Voorschoten streeft naar meer openbaar vervoer Leiden Regio 'Tante Loes was geweldige melkkoe' De Stemming 7 U LET OP KOOPAVONDEN WOENSDAG 30-11 DONDERDAG 1-12 VRIJDAG 2-12 BETAALD PARKEREN De Boulende Stier krijgt onderkomen Verbreding A4 gaat nu echt beginnen Gebruik een klankbord /^KRON^s Makelaarskantoren gaan samenwerken ZATERDAG 3 DECEMBER 1994 13 De nieuwe wijk Starrenburg in Voorschoten wordt wel licht via Wassenaar met het openbaar vervoer bereik baar. Toen het onderwerp onlangs bij het overleg tussen de colleges van B en W van Wassenaar en Voorschoten ter sprake kwam bleek er bij Wassenaar toch enige be langstelling te bestaan voor een busverbinding tussen de twee dorpen. „Tot mijn verbazing", stelt wethouder J. van der Poel van verkeer in Voorschoten. „Ik meen dat in het verleden ook al eens een keer een busverbinding tus sen de gemeenten heeft bestaan. Maar die is toen opge heven vanwege gebrek aan belangstelling." VOORSCHOTEN FRANK BUURMAN De gemeente heeft onlangs on derzocht wat het zou kosten om een busverbinding naar Star renburg mogelijk te maken. Het verlengen van lijn 49 kost meer dan een kwart miljoen gulden volgens vervoersmaatschappij ZWN. Een spitslijn kost 140.000 gulden. Ook het inzetten van een kleinere pendelbus, die flexibel kan rijden blijkt meer dan een kwart miljoen gulden te kosten. Een pendelbus die via Starrenburg van Wassenaar naar het station in Voorschoten rijdt kost bijna drie ton. De kos ten worden dan echter gedeeld door de twee gemeenten. Het Voorschotense college voelt er op dit moment niets voor om veel geld uit te geven aan een busverbinding. De vrees bestaat dat de bus alleen bij slecht weer zal worden ge bruikt en daardoor veel verlies zal opleveren. De gemeente ver wacht bovendien in de nabije toekomst, als de zuidelijke ont- sluitingsweg voor Starrenburg gereed is, een goedkopere op lossing als lijn 48 beschikbaar komt. Deze buslijn is qua ex ploitatie in gevaar omdat 48 straks niet meer naar Leids- chendam-Antoniushoeve mag doorrijden. De PvdA Voorschoten ver moedt dat ZWN een veel te hoog prijskaartje aan de bus hangt. Volgens de socialisten zou de busverbinding niet meer dan 120.000 gulden hoeven te kosten. ZWN maakt momenteel een nieuwe berekening. Inmiddels is de gemeente ook al benaderd door de HTM, die eventueel busvervoer wil gaan regelen. En ook de Leidse Zijl- bedrijven zouden belangsteling hebben. „Ik heb overigens geen offerte gekregen van de HTM. De woordvoerder van de HTM liet overigens doorschemeren de offerte van ZWN niet onrea listisch te vinden, dus dan blijft het nog steeds een dure verbin ding. Met de Zijlbedrijven heb ik geen officieel contact gehad", vertelt Van der Poel. De wethouder wil geen hoog gespannen verwachtingen scheppen ten aanzien van het openbaar vervoer. „Een regulie re verbinding met Starrenburg zit er op dit moment niet in. Maar aanvullend openbaar ver voer biedt wellicht mogelijkhe den, dat zullen we blijven on derzoeken. Je zou kunnen den ken aan een spitsbus naar Was senaar, of een winterbus. Veel scholieren uit Voorschoten be zoeken scholen in Wassenaar. Die scholen, die ver van het centrum liggen, zijn per bus niet bereikbaar. Die scholieren moeten dus altijd fietsen. Overi gens heb ik van de scholen nooit gehoord dat ze een bus verbinding wilden hebben", al dus Van der Poel. „We hebben er alles aan gedaan om het tante Loes naar de zin te maken en dan komt de officier met een gevangenisstraf aan..." De 42-jarige verdachte snapte maar niet waarom hij gisteren voor de rechter moest verschij nen. Maar officier van justitie I. de Vries was er van overtuigd dat de Leidenaar in de oude de menterende Wassenaarse een 'onuitputtelijke melkkoe' had gevonden. Hij eiste een onvoor waardelijke celstraf van drie jaar. In acht maanden tijd zou de Leidenaar zo'n tienduizend gulden van het vermogen van tante Loes in zijn eigen zak heb ben gestoken. De 42-jarige Leidenaar leerde tante Loes kennen via een 36- jarige vriendin, wier echtgenoot als curator het vermogen be heerde van de hoogbejaarde Leidenaar hoort drie jaar cel eisen Wassenaarse. Toen tante Loes na een zware operatie dag en nacht verzorging nodig had, was er een verpleegster nodig. Het drietal besloot hiervoor de moeder van de verdachte naar voren te schuiven. Voor een ver goeding van 6000 gulden per maand trok zij in bij de oude vrouw en zorgde zij dag en nacht voor haar. Enige tijd later werd hej salaris opeens opge trokken naar tienduizend gul den per maand. Volgens - later weer ingetrokken - verklaringen van de moeder en de vriendin was dat gebeurd op initiatief van de verdachte. Deze zou zichzelf en zijn vriendin, inmid dels gescheiden en zelf curator geworden over het vermogen van tante Loes, de overige 4000 gulden hebben toegedacht. Met het bankpasje van tante Loes zou de Leidenaar veelvuldig geld uit de muur hebben ge haald. Naar eigen zeggen om zijn moeder haar salaris te kun nen geven. Dat kon zij onmoge lijk zelf doen, aldus de verdach te. „Mijn moeder zat 24 uur per dag vast. Ze kon niet weg bij tante Loes." De zaak kwam aan het licht POLITIEKE RUBRIEK Deze week: hoe gratis parkeren in Leiden toch peperduur blijkt, de ongekende mogelijkheden van een Leidse lantaarnpaal en hoe Hans Janmaat de anti-fascisten en de pers een helpende hand toestak. Joop Walenkamp blijft een inventief mens. Weer bedacht de CDA- wethouder een fantastische manier om een bak geld binnen te krijgen. Gratis parkeren in de Haarlemmerstraat-garage! Het plan om automobilisten eindelijk de gemeentelijke garage in te krijgen werd aangekondigd in de Stadskrant, onder de op zijn minst suggestieve kop: 'Gratis fietsen en auto's stallen tijdens Sinterklaaskoopavonden'. Tal van Leidenaars lazen niet verder en trapten met open ogen in de val. Mensen die de afgelopen dagen r het ide Sleutelstad kwamen konden gratis parkeren in de garage aan de Ir. Driessenstraat. En eindelijk was de garage afgeladen vol. Tot aan het zevende parkeerdek. Binnen stonden de auto's droog, maar buiten regende het bonnen. Want veel mensen dachten, dat zij ook op straat niet hoefden te betalen. Het personeel van parkeerbeheer schreef zich de vingers blauw. En zo werden de cadeautjes van al die misleide mensen opeens zeven tientjes duurder. En vloeiaen er enkele duizenden guldens in de kas van parkeerbeheer. 'Sinterklaasinkopen doen in het centrum van Leiden wordt nu wel zeer aantrekkelijk gemaakt', hadden die grappenmakers van de gemeente in de Stadskrant geschreven. Maar ze vergaten de toevoeging: 'voor de gemeente en de dienst parkeerbeheer'. Gelukkig kan er bij mensen die van buiten de stad komen geen misverstand bestaan over het parkeerregime. Want aan de grenzen van Leiden heeft de gemeente wervende borden laten plaatsen. Waarop staat dat de laatste dagen voor Sinterklaas de winkels in Leiden avonds open zijn. En dat je in de binnenstad moet betalen voor je parkeerplaats. Da's tenminste duidelijk. Het wordt intussen wel hoe langer hoe leuker in de binnenstad. Geniale geesten geven er uitvoering aan een geniaal project. Onder de wijdse benaming 'Binnenstad Leiden: bereikbare kwaliteit' is het ooit den volke gepresenteerd. En de eerste schreden worden nu gezet. Achter die mooie woorden gaan overigens verbluffend simpele plannen schuil. Onlangs werden die voor de Oude Vest en de Doezastraat wereldkundig gemaakt. Een voorproefje van wat er in het hele centrum van Leiden staat te gebeuren. Je kunt aan alles merken dat over het project duchtig is nagedacht. Want naast het opnieuw plaveien van de straten behelst het plan de plaatsing van nieuwe fietsenrekken. Da's zeker voor de mensen die geen standaard aan hun fiets hebben een hele uitkomst. Verder krijgen de vuilnisbakken niet langer een eigen paal, maar worden ze vastgemaakt aan de straatlantaarns. En met een mooie, glimmende haak worden ook verkeersborden en wegwijzers voortaan aan de lantaarnpalen vastgemaakt. Dat scheelt weer een paar palen in het wegdek en bij avond zijn die borden dan ook meteen goed verlicht. Het is een mooie plan, met een aards karakter. Alleen die benaming... Die roept toch wat mooiere visioenen op dan vuilnisbakken aan een lantaarnpaal. Bereikbare kwaliteit. Vroeger noemde je dat gewoon gezond verstand. M elf gezien: het M j voormalige Leidse CD-raadslidHenk Otto dat met een brood onder zijn arm een bakkerswinkel aan de Haarlemmerweg verlaat. De mevrouw achter de toonbank wenste hem nog een prettig weekeinde toe ook. Een paar meter verderop had hij een vrolijk onderonsje met een orgelman, die aan de Haarlemmerweg een garage voor zijn rijdende juke box heeft. Deze tafereeltjes in Groenoord, waarvan er zich dagelijks veel meer voordoen, halen de krant niet. Een vraag: deugen de orgelman en de bakkersvrouw, hadden zij Otto muziek en brood moeten weigeren? Niet zelf gezien: het landelijke opperhoofd van de Centrumdemocraten, Hans Janmaat, doet een dag later een bakkie in de Haagsche Schouw. Bedrijfsleider F. Schohaus herkent hem, raakt in gesprek met de CD'er en komt zo te weten dat de zaal die hij heeft verhuurd aan ene Giesen, voor een bijeenkomst op 7 december, is bedoeld voor een samenscholing van een extreem rechtse organisatie. Bij Schohaus begint iets te dagen. Toch gaat hij niet zelf op onderzoek uit. Later zal hij daarover zeggen: „Het interesseert me eigenlijk helemaal niet aan wie ik verhuur. Ik hou er wat dat betreft geen principes op na." Op last van Janmaat krijgt Schohaus een paar dagen later een fax toegestuurd met de uitnodiging van de jaarvergadering van de CD- kring Leiden op 7 december in de Haagsche Schouw. Genodigden die een lift willen, kunnen daarvoor bij Otto uit Groenoord terecht. Toen Otto destijds zijn raadszetel prijsgaf, verklaarde hij niets meer met een van criminelen vergeven partij te willen maken, maar dit terzijde. Schohaus weet het door de telefoonbrief zeker, hij krijgt de CD over de vloer. Geen haar op zijn hoofd die aan annuleren denkt. Dat doet hij pas als het Leidsch Dagblad, die ook zo'n fax krijgt, begint met publiceren. Woedend is Schohaus over de krante artikelen, die wat hem betreft niet meer en niet minder dan een uitnodiging zijn voor anti fascistische demonstranten. Pas als andere huurders („heel goede klanten") te kennen geven niet onder één dak met de CD te willen vergaderen, annuleert Schohaus de CD- bijeenkomst. Een vraag: deugt Schohaus, had hij direct en uit principe moeten annuleren? Stel, de bakkersvrouw had Otto zijn brood geweigerd. Dan had ze de krant wèl gehaald. Vervolgens had ze zich ongans moeten bakken. Heel Leiden was bij haar gekomen want iedereen wil het verschil tussen zoete en principiële broodjes proeven. Kortom, principe en omzet hoeven elkaar dus niet per se te bijten. Stel, Janmaat hadzich nergens mee bemoeid, de krant ook niet, Schohaus had gedaan of zijn neus bloedde en de CD had in alle rust. onder toeziend oog van de toekan een nieuw bestuur gekozen, welke ramp had zich dan voltrokken en wie had waarvan moeten worden beschuldigd? Antwoord: blij dat het allemaal anders is gelopen. Bedankt Hans en een prettig weekeinde. Aad Rietveld Wim Koevoet Frans Broeken: „Als we straks dat onderkomen hebben kunnen tenminste na afloop nog even gezellig bij elkaar zitten." foto ben de bruyn toen de belastingadviseur van de Wassenaarse de boekhou ding ging bekijken. Deze con stateerde dat er in acht maan den tijd bijna 120.000 gulden van het vermogen was opgeno men. Behalve voor het salaris van zijn moeder, was er volgens de verdachte geld nodig ge weest voor uitstapjes met tante Loes en de verhuizing naar een andere kamer in het Wasse naarse Huize Zomerland. Volgens de advocaat van de Leidenaar was er niets gebeurd dat niet door de beugel kon en lag vrijspraak voor de hand. De rechter doet 16 december uit spraak. De moeder van de ver dachte en zijn vriendin, die later curator werd, werden overigens al eerder veroordeeld. De moe der kreeg drie maanden cel of 240 uur dienstverlening. De 36- jarige vriendin moet twee jaar de cel in, waarvan zes maanden voorwaardelijk. 'Dan zijn we tenminste een echte vereniging' KEES VAN KUILENBURG Voor de Club de Petanque Leiderdorp De Boulende Stier wordt 1995 een belangrijk jaar. Niet alleen viert de vereniging het vijf de lustrum, maar ook wordt een eigen on derkomen in gebruik gekomen. Naast buurthuis Zijlkwartier gaat medio volgend jaar de eerste paal in de grond voor een ei gen clubgebouw. „Een mooi vooruitzicht", zegt voorzitter Frans Broeken, „al betekent het voor de le den een financiële inspanning. Om de huur van het gebouw te kunnen bekostigen gaat de jaarcontributie omhoog van 65 naar 80 gulden. Algelopen zaterdag kwam dat voor stel aan de orde. Dat kreeg de unanieme steun van alle zestig aanwezige leden. Dat is tweederde van ons totale ledenaantal", legt de Leiderdorper uit. Het onderkomen van de jeu de boules- club wordt in opdracht van de gemeente Leiderdorp gebouwd. Vervolgens huurt de vereniging het pand van de gemeente. Broeken: „Zo ligt het voorstel tenminste op tafel. Wat ons betreft prima. Het woord is nu aan de gemeenteraad. Die moet uitein delijk de overeenkomst bekrachtigen. Ik heb goede hoop dat dat geen enkel pro bleem is." Volgens Broeken is de bouw van het ei gen onderkomen - 70 vierkante meter - van groot belang. „Nu huren we maandelijks een middag een ruimte in het wijkgebouw. Dan merk je hoe belangrijk het is om naast het sporten ook nog wat na te praten onder het genot van een pilsje of iets dergelijks. Nu gaan de leden meestal direct na een uurtje of wat spelen naar huis. Dat is eigen lijk niet leuk. Als straks het pand is ingericht is er veel meer ruimte voor die sociale con tacten. Dan is het ook een echte vereni- Het gebouw - een schepping van archi tect A. Oosterhuis uit Hoofddorp - wordt kaal opgeleverd. „Aan ons de taak om het gebouw van binnen in te richten. Hoewel er een beroep op de leden zal worden gedaan om de handen uit de mouwen te steken kost het toch geld. Ook daarvoor is een deel van de contributrieverhoging bestemt." Het eigen onderkomen betekent voor De Boulende Stier een huurverhoging van achthonderd gulden per maand. Nu is de vereniging maandelijks honderd gulden kwijt als huur voor het terrein waar de ba nen zijn uitgelegd. „Dat is niet niks. De ge meente heeft daar begrip voor en de verho ging wordt geleidelijk ingevoerd. Zoals het er nu naar uitziet betalen we in 1999 het volle pond." Buurtfunctie Broeken, die volgend jaar stopt als voorzit ter, ziet voor de vereniging veel mogelijkhe den. „Direct in de buurt komen nog zo'n zestig tot zeventig woningen en ook de Leyhof wordt gebouwd. In dat geheel ver vullen wij een buurtfunctie. Het is dan ook ons idee om jaarlijks voor de buurt een bouledag te organiseren. Daarnaast willen wij ons terrein verfraaien met wat bomen en bankjes. Zeg maar een idee van een Frans bouleplein. Op die manier kunnen wij laten zien dat onze sport een echte sport is en geen oubollig gedoe. Wij hebben ou deren als lid, maar ook zij presteren evenals de jongeren. Dat is het sociale van onze sport, Voor iedereen is ruimte." Rijkswaterstaat houdt open dag BURGERLIJKE STAND LEIDSCHENDAM RUDOLF KLEUN De werkzaamheden voor dé verbreding van rijksweg A4 tus sen Leiden en het Prins Claus plein bij Den Haag komt de ko mende maanden daadwerkelijk op gang. Planologische proble men met de gemeente Leids- chendam zijn al geruime tijd opgelost. Wel lopen er nog drie onteigeningsprocedures. Maar volgens projectleider F. Lous van Rijkswaterstaat staan die het werk vooralsnog niet in de weg. Om met name de bewoners van Leidschendam en omge ving op de hoogte te stellen van de plannen houdt Rijkswater staat op 13 december open huis in het informatiecentrum, bij het Forepark aan de snelweg. Geïnteresseerden kunnen daar van 9.00 tot 18.00 en van 19.30 tot 22.00 uur terecht. De weg waar nu dagelijks lan ge files staan wordt verbreed van twee keer twee tot twee keer drie rijstroken. Dat werk moet in 1998 zijn voltooid. De A4 moet tijdens het karwei ge woon in gebruik kunnen blij ven. Vandaar dat er voor is ge kozen naast de oude snelweg in eerste instantie een nieuwe aan te leggen. Als die gereed is wordt vervolgens het bestaande, al veertig jaar oude weggedeelte afgesloten en door nieuw asfalt vervangen. Het huidige wegdek is veertig tot zestig centimeter dik en dat geeft problemen met scheurvorming. In de midden berm van de vernieuwde weg wordt overigens alvast ruimte vrijgelaten voor een volgende verbreding - na 2010 - tot twee keer vier rijstroken. De werkzaamheden die nu beginnen staan vooralsnog los van een verbreding van het weggedeelte vanaf Leiden tot Burgerveen (onder Schiphol). Die is weliswaar inmiddels in voorbereiding, maar er het te volgen tracë (de passage van de Rijn, langs Leiderdorp en Alke made) staat nog niet vast. Ook moeten nog verschillende milieu-onderzoeken worden uitgevoerd. De verbreding van het tien ki lometer lange wegvak tussen Leiden en het Prins Clausplein kost ongeveer 275 miljoen gul den. Daarvan is inmiddels al zo'n 75 miljoen uitgegeven. Van de resterende 200 miljoen wordt 60 miljoen uitgegeven aan de vernieuwing van het spoorviaduct van de Hofplein- lijn bij Leidschendam. Onge veer 40 miljoen gulden is nodig vöor nieuwe 'kunstwerken'. Daarbij gaat het onder andere om de kruising met de Europa- weg bij Leiden, maar ook om de onderdoorgang van de Stomp- wijkseweg. Nieuw voor deze regio is de bouw van een wildviaduct tus sen de Vlietlanden en de aan te leggen Leidschendammerhout. Dat moet er voorzorgen dat er een verbinding voor dieren blijft tussen het duingebied en het Groene Hart. Door de beplan ting daarop aan te passen wordt het wild op een min of meer na tuurlijke manier naar deze doorgang geleid. Aan het wild viaduct betalen provincie en rijk n A.J.M.L. de Laat Leon Raoul zvM.M.S. Kesselsen Y.L.M. Witteman. Sara Nadine dv H.A.G. Wijshoff en E. van der Pauw Rianne dv J. van der Zwart en MHVarkevisser Achraf zv M. Akkouh en F. Kaddouri Mees zv M ten Hooven en M.M. Boom Dennis zv A. van Duijvenvoorde en S.J. van der Plas Alexandra Victoria Quirina dv J.P.C. Brouwer en J.M. van den Berg Arie Dirk zv J. van Schie en N.J. Kuijt Cornells Bernardus zv C.J. Berkhout en C.C. Siera Frederik Johannes zv C.J. Berkhout en C.C. Siera Yoshua zv J Verhave en D. de Ridder Jim Roy zv P.J.W. Krouwel en M.T.C. van der Hoek Jassin zv A. Fathi en Z. Tanout Janna Wilhelmina dv A. van Rijn en T. Freke Esther dv D G. Stubbe en J. de Haas Stijn zv H.E.R. Verdonk en Y.P.M. Olij- erhoek Gerardus Jacobus zv G.L. Nachtegeller en A A. Philipse Kevin zv Chr. Leugering en A. Boot Johannes Cornells Teunis zv C. Ouwehand en H.W. Zoetemelk Vera Sabine dv F.G. Hengeveld en B.H M. ter Horst Jeroen Ella Lodewijk zv A.B.A.P. van Kasteren en P.E.J. Koelewijn Mohammed zv A. El Boussaidi en A. El Mamti David Marcel zv J.I.C. van der Meij Michelle dv M.F.M.W. Bloemendaal en J.M.C. te Stelle Nisanka dv R. Selvaratnam en J Ravindran Femke Maria dv Y.H. Jorna en A Bergman Marit dv N. van Duijn en B.M. Lagerweij Tom Peter Henk zv R.S. van Mierlo en I.J.S. Groot Robert William George Gawaine zv A.R. den Duiken J.M.F. Baaren Wouter zv R. van Beelen en M.J. van der Plas. Overleden: A M. Vreeburg, geb. 22 aug 1914, man H. Keereweer, geb. 15 nov. 1908, man W. Flippo, geb. 11 aug. 1897, man A C. Peuler, geb. 6 okt. 1906, geh. gew. met A. Dekker IJ. Schonenberg, geb. 5 febr. 1919, man N.F.G. Lens, geb. 13 maart 1919, man J. Sluiter, geb. 5 sept. 1943, echtgenote van M.H. van Wage- ningen W.H.J. van Veen, geb. 13 febr. 1903, geh. gew. met P.J.C. van Dus- seldorp D. Hollestelle, geb. 28 mei 1905, vrouw A.G.P. van der Zwaan, geb. 9 dec 1910, geh. gew. metC.G.J. Alkemade M. Sebestyén, geb. 22 juni 1906, geh. gew. met Z A. Szirmai I. Vianen, geb. 29 mei 1943, geh. gew. met C.T. Vogelaar A. Beij, geb. 6 juli 1918, geh. gew. met J.A.-Wakka J.J. Nieboer, geb. 4 nov. 1922, man J.E. Wassenburg, geb. 3 maart 1970, echt genote van S.P.B.M. de Boer B A. Goedhart, geb. 16 okt. 1947, echtgeno te van A.T. van Os M. Kerpershoek, geb. 30 juli 1929, geh. gew. met N.T. Ouwehand «J.M. Schuurhuis, geb. 5 aug. 1910, geh. gew. met J. van Hilten D.C. den Ouden, geb. 20 nov. 1994, dochter A.M. Laken, geb 6 dec. 1905, geh. gew. met C.J. van Leeuwen G.J. Riebeek, geb. 3 juli 1933, man I.E. Müller, geb. 4 sept. 1935, echtge note van A. van den Berg A.S. Plat, geb. 26dec. 1919, geh. gew. met J.J. van Soest *J van der Visch, geb. 5jun. 1917, man P. Zwaan, geb. 16 jan 1911. geh. gew. met C Batenburg* Q.L.A. van der Ploeg, geb. 28 juni 1945, man J.S. Bonte, geb. 9 juni 1934, man A.G.A. van Brussel, geb. 22 juni 1946, man J.W. Freeke, geb. 16 okt. 1915, man J. Blikman.geb 11 nov. 1923, man. Getrouwd: H D. Alayandeen J.F. de Bondt*J de Vrind en G. Sepers* N P A. van Maarleen M l van Mullem A.J. Roos en P. Slagboom H.J. Siebert en R, Moonen F C.J. Odijk en H.J. Ver- ra R. van Polanen en J.M.A. Fuchs. EEN FLEXIBEL ALTERNATIEF VOORVUT OF WAO? de I'l .NSIOLS TJESK SPLASH CAR WAS II - In de ru briek voor zakelijk nieuws stond afgelopen dinsdag een verhaal over de autowasservice Splash Carwash Leiderdorp. Abusieve lijk is daarbij niet het telefoon nummer vermeld. Het nummer is 893916. Overigens wordt de service verleend vanaf 32,50 gulden. INLOOP-SPREEKUUR VOOR EEN SECOND OPINION Doe ik het goed? Iedere ondernemer heeft gezonde twijfels. Ook over het reclamebudget. Een second opinion kan verhelderend werken. Wij bieden u die. Bel en vraag naar Michael Breel of Theo Luijpen. ime - iKftbus 366 - 2300 Al Leiden - telefoon: 071 - 89 93 66 -fax: 071 - VOORSCHOTEN/ALPHEN Makelaarskantoor Rijnland in Voorschoten en Van 't Hof Be heer in Gouda gaan hun vast- goedbeheer per 1 januari 1995 bundelen. Het hoofdlcantoor van de nieuwe organisatie, die Van 't Hof Rijnland Vastgoedhe- heer gaat heten, komt in Zoe- termeer. De regiokantoren in Gouda, Alphen aan den Rijn en Voorschoten blijven gehand haafd. De overige activiteiten van beide ondernemingen, be middeling bij koop en verkoop, taxaties, hypothfJken, verzeke ringen en bedrijfshuisvesting, blijven buiten de samenvoe ging. Bij de nieuwe organisatie zullen ongeveer dertig mensen van beide partners werken. Er wordt voor vastgoedbeleggers en pensioenfondsen een ver mogen van circa 1,7 miljard gulden beheerd. De directie wordt gevormd door C. van Dijk (Van 't Hof), R. Kaufmann en J. Compeer (Rijnland). Werkge bied, omvang en structuur van de twee fusiepartners sluiten naadloos op elkaar aan. De fu sie heeft geen nadelige gevolgen voor de werkgelegenheid.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13