ben daar geen voorstander van. journalisten zouden dan bij machte zijn knoeiwerk (want dat komt ook wel eens voor) te verhullen door een beroep te doen op hun zwijgrecht. Zo ver moet het niet kunnen komen. ZIEKENHUIZEN Met grote verbazing heb ik het verhaal van collega-scheids- rechter Wijnolds gelezen in uw rubriek Suizebollen (d.d. 30/11/94) over de slechte gang van zaken bij de v.v. Noordwijk omtrent ontvangst van scheids rechters. Naar mijn idee komen hier andere oorzaken om de hoek kijken. Al vele jaren kom ik een, twee keer per seizoen bij de v.v. Noordwijk als scheidsrechter, hetzij als grensrechter. Zeer op vallend bij deze vereniging vind ik juist dat alle scheidsrechters hier zeer goed worden ontvan gen, met name door gastheer - /scheidsrechtersspecialist Harry Hollander. Bij enkele verenigingen stoor ik mij aan het feit dat alleen de scheidsrechters voor een stan daardelftal 'in de watten wor den gelegd', terwijl de scheids rechters voor de lagere teams er maar bij hangen. Zo heb ik on langs een fles drank geweigerd bij een vereniging in de omge ving van Dordrecht. De scheids- Indien u reageert op een arti kel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief uw naam, adres en woonplaats vermelden, evenals de datum waarop het betreffende artikel werd gepubliceerd? Brieven worden in het alge meen in deze krant onderte kend met naam en woon plaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het eens is met de in houd ervan. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaat sing van brieven te weigeren. Stukje over Beatles Hartstikke leuk dat stukje over de Beatles in het Leidsch Dag blad van 1 december, en wat leuk, om als winkel die al der tien jaar vecht om de prijzen laag te houden, vermeldt te worden in dit artikel. Jammer dat uw verslaggever vragen stelt zonder hierbij te melden dat het om een inter view gaat, en het is bijzonder jammer dat er staat dat wij een importzaak zouden zijn, terwijl wij zuiver en alleen bij de Ne derlandse platenmaatschappij en bestellen. Dus géén import. Elpee Leiden, N. Wagenaar, Leiden. Een rustige herfstdag in december. Een blauwe hemel met hier en daar wat wolkjes. In het water volop beweging van vissen die kennelijk de temperatuur wel prettig vinden. De foto is gemaakt langs de Voorweg in Nieuwe Wetering. Een van de dorpen die deel uitmaken van de gemeente Alkemade. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldige' plekjes die niet direct maar het zeker waard zijn om te pre senteren. ANNO 1894 - Uit Hamburg en in de omstreken loopen de menschen naar een eenvoudigen herder, die be weert alle mogelijke ziekten te kunnen genezen door een onderzoek van de nekharen. Door te speculeeren op de verregaande domheid van de zieken, heeft deze kwakzalver reeds veel geld ver diend. Dagelijks komen honderden zieken te Radbruch, waar hij woont. Zóó groot is de toe loop, dat velen verplicht zijn op stoelen en ban ken den nacht door te brengen, om den volgen den ochtend het eerste aan de beurt te zijn. Laatsleden Vrijdag werd een spoorwegbeambte voor de woning van den „wonderdokter" letterlijk doodgedrukt. De apothekers in de naburige dor pen maken schitterende zaken, de herbergiers maken van de gelegenheid gebruik om de zieken te plunderen. De wonderdokter wordt gerechte lijk vervolgd. - Eene Engelsche dame deelde onlangs in de „Graphic" mede dat ze op eene advertentie om eene kindermeid, zesmaal geplagtst in drie bla den, slechts twee brieven kreeg, terwijl 40 dames schreven op één aanvraag om een kinderjuf frouw, in een lokaal blad. Dergelijke verschijnse len zijn hier te lande ook niet zeldzaam. Wat be wijzen ze eigenlijk? vraagt „Het Vredig Thuis". Dat men haar, die de kinderen helpt verzorgen, niet langer moet zoeken in de laagste standen, omdat men inziet dat er ontwikkeling en bescha ving noodig is om met kinderen om te gaan. Is dat het geval, dan mag men zich wel over werke- lijken vooruitgang verheugen en dan doe ieder zijn best om deze juiste opvatting van de zaak hoe langer hoe meer te helpen verbreiden. ANN01969 - Een 29-jarige schipper uit Oost-Voorne heeft dit weekeinde tevergeefs geprobeerd om zich met een Rotterdamse ambulance gratis naar zijn woonplaats te laten brengen. In een automatiek aan de Rosestraat in Rotterdam was de schipper plotseling „onwel" geworden. Er kwam een am bulance van de GGD om de zieke op te halen. Tij dens de rit ontdekte de broeder, dat de schipper simuleerde. De bestuurder van de ambulancewa gen vervolgde de reis naar Oost-Voorne niet, maar bracht de schipper naar een politiepost. Daar bekende de man, dat hij had geprobeerd de Rotterdamse GGD bij de neus te nemen. - Amerikaanse geleerden hebben in rechter die daar het derde had gefloten kreeg niets en ik, die het eerste had gefloten wel; ter wijl we naast elkaar zaten in de bestuurskamer. Juist bij Noordwijk is dit niet het geval. Zoals het behoort, maakt men bij deze vereniging geen onderscheid tussen een KNVB-scheidsrechter en een af- delingsscheidsrechter voor Noordwijk 8. Ik meen dan ook te moeten constateren dat het hier een incident betreft. Wat de heer Wijnolds zegt; dat het nog nooit goed gegaan is bij v.v. Noordwijk en collega's daar ook zo over denken, daar sluit ik mij dus zeker niet bij aan. Kortom, de zwartepiet die Noordwijk krijgt toegespeeld is niet terecht. Er zal in het verle den wel eens iets voorgevallen zijn, gezien de reactie van de heer Wijnolds. Rob de Graaf, KIWB-scheidsrechter, Sassenheim. DNGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13 00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) e dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. <raam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners Dovendienvan 10.30 -11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur al Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 -15.30 uur en 19.00-19.30 uur overleg met de dienstdoende verpleegkundige. a overleg met de dienstdoende Tekst niet passend Graag zou ik, als directeur van de HBO-Verpleegkunde, een re actie willen geven op de inge zonden brief van Willem Jan van Waasbergen, in het Leidsch 122 november jl. nderafdeling: 10.30-19.00 u verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I an II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. <raamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.00 jur). kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voorouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uur en 18.30-19.00 uur. poedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord tel. 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse I daarnaast ook 11.15-12.00 uur. i spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. 7oor zwangeren; zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor Dartners/echtgenoten en eigen kinderen. kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen iser een ruime bezoek nogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. /oor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunde •n neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en ieelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Cinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 iur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN In dit artikel, bericht hij over HBO-V studenten die jassen dragen met de opdruk 'Your pain is our pleasure'. Deze jas sen zouden, volgens dit artikel, met medeweten van de oplei ding HBO-Verpleegkunde uit gegeven zijn. Deze opmerking wil ik echter bestrijden. Interne navraag heeft uitgewezen dat het hier een studenten-initiatief betreft, waar de opleiding ver pleegkunde zich van distanti eert. Als directeur van de HBO- Verpleegkunde, betreur ik het dat er jassen met deze tekst in omloop zijn en deze zullen door mij uit de roulatie worden ge- Verder zullen wij als oplei ding, de studenten ervan trach ten te doordringen dat eer gelijke tekst niet passend is een aankomend beroepsbeoefe G.J.M. Kempen-van Dommelen, Directeur HBO-V, Leidse Hogeschool, Leiden. 124130/133210, Steenstraat 39 DO 1 De Leeuwekoning al. Op een mooie dag wordt op de Afrikaanse steppe het leeuwtje Simba geboren. Als zoon van de koning is hij voorbestemd zijn vader op te volgen. Maar oom Litteken wil daar een stokje voor steken. De nieuw ste Walt Disney.Nederl. gesproken) dag. 18.45, vr za zo en woe ook 14.30. Pulp Fiction 16 jr., dag. 20.45. Tweede film van Quentin Tarantino over een gangster die met de vrouw van de baas opstap n Thespecia 21.15, vr 2 Harvey Keitel, Uma Thurman en uiteraard de hilarische Ta- rantino-dialogen. -ID02 :ialist 12 jr., dag. 19.00, en woe ook 14.30. Ac- Llosa. Bomexpert Syl vester Stallone neemt ontslag uit onvre de met zijn sadistische baas James Woods. Die zint op wraak en gebruikt Sharon Stone als lokaas Op haar beurt wil zij Stallone gebruiken bij een afre kening met de maffia. IDO 3 The Crow 16 jr., dag. 21.15. Twijfel- indarische kungfu-held bij de Zuidpool (bij de Beardmore-gletsjers) een fossiel gevonden van een reptiel, lysostraurus, dat ook in het zuiden van Afrika heeft geleefd. Vol gens hen is daardoor onomstotelijk komen vast te staan dat de zuidelijke continenten eens één ge heel hebben gevormd. De geoloog dr. Laurence Gould zei in een boodschap aan Washington, dat dit niet alleen het belangrijkste fossiel was, dat ooit in Antarctica was aangetroffen, maar „een van de grootste vondsten van alle tijden". Wegens de overeenkomst tussen de fossiele Antarctica- vegetatie en die van India, Zuid-Afrika, Australië en Zuid-Amerika waren sommige geleerden al lang van mening dat deze gebieden zo'n 250 milj. jaar geleden aan elkaar vast moeten hebben geze ten. Twee jaar geleden is bovendien al een fos sielfragment van een groot salamanderachtig dier ontdekt, dat eens ook op naburige continenten leefde. rant zijn ipïïd 12 12 jr., dag. 18.45, v 14.30. Cameraman J Bze actie-film een spette- •buut. Gefrustreerde ex- ontploft als het voertuig harder of zach ter dan 80 kilometer per uur rijdt. De jonge politieman Keanu Reeves moet tijdens het spitsuur in Los Angeles het IDO 4 Blown Away 16 jr., dag. 18.45,21.15, vr za zo woe ook 14.15. Actiefilm van Stephen Hopkins. De Ierse terrorist Jeff Bridges zweert geweld af en begint een familie. Zijn tegenstander Tommy Lee Jones, een maniak die zijn eigen spring stof brouwt in een koffiezetapparaat, neemt daar geen genoegen mee. Baby's day out al., dag. 18.45, vr za zo woe ook 14.30. Regiedebuut van Pa trick Read Johnson. Drie mannen kid nappen de negen maanden oude yup- penbabyBmk Ze krijgen daar al zeer Forrest Gump, al., dag. 20.45. Forrest Gump is de ultieme antiheld in een film van Robert Zemeckis. Tom Hanks als tegelijkertijd de onnozele hoofdrolspe- UXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 The UonKmgal., dag. 19.15, 21.30, rRIANON tel: 071-123875, 1 The Mask 12 jr., do t/m woeü i berooft ze vervolgens. B al spoedig verstrik lethwaiti ven. Stanley vindt echter een masker dat zijn leven drastisch verandert. Met bijzondere special effects. Suite 16 do t/m woe (beh. ma) 21.45. Thriller van Dominique Deruddere. Gi golo Antonie Kamerling verleidt oudere eSu°teei6f gehandicapte bewoner Pete Post- 071-142895, Vrouwen- jrksteeg 10, Even cowgirls get the blues do t/m woe (beh. ma) 19.30, 21.45. Komische film van Gus van Sant waarin een meis je met hele grote duimen (Uma Thur- man) liftend door het leven gaat op zoek naar vrijheid. Ook met Keanu Ree- Trois couleurs: Rouge do t/m zo 20.00, 22.15. Laatste deel van Kryzstof Kie- slovski's drieluik. De telefoontjes van haarvriend zijn het belangrijkste in het leven van Valentine (Irene Jacob). Ze komt in contact met de norse gepensio neerde rechter (Jean-Louis Trintignant). Diens grootste hobby is het afluisteren van de telefoongesprekken van zijn bu- Four weddings and a funeral di 20.00, niette 22.15. Komedie Hugh Grant durft men Totdat hij Andie MacDowel moet. Met Roald Atkinson als ee de hoogtepunten. Trois couleurs: Bleu woe 20.00, Eerste deel van Kryzstof Kieslove verliest man en kind tijdens een verleden om een nieuw leven te begin- AKCINEMAtel: 124890, Cleve- van Münchhausen ma 20.30. Avonturenspektakel over deze char mante leugenaar uit het beroemde boek van Raspe. Josef von Baky maakte de film midden in de Tweede Wereldoorlog en gebruikte het script van de entartete Erich Këstnerals basis. ,VC tel: 071-146449, Breestraat 66 Papa, vadertje vorst is dood do t/m za 20.00. Poëtische h t. Een o zoon pleegt zelfmoord, s getuige van jrige heren sterft Toch 16.00 EURO 2 The Specialist 16 jr., dag. 18.45, 21.30. De Leeuwekoning (Ned. gesproken) al za zo woe 14.00, zo ook 13.45, 16.0i EURO 3 True Lies dag 18.45, zo ook 16.00. den van corrupte senator Ron Silver die het gebruikt om goud en goed te ver werven om het preesidentschap te kun nen kopen. De regering zet Jean-Claude! van Damme als tegenzet in. Forrest Gump 12 |r.dag 21.00. PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 Trois Couleurs: Bleu vr, za 20.30. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071-614354, Prinses Marijkelaan 4 woe 14.0(1 MassiekeêWaltriDisnéy-te-° ebaasJe^AI n moederpoes Due pleegt hij een moordaanslag en dat is The F^mtstones aL^zowoe 15.30. Ver- darische striphelden Fred, Wilma, Bar ney en Betty uit het stenen tijdperk. k 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 2. Pulp Fiction al., dag. 13.15, 16.30, e Crow 16 jr., dag. 18 45, 21.30, c The Lion King al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 2 Forrest Gump 16 jr., dag 14.00, 17 00,20.30. BABYLON 3 Suite 16 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 21.30. Four weddings and a funeral al., dag. 18.45. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwinggeslo- METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car- negielaan 15. De Leeuwekoning (Ned. gespr.) al., dag. 13.15, 16.00. The Lion King al., dag. 18.45, 21.30. METROPOLE 2 The Specialist l_6jr,_dag. 13.15, 16.00,18.45,21.30. METROPOLE3 True Lies 16 jr., dag. 13.00,15.45, 21.30. METROPOLE5 Clear and present danger 16 jr., dag. 15.45, 18.30, 21.30, do vr madiook 13.00. Baby's day out al., za zo woe 13.15. ODEON 1 tel 070-3462400/3462401 Herengracht 13. Timecop 16 jr., dag. 13.15,16.00, 18.45,21.30. ODEON 2 Threesome 16 jr., dag. 13.15, 16.00, Spui Blown Away 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 4 Riksbioscoop Shadowlandsal., dag. 11.45, 14.45, 070-3656030, Rouge 16 jr., dag. ook 14.00. 'riscilla, queen of o woe 16.15 jr., dag ag. 21 e a Marienbzr< o 19.30. Pie ZAAL I Trois Coi 19.30, 21.45, Zi The adventurf the desert 16 ZAAL II Ladybird, Exc 21.45, zo woe ook If ZAAL III Rock Roll zo woe ook 16.15. De

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20