-BS Leiden laat een Ëmooie kans onbenut Wanprestatie in Leiderdorp De Algemene met een vrouw meer naar winst -1 TOP houdt het hoofd niet koel Sport Opmerkelijke zege Margreet Nagtegeller LSRC kan weer niet winnen ir Piket speelt voor Leiden MAANDAG 28 NOVEMBER 1994 •^Early Bird pakt in slotfase de zege 7-5, Basketbalsters winnen maar net 1 TENNISMEDEWERKER Margreet Nagtegeller bereikte l de kwartfinale in het derde A- i toernooi van het winterjeugd- circuit van de tennisbond. Daarmee plaatste de Leidse ju nior zich naar alle waarschijn lijkheid ook voor de Masters tot !en met 12 jaar, die komend 1 weekeinde in Almere worden j verspeeld. Margreet Nagtegeller dankt haar kansrijke positie voor een plaats bij de beste zestien 1 jeugdspeelsters van Nederland ning in d^ eerste ronde op Zoé Vreuls. De Leidse districtsjeugd- kampioene klopte de geplaatste Limburgse met 6-4 in de derde set. Na een eenvoudige zege in de tweede ronde sneuvelde Nagtegeller in de kwartfinale in twee sets tegen Inge de Geest. Maaike Spoor, die via de kwa lificaties alle drie malen tot het hoofdtoernooi doordrong, had in de eerste ronde in De Geest eveneens een te sterke oppo- nente. Tom Stevens en de van Mastersdeelname zekere Bart van Delft verloren in de eerste ronde. In de categorie tot en met 14 jaar heeft Martine Griekspoor het net niet gered. Voor deelna me aan de Masters was het ten minste bereiken van de kwartfi nale een voorwaarde. Voor de Nieuwvennepse bleven de kan sen tot de tiebreak van de derde set van de tweede ronde tegen Dorien Donker recht overeind. Toen stootte de als derde ge plaatste Donker echter door en was Griekspoor uitgeschakeld. In de eerste ronde had Griekspoor aan club- en plaats- genote Esther Kulk de weg ver sperd. Oswald Mattheussens en Femke de Boer plaatsten zich via de kwalificaties drie maal voor het A-toernooi. Drie malen kwam voor hen echter in de eerste ronde het Waterloo. Het bereiken van de kwartfinale in het eerste en de tweede ronde in het laatste hoofdtoernooi was voor Torben van der Voorn vol doende om zich voor de Mas ters te plaatsen. Bij de zestienjarigen verloren Arthur Hertzberger, Jelle Oos- terhoff en Ruby Pennings alle in de eerste ronde. Door de halve finales behaald in het eerste toernooi kwam de Masters- plaats van Hertzberger en Pen nings niet meer in gevaar. Geurts derde Bobsleeër Rob Geurts is in de tweede wedstrijd om de America Cup als derde ge ëindigd. De Nederlander had vrijdag met remmer Marcel Weiten de eerste race gewon nen. Ook in de eerste afda ling op zondag was Geurts de snelste, 59,02 seconden. In de tweede run erkende hij te gespannen te zijn geweest. Geurts maakte enkele foutjes en verloor van de twee Cana dese teams. Canada 1 was uiteindelijk drietiende secon de sneller, Canada 2 éénhon derdste. Voor de jongens junioren van Leiderdorp zal het nog wel even duren voordat alle neuzen de zelfde richting uitwijzen. In de wedstrijd tegen Goba ging het al iets beter, maar het resultaat was er nog niet naar. Weliswaar was het verschil aan het einde niet groot (82-72 in het voordeel van de ploeg uit Gorinchem), maar echt in de wedstrijd kwa men de Leiderdorpers niet. Het slecht benutten van vrije wor pen (6 op 18) was daar mede debet aan. Scores Leiderdorp: Gadzuric 13, Kool 12, Smeding 11. In de eerste divisie wonnen de vrouwen van Al phen royaal van Diepput 2, 0-4 (0-5), maar het krachtsverschil was heel wat minder groot dan de uitslag doet vermoeden. Alleen Maaike Leyten won in drie games van invalster Allison Marjory. Jacqueline den Adel en Miranda Goos konden pas in de vijfde game opgelucht ademhalen en Angelique Koomen bleef Dominique van Hattem in de totaalscore precies twee punten voor. LSRC kon wederom geen overwinning boeken maar de geboden tegenstand tegen Delft belooft betere tijden. Bij LSRC ontbrak Andrea Steffes. In valster Clem Wildenberg zou met wat meer erva ring waarschijnlijk nog een game hebben kunnen pakken. Carla van der Berg won voor de vijfde achtereenvolgende keer en dat zegt toch wel wat over haar inbreng voor LSRC. De mannen van Dekker Squash bleven weer puntloos. De Rheyenhof bleef in Wateringen met 4-0 (5-0) kampioenskandidaat nummer een. Zelfs de toch ervaren Ton Creighton moest de kracht van de Wateringse oppositie ervaren en verloor van de Wateringse nummer een zonder game- winst. In de derde divisie was Steyn Sport zonder gameverlies veel te sterk voor HSRC 7, 4-0 (5-0). Alleen John Hutchins leek tegen M. v.d. Veur op tegenstand van betekenis te zullen stuiten toen hij de eerste game op het nippertje won, 10-8. Maar dat was schijn. LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De Danaïden en Fides Pacta hebben in de generale repetitie voor hun derby van komende zondag hetzelfde resultaat neer gezet. Zij speelden tegen DKC en Vlaardingen 14-14 gelijk en wonnen zo het eerste punt in het nog prille zaalseizoen. Pou- legenoot De Algemene behaal de tegen DKV(IJ) zijn tweede zege, en wel met 16-14 en een vrouw meer. Ook Tempo en KZ Leiden hebben na twee speel dagen nog het maximale pun- tenaantal bemachtigd. Voor Fiks begon de zaalcompe titie slecht met problemen in de personele bezetting én met een 16-12 nederlaag tegen Fiducia. Coach Gé van der Water kon geen beroep doen op Adinda Hooimeijer (ziek) en Theo Vreeken (rugblessure), zodat In ge Anholts en Michiel van der Berg moesten invallen. Zij de den dit niet onverdienstelijk, want zij waren goed voor vijf doelpunten. Halverwege de tweede helft hadden de Oegst- geestenaars een 11-9 voor sprong, maar daarna stokte de aanval. Vijf minuten voor tijd maakte Anholts 12-12 en dat zou het laatste wapenfeit van haar team blijven, het invallen van Jaap Rietdijk ten spijt. Vanaf de zeventwintigsle mi nuut bezat De Algemene een numeriek overwicht op DKV(IJ), dat een dame na een schoppen de beweging verloor met een rode kaart. De formatie van Ed Molloy had tot dat moment al de handen vol met haar oppo nent, getuige het feit dat Alfred en Arnoud Lambooy vijf van de zeven treffers uit strafworpen maakten (7-7). Dit spelbeeld veranderde in de tweede helft nauwelijks, want het vak met drie man bleek nog slagvaardig genoeg om na 12-10 twee keer te scoren (12-12). In de laatste negen minuten braken Diana Beij-Hoppenbrouwer, Anne- mieke Molloy en Arnoud Lam booy na 13-13 alsnog het verzet: 16-14 winst. De Danaïden en DKC streden fel om de volle winst om uitein delijk met 14-14 de punten te delen. De blauw-witters open den zwak met een groot gebrek aan schot en rebound en raak ten daardoor 2-7 achter. Nog voor het rustsignaal weerklonk, hadden Marcel Keijzer, Eric Kromhout (2) en Arne Heijman het evenwicht alweer hersteld (7-7). Deze stijgende lijn werd na de paalverwisseling nog zo'n twintig minuten doorgetrokken dankzij het goede afvangen van de vrouwen, tot 13-11 toe. Daarna zakte het schot echter weer weg en het was aan een goed uitgevoerde vrije bal van Eric Peters te danken dat er nog een remise werd afgedwongen. Ook Fides Pacta kwam bij Vlaardingen op 14-14 uit, maar hier maakte de tegenstander op de valreep gelijk. Coach Steven Tims was desondanks goed te spreken over het resultaat: „Wij hebben de problemen die de dames van de thuisclub gaven, goed met elkaar opgelost. Ik mag dan ook niet ontevreden zijn." Zijn volgelingen scoorden voor rust zeer wisselvallig, zoals de 0-3, 3-5, 6-5 en 6-8 tussen standen aangeven. Na een zwakke opening van de tweede helft (9-8) hadden de acht van Tims nog wel drie keer een voorsprong, maar die was nooit meer groter dan een doelpunt. Tijdens de eerste helft werd Pernbc totaal overdonderd door Avanti, dat een spatzuiver af standschot etaleerde (6-1, 8-3, 12-6 rust). Bert Vanhaelen (2), Karen Arnoldus, Iris van der Brugge, Lian Tieleman en Ray mond Boerman brachten in het derde kwartier de achterstand terug tot 16-12 en er waren toen ook kansen om nog dichterbij te komen. De thuisclub kon door twee strafworpen over het dode punt heen komen (18-12) en speelde hierna een gewonnen wedstrijd: 23-17. Bij de Leide- naars deed Helene Zuurmond na haar ongelukkige val vorige week overigens gewoon weer Bij 11-11 miste Crescendo een strafworp en dat bleek ach teraf het breekpunt in het duel tegen ONDO(sCr): 15-12. „Het was een geflatteerde nederlaag, want wij waren alleen in de af werking de mindere", zo stelde coach Ruud Niesing ietwat mistroostig vast. Na rust (7-6) zorgden Gert-Jan Hensing (3), Debbie Blogg en Wijnand Al berts zelfs drie keer voor een minieme voorsprong (8-9, 9-10 en 10-11). liet zelfvertrouwen ebde echter weg na de misser vanaf de stip en door vier tegen treffers op rij. In het laatste kwartier had enkel Arno Kool- oos, ingevallen voor Wijnand Alberts, nog eens succes. De aanval van Tempo kwam voor rust niet goed op toeren tegen GKV(G), omdat er meer gecombineerd dan geschoten werd. Martijn Hooijer (2), Mar jolein de Jongh en Ben Nikkels waren in deze periode de enige doelpuntenmakers en het zegt wel iets dat de helft van hun produktie uit strafworpen be stond (4-3). Na de pauze werd er sneller geschoten, waarbij met name Hooijer zich zuiver toonde met vier goals. Hij was dan ook verantwoordelijk voor 9-8 en 10-8 en deze voorsprong bleef tot het einde toe intact: 13-11 winst. KZ l>cidcn speelde bij Ten Donck niet op volle sterkte, want Els (duim) en Erik van Lunteren (lies) werden gehin derd door blessures en Annelies van der Blom moest door een hoofdwondverstek laten gaan. Aanvankelijk had de ploeg van Herman Godefroy via 1 -3 en 8-9 (rust) tot 8-11 steeds een voor sprong door ondermeer hat tricks van Aldo Spadon en Wil de Wit. Bij 8-11 werd er echter een (derde) strafworp gemist en dat brak het ritme. In de laatste tien minuten werd er helemaal niet meer gescoord, zodat 12-13 de eindstand werd. moesDc mannen van BS Leiden heb- 'aandben een mooie kans laten liggen ker voom meer afstand te nemen van wat (de onderste regionen. Twee »espetPunten stonden de Leidenaars voor (gisteren voor (59-61) tegen Ear- regenly Bird in Purmerend. Welis- jamrilwaar had de tegenstander bal- vedstpezit, maar met nog 35 secon ders, |den te spelen moest het moge- i'n tvvjlijk zijn de winst of in ieder ge- jd kw(val een verlenging binnen te Ie eerslepen. De klasse van Ronald 2t diijSchïlp (in het verleden veelvou- ide |dig international) leidde er toe n goidat de wedstrijd een geheel an- ïen qdere afloop kreeg. Schilp scoor- aats ide zes punten in de resterende 5-5, ]tijd en leidde zo Early Bird naar nten ieen 66-62 overwinning. 3, f Dat was even slikken voor 1, AlbLeiden, dat net zoveel aan- ers l.sPraak op de overwinning mocht maken als de ploeg uit .Purmerend. De gehele tweede helft (rust 34-34) lagen de twee ploegen immers naast elkaar. Het verschil werd nooit groter dan vier punten, zodat een spannende eindfase in het ver schiet lag. Die kwam er dan ook. Bij 59-61 nam Schilp het voortouw voor de thuisploeg. De forward scoorde en verzil verde ook de bonus vrije worp, daarmee de thuisploeg op 62-61 brengend. Nog steeds had Lei den de kansen in eigen hand. De snelle aanval van Leiden daarna leidde echter tot een misser van Theo de Bruyn. Nóg een vrije worp later (63-61) kreeg Leiden wederom de mo gelijkheid naast Early Bird te komen. Maarten Wals schoot van zijn twee vrije worpen ech ter alleen de tweede raak, zodat Schilp via een driepunter in het eindsignaal voor de 66-62 eind stand kon zorgen. Scores Leiden: Ginjaar 16, Zevenhoven 13, Huybens 12. De mannen van Lisse deden in de confrontatie met het be- iGERTJAN VAN GEEN jHenk-Jan Piket speelt per 1 ja- BS Leiden. De coach BV Leider de eedorp maakt gebruik van de tus- inniiisentijdse overschrijvingstermijn klassmet de Kerst. De 29-jarige guard Leidakwam eerder in de eredivisie uit voor Elmex/ Leiden, Canadians, id aajDAS en BV Haarlem, td du BS Leiden zit te springen om :es-Javersterking op de spelverdelers- te vijplaats. Het is de enige plek,., olgenwaarvoor geen specifieke speler is bij de club die inmiddëls op ie mjde twaalfde plaats in de promo- 13 acntiedivisie staat. Nu is het nog zo ;n Vadat coach Ton Kallenberg veel- vrotlvuldig het spelersshirt aantrekt iubbaom zijn manschappen bij te iteldastaan. I Piket, die reeds een keer in de week meetraint met zijn r club, zal overigens niet alle wedstrijden mee kunnen spe len. „We hebben de schema's van BV Leiderdorp en BS Leiden naast elkaar gelegd en ik zal hooguit vijf wedstrijden mis sen', aldus Piket. Ton Kallenberg toonde zich verheugd over de op handen zijnde transfer. „We moesten binnen drie weken helderheid krijgen over de guardpositie, want ik kan zelf het team niet dragen, versterking uit de eredi- of de Amerikaan is met ons beperkte budget niet mogelijk. Toen Pi ket aangaf dat hij wel wilde meespelen, heb ik dat eerst met de groep overlegd. Die stonden er ook achter. Logisch ook, want hij is de beste guard in de pro motiedivisie", aldus Kallenberg. ihutl NThuisnederlaag tegen Wit Blauw KORFBALMEDEWERKER TOP kon zich in de eerste thuis wedstrijd uitstekend meten met tegenstander Wit Blauw uit Kampen. Na de ontluisterende 17-6 nederlaag bij NKC'51 was dat al een hele verbetering. Puntenwinst zat er echter ook nu niet in voor de Sassenheim- se promovendus. In het begin van de tweede helft ging een 9-5 voorsprong verloren en in de slotminuten kostten twee te gentreffers de thuisploeg de kop. „Ik had ze er in de rust nog zo op gewezen", mopperde TOP- coach Anne van der Zaag na af loop. „Je moet fel blijven, de he le wedstrijd lang. Maar dan is toch de concentratie weg en la ten ze achter elkaar drie stom me ballen door." Die desastreu- start van de tweede helft dreunde lang door. Vergeten was de sterke eerste helft waarin TOP direct een 4-1 voorsprong pakte en na een hapering (4-3) tot vier goals uitbouwde (7-3) om deze marge tot het rustsig naal vast te houden. Dovemansoren „Ga door. Hoofd omhoog", klonk het aanmoedigend langs de lijn. maar de woorden van coach Van der Zaag leken aan J8 vr° dovemansoren gericht. Terwijl de massaal meegereisde Kam- pense supportersschare zich steeds luider roerde, werd het thuispubliek steeds stiller. Twee wissels brachten Wit Blauw over het dode punt en van 12-9 werd het 12-14. Hoewel even een to tale ineenstorting dreigde, wist TOP zich alsnog te herstellen. Michiel Kok. vorige week na een blessure nog slechts tien minu ten actief, maar nu weer vier maal scorend, en Tim van der Horst (2) brachten de balans weer in evenwicht (15-15). Door goals van Jan de Vroom- en en Jolanda Cornelisse nam TOP daarna zelfs weer twee keer de leiding. Drie minuten voor tijd werd de strijd definitief beslist in Kampens voordeeL Twee doorbraken betekenden 17-19 en hoewel Tim van der Horst vanaf de stip direct te- genscoorde bleef TOP op een goal steken. Een strafworp in de slotminuut doofde de laatste hoop. Verbetering „Je speelt tien minuten slecht", analyseerde Anne van der Zaag na afloop. „Maar er stond ten minste weer een team en dat was een hele verbetering verge leken met vorige week. Het blijft natuurlijk jammer te verliezen van Wit Blauw, want dat is toch een ploeg waarvan je de punten moet pakken." Ook De Meervo- gels, de tegenstander van vol gende week, valt volgens de trainer van de Sassenheimers zeker in deze categorie. LEIDERDORP GERTJAN VAN GEEN De vrouwen van BV Leiderdorp kunnen niet de indruk wekken zich wekelijks te verbeteren. Na het pijnlijke verlies vorige week tegen de reserves van Den Hel der wachtte afgelopen zaterdag in eigen huis degradatiekandi daat BV Aris. Met pijn en moei te schudde de ploeg van Flenk- Jan Piket de Friezinnen van zich af: 78-64. De speelsters zelf hadden dan ook weinig goede woorden over voor hun matige spel. De ploeg was het er collectief over eens dat er een wanprestatie was ge leverd, terwijl ook Piket zich nauwelijks positief uitliet over het gebodene. En inderdaad: wat de Leider- dorpse vrouwen lieten en laten zien houdt niet tot nu toe niet echt over. De ploeg die de eer ste divisie zou gaan beheersen doet niet denken aan eentje met titelaspiraties. Ondanks de nederlaag van vorige week, doet Leiderdorp natuurlijk nog volop mee in de strijd om het kam pioenschap, maar een misstap kan het zich meer permitteren. Maar als de ploeg zo blijft spe len komt die er geheid aan. Over twee weken bijvoorbeeld. Dan speelt de ploeg (wederom op vrijdagavond) uit tegen Jum pers, dat de tweede plaats op de ranglijst deelt. Aris, dat pas twee keer tot winst kwam, bleef opvallend dicht bij de thuisploeg. De Frie se ploeg, met de sterke ex-inter national Sandra de Bruin in de gelederen, nam zelfs brutaal de leiding (3-9), maar maakte al snel pas op de plaats. En dat had Leiderdorp vooral te dan ken aan Renate Sluys. De guard, wier meespelen na de enkel blessure van vorige week onze ker was, nam de ploeg voor de zoveelste keer op sleeptouw. Niet door veel te penetreren, haar handelsmerk, maar door van veraf doeltreffend te zijn. Ook toen Aris na de rust (38- 28) plots weer bijna naast Lei derdorp stond (44-43 in tie 25ste minuut) was het Sluys die de marge eigenhandig vergroot te. Zij kreeg daarbij steun uit onverwachte hoek. Sandra Budding - eerstejaars senior - en Birthe van der Voort - kersvers jeugdinternational - waren de lichtpuntjes bij tie thuisploeg. Center Budding toonde zich produktief in de aanval, terwijl guard Van der Voort lef toonde door veelvuldig de vijandelijke basket op te zoe ken. Marianne Schuit, interna tional tot haar eigen verbazing, verrichtte nuttig werk onder de basket. Aan schotvaardigheid ontbrak het haar echter, het geen op veelvuldig missen van dichtbij kwam te staan. Voor de winst was dat geen probleem, daar was de oppo nent eenvoudigweg te zwak voor. Over twee weken is dat echter een ander verhaal. Piket heeft nog de tijd om zijn ploeg op het goede spoor te krijgen. Scores BV leiderdorp: Sluys 19, Schuit 19, Van Meurs 15, Bud ding 12, Van der Voort 9. BV Aris: De Bruin 24, Romp 10. scheiden geklasseerde Rotter dam-Zuid allerminst aan klan tenbinding. De thuisploeg won uiteindelijk met 90-72, maar kon nimmer overtuigen en dankte de ruime overwinning in niet onbelangrijke mate aan het zwakke tegenspel van de Rotter damse tegenstander, die spe lend in deze vorm niets in de eerste divisie heeft te zoeken. In het begin van de eerste helft bleek al dat Lisse niet opti maal geconcentreerd aan de wedstrijd was begonnen. De gasten profiteerden dankbaar van het zwakke schieten aan Lisse-kant om snel een 0-10 voorsprong te nemen. Van een collectief optreden was zelden sprake, maar desondanks wist Lisse bij te komen. Na de bas ketverwisseling (44-39) moet Lawrance McGray zich afge vraagd hebben waarom zijn spelers het zich zo moeilijk maakten. Bij. 56-57 keek de ploeg zelfs tegen een nadelige marge aan. Rotterdam-Zuid bleek echter te zwak om de weelde van de voorsprong te kunnen blijven dragen. Vooral dank zij een productieve Eric Kortekaas zegevierde Lisse in de slotminuten nog ruim. Scores Lisse: Kortekaas 23, Ter Haak 22, Taal 19. Er lijkt maar geen einde te ko men aan de reeks verliespartij- en van de meisjes junioren van Grasshoppers. Zelfs tegen het vóór de wedstrijd nog puntloze Jolly Jumpers bleken de Kat- wijksen vrij kansloos. De basis van het verlies lag in de eerste helft. De onzekerheid in het spel leidde tot een 14-30 achter stand bij rust. Dit verschil bleek te groot. In de tweede helft krabbelde de ploeg van coach Arjan van der Poel nog wel wat terug, maar niet voldoende om de thuiswedstrijd nog in winst te kunnen omzetten: einstand 39-52. Scores Grasshoppers: T.Ver- steeg 14, Kuiper 6, Van der Plas

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25