Kerst Keukenaktie DE BESTE KOOP! Natuurmonument blijft zoals het is kehsï- nlluwjaakswlnsln Katwijk zoekt bouwgigant voor Waaigat ^ristonfvi 1299.- tS WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 16W< Een originele manier om uw familie, vrienden en kennissen Prettige Feestdagen te wensen in uw eigen dagblad. Op zaterdag 24 december wordt uw wens geplaatst onder een speciale rubriek in het Leidsch Dagblad tegen een gereduceerd tarief. 1 koloms (9 regels) ƒ20,- i grote slagregel: 3 regels 2 koloms (9 regels) ƒ40,- kleine slagregel: 2 regels Alleen voor particulieren 2 koloms f40,- Sluitingsdatum: vrijdag 23 december om 13.00 uur. 1 koloms f 20, I Plaatsingsdatum: 24 december Rubriek: Kerst- en Nieuwjaarswensen i 1 Vul de bon in: Vul thuis uw wens in en stuur deze bon in open enveloppe zonder postzegel aan: Dagbladuitgeverij Damiate BV, Antwoordnummer 10050, 2300 AB Leiden (geen postzegel nodig) Op de enveloppe linksboven vermelden „Sleutels". 2. Bij een van onze bijkantoren Op werkdagen kunt u op onderstaande kantoor uw wens opgeven: Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82, 2321 BM Leiden 3 Pak gewoon de telefoon: Op werkdagen van 8.30-17.00 uur kunt u uw wens ook telefonisch opgeven. Telefoon: 071-143545 of per fax 071-323508. Plannen voor buffer tussen winkelgebied en boulevard vastomlijnd Katwijk wil drie landelijk beken de en financieel draagkrachtige projectontwikkelaars uitnodi gen om bouwplannen te maken voor het gebied Waaigat, Em- maplein en Voorstraat. Het ge bied moet in de toekomst een belangrijke buffer vormen tus sen het winkelgebied van Kat wijk en de Boulevard. Naast detailhandel en wonin gen moet in de ontwerpen ook rekening worden gehouden met horeca. De politiek maakt uit eindelijk een keuze en zal de opdracht aan een van de drie projectontwikkelaars gunnen. Na het havengebied is dit het tweede prestigieuze bouwplan van Katwijk. De plannen moeten voldoen aan reeks uitgangspunten. Kat wijk heeft in totaal 25 voorwaar den aan het papier toever trouwd. Zo moeten Emmaplein en Voorstraat beter worden aangesloten op de Princestraat. Aan de Voorstraat, het Waaigat en het Emmaplein is plaats voor 1500 vierkante meter extra win kelruimte. Aan de Boulevard mogen horecabedrijven zich vestigen. Het huidige pand dat tussen het Waaigat en Hotel Noordzee aan de Boulevard staat, moet plaats maken voor nieuwbouw. Gelijktijdig wordt bekeken of het hotel kan uit breiden. De projectontwikkelaars hoe ven geen plannen te maken voor de aan het Waaigat gele gen gebouwen Lindehof en Par lement. De Katwijkse bouwer Van Rhijn Bouw bv heeft daar voor al een ontwerp ingediend bij de gemeente. De panden waarin nu nog asielzoekers wo nen en een café is gevestigd, moeten wijken voor een vijf ver diepingen hoog gebouw. Op de begane grond komen aan de zeezijde een horecabedrijf en aan de landzijde een winkel. Daarboven is ruimte voor maxi maal vijftien woningen. Behalve over de bouwplan nen, moeten de drie grote pro jectontwikkelaars zich buigen over de verkeersproblemen in het centrum. Zo wil de gemeen te dat de Boulevard tussen het Waaigat en de Voorstraat op nieuw wordt ingericht. Op die plek mag slechts stapvoets wor den gereden. Ook moet reke ning worden gehouden met de aanleg van een fietspad langs de zeereep. Voor de parkeerplaatsen die op het Emmaplein en het Waai gat verdwijnen, moet elders een oplossing worden gevonden. Volgens berekeningen is in de toekomst een behoefte aan 1957 parkeerplaatsen. Ondanks de bouw v rages blijft er tekort parkeervakken. Mogelijk kan de I aanleg van een ondergrondse parkeergarage op het Andreas- plein een oplossing bieden. Publiekstrekker Om te voorkomen dat na reali satie van het havengebied het winkelend publiek de Prince- 1 straat, een belangrijk winkelge- bied, links laat liggen moet op het Andreasplein een 'pu bliekstrekker' (grote winkel of y warenhuis) komen. Bij de nog te ontwikkelen plannen moet met twee scenario's rekening worden gehouden. Een waarbij uit wordt gegaan van sloop van 1 de bebouwing aan de oostzijde 1 van het plein, en een waarbij de panden in de plannen worden j ingepast. Het stedebouwkundig i bureau BRO houdt een onder- i zoek naar de mogelijkheden op het Andreasplein. Raad van State wil niet tornen aan grenzen Coepelduin DEN HAAG/NOORDWIJK» WIM WEGMAN Aan de grenzen van het be schermd natuurmonument Coepelduin tussen Katwijk en Noordwijk wordt niet getornd. Vier Noordwijkers, onder wie bierbrouwer Alfred Heineken, hadden de Raad van State ver zocht om gedeelten van hun grond buiten dit gebied te hou den. Ze vrezen namelijk dat ze er anders weinig meer mee kunnen doen, waardoor hun bezit aanmerkelijk in waarde vermindert. Het hoogste be roepsorgaan van dit land meent echter dat dat wel meevalt. Drie van de vier Noordwijkse bezwaarmakers hebben stukken grond in hun bezit ten zuiden van de Boerhaaveweg. Ze heb ben er op zich geen bezwaar te gen dat hun grond deel gaat uit maken van het beschermde na tuurmonument. Wel willen ze de mogelijkheid openhouden om te zijner tijd gedeelten te bebouwen. Het ministerie van landbouw, natuurbeheer en vis serij - die het gebied heeft aan gewezen - heeft beloofd zich daar niet tegen te verzetten, zo lang de bouwwerken zijn toege staan in het bestemmingsplan. De Noordwijkers menen dat ze hierdoor zijn gedwongen om snel aan de slag te gaan. Want als het bestemmingsplan ooit verandert, kunnen ze hun rech ten kwijt zijn. Ze vinden het daarom beter dat het ministerie gedeelten van hun grond als 'enclaves' buiten het natuurmo nument houdt. De Raad van State meent echter dat de Noordwijkers bij een wijziging van het bestemmingsplan hun rechten sowieso kunnen kwijt raken. In principe verandert er daarom niet zo veel voor hen. Hetzelfde geldt volgens de Raad van State voor de vierde bezwaarmaker, hotelier Van Wijk. Hij bezit het aan het einde van de Koningin Astridboule- vard gelegen, leegstaande hotel Helmhorst. Van Wijk wil op die plek een nieuw hotel en een aantal appartementen bouwen. Probleem is dat de achtertuin straks bij het natuurmonument gaat horen. Hij wil die gebrui ken als recreatie-terrein voor zijn toekomstige gasten en voor een kleine uitbreiding van het parkeerterrein bij het hotel. Als het ministerie zijn tuin aanwijst als natuurmonument, kan hij daar naar fluiten. De Raad van State stelt dat dat de tuin nu al de bestem- 19: ming 'duingebied' heeft. Vol- ko gens de Raad van State een te- ke: ken dat de gemeente het stukje dit duin destijds al de moeite waard vond om te beschermen. Van Wijk kon er dus sowieso moeilijk een parkeerterreintje aanleggen. En dus ondervindt hij geen extra nadeel als het ter rein bij het komt. Alle vier de Noordwijkers klaagden verder dat het minis terie de grens van het natuurge bied nogal willekeurig had ge trokken. De Raad van State is het daarmee niet eens. Alle stukken duin met belangrijke natuurwaarden, vallen binnen het gebied. Maar bijvoorbeeld bestrate gedeelten zijn eruit ge laten. Er zit dus wel degelijk sys teem in, aldus de Raad van Sta te. (Consumentengids november'94) Stereo kleurentelevisie met teletekst Uit een recente consumententest blijkt dat Aristona TV's produceert van uitmuntende kwaliteit en met opval lende extra's. Zo zorgt de donkere flatsquare beeldbuis voor een prach tige kleurweergave en het geluid maakt indruk door de fraaie front luidsprekers aan beide zijden. Kleuren T.V. 63 ta 4411 63 cm flatsquare Black Matrix beeldbuis 60 voorkeurzenders HiFi Stereo 2 x 20 Watt Teletekst met 3 pagina's geheugen Menubesturing Sleeptimer Scart aansluiting Ind, Easy Logic afstandbediening Het programmeergemak wordt buiten gewoon hoog gewaardeerd en dit geldt ook voor de zeer praktische easy logic afstandsbediening. Dat Aristona oog heeft voor het milieu blijkt over duidelijk omdat er nauwelijks milieube lastende stoffen worden aangetroffen. De moeite waard om bij Megapool dit toestel te komen bewonderen. De beste keus maakt u bij Megapool. Toch kunt u altijd een beroep doen op de Megapool Omruil Garantie. Want Megapool is pas tevreden als u dat bent. ALKMAAR 072-110969 BROEK OP LANGEDIJK 02260-20891 DEN HELDER 02230-25353 HAARLEM 023-310079 HEEMSKERK 02510-41131 hoofddorp 02503-16279 HOORN 02290-10389 IJMUIDEN 02550-37617 LEIDEN 071-132900 o N/El/wi PELIKAANSTRAAT20-24,071-1494to PURMEREND 02990-270414ZAANDAM 075-355060

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16